Jonathan van Bemmel winnaar op De Woerd Mourits aan de leiding bij 10e Zomerschaaktoernooi Groene Hartteam in finale Haarlem Cup 4 i TA 'Mm Oefen reeks Schaakklas start nieuw seizoen Oefen reeks Moerkapelle Nieuw record Niels Koetsier Waddinxveen in Zuidhonk k F# WOENSDAG 2 AUGUSTUS 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 25 Be Fair bekert tegen Zevenhoven WADDINXVEEN - De voet balclub Be Fair speelt op dinsdagavond 15 augustus voor de districtsbeker op ei gen veld tegen Zevenhoven. Aanvang 20 uur. Het pro gramma is verder: Gouda zo- WSE,Waddinxveen-Nieuw- koop, Groeneweg-Nicolaas Boys, Moerkapelle-Cabauw, dinsdag 22 augustus: Woer- den-Be Fair.WSE-Perkouw, Ammerstol-Moerkapelle, Flo- reant zo-Waddinxveen, Si- veo-Groeneweg, dinsdag 29 augustus: Be Fair-Olympia, WSE-Rohda’76, Moerkapelle- Sportlust,Waddinxveen-SPV, GSV-Groeneweg. Inschrijving 12e Goudse Singelloop GOUDA - Op vrijdag 8 sep tember vindt voor de 12e maal de Rabobank Nationale Goudse Singelloop plaats. Ook dit jaar zal de organisa tie, met behulp van de alom bekende loper Tonny Dirks, zorg dragen voor een sterk deelnemersveld in deWed- strijdcategorie. Op dit mo ment zijn er nog onderhan- delingen gaande met bekende binnenlandse en buitenlandse lopers. De wedstrijdloop 10 km start om 19.15 uur en staat open voor KNAU leden in de ca tegorieën Heren, Heren M40, M 45, M 50 en Dames. Tevens is er, evenals voor gaande jaren, een prestatie- loop over 3,5 - 7 en 10 km die start om 20.00 uur.Voor deze prestatieloop kan men zich vanaf 18 augustus voor inschrijven bij De Goudsche Courant, Pielanen en van Unne en de Rabobank te Gouda en Waddinxveen. i ïvih i WC SOW w c 1 t ’if 'CC QftyTr ■m 1 f A. Er werd op de Woerd fanatiek gestreden om de eerste plaats. (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) ploeg was op dat moment ook nog ongeslagen. De in geel zwart spelende jeugdige Geor- giërs kregen in de eerste helft zelfs een goede kans om de lei ding te nemen maar Aart Labee redde uitstekend. Aan de ande re kant zag Patrick Edelman, zoon van Reeuwijk-voorzitter Jan Edelman.de bal uit een vrije trappen over gaan terwijl de volgende belandde op de vuis ten van de doelman. Vlak voor het einde viel het beslissende doelpunt. Nadat de bal eerst Frankrijk. „Maar dit toernooi is veel groter. Er werd leuk ge voetbald”, vertelde Richard, die MOERKAPELLE - De voet balclub Moerkapelle begint de training voor de nieuwe competitie op donderdag 3 augustus. Het oefenprogram ma is: dinsdag 8 augustus Moerkapelle-Be Fair, zater dag 12 augustus: Moerkapel- le-SPV, dinsdag 15 augustus: Moerkapelle-Cabauw (be ker), 17 augustus: Moerka pelle 2-Argon 2, zaterdag 19 augustus: Moerkapelle-Loos- duinen (2 teams), dinsdag 22 augustus: Ammerstol-Moer- kapelle, zaterdag 26 augus tus: Gouda-Moerkapelle (on der voorbehoud), dinsdag 29 augustus: Moerkapelle-Sport- lust’46, Moerkapelle 2-Groe- neweg 2, zaterdag 2 septem ber: start competitie. WADDINXVEEN - In het spoor van Remco van den Berg (20) uit Lopikerkapel, die tijdens de nationale fierl jep manifestatie in It Heide- nskip alle Friezen de baas was met een uitstekende sprong van 17.92 meter, kwam ook de jeugdige Wad- dinxveense polsstokversprin- ger Niels Koetsier in zijn groep tot een persoonlijk record: 8.88 meter.Vader Bert, die stopt met springen, nam afscheid van Friesland. Hij viel bij de veteranen bui ten de prijzen. Op zaterdag 5 augustus hebben vanaf 14.00 uur de bondskam- pioenschappen plaats in Polsbroekerdam. Deze deden het bijzonder