Strijdvaardig Keukencentrum Waddinxveen WSE bedwingt wederom sponsor Be Fair volleybal Foreholte P Schakers Waddinxveen roken pas na half elf Succesvol jeugdtoernooi TV Waddinxveen Groeneweg verspeelt voorsprong in laatste twintig minuten D Laatste -TjK Voor een knaak naar seizoen Gouwebad voor district West IV Be Fair bekert toch Weer zeven verder De Sniep tegen zeven competitie WSE WOENSDAG 6 SEPTEMBER 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN De naam Keukencentrum Waddinxveen blijft ook de komende drie jaar op het shirt van Be Fair volleybal staan. WSE werkte tegen Foreholte hard voor het gelijkspel. Foto: Artistic Art Liesbeth van der Vis 4 1 ge seizoen drie speelsters vertrokken, namelijk Marcella Bos, Wilma de Jong en Antoi nette Wijken Dat houdt in dat de selectie voor dit jaar bestaat uit; Cora Bos, Rita Slob.Thamar Kok, Jacqueline van de Ruit,Annemarie de Rooij, Sabrina Noorlandenjo- landa Claassen, Christa van der Starre en Angela Hunink. De laatste drie dames zijn vanuit het tweede team aan getrokken. Ook wat betreft coachen heeft er een veran dering plaatsgevonden. Na het vertrek van coach Gerard Lupgens is Benno Fransen aangetrokken als trainer/coach. Deze is jaren WADDINXVEEN - Ruim dertig schakers hadden de moeite ge nomen, een avond niet te ko men schaken om op de jaarver gadering het wel en wee van de vereniging te bespreken. Dat is niet slecht voor lieden, die een donderdagavond zonder schaakspel een verloren avond vinden. Er waren wat voorstel len van leden. Het erelid Arie Versluis stelde een poging voor om in de Rotterdamse Schaak bond promotiemogelijkheden in geleden begonnen in Amster dam en de Zaanstreek als trainer/coach op divisie ni veau. Hij heeft voor een pe riode van twee jaar het eer ste dames team van VSTS Bodegraven getraind en ge coacht en deze naar de der de divisie gebracht. Ook is hij veel bij volleybalvereniging AGON in Boskoop actief ge weest waar hij ook zelf een balletje slaat. Positief nieuws was er voor het eerste da mes team begin augustus toen het te horen kreeg dat er alsnog in de derde divisie mocht worden gespeeld dit jaar. Een divisie waar volgens Benno Fransen het team ze ker in thuis hoort, de groep heeft zeker de kwaliteiten om aantrekkelijk volleybal te spelen op dit niveau. De doelstelling voor dit jaar is samen met coach Dory van der Meent het handhaven in de derde divisie en eindi gen in het "linker rijtje". WADDINXVEEN - On danks een stevige 6-0 ne derlaag tegen het Goudse Olympia gaat Be Fair toch verder in de bekerstrijd in West IV. Ook Groeneweg, dat bij GSV met 0-4 won door doelpunten van Jar no van Dorp (2), Michel Poorter en Alexander Vroegop, gaat verder. WSE, Moerkapelle en Waddinx veen zijn uitgeschakeld. WADDINXVEEN - Op 4 juli jongstleden ondertekenden Willem Slingerland, directeur Keukencentrum Waddinx veen, en Joost van Avendonk, voorzitter Be Fair volleybal, een sponsorcontract voor opnieuw een periode van drie jaar. Inmiddels is het al weer zes jaar geleden dat het eerste contract werd gete kend. Ook dit seizoen hoopt de vereniging weer veel waar te kunnen maken. De trainin gen voor de eerste teams zijn dan ook al weer twee weken aan de gang. Dit jaar hebben er in dames I een aantal wij zigingen plaatsgevonden. Zo zijn aan het eind van het vori- Vbor het eerste heren team gelden ook enige wijzigingen. Na een zeer succesvol sei zoen zijn de heren weer te rug te vinden in de eerste klasse. Een klasse waarin de groep zeker thuis hoort.Voor dit jaar bestaat de selectie uit; Harm van Weezel, Mare van Yperen, Joost van Aven