team Jazzdans swingend bewegen op muziek bij TOOS Nynke Pereboom geselecteerd voor Nederlands ONTWIKKELEN AFDRUKKEN 'fa P^ r sf Concordia warmt zich op voor vele activiteiten Bijzondere postzegelverzameling in Remonstrantse kerk Spectaculair zomervoordeel ■ft Hazerswoude Thema-avond Confessionele VIDES AUDI KTV Donorwerving Groene Hart Stremming doorvaart Fancy-fair Victor kerk Vereniging Ziekenhuis <^P^>||NVan Bunningen OP EEN HOLLETJE NAAR FOTO KLEIN MET JE ROLLETJE •Mat of 12; 24 of 36 opnamen* Gratis inder"-4-*» ■Vandaag ge morgen klaar; Voelbaar beter papier!~^> Kwaliteitsgarantie! WOENSDAG 6 SEPTEMBER 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 15 Van Bunningen Woerden en Bodegraven, pakken zeven dagen groots uit. Met aanbiedingen op alle Ford-model- len. Voordeelcheques en extra inruil op Ford Ka, Ford Fiesta, Ford Focus en Ford Mondeo Ghia Platinum. Pak nu uw kans. Nog 3 Showdagen: 7-8-9 sept. www.ford.nl ziekwerken worden dan be oordeeld door een jury op rit me, klank, zuiverheid, muzikali teit e.d. Tot slot geeft de harmonie een kerstconcert samen met het koor van de St.Victorkerk en het koor Krea Musica op vrijdag I5 december in de Ontmoetingskerk te Waddinx- veen. Ook de muzieklessen bij Kre- ater zijn weer van start ge gaan. Kreater verzorgd de landelijk erkende hafa opleiding voor leerlingen van het harmonie orkest. Er zijn nog enkele les- Dit wordt gevolgd door een optreden tijdens het najaars- concert van muziekvereniging Semper Avanti in Bodegraven. Op uitnodiging van deze mu ziekvereniging zal de harmonie van Concordia ook een optre den geven tijdens dit najaars- concert. Elke doordeweekse dag is er bij TOOS de gele-genheid om te komen Jazzdansen onder lei ding van gediplomeerde docen ten. Veel meer informatie over tijden, prijzen, leeftijden kunnen geïnteresseerden krijgen in de zaal door mee te doen of bij TOOS (tel. 0182 - 613839 of 632931). HAZERSWOUDE - Door een breuk in de damwand van de Lage Oostvaart, tus sen de Zuidvaart en de Noordvaart is, ter hoogte van het perceel Dorpsstraat I te Hazerswoude-Dorp, een groot deel van de aangren zende tuin over een lengte van circa 30 meter in het water geschoven. Hierdoor is de Lage Oostvaart voor onbepaalde tijd gestremd voor beroeps-, plezier- en recreatievaart. Op dit moment zijn nood maatregelen getroffen om te voorkomen dat nog meer grond in de vaart zal glijden. Het Waterschap Wilck en Wiericke is in overleg met de gemeente Rijnwoude hoe het euvel zo snel mogelijk verholpen kan worden. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de Gemeente Rijnwoude, me vrouw Paardekoper, tel. 071 - 3428236 of het Waterschap Wilck en Wiericke, de heer D. Hooghwerf, Postbus 30, 2740 AA Waddinxveen, tel. 0182-623288. die vol zit met invloeden uit de moderne dans, klassiek ballet, tap-dance, latijns amerikaanse dansen, primitieve afrikaanse dansen, showdans en is boven dien sterk onderhevig aan tijd verschijnselen (Hip-hop, Street dance en House). Daar moet echter wel het ele ment ‘wing’ nog aan worden toegevoegd. In de lessen wordt er gedanst op allerlei soorten muziek: van popmuziek uit de top 40 tot oude jazznummers, van langzame soul tot super snelle hip-hop. Het doel van de Jazzdans lessen is; een verbetering van de con ditie, de lenigheid te bevorde ren, de spieren te versterken, het coördinatievermogen te ontwikkelen, het ontwikkelen van het lichaamsbewustzijn. Dit alles moet leiden tot een bete re houding en lichaamsuitdruk- king. Alleen door het goed be geleiden en corrigeren van de leerlingen, kan deze doelstelling