goed. Na de voorronde en de kruisfinales bereikte de ploeg van Den Boer de finale. Daarin werd met 2-0 verloren van Ha- poel KFAR Saba uit Israël. Het jeugdige Groene Hartteam begon het toernooi op de vel den van DCO met klinkende overwinningen op United/DA- VO (5-0) en EDO (7-2). De doelpunten in de eerste wed strijd werden gescoord door Patrick Edelman (2), Richard Koekebakker, Rosito Boekhout Geen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ontvangen? Bel 0182 - 63 03 32 WADDINXVEEN - De voetbalclub Waddinxveen is de training voor de nieuwe competitie op I augustus begonnen. Het oefenpro gramma is: dinsdag 8 augus tus: Waddinxveen-SDV, zon dag 13 augustus: Waddinxveen-Bolnes, dins dag 15 augustus: Waddinx- veen-Nieuwkoop (beker), donderdag 17 augustus: Waddinxveen 2-Zwammer- dam 2, zondag 20 augustus: Soccer Boys-Waddinxveen (2 teams), dinsdag 22 augus tus: Floreant zo-Waddinx veen (beker), zondag 27 au gustus: Fortuna Vlaardingen-Waddinxveen (2 teams), dinsdag 29 augus tus: Waddinxveen-SPV, zon dag 3 september: start competitie. Voor zowel de wedstrijdloop als de prestatieloop kan men zich ook op de dag van het evenement vanaf 17.00 uur op de Markt te Gouda in schrijven. Ook de scholie renloop gaat dit jaar weer van start. Opgeven voor de ze loop kan allene via de school plaats vinden. Deze loop start 5 minuten na de start van de prestatieloop. Dit jaar is het ook mogelijk om als lid van een sportver eniging via die vereniging in te schrijven. Er wordt dan een korting van 20 tot 50% op de inschrijfkosten gege ven. Net als voorgaande ja ren is de start en finish op de Markt te Gouda en loopt het parcours rondom de binnenstad over van overig verkeer vrijgemaakte wegen. Voor iedere loper is een speciaal voor de Rabobank Nationale Goudse Singelloop ontworpen full colour t-shirt beschikbaar. en Rory van Gulik. In de twee de wedstrijd tegen EDO waren Richard Koekebakker, Rosito Boekhout (3), Rory van Gulik, Aron Heykoop en Niek Krom succesvol. Kon in voorgaande wedstrijden nog worden gesproken van ma tige tegenstand dat was zeker niet het geval in de wedstrijd tegen FC Basa Tiblisi uit Geor gië. Deze goed combinerende de top van het klassemenet het treffen tusssen Hans van Wou denberg en Wilbert Mourits. Hans had met de witte stukken zicht op de overwinning maar moest na een mindere zet in tijdnood toch de winst aan Mourits laten. De kampioen van 1999, Clement van der Laar, is wat laat op gang geko men in het toernooi, maar be gint nu toch wel warm te draai en. Jan Evengroen was zijn slachtoffer. Clement staat mo te dichten. De 3e plaats is met 45 punten voor Leon Wille men. Op donderdag 27 juli was er een matige bezetting in de speelzaal. Ongeveer de helft van het aantal deelnemers zoekt in deze tijd zijn heil op verre of minder verre vakantie bestemmingen. Derhalve zo’n dertig aanwezi gen die er toch wederom weer in slaagden om spannende par tijen op de borden te krijgen. In menteel vierde in het klasse ment op vijftienpunten van de koploper. Het is onwaarschijnlijk dat hij zijn titel zal prolongeren. Jaap Smit besloot vanwege het slechte weer toch maar te gaan deelnemen aan het toernooi en had een droomstart door twee overwinningen deze avond te gen Van der Veen en Van der Starre. Onder in het klasse ment staan een aantal deelne mers die de zoete smaak van Rust Even aan de Dammekant in Bodegraven. De jongens, die meededen zijn door ons ge- scout. Het zijn jongens die in hun leeftijdscategorie dicht achter de selectie van het Jeugdplan