Gemeente op Buurtbewoners huiverig voor extra verkeer Millenniumdag als klankkast samenleving RTW krijgt subsidie Kreater Geert-Jaap Menken wisselt SWW in voor Rotary 995 r 1 Raadhuisplein verboden te parkeren ^Struikheide Melkvervoer Wandeltocht 190S-1977 Oudheidkamer Bingoavond - Dienst Activiteiten I voor senioren voor senioren WADDINXVEEN - Op dinsdag 26 september a.s. organiseert de afdeling seni- orenwerk van de Stichting Waddinxveens Welzijns werk, een wandeltocht voor senioren.Vooraf is er gele genheid om ’n kopje koffie/thee te drinken in de foyer van het Anne Frank- centrum (Jan van Bijnenpad). Om 10.30 uur gaat de groep met een aantal auto’s rich ting het ’Goudse Hout’. Daar start de tocht van 10 km richting Haastrecht. Bij eetcafé ’Over de brug’ wordt een rustpauze inge last. Bij terugkomst in Wad- dinxveen is er nog gelegen heid even met elkaar na te praten onder het genot van een kopje koffie/thee. De tocht gaat door indien het goed wandelweer is.Vooraf inschrijven is niet nodig. Kosten voor deelname be dragen 4,50 (inclusief 3 kopjes koffie/thee).Voor meer informatie over de wandeltochten kunt u con tact opnemen met de S.W.W, telefoon (0182) - 615555 of 631932. Ontmoeting over drempels ZEVENHUIZEN - De oecu menische werkgroep, die in het verleden de paaszang- dienst organiseerde, is bij de voorbereiding van de dienst betrokken geweest. Omdat 24 september in de vredes- week valt besloten de orga nisaties om deze dienst ge zamenlijk voor te bereiden. De dienst vindt plaats zon dagmiddag 24 september om 16.00 uur. De dienst heeft als thema:Vrede: waar het op aankomt. Ds. Jurjen Zeilstra uit Hilversum heeft dit thema met de wergroep voorbereid. Medewerking wordt verleend door het oecumenisch gelegenheids koor. Vanaf 15.30 uur is er koffie of thee en voor de kinderen limonade. ’Vrede’, de moeite waard om samen over na te denken. VBOK Waddinxveen laat het vele zien dat het te bieden heeft ’Ik juich de aanstaande fusie tussen Kreater en SWW juist toe!’ Zevenhuizen GroenRijk De Bosrand Prinsen Schouw 1, 2394 CX ALPHEN A/D RIJN Telefoon (0172) 47 52 99, Fax (0172) 49 52 51 U vindt ons achter het BP station Kerk en Zanen. ft Moderner e I Geen „T Ideeën WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ontvangen? Bel 0182 63 03 32 Bezoek de kraam van Kreater en profiteer van Millenniumfestijn-kortingen bij diverse cursussen Het Tuinleven WOENSDAG 20 SEPTEMBER 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 25 (Foto: Artistic Artl Liesbeth van der Vis.) ■'5 (Foto: Sjaak Noteboom.) y Het bedrag is zo’n 3000 gulden minder dan het voorgaande jaar maar toch is voorzitter H. Bakker een gelukkig man. „Dit is net genoeg om het te red den.” Hij verwacht het kleinere Toen wethouder Van Holsteijn het samengaan aanzwengelde, tijen op de smalle straten in de wijk en de gevaarlijke hoek Kromme Esse/Van Spe ijkstraat. Wethouder Wientjens zei zich bewust te zijn van het verkeersprobleem. Volgens haar zal er zeker aandachtig naar worden gekeken. Bij de te houden informatieavonden krijgen de inwoners alle gele genheid hun mening te geven, zo verzekerde ze tevens de aanwezigen. Volgens Wientjens speelt de provincie ook een grote rol in het geheel door voor het direct ontsluiten van het te bouwen complex op de Henegouwerweg. „Met groothandelsbedrijf De Rooy waren ze al niet gelukkig maar dat staat zwart op wit. Een nieuwe toestemming zal men op het Provinciehuis niet geven”, aldus de wethouder. Daardoor moet het verkeer dat het nieuwbouwproject op zal leveren door de smalle Van Speykstraat. In