Start nieuw seizoen zwem revalidatie Provincie straft gemeente zwaar met afkeuring bestemmingsplan Waddinxveen rond 1900 ONTWIKKELEN AFDRUKKEN A Prima opbrengst fancy fair St. Victor Millenniumdag istorisch Waddinxveen ’Samen voor Afrika’, onderdeel van de met Gerda Jonker Nieuwe Kreater-cursus de^Waardt Poolwind Christenvrouw te Kinder- bijbelclubs VIDES AUDI KTV Bedrijfsleven wil Opening seizoen Stichting voor benadeelden Jg - .w. uitbreiding van start A L Geen 9 4 V Etend? WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ontvangen? Bel 0182 - 63 03 32 •12, 24 of 36 opnamen* fy Gratis indexprint? y Vandaag gebracht, I morgen klaar? Voelbaar beter papjerf>> Kwaliteitsgarantie? "*5 V WOENSDAG 13 SEPTEMBER 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 19 Voor iedereen was er wel iets leuks te doen. «F 4? 5 [KEUKENS.TEGELS SANITAIR, WADDINXVEEN - Na een aarzelend begin kwam het toch allemaal nog goed. De fancy fair op het terrein van de St. Victorkerk kende een recordopbrengst van ongeveer 10.000 gulden. De peenhakmachine, de loterij en het rad van avontuur bleken een grote aan trekkingskracht te hebben op het pu bliek dat na de eerste buien regen za terdagochtend toch de weg naar de kerk wist te vinden. En eenmaal aanwe zig bleek het programma zo leuk dat de regen de bezoeker verder niet meer uit maakte. Ook het samenvallen met de Open Mo numentendag viel in de smaak bij de be zoeker. Het themakoor trad op vanwege de fancy fair en het orgel speelde in het kader van de monumentendag. Menigeen luisterde naar beide. van nen voor leven.Tussen 1995 en 2004 mag op die manier 90 ha nieuw in dustrieterrein in Zuid-Holland eendaagse expositie ‘Waddinx veen in oude ansichtkaarten’. U ziet dus, dat de historie van Waddinxveen heel wat te bie den heeft. Dat kunt u straks al lemaal bekijken. Maar misschien heeft u nog verhalen of oude foto’s of iets anders wat wij zouden kunnen gebruiken. U kunt daarover contact opne men met het secretariaat van de vereniging, tel. 615698. Mis- Staringlaan 8, 2741 GC Waddinxveen. 0182-621222. GOUDA/BOSKOOP - Op 7 september is er collegiaal overleg geweest tussen de plaatselijke accountantskan toren en belastingadviseurs inzake de aansprakelijkstel ling door de Belastingdienst Gouda van de klanten van Poolwind VOF voor de door W. Windhorst BV niet be taalde naheffingsaanslagen. In dit overleg is besloten ten behoeve van betrokken kwe kers en handelaren een stichting op te richten, die o.a. de belangen gaat beharti gen op civiel rechtelijk en fiscaal juridisch terrein. Aansprakelijk gestelde on dernemers en de klanten van Poolwind VOF die dit binnenkort mogen verwach ten, kunnen zich aanmelden bij deze stichting. Door middel van bundeling van de belangen mag ver wacht worden dat tegen re latief geringe kosten het hoogst haalbare kan worden bereikt in de inmiddels tot enkele tientallen miljoenen guldens opgelopen kwestie. Namens het voltallig collegi aal overleg worden hierbij alle klanten van Poolwind VOF opgeroepen zich aan te sluiten bij de stichting. Het entreegeld zal bij massale deelname slechts gering zijn en de verdere kosten zullen naar rato van ieders belang worden verdeeld. Voor inlichtingen en aanmel ding van de nog op te rich ten stichting luidt het adres: Stichting Poolexpeditie i.o., Postbus 187, 2770 AD Bo skoop. OP EEN HOLLETJE NAAR FOTO KLEIN MET JE ROLLETJE WADDINXVEEN - De Ver eniging De Christenvrouw opent het seizoen op woensdag 20 september met de lezing Omgaan met ver- driet door ds.Vermaat. De voormalige CPB is sinds januari 2000 overgegaan naar de Vereniging De Christen vrouw. Een beslissing die na veel overleg zorgvuldig is ge