Geen prostitutie Nierstichting huldigt trouwe collectanten in Zevenhuizen- I Moerkapelle IbÈ Tae TOOS bij Waddinxveense turnvereniging Autoschade... Vrouwen Israel-ochtend SCHAD"CENT^Z^m' Uitslagen Jeu de boules Rotary Waddinxveen met senioren naar Avifauna w 4 I M W' i I HM 17 Wereldwinkel Ruilbeurs Paddestoel ■■■F Bingo in de Paddestoel Kunstexpositie Van Straalen Bedrijven- sportdag op Gemeentedag ZEVENHUIZEN - Op de Gemeentedag (zaterdag 23 september) in de Wereld winkel aandacht voor kin derarbeid. In verband met de Gemeentedag staat de Wereldwinkel op zaterdag 23 september naast de in gang van de Bibliotheek. Omdat de Gemeentedag in het teken van de Jeugd staat zal de Wereldwinkel de aan dacht vestigen op kinderar beid. Er is informatiemateri aal beschikbaar en er kunnen 'eerlijke ballen’ ge kocht worden. Pr Greep Geen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ontvangen? Bel 0182 - 63 03 32 OPENINGSTIJDEN: maandag: gesloten dinsdag t/m donderdag: 10.00 tot 17.30 uur vrijdag: 10.00 tot 21.00 uur zaterdag: 10.00 -17.00 uur Euromarkt 101 Alphen a/d Rijn Tel. (0172) 23 34 34 Méér dan 40 vloeren uit voorraad leverbaar voor scherpe DOE-HET-ZELF MEENEEMPRIJZEN de UI PROFILE REPAIR F Schadecenter van Leeuwen R Y ..g PAGINA 15 WOENSDAG 20 SEPTEMBER 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN (Foto: Artistic Artl Liesbeth van der Vis.) ISO 5OG2 l^! ANWB KOM, KIJK EN VERGELIJK 1 Knap vervelend en het komt altijd ongelegen. Geen auto tot uw beschikking en u had zich uw avond anders voorgesteid dan u te buigen over de administratieve afhandeling met de verzekeringsmaatschappij. Df SHOP haar, een beetje ontroerd, in ontvangst genomen. Koffie en thee en een bijzondere film over 3 nierpatiënten besloot de avond. Uiteraard ging de tas met de collectebus met nieuwe sticker mee naar huis. Deze week wordt (is) heel Waddinxveen huis aan huis bezocht. De Nierstichting een prachtige deelorganisatie, waarvoor o.a. ook de Wad dinxveense Rotaryclub zich graag inzet. vereniging. Na een spannende, gelijk opgaande strijd wist het Waddinxveense team hun laat ste wedstrijd te winnen. WADDINXVEEN - Het was een feestelijke stemming in het Anne Frank Centrum af gelopen woensdagavond. Liefst 18 trouwe collectanten werden in het zonnetje gezet, waarvan de meesten aanwezig waren. Onder de voortvaren de leiding van mevrouw Ron- ny Arkesteyn, hoofd regio Midden-Holland van de Nier stichting, kwamen eerst de langer dan 10 jaar collecte rende 13 dames en één heer naar voren om het insigne in ontvangst te nemen. Her jari ge wijkhoofd mevr.Ada Jung- schlager kwam het eerst aan de beurt. Naast de roos, uit handen van de coordinator in Waddinx veen van de Nierstichting,Ton van Ginkel, ontving zij ook nog kadootjes voor haar ver jaardag. Zij liet haar huiska mer vol visite daarvoor graag even in de steek. De namen van de onderscheidenen zijn: Mw.Belvroy, Mw.v.d.Eijk, Mw.Garlich, Mw.Geluk, Mw.Hagoort, Mw.Harskamp, Mw.Jaakke, Mw.Jungschlager, Mw.Lanser, Mw.Martens, Mw.v.d.Plaat, Dhr.v.d.Plaat, Mw.de Ruig, Mw.Staarthof. Meer dan 20 jaar collectant zijn: Mw.Nieuwets en Mw.Schoneveld. Een bijzon dere sleutelhanger met als afbeelding de ontwikkelaar van de dialyse, de arts Kolff, was voor hen de bijzondere onderscheiding. Een dave rend applaus van de vele en- thousiste