worden bereikt. Een Jazzles is als volgt opge- WADDINXVEEN-GOUDA - Op dinsdag 12 september zal de Confessionele Vereni ging afdeling Waddinxveen e.o. een thema-avond beleg gen. De avond zal ditmaal ge houden worden in Gouda mede met het doel het werk van de vereniging onder de aandacht te brengen van le den en belangstellenden in Gouda, temeer omdat de le den uit Gouda in deze afde ling zijn ondergebracht.Voor deze avond is uitgenodigd ds. L.Vreugdenhil uit Amersfoort en tevens oud-predikant te Gouda. Het thema zal zijn: "Doelgericht werken in de gemeente". Naar aanleiding van Nehemia 2, waarin Ne- hemia plannen maakt om de muren van Jeruzalem te her bouwen, zal het onderwerp worden uitgewerkt. Ook wij hebben de opdracht te bou wen aan de gemeente van Jezus Christus. Zoals u ziet, een thema in het teken van de gemeente-opbouw, dat ons allen die bij de gemeen te behoren aangaat. De avond wordt gehouden in de Pauluskerk, van Hogendorp- plein 2 te Gouda en begint om 20.00 uur. Namens de Confessionele Vereniging ie dereen van harte welkom. WADDINXVEEN - Nu Muz. Ver. Concordia weer gestart is met het nieuwe seizoen, zijn de orkesten ook weer druk bezig met het repeteren voor de diverse activiteiten. Zo staan er de volgende activitei ten op het programma: Op za terdag 23 september zal de harmonie van Concordia de Millenniumdag bij het gemeen tehuis muzikaal opluisteren. Op deze dag zal Concordia ook aanwezig zijn met een stand waar men informatie over Concordia kan inwin nen. Verder is de harmonie druk bezig met het repeteren voor een deelname aan een festival op zaterdag 7 okto ber a.s. in Schoonhoven.Tij dens dit festival zal Concor dia 2 muziekwerken ten gehore brengen. Deze mu- WADDINXVEEN - Op zater dag 9 september van 10.00 tot 16.00 uur is de Remonstrantse kerk aan de Zuidkade 59 weer voor bezoekers geopend in verband met Open Monumen tendag. Om het bezoek aan de kerk nog aantrekkelijker te ma ken is het kerkbestuur er in ge slaagd de bijzondere postzegel verzameling van de heer G. Ouwendijk van de filatelisten vereniging Gabriël in de kerk tentoon te stellen. Deze bijna duizend zegels tel lende verzameling hebben allen als onderwerp "De Bijbel". De zegels tonen een verhaal uit de bijbel en zijn afkomstig uit vele landen. Zij zijn ingedeeld in het Oude en Nieuwe Testament en naar de vier evangelisten. De zegels zijn daarom zo interes sant omdat de combinatie met land van herkomst en stempel bijzonder is. Zo is er een zegel van Sint Tho mas uit Sao Thorné met het stempel van de hoofdstad Sao Thorné alsmede een Belgische zegel over het vierde gebod in zake de Sabbat met als aan hangsel aan de onderkant "Niet bezorgen op zondag". Veel ze gels zijn gebaseerd op schilde rijen van bekende schilders doch er zijn voor de zegels niet alleen afbeeldingen gebruikt van schilderijen van Rembrandt plaatsen vrij op deze oplei ding. Ook zijn er nog een aan tal instrumenten vrij voor leerlingen die niet zelf over een instrument beschikken. Wanneer je nog te jong bent voor een instrument van het harmonieorkest kan je deelne men aan de AMV cursus. Contactpersoon bij Concor dia omtrent informatie voor de instrumentale lessen en de A.M.V. cursus is Joke Bouman. Tel. 0182-619569. GOUDA-WADDINXVEEN - Bloedbank ZWN Rotterdam organiseert op woensdag 13 en donderdag I4 september een donorwervingsactie in het Groene Hart Ziekenhuis te Gouda. Op de Bleulandlo- catie kunnen medewerkers en bezoekers op woensdag 13 september van 11.00 tot I3.3O uur terecht bij de in formatiestand van de bloed bank op de polikliniek