Sfeer vol Plannen voor vakantiewoningen buitenconcert in Oud Verlaat weggehoond in het Rosarium NBIEDING HEFBRUG ACTIE Hoera Geslaagd! A Tims shoes is er voor iedereen Amivedi ED REUSKEN AERBAMBOE IN MOOIE POT VAN 9.95 VOOR GroenRijk De Bosrand WEGENS DE LEUKE REACTIES OP HERHALING Mantelzorg- café ook tijdens de vakantie periode GOUDA/W’VEEN - Het Steunpunt Mantelzorg orga niseert op vrijdag 21 juli aanstaande tussen 10.00 en 12.00 uur het mantelzorg- café. Mensen die zorgen voor een naaste met een ziekte of handicap hebben hier de mogelijkheid om el kaar te ontmoeten. Mantel- zorgers kunnen zo hun ver haal bij elkaar kwijt, elkaar steun geven en kunnen er even uit zijn in een gezellige omgeving. De koffie is gra tis. Het doel van deze bij eenkomst is het bieden van een plek aan mantelzorgers waar zij elkaar ondersteu ning kunnen bieden, waarbij lotgenotenervaringen en in formatie uitgewisseld kun nen worden, onder begelei ding van een deskundige. De bijeenkomsten worden iedere derde vrijdag van de maand gehouden en vinden plaats in café Resistance, bij het Verzetsmuseum in Gouda, Turfmarkt 30. Aan melden voor deze bijeen komst is niet nodig. Met vragen kunnen mensen te recht bij het Steunpunt Mantelzorg. De balie is te vinden in deThuiszorgwin- kel-meditheek, Boelekade I te Gouda en is open op werkdagen tussen 9.00 en 16.00 uur, ’s maandags tus sen 13.30 en 17.00 uur. Telefoonnummer 0182-594 658. Schilderinloop voor senioren G7OEN7u< Gedurende de maand JULI wordt de HEFBRUG wederom financieel aantrekkelijk voor u! Het R, i j k e Tuinleven. PAGINA 13 WOENSDAG 19 JULI 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN VERVOLG VAN PAGINA I Uw specialist op het gebied van: Tel. (0172) 21 22 71 Hommes, Petra Hoogerwerf, Chrispijn Kasdorp, Wies Kerk vliet, Pamela van Kessel, Judith Klein Nagelvoort, Daniel Klijn, Ellen Kooijman, Manon van der Kraats, Karin van der Linde, Lotte van Loon, Arthur Meijer, Marlies Mulder, Eline van Nie- kerk, Paul Oskam, Bob Panne- bakker, Martijn Peeters, Guillau me van kia van Heteren, Wendy Heu velman, Arzu Hizmetfi, Martin Horsman, Quirien Jenner, Sand ra de Jong, Ivo de Jongh, Peter Klomp, Mark Knops, Nanda Koerts, Deborah Kortenoeven, Ronald Kraijesteijn, Nathalie fronteerde. Om dé plannen accepteerbaar te krijgen, had Van Leer Beheer, de Moerka- pelse landschapsarchitect Van Loon ingehuurd en deze gaf een presentatie aan de aan wezigen. Hij gaf aan dat de westelijke eilanden gespaard zullen worden en dat er ten oosten van ‘het sporteiland’, een eiland bij komt. Op dit nieuwe eiland komen drie clusters van 5 woningen. Daarnaast zullen aan de oos telijke rand van de twee eilan den een 16-tal drijvende wa- terwoningen geplaatst worden. Aan de bebouwing van het sport- en partycen trum zullen volgens de plan nen nog eens 18 gestapelde appartementen toegvoegd gaan worden. Hoe prachtig de presentatie ook was, de kernbewoners moesten er duidelijk niets van hebben. Omdat de gemeente na een jaar alweer over va kantiewoningen denkt, waar bij Van Leer Beheer de exploi tant moet worden, verdenken de dorpelingen de gemeente er van dat er wel degelijk af spraken met Van Leer bestaan. De inwoners wensen echter niet als wisselgeld te dienen voor beloften door wie dan ook aan Van Leer gedaan, zo bleek tijdens het bezoek. Al gauw vroeg iemand,‘wanneer de plaatsnaamborden worden vervangen door borden