Boomkwekers raken achterop bij groeiende economie EEMSKERK B Deze Week Stukje nostalgie op boerenland fz 1 ALLES VOOR UW OPEL... I 10?° Seifers Gemeente koopt voormalige NAM- lokatie voor twee miljoen Van Elswijk b.v. officieel Opel service-dealer 4 Commissaris bezoekt Waddinxveen de letters en raad het woord! BedrijvenSportDag en maak kans op een fles champagne. Doe mee en bezoek de site, vind www.bedrijvensportdag.nl Da’s alles! Voel je winnaar van de Zondag 3 september open van 11.00 tot 17.00 uur Vinkenpak 10? APOTHEEK KERKWEG-WEST Zorg op z’m best Telefoon: (0182) 61 72 55 Reepjesvlees Promotie mag best een tandje hoger Aangereden Gemarineerde speklappen 1O?° Verse worst UW TELEVISIEDOKTER •a 0182-613500 Internet 00 8 stuks kilo kilo kilo w De Hypotheker ELECTRO WORLD. DE WERELDZAAK DIE JE KENT Ook voor: video, radio, wasmachine, koelkast, enz.. 24 uur service 3 maanden garantie Computercentrum Kerkweg-West 64 2742 BE Waddinxveen E-mail: apokww@wirehub.nl 11 Nieuwe en gebruikte PIANO’S Zomeraanbiedingen bij: BOOT Bodegraven Kerkstraat 2, tel. (0172) 61 25 41 Veldsporten Tel. (0172) 58 96 97 Dorpsstraat 257 Hazerswoude-Dorp I^DE GRAAF PARTNER 598 I I d voor addinxveer oplage 14.500 exemplaren Mb Informeer naar uw voordeel. Erken, I Plusmarkt. Opgeteld de beste! www.plusmarkt.nl Verzekeringen Hypotheken Pensioenen Vastgoed WADDINXVEEN - De senio ren in Waddinxveen hebben sinds afgelopen vrijdag de mo gelijkheid om te leren omgaan met computers. Rabodank Gouwezoom directeur Joop Mulder nam onder toeziend oog van SWW-directeur Jan Korving met een druk op de toets het netwerk in gebruik. Scheveninger Korving kreeg van de directeur een luchtfo to van Waddinxveen. Kantoor kanaalstraat 10, 2741 HH Waddinxveen, Postbus 372,2740 AJ, Telefoon 0182- 63 Telefax 0I82- 63 2 Aanbiedingen geldig deze week vrij, en zat. Plusmarkt Diwa W.C. Zuidplas MOERKAPELLE - Het oogst feest aan de Bredeweg in Moerkapelle trok afgelopen zaterdag weer een record aantal bezoekers. Gelukkig waren de weergoden de af gelopen dagen goed gezind, anders was het boerenland van boer Van der Torren on getwijfeld veranderd in een modderpoel. Nu konden alle bezoekers de voeten droog houden en genoten zichtbaar met volle teugen van alles dat met het echte boerenle ven te maken had. De ploeg- demonstraties werden nauw lettend door de boeren uit de omgeving in de gaten ge houden. Er werd daarbij ook goed gekeken of de ploeg wel diep genoeg in de grond zou steken. Ook de enorme dorsmachine draaide op volle toeren. Be mand door leden van de Trek- kervrienden Moerkapelle, die jaarlijks het oogstfeest in Moerkapelle organiseren, werd de tarwe met een grote hooivork in de dorsmachine gegooid. Achter de dorsma- mijn grootvader ook. Daar reed hij bijna dag en nacht mee”, vertelt een bezoekster. „Het is ontzettend leuk om de sfeer weer eens te proe ven van het boerenleven. Ik kom zelf van een boerderij uit Noord-Holland, maar dit is echt een stukje nostalgie.” Tussen de nostalgische trek kers reed ineens een trendy model met bouwjaar 2000. Erik van der Knijff (I3) be stuurt het gevaarte en zijn vriendjes zitten aan weerszij den op het spatbord. „Mijn vader heeft deze zelf ge bouwd”, vertelt Erik trots. „Mijn opa was boer, mijn va der niet maar hij is wel lid van deTrekkervrienden. Hij bouwt graag en heeft deze gemaakt. Ik moet natuurlijk wel goed uitkijken dat ik ’m niet in de prak rij.” De trekker van Erik heeft de toepasselijke naam Petka 2000. Over de oorsprong van deze naam is Erik heel duide lijk. „Heel simpel eigenlijk. De motor is een pettermotor en die komt van een melkmachi- hardhout triplex masoniteboard zachthout deuren Willem de Zwijgerlaan 1 Postbus 18, 2740 AA Waddinxveen Telefoon (0182) 61 59 33* Internet: www.houtex.nl E-mail: jpoot@houtex.nl Dorpstraat 33 2742 AP Waddinxveen •Telefoon (0182) 63 08 99 Zuidplaslaan 426-428 2743 KE Waddinxveen Tel.: (0182) 622 388 diverse soorten