donk, Michael van Maaren, Paul van Yperen, Bob van Maaren,Theo van Eijk, Ronald de Rooij, Edwin van Erk en Edwin Kooij. Ook dit jaar zal de groep weer getraind en gecoacht worden door Paul van Yperen. Inmiddels zijn deze week ook de trainingen voor de overige competitie- spelende teams en de recre anten weer begonnen. Heb je interesse en wil je graag een keer een training mee komen doen neem dan contact op met Alex van de Krans 0182- 610869 (recreanten) of met Marcella Bos 0182-6401 SS (competitiespelend). WADDINXVEEN - In de periode van I I tot 15 sep tember kunt u bij Gouweb ad De Sniep kennismaken met de mogelijkheden die de hedendaagse ’natte’ sportschool in navolging van Amerika u kan bieden. Bij sportactiviteiten die in het water plaatsvinden zijn er minder kansen op blessures. De weerstand van het wa ter is twaalf keer groter dan die van lucht (op het droge) waardoor meer energie ver bruikt wordt en sneller re sultaten voor jong en oud merkbaar zijn. Indien u ge durende deze dagen aan een begeleide activiteit meedoet kunt u voor slechts 2,50 per persoon op een zeer voordelige manier een keuze bepalen om er een nieuw sportief seizoen van te maken.Tussen 11 en 15 september kunt u kenni smaken met het gevarieerde aanbod van activiteiten die de ’natte’ sportschool Gou webad De Sniep uit Wad dinxveen u het komende seizoen te bieden heeft. Zo kunt u op maandag onder andere een BBB en Aquaro- bic volgen en op dinsdag met de kleine meedoen aan Baby- en Peuterzwemmen in het recreatiebad of Aqua- joggen, Meer Bewegen voor Ouderen, Aquarobic en Trimzwemmen in het wed- strijdbad. Zo is er elke dag wel een activiteit die voor u geschikt kan zijn. Alle activi teiten waaraan u kunt deel nemen gedurende deze kna kenweek op een rij: BBB (Buik, Billen en Benen), Aquarobics, Aquajogging, Aquavaria,Trimzwemmen, Meer Bewegen voor Oude ren, Baby- Peuter- en Kleu- terzwemmen. Kom eens na der kennismaken met de ’natte’ sportschool De Sn iep onder begeleiding van ons team van enthousiaste medewerkers. Meer infor matie? Gouwebad De Sniep tel. 0182-630444. WADDINXVEEN - Bij de voetbalvereniging WSE wordt op vrijdagavond 8 september weer begonnen met de zeven tegen zeven competitie. Er hebben tien teams ingeschreven. Na af loop is er live muziek in de kantine. De verdere da ta op vrijdag zijn: 22 sep tember, 6, 13 en 20 okto ber, 6 en 13 april, 18 en 25 mei, I juni.Verder houdt WSE op woensdagmidda gen wedstrijdjes 4 tegen 4 voor de jeugd. Hiermee wordt op 13 september begonnen. In het zaterdagvoetbal stond Be Fair in de rust bij Oudewa- ter-OVS met 0-3 voor toen een onweer losbarstte. De wed strijd werd gestaakt. Moerka pelle verloor kansloos met 3-0 bij ZW in Rotterdam. De eer ste twee doelpunten vielen in een periode dat Moerkapelle- naar Erik Noorland wegens een hoofdwond aan de kant werd verzorgd. Rob van Leeuwen (niet helemaal fit) deed alleen het laatste half uur mee. Dennis ■*1 PAGINA 25 GOUDA/WADDINX- VEEN - Het laatste sei zoen voor het district West IV van de KNVB is ingegaan. Aan het einde van de competitie 2000- 2001 gaan de districten West III en West IV samen in het nieuwe district West II met mogelijk als nieuwe voetbalvereniging Kamerik uit het district Midden. Het vroegere West II om vatte naast de afdelingen Den Haag, Leiden, Rotter dam en Gouda ook Dor drecht en was dus groter. Dordrecht werd in 1996 toen de herstrukturering in de KNVB plaats vond en de afdelingen verdwe nen bij het district Zuid I inge-deeld. Aan de herstrukturering van 1996 zaten wat fout jes. Aanvankelijk was er sprake van twaalf distric ten