I Fivtoiq -L Hl iw F M Presentatie over nieuwe rondweg zorgt voor volle publieke tribune Violist Ron de Haas doceert bij Kreater en Gemeente verkoopt aandelen EMH entendag er gevallen Zuidhonk ®TOYOTA Bingo in de Boog im Caultheria Waddinxvener Kinderdisco in het 30+ disco’s exposeert in Gouda Waterschap vindt secretaris directeur APOTHEEK KERKWEG-WEST Zorg op z’n best Jantje Beton loterij 16 SEPTEMBER 2000 is iedereen welkom in SPORTHAL DE DREEF starten weer www.boonstoppel.nl iWai "c V ®l Coenecoop 260, 2741 PL Waddinxveen Tel. (0182) 62 18 00, www.vlcoenecoop.nl Telefoon: (0182) 61 72 55 Kerkweg-West 64 2742 BE Waddinxveen E-mail: apokww@wirehub.nl 1 Entree is gratis Bezoek vooraf onze site en maak kans op de hoofdprijs en voel je winaar van de bedrijvensportdag www.bedrijvensportdag.nl OPENINGSTIJDEN: maandag: gesloten dinsdag t/m donderdag: 10.00 tot 17.30 uur vrijdag: 10.00 tot 21.00 uur zaterdag: 10.00 -17.00 uur Euromarkt 101 Alphen a/d Rijn Tel. (0172) 23 34 34 Méér dan 40 vloeren uit voorraad leverbaar voor scherpe DOE-HET-ZELF MEENEEMPRIJZEN Het R, i j k e T u i n. I e v e n w. ~<.y - WOENSDAG 13 SEPTEMBER 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 11 (foto Kreater/Liesbeth van der Vis.) - ,w y (Foto: Sjaak Noteboom.) KOM, KIJK EN VERGELIJK veelvuldig op in Nederland. „Wij hebben ook een toernee naar het Midden Oos ten gemaakt. Dt gebeurde in het kader van een uitwisselingsprogramma van het Conservatorium in Rotterdam. We tra den op in Libanon. Daarna zouden we naar Syrië gaan, maar dat vond men te gevaarlijk. Jammer.” Ron de Haas geeft al vanaf zijn negen tiende jaar vioollessen. „Gedurende mijn studie ben ik daarmee begonnen en ik ben het steeds meer gaan doen. Ik vind lesgeven een leuke afwisseling met optre dens. Je kunt ook heel veel ervaringen vanuit de uitvoerende kant voor je leer lingen gebruiken. Alleen lesgeven zou ik niet willen; dan zou er een stuk stimulans over en weer voor me wegvallen.” De jonge violist is altijd geïnteresseerd in Natuurlijk hebben wij alle bijartikelen op voorraad. nieuwe uitdagingen en ervaringen. In de zomervakantie trad hij op als solist in het Dubbelkwartet van Bach. „Een zo- merproject, zoals je die vaak hebt. Heel leuk en interessant. Er worden ad hoe kamermuziekorkestjes gevormd, over het algemeen met strijkers en een enkele blazer erbij.” Behalve bij Kreater doceert Ron de Haas aan de muziekschool in Noordwijk. „Vo rig jaar begon ik met achttien leerlingen en dat zijn er op dit moment 33. Het is heel prettig werken hier, zowel in groep jes als met individuele leerlingen.” Ron de Haas en zijn Lagoskwartet zijn vrijdagavond 22 september om acht uur te horen in de Brugkerk, waar zij afwis selend optreden met de Tsjechische or ganist Frantisek Vanicek. WADDINXVEEN - Nog de hele maand september is de Lachen voor ’n Knaak loterij van het Nationaal Jeugd Fonds Jantje Beton nog aan de gang. Dit jaar voor de vijfde keer. Aan de ze succesvolle actie voor het basisonderwijs doen steeds meer scholen mee. De opbrengst van deze lo terij is voor veel scholen een welkome financiële aanvulling. De loten van de Lachen voor ’n Knaak loterij wor den in de hele maand sep tember verkocht aan fami lieleden, vrienden en bekenden. Op 23 november zal een notaris de trekking verrich ten. Er zijn tal van prijzen te winnen. De hoofdprijs is ’de reis van je dromen’, die de winnaar samen met Jan tje Beton zelf mag samen stellen. Ook voor de kinde ren zelf zijn er leuke prijzen