veel kansen nodig d? Be Fair heeft Jubileumkrant nog niet g Vraag *m nu aan! F Grote Club-kinderen in het zonnetje F. (Il] fiM Schakers uit de startblokken Nesselande dames Keuken g/Ê Kampioen klaar voor competitie Goede vangst HSW rtw T M Coene- Twee teams Be Fair cooploop rekent op Ethiopisch duo omhoog Standen jeu de boules WSE niet gelukkig X J» Geen i 10 JAAR KEUKEN KAMPIOEN 5.' WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ontvangen? Bel 0182 - 63 03 32 V K. V’k I r 4 *^«^*1**» PAGINA 35 Be Fair viel regelmatig aan tegen Floreant maar had moeite om de kansen te verzilveren. (Foto: Artistic Art Uesbeth van der Vis.) Adel, Scheuerman, Koele, Min- nen eindspel, dat hij tot verba- imposante sportcarrière af te bouwen in het 2e team, Hedda een 3-0 voorsprong) in winst wordt omgezet. Aan de kop na twee wedstrijden gaat het ge degradeerde Spirit met de vol le buit van zes punten. Buiten dat Be Fair er voor de pauze niet in slaagde de prima Verzijl kwamen in de plaats voor Assoulymani en Meijer. De der risico spelen, en ditmaal won Wim. Hennie de Roodt moest in een moeilijke partij ken, maar zijn stelling was net iets beter. Anton van Nieukerke maakte Door Wim Kroone REGIO - Voetbalclub Feyenoord ver welkomde afgelopen zaterdagavond in de Rotterdamse Kuip voor de thuis wedstrijd tegen RKC uit Waalwijk 500 kinderen uit de regio voor de actie 'Kinderen in het zonnetje’. Feyenoord is een van de dertien KPN-Eredivisie voetbalclubs, die in samenwerking met De Nationale Grote Clubactie zo’n 5000 kinderen als eregasten ontvan gen in de eigen stadions in de maan den augustus en september. De sportieve visite wordt de kinderen aangeboden, omdat zij zich al jaren in zetten voor hun eigen amateurclub. De succesvolle aftrap van dit landelijke evenement vond plaats op 5 augustus in het Willem-ll-stadion te Tilburg. Verenigingen hebben steeds meer moeite om vrijwilligers te werven die zich belangeloos inzetten voor hun club, terwijl dezelfde vrijwilligers het fundament zijn van het verenigingsle ven. Dit gegeven is voor de Grote Clubactie de belangrijkste motivatie geweest om deze actie te starten. Men verwacht dat de kinderen door dit soort activiteiten weer meer gemoti veerd raken om zich in te gaan zetten Gevestigd in Almere, Delft, Purmerend, Kaatsheuvel, Mijdrecht, Numansdorp, Rotterdam en Utrecht. voor de gratis Jutdleumkrant. openingstijden en overige adressen WADDINXVEEN - Door dat enkele damesteams zich hebben terug getrokken is de volleybalvereniging Be Fair in het komende sei zoen met twee teams ver tegenwoordigd in de derde divisie. Nadat het eerste team was gedegradeerd naar de promotieklasse kreeg het later de kans om in de derde divisie te blij ven. Die mogelijkheid is ook geboden aan het vierde team van Be Fair waarvan de speelsters vroeger hoger hebben gevolleybald. WADDINXVEEN - Na de wedstrijden voor het week- endkampioenschap triplette en doublette op 2en 3 sep tember vond er ook een verandering plaats in het puntenklassement van de vereniging. De stand is nu: IH. Cammeraat 45; 2. R v.d.Made 39; 3. S.Tabben 38; 4. R. Hulskamp 36; 5. E. Hoogendoorn 35; 6. Rob v.Dijken 317. P. Rubeling 29; 8.T. Hulskamp 28; 9.T. Wubben 28; I0.W.Versluis 28. Op 5 september werd er ook weer een ronde ge speeld voor het interne- kampioenschap 4 tegen 4. In deze competitie is de stand 1. T.Wubben/W.Versluis/ S. Tabben/ N. Schifferling; 2. J. Kooistra/ B. Lanting/ H. Cammeraat/ P. v.d.Made; 3. l.Matla/ L. v.Krieken/ M. en A.Janssen; 4. H. v.Wouden berg/ P. Rubeling/T. en J. Hulskamp; 5. B. en C. Mon ster/ A. Lebbing/Ron v.Dij ken; 6. W. v.Bockom Maas/ N. Oudijk/Rob v.Dijken/Fred v.Dijken; 7. R. Versluis/ H. v.Wageningen/l. v.Gils/ H.de Wilde; 8. C.’t Hart/ C.Voskuilen/]. La- pair/T. v.d.Velde. Op zaterdag 9 september zijn er ook nog wedstrijden gespeeld in de diverse klas sen voor het afdelingskam- pioenschap 4 tegen 4. Deze uitslagen zijn nog niet bin nen. Dinsdag 12 september start de interne competitie voor het doublettenkam pioenschap. En op zaterdag 16 september is er op ons terrein aan de A.Thijmweg het herfsttournooi onder auspiciën van de Neder landse Jeu de Boules Bond. U kunt die dag behoorlijk geoefende spelers aan het werk zien. Kom gerust eens kijken en ontdek dat een vakantiespelletje een vol wassen sport is, die mondi aal miljoenen spelers telt. Wist u trouwens dat Ne derland qua georganiseerde spelers het derde land op de wereld is WADDINXVEEN - WSE speelde geen gelukkige wedstrijd tegen Floreant in Boskoop. De Waddinxve- ners verloren met I -0 door een doelpunt van Ralph Er- kelens. Groeneweg speelde met 0-0 gelijk tegen War- munda.Waddinxveen verl oor op eigen veld met 0-3 van Kralingen. Moerkapelle boekte op ei gen veld tegen de fusieclub RFC 2000, ontstaan na het samengaan van de Rotter damse verenigingen De Roef enWOR, de eerste seizoenzege: 4-0. Voor de rust bleek de verdediging van Moerkapelle met doel man John Rust, Lennard Tepper en Jeroen Hertog betrouwbaar.Voorin werden kansen door Lennaert Vis ser en Rob van Leeuwen gemist. Na rust ging het be ter en scoorden Lennaert Visser en Pedro Klomp ie der tweemaal. Het tweede doelpunt van Visser was een ‘vuurpijl’ waarbij de bal ver rassend in doel belandde. Dennis Jager verving na rust Marco van der Loos. Het programma voor zater dag: Leonidas-Be Fair, Lin- schoten-Moerka-pelle, zon dag: Groeneweg-FC Lisse (wedstrijd van de week), Teylingen-WSE.Waddinx- veen-Zwarte Pijl. WADDINXVEEN - Vorig jaar meldden de Ethiopische talenten Hailu en Feyissa zich via hun manager Ge- tanch Tessema op het laat ste moment aan voor de I I e Coenecooploop.Verra send finishte het duo als eerste en tweede in 28.51 en 29.03. Ze beloofden toch op 21 oktober 2000 terug te komen om het zeer scherpe parcoursre- cord van Greg van Hest (27.51te verbeteren. Reeds jaren is de Waddinx- veense loop de sterkst be zette wedstrijd van de re gio. Telkenmale slaagt het comité er in een twaalftal atleten te contracteren die de tien kilometer afleggen binnen het half uur. Nu hoopt het organiserend co mité dat Hailu en Feyissa woord houden. Afgelopen vrijdag 8 september werden na de Goudse Singelloop de eerste lopers aangeworven. Door het gebruik van de Championchip is de Coene cooploop nog professione ler dan de voorgaande edi ties. Deze chip die aan de veters van de loopschoenen wordt bevestigd, zorgt voor een uitslag zonder fouten. De CCL-commissie con centreert zich niet alleen op topatleten, maar hoopt ook vurig dat het deelne mersaantal van elfhonderd richting vijftienhonderd gaat. De Championchip zal daarbij stimulerend werken. Loopgroepen van het Bo- skoopse AV’47, SC Reeuw- ijk en Antilope (Waddinx- veen) zijn reeds in training voor de loop van zaterdag 21 oktober. Het programma voor die dag op het Coene- coopbedrijventerrein luidt als volgt: 13.00 uur jeugd- loop over 1,2 kilometer, 13.30 uur 5 kilometer, 14.35 uur start 10 kilome ter en halve