Gouda, Stationsplein Ic, (naast ANWB) 0182 - 547400 ZOU EEN TELEFOONTJE Al 6ENOE6 ZIJN’ Deze week nergens goedkoper! chine hing een historische bossebinder. „Tegenwoordig wordt het stro in de balen pers tot grote balen geperst. Maar tot de oorlog werd de bossebinder veelal gebruikt”, legt een van de Trekkervrien- den uit. „Vroeger was het tar we langer en werd het veel voor stromanden gebruikt. Dan kwam een bossebinder goed van pas. Nu wordt het meeste voor het vee ge bruikt.” leder jaar wordt het oogst feest op een ander land aan de Bredeweg georganiseerd. „In ieder geval altijd op het land van boer Van der Torren. Van tevoren wordt goed ge keken welk land er het meest voor geschikt is. Vorig jaar was het aan de overkant, maar dat zag er nu niet zo goed uit.” Naast het ponyrijden voor de kleintjes konden kinderen ook een rondje meerijden op een trekker. Een aantal historische trekkers riep bij een aantal aanwezigen de nodige emo ties op. „Oh ja, zo één had ne. Het stuur, de versnellings bak en de achteras komen van een Opel Kadett, zodoen de de naam Petka.” legt hij uit terwijl hij de motor weer aanslingert. Tussen al het mo- torgedruis door wordt aan de andere kant van het land een demonstratie country line dansen verzorgd door de North-hill Country Dancers uit Zoetermeer. Ook bezoe kers worden uitgenodigd om een dansje te wagen, hetgeen toch niet zo eenvoudig is als het lijkt. Hypotheek adviseur EIGEN SERVICE-EN kJ ONDERHOUDSDIENST Ook met het gebruik van e- mail gaat het nogal eens fout, zo hield Van den Bosch zijn ge hoor voor. Berichten wordt niet gelezen of er er wordt niet adequaat op geantwoord. E- commerce is een ander aspect; zakelijk verkeer via de compu ter. Op dat gebied is er veel mogelijk en op Plantarium wa ren daar mooie voorbeelden van te zien. Meer vakbezoekers, een Plantarium 2000 tot een succes l bezocht.Toch zal ook volgend jaar het sierteeltproduct. Hypotheek adviseur De Hypotheker stelt voor u persoonlijk de beste hypotheek samen. Eén telefoontje is genoeg voor een afspraak! voor de kwekerij mooier moe ten zijn. Het gaat vele onderne mingen voor de wind. Miljoe nen-, zelfs miljardenwinsten zijn geen uitzondering. Dan ont staat er ruimte om te investe ren, bijvoorbeeld in een betere aankleding REEUWIJK - Vrijdagavond 25 augustus omstreeks half twaalf is op de Nieuwdorperweg een 33-jarige fietser uit Waddinx veen aangereden door een au tomobilist. Dit gebeurde door dat de auto een te ruime bocht naar rechts nam en vervolgens op de weghelft van de fietser terecht kwam. De automobilist is na het ongeval doorgereden richting Reeuwijk-Dorp. De fietser had letsel aan het ge zicht, knie en vingers. BOSKOOP/HAZERSWOUDE - De boomkwekerij raakt wat achterop bij de huidige groei van de westerse econo mieën. Er zijn mogelijkheden genoeg maar dan moet er een tandje hoger geschakeld worden. Deze boodschap had Plantarium-voorzitter Jan van den Bos tijdens de opening van deze beurs op woensdag 23 augustus. internationaal publiek en veel zakelijke contacten hebben gemaakt. De publieksdag op zaterdag werd wat matig een publieksdag worden gehouden als promotie van (Foto:A. Fioole) Door Huib Schouten Z’HUIZEN-MOERKAPELLE - Wanneer ook de gemeenteraad er haar goedkeuring aan hecht, wordt gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle eigenaar van de voormalige NAM-lokatie aan het Westland in Moerkapelle. Eigenaar A. van der Spek van Het nieuwe veldsportseizoen staat weer voor de deur. De hockeyclub en de voetbalclubs staan weer te trappelen om te beginnen met hun competi ties. Sommige teams komen er openlijk voor uit op een hoger niveau hun kunsten te wjllen vertonen. Zie verder pagina 31 De boomkwekerij moet vol gens Van den Bos in meerdere opzichten oppassen om niet achterop te raken. Internet is daar een voorbeeld van. Op Plantarium was hier veel werk van gemaakt, maar de belang stelling voor de presentaties kwam slechts