beschikbaar. Zij kun nen de rebus oplossen die achter in de lotenboekjes en op internet staan. Meer informatie is te vinden op de site van Jantje Beton: www.jeugdfonds.nl DE DOE-HET-ZELF-ZAAK LAMINAAT - PARKET - MASSIEVE VLOEREN WADDINXVEEN - Ook zaterdag 16 september is weer voor de ouderen een 30+ avond met veel variatie in de muziek, dus elk wat wils, oftewel muziek van de jaren ’60 t/m de heden daagse muziek van de top 40. De aanvang van deze toch erg populaire disco is 21.00 uur en is om +/- 01.00 uur afgelopen. De kosten zijn fl. 6.00 p.p. GOUDA/W’VEEN - De Waddinxvener Theo van El- dik exposeert van 2I au gustus tot 29 september in de ING-bank te Gouda.Van Eldik is enkele jaren actief in het vervaardigen van bronzen beelden. Directe aanleiding bij de start was zijn behoefte om meegemaakte gebeurtenis sen en emoties te vatten in een object. De sculpturen die hij maakt zijn bijna altijd mensfiguren, op abstract-figuratieve wij ze verbeeld. De beelden to nen de mens in diverse facetten en zijn nooit gepo lijst. Zij vertellen het wel en wee van de mens die leeft tussen vrees en hoop. Bezoeken van de tentoon stelling tijdens kantooruren van de bank: maandag I0.30 - 16.00 uur en dinsdag tot vrijdag 09.00 - 16.00 uur aan de Burg.Van Reenensin- gel 39 te Gouda. Overigens is werk van Van Eldik te zien op zijn online GallerY: http://home.hccnet.ni/t.th.v an.eldik/ WADDINXVEEN - De ge meentesecretaris van de gemeente Zeewolde, de heer W. Nomen, is geplaatst op de enkelvoudige aanbe veling voor de functie van secretaris-directeur van het Waterschap Wilck en Wier- icke dat is gevestigd in Waddinxveen. Bij benoe ming zal hij de huidige se cretaris, de heer K. Heinen opvolgen. De heer Heinen verlaat per I januari 2001 het water schap wegens flexibele pen sionering. Het terugtreden van de heer Heinen alsme de de benoeming van de heer Nomen is onderwerp van besluit in de openbare bijeenkomst van de Verenig de Vergadering van het wa terschap op 27 september, aanvang 20.00 uur. w, PEUGEOTDEALER boonstoppel autobedrijven L Boonstoppel b.v. Oranjelaan 21 Waddinxveen tel. 0182-612344 Showroom Juliana van Stolberglaan Boonstoppel Boskoop b.v. ZJde 450 Boskoop tel. 0172-215111 WADDINXVEEN - Zater dag 16 september is het weer kinderdisco in het Zuidhonk. Na een lange en leuke vakantie tijd gaan de kinderdisco’s weer van start, we beginnen om 18.30 uur en de intree van deze disco is 3,00 p.p. Hiervoor krijg je een con- sumptiebon en lot voor de loterij. De leeftijd categorie voor deze disco is t/m I I jaar. Als je jarig bent en je houdt je feestje op de kin derdisco dan mag de jarige gratis naar binnen en krijgt van ons als organisatie ook nog een cadeautje. (Dit moet minimaal 3 dagen van tevoren worden doorgege ven op tel: 0182-612237.) Het Zuidhonkteam hoopt jullie allemaal weer te zien op de kinderdisco in het Zuidhonk op 16 september. het niet zinvol zou zijn een ex tra raadsvergadering te houden teneinde als gemeenteraad dui delijke keuzes te maken ten aanzien van het toekomstig tra ject van de omleidingsweg. Daarmee zou voorkomen kun nen worden dat de gemeente straks niets anders meer kan doen, dan zich bij de keuzes van andere partners in het project aansluiten. Wethouder De Gooijer, duidelijk getergd door de omvangrijke kritiek op deze avond, viel ongemeen fel naar haar uit. Hij gaf aan Spekman te verstaan dat zij zich met dit voorstel alleen maar vreselijk belachelijk maakte. De PvdA- woordvoerster hield zich ver