Kunst tussen de knotwilgen Elke ochtend... Fokkerij Noordeinde gaat niet door IGRATISi IjaJ jJJ ’WW- P KM Dierenbescherming blij met weigering Rijn en Gouwe 1 OP EEN HOLLETJE NAAR FOTO KLEIN NIETJE ROLLETJE KTV VIDE» AUDI 40% korting op Interliner tijdens daluren Beeldenpark Artihove Art Centre in recreatiegebied De Rottemeren I 2Ox3OMI NI POSTER' roOM» f Fl (VbPI GRATIS INDEXPRlST I I I I I I I I I Vacatures en ziekte bij gemeentepersoneel domineren tweede bestuursrapportage I I xWa VOOR SLEtHT^?1 WOENSDAG 2 AUGUSTUS WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Uniek Oranje I4.00 Emotie Wie nu kiest vooreen kennismakings- bevolking te melden heeft moge abonnement, ontvangt Rijn en Gouwe vier j 1 weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze vrijblijvende kennismaking betaalt u 15,50. PAGINA 15 ‘Intermediair’ van Corry Ammerlaan-van Niekerk. (Foto:A. Fioole.) Bronzen beeld ‘Carlos’ van Romee Kanis. ‘Verleiding’ van Marieken Monteny. (Foto:A. Fioole.) op Rijn en Gouwe. Naam: Adres: Plaats: I I Voor meer informatie: In terliner Serivces 0900 - 899 89 98, op werkdagen van 08.00 tot 17.30 uur. werkt een con- Artihove is een bedrijf waar kunst en commercie het heel goed met elkaar kunnen vin den. Toos van Gennep: „Meest al gaat dat moeilijk samen. Bij ons is het wel gelukt. We zijn daarin, denk ik, uniek in Neder land. Wij hebben bewezen dat bedrijven door middel van cre ativiteit en kunst kunnen com municeren met hun relaties over wat ze te bieden hebben.” Als voorbeeld noemt Toos en kele monumenten zoals de achttien meter hoge Druppel, langs rijksweg A12, dat gemaakt is in opdracht van Waterlei dingbedrijf Midden Nederland te Utrecht. Bij bedrijven, instel lingen, organisaties en diverse landelijk bekende ziekenhuizen treffen we bij de entree of in de hal ook Artihove-kunst aan. Onlangs is nog een drieëneen halve meter hoog bronzen her denkingsmonument bij het hoofdbureau van politie in Rot terdam onthuld.Toos van Gen nep: „Vaak laten bedrijven, die een beeld voor bij hun nieuw bouw realiseren, daar meteen kleine replica’s van maken die aan personeel of relaties wor den geschonken.” korte termijn goed geregeld zien. Wethouder De Gooijer zen- en keramieken sculpturen op sokkel en moderne schil- WADDINXVEEN - Interli- ners 380 Alphen a/d Rijn - Den Haag en 382 Boskoop - Den Haag tijdens daluren 40% voordeliger. Tot 7 ok tober kunnen de reizigers een retourtje kopen voor de prijs van een enkeltje. De reiziger geniet hier door van een gemiddelde korting van 40%. Tot die tijd ontvangen de reizigers van Interliners 380 en 382 bij aanschaf van een enkeltje, de re- tourrit gratis. Reizigers in de richting van Den haag kunnen op deze manier voordelig kennismaken met de Interliner. Het voordeel wordt niet alleen maar groter wan neer daarbij wordt opge teld dat geen autokosten worden gemaakt voor het rijden en het parkeren in Den Haag. Het ’retour voor de prijs van een enkeltje’ is alleen te koop bij de Interliner- chauffeur. In deze actieperiode wordt geen korting op korting gegeven. Dus op deVoor- deelurenkaart, SOV-kaart, Jaartrajectkaart enz. krijgt men al kortin en is de dal urenactie niet van toepas sing. Uiteraard blijven de Interliner-kaartsoorten ge woon geldig. tot agressiviteit, pootproble- men, stress, verenpikken en kannibalisme. Het fokbeleid in de intensieve kalkoenhouderij is gericht op hoge groeisnel- heid. De dieren kunnen niet meer op een natuurlijke ma nier paren; de hanen zijn te zwaar doorgefokt. De hennen worden