nomen. De vereniging telt ruim 40 leden en houdt de avonden in gebouw de Pad-’ destoel aan de Lijsterbes straat. Per seizoen heeft de vereni ging 8 avonden waarbij ver schillende sprekers worden uitgenodigd. Zijn er nog da mes (jong en ouder) die graag eens een avond bij wil len wonen, dan bent u van harte welkom in de Padde stoel aan de Lijsterbesstraat 18 te Waddinxveen. Wilt u meer informatie, dan kunt u contact opnemen met mevrouw Stolk, tel. 0182-630625 of mevrouw van Nieuwkoop, tel. 079- 5932597. De tien organisaties houden sa men een prijsvraag voor jong en oud, waarbij antwoorden over de deelnemers moeten worden beantwoord. Voor de kinderen strekt die prijsvraag zich tevens uit tot andere kra men op de Millenniummarkt. schien zitten er nog interessan te zaken bij, je weet maar nooit. En, u komt toch ook kij ken? De tentoonstelling is te bezichtigen van 6 t/m 26 okto ber van dinsdag t/m vrijdag van 10-16 uur, op zaterdag van 13- 16 uur.Tot ziens! Tekst: C.J.Th. de Jong- Steenland, Historisch Genootschap Waddinxveen. Inlichtingen omtrent lidmaatschap: secretariaat tel. 615 698. dat daar bij hoort, heeft de ge meente echter mogelijkheden geschapen, teneinde op deze plaats ook bedrijven welke niet van de Wollefoppenweg ko men, op dit terrein te huisves ten. Dit nu is bij de provincie totaal in het verkeerde keelgat geschoten. Men heeft daar op het verruimen van de mogelijk heden gereageerd door simpel weg het gehele bestemmings plan af te keuren. Het gemeentebestuur kan nu twee kanten op. Allereerst kan zij het bestemmingsplan aanpassen, zodat de instroom van bedrij ven van buiten Nesselande on mogelijk wordt, en het plan op nieuw indienen. Daarnaast kan het gemeentebestuur tegen de ze beslissing van de provincie ook beroep aantekenen. Het laatste heeft de voorkeur van het gemeentebestuur. De leden van raadscommissie I werd ge vraagd of zij deze keuze steun den. De Jong van het CDA wil de dat dan gelijk het provinciebestuur er eens op gewezen werd dat ook andere partners binnen het convenant, zich niet zo nauw aan de af spraken houden. Hij duidde hier mee op Rotterdam die er wel een heel bijzondere inter- Dat is de titel van de expositie die het Historisch Genoot schap Waddinxveen in oktober gaat organiseren. Ons dorp 100 jaar geleden. Daarover valt heel wat te vertellen. Niet uit eigen beleving, want de mensen die de vorige eeuwwisseling heb ben meegemaakt zijn bijna alle maal overleden. Maar aan de hand van voorwerpen, oude ar chieven en overlevering kun je toch heel wat reconstrueren. Zouden ze dat over 100 jaar nou ook over onze wereld gaan doen? En zouden ze dan geen fouten maken? Eigenlijk is het een vreemd idee, om het ver leden door middel van een expositie te laten herleven. Toch gebeurt dat in ons land op heel veel plaatsen, bij voorbeeld in musea en oud heidkamers. Nederland is het land met de grootste museum- dichtheid van de hele wereld. Nergens anders zijn zoveel mensen actief bezig het verle den een duidelijk gezicht te ge ven. De behoefte daaraan is dus Gerda Jonker volgde een groot groot. Want als er niemand in een museum zou komen, kun je het net zo goed sluiten. Op de Open Monumentendag van 9 spetember waren zelfs al le musea in ons land gratis toe gankelijk. Gebouwen, waarvoor je anders toegang moet beta len, of die normaal nooit open zijn, konden toen bekeken wor den. Ons cultureel erfgoed staat dan volop in de belang- De uitbreiding betrof 4 hectare groten, doch via de realisatie grond, welke aansluitend aan van regionale industrieterrei- het huidige industrieterrein van nen oplossingen te creëren Zevenhuizen zouden worden voor de groei van het bedrijfs- toegevoegd. stelling.Vele