Verkeers veiligheid Bomenwijk aangepakt I Mi '4 I Welkom in het De Boog Giebeldag schoont zuiveringsplas op Activiteiten VBOK Open dag in buurtcentrum Beach party in de Paddestoel hart van de zorg Nieuw balletseizoen na succesvolle eindvoorstelling Fietstocht voor Schoolhockey- middag weer groot succes Mantelzorgcafé 55-plussers Kleding- inzameling Souburgh houdt open dag Aanrijding in Zevenhuizen ZEVENHUIZEN - Maandag middag 11 september omst reeks vijf uur heeft een aan rijding plaatsgevonden tussen een 27-jarige man uit Polen en een 58-jarige man uit Moerkapelle. De Moerkapel- lenaar reed over de Brede- weg vanuit de richting Rijks weg A12. Bij de kruising met de Noordelijke Dwarsweg aangekomen wilde hij linksaf slaan, zag de hem tegemoet komende Pool niet aanko men en botste frontaal tegen hem aan. De bijrijder van de Pool, een 25-jarige Poolse, werd door de klap tegen het dashboard geslagen. Zij brak hierbij haar neus en twee tanden. Ze is naar het Groe ne Hartziekenhuis overge bracht. De beide Polen ver klaarden wel de veiligheidsgordel te hebben gedragen. Door de klap kwam tevens de auto van de Moerkapellenaar tegen de auto van een 21 -jarige Ze venhuizenaar aan die achter hem reed op de Bredeweg en op het moment van de aanrijding wilde passeren. Hierbij ontstond alleen ma teriële schade. NBvP,Vrouwen van Nu, start nieuw seizoen Jongerenkoor weer van start Wedstrijden Programma ■Hi TM s WOENSDAG 13 SEPTEMBER 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 29 avond afgelopen dansen zien variërend van heel klassiek tot modern. De avond waar bijna alle leerlingen van de balletschool aan mee deden was mede door de verzorgde kostuums en de sfeervolle belichting een enorm succes. De vakantie is weer voorbij en de leerlingen kunnen al weer enkele weken aan de slag. Nieuwe leer lingen zijn uiteraard van harte welkom. Leerlingen van 4 tot 50+ kunnen zich bekwamen in klassiek ballet. Nieuw is WADDINXVEEN - Op zaterdag 26 augustus heeft de hengelsportvereniging "Waddinx- veen" een Giebeldag (wedstrijd) gehouden met als doel zoveel mogelijk van deze karper- achtigen te doen verwijderen uit de Zuive ringsplas. Dit is gedaan om andere en dezelfde vissoorten een betere leefomstandigheid te bieden.Van de 19 deelnemers, die aan de wed strijd deelnamen, waren er 8 wedstrijdvissers en 11 recreatievissers. Beide ploegen hebben samen 76 Giebels gevangen. De recreatievis sers 2I stuks en de wedstrijdvissers 55 stuks. Er is twee maal gevist, de eerste keer van 09.00 tot 12.00 uur, waarna werd geluncht. Van 12.30 tot 15.00 uur werd er voor de tweede maal gevist. De vangst was niet opti maal, maar dat heeft waarschijnlijk gelegen aan het broeierige weer. De uitslag van de wedstrijd is als volgt: Bij de wedstrijdvissers is de eerste prijs, een zwaar verzilverde spiegelkarper met een waardebon, gewonnen door de heer R.Reichard met 13 stuks giebels. De tweede prijs, een waardebon, is gewonnen door de heer R.Jenner met 11 stuks giebels. De derde prijs, ook een waarde bon, is gewonnen door de heer A.van Leeu wen, met 9 stuks. Op zaterdag 30 september a.s. wordt er van I0.00 uur tot 16.00 uur een open dag georganiseerd in en rond buurtcentrum ’de Boog’. Op deze dag zullen de activitei ten, die regelmatig plaatsvin den in het buurtcentrum, worden gepresenteerd. Bo vendien zullen er ter gele genheid van de opening van het nieuwe seizoen feestelij ke activiteiten plaatsvinden, zoals creativiteitsworkshops voor jong en oud, een kin- derbingo, een reuzensjoel bak, jeu de boules, een kin- derrommelmarkt, een open podium enz. Het is de be doeling dat kinderen zich van tevoren aanmelden voor de rommelmarkt en op de Bethelschool