de spits is de Henegouwerweg moeilijk over te steken en zorgt dat voor opstoppingen. De bewo ners verwachten dat die con gestie alleen maar erger zal worden. „Mijn bedoeling is duidelijk: zo snel mogelijk weg daar”, sprak een aanwezige. De inwoners hebben vooral even niet welkom. De activi teiten en demonstraties staan gepland vanaf 10.00 uur en eindeigen om 16.30 uur. Het belooft dan ook een drukke dag te worden met veel verschillende soorten vertier. De deelnemers staan garant voor een gezellige en ook muzikale middag waar tevens informatie kan wor den ingewonnen over de verschillende verenigingen en clubs die het Gouwedorp rijk is. Iedereen rekent dan ook op een grote opkomst. De gemeente vraagt echter ook begrip voor de eventu ele geluidsoverlast dat een groot feest met zich mee kan brengen. get van 500.000 gulden. Met minimale middelen, zo veel mo gelijk doen. „Ik denk dat bijzon der is. Wie doet dat zo goed koop? Het kan door de filosofie te willen werken met vrijwilli gers en dat zijn er 250! De mensen doen het enorm graag want zo blijven ze in contact met mensen, maken zich nuttig en tellen als individu mee. Het past ook perfect in de doelstel ling: welzijn met een lage drem pel”, vertelt de oud-voorzitter enthousiast. Jongeren benaderen Tel.: (0182) 61 44 22 Fax: (0182) 63 27 35 E-mail: info@kreater.nl Website: www.kreater.nl WADDINXVEEN - De Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk, afdeling Senioren- werk organiseert op dinsdag 26 september a.s. de eerste bingo-avond van het nieuwe seizoen in het Anne Frank- activiteitencentrum. De zaal gaat open om I9.30 uur, de bingo begint om 20.00 uur. De kosten zijn 4,00 voor één plankje of 5,00 voor twee plankjes voor 7 ron den, inclusief een kopje kof fie. Er zijn mooie prijzen te winnen. Alle 55-plussers zijn van harte welkom in het ac tiviteitencentrum aan het Jan van Bijnenpad I in Wad dinxveen. De volgende wandeltochten zijn gepland op 31 oktober, 28 november en 19 decem ber. WADDINXVEEN - Nu de V.B.O.K. (Vereniging Be scherming Ongeboren Kind), weer gestart is met het nieuwe seizoen, staat de werkgroep Waddinxveen weer voor u klaar op vrijdag 22 september op de week markt. Naast ons assorti ment kraamcadeautjes en kraammanden (3,7 of 10 da gen pakket) hebben we nu ook een leuke prijsvraag. Kom gerust vrijblijvend kij- ken/vragen. Zaterdag 30 september is er een kinder- markt op de Bethelschool georganiseerd. Ook dan mag de V.B.O.K. zich presenteren. Voor de kinderen hebben we uiteraard een leuk spel en een aardigheidje. De ver eniging zet zich in voor een ieder, die problemen en zor gen ondervindt met een ge wenste of ongewenste zwangerschap. Hoe meer mensen het doel van de V.B.O.K. kennen, hoe meer huip er gegeven kan wor den. Voor meer informatie: Mw.Vermulm-Cammeraat, tel.0182-611745. doen aan netwerken. En als laatste wilde ik de organisatie en haar activiteiten meer in de publiciteit brengen. Ik denk dat dat alles goed is gelukt. Alles draait erg goed.” De SWW heeft slechts drie be taalde krachten terwijl het 80 activiteiten runt met een bud- moeite met de te bouwen be drijfspanden. Die zijn in het plan opgenomen omdat het bestemmingsplan het toelaat. Verplicht is het echter niet. Geopperd werd dan ook om alleen woningen te bouwen en het bedrijvencomplex te schrappen. De wethouder zegde toe daar nog eens met de ontwikkelaar over te pra ten hoewel ze zich afvroeg of dat minder verkeer op zou leveren. „Bedrijfsverkeer be gint 's morgens en eindigt ’s middags, je weet waar je aan toe bent. Bewoners krijgen ook