Een vloek Tennis en Squash Centrum viert twintigste verjaardag mist ieder doel!’ EEMSKERK GOUWE MEUBEL z UITVERKOOP S* GOUWE MEUBEL <1 r* H Bezoek uit Oeganda bij de Stichting Gered Gereedschap MET STEENGOEIE AANBIEDINGEN! VERBOUWINGS BU Rabobank 16 SEPTEMBER 2000 Blessurehoek bij Apotheek van den Dries BEDRIJVENSPORTDAG in Sporthal de Dreef Bezoek ons vooraf op onze site! En maak kans op een fles champagne! www.bedrijvensportdag.nl v‘«a, Wigwam wordt Top I Toys Stichting Kinderhulp Roemenië stopt inzameling tot januari J| Open Monu mentendag I I Gouwezoom SintVictorkerk Remonstrantse Kerk K Ki Kf* PAGINA 11 WOENSDAG 6 SEPTEMBER 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Foto: Artistic Art Uesbeth van der Vis .i ELECTRO WORLD. DE WERELDZAAK DIE JE KENT ters. Kreten als ’Een vloek mist ieder doel!’ en ’Vloeken is aan geleerd. Wordt geen naprater!’ boeken kunt steken waar veel vloeken in staan. We beschadi gen dus geen boeken, maar waarschuwen mensen voor het Vloeken’ heeft een zekere repu tatie in Nederland opgebouwd. Op stations en in bushokjes han den De bekende politicus en theoloog dr. Abraham Kuyper bedacht de naam: Bond tegen het schenden door het vloeken van Gods heilige Naam. Later vloeken’. De Bond keert zich met name tegen vloekwoorden waarin God of Jezus het moet leverd vanuit het hoofdkantoor in Veenendaal. De bond tegen het vloeken is volgens eigen zeg- De motivatie hiervoor vindt de Bond in de bijbel. Ook geven al- WADDINXVEEN - Al meer dan 4 jaar heb ben zij contact met elkaar: het weeshuis en school in Masaha (Oeganda) en Gered Ge reedschap Waddinxveen. De jeugd daar wordt ook opgeleid met het gestuurde ge reedschap, en hebben daarmee ook hun ei gen schoolbanken gemaakt. Moses Kiwala (32), de oprichter en directeur van de school met met 450 leerlingen is een man die alles over heeft voor zijn kinderen (waarvan velen wees zijn). Zijn leven is de school draaiende te houden, en dat is niet zo simpel, want alleen rege- ringsscholen worden gesubsidieerd.Toch krij gen zij daar onderwijs al moeten vrijwilligers het daar geven en dat gebeurt ook, zijn school werkt met 6 leraren en 2 leraressen en is in 1994 opgericht. Wat hem hier in Hol land het meest opviel was de veelheid van voor alle geïnteresseerden. Het begon allemaal in een leegstaande hal van Ottevan- ger Machinefabrieken BV. De grote ruimte werd ömge- bouwd tot een heus sport complex met drie tennisba nen en twee squashbanen. De laatste is later met eentje uit gebreid, zodat de aantallen met elkaar in balans zijn.Voor EIGEN SERVICEEN ONDERHOUDSDIENST In het kort een beschrijving van de deelnemende kerken in Wad dinxveen. Door Raffi Trapman MOERKAPELLE - Het ’Tennis en Squash Centrum’ in Moer- kapelle bestaat 20 jaar. Reden voor beheerster Henny Joling en eigenaresse Janny Otte- vanger om de boel eens flink op te knappen en feest te vieren.Van 11 tot en met I5 september wordt er een feestweek georganiseerd hardhout triplex masoniteboard zachthout deuren Willem de Zwijgerlaan 1 Postbus 18, 2740 AA Waddinxveen Telefoon (0182) 61 59 33* Internet: www.houtex.nl E-mail: jpoot@houtex.nl Rabobank Gouwezoom Gouda Kleiweg 90 en Ruigenburg14, tel. (0182) 54 73 00, Waddinxveen: Kerkweg Oost 159-161, tel. (0182) 62 53 00 Internet: www.gouwezoom.nl, E-mail: rabobank@gouwezoom.nl Dorpstraat 33 2742 AP Waddinxveen •Telefoon (0182) 63 08 99 proeflessen worden gevolgd in de nieuwe activiteiten van het centrum. Zo gaat het 'Tennis en Squash Centrum’ zich ook bezighouden met bridgen en yoga in de zolder ruimte van het complex. „We hebben de tafeltjes voor het bridgen al gekocht”, ver telt Henny vrolijk verder. We starten een cursus op die ge leidt gaat worden door een bevoegde leraar! Op dinsdag middag en -avond en op woensdagmiddag zijn er nog plaatsen vrij. Op dinsdag avond in de feestweek kun nen mensen een gratis proef les bij ons volgen.” Dat Henny daar erg trots op is, blijkt wel uit haar brede glim lach. Alles is dan ook bijna ge reed voor het nieuwe winter seizoen dat op 16 september gaat beginnen. Overigens is het Tennis en Squash Centrum ook op in ternet te vinden: www.tennis- squashcentrum.nl\index.htm Brugweg 2 - 2741 KX Waddinxveen Telefoon 0182 - 617705 - Telefax 0182 - 610774 fl de twintigste verjaardag is al les uit de kast getrokken. „We hebben alles gereno veerd!”