Dansschool sluit seizoen af Waddinxveense Elsholz verliest in finale Leo Wempe loopt goed toegerust Vierdaagse Groene Hart-jeugdteam tegen Georgië Dealer Cup I 1 Waddinx- veners Masters Onder invloed zomeravond- prolongeren Open water titels Van Elswijk wint pakken prijzen bij Be Quick competitie HSW Wandeltocht voor senioren i I W0ENSDAG19JULI 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 23 DJB winaar Het DJB-team toont trots de beker. 1 aan dat hij er tien Vierdaagsen op heeft zitten, het cijfer acht dat zijn achttiende heeft voltooid. Als Wem pe volgend jaar de twintig volmaakt krijgt hij een ander kleurig kruisje. Wempe: „Er zijn vier soorten prijzen te verdienen in een Nijmeegse Vier daagse. Ten eerste het Vierdaagse voor de wandelaar dat in 1909 bij Koninklijk besluit werd goedgekeurd. Dat betekent dat militairen hetVier- daagse-kruis op hun uniform mogen dragen. Daarnaast bestaat er een groepsme- daille voor groepen van minimaal tien wandelaars en minstens een lei der, die de tocht met niet meer dan tien procent uitvallers volmaken. De derde soort is de verzorgingsmedail- le. Deze wordt slechts eenmaal uit gereikt aan de verzorgingsgroepen. Op de achterkant van de medaille staat ‘Uw toewijding deed anderen volharden’. De vierde prijs is het di ploma. Dat getuigschrift wordt uitge reikt aan wandelaars die de diploma- afstand lopen. Bij deze afstand krijg je de kans tien of twintig kilometer minder te lopen dan de geldende re glementaire afstand”. Naast het Vierdaagse kruisje kijkt de Vierdaagse wandelaar elk jaar weer uit naar de intocht op de Nijmeegse St. Annastraat, deze week omge doopt tot ‘Via Gladiola’. Wempe: „Tijdens de intocht worden de wan delaars toegejuicht door duizenden fans. Deze finale is niet alleen voor de toeschouwers een hoogtepunt, ook de deelnemers genieten hier volop van en worden door het ap plaus dat ze krijgen bijna Nijmegen binnen gedragen”. Hoe lang blijft Leo Wempe nog deel nemer aan het Nijmeegse wandelfes- tijn? Hij glimlacht en zegt: „Vorig jaar bij het afmelden stond een man voor me die voor de veertigste keer had meegelopen. Hij was heel jong begonnen. Mijn streven is, als ik ge zond blijf, mee te doen tot het jaar dat ik de oudste deelnemer ben”. Wat dat laatste betreft kan Leo Wempe nog jaren vooruit want de oudste deelnemer die dit jaar heeft ingeschreven is de Bredenaar Terwiel (90). GOUDA/W’VEEN - Het jeugd- voetbalteam van het Groene Hart, dat van dinsdag 25 tot en met vrijdag 28 juli deelneemt aan het jaarlijkse internationale toernooi om de Haarlem Cup is in de poule ingedeeld met Raging Bulls (Verenigde Staten), EDO (Haarlem), FC BasaTblis- si (Georgië) en een nog nader aan te wijzen tegenstander. Op dinsdag komt het Groene Hartteam voor het eerst in ac tie op het terrein van DCO te gen de nog onbekende tegen stander en EDO. Op woensdag wordt bij DCO Wempe: „Eigenlijk moet je het hele jaar aandacht aan voetverzorging be steden. Zorgen dat de nagels recht zijn afgeknipt en dat de nagelriemen worden terug geschoven. Na elke training controleer ik de voeten en maak ze schoon.Talken en invetten is ook goed. Ondanks een goede training en ver zorging kan je onderweg toch last van blaren krijgen. Daarvoor moet je preventieve maatregelen nemen. Ik heb