Nederland in het dis trict West IV zitten. Sommigen hebben in voorwedstrijden meegedaan. We mochten drie dispensatiespelers opstellen”. Voor het toernooi om de Haarlem Cup waren uitgeno digd: Wouter Wijdekop (WSE), Aart Labee (Spirit), Kevin van Van Bemmel, die eerder het toernooi in Boskoop op zijn naam had gebracht, speelde voor de eerste keer tegen Se- bastiaan Ambagtsheer. „Op belangrijke momenten sloeg ik meer dubbele fouten”, verklaarde de Gouwenaar, die deze week niet deelneemt aan het open toernooi vanTIOD in Gouda. „Ik ben vergeten mij op te geven. Dit is mijn laatste toernooi de ze zomer want ik ga op vakan tie. Volgend jaar ga ik C2 spe len”. Na een tweede plaats bij Be Quick dus nu weer een tweede plek voor Sebastiaan Ambagtsheer (14). „Maar”, ver klaarde Jonathan van Bemmel op het zonovergoten tenni spark in Waddinxveen, „het was nu een stuk lastiger voor mij dan in het toernooi in Bo skoop”. Er werden 256 partijen ge speeld.Vanwege de regen werd op maandag- en woendagavond in de tennishal in Boskoop ge speeld. Voor een lange partij zorgden de Waddinxveners Maureen Verwey en Rammy Al berto tegen het echtpaar Claassen. De uitslag werd uit eindelijk 6-2,2-6,7-6 met 7-3 in nen te voldoen spelen we on der de naam Zwammerdam. De deelname aan het toernooi is gratis, maar we maken wel kosten al vallen die mee. De jongens dragen bij in de kosten, de ouders dragen hun steentje bij door regelmatig naar Haar lem te rijden. Op vrijdagavond hielden we een etentje voor de hele groep van 54 personen in restaurant we club Excelsior. Vervolgens werd ook de laatste poule-wedstrijd tegen Raging Bulls (Verenigde Staten) met 6- al is het een geslaagde week ge weest”, sprak trainer Jan Lit. van WSE, die afwisselend met Aart Labee (Spirit) het doel verde digde: „Het was teleurstellend dat we de finale verloren. Maar dat we zo ver zijn gekomen daar hadden we niet op gere kend. In de poule hadden we op na nog op miraculeuze wijze uit het Georgische doel was geble ven scoorde Rosito Boekhout de winnende treffer. De gelijk- bij Olympia rechtshalf of maker werd daarna in scrim mage voor het Groene Hart- doel door aanvoerder Aron Heykoop voorkomen. speelde in plaats van Bas Drost van meld. Hij moest opdraven voor de eerste training van zijn nieu- Het Groene Hart-jeugdteam dat in het toernooi om de Haarlem Cup de finale bereikte maar met 2-0 verloor van het Israëlische Hapoel KFAR Saba. (Foto:Bert Hertog.) WADDINXVEEN - Vanaf maandag 2 oktober zal de Schaakklas Waddinxveen star ten met de nieuwe cursussen. Er is een samenwerkingsver band afgesloten tussen De Stichting Wijkwerk De Zuid- plas en De Schaakklas Wad- dinxveen en derhalve zullen de cursussen worden gegeven in het wijkgebouw Het Zuidhonk. De Schaakklas verzorgt op van af 19.00 tot 20.00 uur een be ginnerscursus voor de mensen die willen leren schaken. Tij dens deze cursus zal schaakle- raar Wim van den Hoek de deelnemers de basisbeginselen van de denksport volgens een door de Nederlandse Schaak bond erkende methode bij brengen. Schaken is een sport die door vele leeftijdgroepen wordt beoefend, derhalve is toetreding tot deze beginners- groep niet leeftijdsgebonden. Vanaf 20.00 tot 21.00 uur vol gen de cursussen voor de men sen die al bekend zijn met de schaaksport. In verschillende stappen zullen alle in’s en out’s van de schaaksport aan bod ko men. Schaken heeft een goede invloed op de ontwikkeling van het denkvermogen en de con centratie, zowel bij kinderen als volwassenen. Bij voldoende training