met “Van Leer Beheer” erop’. Na deze opmerking zat de vlam in de pan. De inwoners signal eerden vlijmscherp, dat met de ontwikkeling van Nessen- landen er heel veel mensen voor de dagrecreatie in het buurtschap bij zullen komen. Dat de gemeente vindt dat het pas gevolg geeft aan de ombouw tot recreatiege- meente wanneer het tot de bouw van vakantiewoningen kan komen, werd als grote onzin afgedaan. Een aanwezige verhaalde dat hij in het bui tenland parken kent, waar dui zenden kilometers ongehin derd met de kano kan worden gevaren. In die dui zenden kilometers is geen woning te bekennen, en toch is dat een recreatiegebied. Deze spreker zag dan ook de bouw van woningen in dit ge bied vooral noodzakelijk ten einde geld te verdienen om de recreatieschap De Rotte- meren in stand te houden. De heer Van der Meij van De Rottemeren gaf aan dat het plan inderdaad uit de koker van het recreatieschap kwam en niet van de gemeente af was gekomen. Op vragen van een bestuurs lid van de tennisvereniging met 750 leden, die ook van banen op het sporteiland ge bruik maakt, zei hij dat‘de tennis’ geen rechtstreeks pachter van het schap is, en WADDINXVEEN - Tijdens de zomermaanden is er in het Anne Frank-centrum voor de mensen die graag schilderen een aangepast programma. Op woensdag morgen is er van 9.30 - 11.30 uur gelegenheid voor mensen die aquarelleren. Op vrijdagmiddag van 14.00 - 16.00 uur zijn mensen welkom die met olieverf of acrylverf schilderen. Er is begeleiding aanwezig en er wordt voor materiaal ge zorgd. Kosten voor deelna me bedragen 2,50 per middag. Aanmelden is niet nodig. Voor meer informa tie: tijdens kantooruren staan de medewerkers van de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk, afdeling Seni oren voor geïnteresseerden klaar. Telefoon (0182) - 615555. WADDINXVEEN - VER MIST: 08-07: Kater gecas treerd. Kleur: rood met wit. Is 3 jaar oud. Heeft een ta toeage nummer in het oor. (Omgeving KleikadeWad- dinxveen). Een dier gevonden of ver mist: bel Stichting Amivedi, tel.0182-630481. WONING PROJEKTSTOFFERING Gordijnen Vitrage Tapijt Houten vloeren Marmoleum vloeren vond het dan ook niet nodig met deze vereniging contac ten te onderhouden. Dat bij doorgang van de plannen ook de exploitatie van surfcen trum Eurosurfing in gevaar komt, daar moest ook maar niet moeilijk over gedaan worden: „de surfsport is toch op z’n retour”, aldus Van der Meij. Nadat het bestuurslid van ‘de tennis’ ook nog eens gewezen had op het moeilijk samengaan van tennis in de avonduren en het verblijven in aanliggende appartementen, steeg Van der Meij van zijn troon en zegde een gesprek toe. Alles overziend moet ge vreesd worden, dat zo er af spraken met Van Leer zijn ge maakt, deze met het recreatieschap hebben plaats gevonden. Het gemeentebe stuur hield zich in haar beant woording stevig op de vlakte en gaf aan op deze avond al leen de mening van het buurt schap te willen peilen. De in woners echter waren bereid onmiddellijk tot stemming over te gaan. Burgemeester Wolf gaf aan dat dit middels de raadsleden gaat en dat die, overigens in zeer ruime mate aanwezig, hiervoor benaderd dienen te worden. Ongetwij feld zal het voor het college toch duidelijk zijn geworden, dat zij met dergelijke plannen in Oud Verlaat voorlopig niet aan hoeft te komen. in het nieuwe ontwerp ver werkt. Naast deze aanpassin gen had het college het bin nen de