visite tot diep in de avond”, aldus de wethouder. Hoewel de SWW de goede weg inslaat denkt Menken dat er nog wel meer moet gebeu ren voor jongeren. „Zij moeten moderner worden benaderd.” Er zijn al de serieuze opleidin gen voor hen en de wat losse re cursussen zoals bijvoorbeeld breakdance die over een tijdje van start gaat, maar Menken doelt ook op een groter ge heel. „Voor ouderen is het ge makkelijk om iets te organise ren. Daar doet geen enkele zaaleigenaar moeilijk over, zij leveren het bij wijze van spre ken nog schoner op dan voor het evenement. Maar jongeren Dat is iets anders. Jeugd- en buurtcentra zijn een zorgen kindje. Maar wil SWW meer kunnen doen dan is een accom modatie een voorwaarde. „Dat Multifunctionele Centrum is een schitterend idee maar niet voor jongerenwerk. Dat centrum zal toch een centrum blijken te zijn voor de weer wat ouderen. Niemand zit te wach ten op veel geluid in het cen trum of op jongeren die voor de deur staan. Het is een kwes tie van kiezen. Ik vind dat de ge meente beter haar troeven had kunnen zetten op een jonge renaccommodatie.” De volgende dag vieren de diverse organisaties die Waddinxveen rijk is in sa menwerking met de ge meente de Millenniumdag. Omdat vanaf zaterdagmor gen 07.00 uur de eerste deelnemers hun kraam ko men opbouwen zijn auto’s, aanhangwagens, caravans etc. was Menken al anderhalf jaar in functie en druk doende zijn ideeën gestalte te geven. „Ik vond dat de SWW te weinig oog had voor jongeren en vooral seniorenprogramma’s maakte. De SWW moest ook meer op de gemeentelijke kaart komen te staan en meer WADDINXVEEN - De lokale Waddinxveense omroep RTW krijgt voor het jaar 2000 een subsidie van 14.643,- De commissie adviseert de raad het collegevoorstel goed te keuren. bedrag staat gelijk aan de bij drage van het gemeentefonds ter compensatie van het af schaffen van de heffing lokale radio-opslag. WADDINXVEEN - De ge meente verzoekt omwonen den en winkeliers van win kelcentrum de Brug rekening te houden met het tijdelijk parkeerverbod op het Raad huisplein op vrijdagavond 22 september. Op die dag is het vanaf 20.00 uur verboden te parkeren op alle parkeer plaatsen rondom het ge meentehuis. WADDINXVEEN - De eerste ning te geven, wezen alle par- commissievergadering ROEZ mocht zich vorige week dins dagavond verheugen op een grote publieke opkomst uit de Zeeheldenbuurt. De ge meente Waddinxveen wil een appartementencomplex van 16 wooneenheden en een kantoor/bedrijfsgebouw neer zetten aan de Kromme Esse. De omwonenden zetten vraagtekens bij het te ver wachten toenemende verkeer in hun wijk. Ook voor de partijen was de verkeersverwerking het grootste probleem. Buiten het geen toestemming te geven CDA, dat eerst meer infor matie wilde alvorens een me- Het kruispunt Kromme Esse/Van Speijkstraat en de Van Speijkstraat is nu al gevaarlijk. Realisering van een kan- toren/appartementencomplex maakt de situatie er niet veiliger op. 1 WADDINXVEEN - Het was een technische opmerking van Kreater-directeur A. Koremans maar achteraf beke ken een mooie uitspraak die zeker hout snijdt in het Gou wedorp. Om te voorkomen dat de vele podia hinder van elkaar ondervinden wordt het stadhuis gebruikt als klankkast maar eervoller is de symbolische uitleg. Op de Millenniumdag van Waddinxveen op het Raadhuisplein geeft iedere organisatie zich bloot. inhoudelijke gesprekken pas. En die zijn volop bezig. Nu wordt er gewerkt aan een organisatie model en een gezamenlijk pro gramma”, vertelt Menken, die ook wel een rol voor de biblio theek ziet weggelegd in de nieuwe