Onbegrip voor ombuigingen ’Vox Jubilans’ op tournee in Engeland Open dag Souburgh trok veel belangstellenden gemeente Veertien ambtenaren ontvangen hulpdiploma Dialezing Kunst Kring Jongerenoverlast op Raadhuisplein z Informatie avond over 0182 - 63 03 32 I Kaartavond Gouwe Rijders Klaverjassen cafe Sport WADDINXVEEN - Dit sei zoen organiseert biljartver eniging ‘Sportvrienden’ we derom een achttal klaverjasavonden. Zij vinden plaats op de laatste maan dag van de maand en wel op de volgende data 25 september 2000, 30 okto ber 2000, 27 november 2000,20 december 2000 (Kerst klaverjassen), 29 ja nuari 200126 februari 200126 maart 2001 en 9 april 2001 (Paasklaverjas- sen). De avonden beginnen om 20.00 uur. Iedere avond zijn er mooie prijzen te winnen en na afloop van ie dere avond vindt er een verloting plaats. De avonden zijn in het clubhuis van de biljartvereniging Café ‘Sport’ aan de Kerkstraat I I te Waddinxveen. Kwart ton voor Kanker bestrijding WADDINXVEEN - De jaar lijkse collecte van de Ne derlandse Kankerbestrijding Koningin Wilhelmina Fonds heeft in Waddinxveen dit jaar 26773,- opge bracht. Het geld wordt be steed aan projecten op het terrein van wetenschappe lijk onderzoek, patiënten begeleiding en voorlichting. Het bestuur van de kanker bestrijding afdeling Wad dinxveen bedankt alle ge vers heel hartelijk voor hun bijdrage. Speciale dank gaat uit naar de collectanten voor hun geheel belangelo ze inzet voor dit goede doel. Heeft u vragen over preventie, vroege ontdek king, behande-ling of bege leiding van kanker, dan kunt u de KWF-voorlichters be reiken via de Hulp- en In formatielijn (gratis) 0800 - 022 66 22 of 0800 -KWF- KANKER (op werkdagen van 10.00 - 12.30 uur en van 13.30 - 16.00 uur) In dien u informatie wilt heb ben over 'Nederland in be weging voor de kankerbestrijding’ kunt u eveneens bellen. Ook via www.kankerbestrijding.nl is informatie verkrijgbaar. PvdA: financiële situatie valt wel mee Beurs voor Unicef vluchtelingen werk Boogie Woogie bij Mos en Spetter W’VEEN/BOSKOOP - Op de braderie van Boskoop zullen komend weekeind op de podi- umwagen bij Mos en Spetter optredens plaatsvinden van Neerlands beste Boogie Woogie-pianisten. Vrijdagavond is dat de ontdekking van de laatste jaren, Martijn Schok, sa men met mondharmonicaspe- ler/zanger Johan de Roos. Za terdagmiddag zal de bekende Eric Jan Overbeek zijn opwach ting maken. Geen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ontvangen? Bel LEZERS SCHRIJVEN y WOENSDAG 20 SEPTEMBER 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 29 verder gaan (Foto:A. Fioole.) I WADDINXVEEN - Burgemeester Jonkman kan gerust zijn. Sinds vori ge week woensdag heeft ’zijn’ huis er veertien bedrijfshulpverleners bij die in geval van calamiteiten precies weten wat ze moeten doen. Het bewijs van hun kunde overhan digde de burgervader in de raads zaal van het gemeentehuis. De Ba- Daarnaast was Van Doesburg schilder, dichter, schrijver, kunstkriticus, ontwerper en architect.Tot 1920 ontwikkel de hij in Nederland zijn kunst in dialoog met Mondriaan en architect Oud. Na 1920 ver breedt zijn wereld zich, hij gaat naar Berlijn, Weimar en Parijs en komt in contact met andere moderne bewe gingen als Dada, Constructi visme en Bauhaus. Onder pseudoniem zou hij dadaïsti sche klankgedichten schrijven en met Kurt Schwitters en zijn derde vrouw Nelly van Doesburg een geruchtmaken de dada-tour door Neder land maken. Op alle gebieden ontwikkel de Van Doesburg zijn eigen ideeën, die hij zo fanatiek uit droeg, dat het hem dikwijls tot felle botsingen bracht met vriend en vijand. De toe gang is gratis. Aanvang 19.30 uur. WADDINXVEEN - Auto club De Gouwe Rijders uit Waddinxveen organiseert donderdag 21 september haar traditionele kaartavond in hotel, café, restaurant De Unie aan de Kerkweg Oost 226 in Waddinxveen. In schrijven vanaf 20.00 uur. Het klaverjassen begint om 20.30 uur.Tijdens deze avond worden 4 rondes ge speeld. Men hoeft geen lid te zijn van onze vereniging, dus ie dereen is van harte wel kom. Na het kaarten zal er een prijsuitreiking plaats vinden met leuke