BoonstoppelZ Oostendorp winnaars Gouwe Smash Twaalfde clubtitel voor oud Zevenhuizenaar Piet Eikelenboom Rijnsburger „I Jeugd Clubkampioenschappen De Gouwe Smash 2000 a -i 1B Standen Vier Koetsier: zo vader zo zoon Dorpen tennistoernooi Judowedstrijd Den Edel Goede vangst HSW WADDINXVEEN - De Hen- gelsportvereniging Waddinx- veen (HSW) viste afgelopen zaterdag de achtste wedstrijd voor de zomercompetitie in de Oude Rijn. De vangst was goed en bestond overwegend uit bliek en voorn, met hier en daar enkele brasems. Het totale vangstgewicht van de elf deelnemers was ruim 41 kilo. Winnaar werd H. de Kwaadsteniet met 5.740 gram, hij viste met de feeder- hengel op korte afstand uit de oever. R. Jenner ving zijn vis iets verder uit de kant, met 5.290 gram eindigde hij als tweede. J. van Elswijk moest met 5.200 gram ge noegen nemen met de derde plaats. Vierde en vijfde wer den M. van Leeuwen en H. Kraan met respectievelijk 4.450 en 3.950 gram. Koplo per blijft M. Reichard met 42.190 gram, gevolgd door H. Kraan (32.170 gram) enW. Houtman (24.630 gram). De vijfde wedstrijd voorde zomeravondcompetitie werd gehouden in het Aarkanaal. Daar boekte J. van Elswijk met 4.310 gram zijn vierde overwinning in deze competi tie.). Verhoef werd tweede met 3.770 gram en derde werd E. Keizer met 2.180 gram. Met nog één wedstrijd te gaan is de stand aan de kop:I.J.van Elswijk 19.220 gram, 2. J. Verhoef 13.090 gram, 3. H. den Haan 9.320 gram. ELEKTROTECHNIEK, TELEMATICA, NETWERKEN, STORINGEN OF GEWOON EEN KLUSJE... Oranjedames 4e bij ’US Holiday cup’ Toernooi met alle Olympische teams Jeu de Boules ‘Leren typen met tien vingers’ PAGINA 23 WOENSDAG 12 JULI 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN 1 van Bij elke besteding van 25,- nu een SeptemberKnaak kado van 2,50! Ondernemingsweg 52 2404 HN Alphen aan Jen Rijn Tel. (0172) 43 09 1 1 Fax (0172) 42 07 54 fl Alle winnaars van de jeugdkampioenschappen De Gouwe Smash. i k Bij Intratuin komen je ideeën tot bloei! spannende partij van Ruud de Smid. Mathijs neemt voor de tweede keer de wisselbeker mee naar huis. Deze feestelijke week werd af gesloten met een heerlijke bar becue. Er kan wederom met een tevreden gevoel teruggeke ken worden op een geslaagd jeugd clubkampioenschap die, mede dankzij de inzet van een aantal deelnemende leden en ouders dit toernooi tot een succes hebben gemaakt. (Zevenhuizen) 4-6,0-6, GD D2: l.en R.Vermeulen (Buytenweg)- M. van Dijk/J. van Veen (Seg- waard) 6-7, 1-6. geprobeerd om bij vluchters te komen. Daarvoor was het te zwaar. Ik ben blij met deze titel. De eerste in het nieuwe millen nium”. Van de Excelsiorleden eindig den Robert van Roon (Ter Aar) als zestiende, Cristiaan Neven (Schoonhoven) als negentiende en Andre Kraan (Gouda) als twintigste. (Foto: Artistic Art, Liesbeth van der Vis.) Daarnaast komen enkele alge mene vaardigheden zoals het opmaken van een tekst en het maken van een standaard brief aan de orde. Er zijn totaal dertien bijeen komsten op maandagavond van 18.00 - 19.30 uur. De cursusda ta zijn 4, I 118,25 sept, 2,9, 16, 30 oktober, 6, 13, 20 en 27 no vember a.s. Op 4 december wordt een eindtoets gehouden. Vraag naar onze aktievoorwaarden in de winkel. Het Moerkapelse koppel Anja Tepper en Tine Heesterman verloor in de finale C2 Marion van Bemmel en Petra Oostendorp (Be Fair). moeilijken dan strikt nodig was en finishte als twaalfde. Omdat de Nieuwerkerker daarmee te vens de eerste renner van Ex celsior was won hij tevens het clubkampioenschap. Voor de hoeveelste maal? Eike lenboom: „Dat weet ik niet precies. Ik ben meer dan tien jaar geleden al clubkampioen geweest. Vier, vijf jaar geleden had ik mijn beste jaren. Ik