georganiseerd. Ook dan mag deV.B.O.K. zich presenteren. Voor de kinderen hebben we uiter aard een leuk spel en een aardigheidje. De vereniging zet zich in voor een ieder, die problemen en zorgen ondervindt met een gewens te of ongewenste zwanger schap. Hoe meer mensen het doel van deV.B.O.K. kennen, hoe meer hulp er gegeven kan worden.Voor meer in formatie: Mw.Vermulm-Cam- meraat, tel.0182-61 1745. WADDINXVEEN - Op 28 augustus ging bij balletschool Marcella het nieuwe sei zoen van start. Het vorige seizoen werd afgesloten met een zeer gevarieerde voorstelling in de grote zaal van de Goudse Schouwburg. Een gedeelte van de leerlingen danste een verhaal waarin een meisje, uitste kend gedanst door de 9-jarige Gittan de Jonge, in haar dromen allerlei avonturen beleefde. De andere leerlingen lieten Bij de recreatievissers is de uitslag als volgt: De eerste prijs, eveneens een zwaar verzilver de spiegelkarper, ging naar de heer M.v.d.Lin- den, met een totaal van 8 stuks giebels. De tweede prijs, een beker, ging naar de heer K.Krijgsman, hij had 7 stuks giebels. De derde prijs, eveneens een beker, is gegaan naar de heer B.G.L.Westerholt, hij heeft 3 giebels ge vangen. De vierde plaats is ingenomen door de heer W.Faay met 2 giebels, hij heeft een te geltje ontvangen met een afbeelding van een giebel, het eerder genoemde tegeltje is ont worpen en ter beschikking gesteld door een van onze vrouwelijke leden, mevr.W.Bullee. Om reden dat deze wedstrijd door iedere deelnemer op prijs werd gesteld en als zeer leuk en prettig is ervaren, is de vereniging van plan om in de herfst, voor leden, een viswed strijd te houden in de omgeving van Waddinx- veen. De juiste datum daarvan is nog niet be kend maar t.z.t. wordt in het Weekblad voor Waddinxeen aangekondigd, waar en hoe u zich kunt opgeven als deelnemer aan de herfstwedstrijd. Het gaat dan niet meer om al leen Giebels te vangen, maar alle vissoorten tellen dan mee, m.u.v. paling en snoek(baars). GOUDA - Het Steunpunt Mantelzorg organiseert op vrijdag 15 september tussen I0.00 en 12.00 uur het man telzorgcafé. Mensen die zor gen voor een naaste met een ziekte of handicap, hebben hier de mogelijkheid om el kaar te ontmoeten. Mantel- zorgers kunnen zo hun ver haal bij elkaar kwijt, elkaar steun geven en kunnen er even uit zijn in een gezellige omgeving. De koffie is gratis. De bijeenkomsten worden iedere derde vrijdag van maand gehouden en vinden plaats in café Resistance, bij het Verzetsmuseum in Gouda,Turfmarkt 30. U hoeft zich voor deze bijeenkomst niet aan te melden. Met vra gen kunt u terecht bij het Steunpunt Mantelzorg. De balie vindt u in dë Thuiszorg- meditheek, Boelekade I te Gouda en is open op werk dagen tussen 09.00 en 16.00 uur, ’s maandags tussen 13.30 en 17.00 uur, tel. 0182- 594658. WADDINXVEEN - Op dins dag I9 september a.s. organi seert de Stichting Waddinx- veens Welzijnswerk de zesde fietstocht voor senioren dit seizoen. Indien het weer meewerkt gaat de tocht van 40 kilometer om 10.00 uur van start vanaf het Anne Frank-centrum (Jan van Bij- nenpad). Zowel voor het vertrek als na afloop van de tocht is er gelegenheid een kopje koffie of thee te drin ken in het Anne Frank-cen trum.Tevens wordt er hal verwege de tocht een koffiestop gehouden. De kos ten voor deelname zijn 4,50 per persoon (inclusief 3 consumpties). Alle enthou siaste fietsers vanaf 55 jaar en ouder zijn van harte wel kom. Het is niet nodig om zich van te voren op te ge ven. Men kan op de dag zelf inschrijven. De laatste fietstocht van dit seizoen is gepland op dinsdag I7 oktober. in Waddinxveen. Voor ver dere informatie bel 0182- 640210. Na een bezoek aan Canter bury kan het koor er weer