prijzen. WADDINXVEEN - DeWad- dinxveense Kunstkring start dit najaar met een dialezing die dinsdagavond 26 septem ber gehouden zal worden in de zaal van de Immanuelkerk te Waddinxveen. Het thema voor die avond is: Theo van Doesburg, de mens en zijn kunst. In deze lezing zal Ankie de Jongh-Vermeulen, kunst historica, ingaan op de kinst en ideeën van Theo van Doesburg als ook op zijn kleurrijke persoonlijkheid. In twee musea was dit jaar een groot overzicht te zien van het veelzijdige oeuvre van de kunstenaar Theo van Doe- burg (1883-1931).Van Does burg is vooral bekend gewor den als initiatiefnemer en redacteur van het tijdschrift De Stijl, dat in 1917 werd op gericht en waarin een radika- le abstract-geometrische kunst en een kale, moderne architecteur werd gepredikt. Namens de ouders van de ze kinderen. MEVR. VAN VELZEN Oostpolderweg 82 Gezellig hoor, het pleintje bij het Gemeentehuis, bankje links, bankje rechts, grote betonnen ballen, waarop je zo leuk kunt zitten. Gezellig 's avonds met vriendinnen en vrienden wat lachten, kletsen, snoepen en ja, natuurlijk ook roken. Zo’n pleintje nodigt uit, is uitermate geschikt als ontmoetingsplaats voor onze kinderen. Maar zo als zo vaak en zoals op zoveel plaatsen zijn de kinderen (14, 15, 16 jaar) hier niet welkom. Want zij zorgen voor "vreselijk veel" overlast.Vooral bewoners op de Zuidkade hebben hier vreselijk veel last van. De jeugd zou rotzooi achterlaten (zelf zeggen ze alles op te ruimen), maken teveel herrie met de scooters, waar ’n paar uit de groep op rijden (tegenwoordig doen ze de scooters eerder uit en lopen ze het laatste stukje), en bovendien praten ze met z’n allen veel te hard en dat wel tot ongeveer 21.30 uur. Al deze su- zich nemen. Maar als die er niet zijn, dat wil len wij vanuit de verzorging en de verpleging toch voorkomen dat iemand iets te kort komt. Desnoods in een stukje van on ze vrije tijd.” De Marchandzaal is het sociale centrum van Zorgcentrum Sou- burgh. Hier wordt koffie ge dronken, kunnen bewoners de hele dag familie en gasten ont vangen, is er ruimte voor tal van activiteiten, zoals weeksluitin- gen, bejaardengymnastiek, op tredens van koren en andere ge zelschappen, bijzondere festiviteiten en bingo. De bewo ners van de seniorenwoningen zijn hier altijd welkom. Simon de Jong en Theo Koele waren zeer trevreden. „Alle zorgcentra in de omgeving hadden hun eigen open dag en als je dan zo’n aan tal mensen binnenkrijgt met zo veel interesse, dan is dat een prima resultaat”, aldus De Jong. Zorgcentrum Souburgh is ove rigens aanstaande zaterdag ook met een kraam voor perso- neelswerving en presentatie van de Vereniging Vrienden van Sou burgh aanwezig op de Millenni- umdag op het Raadhuisplein. Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden ge weigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel ge plaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. perzware delicten hebben er voor gezorgd, dat de buurman van het gemeentehuis al zo’n 5 a 6 maal de politie heeft gebeld. Resultaat: de groep is al ’n paar keer als ’n stelletje criminelen weggestuurd. Zij mochten zich daar niet meer met meer dan 2 perso nen vertonen, anders werd het gezien als samenscholing en dat is natuurlijk iets vreselijks, daar kun je zelfs ’n boete voor krij gen. Ach meneer de buurman, is dit nou echt iets om de politie er op af te sturen? Die mensen hebben wel iets anders te doen, zij hebben het al druk ge noeg. Buurman, laat die kinde ren toch. Leven en laten leven! Zo erg dat je de politie er meerdere keren op af moet sturen, kan het niet zijn. ZEVENHUIZEN - Donder dag 28 september en vrij dag 29 september wordt er weer een kinderkleding- en speelgoedbeurs gehouden t.b.v. Unicef. Goede na- jaars/winterkleding (schoon en heel) en goed speelgoed kunnen worden ingeleverd op donderdag 28 septem ber op de volgende tijden: van 9.00-12.00 uur, van 13.00- 16.30 uur en van 17.30- 18.30 uur. U kunt maximaal 30 stuks inleve ren; als u thuis prijst mag u 42 stuks inleveren en moet u een van onderstaande te lefoonnummers bellen. De verkoop is: op donderdag avond 28 september van 19.30- 21.00 uur en op vrij dagochtend 29 september van 09.00-11.00 uur. Men bepaalt zelf de verkoopprijs; eventueel in overleg. 