van gelijke grootte, la ter werden dat er negen. In de uiteindelijke opzet blijven er zes grote dis tricten over. Het nieuwe district West II bestaat uit 170.000 le den. Het bondsbureau zal aan de Leningradplaats in Rotterdam-Alexander blij ven. De indelingen van de elftallen zullen zoveel mo gelijk regionaal geschieden waardoor de voetballers er wellicht niet veel van merken. Organisatorisch en bestuurlijk gaat er wel wat veranderen. Was er vroeger sprake van vier (afdelings)besturen, straks zal er in Zuid-Holland (West II) nog maar een districtsbe-stuur nodig zijn, gesteund door com missies. En het is de vraag of de kleine afdeling Gouda van weleer zich daarin nog te rug zal vinden.Vice-voor- zitter Jan Bredie stopt in 2001 als bestuurslid en ook Cock Eijkenbroek, de vroegere manager van de afdeling Gouda en nu as- sistent-manager naast Jac ques van der Kroon, is aan zijn laatste seizoen bezig. Hij maakt gebruik van de vut-regeling. In het huidige bestuur van West IV is .Gouda’ naast Bredie nog vertegenwoor digd door Ad Kooijman (Schoonhoven) en Theo Schoon-derwoerd (Bode graven). Niet bekend is of zij in het nieuw te vormen bestuur van West II zullen terugke-ren. Volgens Eijkenbroek zal bij de sa menstelling meer worden gelet op kwaliteit dan op afkomst. WADDINXVEEN - Onder een strakblauwe hemel ging op za terdag 19 augustus het 24e openjeugdtoernooi van T.V. Waddinxveen van start. Met 92 deelnemers in de categorieën t/m 10, 12, 14 en 17 jaar kan de wedstrijdleiding terugzien op een succesvol toernooi. Alle wedstrijden werden in poules gespeeld. Bij de jongens enkel t/m 12 en 14 jaar en de meisjes enkel t/m 12 jaar was de be langstelling zo groot, dat er na de poules overgegaan werd op een afvalsysteem. Traditiege trouw werd de jeugd dagelijks verwend met allerlei lekkernij en die via het bij inschrijving verkregen bonboekje, gratis waren af te halen bij de hapjes- kraam. Iedere deelnemer ont ving een lootje en een cd-om- spelletje van sponsor Intertoys uit Boskoop en voor de wed strijd een flesje AA drink voor de energie. Dagelijks waren er mooie prijzen te winnen zoals sporttassen, rugzakken, t-shirts en een horloge. Op dinsdag en donderdag konden de spelers en meegekomen vrienden en vriendinnen zich vermaken met Door Bert Hertog WADDINXVEEN - Een strijdvaardig WSE slaagde er in de eerste competitiewedstrijd in om Foreholte een ge lijkspel (l-l) af te dwingen. Een resultaat waarmee men in het Waddinxveense kamp tevreden was. De voorberei ding immers was verre van vlekkeloos verlopen. Boven dien was Foreholte een tegenstander die drie jaar gele den nog in de tweede klasse voetbalde. de attractie Superspiraal en het geliefde pijl en boog schieten. Natuurlijk kon er elke dag wor den getafeltennist, gesjoeld en stond ook het vertrouwde ta- felvoetbalspel van Floreant weer opgesteld. Op vrijdag ver zorgde clubtrainer Frank van den Berg een clinic voor alle deelnemers en ook daar waren weer prijsjes te verdienen, met als hoofdprijs een gratis trai ning. Zaterdag 26 augustus was de finaledag en waren er span nende wedstrijden te zien van goed niveau. Opvallend was dat onder de prijswinnaars veel kinderen waren die trainen in de selectie van T.V. Waddinx veen. Bij de prijsuitreiking gin gen de bekers naar:Jongens en kel t/m 10 Ie Michiel Verwaal, 2e Viktor Camfferman. Meisjes enkel t/m 10 Ie Mirjam Rij laarsdam, 2e Chava Sass. Jon gens enkel t/m 12 Ie Tim Geers, 2e Danny Hageman. Meisjes enkel t/m 12 leAnne- marleen de Jong, 2e Amanda Kortenoeven. Jongens enkel t/m 14 Ie Pascal Hoogen- doorn, 2e Ruben