nieuwe plannen echter ook mogelijk gemaakt, het sporteiland en omgeving met 48 vakantiehuisjes te verrij ken. Hier waren veel inwo ners voor richting ‘Vierkap’ gekomen. Immers, bij het vori ge kernbezoek was ook al een poging gedaan, de inwoners te winnen voor bebouwing van ‘het sporteiland’.Toen hadden de inwoners echter eensge zind aangegeven dit een heel slecht plan te vinden, dit tot groot ongenoegen van de bij die bijeenkomst aanwezige projectontwikkelaar de heer Van Leer. Deze gaf destijds publiekelijk aan de voormalige burgemeester Schoots te ken nen, dat er afspraken waren gemaakt en dat deze nageko men dienden te worden. De toenmalige burgemeester ont kende, dat er afspraken wa ren, hetgeen tot grote woede bij de projectontwikkelaar leidde. Projectontwikkelaar Van Leer Beheer, exploiteert het party en sportcentrum De Zeven sprong op het sporteiland. Daarnaast heeft dit bedrijf ook belangen in onroerend goed, o.a. in Oud Verlaat. De inwoners waren ‘not amused’, dat het gemeentebestuur hen dit jaar opnieuw met een plan voor vakantiewoningen con- feren, Lieke van Os, Bob van Rijn, William van Roon, Jerom Ruijgrok, Ritchie Sanapi, Chari- ne Schenk, Angela Tol, Suzanne van Tongeren, Marielle Toor, Pa tricia den Uijl, Maaike Verkley, Tammy Visscher, Cindy deVries, Marco Vulakovic, Fedde van der Weij, Dave Zwanenburg. Geslaagd 2e Tijdvak ‘De Goudse Waarden’ MAVO - 2000 Waddinxveen: Hanneke Re- horst. Driestar College Gouda MAVO Waddinxveen: Rianne Dros, Marcel van Hagen. HAVO Waddinxveen: llona Neeleman, Stefan van Wijk, Chiel van der Zwan. Door Huib Schouten OUD VERLAAT - De inwo ners van Oud Verlaat wensen geen verkantiewoningen om ,de hoek. Zoveel werd duide lijk tijdens het kernbezoek van B&W van Zevenhuizen- Moerkapelle. Oud Verlaat is de kern binnen de fusiege meente, waar de inwoners het meest eensgezind en hel der aan de politiek duidelijk durven te maken, hoe zij over bepaalde zaken denken. Oud verlaat, door de overdracht van grond aan Rotterdam ten behoeve van Nesselanden, in middels een ‘enclave’ van Ze venhuizen, gebruikte het kern bezoek om eens ernstig met het college van gedachten te wisselen. Gebouw De Vierkap in Oud Verlaat was zowat te klein om alle belangstellenden te her bergen. B&W leggen bij zo’n gelegenheid aan de bevolking van de kern verantwoording af over het gevoerde beleid en geeft openheid van zake over hoe het verder moet •met de kern. Na de pauze presenteerde het college van B&W het ontwerp bestemmingsplan Oud Verlaat. In oktober 1999 had het college de inwoners ook al met een voorontwerp geconfronteerd. Een aantal re acties van de inwoners op dit voorontwerp, hadden tot aan passingen geleid en die waren deur verder zijn. „Wij verko pen dat soort niet.” De schoen die Tims Shoes wel in het as sortiment heeft zijn betaalbaar. „Het is het middensegment dat wij aanbieden. Met een uitloop naar boven èn beneden.” De huidige stuntverkoop is al leen om de tijd tot de bouwvak door te komen. „En vergeet de nieuwe collectie niet. We konden nu wel direct openen in de stijl die wij wil den, maar de oude collectie kun je niet als nieuwe aanbie den. Nadat we twee a drie we ken dicht zijn gegaan, maken we een hele nieuwe start met nieuwe schoenen volgens de laatste mode.” Smit weet waarover hij praat want in Gouda heeft hij al een zaak. „Ja, die zit in winkelcen trum Bloemendaal. Daar heb ik twee