. vertelt Henny vol vuur. „Alles is opnieuw ge verfd en geschuurd. De ten nisbanen hebben een nieuwe toplaag gekregen en hebben net als de squashbanen nieu we belijningen gekregen. Het aanzien is erg verbeterd.” Met een rondleiding laat Henny zien dat alles echt heel mooi gaat worden. De laatste veranderingen moe ten nog worden verricht en Janny is dan ook nog druk bezig in het centrum van de grote hal, waar een soort terras ligt. Hiervandaan kunnen mensen vanachter hun glaasje drinken de ge hele sporthal overzien. Tijdens de feestweek kun nen vaste, maar ook nieuwe bezoekers een kijkje nemen in de vernieuwde hal. Er kunnen gratis tennisbanen worden gereserveerd en Aan de Zuidkade 175 staat, even eens vlakbij de Gouwe, de neo gotische Sint Victorkerk, inmid dels I20 jaar oud. Deze kerk is ontworpen doro architect Mar- gry en in I880 onder pastoor G.J. Quant ingewijd. De eerste fa se van de restauratie van deze historische kerk is achter de rug. Het ging daarbij met name over het liturgisch centrum, het zoge naamde Priesterkoor, de con structie van de vloer en het ron de gewelf daarboven en de absis. Bovendien zijn toen de gebrand schilderde ramen gereinigd en schitteren de prachtige kleuren als vanouds. De tweede fase van de restauratie wordt thans uitge voerd. Dit jaar derhalve een uit stekende gelegenheid om in het bijzonder over de restauratie van de kerk te worden geïnfor meerd. Tientallen vrijwilligers en beroepskrachten zijn bij de res tauratie betrokken. Een en ander is hoofdzakelijk betaald uit eigen middelen, o.a. door diverse acties ingezameld.Tijdens de open mo numentendag zullen diverse li turgische gewaden en gebruiks voorwerpen worden tentoongesteld, waaronder ka zuifels, een zilveren monstrans uit I756, een wierookvat uit I769 en een staand eiken kruis beeld uit ca. 1500. Achter in de kerk wordt een Ma- riabeeldje bewaard dat afkomstig is uit de Goudse Stjanskerk van voor de reformatie. De kroon tjes en de bol zijn van I8 karaats goud. Ook hier zullen diverse or gelbespelingen plaatsvinden. MOERKAPELLE - Met ingang van maandag 2I augustus is de SKR gestopt met de inzameling van hulpgoederen. Vanaf maan dag 8 januari 2001 is ons maga zijn aan de Zesde Tochtweg weer geopend en kunt u uw hulpgoederen brengen. De enorme hoeveelheid goederen die de afgelopen manaden zijn gebracht hebben ons magazijn 1 De Remonstrantse Kerk staat aan de Zuidkade 59 (aan de Gouwe), vlak naast houthandel Alblas. Dit gebouw dateert uit de eerste helft van de 19e eeuw. Het eenklaviersorgel is in 1825 gemaakt door B.J. Gabry en J.J. Indermauer. Ook in deze kerk zullen verspreid over de gehele dag orgelbespelingen plaatsvin den. Tevens ligt er een zeer bij zondere, particuliere postzegel- verzameling in deze kerk. De postzegels (een kleine duizend) hebben allen als onderwerp de Bijbel. het dus nog even afwachten wat de reacties hier in de omgeving zullen zijn. „Er kan op heel ver schillende manieren gereageerd worden. Mensen kunnen bij voorbeeld e-mailen. Er zullen mensen zijn die geen probleem hebben met het vloeken, maar er zijn ook mensen die het on fatsoenlijk vinden”, weet Zwe- rus. Overigens richt de Bond en in de folders die uitgegeven worden. „Vanzelfsprekend kunnen onze klanten blijven rekenen op ons advies en onze service. Door dat we echter onderdeel gaan uitmaken van een internationa le speelgoedketen kunnen we nog scherpere prijzen en bete re producten in onze winkel aanbieden.” De nieuwe start zal gevierd worden met een actiefolder met fantastische aanbiedingen. Daarnaast zullen er rond de winkel activiteiten plaatsvinden. W’VEEN/BOSKOOP - Met in gang van september heet Wig wam De Bas in Waddinxveen en Boskoop Top I Toys. Top I Toys is een internationale speelgoedketen met vestigin gen in