marathon. De prijsuitreiking van het hoofdnummer 10 km, vindt plaats om 16.30 uur in het gebouw van Grontmij. voor hun favoriete club. Nog nooit eerder trakteerde de Grote Clubactie de lotenverkopers op zo’n grote festi viteit. Door de medewerking laten de eredivisieclubs blijken, dat zij de Grote Clubactie een warm hart toedragen. Deze organisatie ondersteunt inmid dels 28 jaar het verenigingsleven in Nederland. Negenduizend clubs doen mee en 200.000 kinderen zorgen door de verkoop van loten, zodat deze clubs gezamenlijk 18 miljoen gulden te verdelen hebben. Deze belangrijke in komstenbron maakt veel verenigings- begrotingen sluitend. Tussen de 500 genodigden in vak DD van het Feyenoord-stadion bevonden zich ook twaalf kinderen uit Alkemade. Met drie begeleiders beleefden zij een spannend voetbalavondje. De 33.500 toeschouwers in De Kuip juichten al voor de wedstrijd tussen Feyenoord en RKC voor alles wat de thuisclub een eventueel voordeel op zou kun nen leveren. Voetbalmuziek van Lee To wers zweepte de massa nog meer op. De I -1 ruststand van de wedstrijd Ajax-Groningen, die een uur eerder begonnen was, werd dan ook met luid gejuich ontvangen. De 500 uitgenodig- weekend stond in het teken van een trainingsstage in Na- veaux in de Franse Ardennen, en taak zijn vastgesteld en op en rond de knusse camping aan de rivier de Semois is stevig gewerkt aan de teambuilding. woonte in ernstige tijdnood, maar kreeg een toreneindspel op het bord met een vrijpion op de damevleugel. In de tech nische fase won hij betrekkelijk simpel. Jaap van der Heiden staat ver moedelijk na een slecht seizoen lager op de ranglijst dan zijn speelsterkte. Met Joël de Roodt had hij weinig moeite. Jaap van Sandijk raakte tegen Adriaan van der Starre materiaal achter en had bovendien veel te wei nig tijd. Punt voor Adriaan. Punt voor Gerard Torenbeek, die nu eens geen kind had aan Ryan den Drijver. Vroeger op de avond was ook het jeugdschaak weer begon nen. Er werd een snelschaak- toernooi gespeeld, dat overtui gend gewonnen werd door Randy, met Koen als tweede. Wie ook mee wil gaan doen, kan zich opgeven bij Wim van Os of bij Hans van Wouden berg. zing van de talrijke toeschou wers remise liet lopen. Tjeerd Wiersma stelde in het eindspel remise voor aan Laurens Ellers. Deze vond het nog erg vroeg op de avond. Maar wij telden stilletjes: Laurens heeft een be tere loper en een betere pion nenstelling. Dat liep regelmatig op winst voor Laurens uit. Her man Smitskamp gaf halverwege de partij geen stuiver meer voor zijn kansen tegen Theo Goor, maar deze wist de partij zelfs nog te verliezen. Binyam David van het jeugdze- stal speelde een spannende partij tegen Albert Prins en haalde de vis op het droge. Henk Erkelens kwam stukje bij beetje slechter te staan tegen Jan van der Born en uiteindelijk won janjaap Smit kreeg binnen zes zetten van Arjan Hennink pion en kwaliteit cadeau en voelde niets voor een tegenbe- leefdheid. Wim van Os raakte tegen Erik Hennink naar ge- WADDINXVEEN - Op don derdag 7 september speelden de schakers voor het eerst sinds de zomer weer in het ge wone wedstrijdtempo tegen el kaar. Van de sterkere spelers ontbraken Barthold Jansen en Peter de Louw. Maar Hans van Woudenberg pakte Ronald Dannis hard aan en won in de een meer dynamische speler dan Eduard Philipse, maar deze kan wel secuur verdedigen. Alleen, Keukens over te nemen van M. Reichard. Deze bereikte met 10.630 gram wel een goede tweede