aanwezigen was echter voor de 2 dames: Mw.Koorengevel en de op het laatste moment nog be scheiden aangemelde Mw.Repko, die ondanks een geblesseerde arm vol trots vertelde, dat zij al sinds 1975 aktief is voor de Nier stichting. Een bijzonder mooi zilveren collectebusje werd door Coenecoop 250, 2741 PL Waddinxveen tel: 0182-621831fax 0182-621841 email: info@vlcoenecoop.nl internet: www.vlcoenecoop.nl BOSKOOP - Ook dit jaar wordt tijdens de Braderie- dagen op vrijdag 22 en za terdag 23 september deel genomen door de Vrijzinnig Protestantse Geloofsge meenschap in Boskoop. Dit jaar is er in en rond de kerk o.a. te vinden een kun stexpositie van de Waddinx veense schilder Lies van Straalen.Verder vindt men verkoop van tweedehands artikelen, waaronder boe ken, verkoop van mooie ro de en witte wijn, verkoop van zo goed als nieuwe kle ding, ook baby- en kinder kleding. Verder zijn er at tracties voor kinderen (grabbelton) en volwassenen (rad van avontuur, sjoekbak- wedstrijd). De vermoeide bezoeker kan in de ontmoe tingsruimte achter in de kerk terecht voor een kopje koffie/thee/limonade met koek, cake en gebak. De opbrengst wordt voor een deel gebruikt voor on derhoud en verbetering van het kerkgebouw en voor een deel voor de Tilapia Stichting. Deze stichting voorziet ontwikkelingslan den van de eiwitrijke Tilapia- vis, die mede daardoor een goede voedingsbron vormt en die zich bovendien snel vermeerdert. Ook begeleidt zij de inwoners bij het aan leggen van de visvijvers, zo dat zij zelf deze vis kunnen kweken. Een dier gevonden of verloren? Bel stichting Amivedi. tel.: 0182 - 630 48I. WADDINXVEEN - Wijk en Speeltuinvereniging De Paddestoel aan de Lijster besstraat 18 Waddinxveen organiseert a.s. zaterdag 23 september een ruilbeurs. Deze ruilbeurs begint om 14.00 uur en eindigt om 16.00 uur.Voor inlichtingen: W. v.d. Schee telefoon: 0I82 - 6I6 720. DE DOE-HET-ZELF-ZAAK LAMINAAT - PARKET - MASSIEVE VLOEREN WADDINXVEEN - Vrijdag 22 sept is er weer een bin go met leuke prijzen te winnen in De Paddestoel. Er wordt ook een geldron- de gespeeld aan de Lijster besstraat 18 te Waddinx veen. Entree gratis. Terug in huize Souburgh kregen de bewoners nog een plant voor op de kamer cadeau en kon een ieder terugkijken op een geslaagde dag. Volgend jaar zal de Rotary club Waddinx veen, net als vele voorgaande jaren opnieuw voor de verzor ging van deze uitgaansdag zorg dragen. Door Huib Schouten Z’HUIZEN-MOERKAPELLE - Nemen de‘dames van ple zier’ binnen Mattheus 21 vers 31 in de bijbel nog een vooraanstaande rol in, binnen de gemeentepolitiek van Zevenhuizen-Moerkapelle moet men duidelijk niets van deze vorm van vermaak hebben. Behalve de PvdA, die iets genuanceerder over deze zaak denkt, gaan alle raads fracties voor een totaalverbod binnen de gemeente als het gaat over de uitoefening van het ‘oudste beroep ter wereld’. rotarians werd de rit gemaakt en onderweg werd veel ge sproken en niet alleen over de sterk veranderende omgeving van Waddinxveen. Na aankomst werden de bewo ners begeleid door de rotaryle- den en hun partners langs de diverse kooien geleid. Helaas zat het weer aldaar niet zo erg mee. Een enkele regenbui moest he laas getrotseerd worden. Dat mocht echter de pret niet bedoeling, dat er niet langer sprake zal zijn van dwangmatige situaties. Ook