fulltime- en een parttime- kracht lopen. Dat pand is ech ter kleiner dus hier in de Passa ge wil hij graag nog een extra fulltimer hebben.” lijk, de akoestiek van de con certzaal wordt node gemist. In een buitenconcert is het moei lijk om de stem van je buur man te horen, laat staan de klankkleur van het hele koor. Gezegd moet worden dat de mannen van DGS, na een twij felend begin, zich goed herstel den. Het mannenkoor presen teerde het publiek een luchtig en gevarieerd programma uit het repertoire met onder an dere werken uit Nederland, Duitsland, Frankrijk en Ameri ka. DGS opende met het ’Gou we Sanghers Lied’ van de diri gent Jeroen Bosman. Hierin wordt een ode gebracht aan Boskoop. In ’Aus derTraube in die Tonne’ (anoniem) wordt de kringloop van de druif bezon gen. Als de druif vanuit de ton in het vat - in de fles - in het glas gegoten wordt en er te veel van gedronken wordt, kan het noodzakelijk zijn dat ’Der Apotheker’ (anoniem), geraad pleegd moet worden, de tekst spreekt voor zich. Het concert werd afgesloten met het ’Boskoops Volkslied’, door vele aanwezigen uit volle borst meegezongen, dat in 1946 was opgedragen aan de toenmalige burgemeester van Boskoop Mr.Dr. E.R Verkerk. Gezegd moet worden dat bei de verenigingen een program ma brachten wat geheel paste bij deze prachtige avond en wat bij het publiek in de smaak viel. Gezien de prachtige ambiance en de publieke belangstelling is een buitenconcert in het Rosa rium voor herhaling vatbaar. van der Does, Tim Donders, Leantine van Dorp, Dorien Dorsman, Jelmer van Duist, Sa- De Reuzenaanbieding is aSeen deze week gekiig. Zoteog de wonaad stiekl. Eén van de gemeenten van Je- hovah’s Getuigen in Gouda is in Waddinxveen geboren. Zodra een gemeente te groot wordt, komt er in de eigen plaats of in de omgeving een nieuwe.Behal ve de bouw van de nieuwe zaal met achterin een ruime lec- tuurbalie is op de begane grond nog veel meer gebeurd. Er kwa men ruime toiletpartijen, een invalidentoilet en een babyver- zorgkamer. Ook de keuken werd in een totaal nieuw jasje gestoken en heeft een balie naar een ruimte, waar men na een vergadering samen koffie drinkt en een maaltijd kan ge bruiken. Zaterdagmiddag was Openingstii den: dinsdag t/m vrijdag 10.00 - 17.30 uur vrijdagavond 19.00 - 21.00 uur zaterdag 10.00 - 17.00 uur BOSKOOP - Vrijdagavond 30 juni vond in het prachtige Rosarium van Boskoop een tweetal muziekevenementen te beluisteren. Er traden twee gezelschappen op die elke een unieke plaats in de wijde omgeving van Boskoop heb ben verworven: het Harmonie orkest onder leiding van Anton van Oosten en het Regiomannenkoor Die Gouwe Sanghers onder leiding van Jeroen Bosman. De presenta tor van deze avond wad Felix Bots. Maurice Smit van Tims Shoes: „Waddinxveen is toe aan een winkel als de onze”. (Foto: Sjaak Noteboom.) naast de Koninkrijkszaal een tent neergezet, waar tientallen belangstellenden consumpties en hapjes kregen aangeboden. „Uit de buurt kwamen tot ons genoegen ook veel mensen kij ken, net als oud-bewoners. Ie dereen heeft natuurlijk gezien waar we mee bezig waren", zegt Bulk. „Zo was er mevrouw van Vliet, 93 jaar, die vroeger naast ons heeft gewoond en in het voormalige verenigingsgebouw haar bruiloft heeft gevierd.Voor de oude en nieuwe buurtgeno ten was het een soort reunie, heel leuk.” Dat er de afgelopen maanden keihard is gewerkt lijdt geen twijfel. Het