ein digde toen als tweede in het Kringklassement achterVan der Tang”. Secretaris Dick Minnes van het organiserende Excelsior laat weten dat het de twaalfde club titel is. Eikelenboom, lid vanaf 1985, werd clubkampioen in 1989,1992, 1994, 1995, 1999 en 2000, algemeen clubkampioen Z’HUIZEN-MOERKAPELLE - De vier tennisclubs Boskoop, Nieuwerkerk, Love’70 (Moer- kapelle) en Zevenhuizen hou den in de week van 7 tot en met 12 augustus het open Vier Dorpen-jeugdtennistoernooi. Er wordt beurtelings bij deze clubs gespeeld. In alle leeftijdsgroepen kan worden deelgenomen aan het enkelspel voor jongens en voor meisjes waarbij volgens het poulesysteem wordt gewerkt. De inschrijving is inmiddels ge sloten. WADDINXVEEN - Vorige week was het wedstrijdsei- zoen van de jeugdjudoka’s van sportinstituut Den Edel afgelopen. Alle fanatieke deelnemers van het wedstrijdteam hebben het seizoen 1999-2000 ge streden voor de felbegeerde wisselbokaal. De punten wa ren te behalen door aan zo veel mogelijk wedstrijden bin nen en buiten de regio mee te doen, en daar natuurlijk een overwinning te behalen. De winnaar stak er met kop en schouders bovenuit, en mocht dus voor een jaar de prachtige beker meenemen. De eindstand: IRemco Arensman 1027 punten, 2. Joost Scholman: 676 punten, 3. Elmer Okken: 547 punten, 4. Stefan Arensman: 496 pun ten, 5. Roelant Okken: 395 punten, 6. Erwin Hazebroek: 327 punten, 7. Bror van der Zijde: 245 punten, 8. Jere Zandijk: 206 punten, 9. jan jaap van Eerten: 202 punten, 10. Nigel Sengers: 115 pun ten. De winnaars werden: topklas se: IRemco van den Berg (Lopikerka-pel) 16.79 m., se nioren A: IMartijn Kool (Lin- schoten) 15.00 m„ junioren: IPieter Verweij (Linschoten) 15.65 m„ dames: I.Willeke van Dijk (Linschoten) I 1.69 m„ jongens 14/15 jaar: I. I. Kees-Willem van Os (Bode graven) 12.88 m„ jongens t/m 13 jaar: I.Jaco de Groot (Ka- merik) 12.52 m. Deelnemers krijgen na afloop een certificaat met het behaal de resultaat. De kosten voor de cursus bedragen 85,- inclu sief lesmateriaal. De cursus wordt gehouden in het Oplei dingscentrum Waddinxveen, Zuidplaslaan 19 in Waddinx veen. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij de S.W.W, Kerkstraat 13 in Waddinxveen, telefoon (0182) - 631932 of via email: sww@stww.nl Gouwestaetespeelsters Gil lian van den Berg, Mirjam Overdam en Ellen van der Weijden uit Daniëlle de Bruijn, Patricia Megens en Marjan Op den Velde van As- suron/Donk, Karla van der Boon (keepster), Edmee Hiemstra en Ingrid Leijendek- ker van ZWV-Nereus, Hellen Boering (keepster), Karin Kui pers en Carla Quint van Da- mixa/Ravijn, Heleen Peeren- boom van Rapido’82 en Carla van Usen (keepster) van BZC Brandenburg. De ploegleiding bestond uit coach Jan Mensink, assistent- coach Paul Metz, teamma nager Ben van Gent, arts An ne Vervoort, de fysiotherapeuten Miranda Hanskamp en Harry von Pie- kartz en mental trainer Har dy Menkehorts. In de voorbereiding naar de Olympische Spelen zal van donderdag 24 t/m zondag 27 augustus in Emmen nog het toernooi worden gespeeld om de Dutch Trophy. In de week hiervoor zal bonds coach Jan Mensink de defini tieve teamsamenstelling be kend maken. Oorspronkelijk waren slechts 11 speelsters verzekerd (genomineerd) van deelname. Inmiddels is de teamsamenstelling toch uitge breid tot het normale aantal van 13 speelsters. WADDINXVEEN - Meer dan dertig jaar neemt Bert Koet sier deel aan de wedstrijden polsstokverspringen in de Krimpener-, Lopiker- en vroe ger ook Alblasserwaard. De Waddinxvener, die ook regel matig in Friesland in actie kwam, is aan zijn laatste sei zoen bezig. Maar de vijftiger heeft voor opvolging gezorgd. Bij de wedstrijd in Linschoten be