België en Frankrijk. In Nederland zijn vanaf deze maand ruim driehonderd Top I Toys winkels te vinden. „Wij zijn erg blij met de nieuwe naam en winkelformule”, aldus Wifn de Bas. Voor de klanten zal de verandering in eerste in stantie met name zichtbaar zijn aan de buitenkant van het pand tot aan de nok gevuld en zijn meer dan voldoende voor ons komende transport; in novem ber. De 14 vrachtwagens zijn inmiddels vol gepland en het laat zich aanzien dat er zelfs met een extra vrachtwagen moet worden rekening gehou den. De SKR bedankt alle ge vers en hoopt in 2001 weer op veel hulpgoederen. Door Raffi Trapman MOERKAPELLE - De club met de papegaai is neerge streken in Moerkapelle en omgeving. Sinds 30 mei is hier een werkgroep van de ’Bond tegen het Vloeken’ actief. In woners uit Waddinxveen, Boskoop en Zevenhuizen moe ten eveneens op hun woorden gaan letten, want ook hier gaat de werkgroep opereren. Om te beginnen presen teerde de werkgroep zich tijdens het oogstfeest in Ze venhuizen. Vervolgens hoopt men borden te plaatsen en vele donateurs te werven. ken. Scheldwoorden en schut- tingtaal zijn ook uit den boze. „Denk bijvoorbeeld aan het ge bruik van het Engelse woordje ’shit’”, vervolgt Zwerus zijn ver haal. „Daarnaast hebben wij ook Wim van papiertjes die je in geleende 631997). A a Gered Gereedschap Waddinxveen onderhoudt een innige band met een wees- huis/school in Oeganda. Brugkerk De Nederlands Hervormde Brugkerk staat aan de Kerkweg- Oost, vlakbij de Waddinxveense hefbrug. De kerk dateert van 1837. Het in 1807 door J.R Sch midt uit Gouda gemaakte orgel met hoofdwerk en bovenwerk is kortgeleden gerestaureerd en zal op wisselende tijden worden be speeld. Ook de prachtige kansel en de drie kronne, waarvan al leen de middelste nog origineel is, maken een bezoek de moeite waard. In de Brugkerk wordt een expositie gehouden over de bouw van de kerk in en omst reeks 1837. WADDINXVEEN - Veel ge meenten doen op zaterdag 9 september mee aan de landelijke open Monumentendag. Op deze dag is landelijk een groot aantal rijksmonumenten en andere beeldbepalende kerken, molens, kastelen voor het publiek vrij toegankelijk. Drie Waddinxveen se kerken sluiten zich op zater dag 9 september aan bij de lan delijke open monumentendag. Het gaat om De Brugkerk, Kerk- weg-Oost 234, de Remonstrant se Kerk, Zuidkade 59, de SintVic torkerk, Zuidkade 175. De Brugkerk en de Remonst rantse Kerk zijn officieel rijksmo numenten, voor de Sint Victor kerk is deze status aangevraagd. Het zijn zonder meer alle drie beeldbepalende gebouwen voor Waddinxveen en bovendien ze ker de moeite waard om deze te bezoeken. Eventueel gekoppeld aan een bezoek aan andere deel nemende gemeenten kan een bezoek een leerzame dagvulling betekenen. De drie kerken bieden op zater dag 9 september van 10.00 tot 16.00 uur een aantrekkelijk pro gramma aan. Uiteraard bestaat in elke kerk de mogelijkheid van bezichtiging en een rondleiding, waarbij deskundige uitleg zal worden gegeven. Op wisselende tijden worden de orgels be speeld. In alle drie de kerken zijn uitge breide beschrijvingen van de be treffende gebouwen beschikbaar, alsmede een exemplaar van de Open Monumentenkrant, waarin wat meer algemene informatie met betrekking tot de Open Mo numentendag staat. WADDINXVEEN - Door de ingevoerde veranderin gen in de vergoedingen sfeer voor medische hulp middelen driegen op dit moment veel sporters bui tenspel te raken. Een aantal jaren geleden kon men met een blessure een beroep doen op de zorgverzeke raar voor de vergoeding van hulpmiddelen bij sport blessures. Op een enkele uitzondering na wordt er momenteel vrijwel niets meer vergoed op het ge bied van de braces en ’soft- goods’. Waar kan de sporter te genwoordig dan terecht? Een aantal apotheken in Nederland, waaronder Apotheek van den Dries aan de Zuidplaslaan in Waddinxveen, is gaan sa menwerken met de firma Disporta, een groothandel gespecialiseerd in braces. Het doel van deze samen werking is het brengen van kennis en producten - op het gebied van de behande ling en preventie