van een beperkt publiek.Van den Bos benadruk te de enorme mogelijkheden. „Een aantal vooruitstrevende bedrijven maakt daar gebruik van en zijn volop bezig de mo gelijkheden af te tasten. Vaak hebben ze al een eigen website. Maar té vaak zie je dat bedrij ven hun website niet up to da te houden. Internetpagina’s waarop niets te beleven valt, werken als een boemerang. Kennelijk heeft het bedrijf ach ter zo’m stilleven op internet weinig te melden.” van de bedrijfsge bouwen. Daar moet voor de boomkwekerij- wereld én voor de groenvoor ziening een we zenlijke groei markt liggen.” Van den Bos wierp beide sectoren de hand schoen toe: „Natuurlijk wordt er aan acquisitie en promotie gedaan maar de mogelijkheden die zich nu voordoen recht vaardigen een tandje extra of zelfs meer dan dat.” het Westland 10 heeft overeen stemming met de gemeente en draagt met deze transactie voor het bedrag van 1.650.000,- de NAM-locatie inclusief het naastgelegen fietspad en een wegdeel voor het Westland, over aan de gemeente. Zie verder pagina 25 Jazeker.’ e Hypotheker. WADDINXVEEN - De Commissaris van de Ko ningin in Zuid-Holland J. Franssen zal op 12 okto ber een bezoek brengen aan Waddinxveen. De oud burgemeester van Zwolle en voormalig on- derwijsexpert van de WD Tweede Kamerfractie, zal met het Waddinxveense college van B&W onder meer praten over openba re orde en veiligheid en integriteit. Tijdens het middagbezoek wil Franssen ook contact zoeken met de inwoners van het Gouwedorp. Hoe het gehele program ma er echter uit zal gaan zien, kon de gemeente voor het ter perse gaan van deze krant nog niet zeggen. Franssen heeft in zijn func tie als Commissaris van de Koningin de verplichting om alle gemeenten in ’zijn’ provincie te bezoeken. Waddinxveen is de eerste gemeente die hij zal aan doen. De complete Auping-collectie vindt u alleen bij www.casba.nl wonen Zoeterwoude I Rijneke Boulevard I Hoge Rijndijk 315 I 071 - 589 93 46 54e jaargang nr. 2713 Weekblad voor Waddinxveen, Zevenhuizen en Moerkapelle - Woensdag 30 augustus 2000 De beurs startte dit jaar een dag eerder maar dat leverde geen enkel probleem op. Woensdag was meteen al een goedbezochte dag met 3.000 bezoekers en de dagen daarna bleef het goed lopen. Plantari um is een vakbeurs en moet het daarom voor namelijk van de vakbezoekers hebben. Maar ook de liefhebbers kwamen naar het Plantariumge- bouw, op zoek naar mooie planten, nieuwigheden en nutti ge ideeën. Zaterdag was een publieksdag, maar deze had be ter bezocht kunnen worden. Zeker gezien het feit dat de en tree gratis was. Het mooie zo merweer en talrijke evenemen ten elders in Nederland heeft ongetwijfeld velen naar andere bestemmingen gelokt. In totaal bezochten 14.869 mensen de beurs. Het vakbe- zoek is ten opzichte van vorig jaar met zo’n I0 procent toe genomen en dat vindt de orga nisatie verheugend. Eén op de vijf bezoekers kwam uit het buitenland, wat illustreert dat het internationale karakter steeds nadrukkelijker wordt. Ook belangrijk is dat de deel nemers vrijwel zonder uitzon dering tevreden waren. Het was een goede beurs, niet al leen in contactuele zin want er zijn ook veel zaken gedaan. Beursvoorzitter J. van den Bos stelde in zijn openingstoe spraak dat 's lands economie nauwelijks beter kan. In dezelf de termen kan echter niet over de boomkwekerij gesproken worden. Het gaat daar redelijk goed, hier en daar zelfs minder dan dat. De exportcijfers, be kendgemaakt door het Pro ductschap Tuinbouw, tonen aan dat het seizoen 1999-2000 zelfs een paar procent achterblijft ten opzichte van het jaar daar voor. Sierheersters vormen een gunstige uitzondering, en dat noemde Van den Bos goed nieuws. „Maar in vergelijking met de prachtige groeicijfers van de economie, hadden de cijfers De enorme dorsmachine draait op volle toeren om het tarwe te verwerken. (Foto: Morianka Peters.) SM 1 VT ’’•"S

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 1