Voorgoed afrekenen Bijzondere houtskeletbouw met sobere naturellen bespaart energie lilt Genieten begint bij de basis REND EN NTERIEUR iï.ji.I 3 FT i IIII u Uil: iiii De nieuwe collectie is binnen, kom gauw even langs. ED REUSKEN ZSILCO 1 W i1 MO 9 4 4 St. Victorstraat 54 W’veen (0182) 61 68 78 Porselein Geen Woonmaand Uw specialist op het gebied van woninginrichting EUROPATUIN PRESENTEERT INTERIEUR 2000!!! GOUWE KOERIER EUROPATUIN BOSKOOP EUROPATUIN GOUDA ontvangen? Bel 0I72- 2I 66 54 IIII ■fill! EU ROPaJu I N Waddinxveen JONGENEEL B -"Ml PW; Spanplafonds 22 Kastenwanden 2^ Wandpanelen E Systeemplafond 22 Interieurbetimmeringen - MW tl' V '9 3 teas»* Si De houtskeletbouwwoningen in het Haringplan. ES I V (Foto:A. Rooie) Openingstijden: Dinsdag t/m vrijdag 10.00-17.30 uur Vrijdagavond Zaterdag 19.00-21.00 uur 10.00-17.00 uur nen, of als perfect passend deksel op een kom. Het ge bruik kan geen grenzen. Voor de aanschaf van het ser vies is geen drastische inves tering noodzakelijk. De col lectie begint bij de zesdelige basisset in een fraaie doos, met hierin twee borden, twee kommen en twee bekers. Daarna kan de collectie al naar gelang de behoefte wor den uitgebreid.VT Wonen ba sis collectie zal langdurig ver krijgbaar zijn en voor al het serviesgoed geldt een nale- vergarantie. Bij Trendhopper Gouda aan de Goudkade 4 zijn momen teel alle voorbereidingen in volle gang voor Bezoek daarom de geheel nieuw ingerichte showroom van Trendhopper Gouda en laat u verrassen door de tal- Galerij 2 2771 XJ Boskoop Tel. (0172)21 22 71 beien wordt gebruikt onderstrepen. Oktobermaand-Woonmaand. Eind september komt de nieuwe catalogus uit, die weer boordevol woonideeën staat met aandacht voor de nieuwe stijlen, trendy kleuren en noem maar op. loze woonideeën. Ook de VT Wonen basiscol lectie servies zal een promi nente plaats krijgen binnen het assortiment. Bovendien ontvangen abonnees opVT Wonen 20% korting op aan schaf van het servies en le zers van VT Wonen 15% kor ting. In het septembernummer van VT Wonen treft u een kortingsbon aan, die recht V- 'r GOUDA - Van het vroege ontbijt tot de late avondthee, de hele dag wordt er in huis eten en drinken gebruikt. Soms sober, soms uitbundig. Vanuit die gedachte ontwierp VT Wonen de ideale collectie servies, glaswerk, tafellinnen en bestek. Een collectie waar mee elke dag prettig begint en mooi besloten wordt. Trendhopper Gouda, een zaak die al jaren toonaangevend is in sfeervol wonen, heeft in Gouda de exclusiviteit van de gehele collectie vanVT Wonen.Volgens Trendhopper Gouda past de collectie ser vies perfect binnen het gehele assortiment van de interi- eurspecialist en haar het ima go- RUNEVELD86(0172)21 61 14 ACHTERWILLENSEWEG 31 (0182) 58 13 37 Voor meer informatie en vragen bel: (0182) 61 62 38 (0182) 61 14 19 WONING PROJEKTSTOFFERING De collectie servies gaat te rug naar de basis. Zuiver por selein in naturel wit, puur ka toenen tafellinnen, bestek met matte heften en helder glas werk, kortom eenvoud, maar met een gevoel van sfeer, voor een gewone werkdag, een luie zaterdag of een fees telijk dineetje op zondag. Bovendien is het servies on eindig te combineren in de stijl van de gebruikers. Wat het servies uit de collec tie zo bijzonder maakt is de stilistische vorm, die tijdloos is, maar tegelijk verrassende mogelijkheden biedt. Zo kan een bord ook als schaal die- De woonsfeer Urban Space. Warme kleuren maken de woonsfeer ’Urban Space’ niet minder strak, maar wel minder hard. De tegenstelling tussen hoge en lage meu belen wordt gebruikt om de belijning van de ruimte te bouw casco gedeelte neer te zetten. Een razend snel tempo, waardoor omwonen den nauwelijks overlast van de bouwen ondervonden. Bovendien werden andere voordelen erkend: prijstechnisch bleek hout een geduchte concurrent te zijn van andere materialen en verder bleek hout een middel te zijn dat nogal wat energie besparing met zich meebracht. Twee be langrijke bijkomende voordelen dus. Wat het project verder nu zo bijzonder maakte: de combinatie van houtskelet bouw en een met glas overdekte binnen ruimte was voor de Nederlandse Ontwikkelingsmaatschappij voor Energie en Milieu (NOVEM) aanleiding om het project aan te merken als experiment waarbij gebruik werd gemaakt van de overdekte binnenruimte als energiebe- sparingsoptie in combinatie met een ge balanceerde ventilatie. Binnen enkele maanden werden de hui zen neergezet Monotone, kubistische vormen, strakke lijnen en neutrale kleu ren. Ze dicteerden jarenlang de internationale trend in het inte