haalde zijn zoon Niels voor de eerste keer een dagprijs door in de categorie jeugd 10 en 11 jaar te winnen met een afstand van 5.37 meter. Het persoonlijk record van Bert Koetsier staat op 15.85 me ter. Dus de jonge Niels heeft nog een poosje te gaan voor hij dat kan verbeteren. In de wedstrijd in Linschoten kampten de polsstokversprin- gers(sters) opnieuw met re gen waardoor de finale om het kampioenschap van Lin schoten achterwege bleef. De wedstrijd, meetellend voor hetVlister Puntenklassement, kon wel worden afgewerkt uit Gouda, maar voor hen was geen finaleplaats weggelegd. Het Be Quick-duo Julia Bron en Jacqueline de Ruiter-Wij- nolst, die twee jaar geleden met waterpolo bij DONK stopte, strandden op Tine Heesterman en Anja Tepper, die met twee maal 6-3 zegevierden. De vinni ge Piet Weiland (Be Quick), die een duo vormde met J. van Dijk, verloor met 6-3, 6-0 van het tweetal H.R. en PA. Over dijk. Deze week staat het Bl- toernooi bij Be Quick in Gouda op het programma. Overige uitslagen: DD Dl: E. Miltenburg/B.Visser (Zevenhui- zen)-M. Overdam/E. Rijsbergen (Gouwe Smash) 6-3, 6-3, HD D: Cor Groenendijk/Sjaak Se gers (W’veen)-B. Rits/R. Roos (Alexandria) 7-6, 4-6, 2-6, GD D: M. en J. Eenink (Rokkeveen)- M. Wessel/C. Hack (Zevenhui zen) 4-6, 3-6, HD C2: R. Ver- meulen/M. Voorbergen (Buytenweg)-BolsterleeZHack In Waddinxveen kwamen in de afgelopen week 190 tennissers en tennissters in actie. Een aan tal dat gelijke tred hield met dat in voorgaande jaren. Alleen in het damesdubbel Dl en ge mengd dubbel DI werd in pou les van vier en vijf gespeeld. De wedstrijd-commissie bestaande uit zeven personen werd aan gevoerd door Ank van Broek huizen. Het herendubbel Cl werd ge wonnen door het Be Fair-kop- pel Cees Boonstoppel en Niek Oostendorp. Zij versloegen hun clubgenoten H. Groene- veld en P. Hooftman met 7-6 en 6-2. Een week eerder in het tennistoernooi van TV Wad dinxveen verloren zij nog van het koppel Andringa. „De spe lerslijst was toen beduidend sterker”, vertelt Cees Boon stoppel, die twee jaar geleden na twintig jaar met waterpolo bij Gouwestaete stopte. Zijn broer Kjeld is nog altijd actief als poloër bij Katwijk. „Voor ons is dit het tweede toernooi. In de competitie hebben we ook met elkaar gespeeld. Na twee promoties eindigden we nu in de middenmoot. Dus dat is niet slecht. Het volgende toernooi is volgende week in Boskoop. Ik speel dan met Ralf overwinning op Daphne Plomp en Peggy Tijsma. In de B poule waren Dieuwertje Rip en Nien- ke Hoondert te sterk voor Maaike v.d. Geest en Rochelle van Belle. In de C poule moes ten Hester Hoondert en Tama ra ten Berge, Michelle Smid en Marissa ten Berge als hun meerdere erkennen. In de C poule jongens dubbel wonnen Stefan Vreeburg en Carl Gast de partij van Stefan Rozema en Niels Tijsma. In de B poule waren Bas de boer en Koen Hoondert te sterk voor Dennis den Boer en Stefan Gutker. In de A poule wonnen Marco v.d. Hut en Siebe de Bruin duidelijk van Mathijs Compeer en Erwin Hazebroek. Jn de C2 single jeugd poule werd Miret Gutker eerste ge vold door Marissa ten Berge. Bij de Cl poule was Evelien Rozema te sterk voor Tamara ten Berge. Meisjes single B werd gewonnen door Dieu wertje Rip van Nienke Hoon dert. In de A poule moest we derom Kim van Stel, Janine Compeer als haar meerdere erkennen. De wisselbeker is nu in het bezit van Janine Com peer. Jongens single C won Stefan Rozema het van Carl Gastjon- Oostendorp. Niek hoort eigen lijk in de B-categorie thuis. Daarna staat het toernooi van TIOD in Gouda op het pro gramma voordat ik op vakantie ga”. De damesdubbel Cl werd gewonnen door Linda Stuijf- zand en Inge van Rijk. Linda Stuijfzand won met Chris