altijd Hansa sporttape bij me, die dakpansgewijs wordt aange bracht. De schoenen moeten goed ingelopen zijn. Ik loop het liefst op naadloze kousen. Sokken met naden draag ik binnenstebuiten want on effenheden veroorzaken blaren.Tus sentijds verwissel ik van kousen. Ik zorg altijd dat ik een droog paar bij me heb”. Van belang is voorts volgend Leo Wempe dat een wandelaar zijn eigen tempo aanhoudt. „Je ziet nogal eens wandelaars in Nijmegen die er als een speer vandoor gaan. Later zie je ze dan weer terug. Ik loop ook lie ver alleen dan in een groepje. De Vierdaagse is geen wedstrijd, maar is vier dagen wandelplezier. Dat staat voorop”. Zijn eerste Vierdaagse liep Leo Wempe in de jaren vijftig toen hij bij in militaire dienst zat. In 1983 deed de Waddinxvener opnieuw mee waarna hij was gegrepen door het internationale Vierdaagse sfeertje. „Als je de sfeer eenmaal hebt ge proefd kan je die niet meer missen”, vertelt Wempe, die aanvankelijk in een hotel in Nijmegen overnachtte, later onderdak kreeg bij particulie ren buiten Nijmegen en tegenwoor dig bij een vriend in de Keizer Karel- stad logeert. Leo Wempe toont het beroemde Vierdaagse kruisje met het cijfer acht. Het kruisje met kroontje geeft WADDINXVEEN - Op dins dag 25 juli a.s. organiseert de afdeling seniorenwerk van de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk, een wandel tocht. Vooraf is er gelegen heid om ’n kopje koffie/thee te drinken in de foyer van het Anne Frankcentrum (jan van Bijnenpad). Om 10.30 uur gaat de groep met een aantal auto’s richting Alphen a/d Rijn. Daar start de tocht van 10 km rond de Zeger- plas. Bij de kantine van de golfclub wordt een rustpau ze ingelast. Bij terugkomst in Waddinxveen is er nog gele genheid even met elkaar na te praten onder het genot van een kopje koffie/thee. De tocht gaat door indien het goed wandelweer is. Vooraf inschrijven is niet no dig. Kosten voor deelname bedragen 4,50 (inclusief 3 kopjes koffie/thee).Voor meer informatie over de wandeltochten kunt u con tact opnemen met de S.W.W, telefoon (0182) - 615555 of 631932. Door Bert Hertog WADDINXVEEN - Leo Wempe loopt deze week voor de negentien de keer de Nijmeegse Vierdaagse mee. De 62-jarige wandelaar, sinds 1970 woonachtig in Waddinxveen, behoort daarmee tot de ervaren deelnemers. En dat is goed te mer ken ook. Wempe heeft zich gedegen voorbe reid op het Vierdaagse avontuur. Hij heeft een handvol tips bij de hand voor degenen die voor de eerste keer in Nijmegen meedoen. De Waddinxvener had er al heel wat trainings-kilometertjes opzitten toen hij zich bij gebouw De Vereeniging meldde.Twee keer liep hij zonder training de Vierdaagse mee, „maar dat zal ik niemand aanbevelen”. In de maanden februari en maart als de kou nog niet uit de lucht is, trekt Leo Wempe zijn vertrouwde wan delschoenen aan. Hij wandelt in zijn eentje door de ontluikende natuur. „Ik begin met een afstand van tien kilometer. Dat bouw ik langzaam op tot veeertig, vijftig kilometer”, ver telt Wempe, die in Nijmegen het tra ject van veertig kilometer wandelt. „Vorige week maandag heb ik nog vijf uur gewandeld.Van Waddinxveen naar Boskoop en via Reeuwijk-Dorp om de Reeuwijkse surfplas heen weer naar Waddinxveen. Ik loop ook wel eens richting Hazerswoude, Zoeterwoude en