tegenaan. een kleuterles voor kinderen van 4 en 5 jaar op donderdagmiddag.Voor tieners is er ook moderne dans waarin het bewe- gingsmateriaal voortkomt uit dagelijkse bewegingen, ook wordt er aandacht be steed aan de creativiteit. In de vestiging in Gouda wordt ook jazzballet, tapdance en dansconditie gegeven. Het is altijd mogelijk een gratis proefles te volgen. Voor meer informatie: Marcella, tel.0182-586046 of 020-4203580. len gedraaid worden op deze Beach Party. Kom dus ook naar disco-sei- zoensopeningsfeest eindfeest ooit gehouden in De Padde stoel en neem al je vrienden en vriendinnen mee. Een gratis lot is inbegrepen. De hoofdprijs is een CD met de grootste top- 40 hits van dit moment. Voor degene die de mooiste Beach Party-outfit aanheeft wint ook zo’n CD, want natuurlijk komt dag zelf een kleedje meene men waarop zij hun spulle tjes kunnen uitstallen.Voor het open podium zijn wij op zoek naar mensen die het leuk vinden om een voor-~ dracht te geven. Bespeelt u zelf of uw kind een muziek instrument of gaat uw voor keur uit naar een playbac- koptreden, dan zien wij u opgave graag vóór 25 sep tember a.s. tegemoet. Voor meer informatie of uw opga ve kunt u terecht bij ’de Boog’ aan de C.Huygenslaan 2 in Waddinxveen. U kunt ook telefonisch contact op nemen met Astrid deWeerd op maandag-of woensdag ochtend bij ’de Boog’, tele foon (0182) - 616860. WADDINXVEEN - De Stich ting Samen Sterk Tegen Kin dermisbruik organiseert op zaterdag 16 september een kledinginzamelingsactie in de gemeente Waddinxveen. Door kleding te geven steunt u de strijd tegen kindermis bruik. Kleding en schoeisel kunnen vanaf 9.00 uur wor den buitengezet in de specia le zakken die iedereen in de bus heeft gekregen. Zo niet, stop de spullen dan in een voor de actie duidelijk her kenbare zak/doos op het trottoir. Per jaar worden in Nederland zeker 50.000 kin deren geslagen, misbruikt of verwaarloosd, vaak met blij vende gevolgen. Daarom: Steun De Kinderen. Info over de stichting SSTK: tel.0183 - 562870/ 562713. WADDINXVEEN - Nu de V.B.O.K. (Vereniging Bescher ming Ongeboren Kind) weer gestart is met het nieuwe seizoen, staat de werkgroep Waddinxveen weer voor u klaar op vrijdag 22 septem ber op de weekmarkt. Naast ons assortiment kraamcadeautjes en kraam- manden (3,7 of 10 dagen pakket) hebben we nu ook een leuke prijsvraag. Kom gerust vrijblijvend kijken/vra- gen. Zaterdag 30 september is er een kindermarkt op de iedereen ook verkleed in zo merse outfit naar deze disco. De Beach Party is toegankelijk voor de jeugd van 9 tot en met 14 jaar. De disco begint om 19.15 uur en is om 21.30 uur weer afgelopen. De entreeprijs is 1,50. Er wordt geen alcohol geschonken en roken is niet toegestaan. De vrijwilligers van De Paddestoel houden altijd een oogje in het zeil, zodat de disco altijd leuk blijft. Meer in formatie over het deze Beach Party is te vinden op de home page van De Paddestoel. Het internetadres is: www.go.to/paddestoel. Andere maatregelen die de be wonerscommissie graag gere aliseerd hadden gezien gaan voorlopig niet door. De ge meente erkent het nut ervan maar de benodigde middelen ontbreken. Hierbij gaat het om wegversmallingen in de Sniep- weg. In het herbestratingplan die voor 2001 op de planning staat wordt het instellen van één- richtingverkeer, het ophogen van de kruisingen leplaan-Mei- doornstraat en leplaan-Lijster- besstraat en het invoeren van een 30 km. zone meegenomen. In het najaar wordt een infor matieavond voor omwonenden georganiseerd in samenwerking met de bewonerscommissie. de en een beter zelfbeeld. Het bestuur nodigt leden en belang stellenden van harte uit deze avond bij te wonen. Aanvang 20.00 uur in de