zij ziet echter de relaxbedrijven niet graag bin nen de gemeentegrens, maar wilde niet mee met de wens van de andere fracties, die een totale blokkering voor ogen staat. Ook mevrouw Te Meij van de WD steunde het colle ge om te komen tot een 0-op- tie. Wel wilde zij eigenlijk wel iets geregeld zien, ingeval de rechter in een voorkomend ge val niet mee gaat met het raadsstandpunt. Ook onderschrijft zij de doel stellingen die het kabinet met het opheffen van het bordeel verbod voor ogen staat. Burge meester Wolf wees haar er op, dat door met alternatieven re kening te gaan houden, de ge meente bij een toekomstige rechtszaak zwakker komt te staan met wellicht alle gevolgen van dien. Hij wil zelfs niet na denken over de vorm van een eventuele vergunning. „In deze gemeente krijg je gewoon geen vergunning”, aldus Wolf. De burgemeester roemde vervol gens het lef van de raadsleden om dit standpunt in te willen nemen. Dit terwijl vele andere ge meenten in Nederland, soms tandenknarsend, toegeven aan het regeringsbeleid en beslui ten maximaal één bedrijf bin nen de gemeentegrenzen toe te staan. Hij noemde het hypocriet dat wanneer gemeenten het eigen lijk helemaal niet binnen hun gemeente willen hebben, zij toch mogelijkheden scheppen voor de toelating van een seks- bedrijf. Met deze opstelling naar mogelijke exploitanten noemde hij de kans dat bij de gemeente Zevenhuizen-Moer kapelle aanvragen binnen zullen komen nihil. Vervolg van de voorpagina Hofmijster is blij met de en thousiaste deelnemers. „Er is geen wanklank gehoord”, zegt hij terugblikkend op de dag. Ook de EHBO had een rustige dag hoewel veel deelnemers ongetraind aan de sport- en spelendag beginnen. „Sinds de eerste sportdag, die altijd op de derde zaterdag in september wordt gehouden, is het pro gramma iets aangepast. Het zaalvoetbal is verdwenen en daarvoor is korfbal in de plaats gekomen. Alle deelne mende ploegen zijn met een beker naar huis gegaan, de win naar uiteraard met de groot ste”. Volgend jaar zullen opnieuw acht ploegen hun krachten me ten. Het gemeentelijke team zal dan weer van de partij zijn. Le- blans: „De organisatie is per fect. Ook buiten de sport om is het goed verzorgd”. WADDINXVEEN - Vermist: 3- 09: Poes gest.: cypers met wit en zwart. Heeft een zwart neusje. Is mager en 9 jaar oud. (omgeving Broekhuizen, nabij het Weegje Waddinxveen). 12- 09: kater gec: rood met een beetje wit. Is 14 jaar oud. Roep naam Raspoetin, is een flinke kater, (omgeving Vondellaan Waddinxveen). 20-09: poes ge st. Zwart met witte haren on der de kin. Heeft een wit plek je onder de achter poten. Roepnaam Joris. Is 17,5 jaar oud. (omgeving Zonnedauw Boskoop). 09-09: Konijn wit langharig. Heeft rode ogen en is heel mak. (omgeving Burg. Trooststraat Waddinxveen). 14- 09: witte valkparkiet. Helemaal wit met oranje wangetje en een gele kuif. Roepnaam Rikkie, is tam. (omgeving Prins Bernhard- laan Waddinxveen). Daar het Waddinxveense team met de maximale score van 13- 0 deze wedstrijd afsloot be hield het de Ie plaats. De eind stand van dit gezellige toernooi: I. Hulskamp/Camme- raat (Wveen) 5-5-52+; 2. Team Osman (Ereklasse) 5-5-47+; 3. v. Ofwegen/v.Dijken (Wveen) 5-4-27+; 4. v. Wageningen/La- ning (Wveen) 5-4-23+; 5. Team Cowan 5-4-22+. drukken. Na een paar con sumpties werd de thuisreis