over Benthuizen terug naar Waddinxveen. Mijn condi tie is goed. Ik tennis regelmatig bij TV Waddinxveen.Toch kom ik in een Vierdaagse mezelf tegen. Dan komt het op karakter aan. Op de eerste dag doe ik het rustig aan. De andere dagen proberen ik zoveel mogelijk kilometers te maken voordat ik rust. Ik drink dan meestal een kommetje soep. Want er zijn genoeg stalletjes langs de weg”. Van belang is een goede verzorging. WADDINXVEEN - Naast Annemieke Elsholz, die sa men met Karlijn Joling ze gevierde in het damesdub- bei B in het toernooi van Be Quick in Gouda door Angela Bekker/Suzanne Rutten met 6-3 en 7-6 te verslaan, waren nog meer Waddinxveense tennis- sers(sters) succesvol. In het damesdubbel D25+ pakte het duo Nicole Berg/Angela Boonstoppel de eerste prijs en in het herendubbel C2 was dat het koppel Jan van Es/Ron van Tol. Samen met Alex Wensink bereik-te Anne mieke Elsholz ook de finale gemengd dubbel B maar zij verloren met 6-3, 6-4 van zus en broer Angele Bek- ker/Wim-Jaap van der Wiel (Be Quick). Zevenhuize naar Leon van Leeuwen haalde in BI de finale niet. Hij verloor met 6-2,6-0 van Frank Harrak. spelen”. Dick nam het stuur over, en be gon aan zijn 30 minuten. Na de wissel waren ze teruggevallen naar de zesde plaats. Hij kroop langzaam terug naar een twee de plaats en zetten de snelste tijd neer van 40.81 seconde. Dick wisselde met Jeroen en het was nu aan hem om de eer ste plaats te veroveren. En bin nen vijf rondes reed hij op de eerste plaats. Hij was zeer goed op dreef en de kart op de tweede plaats liet hij steeds verder achter zich liggen. Hij bleef net iets boven de tijd van Dick en zetten een snelste tijd neer van 40.84 seconde. Tij dens de voorrondes had Bram een blessure aan zijn ribben op gelopen, die na de botsing in de eerste stint weer parten begon te spelen, waardoor Dick de laatste 15 minuten heeft uitge reden. En zo kwam DJB als eer ste over de streep. Maar de spanning bleef nog even, want eerste van hun ei gen poule hadden ze gehaald, maar waren ze nu ook eerste van de Super Cup. Na de prijs uitreiking van hun poule, kwam de beslissende uitslag. Op de WADDINXVEEN - De laatste wedstrijd voor de zomeravondcompetitie van de Hengelsportvereniging Waddinxveen (HSW) werd afgelopen week in het Gouwekanaal gevist. De vangst was zeer mager, acht deelnemers vingen ge zamenlijk slechts vier kilo witvis. Winnaar werd J. van Elswijk met 1.460 gram, de tweede plaats was voor J. de Jong met 1.130 gram en derde werd A. van Leeu wen met 570 gram. Door vijf van de zes wedstrijden te winnen, zette J. van Els wijk zijn stempel op deze competitie. Hij werd dan ook de terechte kampioen. De volledige uitslag is als volgt: I.J.van Elswijk 19.920 gram, 2. J.Verhoef 13.090 gram, 3. H. den Haan 9.320 gram, 4. M. Reichard 8.990 gram, 5. E. Keizer 8.600 gram, 6. A. van Leeuwen 5.110 gram, 7. J. de Jong 3.930 gram, 8. H. Romeijn 3.200 gram, 9. J.Visser 900 gram. De voorrondes werden gere den op I mei j.l. op de binnen baan Kartcity in Zaanstad. In deze voorrondes reden onge veer 468 teams mee. De teams die op een derde plaats eindig den kwamen uit in poule A. De teams die op de tweede plaats eindigden reden in team B en de teams wie als eerste eindig de kwamen uit in poule C. DJB Racing welke voor Boot