resultaat mag worden gezien en ieder een is daar heel erg blij mee. Geslaagden Coenecoop rah Jane Earle, Annette Eikelen- College ATHENEUM boom, Bastiaan Evers, Sabrina Michiel Abels, Angelique Aerts, Evers, Joost van Gemeren, San ne Glaser, Anneke Grashuis, Es mee Hagens, Simone Haze- broek, Marcel van der Heijden, boom, Danny Verroen, Mathijs Vlasveld, Simone van Vliet, John Voorbrood, Rosita deVries,Vin cent Yilmaz. VBO Wouter van Aalst, Aman Ande, Zouad Assoulaymani, Diane Ba- jema, Liesbeth Bakker, Fatima Balidou, Faouzi el Benaissati, Mario Biesheuvel, Charles Boekholt, Marjoke Bos, Bouch- ra Botonnou, Ron Daelman, Roy van Daim, Judith van Dam, Anthony van Delden, Sabrina Draaisma, Caroline van Es, Cis ka van Est, Freek Hendriks, Bri gitte Hillegers, Roos de Jong, Ina Klaassen, Linda de Knikker, Maarten Konings, Julia van der Laan, Daniel Lips, Suzanne Luy- ken, Chi Sing Man, Bart Meijer, Sabrina Nitrauw, Jerry van Of- Rense Vogelaar, Dennis Voor brood, Chantal Voorwinden, Erik van derWal, Evelijn van de Water, Marije van der Weel, Wanda van Wieringen, Ray mond van Wijk, Ewout de Wit, Koen Zwitser. MAVO Najib Aatem, Asma el Allaoui, Emil Andel, Mustapha Azdoufal, Priscilla van Barlingen, Paulien Bekkers, Marloes van den Berg, Fabien van Berkel, Michel Brand, Marlies Brinks, Patrick de Bruijn, Rienk Buurman, Mar vin Glazing, Marielle Dekker, Marijke van Dijk, Fatima el Fiza- zi, Marcelle de Groot, Bart van der Ham, Barry van Hattum, Alexander Hes, Moniek Hoef nagel, Arjen den Houdijker, Pris cilla van Hoven, Marie-Claire Deze vrijdagavond was het ge lukkig mooi weer, zodat het publiek in grote getale het Ro sarium bevolkte. Onder hen waren de burgemeester de heer Rijsdijk en echtgenote en enige raadsleden. De burge meester opende het buiten concert met enige welgekozen woorden. Excelsior opende het programma met de mars ’Roal Jubilee’ van Henk van Lynschoten, dit ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van Het Koninklijk Nederlandse Federatie van Harmonie- en Fanfare gezelschappen (KNF). De goede luisteraar ontdekte in deze mars enkele strofen uit vaderlandse liederen. Het programma werd voortge zet met Musical-, Film- en Show muziek. De harmonie beschikt over uitstekende mu sici, opvallend is dat daar veel jongeren bij zijn, hierdoor kan de toekomst met vertrouwen tegemoet worden gezien. Dat de leden van het orkest nog niet helemaal op elkaar zijn in gespeeld is niet zo vreemd, zij leggen zich pas kort toe op het geven concerten. De presentator memoreerde dat Anton van Oosten geen onbekende is in de regio, hij was tot 1998 dirigent van de Harmoniekapel van Gouda’s Harmonie de Pionier. Onder zijn leiding waren optredens met Lee Towers en Marco Bak ker. Hierna werd het concert voortgezet door het mannen koor Die Gouwe Sanghers. Een buitenconcert is voor een mannenkoor altijd zeer moei- Jaarsveld, Mark Janett, Hester Jellema, Evelien de Jong, Ties Kamphuis, Josephine van der Klauw, Maaike Kling, Erik Kooij man, Anneke Koren, Rik Koster, Kirsten de Lange, Tim van der Lans, Stephanie van Leeuwen, Tom van der Linde, Marije Lu der, Carola Metselaar, Inge Nieuwman, Rika Nobel, Liana Noorlander, Hakim el Ousrou- ti, Dorien Overes, Danielle Phi- lippo, Kevin Plaisier, Marloes Prins, Kitty Rijnsburger, Anne- Marie Rodenburg, Suzanne van Ruiten, Naoual Saouny, Emiel Schellingerhout, Carsten Smook, Matthijs