dan ook met KJ. be vrucht Bij het vangen en slachten van de dieren ont staan vaak kneuzingen en breuken van poten en vleu gels. Uit Engels onderzoek blij ken kalkoenen in 43% van de gevallen bij de slacht niet of onvoldoende verdoofd. Het gezamenlijk standpunt van de Dierenbescherming en Wak ker Dier is dat uit dierenwel- zijnsoogpunt het oprichten van het betreffende kalkoen- bedrijf onwenselijk is. Hoewel dierenwelzijn niet di rect een toetsingscriterium is bij de milieuvergunning, hier geldt aparte wetgeving voor, vinden Dierenbescherming en Wakker Dier dat aan dit on derwerp zeker aandacht dient te worden besteed. Uit onder zoek in opdracht van Wakker Dier blijkt immers dat zeer vaak milieuvergunningen wor den afgegeven die in strijd zijn met de minimale eisen uit die- renwelzijnswetgeving. Tel.: (voor controle op de bezorging) Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Rijn en Gouwe, Afdeling Abonnementen, Antwoordnummer 10008, 2400 VB Alphen aan den Rijn. WADDINXVEEN - Omdat uit onderzoek is gebleken dat het bedrijf te veel geluidsoverlast zal veroorzaken gaat de oprichting van een kalkoenfokkerij aan het Noordeinde in Waddinxveen niet door. Burgemeester en wethouders zullen niet meewerken aan het verlenen van een milieu vergunning. bestaande bebouwing zou ko men te staan en er stankover last dreigde. Aan het einde van dat jaar volgde een verzoek om oprichting van een kalkoenen fokkerij. Er zouden nu aanzien lijk meer dieren komen aan het Noordeinde, zo’n 18.400, maar de locatie was beter gekozen. Een milieuvergunning kon wor den verleend op voorwaarde dat er nog een geluidsmeting zou volgen. Na de uitvoering bleek dat Spruijts’ voorgeno men bedrijf niet aan de normen zou voldoen. Wat betreft de locatie vormde de vergunning geen probleem. Maar uit geluidsmetingen bleek dat het bedrijf niet aan de nor men zou voldoen. Spruijt had de mogelijkheid om voor febru ari 2000 aanpassingen te plegen maar liet dat voor zo ver de ge meente aangaat na: ze heeft nog niets vernomen.Voor aanvrager Spruijt was het een tweede ver zoek. Begin I998 diende hij al een aanvraag in om 4,5 duizend eenden te mogen houden. Dat ging niet door omdat de behui zing van de dieren te dicht op kunstwerken vast te leggen. Een mooi voorbeeld hiervan is het door Johan Cruyff samen gestelde Oranje elftal van de eeuw: elf beroemde Neder landse voetballers onder wie Edwin van der Sar, Marco van Basten, Willem van Hanegem, Johan Cruyff zelf alsmede coach Rinus Michels meester lijk in brons vereeuwigd. Het is een creatie van Corry Ammer- laan - van Niekerk, kunstenares en tevens artistiek directeur van Artihove. Naar haar idee kan dit sportkunstwerk een functie vervullen als symbool van vertrouwen en inspiratie. Het werd onthuld in de ArenA en is daarna op het complex van het KNVB-sportcentrum in Zeist geplaatst. De kunstenares heeft óók voor Unicef een symbolisch sculptuur vervaar digd: een naar een betere toe komst springend meisje. blijken uit het ophogen van de post ‘advertentieruimte ge- meentepagina’ met I5000,-. Mevrouw Spekman van de PvdA had zorgen over de inzameling neren van het afhaalbrengsta- tion.Wel had ook hij de nodige zorgen over het voorkomen dat deaus heeft Artihove tóch veel te bieden.Toos: „Kunst is emo tie. Je kunt iemand een fles whisky geven of een bos bloe men sturen, maar een kunst voorwerp waarin een bijzonde re gedachte is uitgebeeld, blijkt vaak enorm te worden gewaar deerd.” De titels die veel van de sculpturen, sieraden en kunstzinnige