Rialto Hoofddorp reden, plaatste zich als eerste in deze voorrondes. Zondag 9 juli was het dan zo ver. Ze moesten hun eerste plaats gaan verdedigen. De race duurde anderhalf uur en met de spelregels dat er minimaal drie keer moest worden gewis seld van rijder. Bram ging van start na loting, van de 6e plaats en moest het eerste kwartier van de wedstrijd rijden. Hij kwam op een tweede plaats te liggen en zetten een snelste tijd neer van 40.90 seconde, maar na een kleine botsing zakte hij terug naar een derde plaats. „De baan was zeer zwaar met weinig rust momenten en met zeer veel grip”, aldus Bram, „waardoor ik bij een klap mijn oude blessure weer voelde op- om 15 uur gespeeld tegen de jeugd uit Georgië en daarna te gen Raging Bulls. Op de twee volgende dagen staan plaatsingswedstrijden en finales op het programma. Naast DCO wordt er ook ge voetbald op de velden van DIO en EDO. Voor de eerste wedstrijd is het Groene Hartteam samenge steld uit de volgende C/D-juni- oren:Wouter Wijdekop (WSE), Rene Verburg (Zwammerdam), Kevin van Veldhuizen (Siveo), Kevin Kriek (Spirit), Patrick Edelman (CVC Reeuwijk), Ben jamin Treurniet (Sportlust), Ro ry van Jaarsveld (Bodegraven), Rory van Gulik (Sportlust), Ri chard Koekebakker (Olympia), Nick Krom (VEP), Ringo van Galen (ESTO). Wisselspelers Aart Labee (Spirit), Aron Hey- koop (Floreant), Niels Verbaan en Rosito Boekhout (beiden Rohda’76). De begeleiding bestaat uit Rolf Kerkman (Bodegraven) vlag- ger, Jan Lit (Waddinxveen), Paul van Veen (Reeuwijk) trai ners, Henk Zaal (Zwammer dam) en Piet den Boer (Bode graven) leiders. nishal worden gespeeld. De af werking van het programma van de senioren verliep beter. De halve finales en finales op zondag konden buiten worden gespeeld. Overige uitslagen: HE Dl: Pe ter Zevenhoven (TVB)-Jan Spek (TVB) 6-1,0-6,6-4, DE D: Lisette Castel (Tean)-Carlijn Kruyt (Tean) 6-0, 6-3, DE C: Nathalie Dorst (TVB)-Denise van Putten (TVB) 6-4, 6-4, GD D: Lisette Castel/Niels Nobel (Tean)-C. Hack/M. Wessel (Ze venhuizen) 6-1, 6-3, GD C: M. Slagter/R. van Eek (Artesia)- Linda Stuyfand-J. van de Hoorn (Gouwesmash) 6-1, 6-2, GD Vet: E. van Remundt-F. Pannen- burg-M. Hoogendoorn/J. van Tol (W’veen) 6-1, 1-6, 7-1. DD Dl: C. van der Holst/W. derde plaats de winnaar van poule A met 125 rondes. Op de tweede plaats kwam het team dat achter DJB eindigde in pou le C met 126 rondes. En op de eerste plaats het team van DJB Racing dat uitkwam voor Boot Rialto Hoofddorp met 127 rondes. Na het in ontvangst ne men van de bloemen en felici taties kregen ze de beker uitge reikt. Het was een zeer geslaagde race voor hen alle maal. Binnenkort is alles na te lezen over deze wedstrijd op de website: www.kartcity.nl en ook op de website van DJB: www.DJBRACING.nl. WADDINXVEEN - Het Kartteam DJB racing was uitge nodigd om voor Boot Rialto uit Hoofddorp, dealer in Fiat en Alfa Romeo, de indoor dealer cup te rijden. Het Wad dinxveense team, dat ook deelneemt aan het NK, won de wedstrijd prompt. heerlijk seizoen dansen. Zij zul len nu enige rust nemen om in september het nieuwe seizoen weer te kunnen starten met al le bekende en nieuwe activitei ten. Guus en Renée van der Lubbe hopen dat het wederom een prachtig seizoen zal wor den: „Het is gewoonweg heer lijk met u als