organisatie. Bij het op stappen van Menken kwam er di rect een ge ruchtenma chine op gang dat de fusie de oorzaak zou zijn. „Dat mensen denken dat ik opstapte omdat ik tegenstan der zou zijn van een fusie is lo gisch maar niet terecht. Ik ben sinds I juli voorzitter van de Rotary en dat kost veel tijd. Het is een kwestie van priori teiten stellen en één prioriteit is dat ik meer tijd thuis wil doorbrengen en wil reizen. Bo vendien vind ik 3 jaar een mooie periode. Maar nogmaals: van het begin af aan stond ik achter een samen voeging want het moét gebeu ren. Er zijn veel raakvlakken. Een voorbeeld: Kreater doet heel erg veel op het gebied van muzikale vorming, de SWW doet ook veel aan muziek maar dan voor het plezier en niet zo zeer om een bepaald niveau te halen. Een fusie kan de doorstroming verbeteren. Nu moet iemand die ’serieuzer’ muziek wil ma ken overstappen naar Kreater, in de toekomst blijft men bin nen dezelfde organisatie. Men sen zijn dan ook gemakkelijker te stimuleren”, legt Menken uit. Vele honderden vrijwilligers en zeker negentig verenigingen, clubs en organisaties laten die dag zien wat ze allemaal in huis hebben. Heel vrijwillig Wad dinxveen nodigt u uit om te ko men kijken, luisteren en amuse ren. Ook de middenstand levert zijn bijdrage aan het eve nement. Zo geeft de Aldi en het Keukencentrum voor een dag de parkeerplaats op en mogen de kramen stroom tappen bij de Knipperij, Aldi en Keu kencentrum. Om 10.00 uur geeft burge meester Jonk man het start sein voor de manifestatie door een schermverbinding te openen met Pelhrimov waar de burgemeester van het Tsjechi sche stadje enkele woorden tot Waddinxveen zal richten. Daar is alle reden toe want Tsjechië zal een grote (muzikale) bijdra ge leveren aan de Millennium- dag. „En dat kunnen ze feno menaal”, zegt Koremans. Waddinxveen is niet alleen gas theer van muzikanten uit Pelh rimov maar maakt ook gebruik van de talenten uit andere ge meenten die een vriendschaps band hebben met Nederlandse plaatsen. Een erfenis van het communis tische verleden in de voormali ge Oostbloklanden is het hoge niveau op cultureel gebied. Ko remans haalde geluidsappara tuur uit heel Zuid-Holland om de inwoners van het Gouwe dorp ook kennis te laten maken met al het moois dat de Tsje chen te bieden hebben. Na tuurlijk wil niemand het Wad dinxveense muzikale leven tekort doen. Ook zij bieden een gevarieerd en mooi pro gramma waar vele uren van re- ZEVENHUIZEN - Stichting Oud Zevenhuizen/Moerkapelle houdt op dinsdagavond 26 sep tember weer open huis in haar oudheidkamér Ons Verleden aan de Tweemanspolder 15 te Zevenhuizen. De openingstijden zullen weer zoals gebruikelijk zijn van 19.00 tot 21.00 uur. Dit keer is de conservator van de stichting, de heer Ad deVries in de gele genheid gekomen om de foto tentoonstelling melkvervoer 1905-1977 van de heer D. van Vliet tijdelijk in ons Historisch Centrum te laten zien. Tijdens het oogstfeest stond deze tentoonstelling opgesteld in de kerk van de Vrijzinnig Hervormden in de Dorps straat. Het is de bedoeling dat deze tijdelijke tentoonstelling door u allen wordt bezocht, want het is zeer zeker de moeite waard wat de heer van Vliet allemaal bij elkaar heeft weten te verza melen om deze unieke verza meling aan u te kunnen laten zien. Zo zijn er veel foto’s uit het verleden van de regionale melktransporteurs en andere artikelen over dit beroep te zien. De Stichting is de heer van Vliet dan ook bijzonder erkentelijk voor het mee willen werken. U kunt voor-intekenen op een nieuw uit te geven fotoboek over