gebruiksvoorwer pen meegekregen, onderstre pen haar woorden. ’Samen doorgaan op de golven van de nieuwe tijd’, ’Een band met el kaar hebben’, ’Een goede vaart’, ’Een stevige handdruk’, ’Steun geven’, ’Ontspannen communi catie’, zijn enkele voor zich sprekende voorbeelden. Vooral in de creaties van Corry Ammerlaan-van Niekerk staat de mens altijd centraal. Toos: „Zij zet met haar ontwerpen de juiste toon, maakt kunst waarvan mensen zeggen ’dat is nu precies wat ik met dit ca deautje wil uitdrukken’.” Artihove Art Centre bereikt hiermee dan ook een breed pu bliek. Er is een ruime keus en de prijzen van de creaties va riëren van een paar tientjes tot enkele honderden guldens. De ze relatief lage prijzen voor bij voorbeeld sculpturen zijn mede mogelijk omdat ze deels wor den vervaardigd van speciaal materiaal, de zogenaamde Arti hove legering, verbronsd. Bo vendien beschikt het bedrijf over een eigen bronsgieterij en zilversmederij. Artihove Art Centre speelt In de sfeer van aparte relatiege schenken en persoonlijke ca rnet haar kunst in op jubilea, fu sies van bedrijven onthullingen, fondswervende, charitatieve ac ties en dergelijke. Met kunstzin- Artihove Art Centre is gevestigd aan de Hoeksekade 162, even buiten de bebouwde kom van Bergschenhoek. Bezoek aan de beeldentuin is gratis, aan de gale rie ook geheel vrijblijvend. De ope ningstijden zijn maandag t/m vrij dag 9.00 tot 17.00 uur; zaterdag en zondag van 12.00 tot 16.00 uur. Voor meer informatie kunt u bel len: 010-5296060 of E-mailen: sa- (Foto:A. Fioole.) Ies@artihove.nl Deze evenementenladder voor de regio Gouda wordt u aange boden door de VW Gouda aan de Markt 27. De openingstijden zijn op maandag tot en met za terdag van 9.00 tot 17.00 uur. Activiteiten en evenementen in de week van 3 tot en met 9 au gustus. krachten bij gespecialiseerde bu reaus. Deze krachten zijn echter vele malen duurder dan mede werkers die in vaste dienst van de gemeente zijn. De al niet ge ringe stelpost ‘ziek personeel’ in de begroting dient dan ook met 160.000,- opgehoogd te wor den. Met deze informatie vroe gen diverse raadsleden zich af, of het op deze wijze onderhand nog wel mogelijk is, om als klei ne gemeente alle gemeentelijke taken zelf te regelen. Ook wilde de meerderheid van de commis sie op korte termijn een aparte bijeenkomst over dit onderwerp gepland zien. De heer Bac van de SGP vroeg daarnaast om kracht dadig optreden van het college. Freeke van de ChristenUnie wil de beleidsregels opgesteld zien, welke gevolgd dienen te worden bij het inhuren van externe krachten. Complimenten had hij voor de realisering en het goede functioneren van het afvalbreng- station. Even als mevrouw Te Meij van deWD wilde de heer De Jong van het CDA weten, wat er bespaard is, doordat sala rissen nu niet uitbetaald hebben hoeven worden voor de functies die vacant zijn. Daarnaast had hij geconstateerd dat van de toege zegde intensievere bestrijding van het onkruid in de gemeente weinig terecht is gekomen. De heer Mebius vroeg om meer creativiteit bij het oplossen van de problemen rond de perso neelsproblemen. Wethouder Van der Stee was blij dat de commis sie zijn zorgen over de lege ar beidsplaatsen binnen het ge meentehuis deelde. Hij gaf aan geen wonderolie te hebben om het probleem op korte termijn te verhelpen. Hij zag toekomsti ge oplossingen binnen samen werking met andere gemeenten, waarover in de tweede helft van VOELBAAR BETER PAPIER! (éklejn Filmprogramma Arcade Bioscoop -MJ-2 (Mission: Impossible 2), dag. om 