dansende en be zoekende gasten te kunnen en mogen werken. Dit maakt ons beroep juist mooi en gezellig. Hierdoor is het niet vaak moei lijk te blijven werken”, aldus de danssschool houders. Leo Wempe toont het felbegeerde Nijmeegse Vierdaagse kruisje. De Waddinxvener loopt deze week voor de negentiende keer mee. (Foto: Artistic Art/ Liesbeth van der Vis.) Stoop-M. Dijkstra/Y. Tieman 6- 3, 6-2, DD 30+: M. Elsholz/I. Brouwer-E. Rijsbergen/L. Wen- tink 6-4, 6-4, DD Cl: M. Slag- ter/L. Weber-L. Stuyfzand/K. Thijssen 6-2, 6-1, DD 35+: T. Vurens/R. van de Werf-I. Bien- tjes/M. Hoogendoorn 6-4, 1-6, 6- 0, HD D: M. van de Bor/T. van Zelst-J. van Bemmel/R. Kroes- ke 4-6, 6-3, 6-3, HD 35+: H. Verkleij-T. van Veen-E. Me- ijer/H. Wensveen 6-0, 6-1, HD C: A. de Leng/R.J. Peeters-W. Brand/S. Kroeze 6-4, 6-1, HD C35+: W.J. Hooftman/A. de Leng-Jan Bakker/Jan Janssen 6- L 1-6, 6-1, HD B: Mark Brand/Michel van der Bas-S. Moerman/E. van Adrichem 6-4, 7- 5, GD D35+: M. Jansen/A. Kaandorp-W. van der Ark/E. Toonen 6-1,6-3. WADDINXVEEN - Dans school Guus en Renée van der Lubbe heeft het seizoen 1999- 2000 afgesloten met een groots opgezet slotbal. Op dit slotbal waren de vaste onder delen terug te vinden. Zo wa ren er de bekende certificaten van het afdansen op te halen. Ook werd de uitslag bekend gemaakt van de fiets-puzzel- tocht, welke de dansschool ie der jaar organiseert. Ditmaal werd deze verreden in de buurt van Nunspeet, Elspeet, Vierhouten. Gedurende 32 km moesten de deelnemers hun weg al puzzelend en sportief in zettend bij uitgezette spelen vinden. De winnaars van deze tocht waren: Mare en Sandra Lammerts van Bueren. leder jaar stelt de dansschool ook een penning ter beschik king voor diegene die het meest aantal keren als invaller heeft gedanst. Ook dit jaar ging de penning naar Remco Kloet, onderhand een fanatiek danser. De traditionele finales van de dansschoolwedstrijd werd ook op deze avond gedanst. Een be hoorlijk aantal paren hadden aan een oproep gehoor gege ven. Zij waren geselecteerd op de afdansavonden eerder in het seizoen gedanst. Er werd een behoorlijke strijd geleverd in de verschillende klassen. De echte finale was die van de hoogste groep. De school sid derde van spanning tijdens de ze finale. De paren deden er al les aan de fel begeerde wisselbeker - met het daaraan verbonden bedrag - te winnen. De uiteindelijke winnaars wer den: Erik-Jan van Kesteren met Sonja de Geus. De beker en de prijs werd uitgereikt door de winnaars van vorig jaar Joyce ZEVENHUIZEN - Zaterdag avond 15 juli omstreeks elf uur is op de Zuidplasweg een 51 -ja rige Rotterdammer aangehou den vanwege rijden onder in vloed. Hij had een ademalcohol- gehalte van 845 ug/l. Hij kreeg een rijverbod, zijn rijbewijs werd ingevorderd en hij kreeg een proces-verbaal. WADDINXVEEN - Aan de nationale kampioenschap pen Open Water Zwem men 5, 10 en 25 km jongstleden vrijdag in het Steenwijkerdiep namen van de zwemclub Gouwestaete alleen bij de masters stay ers mee, te weten in de groep boven de 55 jaar Ju dith van Berkel en Nic Geers. Vanwege de lage water temperatuur (16,5 graden) was de 5 km voor masters ingekort tot 3 km, welke van Berkel aflegde in 50.21.12 en Geers in 47.2.1 IBeiden werden daarmede opnieuw kam pioen van Nederland in Open