aan vaard. Maar liefst 24 bewoners, alleen staanden en echtparen, ver trokken vol goede moed voor een bezoek aan het park in Al phen a/d Rijn. Met auto’s van de Schadecenter van Leeuwen regelt het voor u. En u krijgt o’ok nog een perfect herstelde auto terug. We zitten in Waddinxveen op bedrijventerrein Coenecoop. Maar u kunt ook bellen: 0182-621831. Vierentwintig uur per dag. Voor het geval u ergens staat met schade... Stond dat in het bestemmingsplan?!? HYPOTHEEK SS In voor- en tegenspoed. De Hypotheekshop Dorpsstraat 202a Zevenhuizen (0180) 63 12 72 Behalve de ballen zijn er in de Wereldwinkel veel leuke artikelen voor de jeugd te koop en bovendien ontvangt elke jeugdige bezoeker op 23 september een ballon of een vlag. Overigens is het zo dat elke aankoop in de We reldwinkel ertoe bijdraagt dat kinderarbeid wordt uit gebannen. Door aan produ centen een eerlijke prijs te betalen hoeven kinderen niet meer mee te werken voor het gezinsinkomen en kunnen zij naar school. WADDINXVEEN - Woensdag 27 september wordt in gebouw De Hoeksteen aan de Esdoorn- laan 2 in Waddinxveen een re gionale interkerkelijke open koffie-ochtend gehouden. Me vrouw Heleen Bénard spreekt over:Waarom Israël? De Joodse vrouw en het Loof- De PvdA gaf bij monde van me vrouw Spekman aan, tegen elke vorm van de vestigingen van vleesfabrieken binnen het dorp te zijn. Of deze gevuld zijn met dames, vlees, varkens of kippen maakt haar niet uit. Zij gaf aan de seksbranche als zodanig te haten. Zij kan het daarom waarderen dat de overheid nu greep probeert te krijgen op deze bedrijven. Bij haar staan de doelstellingen van de regering voorop, die met de legalisatie deze tak van sport uit de criminele sfeer wil halen. Het is daarbij onder meer de ven. Op dinsdagavond van 18.15 - 19.15 uur en van 21.15 - 22.15 uur en op vrijdagoch tend van 09.00 - 10.00 uur. De lessen worden allemaal ge geven in de Gymnastiekzaal aan de Staringlaan, deze zaal is uit gerust met een spiegelwand, een moderne vaste geluidsin stallatie en een nieuwe sport- vloer. De contributie bedraagt fl. 121,80 per half jaar voor ge middeld 20 lessen. Geïnteres seerden voor de nieuwe Tae TOOS lessen kunnen zich op geven bij TOOS (0182-613839 of 632565). ggBH i smm combinatie met elementen uit de vechtsport, zoals kicks en punches. Men moet de mentale kracht en het doorzettingsvermogen opbrengen om verder te gaan op het moment dat men eigen lijk wil stoppen. Men moet diep gaan om de doelen te bereiken die men wil bereiken. De Ame rikanen zijn daar ontzettend goed in en de gediplomeerde docente Lynn Geertsen (zelf Amerikaanse) zal laten zien dat men meer van zichzelf kan ei sen dan wat men voor mogelijk had gehouden. Maar er wordt allereerst lang zaam begonnen met alle con crete houdingen en bewegin gen van de verschillende ‘punche’ en ‘kicks’. De lessen zijn toegankelijk voor iedereen omdat er geen choreografie aan te pas komt, ook gevoel voor ritme is geen must. Tae TOOS geeft deelne mers een positieve zelfbeeld en geeft meer energie. Docente Lynn Geertsen heeft een brede ervaring in het les- WADDINXVEEN - In het nieu we seizoen is de waddinxveen se Jazzdans- en Turnvereniging TOOS gestart met drie uren TaeTOOS voor tieners en vol wassenen. Tae TOOS volgt de nieuwste rage op fitnessgebied in Nederland. Het is een