18.45 en 21.30, za. om 0.15 uur. -Me, Myself an Irene, dag. om 18.45 en 21.30, za. om 0.15 uur. -The Patriot, dag. 20.30 uur. -Gone in 60 seconds, za. om 0.15 uur. -Stuart Little, dag. om uur. -Teigetjes Film, dag. om 14.00 uur. -The Flinstones, Viva Rock Ve gas, dag. om 14.00 uur. Filmhuis -La vita e bella, do, vr, za, di. en wo. om 20.30 uur. dit jaar wellicht meer bekend wordt. Wel vroeg hij zich hard op af, omdat meer gemeenten met dit probleem te kampen hebben, waarom het ISMH dit niet opgepikt heeft door een or ganisatie te ontwikkelen die be paalde taken voor veel meer ge meenten tegelijk uit kan voeren. De begroting dient verder nog aangepast te worden met 50.000,- voor onderhoud groenvoorzieningen vanwege een verschil tussen raming van de kosten door de gemeente, en het bedrag waarvoor ‘de schof- felaars’ het werk wensen uit te voeren. In vergelijking met ande re gemeenten is gebleken dat de raming van de gemeente te laag is geweest Ook het rioolstelsel vraag 140.000,- extra op de begroting. De semafooninstalla- tie in de druk-rioolkastjes, die storingen melden, moeten ver vangen worden door een instal latie waar door centrale sturing middels een computer vanaf de gemeentewerf mogelijk wordt Dat de gemeente veel aan de GRATIS INDEXPRINT.' VANDAAG GEBRACHT MORGEN KLAAR! VOELBAAR BETER PAPIER! KWALITEITSGARANTIE! 1 I Ik heb de afgelopen drie maanden geen proefabonnement gehad i I een gevarieerd beeld van he dendaagse werken: van figura tief tot ruimtelijk; van realis tisch tot abstract. Jonge, talentvolle kunstenaars uit de Benelux krijgen hier de gele genheid hun artistieke creaties te exposeren te midden van reeds gevestigde, meer beken de kunstenaars. Hun werken zijn geplaatst op open plekken in het bos, onder bomen, op het gras of aan de waterkant. Ze zijn vervaar digd uit diverse materialen zo als brons, (gietjmarmer, staal, keramiek, hout en glas. Wie de inte ressante beel denroute helemaal uitloopt, kan genieten van zo’n 200 kunstwerken. Onder de dertig kunstenaars die aan deze zomerexpositie deelnemen (tot 15 oktober) zijn de Noord-Hollanders Ro mee Kanis, Marinus Klap,Wilma Hoebee en Judith van Wes- treenen. Artihove Art Centre bezit vele kwaliteiten en is in staat de es sentie van hét moment in WADDINXVEEN - De Die renbescherming, werkgroep Waddinxveen en de Stichting Wakker Dier zijn verheugd dat B&W van de Gemeente Waddinxveen de milieuver gunning voor de nieuwvesti- ging van een groot bio-indus- trieel kal koen bed rijf aan het Noordeinde in Waddinxveen heeft geweigerd. Dit hebben zij B&W laten weten in een gezamenlijke brief. In de inten sieve kalkoenhouderij bestaan volgens de organisaties grote welzijnsproblemen. Kalkoenen worden met duizenden tege lijk in kleine donkere ruimten gehouden. Dit leidt doorgaans Z’HUIZEN-MOERKAPELLE - Het college van B en W van Ze- venhuizen-Moerkapelle heeft een tweede bestuursrapportage voor het jaar 2000 opgesteld. In deze rapportage verschaft het college informatie over een aan tal beleidsontwikkelingen en de financiële consequenties daarvan voor de gemeente. De gemeen teraad wordt voorgesteld de be stuursrapportage vast te stellen en goedkeuring te verlenen, de begroting zodanig aan te passen, dat alle financiële gevolgen van dit beleid er in verwerkt zijn. Voorafgaand hieraan werden de raadsleden in de beide raads commissies gevraagd wat zij er van vonden. Uit de rapportage blijkt, dat langdurige zieken en een aantal slecht vervulbare vacatures binnen het gemeente- kantoor voor