Water Zwemmen. Zaterdag vonden op de zelfde lokatie de reguliere langebaan wedstrijden voor de zomercompetitie plaats waarbij de twee Gouwestaete masters hun masterkilometer eveneens wonnen. Nic Geers deed dat in 14.53.4 en Judith van Berkel in 16.27.3. Jan Willem van den Hoek kan het langebaanzwem- men niet laten en zwom onder de frisse omstandig heden op de 2500m heren algemeen naar de 22ste plaats in 36.6. en Jerry van der Weijde. Als extra verrassing had de dansschool een optreden gere geld van de Carribian zanger Imro. Eerder in het seizoen had hij zijn opwachting reeds ge maakt op de beachparty, ook door de dansschool georgani seerd. Aan het eind van de avond kon het danslerarenechtpaar terug kijken op een gezellig en zeer sfeervol dansseizoen. De dans school eigenaren bedankten de aanwezigen - die zeer talrijk aanwezig waren - voor een BOSKOOP - De jonge Wad dinxveense tennisster Anne mieke Elsholz bereikte in het open Boonstoppel-Floreant toernooi van de tennisvereni ging Boskoop de finale. Daarin moest zij echter haar meerde re erkennen in Femke de Boer (Unicum) met 6-3,4-6, 6-4. Ook de jeugdige Tim Geers (TV Waddinxveen) redde het in de finale Dl niet. Hij verloor met tweemaal 6-2 van de Bos koper Jonathan van Bemmel. In het B-toernooi van Be Quick in Gouda pakte Anne mieke Elsholz samen met Kar lijn Joling wel de eerste prijs in het damesdubbel BI. Het Goudse duo Angele Dekker/Suzanne Rutten werd met 6-3, 7-6 verslagen. Succes in Boskoop was er wel voor Paul van de Maas (TV Waddinxveen), die in de heren enkelspel D2 met 6-3,6-1 won van A. Geers (TVB). Het ge mengd dubbel C was een lou ter Waddinxveense finale. Het koppel H. Joling-Nico Korten hoeven versloeg H. Laan-V. Weber met 6-4 en 6-2. Een overwinning boekten ook in het gemengd dubbel D W. van der Ark-E.Toonen (Be Fair) op M. Janssen-A. Kaandorp van het Zoetermeerse Buyten- wegh met Frank van Leeuwen (27), die eerder dit seizoen clubkampioen werd van de tennisvereniging Boskoop ze gevierde nu ook in de BI-fina le over zijn clubgenoot Rutger Baans 15). In een uur tijd zet te Van Leeuwen de jeugdige Rutger Baans met 6-3, 6-4 aan de kant. Diens broer Paul Baans (14) had wel succes en won de heren-enkelspelfinale CI met 6-7,6-1 en 6-0 van Ro- bert-Jan Pieters (Tehado). Tim Geers deed eerder met de jeugd mee. In de finale jon gens tot en met 12 jaar ver sloeg hij Pascal Hoogendoorn met 6-3, 4-6 en 6-2. In de fina le jongens tot en met 14 jaar stonden beiden weer tegen over elkaar. Toen won Pascal Hoogendoorn met I -6, 4-6, 7- 6. Amanda Kortenhoeven (W’ veen) won bij de meisjes tot en met 12 jaar. Voor het toernooi in Boskoop, dat op acht banen werd afge werkt, hadden 421 tennis- sers(sters) ingeschreven. Voor zitter Will Wennekes: „dat is iets minder dan vorig jaar. Maar toen hadden we twintig Ameri kanen die meededen en een groep jeugd uit Maarssen. We zitten vol, maar niet te vol”. In de eerste helft van de week werden de enkelspel-partijen gespeeld, later de dubbels. Ook in dit toernooi was de regen spelbreker met name bij de jeugd. Veel partijen moesten daardoor in de Boskoopse ten- Na een seizoen dansen kunnen de certificaten weer wor den uitgereikt bij dansschool Van der Lubbe.

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 23