zal deze toename van het concentratievermogen en het denkvermogen ook op an dere vlakken zijn vruchten kun nen afwerpen. Na het volgen van de beginnerscursus, die tot eind maart 2001 zal duren, is het voor de meeste cursisten geen probleem om een schaak partij te kunnen spelen. Naast de cursusavond zal er ook I keer per maand een extra trai- ningsavond worden verzorgd, waarbij een van de regionale topschakers een specifiek on derdeel van het schaken zal be handelen. De kosten voor deel name aan deze cursussen bedragen slechts 45,- per persoon, waarbij het cursus boek in deze prijs is inbegre pen. Opgeven kan telefonisch bij Ton van Nieukerke, tel. 0182-630594 of Wim v.d. Hoek tel. 0180-632260, of door het overmaken van het cursusbe drag 45,- op postbanknr. 4419926 t.n.v. De Schaakklas De Akker 96 2743 DP Wad dinxveen. de tiebreak. De uitslagen zijn: HE Dl:Jonat han van Bemmel (Boskoop)- Sebastiaan Ambagtsheer (Ad Astra) 6-3, 7-5, HE E: Willem van de Plas - Rob Hoogduin 6- 2, 6-4, HE D2: Pascal Hoogen- doorn - T. Toornstra 6-4, 6-2, DE D2: Martine Elsholz (W’- veen) - Deborah Kortenoeven (Boskoop) 6-1,6-4, DE E:C. Ijs veld - M. Schrover 6-17-6, DD DI:Y. van Erk/R. Stoelinga - N. Berg/D.Jongejan 3-6, 1-6, DD E: Emmy van Bruggen/Mieke Hoogduin - J. van den Berg/M. Gordijn 6-2, 6-1GD DIkop pel Claassen - Maureen Ver- wey/Rammy Alberto 6-2,2-6,7- 6 (7-3 tiebreak), HD Dl: M. Vos/F. Stam - B. Hoogen- doorn/D. Sluyter 6-2, 6-3, GD D2: Gerben Speksnijder/Suset- te Plooy - Peter van de Ho- ven/Jenny Olaria 6-1, 6-3, GD D2: Mananda Elsholz/Francien Wagemakers - Nel Duenk/Jan- ny Verschoor 6-0, 6-1, GD E: poule van vier: IMieke en Rob Hoogduin, 2. Marja Hagen - Gijs Rupke, HD E poule van vier: I. R. de Vos - Taco Zuur, 2. Ferry Fase - Ad Verkley, DE Dl in poule: I. Martine Elsholz, 2.An- neloes Ramp. rechtsbuiten speelt, maar in het Groene Hartteam linksbuiten is. „Ik heb al eens in selectie- Hij wedstrijden voor het Jeugdplan Nederland meegedaan. Bij Be Fair die zich had afge- Olympia werd ik getraind door Erik Deelen en Hans Kramp”. Aron Heykoop en Kevin van Veldhuizen zijn 13 jaar. Beiden zijn verdedigers. Ook zij vinden het leuk met andere nationali teiten (er waren 25 landen pre sent, red.) kennis te maken. Aron: „Die Amerikaanse jongens vie len mij tegen. Als je hier naar toekomt verwacht je toch te gen een goed team te spelen”. „Wij hebben een leuke groep om mee te spelen”, meende Kevin. Op donderdag werd met 8-1 gewonnen AIK Stroby uit De nemarken door doelpunten van Rosito Boekhout, Rory van Gu lik (3), Niek Krom (3) en Ringo van Galen en met 5-2 van DCO door doelpunten van Pa trick Edelman (2), Richard Koe kebakker, Rosito Boekhout en Rory van Gulik.Vervolgens won het Groene Hartteam met 1-0 van Hollandia door een benut te strafschop van Patrick Edel man en met 5-2 van het Finse Veikkolan Veikot door treffers van Patrick Edelman, Niek Kr om (3) en Richard Koekebak ker. De finale tegen Hapoel KFAR Saba, een club waarvan het eer ste elftal in de hoogste Israëli sche klasse op de twaalfde plaats eindigde, werd met 2-0 verloren. In het begin van de wedstrijd kregen Patrick Edel man en Rosito Boekhout goede kansen, maar deze werden niet benut. In de tweede helft na men de Israëlische jongens een 2-0 voorsprong. Daarna werd het Groene Hartteam wel ster ker, maar scoorde niet. „Al met Door Bert Hertog HAARLEM - Het internationale toernooi om de Haarlem Cup is het grootste voetbaltoernooi van Nederland. Aan de zestien de editie, die vorige week werd