com binatie van gevechtssporten met aerobics. Het is de nieuwste rage om het lichaam te versterken en de conditie te verbeteren. Tijdens de lessen merkt men dat het meer is dan alleen fysiek bezig zijn. Het is een effectieve wor kout maar ook leuk. Er wordt gewerkt aan het uithoudings vermogen, behendigheid en flexibiliteit, kracht, balans en coördinatie. Het is een condi tionele workout op muziek in geven in de verschillende facet ten van de fitnessdisciplines, heeft ervaring in de gevechts- sport Tae Kwon Do (rode band), is afgestudeerd sport masseur en heeft Tae Bo Wor kouts voor instructeurs ge volgd. Al deze kennis en ervaring wordt gebruikt om gezond en blessurevrij de lessen Tae TOOS te volgen. In het vorige seizoen heeft TOOS al een introductiecursus gegeven, in dit seizoen geeft TOOS maarliefst drie uren Tae TOOS. Tae TOOS wordt ’s avonds en ook overdag gege- Natuurlijk hebben wij alle bijartikelen op voorraat!. De Christelijke partijen willen geen relaxbedrijven binnen de gemeentegrens zien vanuit hun principiële achtergrond en worden hier in gesteund door deWD en Gemeentebelangen. Met vertrouwen wordt, ingeval zich exploitanten van dergelijke vermaakcentra bij de gemeente melden, het oordeel van de rechter afgewacht. De heer Bac van de SGP signaleerde dat ook Jezus vaak tussen hoeren en tollenaren te vinden was, ten einde hen zijn blijde boodschap te brengen, maar wenste wan neer het over seksueel verkeer gaat, dit alleen binnen het hu welijk plaats te laten vinden. Daarnaast is hij bang voor on geregeldheden bij vestiging van een seksbedrijf binnen de ge meente. Hij voorziet dat inwoners zo’n vestiging gewoon niet zullen pikken. Ook Freeke van de ChristenUnie gaf toe dat ook in de bijbel over hoeren en pros titutie wordt gesproken, maar vroeg zich daar bij tegelijk af, wie er in vrijheid voor dit be roep kiest. Hij wil de bestem mingsplannen binnen de ge meente zodanig wijzigen, dat het beginnen van een seksbe drijf gelijk staat aan het willen starten van een landbouwbe drijf in het centrum van Am sterdam.Wel had hij grote zor gen of de gemeente de zaak nog op tijd krijgt dichtgetim merd. De Jong van het CDA zag in de beslissing van de over heid, om de prostitutie te lega liseren, een teloorgang van de normen en waarden in de maatschappij. WADDINXVEEN - Herfst- toernooi: Zaterdag, 16 septem ber werd het jaarlijkse herfst- toernooi gespeeld. Het toernooi stond open voor deelnemers uit binnen- en bui tenland. 20 Equipes moesten in 5 voorgelote wedstrijden uit maken wie zich die dag de sterkste mocht noemen. Diverse regionale sterke teams meldden zich aan en ook een team uit Nederlands hoogste klasse, de Ereklasse, deed mee. De finale ging tussen dit team en team R. Hulskamp/ H. Cam- meraat van de Waddinxveense WADDINXVEEN - Zaterdag 9 september was het weer zover. Opnieuw organiseerde de le den van de service-club Rotary Waddinxveen het jaarlijkse uit je naar Vogelpark Avifauna voor bewoners van huize Souburgh uit Waddinxveen. www.hypotheekshop.nl huttenfeest, met zang en mu ziek van Hans en Marian Hoogendoorn. Vanaf 09.00 uur is er koffie, het programma is vanaf 09.30 uur. Iedereen is hartelijk welkom. Voor meer informatie: 0182- 618855. Christenen voor Israël te Nijkerk.

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 15