Nauw. Meisjes enkel t/m 14 Ie Martine Els- holz, 2e Lisanne van Heel. Jon gens enkel t/m 17 Ie Arnout van Leeuwen, 2e Sander Grootendorst. Meisjes enkel t/m 17 Ie Tessa Uitterhoeve, 2e Jessica Steenkamer. Ook in de dubbels werd er met grote in zet gestreden. In alle leeftijds categorieën werd er in poules gespeeld. De sterksten in de dubbels waren: Jongensdubbel t/m 101 e Viktor Camfferman en Rutger van Gennep. Jon gensdubbel t/m 121 e Sven Ben- nink en Mark v.d. Bosch. Meis jesdubbel t/m 121 e Sanne van Nes en Cynthia Nomen. Jon gensdubbel t/m 141 e Tim Geers en Marvin Pelupessy, 2e Pascal Hoogendoorn en Jeroen Camfferman. Meisjesdubbel t/m 141 e Lisanne van Heel en An- nemarleen de Jong. Meisjesdub bel t/m I7le Martine Elsholz en Tessa Uitterhoeve. Volgend jaar hoopt T.V. Waddinxveen haar toernooi weer te kunnen organiseren in de laatste week van de basisschoolvakantie en zullen alle deelnemers van dit jaar persoonlijk worden uitge nodigd op het 25e openjeugd toernooi. te bouwen voor achttallen, die als tweede eindigen. Dan zijn promotie-degradatiewedstrij- den tegen nummer twee van een gelijklopende afdeling en te gen nummer zes van de hogere afdeling nodig. Hij kreeg de ver eniging mee, maar of hij ook de RSB meekrijgt, is nog de vraag. In ieder geval kan het nog niet in het nu begonnen seizoen. Jaap Smit stelde voor, het roken te beperken. Men kwam uit op niet roken in het clublokaal tot half elf: de enkele rokers komen te gen die tijd, net zo goed als de anderen, zwaar onder spanning te staan, als ze met een moeilij ke partij bezig zijn. Het prettige aan de discussie was, dat het op geen moment een strijd was van rokers tegen niet-rokers. Het bestuur stelde voor, de gel delijke reserves voor een deel te gebruiken voor aanschaf van materiaal, zoals goede borden, en voor een deel voor feeste lijkheden ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan, dat nog wel ver weg ligt, maar redelijkerwijs voorbereid moet worden. Ook hier kwam men tamelijk vlot uit, aan de kant van het bestuur. De huishoudelijke competitie blijft als verleden jaar: de bekerwed strijd in de competitie inge bouwd; de RSB-wedstrijden le veren de deelnemers twee derden van hun puntenwaarde op; bij afwezigheid krijgen afge melde spelers een derde van hun punten; en in elk derde deel van de competitie mag men een keer tegen dezelfde tegenstan der. "En wat gebeurt er met jon gelui, die op de clubavond trai ning volgen?" Meningen verdeeld: beloning als bij een ge lijk spel of als bij een RSB-wed- strijd. Hoofdelijke stemming dus: beloning met 50 procent. Een vraag: Kan zo’n training ook voor de senioren op touw gezet worden? Tegen het einde van de avond gaf de voorzitter een terugblik op de langjarige activiteit van Wim van der Hoek, die na zes tien jaar zijn werk als jeugdlei der afsluit, leder, die het werken met dat roerige goedje kent, be grijpt dat daar veel aan vast zit: men moet er zijn, men moet jongelui, die nog maar net aan beginnen, op streek helpen, maar ook de wat meer begaafde spelers opgaven voorzetten waar ze hun tanden op kunnen proberen. Onder luid applaus werd Wim tot erelid benoemd. Het .hogere voetbal’ was de Voorhoutse club in het eerste deel van de wedstrijd aan te zien. De gasten begonnen met snel aanvalsspel, waarin alleen doelpunten ontbraken. Ener zijds kwam dit door de zwak ke afwerking, anderzijds door het goede keeperswerk van Rene Boekhorst, met aanvoer der Marcel van Dijk de uitblin ker aan Waddinxveense kant. Ook trainer Paul de Jong be sefte dat WSE in het begin door het oog van de naald kroop. „We