Streefland, Bart Streng, Sjaraija van Swie- ten, Arnold Toet, Jenny Toet, Ar jen Uitbeijerse, Melissa Uitman, Sabine Uittenbogaard, Piet Ver- Marije Alkemade, Ibrahim Al- loul, Kim Booden, Claire la Chapelle, Vincent Coevert, Neely Anne Davidse, Lieselotte Judith Helmer, Chantal den Dirks,Vincent Doeleman, Sand- Hertog, Debbie Heshusius, Sas- ra van der Drift, Georgina Ear le, Daphne Gerritse, Premila Ghirrao, Nicoline van Gorkum, Benny Groen, Janneke Groot- en, Annemieke van Hagen, Li- sanne Ham, Janneke Hoeijma- kers, Carlijn Hofhuizen, Madelein Hofmijster, Steven Kranenburg, Hans van Leeu wen, Maikel van Leeuwen, Bas jan van Leijenhorst, Kok Lim, Leanne van Lint.Anke Lutz, Re nee van der Maat, Heleen Ma ertens, Hedde de Man, Yvette Marchant, Lars Markus, Carla Matze, Kristel Meewisse, Elize Moerman, Eric Neys, Brigitte van den Nieuwendijk, Jan-wrl- lem Nieuwesteeg, Reamon Ol- Petit, Sharon Philip, Marius denburg, Anouk Olijve, Sue Ann Prooijen, Ellen Rost, Rob Ong a lok, Mohammed el Ous- Straathof, Rienke Teerink, Irene routi, Jos Overes, Laurie Pas- Terra, Karen Teunissen, Rianne schier, Sanne van Pelt, Danny Verhagen, Jeanette Vis, Lieke Pentier, Niels Pijnappels, Natha- Visser, Richard Voets, Julia War merdam, Karin van der Werf, Erica Wijnsma. HAVO Wij geven kortingen weg, die afhankelijk zullen zijn van het aantal keren dat de hefbrug gedurende één dag geopend wordt. Per keer wordt 0.25% korting gegeven. Hierdoor kan uw voordeel oplopen tot 15%! Voorwaarden uitsluitend te verkrijgen bij Ed Reusken Woning- en Projektstoffering! Wegens vakantie zijn wij van 14 augustus 2000 t/m 4 september 2000 gesloten. Galerij 2 (tegenover hefbrug) 2771 XJ Boskoop WADDINXVEEN - Zo op het oog lijkt er niet veel veranderd aan het pand in de Passage sinds Maurice Smit er zijn Tims Shoes opende. Er is al bijna twee weken een grote stunt-' verkoop aan de gang. „Maar dat gaat veranderen. Tijdens de bouwvak, als het rustig is, gaan wij verbouwen.” Aan het woord is Smit, de nieuwe on dernemer in de Passage. „Wij gaan het helemaal anders doen. Geen schreeuwende tek sten, geen discount maar een nette winkel met schoenen voor iedereen.” Smit kan nog niet zeggen hoe het interieur er uit gaat zien maar het wordt zeker netjes. Iedereen moet er zich immers op zijn gemak voe len. „Dit wordt een winkel voor heel Waddinxveen en voor heel het gezin. Wij verko pen alledaagse schoenen, schoenen voor feesten en werkschoenen”, zegt Smit. Mensen die van sportschoenen houden moeten echter een Prinsen Schouw 1. 2394 CX ALPHEN A/D RIJN R? Telefoon (0172) 47 52 99, Fax (0172) 49 52 51 U vindt ons achter het BP station Kerk en Zanen. lie Ravensberg, Nicole Rem- merswaal, Mark van Santen, Re ne Schotanus, Soraya Sip, Peter Slaa, Jolanda Slatius, Gemma Nadia Anakhrouch.Yesmin Apa- Sliedrecht, Wilco Smit, Onno eik, Sander Arents, Laurens van Smits, Marieke van der Steeg, Arnhem, Linda Asscheman, Martien Stofberg, Johan van Wendy Bekkers, Lobke van Straalen, Lea Strijdhorst, Ra- Beuzekom, Maarten de Boer, jendra Timmers, Michiel Tops, Britt Bouman, Rick van Braam Jessica Ulenberg, Maria Vasquez Morris, Niels Burghoorn, Frank Quiroz, Joost Verbeij, Danielle Claessen, Helen Dawit, Irene Vergeer, Esmeralda Verhagen, Sander Verkaik, Bas Verschoor, Yvette Vieveen, Madelon van Vliet, Karsten van der Vlist,

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 13