plaats, maar kon de duikeling naar plaats twee in het klasse ment niet voorkomen. H. de Kwaadsteniet eindigde met 7.680 gram op de derde plaats en maakte, een reuzensprong van zes naar drie in de algeme ne rangschikking.Vierde en vijf de werden A. en M. van Leeu wen, beiden met 5.320 gram. Met nog één wedstrijd te gaan is de stand aan de kop: I. H. Kraan 57.070 gram, 2. M. Rei chard 52.820 gram, 3. H. de Kwaadsteniet 27.720 gram, 4. M.van Leeuwen 25.540 gram, 5. W. Houtman 25.220 gram. De laatste wedstrijd wordt op 23 september a.s. gehouden in de Heimanswetering. Vertrek van het station NS om 06.30 gram. Be Fair speelde dus niet de sterren van de hemel, maar dat gold zeker niet voor Floreant, dat vorig seizoen nog in de tweede klasse uitkwam. De Boskopers konden aanvallend geen vuist maken. Een aanvaller als de geblesseerde Roel de Mos werd duidelijk gemist, ook Ron van der Laan was niet in zijn normale doen. Verder speelt Chris de Groot in het tweede team. Gerrit van den Berg stond nu in de spits opge steld, maar met het klimmen der jaren is Van den Berg (37) beter bruikbaar als verdediger. De goede wil bij I jongeren als Arjan Koele- wijn, Jeroen de Wild en Dennis Nederhoff alleen is niet genoeg. Op het middenveld werd een man als Ron Geers, die nu op zondag speelt, gemist. Het nieuwe trainingsduo Kees Verbree en Bert Kouer, voor heen actief bij Be Fair en Moer kapelle, wacht nog veel werk bij Floreant. Echter ook Be Fair was niet volledig. Edwin de Bruin en Wim van der Starre zijn al een poosje geblesseerd, Ron van Tol en Arnold Noorlander zijn op vakantie. Beiden zijn er binnen kort weer bij, maar de vraag is of de van Leonidas terugge keerde middenvelder Koem Meijer zaterdag in het uitduel tegen Leonidas kan spelen. Me ijer, die bij Be Fair de lijnen uit zet, viel tegen Floreant gebles seerd uit. „We hebben niet goed ge speeld, maar toch wel makkelijk gewonnen”, sprak Be Fair-trai- Door Bert Hertog WADDINXVEEN - Be Fair had in de derby tegen Flore ant (2-0) veel kansen nodig. Bij meer doelgerichtheid zouden de Waddinxveense voetballers voor de rust al een riante voorsprong hebben gehad. Nu moest het thuis- clubpubliek wachten op het bevrijdende tweede doelpunt diep in de tweede helft. Want bij een 1-0 voorsprong van Be Fair was niemand gerust op een goed eindresultaat. ZEVENHUIZEN - Over enkele weken vangt de nieuwe volley- lentvolle speelsters aan zijn balcompetitie in de landelijke Ie divisie aan, een competitie met nieuwe spelregels, zoals het rally-point systeem, de - toegestane- netservice en een gewijzigde Inge. „Voor mij telt de gezelligheid”, roept Rianne. ,,’t Is hier gaaf!” „Vet zal je bedoelen”, schreeuwt Marielle er tussendoor. „Ik ga weer kijken hoor; ik wil geen minuut missen.” Over de einduitslag zijn ze niet ongerust. „Feyenoord wint met 3-1", juichen zij in koor. Nadat scheidsrechter Van Dijk het du el weer in gang zette, trachtten de kinderen in vak DD een ’wave’ in wer king te zetten. Wel tien keer schreeuwden zij hun yell en staken vervolgens ’wavend’ hun armen in de lucht. Helaas namen de overige 33.000 toeschouwers hun armgebaren niet over. Zij sukkelden net als de wed strijd iets in. Korneev beloonde de lo tenverkopers wel. Met een prachtige effectvol schot schoot ’the man of the match’ het derde Feyenoord-doelpunt tegen de touwen. De Kuip ontvlamde weer. Dat Tomasson vervolgens een strafschop miste en RKC via goaltjes- dief Rick Hoogendorp in de slotfase