hadden de mazzel dat Foreholte drie, vier kansen onbenut liet. Na de pau ze kwamen wij - met I -0 voor en hadden toen de mogelijk- I heid om er 2-0 van te maken. Ik ben echter blij met het resul taat. Het voetballend vermogen van Foreholte was groter.Wij zijn langzaam groei ende. De manier waarop WSE voetbalt is anders dan wat de spelers gewend waren. Het heeft zijn tijd nodig”, sprak de sterk meelevende De Jong. Foreholte, dat veertien jaar ge leden voor het laatst tegen WSE voetbalde, begon in de hoogste versnelling in kreeg de beste kans na 22 minuten spelen. Verdediger Peter Oos- terom miste waardoor Julien Jansen alleen op Rene Boek horst kon af gaan. Met de voet bracht de WSE-doelman red ding. Later was Foreholte via Jansen opnieuw dicht bij een doel punt. Nu ruimde John Mulder op.Vervolgens hield Boekhorst de doorgebroken Jeroen Dek kers van scoren af. Julien Jansen, de man die voor de kansen zorgde, haalde het rustsignaal niet. Trainer Ton Aroyo wisselde hem voor Ke vin Knetsch, afkomstig van het Leidse UVS. Omdat Patrick Wiering, een speler die óver kwam van Teylingen, vlak voor de rust de bal verkeerd op zijn De deelnemers aan het 24e openjeugdtoernooi van T.V.Waddinxveen. WADDINXVEEN - De voet balclub Groeneweg verspeelde in de laatste twintig minuten van de wedstrijd tegen Soccer Boys een 2-0 voorsprong. Het werd 2-3 voor de blije Bleiswij- kers.Voor de Zevenhuizenaren scoorden Leon van Vliet en Jar no van Dorp, voor SB Dico Jan sen (2) en Guido van Ankum. Waddinxveen, op bezoek bij Bergambacht, verloor met 1-0 door een doelpunt van Patrick Dingemans. schoen kreeg, was de pauze stand 0-0. Tien minuten na de hervatting nam WSE (nog zonder Martijn van der Wal) verrassend de leiding. Robert Horsman glipte langs de verdediging en uit zijn voorzet schoot Justin Sterk de bal strak langs doelman Marcel van de Berg: 1-0. Vervolgens bleek dat WSE geen geweldig, maar wel een strijdbaar team heeft. Aanval lend zijn er ondanks het harde werken van Fouad Belkadi en Robert Horsman echter wei nig mogelijkheden. Alleen daarom zou het wense- -- lijk zijn als Erwin Pleus weer be schikbaar komt. De s kleine aan- I valler meldt zich deze week bij de sport school om zijn geblesseerde knie te belasten. Komt Pleus terug dan zal dat echter niet voor de winterstop zijn. Nadat Boekhorst een kopbal van Patrick Wiering had ge stopt en Oscar van Dam over had geschoten, kwam Forehol te na 25 minuten eindelijk op l-l na een halve omhaal van Frank van Aartwijk. Er zat nog meer in voor de bezoekers, maar het ritme werd ver stoord door drie wissels bij WSE. Dat vervolgens in bles suretijd nog even in de proble men kwam doordat Justin Sterk zichzelf blesseerde en De Jong al drie keer had ge wisseld. Een gele kaart was er voor invaller Knetsch van Fo reholte, die de bal in doel pro beerde te slaan. „Ik kon niet anders”, sprak scheidsrechter C. Beij uit Leiden, die voldoen de ervaring meebracht om de wedstrijd stevig in de hand te houden. WSE speelde met Boekhorst, Oosterom, Van der Lans, Van Dijk, Mulder,Van Meerveld, Sol (De Goede), Sterk, Van Swie- ten (Wolfgram), Belkadi, Hors man (Van der Voort). Jager scoorde na een lange blessure tweemaal in het twee de elftal en is op de weg terug. Bij een andere geblesseerde, Ron Kievit, werd een pen uit het been verwijderd. Hij hoopt na de winterstop weer te voet ballen. Het programma voor zaterdag: Be Fair-Floreant (wedstrijd van de week), Moerkapelle-RFC 2000, zondag: Warmunda- Groeneweg, Floreant-WSE, Waddinxveen-Kralingen. jt i 4

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 25