flinke financiële te genvallers zorgen. Om het werk toch gedaan te krijgen, is de ge meente steeds meer aangewe zen op het inhuren van externe Door Ton van Bemmel REGIO - Onder de rook van Rotterdam, in het natuurgebied de Rottemeren, ligt even buiten het plaatsje Bergschenhoek Ar tihove Art Centre. Een galerie en beeldenpark midden in een oer-Hollands landschap met veel water en door oude knot wilgen omgeven. Een ..niet alle daagse, maar ideale plek voor een diversiteit aan creatieve ui tingen. Arti hove vanuit uniek cept: kunst en dialoog met de zakenwe reld. Daar naast maakt het kunst toe gankelijk voor een breed pu bliek. „Er komen hier veel men sen die voor het eerst een ga lerie bezoeken", vertelt Toos van Gennep, hoofd kunstzaken van dit opmerkelijke bedrijf in de polder. Het opvallend fraaie, witte ge bouw in het lover, waarin een moderne galerie met patio is gevestigd, wordt omgeven door een sfeervol ingericht beelden park. Het park is grotendeels gesitueerd in een stukje bos omgeven door waterpartijen. Het kunstpark waar je vrijelijk doorheen kan wandelen, toont Donderdag 3 augustus -Kaas- en Ambachtenmarkt, 9.30 tot 12.30 uur, inl.VW, tel. 0182-513666. -Toeristenconcert in St. Jans- kerk door Marcel van Westen, aanvang 12.30 uur, inl. tel. 0182- 512684. -Stadswandeling onder leiding van een gids, aanvang om 14.00 uur bij de VW. inl. tel. 0182- 513666. Zaterdag 5 augustus -Hobby- crea- en cadeaumarkt op de Korte en Lange Tiende- weg, 9.00 tot 17.00 uur. -Crea-markt in de Nieuwe Markt Passage, 10.00-17.00 uur. Zondag 6 augustus -Houtmansplantsoensconcert met The Advocate Brass Band, aanvang 14.00 uur, inl. mevr. Kraayeveld, tel. 0182-531858, programmaboekje te koop bij VW. Maandag 7 augustus -Zomeravond beiaard concert om 20.15 uur, inl. Dhr. Zwart, tel. 0182-387079. Woensdag 9 augustus -Gouds Montmartre, antiek en curiosamarkt, 10.00 tot 16.00 uur, inl. Dhr. Verbeek, tel. 0182- 527752. -Excursie van dienst wijkbe heer voor kinderen van 8 tot 12 jaarover het slootleven. Aan vang 14.00 uur bij infocentrum het Heempad achter prinses senflats, Ridder van Catsweg. -Orgelconcert in de St. Jans- kerk door Bram Beekman, aan vang 20.15 uur, inl. 0182- 512684. nig ontworpen voorwerpen zo als bijvoorbeeld een theelepel tje, een notitieblokhouder of derkunst, is dit artistieke bedrijf een dasspeld, maar ook bron- van bijna alle markten thuis. Toos van Gennep: „Er is nu een trend om kunst in je tuin te hebben. Mensen hebben er te genwoordig best wat voor over om zich ook op deze manier te onderscheiden.” In deze weken kan het in de ’tuin’ van Artihove heel druk zijn. Toos: „Buiten onze vaste klanten krijgen we in de zomer veel dagjesmensen op ons ter rein. Ze zijn veelal nog nooit in een galerie geweest. Ze fietsen door het mooie recreatiege bied de Rottemeren en worden dan onverwachts geconfron teerd met het beeldenpark. Aangetrokken door de fraaie uitstraling van ons gebouw gaan ze beeldenroute lopen en nemen een kijkje in de galerie. Zo komen velen, vaak voor het eerst, in aanraking met kunst. We zijn daarmee beslist drem pelverlagend bezig.” van oud papier en wilde dat op was blij met het goede functio- Postcode: oud papier in de grijze container terecht komt. De verwerking van het grijze-container-afval is erg duur. Wanneer papier apart ingezameld wordt, brengt het zelfs geld op. Hij vertelde druk in de weer te zijn om dat op korte termijn op een juiste wijze inge- zameld te krijgen. 7

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 15