tegenscoorde mocht de pret niet drukken. De grote winnaars waren de 500 kinderen in van DD. Deze onver getelijke voetbalavond was voor hen een winnend lot uit de loterij. nee, Meijer, Slagboom, Assouly mani, Ihmad Saouny, Martijn Clardey, Floreant: Van Willigen, Arnoud Boer,Van der Loo, Mar tin Uittenbogaard, Martin Geers, De Kooter, Van Heerk, Koelewijn, Van den Berg, Van der Laan, De Wild. Scheidsrech ter K. Schriel (Hellevoetsluis). om 14.00 uur wordt in Sportzaal Lijsterlaan te Bleiswijk geoe- van Nesselande.dat fend tegen het Apeldoornse Al- terno en op zaterdag, 23 sep tember wordt in Swanla vanaf 13.00 uur een 3-kamp afge werkt tegen de eredivisieteams van Sliedrecht en Martinus. Op 30 september vangt dan de competitie aan in een uitwed- WOENSDAG 13 SEPTEMBER 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ff SS GRATIS M800-1536 WADDINXVEEN - De Hengel- sportvereniging Waddinxveen (HSW) viste afgelopen zater dag de negende wedstrijd voor de zomercompetitie in de Ring vaart nabij Leimuiden. De vangst was goed, I0 deelne mers vingen gezamenlijk ruim 58 kilo witvis. Een groot deel daarvan kwam op rekening van H. Kraan. Vis send op kantnummer één land de hij moeiteloos de ene mooie brasem na de andere, hetgeen resulteerde in een prachtig vangstgewicht van 24.900 gram. Ruim voldoende voor de overwinning en om de eerste plaats in het klassement Vijf minuten na de pauze kwam Be Fair wel tot scoren. Marco (nog een helft te spelen met Verzijl passte op Rene Minnee, die eerst nog een verdediger omspeelde om vervolgens laag in de hoek te schieten: I-0. Daarna bleef Be Fair (Asssouly- mani en Minnee) slordig met de kansen omgaan. Twee wissels leidden tot de tweede treffer. keepende Jan Paul van Willigen Taoufik Saouny en Henk-Jan te passeren had de thuisclub ook pech. Na 22 minuten mik te verdediger Rob den Adel op beide invallers brachten na een de paal. Met name Ihmad Saou- goede aanval de score op 2-0. ny, vorig seizoen uitgeroepen Henk-Jan Verzijl was de aange- tot Be Fair’s voetballer van het ver,Taoufik Saouny de afmaker, jaar, vond in Van Willigen een Opstellingen: Be Fair: Boon- hinderpaal. Maar ook Hafid As- stoppel, Marco Verzijl, Den soulymani, Rene Minnee, John Slagboom en Koen Meijer had den kunnen scoren. Bij Floreant kwamen Adriaan van Herk en Ron van der Laan tot goede ac ties. Van Herk stuitte op doel- Rutten, voegde twee jonge, ta- se- lectie toe: van WIK uit Groot Ammers kwam de 16-jarige Le- aanval. Wim Hennink is ora Donk en van Vrevok de Oudewaterse Lisette Brande- burg, die nog maar 17. lentes puntenverdeling, telt. Door deze mutatie is de tegen Wim kan men niet zon- Ook organisatorisch zijn er gemiddelde leeftijd van het rond het I e damestema van team bij aanvang van de com- het Zevenhuizense Nesselande petitie slechts 19 jaar, een vols- wijzigingen te noteren. Hoewel trekt unicum op dit niveau. Het zijn best doen om Bert van der het contract met hoofdsponsor stelt de begeleidingsstaf voor Knaap een punt afhandig te ma de taak de speelsters zo snel mogelijk in het team te integre ren. Reeds voor de zomerva kantie is hier mee aangevangen, tegen Nico Dannis een kwali- o.a. met een pittig programma teit buit en herleidde in de voor de krachttraining. Boven- langste partij van de avond de dien verlangt het nieuwe rally- stand tot een technisch gewon- point systeem een andere be nadering, meer explosieve inspanning. Direct na de zo mervakantie is de training her vat in