van bles sures - naar uw woon plaats. Apotheek van den Dries heeft sinds kort een aparte ’blessurehoek’ inge richt waar de sporter met zijn of haar vragen terecht kan. De prijzen zijn laag ge houden om voor iedereen toegankelijk te zijn. Door een nauwe samenwerking met de specialisten, zoals fysiotherapeuten en artsen, kan een keuze gemaakt worden. De beslissing of men wel of niet een brace nodig heeft blijft liggen bij de behandelaar van de blessure. Apotheek van den Dries is u graag van dienst in de advisering omtrent de producten. De volgende onderdelen treft men aan in de ’bles surehoek’: braces en soft- goods (lichte braces), spier- verzorgende middelen zoals oliën, sportvoedings- uplemneten die voldoen aan de richtlijnen van het IOC, warmte- en koude- middelen. Zoals u zult mer ken verandert de apotheek tegenwoordig snel. Een aantal jaren geleden kwam men enkel en alleen in de apotheek met een recept. Tegenwoordig zult u mer ken dat een bezoek aan de apotheek, ook zonder re cept, de moeite waard is. DONDERDAG KOOPAVOND! water, de rivieren, waar het water soms ho ger ligt dan het land. En dan al die fietsen en die ouderen die allemaal nog fietesen. Moses is behalve leraar ook nog pastor en bezoekt ’s zondags ook gevangenen. In Oeganda is hij tevens musicus (drums) en speelde hier ook vorige week op het Flevofestival. Hij is erg enthousiast over ons land, en ook over de nieuwe mogelijkheden die hij hier ontdekte b.v. diverse nieuwe teeltmethbden, zaden die het in Afrika ook goed kunnen doen, een nieuwe gereedschapsaanvraag, een cursus viskweken, wat zeer belangrijk is, want zijn kinderen zijn allen intern en in de groei (6-17 jaar). Zij zouden graag een penfriend hebben (en schrijven engels). Wie dat leuk vindt kan schrijven naar: Children Sure House, PO BOX 1003, Masaha, Uganda. Dick Zwerus en zijn vrouw zijn twee van de initiatiefnemers die zich hard maken voor een ’scho ne mond’. „Wij presenteren ons dit jaar als werkgroep hier in de taalgebruik.” De ’Bond tegen het omgeving.Wij willen de Bond zo dichter bij de mensen in de regio brengen”, steekt Zwerus van wal. „Er zijn landelijk gezien veel gen met grote regelmaat pos- vrijwilligers beschikbaar. Veel mensen storen of ergeren zich aan het vloeken. Ikzelf moet offi cieel altijd reageren als er ie- genieten inmiddels landelijke be mand vloekt, maar soms is ie- kendheid. De regionale werk mand aankijken al genoeg. Het groep krijgt zijn materiaal aange- moet er wel een goede gelegen heid voor zijn. Je moet niet gaan preken, want dat werkt vaak averechts.” Om op een goede gen ’uit nood geboren’. De stich- manierte kunnen werken hoopt ting werd in 1917 opgericht op de werkgroep in iedere plaats initiatief van J. Baas uit Den Hel- twee teamleden te vinden. In Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen is dit reeds het ge val. „Wij zijn nu met zes perso nen begonnen en hopen nog twee mensen uit Boskoop erbij veranderde die statige aandui- te vinden. Aan het eind van het ding kortweg in ’Bond tegen het jaar houden we vervolgens een vergadering waarin we ons be leid voor het nieuwe jaar zullen bepalen.” Dat nieuwe beleid zal ontgelden, onder andere afhankelijk zijn van de reacties die binnenkomen. Voor de nieuwe werkgroep is gemeen aanvaarde omgangsnor- men richting aan de activiteiten. In de Nederlandse taal is vloe ken ’onfatsoenlijk en een bewijs van woordarmoede’, schrijft de Bond in een voorlichtingsfolder. Tot slot wil Zwerus nog kwijt hoe mensen de werkgroep kun nen steunen. „Mensen kunnen bij ons voor vijftien gulden dona teur worden. Dit geld gaat naar het centrale kantoor in Veenen- zich niet alleen tegen het vloe- daal. In ruil daarvoor mogen wij gratis gebruik maken van al het voorlichtingsmateriaal dat zij hebben.” Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Dick Zwerus (079 - 5933105) of Wim van Rooijen (0180 - Janny Ottevanger en Henny Joling vieren feest vanwege de twintigste verjaardag van het Tennis en Squash Cen trum.

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 11