duizenden mensen waren deze dag op de been om al dat moois, dat ons land rijk is, in ogenschouw te nemen. Genieten dus, voor wie dat maar wil. Een soort Uit-markt van de musea.Als op 5 oktober de expositie van het Historisch Genootschap Waddinxveen wordt geopend, zal er ook heel veel moois te zien zijn. Unieke voorwerpen, die normaal opge- WADDINXVEEN - DeAlphen- se schilderes Gerda Jonker- Kooy begint binnenkort weer met een basis- en vervolcursus organisch tekenen en schilde ren, op dinsdagmiddag van I 3.00 tot 15.00 uur in het Kre- atergebouw in de Kerkstraat. In de eerste vijftien lessen be handelt zij basismaterialen, zo als houtskool, aquarel en olie verf, vanuit het materiaal, de beweging, waarneming en fanta sie in blokken van ongeveer vijf lessen. Aan de orde komen be heersing van het vlak, plaatsen van het onderwerp, composi tie, kleurenleer, verschillende technieken in aqurel en de wet matige opbouw van een land- schap in olieverf. In de volgende vijftien lessen komen met potlood, kleurpotlood Vervolgens heeft Zevenhuizen- Moerkapelle een bestemmings plan ‘Uitbreiding Nijverheids centrum’ in Zevenhuizen ontwikkeld. In het reglement Ook in dit seizoen is door vrij willigers, onder begeleiding van fysiotherapeuten en reddings brigade een programma op touw gezet om alle groepen in staat te stellen in het water te revalideren en te recreëren. Het doel van het peuterzwem- men is het kind op een speelse wijze vertrouwd te maken met het water. Om dit te bereiken worden de ouders begeleid door een groepsleid(st)er. Voor de gehandicapten/minder- validen zijn met name de fysio therapeuten en de reddingsbri gade actief. De ingedeelde personen krijgen een individu eel aangepast oefenprogram ma. Het gymnastiek-halfuurtje is van 18.00-18.30 uur, een uit gelezen kans om de conditie en spieren en gewrichten op peil te houden. De ZRRW kent ver schillende contactpersonen voor de diverse groepen. Het contactadres voor peuters is Pauline Droge (tel. 0182- 619339). Het contactadres zijn, om half twaalf en half drie, demonstraties rijststampen door een inwoner van Tanzania te zien en is er een Afrikaanse koffieceremonie. mensen, hoe vaak moest de brandweer uitrukken, wat leer de je op school? Wie zaten er in de gemeenteraad en wat gaf de gemeente jaarlijks uit? Wie stonden er aan het hoofd van de kerken? Hoever strekte zich eigenlijk ons dorp uit? Allemaal vragen, waarop deze expositie een antwoord pro beert te geven. De voorberei dingen zijn al in volle gang, eer lijk gezegd zijn de medewerkers al maanden in touw om u straks in ok tober een blik in het ver leden te geven. De aula van de voormalige Kohn- stamm-mavo is daarvoor een uitgelezen plaats. Een sfeervolle ruimte, die goed toe gankelijk gemaakt zal worden. De vele vitrines zullen voor werpen en archiefstukken to nen, op de panelen zal de ge schiedenis verwoord zijn. Tevens zal het kwartaalblad van september geheel in het teken staan van deze expositie. Het Historisch Genootschap heeft in zijn 7-jarig bestaan al drie grote exposities georgani seerd. In 1993 stond de Wad- dinxveense industrie centraal, in het herdenkingsjaar 1995 ’Waddinxveen in roerige tijden’ en in 1997 de Waddinxveense Kerkweg. Het eerste lustrum werd in 1998 gevierd met een voor gehandicapten/minder-va- liden revalidatiepatiënten is Jo- net Warmenhoven (tel. 0182- 618695 op werkdagen na 18.00 uur). Voor de Waddinxveense reddingsbrigade treedt op als contactpersoon de heer A. Slootweg (tel. 0182-618440). Een informatieboekje bevat alle gegevens voor de verschillende groepen. Daaruit blijkt dat re validerende vrijzwemmers (die de zwemkunst beheersen) elke