en van 14.00 tot 20.00 uur in de centrale hal. Op donder dag 14 september is het pro motieteam van 11.00 tot 20.00 uur aanwezig in de centrale hal van de Jozeflo- catie aan de Graaf Florisweg (ingang Jan van Beaumont- straat). Er is volop informatie voor mensen die meer wil len weten over het bloeddo norschap en bovendien is er gelegenheid zich aan te mel den als nieuwe bloeddonor. De medewerkers van de bloedbank staan u graag te woord. Bloedbank ZWN Rotterdam, met in deze re gio 2I donorcentra, telt mo menteel circa 95.000 dono ren. Dit aantal is niet toereikend om aan de be hoefte aan bloed vanuit de ziekenhuizen te kunnen vol doen. De bloedbank is daar om voortdurend op zoek naar mensen die vrijwillig bloed willen doneren. Dege ne die zich wil aanmelden kan dat ook telefonisch doen via het gratis nummer van de bloedbank: 0800-0223699. op kerkelijk gebied, doch ook voor postzegelverzamelaars omdat ze een goed beeld geven van hoe een verzameling opge bouwd kan worden.Voor dege nen die ook iets over de kerk willen weten, in het maartnum mer van het Tijdschrift van het Historisch Genootschap Wad dinxveen is de kerk uitgebreid beschreven. H Woeröen:Wagenmakerswegl,teL-(0348)496070 Bodegraven: Europaweg 1c, teL (0172)611500 vAvw/cxd-vanbunningeri.ry en Michelangelo; er is ook een ontroerende kindertekening van Mozes in het biezen mand je- De verzameling heeft diverse prijzen gekregen niet alleen in Nederland doch ook in het bui tenland o.a. in Oostenrijk, Hongarije en Zuid Afrika. De verzameling is niet alleen inte ressant voor belangstellenden WADDINXVEEN - Net als haar broer Niels is ook de I4- jarige jeugdschutter Nynke Pereboom geselecteerd voor het Nederlands team.Teruggekomen uit Zwitserland zat de officiële uitnodiging van de bond tussen de vakantie- post. WADDINXVEEN - Na de zo mervakantie wordt er bij Jazz dans- en Turnvereniging TOOS al weer enkele weken gedanst, er worden weer nieuwe dan sen bedacht, nieuwe pasjes aan geleerd, muziek gezocht, voor nieuwe optredens geoefend, kortom TOOS danst weer vo lop. Een geschikt moment om te beginnen met Jazzdans bij TOOS. De afdeling Jazzdans is een gro te afdeling met overwegend da mes- leden, maar waar ook plaats is voor mannelijke dan sers. Jazzdans is allang niet meer alleen voor meisjes, ook jongens en mannen zijn wel kom. Zij houden immers ook van muziek en swingen. De lessen worden allemaal ge geven in de Gymnastiekzaal aan de Staringlaan, deze zaal is uit gerust met een spiegelwand, een moderne vaste geluidsin stallatie en een nieuwe dans vloer. Jazzdans is een vorm van bewe gingskunst met een techniek. men d.m.v. gerichte oefeningen of juist het tegenovergestelde en er nog eens flink tegen aan gaan. Dansen doet men samen, in een groep. Men maakt plezier met elkaar en leert van ande ren door te kijken. Samen dan sen is uitnodigend en gezellig. Na afloop voelt men zich lek ker moe en fit. bouwd: Inleiding Warming Up d.m.v. eenvoudige bewegingen om de spieren goed doorbloed te laten raken. Lichaamsscho- ling Oefeningen gericht op le nigheid, spierversterking, coör dinatie en conditie. DansAfhankelijk van de leeftijd en niveau, een dans of pascom binaties aan leren. Afsluiting: Na grote inspanning tot rust ko- Geen enkele Jazzdansles is het zelfde en dat zorgt er voor dat ieder-een enthousiast en gemo tiveerd blijft. Van jong (vanaf 5 jaar) tot oud en op elk niveau voor dames en heren is er bij TOOS gelegenheid tot Jazzdan sen. Leeftijd speelt namelijk bij Jazzdansen geen rol. Jonge kin deren dansen op liedjes die zij goed kennen, tieners