feestelijk afgerond Autocross Baggerproject Rottemeren Eerste paal 3e fase Souburgh de grond in HEFBRUG ACTIE Peuterspeelzaal Dikkie Dik naar kinderboerderij 0 Fietstocht voor Kwaaitaal vloeren ED REUSKEN 55-plussers RTW: Kerken VIDES AUDI KTV uitzending Geslaagden A-diploma WADDINXVEEN - In het Gouwebad "de Sniep" te Waddinxveen is op donder dag 6 juli voor de laatste keer dit seizoen voor het A-diploma gezwommen. De beoordelingscommissie be stond uitWim van Minnen, Cock Slagter en Silvia Leli- veld. Er waren deze keer 47 kandidaatjes die allemaal zijn geslaagd. Lage borden b fc,. r r Stockcar dus re voet WEGENS DE LEUKE REACTIES OP HERHALING WEEKBLAD-CARTOON VAN ELIAS Demonstratie Trekkervrienden MOERKAPELLE - De Trek kervrienden houden op za terdag 26 augustus de jaar lijkse dorsdemonstratie op het akkerbouwbedrijf van T. van der Torren aan de Bre- deweg 9 in Waddinxveen. Naast deze dorsde-mon- stratie is er een show van oude en antieke tractoren, mogelijk aangevuld met het werken van oude land bouwwerktuigen en behen- digdheidswedstrijden. De stichting Oud Zevenhuizen- Moerkapelle is aanwezig met een tentoonstelling. Ook zijn er video’s te zien van de Trekkervrienden. Voorts is er weer een op treden van de North Hill Country Dancers. De de monstraties duren van 10 tot 17 uur. Opgave voor dit evenement voor zaterdag 19 augustus bij Philip Ver- mulm (tel. 079-5932780) of BertVermuIm (tel. 0180- 633213). LEZERS SCHRIJVEN OP EEN HOLLETJE NAAR FOTO KLEIN MET JE ROLLETJE ONTWIKKELEN AFDRUKKEN juli. Gedurende de maand JULI wordt de HEFBRUG wederom financieel aantrekkelijk voor u! JU Rr .4 W WOENSDAG 12 JULI 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 13 Vervolg van voorpagina FOTO’S VANAF A Tel. (0172)21 22 71 9 ge*4 Gordijnen Vitrage Tapijt Houten vloeren Marmoleum vloeren Galerij 2 (tegenover hefbrug) 2771XJ Boskoop op 24 juli en duurt tot 18 au gustus. De werkzaamheden zullen dan op 21 augustus weer aanvangen. Opmerkelijk en razendsnel zijn de stockcarraces. Arco Rozen- daal uit Capelle aan den IJssel zit wat vertwijfeld bij zijn boli de, die het in de vorige race zwaar te verduren heeft gehad. Met zijn gezicht en handen nog onder de modder vertelt hij dat het eigenlijk niet te doen dit al ‘mosterd na de maaltijd’ omdat de WOZ-waarde van hun woning al verlaagd is en in een aantal gemeenten de gedu peerden zelfs al een bijdrage in de schadekosten hebben toe was. „Het was gewoon te glad. De wagen deed gewoon wat ‘ie zelf wou.” Sinds vijf jaar is Arco een enthousiaste autocrosser en heeft inmiddels net zijn der de auto afgebouwd. „Ik wilde eigenlijk altijd al autocrossen en plotseling deed de gelegen heid zich voor dat ik het geld ervoor had en bovendien een stalling waar ik kan sleutelen kon krijgen”, aldus Arco. „Een stockcar bouw je helemaal zelf. Je gebruikt een 8 cilinder mo tor van een Amerikaan, chassis van een transport- en vracht wagen en zo bouw je hem op. Het is best een dure sport en het vergt ook veel tijd. Maar het is daarentegen ook een fan tastische sport.” Ondanks dat de sporters het goed naar hun zin hadden in de modder, lieten de bezoekers het wat afweten. De cross trok ongeveer 1500 bezoekers ter wijl er voorgaande jaren tot 8000 mensen het terrein had den weten te vinden. Het toe schouwersaantal zorgt dit jaar voor een verlieslijdende editie. Wethouder Wientjens slaat de eerste paal voor de der de fase van Souburgh. (Foto: Sjaak Noteboom.) WADDINXVEEN - Op zondagmorgen 16 juli zal de Gereformeerde kerk (vrij gemaakt) het kerkenpro gramma op de RTW ver zorgen.Van negen uur tot half tien is er een kinder verhaal en muziek voor de kinderen te horen.Van half tien tot ongeveer tien voor elf zal de kerkdienst vanuit de Kruiskerk aan de Passa ge worden uitgezonden. Voorganger is ds. E. Brink uit Waddinxveen. Na de kerkdienst volgt een Muziek Safari vanuit de RTW-studio waarin gedichten, meditatie