Le- comte ook het gemengd dub bel. Het damesdubbel C2 lever de een overwinning op voor Marion van Bemmel en Petra Oostendorp, beiden van Be Fair. Zij versloegen in de finale het koppel Tine Heesterman en Anja Tepper van Love’70 uit Moerkapelle met 6-3 en 6-4. De Moerkapelse zussen had den in de tweede set even een voorsprong, maar slaagden er toch niet in een derde set uit te slepen. Anja Tepper: „Het is ons derde toernooi, maar het eer ste in de C-klasse.We hebben leuk kunnen tennissen. Beter dan in de D-klasse. Dan vliegen de ballen hoog over je heen.Vo- rig jaar zijn we begonnen met dubbelen. We behaalden geen enkele zege. Dit seizoen vlogen we in Ze venhuizen er in de eerste ron de uit, maar in Moerkapelle wonnen we. Er waren toen echter weinig inschrijvingen”. Tine Heesterman: „Nu haalden enkele ronden na de start in de feestelijk oranje versierde Tol lensstraat het hazenpad koos. Initiatiefnemer was Nico Vuur- ens, een kleine 28-jarige renner uit Meerkerk, die ’s winters op de schaatsen staat. De condi tioneel sterke Vuurens werd aan het einde van de rit niet al leen tot winnaar van de lei- dersprijs uitgeroepen, maar won ook in de koers met over macht. Drie ronden voor het einde reed hij van zijn medevluchters Edwin Hofstee (Boskoop), Heerko Gorter (Werkendam) en Erik Bos (Rotterdam) weg. In een mum van tijd sloeg hij een gat van honderd meter. Ei kelenboom: „Je moet super zijn om hier te rijden. Ik heb niet Door Bert Hertog GOUDA - Vorig jaar besloot Piet Eikelenboom (35), jaren lang kopman van de Goudse rennersploeg Excelsior, het rus tiger aan te gaan doen. De uit Zevenhuizen afkomstige en sinds drie jaar in Nieuwerkerk aan den IJssel woonachtige coureur: „Ik steek er minder tijd in dan vroeger. Ik rij ook te weinig wedstrijden om echt goed te rijden. Toch ben ik in vijf criteriums dit jaar in de prij zen gevallen”. Zijn ‘kortste prijs’ reed Eikelenboom in de 48ste ronde van Gouda in de wijk Korte Akkeren. Vele renners haakten onder het hoge tempo af. Eikelenboom bleef gestaag doorgaan, maakte het zich niet in 1990, 1991, 1992 en 1996 en kampioen tijdrijden in 1993 en 1996. Voor het Kringklassement, te genwoordig Agrifirm-klasse- ment geheten, is Piet Eikelen boom deze zomer geen kandidaat, maar wel een andere renner die bij Excelsior zijn op leiding kreeg. De Haastrechtenaar Lennart van Drimmelen won op Twee de Paasdag (24 april) de eerste koers in Waddinxveen en spurtte in Gouda aan het hoofd van het tweede groepje naar een vijfde plaats, juist achter concurrent Erik Bos. De uit Moordrecht afkomstige renner, die tegenwoordig in Rotterdam woont, behoorde tot het plukje renners dat al W’VEEN/BOSKOOP - Het Nederlands dameswaterpolo- team heeft in Los Alamitos te Californië slechts de 4e plaats behaald bij het sterk bezette pré-olympische toernooi om de 'US Holiday Cup’. Sterk bezet, omdat bij dit toernooi alle zes de teams aanwezig waren die ook in september zullen deelnemen aan de OS Sydney 2000. Het toernooi werd gewonnen door de VS. Bij de poulewedstrijden won Oranje met 12-7 van Kazach- stan en met 11 -9 van Rus land. Verloren werd van Cana da (4-5), Australië (5-7) en de VS (8-11). Na de vijf poule wedstrijden eindigde de VS met 10 punten op de Ie plaats, Canada werd met 8 punten 2e, Australië met 6 punten 3e en Nederland met 4 punten 4e, terwijl Rusland met 2 punten 5e werd en Ka- zachstan met 0 punten de rij sloot. Hierna volgde, op basis van de ranglijst, nog drie wedstrijden, waarbij het gast land met 5-4 Canada ver sloeg. Nederland nam geen revanche op Australië en verloor met 4-5. In de laatste minuut stopte de Australische goalie nog een viermeter. De strijd om de 5e en 6e