volgens, geschokken van zo veel verbaal geweld, in. Voor de wethouder was het maar ge lukkig dat de belanghebbenden van de rondweg, de publieke tribune op dat tijdstip al lang hadden verlaten. Anders was het waarschijnlijk nog een spet terende avond geworden. riant, waarbij er nieuwe op en afritten naar de Al2 zullen ko men tussen de bestaande bij de Bredeweg en het Noordeinde, uit te kunnen voeren. Alleen al de op- en miljoen gulden kosten, en kun nen in verband met de situering van een tolpoort op de A12, geld beschikbaar komt. Daar naast zijn er vele instanties, waar on der Rijkswaterstaat, de Provin- Spekman van de PvdA zich af of cie, het Rijk en de NS betrok ken bij de aanleg, en dat maakt de zaak niet eenvoudiger. Me vrouw Spekman van de PvdA vroeg zich vervolgens publieke lijk af, of een mening van ge meente Zevenhuizen binnen dit geheel nog wel aan de orde is. Timmers legde uit dat de ge meente in deze het bevoegd gezag is en dat alleen de ge meente beslissingen kan nemen inzake de MER en het bestem mingsplan. Dat het niet snel gaat komt omdat alles zorgvul dig moet worden afgewogen, daar anders de kans bestaat, dat op het laatste moment, al les opnieuw moet. Wethouder De Gooijer vulde daar op aan, dat in dit verband de situatie rond Oosterheem in Zoeter- WADDINXVEEN - Het college van Burgemeester en wethouders van Waddinxveen heeft op 29 augustus beslo ten om de gemeenteraad voor te stellen de aandelen EMH aan ENECO te verkopen voor een bedrag van ruim zevenentwintig en een half miljoen gulden. Het voorstel is om het geld voorlopig risicoloos te beleggen. ENECO heeft belangstelling voor deze aandelen in verband met de fusie met het Energiebedrijf Midden-Holland NV (EMH). De transactie gaat alleen door als ENECO 75% van de nog niet in haar bezit zijnde EMH kan verwerven. gezegde koppeling in het con venant tussen Zevenhuizen- Moerkapelle, Rotterdam en de Provincie, over een gelijktijdig gereed zijn van de eerste hui zen in Nesselande en het ge reed zijn van de omleidingsweg blijkt helemaal niet in deze overeenkomst te zijn opgeno men. Visser gaf aan dat de raad daarvan heeft geweten en ver weet de raadsleden dit voor zich te hebben gehouden. Daarnaast had hij gesignaleerd, dat alle mogelijke trajecten van de nieuwe rondweg dwars door moderne tuinbouwbedrij ven lopen, waarvan men er één zelfs pas het afgelopen jaar had gerealiseerd. Visser voorzag ka pitaalsvernietiging en nieuwe vertraging. Hij wenste zich daar duidelijk niet bij neer te leggen. „Dagelijks trekken gemeente bestuurders richting Den Haag teneinde hun zaak te bepleiten, waarom doet ons gemeentebe stuur niets”, zo vroeg Visser zich af. Uit de presentatie van de heer Timmers van de provincie bleek daarna, dat de zaak zeer gecompliceerd is. Om te begin nen was er tot voor kort geen geld om de meest gewenste va- WADDINXVEEN - Het zat de drie Waddinxveen- se kerken die deelnamen aan de Open Monumen tendag afgelopen zater dag niet mee. Deze zater dag kende vooral veel regen. En dergelijk weer is vrijwel altijd van in vloed op het bezoekers aantal. Dat de organisatie veel in het werk stelde om een zo informatief en attractief programma sa men te stellen, deed daar weinig aan af. Zo ook in de Brugkerk. Echt gezellig druk wilde het nooit wor den, zelden waren er meer dan tien mensen in de 163 jaar oude kerk te vinden. electriciteit, gas en warmte, als ook andere energiediensten. Zij hebben een kantoor- en balie- functie en onderhouden de