Marchandzaal van Zorgcentrum Souburgh. Het jaarprogramma van de NBvP.Vrouwen van Nu, ziet er aantrekkelijk uit en biedt voor elk wat wils. Zo komt op 17 oktober de heer v.d. Werf van de Goudse brandweer spreken over brandpreventie. Op 21 november vertelt Mevr. Joke van Zevenbergen over Unicef. De kerstavond op 12 decem ber belooft fantastisch te wor den. Het eigen koor treedt Paddestoel wordt speciaal voor deze Beach Party omgebouwd tot een stukje Spaans strand met palmbomen. Natuurlijk wordt er op deze Beach Party de beste muziek gedraaid. Net als de afgelopen jaren verzorgt de Waddinxveense Drive-ln- Discotheek The Flying Dutch man met DJ Ed en DJ Aman weer de muziek. Alle grote hites van zomer en van dit moment zul- De kinderen die zich na deze middag opgegeven hebben als lid, worden eerst een periode trainingslid, en mogen daarna ook wedstrijden gaan spelen. Woensdag 13 september ver wacht HCW een groep van 180 kinderen uit de groepen 6, 7 en 8. Gemeente Moerkapelle was te laat met de inschrijving, dus voor hen organiseert HCW een aparte schoolhoc- keymiddag. WADDINXVEEN - De bewonerscommissie van de Bo menwijk ziet zich deels tegemoet gekomen door de ge meente wat betreft haar wensenlijstje. Het college wil twee verkeersdrempels op de Sniepweg aanleggen ter hoogte van de Eikenlaan en Meidoornstraat. Ook komen er twee nieuwe verkeerszuilen. Bij de nieuw aan te leggen drempels komen mottoborden met de tekst ’gemeente en bewoners werken aan meer verkeersveiligheid’. I 1.00 uur:Rondleiding door het zorgcentrum en seniorenwo ningen 12.00 uur: Vrijwilli gerswerk in zorg centrum Souburgh 12.30 uur:Rondlei- ding door het zorg centrum en senio renwoningen 13.00 uur:Afsluiting Tijdens de open dag zijn stands ingericht waar informatie te verkrijgen is over het werken en opleidingen in de zorgsector en over vrijwilligerswerk. Wel krijgt de Bomenwijk nog een basketbalveldje aan de Vij- verlaan. In een reactie zei burgemeester Jonkman dat dit mooi past in het wijk- en buurtbeheerpro- gramma. In de St. Victorwijk loopt al een pilotproject dat wordt uitgebreid met de Groensvoorde en Oostpolder- wijk. „Kleine wensen en verbe teringen zijn hierin in samen spraak met de bewoners mogelijk”, aldus de burgemees ter. Er is een potje van 100.000 gulden voor dit, zoals Jonkman noemt, ’interactieve processen in wijk- en buurtbeheer’. Het voorstel van B&W moet nog door de commissie en raad. WADDINXVEEN - Op vrijdag 15 september is ie er weer: de maandelijkse jeugddisco-avond in het wijkgebouw van speel tuinvereniging ‘De Paddestoel’ aan de Lijsterbesstraat 18 in Waddinxveen. Tot aan de vol gende zomervakantie is het ie dere derde vrijdag van de maand weer feest voor de voornamelijk Waddinxveense jeugd van 9 t/m 14 jaar. Het nieuwe discoseizoen wordt dit jaar geopend zoals het vorige seizoen geëindigd is: met een extra groot feest. De ze keer wordt het seizoen geo pend met een Beach Party! De WADDINXVEEN - Op 16 sep tember kan iedereen die wil weten wat er alle maal komt kijken bij het verlenen van zorg of die gewoon eens een kijkje wil nemen in de keuken van de zorg terecht bij zorgcentrum Souburgh in Waddinxveen. Die dag is het namelijk de landelijke open dag van de zorgsector. jaar werd afgesloten met een bezoek aan Canterbu ry in Engeland. Daar werd de prachtige en indrukwek kende kathedraal van Can terbury bezocht. Er werd die dag een heerlijke engel se High-Tea genuttigd en er was gelegenheid om de gezellige binnenstad te ver kennen. Tijdens de terug reis werd er in de bus ge zongen, want dat ontbrak eigenlijk aan deze mooie dag. Nu staat weer een nieuw seizoen voor de deur. Op dinsdag 12 sep tember was de eerste re petitie