woensdag terecht kunnen tus sen 18.00 en 20.00 uur. Gehan dicapten die nieuw zijn moeten een verwijsbriefje van hun huis arts of specialist kunnen laten zien. De contributie voor een seizoen bedraagt 110,- voor peuters (vader of moeder en kind) 2e kind zelfde gezin 55,- voor gehandicapten/minder- validen 100,- voor ouderen (60+) 80,-. Per keer per per soon betaal men 5,-. Het is niet toegestaan dat familieleden en kennissen met de deelne mers meezwemmen. pretatie van het begrip ‘buffer zone’ op na houdt bij het reali seren van de wijk Nesselande. Immers, na heldere afspraken over een bufferzone ter groot te van eën derde deel van wijk als afsluiting richting Zevenhui zen, maakt Rotterdam nu mid den in de nieuwe wijk een uit breiding van de Zevenhuizense Plas met dezelfde grootte, en duidt dat aan als de afgespro ken bufferzone. Dat zat De Jong duidelijk niet lekker. De heer Fermont van de PvdA re ageerde daar op door te stel len, dat in het convenant een aantal zaken te summier om schreven zijn en dat daardoor Rotterdam feitelijk de lengte had om zo te reageren. Alle commissieleden steunden het voorstel om tegen het provin- ciebesluit in beroep te gaan. Wethouder Van der Stee gaf nog aan, dat in een tijd van eco nomische groei een gemeente bestuur niet zonder nieuwe be drijfsterreinen kan. Hij zag in de regionale visie van de provincie geen oplossing. Een enquête onder het plaatselijk bedrijfsle ven heeft inmiddels duidelijk gemaakt, dat er behoefte is aan nieuwe locaties, aldus Van der Stee. Docent schilderen Gerda Jonker geeft bij Kreater cursus sen natuurorganisch schilderen, naar realiteit en abstrac tie met de natuur als bron. (Foto: Kreater.) slagen liggen op stoffige zolders of in vochtige kelders. Oude boeken en foto’s, die het leven van alledag tonen. Gebruiks voorwerpen, waarmee allang niet meer gewerkt wordt. Alle maal zaken, die de moeite van het exposeren meer dan waard zijn. Aan de hand van kranten berichten zal een indeling naar onderwerp gemaakt worden. Hoeveel mensen woonden er hier, hoeveel kinderen zaten in het weeshuis, hoeveel begrafe nissen vonden er plaats, hoe veel koeien telde onze gemeen te en wat werd er op de velden verbouwd? Hoe was de ge zondheidstoestand van de Vervolg van voorpagina Hij stelde vast dat, elk dorp of stad, welke aan de gemeente grenst op dit moment met uit breidingen bezig is. „Alleen in deze gemeente schijnt niets te kunnen.” Richting Van der Stee gaf hij aan dat je tegen wanbe leid niet in beroep moet gaan. „Met wanbeleid moet je iets geheel anders doen”, aldus La- mot. Nadat de bestuurders en ondernemers nog een aantal door Lamot en Van der Stee geponeerde stellingen hadden besproken, kwamen de aanwe zigen tot de conclusie dat er sprake was geweest van een vruchtbare avond. De aanwe zigheid van zowat alle politiek partijen welke binnen de ge meenteraad vertegenwoordigd zijn, werd door de onderne mers zeer gewaardeerd. De avond werd besloten met de af spraak nog dit jaar opnieuw bij elkaar te komen. En dan zal op nieuw gekeken worden of er vooruitgang is geboekt bij het oplossen van de ruimtenood van het plaatselijk bedrijfsleven. WADDINXVEEN - Nu de scholen zijn begonnen, pak ken de kinderbijbelclubs van de Centrale Hervormde Ge meente ook de draad weer op. Vanaf afgelopen zondag 3 september is er iedere zon dagmorgen kinderbijbelclub voor kinderen van 4 t/m 9 jaar. De kinderen luisteren naar een bijbelverhaal, zingen en knutselen met elkaar. De clubs worden gehouden in de Eben-Haëzerschool aan de Jan Dorrekenskade-Oost en in de Koningin Beatrix- school aan de Zuidplashof van 12.00 tot 13.00 uur en in de Bethelschool aan de Heggewinde van I 