rieur. Er waren al eerder voor tekenen van een ommekeer. Maar deze winter wordt er de finitief afstand genomen van de ze smetteloze soberheid. Het nieuwe optimisme van dit mil lennium uit zich vooral in kleur. In alle woonsferen is de op komst van kleur een feit. Grijs en wit blijven nog wel de basis, maar die worden gecombi neerd met uitgesproken kleu ren. Afhankelijk van de woon sfeer kunnen die variëren van warme, glanzende kleurschake ringen tot diepe klassieke kleu ren. En van natuurlijke groen en geeltinten tot contrasteren de sixties-kleuren. Opmerkelijk is dat kleur niet langer als ac cent wordt toegepast. Kleur GORDIJNEN Noordkade 92A Waddinxveen (in pand Gebr. Bakker) Openingstijden: ma., di., wo. 13.00-17.30 uur do., vr. 10.30-21.00 uur za. 10.00-17.00 uur stoffen en kostbare materialen zijn de nieuwe verleiders. Behang, textiel en tapijt maken een comeback. Vaak zijn ze glossy eyecatchers in het interi eur. Multifunctionele, oversized meubelen zetten de toon. Ze dragen bij aan het comfort. Minimaal design blijft en wordt nog horizontaler belijnd met verlaagde rugleuningen, platte en gereduceerde armleuningen en extreme zitdieptes. Naast ligbanken en ligelementen, die refereren aan de nieuwe loun getrend, is ook de poef een ra ge. Het Perscentrum Wonen presenteert al deze veranderin gen binnen de vier thema’s: Sensual Space, Inner Space, Urban Space en Cyber Space. Deze woonsferen zijn een vert aling van de internationale ten densen en ontwikkelingen in het interieur. De Woonmode is een inspira tiebron voor het eigen interi eur. Het kan een impuls zijn om de eigen smaak beter tot uiting te brengen. BOSKOOP - In de tachtiger jaren kwam een nieuwe vorm van houtskeletbouw de kop opsteken. Sterker, er ontstonden zelfs aannemingsbedrijven die louter ge specialiseerd waren in houtskeletbouw. Aannemers en architécten waren zeer enthousiast. Enthousiaster dan bijvoor beeld de potentiële bewoners, te te kam pen hadden met houtdrempelvrees. Het ogenschijnlijk vele onderhoud schrikte af. In Boskoop werd in I988 een zeer bij zonder project op poten gezet. Langs de Gouwe, op een kleine bouwkavel, kwa men onder andere veertig houtskeletwo- ningen te staan in het plan Haringkavel. De keuze voor deze soort bouw lag voor de hand, omdat er geen ruimte voor op slag was en het materiaal dus meteen vanaf de vrachtwagen op de funderingen geplaatst moesten worden. Met andere woorden, er moest geprefabriceerd wor den. Houtskeletbouw leent zich daar, ook nu nog, uitstekend voor. Het betreft Bedrijfsleider Arjan Boer,Tamira Nijboer en Jenny de Boer tonen de fraaie VT Wonen basis collectie, dat exclu sief bij Trendhopper Gouda verkrijgbaar is. Foto. Marianka Peters enige oplossing. Het koste de aannemer welgeteld een maand op het houtskelet- De interieurwereld rekent dit najaar voorgoed af met de sobere naturellen. Het zwaartepunt in het interieur is de finitief verschoven naar kleur. Dat is volgens het Nederlands Perscentrum Wonen de meest opvallende tendens in de woonmode van dit seizoen. Verder trekken een aantal paradoxale trends de aandacht. Verleden en toekomst, decadentie en soberheid, natuur en hightech, strak en rond, oost en west. Grenzen worden overschre den voor het ultieme comfort. De nieuwe behaaglijkheid uit zich in kostbare materialen, glanzende accenten, over sized meubilair, multifunctionele ontwerpen en de come back van behang, tapijt en textiel. licht en flexibel bouwmateriaal en op de inzet van kranen mocht bij gebrek aan ruimte niet gerekend worden. Hout was de wordt meer geïntegreerd en is zo de drijvende kracht in het nieuwe interieur. Behagen. Daar lijkt het interi eurontwerpers meer en meer om te gaan. Alle registers wor den opengetrokken om het in terieur meer comfort te geven. Tegenstrijdige trends vullen el kaar aan in dit streven naar nieuwe behaaglijkheid. Zo wor den dit najaar de strakke lijnen in het interieur doorbroken door cirkels en organische vor men. Ze maken de inrichting sensueler. Bij deze kentering passen nieuwe, flexibele mate rialen als lycra, plexiglas, (schuim)rubber en aluminium. Deze industriële ontwerpen worden gecombineerd met na tuurlijke materialen als hout, papier, gras, touw en leer. Ook decadentie mag weer. Hoogglans accenten, zachte ■JliWtSf-fl Al Stoffen als zijde en linnen versterken het weelderige gevoel van het ’Sensual Space’ in terieur. Dat krijgt die typische ingetogen glamour dankzij behaaglijke stoffen en verlei delijke kleuren. 't k 'M v M 4..

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 19