klantcontacten en -processen. Bovendien zijn zij verantwoor delijk voor het onderhoud van de netten binnen het traditio nele verzorgingsgebied. Voor Waddinxveen blijft het regio kantoor in Gouda in stand. Het EMH (op dit moment een zoge naamde structuurvennoot schap) wordt omgevormd tot een gewone naamloze vennoot schap. De ENECO beschikt reeds over 25% van alle aande len. Door het nieuwe organisa tiemodel kan alle aandacht op de markt gericht worden en kan de ENECO/EMH slagvaar dig kan opereren. De organisa tie hoopt per I januari 2001 van start te gaan. B W hebben voor deze verkoop een aantal argumenten. Als de aandelen niet verkocht worden, dienen ze geruild te worden voor aan delen van de fusievennootschap die in het kader van de aande lenfusie tussen ENECO en zes Enercombedrijven wordt opge richt. Het percentage aandelen in de energiemaatschappij, dat nu 13.51% bedraagt, wordt in de nieuwe fusiecombinatie zo gering, dat de gemeente nauwe lijks enige zeggenschap zou krij gen in de nieuwe fusiecombina tie. Bovendien dient zich op dit moment een goede mogelijk heid aan om de aandelen con tant te verkopen, terwijl niet bekend is wanneer deze gele genheid zich weer voordoet. Het bod van ENECO, waarin een substantiële overnamepre- mie zit, kan als goed worden be schouwd. De gemeenteraad van Waddinxveen beslist op 27/28 september over de voorstellen van het college. De zaal gaat open om 19.00 uur. De bingo begint om 20.00 uur. Iedereen is van harte welkom in het buurtcentrum aan de C. Huijgenslaan 2 in Waddinxveen. 4 meer een afschrikwekkend voorbeeld is. Na pittig aandrin gen van diverse aanwezigen kwamen de heer Timmers en wethouder De Gooijer voor afritten gaan tachtig zichtig tot de conclusie, dat de weg, wanneer er helemaal niets nu betaald worden omdat tegen zit, in 2005 in gebruik kan worden genomen. Bij de rond vraag, nadat alle andere onder werpen in de commissie behan deld waren, vroeg mevrouw WADDINXVEEN - VERMIST: 15-08: Kater niet gecastreerd. Kleur: cypers met witte borst en poten. Is 2,5 jaar oud. Heeft een stukje uit de tong. En heeft een kale plek aan de staart waar hij een verwonding aan heeft gehad. Roepnaam: Karei. (Omgeving Reyerskoop Bo skoop). 05-09: Poes niet gest. Kleur: cypers met zwart ge streept. Is I I maanden oud. Roepnaam: Bert. (Omgeving Piasweg Waddinxveen). GEVONDEN: Kater gecas treerd. Kleur: zwart met wit. Is nog een jong katertje. (Omge ving Bredeweg Waddinxveen). 22-07: Kater gecastreerd. Kleur: wit met grijs/bruine vlekken. Rond de oren een vlek die gescheiden wordt door een witte streep. Heeft vrij lange haren. Is 8 jaar oud. (Omgeving Valkenhorst Boskoop). 04-09: Poes of kater. Kleur: zwart met wit. Slanke kat. Heeft een blauw bandje om. (Omgeving Sou- burghlaan Waddinxveen). 07- 09: Poes of kater. Kleur: hele maal zwart met een paar witte haartjes op de borst. (Omge ving Potlux Zuidplas Waddinx veen). DOOD GEVONDEN: 31-08: Cyperse kater of poes. Is zeer mager en oud. (Omgeving Ring- vaartsingel Waddinxveen). Een dier gevonden of vermist: bel Stichting Amivedi, tel.0182- 630481. y .1 Het college stelt de raad voor de zo verkregen extra gelden in te zetten voor de versterking van de reservepositie en voor projecten die van belang zijn voor de duurzame ontwikkeling van de gemeente. Daarbij wordt gedacht aan de fysieke infrast ructuur (bijvoorbeeld westelij ke rondweg), de sociale infrast ructuur (voorzieningen in het centrum) en de eigen bedrijfs voering van de gemeente (b.v. brandweercentrale en gemeen- tewerf). De gemeente ontvangt door risicoloos beleggen ren- teinkomsten die ingezet kunnen worden voor zaken als perso neels- en organisatiebeleid, flan kerend personeelsbeleid (Soci aal Statuut), investeringen in wijken en buurten (beheer) en het opvangen van eenmalige te korten. Rekening houdend met de opvattingen van de gemeen teraad komt het college voor het einde van het jaar met een defintief vorostel voor de be steding van de gelden. Er wordt gerekend op minimaal vier pro cent rendement van het te ont vangen bedrag. Daar staat te genover dat de jaarlijkse dividend van het EMH (dit jaar circa 33.349 gulden) vervalt. In verband met liberalisering van de energiemarkt heeft de Raad van Commissarissen van het EMH besloten om onder- handelingen met ENECO te starten om te komen tot een fusie van beide bedrijven. On derling is er inmiddels een fu- sieovereenkomst gesloten. Nu is het de beurt van de weder zijdse aandeelhouders om zich uit te spreken over de voolig- gende fusieplannen. De bestaande regiobedrijven woren omgevormd tot lokale uitvoeringsorganisaties. Deze uitvoeringsorganisaties leveren mef rode besjes. Kan later j Aanbieding deze week geldig of zolang de voorraad strekt, GroenRiik De Bosrand Prinsen Schouw 1, 2394 CX ALPHEN A/D RIJN Telefoon (0172) 47 52 99, Fax (0172) 49 52 51 U vindt ons achter het BP station Kerk en Zanen. Door Huib Schouten Z’HUIZEN-MOERKAPELLE - Vele belanghebbenden vulden de raadszaal van Zevenhuizen- Moerkapelle naar aanleiding van een presentatie over de stand van zaken van de toe komstige rondweg om de kern Zevenhuizen. Hoewel nog niet zo lang zelf aanwonend aan de nu dagelijks overbelaste Burge meester Klinkhamerweg, wens te de heer Willem Visser na mens de bewonerscommissie van deze weg, over dit onder werp de volksvertegenwoordi gers toe te spreken. Om te be ginnen wilde hij van het etiket af, dat je als inwoners door het gemeentebestuur voor zeur pieten wordt versleten, zo gauw men zich met gemeente beleid bemoeit. Dit was voor de heer Visser kennelijk een nieuwe ervaring, doch zal bij diverse inwoners vertrouwd overkomen. Visser vond dat met de 20 jaar dat er nu over de weg gepraat wordt, er nu lang genoeg gewacht was op het verkeersluw maken van de BK-weg. Hij maakte zich ernstig zorgen over het rasse tempo waarin de wijk Nesse lande overeind komt. Een toe- WADDINXVEEN - Op vrijdag I5 september wordt er in buurtcentrum ’de Boog’ weer een bingo-avond georganiseerd. Er zijn mooie prijzen te winnen. V M Ron de Haas, docent viool bij Kreater en leider van het Lagos-kwartet. ■'W Wc WADDINXVEEN - Ron de Haas (29) is uitvoerend musicus en nu voor het tweede jaar docent bij Kreater. In zijn ge boorteplaats Noordwijk kreeg hij als tienjarige zijn eerste vioollessen aan de plaatselijke muziekschool. Zijn lerares daar introduceerde hem bij het Amster damse Sweelinck Conservatorium en vandaar ging hij in 1994 verder bij llya Grubert in Rotterdam, waar hij afstu deerde. „Ik heb veel in orkesten gespeeld”, ver telt Ron de Haas en voegt daar meteen aan toe dat zijn liefde in de uitvoering van zijn vak ligt in het kwartet spelen. „De mooiste muziek is gemaakt voor strijkers”, is zijn mening. Met zijn eigen Lagoskwartet (Lagos is het Griekse woord voor haas...) treedt hij Bergthee. Bloeit in najaar Jukt met rode besjes. Kan 1. Min tuin worden gezet. 7 In grote pot. Per stuk 3.95 Nu 3 voor mumMML...

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 11