1.45 tot 12.45 uur. Op woensdagmid dag is er van 13.30 tot 14.30 uur kinderbijbelclub in het speeltuingebouwtje aan de J.W. Frisoweg. Voor jongens en meisjes van 10 jaar en ouder is er de 10+-club. Deze wordt ook op zondagmorgen gehouden in de Eben-Haëzerschool van 12.00 tot 13.00 uur. Kinde ren zijn van harte welkom. Voor meer informatie: Saskia Kooiman, tel. 640 210. pen en inkt aan bod. Daarbij wordt vooral uitgegaan van na tuur, natuurbegrip en het waar nemen. Kijkoefeningen, ontwik keling van handschrift en fantasie, kleurbegrip, verschil lende arceertechnieken en het opbouwen van een stilleven met licht, schaduw, perspectief, warme en koude kleuren en plaatsen krijgen aandacht. WADDINXVEEN - Woensdag 20 september gaat voor de Stichting Zwemrevalidatie en Recreatie Waddinxveen (ZRRW) in het zwembadcomplex het nieuwe seizoen van start. Ónder leiding en verantwoordelijkheid van de stichting is elke woensdag zwemmen voor baby’s en peu ters van 0 tot 5 jaar (18.00-19.00 uur) en voor gehandi capten, revaliderenden 18.30-20.00 uur). Het water is die dag extra verwarmd. WADDINXVEEN - Gedurende de Millenniumdag, zaterdag 23 december van tien uur tot half vijf op het Raadhuisplein, pre senteren tien organisaties zich gezamenlijk onder het motto ’Samen voor Afrika’. Gered Gereedschap, Kern groep Ontwikkelingssamen werking,Amnesty International, Stichting Vluchtelingenwerk, Unicef, het ZWO Immanuël- kerk, de Wereldwinkel, het MOV. Goedwerk en de biblio theek werken aan deze mani festatie mee. Op een terras en met een drankje kunnen bezoekers kij- aantal studies en aanvullende opleidingen. Veel van haar uit eenlopende werk is zowel in particulier als bedrijfsbezit en zij exposeert regelmatig, ook in het buitenland. Haar werk is te zien op www.jonk.demon.nl. In formatie en aanmeldingen bij Kreater, Kerkstraat 13, telefoon materiaaluitbreiding 0182-614422, fax 0182-632735, en e-mail info@kreater.nl. (Foto: Artistic Art/ Liesbeth van der Vis.) De opbrengst kan zeker worden gezien als een opsteker voor de Victor Activi teiten Commissie en ieder ander die be trokken is bij de restauratie van de kerk. De hand moet immers even op de knip omdat de werkelijke uitgaven aan de to ren hoger uitvielen dan de begroting toeliet. Het eerste flinke bedrag voor de volgende restauratie etappe is echter al weer binnen. -W - De laatste noviteiten vindt u in onze showroom, y www.dewaardt-sliowrooni.nl Kleinbeeld. Actie geldig van 2 t/m 30 september 2000 f Kiem Door Huib Schouten Z’HUIZEN-MOERKAPELLE - Gedeputeerde Staten van ken naar optredens van onder Zuid-Holland hebben het door meer een acht leden tellende Zevenhuizen-Moerkapelle inge- Rwandese dansgroep en vijf diende Bestemmingsplan ‘Uit drummende Afroriginals. Ook breiding Nijverheidscentrum’ in Zevenhuizen volledig afge keurd. Het beleid van de provincie is er op gericht, niet elk dorp zijn gerealiseerd worden, waarvan industrieterrein te laten ver- 65 ha is gereserveerd voor de Goudse regio. De realisering van deze hectares vindt vooral plaats in Gouda en Waddinx- I veen en die hebben hiermee de S functie gekregen, om plaatselij- ke bedrijven uit de omliggende dorpen, die aan uitbreiding toe 3 zijn, op hun nieuwe terreinen I op te nemen. Buiten deze rege- 3 ling om is binnen het conve- i nant, wat Zevenhuizen-Moer- A kapelle sloot met de provincie en Rotterdam inzake Nesselan- de, geregeld dat Zevenhuizen ook 4 hectare bedrijfsterrein mag ontwikkelen, om bedrijven k welke nu nog aan de Wollefop- a penweg gevestigd zijn en voor de nieuwbouw van Nesselande moeten verkassen, een nieuwe plek te bieden. 4

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 19