swingen op de top 40 nummers en de ‘ouderen’ houden hun lichaam soepel in de voor hen bedoelde lessen. Het accent ligt op het plezier in bewegen, zeker in het begin gaat het niet om ingewik kelde choreografieën en wer velende draaien. „Ik wist wel dat ik voorgedra gen was, maar het bondsbe- stuur heeft altijd het laatste woord”, zo vertelt de zichtbaar trotse jeugdschutter. „Als ik te rugkijk op het afgelopen sei zoen, onder andere met een vierde plaats bij de dames seni oren, dan kan ik alleen maar heel tevreden zijn en ik denk dat die resultaten ook best hebben meegespeeld bij mijn voordracht. Alles is wel heel erg snel gegaan. Verleden jaar augustus ben ik begonnen met schieten, in december kwam ik bij de regioselectie en dan nu in de kernploeg voor de Olympi sche geweerdisciplines.” Wanneer de Waddinxveense gevraagd wordt of ze hier een verklaring voor heeft is ze zeer resoluut: „Mijn broer is afgelo pen januari in het Nederlands team gekomen, hij bracht daar natuurlijk bepaalde kennis mee terug die ik samen met mijn trainer ook heb gebruikt. En ik kon natuurlijk ook gebruik ma ken van zijn geavanceerde Scatt schotanalyse apparatuur.” Maar niet alleen de kennisover dracht is heel belangrijk ge weest. Ook het bestuur van de plaatselijke schietvereniging liet zich niet onbetuigd. Het was met name de toenmalige voor zitter, de heer Van Loenen sr„ die zich inzette voor ruimere trainingsmogelijkheden voor broer en zus Pereboom. Hij be pleitte binnen het bestuur dat de schietaccommodatie aan de Alberdingk Thijmlaan ook op niet-verenigingsavonden voor beide jeugdschutters beschik baar kwam, zodat ze, wanneer nodig, wat aanvullend konden trainen. Voor zover bekend is het de eerste keer in de geschiedenis van de nationale I selectie dat twee leden uit één gezin tegelij kertijd in de kernploeg actief zijn. Al meerdere malen is het voorgekomen dat na elkaar va der en zoon deel uitmaakten van de nationale ploeg. Met als bekendste voorbeeld vader Al bert Boschman en zoon Dick. Laatst genoemde zal Neder land tijdens de komende Olym pische Spelen in Sydney verte genwoordigen op het onderdeel luchtgeweer, dezelf de discipline als waarop Niels en Nynke Pereboom aan de weg timmeren. Met de toetreding tot de natio nale ploeg gaat er voor de Waddinxveense jeugdschutter veel veranderen. In de eerste plaats wordt de trainingsinten- siteit verdubbeld. Bedroeg de trainingsinspanning in het afge lopen seizoen tussen de zes en acht uur per week, vanaf sep tember wordt dat tussen de twaalf en vijftien uur per zeven dagen. Naast deze reguliere trainingen wordt er twee maal in de maand met het volledige Nederlandse team een vol weekend getraind in Bemmel en op Papendal. Om deze trainingsintensiteit te kunnen combineren met haar schoolwerk, prijst de Waddinx veense zich gelukkig met het feit dat ze vanaf komend schooljaar een topsportplaats heeft op het Thorbecke Ly ceum in Rotterdam. „Ik zat het afgelopen jaar op het Coene- coop College maar daar is men helemaal niet ingesteld op top- sportende leerlingen”, zo blikt Nynke terug. „Het gebeurde regelmatig dat ik een paar da gen voor een belangrijke wed strijd nog een groot proefwerk opkreeg en omdat ik dan moest leren kon ik dus niet trainen. Op hetThorbecke krijg je al je huiswerk minimaal een week van tevoren op, zodat je de trainingen en het huiswerk heel goed kunt inplannen. Een ander minpuntje op het Coe- necoop voor mij was dat ik bij de gymlessen wel eens oefenin gen kreeg die absoluut niet pas ten in mijn trainingsschema of mijn wedstrijdvoorbereiding. En