en muziek uit diverse lan den centraal staat.Vanaf twaalf uur gaat de RTW verder met klassieke mu ziek. WONING PROJEKTSTOFFERING I De namen van de kinderen die hun A-diploma gehaald hebben, zijn: Romy Geiten beek, Sharona Kaptein, Rick Boersma, Guus van Haast- regt, Quint Smits,Veronique Valkenburg, Rudy van Beek, Max Rahms, Marcel van Vel den, Lotte de Groot, Chey enne Brugman, Amy Smul ders, Martin Blok, Melissa Rocloffs, Levi Evers, Martijn Versteeg, Kimberley Oomk- es, Estelle van Setten, Brit- tanie Hoogendijk, Denise Rijneveld, Robbert-Jan Bael- de, Bart Niesing, Daphne Thissen, Chantal Koren, Luuk van Drunen, Maxim de Gilder, Ralph Vermeulen, Alexandra Koolhaas,Tobias deVreede, Riëlle Lugthart, Delain Habes, Ely Geluk, Colin Heimans, Bodéyne Snijder, Lizanne van Stuy- venberg, Joris Smal, Omer Arslan, Sander de Koning, Oguzhan Cincil, Annemart- he Bax, Dennis van der Spek, Rowel Hempel, Berry Breedijk, Elise van Heusden, Daniël Boer,Tessa Verschut en Dylan Verzijl. vens wordt er onderweg een koffiestop gehouden bij restau rant ’Goverwelle’ in Heken dorp. De kosten voor deelna me zijn 4,50 per persoon (inclusief 3 consumpties). Alle enthousiaste fietsers vanaf 55 jaar en ouder zijn van harte welkom. Het is niet nodig om zich van te voren op te geven. Men kan op de dag zelf inschrij ven. De volgende fietstochten zijn voorlopig gepland op dins dag 15 augustus, 19 september en 17 oktober. waren ze bezig om hun ei gen boerderij te verven en allerlei boerderijen te plak ken. Eindelijk brak dan de dag aan dat ze echt op reis gingen. De juffen mee en ouders die vrijwillig mee gingen om de peuters naar plaats van bestemming te bren gen en een oogje in het zeil te houden. Het was een he le stoet auto’s achter el kaar. Aangekomen bij de kinder boerderij mochten de kin deren natuurlijk alle dieren bekijken en voeren. Daarna maakten de ‘Dikkie Dik- Gratis indexprint! Vandaag gebracht, u morgen klaar! Voelbaar beter papier? Kwaliteitsgarantie! Mat of glanzend! 10x15 cm! deren in de tractor haalde zij menig gesneuvelde auto van het parcours om zo de weg vrij te maken voor de nieuwe race. Ernstig persoonlijk letsel deed zich niet voor. Een coureur moest wel met de ambulance naar het ziekenhuis. Jaap de Graeff om medische hulp wegens een bloedende hand moest verzoeken. Met wat assistentie kwam vervol gens een publicatiebord uit het pakket met de tekst 'Rotte weer schoon en diep’. Daarmee was het Rotte-bag- gerproject afgesloten en ver volgens werden de aanwezigen uitgenodigd voor een korte tocht met de ’kroosboot’, ten einde persoonlijk kennis te ne men van de natuurlijke schoon heid van het Rotte-gebied. Het baggerproject heeft twee jaar geduurd en 38 miljoen gulden gekost. Van deze kosten is 25 miljoen opgebracht door Re creatieschap de Rottemeren en 13 miljoen door het Hoog heemraadschap. Ook Schieland. had belang bij dit project, om dat de kwaliteit en de door stroming van het water er mee verbeterd zou worden. Door de betere doorstroming heeft men bij de laatste grote regen val voor het eerst de volledige capaciteit van gemaal ’Schild- huis’ in Rotterdam kunnen be nutten. Het baggerproject heeft daar door ook een positieve uitwer king op het houden van ’droge voeten’ in Bleiswijk en Zeven- huizen-Moerkapelle. De bege leiding van het project was in handen van gemeentewerken van Rotterda-m. WADDINXVEEN - Op dinsdag 18 juli a.s. organiseert de Stich ting Waddinxveens Welzijns werk de vierde fietstocht voor senioren dit seizoen. Indien het weer meewerkt gaat de tocht van ongeveer 40 kilometer richting Hekendorp. Het ver trek is om 10.00 uur vanaf het Anne Frank-centrum Jan van Bijnenpad). Zowel voor het vertrek als na afloop van de tocht is er gelegenheid een kopje koffie of thee te drinken in het Anne Frank-centrum. Te- Uw specialist op het gebied van: Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinx veen. Brieven die