Moerkapelle. Dit foto boek wat wordt uitgegeven door is samengesteld door de heer P. v.d. Salm in samenwer king met o.a. enkele (oud)be- stuursleden van de stichting OZM. De voorintekenprijs be draagt voor donateurs een flin ke korting op de verkoopprijs en dient vooruit te worden be- staald. De routebeschrijving vind u in de kern van Zevenhuizen, via de bordjes met daarop vermeld Oudheidkamer. WADDINXVEEN - In de 3 jaar dat Geert-Jaap Menken (58) voorzitter was van de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk (SWW) heeft hij volgens eigen zeggen toch de ideeën verwe zenlijkt die hij had, was het goed werken met directeur Jan Korving en staat de aanstaande fusie tussen SWW en Kre ater goed op de rails. „Voor eind 2001 moet dat rond zijn.” Hij houdt dan ook een prettig ge voel aan zijn voorzitterschap over. De fusiegedachte ontstond twee jaar geleden hoewel er het laatste jaar pas echt spij kers met koppen werden gesla gen. „Het eerste jaar was, wat ik altijd maar noem, de 'snuffel- fase’. Een beetje ruiken aan elkaar, el kaar leren waarderen en jezelf positioneren ten opzichte van de ander. In dat kader passen ook de uitspraken van direc teur Korving (Korving sprak over een ’nieuw Kreater’, red.) toen de plannen voor het Mul tifunctioneel centrum werden gepresenteerd. Dat is een beet je de spierballen laten zien. Zodra de verhoudingen duide lijk zijn en er een duidelijk beeld van elkaar is, komen de bedrag aan subsidie te compen seren met extra reclame in komsten. „Mede door de con clusies in het gehouden luisteronderzoek, één op de drie Waddinxveners luistert wel eens naar de RTW, is het aantal advertenties aangetrok ken”, aldus Bakker. Wel wordt de omroep voor het jaar 2001 betrokken bij de ombuigingsvoorstellen. Geert-Jan Menken: „De gemeente had bij het besluiten over het MFC beter haar troeven kunnen zetten op een jongerenaccommodatie”. petities in heeft gezeten. Maar er is natuurlijk veel meer te doen. Schoolkinderen kun nen een speciale demonstra- tieroute volgen om kennis te maken met de vele organisa ties, de vele clubs bieden een grote hoeveelheid informatie om bekendheid te geven aan hun activiteiten en politici laten zich verleiden tot een debat. Natuurlijk is ook de RTW van de partij om verslag te doen. Mogelijk dat ook de regio nale zender Radio West aandacht zal schenken aan het evene ment. „Er gebeurt geweldig veel. De vensters gaan open, iedereen werkt belange loos mee. Dat is echt Waddinx veen”, zegt burgemeester Jonk man, die in een adem de prima sfeer tussen alle organisaties noemt. „Het wordt ’Waddinx veen voor Waddinxveen’. Alle mogelijke organisaties zijn uit genodigd. Onderwijs, politiek, kerken, welzijn, het is echt zo breed als mogelijk”, aldus Kore mans. „Het geeft me een trots gevoel zo te mogen werken. Al les in goede verstandhouding met elkaar, gewoon zaken aan elkaar vragen, altijd bereid iets te doen met elkaar”, aldus de Kreater-directeur. De burgemeester beaamt de mening van Koremans: „Dit dorp is enorm bevlogen. Het is een enorme prestatie van de verenigingen die aantoont dat deze samenleving leeft.” Er is een programmaboekje ge maakt dat vanaf heden voor ie dereen klaar ligt bij Kreater, de gemeentebalie, de bibliotheek en het kantoor van het Week blad voor Waddinxveen. Calluna. Bloeitijd valt, naar gelang variëteit van juni tot november. Diverse kleuren. 0 25-30 on. Ir Per stuk 6.95. Nu 2 voor Aanbieding deze week geldig of zolang de voorraad strekt. Mnhr II LL -iiuutriWinjiaar**^*^

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 25