plaats werd beslist in het voordeel van Rusland dat met 10-6 Ka- zachstan versloeg. Het team bestond naast de Ter Aar, Veldweg 1 (ingang Kerkweg) tel. 0172-406000 Gj intratuin HET GROENE WARENHUIS n 8 Sb h p we weer de finale, maar dat kwam ook doordat onze te genstanders van zaterdag we gens verhindering hadden op gegeven”. Voor Petra Oostendorp en Marion van Bemmel was het de eerste overwinning van het seizoen. Ook het eerste toernooi waar in beiden samen speelden. In Boskoop tennist Petra Oosten dorp weer samen met Rob Ver kerk in het gemengd dubbel en in het damesdubbel met Joan den Boer. Marion van Bemmel neemt sa men met vaste partner Jac- quelien Verbakel deel aan het toernooi van Be Quick. In de competitie ging het met het Be Fair-team minder goed. Het kwintet Pieter Hooftman, Rob Verkerk, Marion van Bemmel, Petra Oostendorp en Sigrid van Dijk degradeerde uit de derde klasse. Aan het Gouwe Smashtoernooi is ook deelge nomen door tennissers(sters) Door Bert Hertog WADDINXVEEN - Lang had de Waddinxveense tennis club Gouwe Smash in het jaarlijkse open CD-dubbeltoer- nooi de weersomstandigheden mee. Op zaterdag begon het echter te regenen en werden de indoorbanen van het tenniscentrum Waddinxveen opgezocht. Daar werden ook alle partijen van zondag gespeeld. De vier banen in het Warnaarsportpark waren door de fikse regenval on bespeelbaar geworden. WADDINXVEEN - In de week van 19 juni t/m 25 juni heeft er wederom een zeer geslaagd jeugd clubkampioenschap plaatsgevonden opT.V. De Gou we Smash. Het weer werkte niet altijd mee en op zaterdagmiddag moest er even uitgeweken worden naar de tennishal. Een groot aantal jeugdleden deed mee waarbij soms op het scherpst van de snede werd ge streden om de punten. Goed om te zien was de deelname van de ‘nieuwe’ jeugdleden. In de spannende mix C finale wonnen Stefan Vreeburg en Mi chelle Smid maar net van Carl Gast en Marissa ten Berge. Mix BI waren Bas de Boer en Li- sanne Rozema.te sterk voor Tom de Booy en Naomi v.d. Klauw. Het duo Stefan Gutker en Charlène van Belle werd in de mix B2 eerste gevold door Pa trick en Daphne Plomp. In mix A hadden Janine en Mathijs Compeer een zware partij aan Kathinka Berrevoets en Ruud de Smid die uiteindelijk gewon nen werd door Janine en Ma thijs. In de A poule van meisjes dub bel behaalden Janine Compeer en Kathinka Berrevoets de gens Single B2 werd gewonnen door Daan Vermeij van Frank van Vliet. In de jongens BI pou le was Bas de Boer te sterk voor Martijn van Hal. In de poule van jongen A won Ma thijs Compeer na een zeer WADDINXVEEN - In de strijd om het internekampioenschap 4 tegen 4 is er weer een ronde gespeeld. Het was voor deze zomer voorlopig de laatste wedstrijd. In september wordt de draad weer opgepakt. Er vonden over de gehele linie wat kleine verschuivingen plaats. De stand per 4 juli is: I.T.Wub- ben/W.Versluis/S.Tabben/N.Sch ifferling 5-5-I78+; 2. J.Koois- tra/B.Lanting/P.v.d.Made/H.Cam meraat 5-4-I30+; 3.I.Matla/L.v.Krieken/M.Jans- sen/A.Janssen 5-3-42+; 4. H.v.Woudenberg/P.Rubeling/J.H ulskamp/THulskamp 5-3-24-; 5.B.Monster/C. M onster/A. Leb- bing/Ron v.Dijken 5-2-43-; 6. W.v.Bockom Maas/N.Oudijk/Rob v.Dijken/F.v.Dijken 5-2-41+; 7. R.Versluis/H.v.Wageningen/l.v .Gils/H.de Wilde 5-I-I92-; 8. C.’t Hart/C.Voskuilen/J.La- pair/T.v.d.Velde 5-0-132-, Door het aparte kampioen- Vervolg van pagina I schap voor de Excelsior-ren- ners moest rondemiss Patricia Moons drie keer aantreden voor de prijsuitreiking. Voor het Agrifirm-klassement wordt nog gereden Bergschen- hoek, Pijnacker (5 augustus), Berkel en Rodenrijs (9 septem ber) en Zoetermeer (7 okto ber). 1

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 23