de grenzen van het fat soen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudo niem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. ste is echter dat elke deelnemer op dat moment een deugdelijk inspectierapport in Maar voor dat dit plaats kon vinden, dienden eerst de 'Pro vinciale Waterdagen’ te worden geopend. Dit gebeurde door cultuurgedeputeerde Marcel Vissers, die daar bij muzikaal begeleid werd door het we- reld-kinderkoor uit Amster dam. De waterdagen stonden dit jaar in het teken van het feit dat Zuid-Holland in 2000 cul- tuurprovincie is.Wie de water dagen afgelopen weekend be zocht heeft, zal dan ook gestoten zijn op diverse kun stuitingen, die je niet zo maar aan het water zou verwachten. Na de opening konden de Rot- te-burgemeesters en hun hel pers het baggerproject officieel gaan afsluiten. Hier voor wer den zij gewapend met peilstok ken met een oud zeilschip de Rotte opgestuurd om persoon lijk vast te gaan stellen of de Rotte nu op voldoende diepte is. Bij het peilen stootten zij vervolgens op een drijvend pakket wat ruim was voorzien van feestlinten. Vanwege de ze feestelijke uitstraling, namen zij het pakket daarna mee naar de tent met genodigden. Om de inhoud te kunnen bekijken, moesten eerst de feestlinten verwijderd worden, en daar ging het zowat mis. Alle betrok kenen zaagden er met hun zak mes flink op los, maar met als enig resultaat dat dijkgraaf Jan Z’HUIZEN-MOERKAPELLE - Met een handeling uitge voerd door Burgemeesters, Gedeputeerden en een lid van het Hoogheemraad, allen nauw betrokken bij dit pro ject, is het baggerproject Rottemeren afgesloten. DeVHBW heeft een aantal be drijven en organisaties aange schreven voor het laten uit brengen van offertes voor schouwing en inspectie van alle woningen van de leden. Op dit moment zijn de gesprekken in een afrondend stadium en, in dien de opdracht snel verstrekt Vervolg van voorpagina Toen stelde ik mijn eigen land voor een dergelijke cross be schikbaar en sindsdien heeft het me echt te pakken.” Ook de boeren uit de omge ving hebben de dag van hun le ven. Spontaan boden zij hun medewerking aan om met hun traktoren als sleepdienst te Op 5 juli 2000 was ik getuige van een afschuwelijk voorval. Op de hoek Raadhuisplein/Ju- lianastraat zie ik een visueel ge handicapte de Julianastraat in lopen, waar i.v.m. het afsluiten van de hefbrug net voorbij de hoek 4 extra borden geplaatst zijn. De stoep is daar erg smal circa 40 cm breed en bijna op de helft van die stoep staat een paal waarop normaal het inrij- verbod zichtbaar is. Nu was dit bord half afgedekt met een vrij groot verbodsbord voor vrachtauto’s en onder, op circa 1.40 meter hoogte, is een rechthoekig bord geplaatst van ongeveer 40 x 100 cm die aan beide kanten van de paal circa 45 cm uitsteekt, waarop staat: Uitgezonderd Bestemmings verkeer. De klap kwam hard aan! Achter die eerste paal staat een tweede paal waarop twee nog groter geplaatste borden hangen op dezelfde hoogte. Ook hier aan beide kanten een flinke uitsteek plus een schuin overhangende boom uit een voortuin op circa I meter hoogte tot voorbij de paal. Nu was de betrokkene op zijn hoede en met de stok nam hij deze voor hem bijna on neembare vesting voorzichtig, voetje voor voetje. Gemeente Waddinxveen, hier zijn geen woorden voor. Zijn er geen verplichte hoogtes voor het plaatsen van verkeersborden? Hoe een dorp klein kan zijn. MEVR.E DE GROOT Zuidplaslaan 8 Waddinxveen WADDINXVEEN De peuters van peuterspeel zaal Dikkie Dik zijn naar de kinderboerderij geweest in Gouda. Al dagen ervoor kers’ gezellig met z’n allen een ritje in de huifkar met fungeren. Samen met hun kin- een echt paard voor de wa gen. Bij terugkomst stond er al lekkere limonade klaar zodat iedereen weer fris nog even kon spelen in de speeltuin. Als afsluiting kregen de kinderen pan nenkoeken die verschillen de ouders hadden gebak ken. Moe maar voldaan keerden