gehouden, deden 230 teams mee. Zij waren verdeeld over poules van de jongste jeugd tot de senioren. Ook damesvoet bal is sinds in 1985 met het toernooi werd begonnen een vast onderdeel van het pro gramma. De wedstrijden zijn gespeeld op de velden van tien Haarlem se voetbalverenigingen. Naast die van het hoofdterrein van EDO, waar ook de openingsce remonie plaats vond, waren dat de velden van DCO, DIO, DSK, EHS, Onze Gezellen, Ripperda, TYBB, United/DAVO en WH/Velserbroek. Dit keer nam ook een pupillen team uit het Groene Hart, spe lend onder de naam Zwam merdam en uitkomend in de groene shirts van die club deel. Initiatiefnemer is Piet den Boer. De Bodegraver maakte twaalf jaar deel uit van het jeugdbe- stuur van de afdeling Gouda van de KNVB en was betrok ken bij de scouting van Jeugd plan Nederland. In 1988 be sloot De Boer met een team be staande uit de A-junioren van de drie Bodegraafse verenigin gen Bodegraven, ESTO en Roh- da’76 deel te nemen. Later nam dit team nog een keer deel waarna Den Boer met een C- team van Rohda’76 van de par tij was. Dit jaar besloot Den Boer van het team D-pupillen een regionale aangelegenheid te maken. Hij benaderde Jan Lit en Paul van Veen, twee jeugd trainer van RVC’33 uit Reeuw- ijk, om als trainer/coach op te treden. Het begeleidingsteam bestond verder uit Rolf Kerk man (Bodegraven) vlaggenist en Henk Zaal (afgevaardigde van Zwammerdam). Er werden in de voorbereiding op het toer nooi om de Haarlem Cup twee oefenwedstrijden en twee trai ningen gehouden. Piet den Boer, gemakkelijk her kenbaar aan een blauw petje: „De eerste keer dat ik hier met een elftal deelnam was in 1988. De heer Peek van ESTO was toen de trainer. Nu doen we met een Groene Hartteam mee. Om aan de KNVB-richtlij- Door Bert Hertog WADDINXVEEN - Jonathan van Bemmel (15) boekte op het tennispark De Woerd zijn tweede toernooizege. De jonge Boskoper zegevierde in het heren-enkelspel D met 6-3,7-5 over Sebastiaan Ambagtsheer van het Goudse Ad Astra. WADDINXVEEN - Wilbert Mourits uit Bodegraven gaat stevig aan de leiding tijdens het 10e Zomerschaaktoernooi dat wordt afgewerkt in het Wijkge bouw ‘Het Zuidhonk’. Dankzij een reeks van vijf over winningen op rij neemt hij de I e plaats in met 59 punten, ge volgd door Ben van Geffen die met 47 punten voor de haast onmogelijke opgave staat om dit gat van twaalf punten in de resterende drie speelavonden de overwinning nog niet heb ben kunnen proeven. De laatste speelavond zal wor den gevuld met slechts één ronde waarna er in navolging van het succes van vorig jaar een loterij zal worden gehou den met leuke prijzen. Voor het zover is zullen eerst ronde 14 en 15 worden ge speeld op donderdag 3 augus tus. Aanvang 20.00 uur, toe schouwers zijn van harte welkom. Veldhuizen (Siveo), Kevin Kriek (Spirit), Rene Verburg (Zwam merdam), Patrick Edelman (CVC Reeuwijk), Benjamin Treurniet (Sportlust), Rory van Gulik (Sportlust), Rory van Jaarsveld (Bodegraven), Richard Koekebakker (Olympia), Niek Krom (VEP), Ringo van Galen (ESTO), Aron Heykoop (Flore ant), Niels Verbaan en Rosito Boekhout (beiden Rohda’76). 0 gewonnen door doelpunten van Rosito Boekhout (3), Rory Wouter Wijdekop (12) van Gulik, Niels Verbaan en Niek Krom. Voor de jongens was het toer nooi in Haarlem een geweldige ervaring. Richard Koekebakker, 11 jaar en leerling van de Wet houder Luidensschool in Gouda, was met de Olympia- de tweede plaats gerekend jeugd vorig jaar al eens in de Georgiërs”.

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 25