Swanla en met oefen- de lotenverkopers schreeuwden moei teloos mee en zaten duidelijk op een lijn met de meeste overige stadionbe- zoekers. Zij joelden eveneens toen de RKC-spelers door de stadionspeaker werden voorgesteld. Bij het horen van een naam van een Feyenoord-crack ’ontplofte’ het stadion bijna. De twee goals van Tomasson en Kalou in de eerste helft liet het bouwwerk schud den op zijn grondvesten. Tijdens de rust verdrongen Ilse, Rian ne en Marielle van zwemclub Alkema de zich naar de snackbar. In hun kiel zog sloop begeleidster Tinie Zaad mee. "De kinderen vinden het hier fantastisch. Ze hebben in de zeven dorpen, waaruit de gemeente Alkema de bestaat, zeker 1500 loten verkocht. Ze kosten zes gulden en 80% van de opbrengst is voor de vereniging.Van daag verkocht mijn dochter er nog honderd in Oude-Wetering en Roe- lofsarendsveen." De drie meiden die alweer staan te dringen om de tweede helft te gaan bekijken, kennen de namen van al hun Feyenoord-idolen uit hun hoofd. „Ik ben hier pas voor de eerste keer, maar Feyenoord is het helemaal”, zegt ner Jack Harmsen. De oefen meester uit Haastrecht vond dat zijn team voor de pauze de wedstrijd al had kunnen beslis sen. Doordat doelpunten lang uitbleven moest Be Fair druk blijven zetten hetgeen, liet Harmsen weten, kracht kost. Vandaar dat hij aanvoerder Re ne Minnee kort voor het einde naar de kant haalde. Eerder had Minnee de gele kaart gehad van scheidsrechter Schriel. Zo lang het scoringspercentage laag is zal Be Fair met elke club - in derde klasse moeite hebben. Niettemin kunnen de Wad- V dinxveners, die zaterdag in I gloednieuwe tenues van sponsor Toyota speelden, een rol man Ralph Boonstoppel, Van van betekenis spelen, der Laan raakte het zijnet. Zeker als de gestaakte wed strijd tegen Oudewater-OVS Data General nog doorloopt, verandert er door de overna me van dit bedrijf door het Amerikaanse EMC, 's werelds grootste leverancier van data- opslagsystemen, wel het nodige aan het uiterlijke beeld van het I e damesteam. Aan de vormgeving hiervan wordt nog druk gewerkt. Als shirtsponsor kon het Zoeter- meerse bedrijf Capricorn Be veiligingen worden toegevoegd wedstrijden. Het afgelopen en samen met het le heren team werd een mooi meerja ren contract met United Soft drinks afgesloten, de producent Teamregels, rol van onder meer de bekende sportdrank AA. Tenslotte intensiveerde een van de trouwste sponsors van top- volleybal in Zevenhuizen, Klaas Vanaf volgende weekend vangt Verwey, zijn ondersteuning. Me- het meer serieuze werk aan. de hierdoor kon de begeleiding Zaterdag I6 september van het team worden uitge breid en verbeterd. Het I e da mesteam vorig seizoen met een prachti ge 2e plaats de competitie af sloot, heeft zich de afgelopen maanden intensief voorbereid. Het vertrek van drie gerouti neerde speelsters moest wor den opgevangen. Aanvoerster Aafke Verbrugge besloot haar strijd tegen Switch uit Millingen aan de Rijn. De eerste thuis wedstrijd wordt gespeeld op Meijer ging dichter bij huis zaterdag 7 oktober om 19.00 (Utrecht) spelen en Fanny Lafe- uur tegen Somas. Speelsters en ber vervolgt haar studie in Nij- begeleiding rekenen weer op megen en sloot aan bij eredivi- volle tribunes in de grote zaal sieteam Longa. van Swanla, wat de sfeer en Trainer-coach Jan Visser, die ge- daardoor ook de prestaties ze- assisteerd wordt door Martin ker ten goede zal komen. ’WWl O C? g

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 35