de peuters weer terug naar Dikkie Dik waar de pappa’s en mamma’s al stonden te wachten. Voor heel veel peuters was dit hun eerste echte school reisje. WADDINXVEEN - „Ik hoop dat hij er een beetje recht in zit”, zei wethouder Wientjens gekscherend tegen de toe schouwers nadat ze de eerste paal de grond in had geslagen. Met deze handeling is de bouw van de 3e fase van Sou burgh officieel begonnen op 4 Het weer zat mee en dat lok te tientallen toekomstige be woners en nieuwsgierigen naar de bouwlocatie. Veel se nioren die al in Souburgh resi deren namen de moeite om van achter de ramen van hun woningen het gebeuren te volgen. Op het terrein aan de Bern- hardlaan komen 43 koopap- partementen die volgend jaar worden opgeleverd. Het gaat om zes penthouses en drie ën vierkamerwoningen ver deeld over vier verdiepingen bedoeld voor mensen ouder dan 55 jaar. Alle woningen zijn al verkocht voor een gemid delde prijs van 350.000 gul den. De ontwikkelaar Trebbe Bouw West noemt dat een 'scherpe prijs’. Het is een nieuwe en groeiende markt, senioren die hun huis goed verkopen en nu een appartement willen heb ben met zorg. Want dat biedt het gebouw hen: De wonin gen worden verbonden met de bestaande delen van Sou burgh zodat de mensen niet meer naar buiten hoeven en zijn voorzien van een senio renlabel. Het label garandeert dat er bijvoorbeeld lage drempels zijn, aangepaste brievenbussen en rolstoel- vriendelijk ingericht. Onder het gebouw komt een parkeergarage die ook voor senioren is ontworpen met grotere parkeervakken en be veiliging. Voor het zover is, moet er nog hard worden gewerkt. Bovendien vallen de werk zaamheden al snel weer stil omdat de bouwvak aanvangt Wij geven kortingen weg, die afhankelijk zullen zijn van het aantal keren dat de hefbrug gedurende één dag geopend wordt. Per keer wordt 0.25% korting gegeven. Hierdoor kan uw voordeel oplopen tot 15%! Voorwaarden uitsluitend te verkrijgen bij Ed Reusken Woning- en Projektstoffering! Wegens vakantie zijn wij van 14 augustus 2000 t/m 4 september 2000 gesloten. Openingstijden: dinsdag t/m vrijdag 10.00 - 17.30 uur vrijdagavond 19.00 - 21.00 uur zaterdag 10.00 - 17.00 uur Remkes van VROM heeft vrij recent in een brief aan de Tweede Kamer gemeld dat het Rijk zich niet geroepen voelt om mee te betalen aan het her stel van de vloeren. In een brief aan de gemeenten dringt Remkes erop aan dat de ge meenten zelf een deel van het schadebedrag op zich zullen nemen. Voor een deel van de kan worden, zal inspectie in gedupeerden in Nederland is september plaatsvinden. Dan weten alle leden van deVHBW of zij betonschade aan hun vloeren hebben, wat de beste herstelmogelijkheid is en krij gen zij een raming van de her- stelkosten. Het aller belangrijk- gezegd. In Waddinxveen is hier- dat elke van echter nog geen sprake en is dit in de nabije toekomst een onderwerp van gesprek tussen handen heeft, dat bij de ver- gemeente en VHBW. koop van de woning getoond kan worden.Vanaf het moment dat de betonschade bekend werd gemaakt aan de eigenaren moeten zij bij verkoop hiervan melding maken en wordt er geen woning meer verkocht zonder dat daarbij een officiële inspectie van de vloer plaats vindt. Landelijk gezien wordt de scha de geschat op ruim een miljard gulden, het dubbele de bedragen waarvan het Mi nisterie in eerste instantie is uitgegaan. Staatssecretaris klein DeVHBW doet een dringende oproep aan alle huiseigenaren van woningen, die gebouwd zijn in de periode 1965-1983, hun woning aan de onderkant te in specteren op mogelijke beton schade. Met vragen over beton schade of over lidmaatschap van deVHBW kan worden ge beld met het secretariaat (tel.nr. 640649). In verband met half de opdrachtverstrekking tot in- van spectie van de woningen aan de betreffende firma verzoekt de VHBW belangestellenden ui terlijk 15 juli a.s. te reageren. i

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 13