en daarna om de veertien dagen. Wie tussen de 18 en de 40 jaar is en van zingen houdt is van harte welkom op de repeti- tie-avonden van 20.00 tot ca. 22.00 uur in de Bethel- kerk aan de Bilderdijklaan voor het voetlicht en Mevr.Henny Weel maakt haar opwachting met een kerstcaba- ret. Deze actieve Vrouwen van Nu hebben ook koffieochtenden. Ze worden gehouden op de eerste woensdag van de maand in ’Kreater’, Kerkstraat 13, van 9.30 uur tot ongeveer 11.15 uur. Op 4 oktober wordt er aandacht besteed aan 'Belas tingherziening per 200l’.Afde- lingslid Mevr. Degreef vertelt hierover. De fietsclub beëindigt haar zomerprogramma, maar de andere clubs binnen de NBvP,Vrouwen van Nu, gaan weer op volle toeren draaien. Creakring, klaverjas- en bridge club, koor, leeskringen, aquaro- bic, theaterbezoek- en discus- sieclub hebben hun programma klaar en verwelkomen graag hun leden, maar ook nieuwe enthousiaste deelnemers zijn van harte welkom. Mevr.Lia van Pruissen, tel.612571 geeft geïn teresseerden desgewenst alle inlichtingen. WADDINXVEEN - Het Christelijk Jongerenkoor Waddinxveen is in april zijn vierde jaar alweer inge gaan. Het afgelopen half- WADDINXVEEN - Er is wat aan de hand bij de NBvP,Vrou wen van Nu! Op dinsdag 19 september is de eerste afde- lingsavond van het nieuwe sei zoen. Deze avond vertelt Mevr.C.Bronkhorst over ’hand lezen’. Diagnostische handana lyse ’Ken U zelf’ helpt ons bij het zoeken naar talenten, goe de karaktereigenschappen en toekomstdromen. Door de combinatie van diagnostische handlijnkunde met grafologie en kleurdiagnostiek zullen deze geheimen tot klaarheid komen en krijgt men meer eigenwaar- De eindejaarsvoorstelling was zeker het bekijken waard. WADDINXVEEN - Woensdag 6 september organiseerde Hockeyclub Waddinxveen voor de tweede keer een middag voor basisschoolleerlingen, om kennis te maken met de hoc keysport. Ondanks het slechte weer wa ren er 140 kinderen uit de groepen 4 en 5. De kinderen werden in 20 groepen ver deeld. Op het veld werden 10 ver schillende clinics en 10 spelle tjes georganiseerd. Bij de clinics werden een aantal technieken behandeld; zoals het slaan, het stoppen, het drijven en het schuiven. Alle clinics werden door de eigen train(st)ers van Waddinxveen gegeven. Halver wege de middag kregen de kin deren limonade en wat te snoepen. Iedereen vermaakte zich prima en de sfeer was heel goed. Ondanks de wind en de regen bleven de ouders langs de kant van het veld staan kij ken om te genieten van de hoc keysport. De open dag is als volgt opge bouwd. 10.00 uur:De deuren gaan open. 10.30 uur:Opleidingen en wer ken in de zorgsector en in Sou burgh De open dag is een veelzijdig evenement dat bedoeld is om extra aandacht te vragen voor de zorgsector in Nederland. Talloze zorginstellingen en an dere organisaties die werkzaam zijn in de zorgsector presente ren zich door middel van rond leidingen, lezingen, workshops, demonstraties, tentoonstellin gen, informatiemarkten en nog veel meer. Tijdens de open dag van zorg centrum Souburgh kan er als het ware een kijkje worden ge nomen achter de schermen en een blik worden geworpen op de praktijk van de zorg. Voor wie denkt aan een baan in de zorg, is de open dag de ideale gelegenheid om zich te oriënteren en de sfeer op te snuiven. Ook voor degene die er aan denkt om vrijwilligers werk te gaan doen in het zorg centrum is er informatie be schikbaar. Dus wie meer wil weten over het reilen en zeilen van zorg centrum Souburgh, komt in ie der geval naar de open dag op 16 september. De open dag vindt plaats in Prins Bernhard- straat 2 te Waddinxveen van 10.00 uur tot 13.00 uur. F «MM*

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 29