dan gebeurde het wel eens dat ik met spierpijn vanuit de gymles stond te trainen of een wedstrijd stond te schieten. Dat is niet fijn hoor, want dan houd je het geweer niet stil.” Wanneer Nynke gevraagd wordt naar de extra reistijd die deze nieuwe school met zich meebrengt, is ze heel duidelijk en stellig in haar antwoord, „ik wil de top bereiken. Trouwens, ik woon nog dichtbij, er zijn leerlingen die iedere dag uit Harderwijk, Ermelo of Deven ter komen.” Drie koperblazers krijgen hun eerste les: vlnr. Nick Winters en Silvan Floor op bariton en Pascal Bouman op trom pet. Kleinbeeld. Actie geldig van 2 t/m 30 september 2000 klem WADDINXVEEN - Op zater dag 9 september wordt er weer een fancy-fair gehouden op en rond het Sint Victor kerkplein aan de Zuidkade 175 in Waddinxveen. Het is een ini tiatief van de Stichting tot be houd van de Sint Victorkerk en wordt verzorgd door de Victor Activiteiten Commissie (kort weg VAC), de vrijwilligersgroep van de stichting. Van tien uur ’s morgens tot vier uur ’s middags zijn er allerlei activiteiten. De dag kan worden begonnen met een fietspuzzeltocht van de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde naar de SintVic torkerk aan de Zuidkade. De route loopt door een rustig deel van Waddinxveen en een natuurgebied. Omdat de route ongeveer een half uur in beslag zal nemen is deze uitermate ge schikt voor deelname met kin deren. Er wordt gestart tussen 09.15 en 09.30 uur en deelna me kost een gulden voor kin deren, die daarna gratis mee doen aan de balonnenwedstrijd, en een rijksdaalder voor volwassenen. Er is een rommelmarkt met boeken, speelgoed, planten, landbouwproducten en allerlei curiosa. Er zijn allerlei behen digheidsspellen, zoals sjoelen, blikgooien, foto’s raden, grab belen, schminken e.a. Kinderen kunnen meedoen aan de balon nenwedstrijd. Voor de ballon die het verste komt is een leu ke prijs beschikbaar. Er is ook een Rad van avontuur met fraaie prijzen. Ook de inwendi ge mens wordt niet vergeten. U kunt smullen van poffertjes, saté of ijs en er is koffie, thee, frisdrank, bier of wijn te nutti gen. Dit alles voor vriendelijke prijsjes. De opbrengst is uiter aard bestemd voor het restau ratiefonds van de Sint Victor kerk. Tientallen vrijwilligers zijn de afgelopen maanden in de weer geweest om de fancy-fair te or ganiseren. De zgn. inzamelda- gen, waarop Waddinxveners spullen kwijt konden die voor de rommelmarkt geschikt wa ren, zijn een groot succes te noemen. Zowel gebruikt als ongebruikt materiaal werd aan geboden. Sommigen hadden zelfs prijzen gekocht voor het Rad van Avontuur. Veel Wad dinxveners, niet alleen pa rochianen, leven mee met het wel en wee van de prachtige kerk langs de Gouwe. Er wordt veelal gul gegeven waardoor de Stichting tot behoud van de Sint Victorkerk inmiddels ruim een kwart miljoen gulden bij een heeft vergaard. Maar er is nog veel geld nodig. De restau ratie van de toren bleek ach teraf financieel gezien een te genvaller waardoor het parochiebestuur zich genood zaakt zag om de opknapbeurt van het dak uit te stellen. Be zoekers van de fancy-fair kun nen ook een kijkje in de kerk nemen. In het kader van de Open Monumentendag is het gebouw tijdens de fancy-fair geopend. Er is informatie be schikbaar over de kerk en er is een diapresentatie te zien over de werkzaamheden aan de to ren. Ook zal op gezette tijden het orgel worden bespeeld. Giften zijn uiteraard altijd wel kom op rekening 42.74.71.249 van de Stichting tot behoud van de Sint Victorkerk.

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 15