1/3 is voor Unicef en 2/3 is voor uzelf.Voor inlichtingen tel.0180-633971,632252, 638094 of 631261. Het adres is: Gereformeerde kerk, Dorpsstraat 106 te Zevenhuizen. In Zorgcentrum Souburgh maakten de bewoners van de zorgafdeling afgelopen zaterdag met plezier een praatje met bezoekers van de open dag. (Foto:Sjaak Noteboom.) De gediplomeerden zijn Tineke Groeneboom, Ben Kramer, Han Bo- reel, Arlette van Campen, Rita Sie gers, Peter de Jong, Jan Goedegebu- re, MarjaVieveen, Ria van Dijk, Lenie Goor, Paul Niersman, Hans Roor, Si mon Knap en Gerard Dekker. REGIO - De Stichting Vluchtelingenwerk Wad dinxveen en omstreken kampt momenteel met een groot tekort aan vrij willigers en stagiaires die op een verantwoorde ma nier begeleiding en onder steuning kunnen geven. Om nieuwe vrijwilligers aan te trekken heeft Vluchtelingenwerk Wad dinxveen e.o. een wer vingscampagne opgezet. Een van de activiteiten is het organiseren van een informatieavond voor ie dereen die belangstelling heeft voor vluchtelingen werk. Op deze avond zal informatie worden gege ven over vluchtelingen werk in het algemeen en hoe de stichting Vluchte lingenwerk Waddinxveen e.o. werkt en functio neert. Een videofilm zal worden getoond over vluchtelin gen die in Nederland zijn terechtgekomen. Vervol gens zal een ervaren vrij williger uit de doeken doen hoe de begeleiding in zijn werk gaat wanneer vluchtelingen een woning krijgen toegewezen in Waddinxveen, Boskoop, Zevenhuizen of Moerka- pelle. Daarna zal een sta giaire vertellen over haar stage bij Vluchtelingen werk en welke ervarin gen zij tot nu toe heeft opgedaan. Natuurlijk komt ook een vluchteling aan het woord. Hij zal vertel len over het moeten vluchten uit eigen land en hoe het hem is vergaan in Nederland. De informatieavond wordt gehouden op dins dag 26 september in de voormalig Kohnstamm MAVO, Mauritslaan 55 te Waddinxveen. Om 19.45 hoopt de organisatie be langstellenden met een kopje koffie te mogen be groeten. sen richting Calais in Frankrijk om vandaar de overtocht naar Dover te maken. Na aankomst heeft Vox het Leeds Castle in Maidstone bezocht, volgens sommige kenners het mooiste kasteel ter wereld. Dinsdag stond een a capella lunchconcert in de beroemde Canterbury Cathedral op het programma. Canterbury kent een schat aan historische monumenten, waarvan deze kathedraal wel de belangrijkste is. Ook 's avonds werd een concert gege ven en wel in de All Saints Cat hedral in Maidstone. Vandaag, woensdag, is het een rustige dag wat het zingen be treft. Er wordt een stadstour in Londen gemaakt, waarbij de Voxers onder andere de le gendarische Big Ben, Downing In beide gevallen zal Pim Spet ter van de gelijknamige piano- handel op een tweede piano een ondersteunende rol spe len. Kortom een muzikaal spek takel. De voorzitter van de biblio theek, J. Willemstein, zat vol vragen. „Wat bekend is, is be kend maar we zijn dus op de hoogte van weinig tot niets”, zo sprak hij. Willemstein schetste een beeld van een tekort van 70.000 gulden dit jaar terwijl er over 2001 een aanvullende sub sidie nodig is van 135.000 gul den. De gemeente wil in het beleidsplan niet dan 20.000 gulden. Hij voelde zich in de kou gezet. Net als het Historisch Genootschap Waddinxveen dat graag een ge bouw of een ruimte voor een Oudheidkamer wil hebben maar nog geen subsidie van 25.000 gulden hoeft te ver wachten. Ondanks deze koele reacties liep de temperatuur op in de raadzaal waar de com missie zitting hield. De voorzit ters H. Poot van Be Fair en W. de Lange van v.v. Waddinxveen vrezen dat het opschuiven van het te plegen onderhoud zoals afgesproken in het vorige be leidsplan zal leiden tot afstel. „Er wordt geschrapt wat is af gesproken”, aldus Poot. De plaatselijke hockeyclub had een kriebelende vraag. Aan de Sniepweg vraagt men zich af hoe het kan dat de gemeente voor groot onderhoud geen geld meer heeft terwijl de club rond de 26.000 gulden huur betaalt per jaar voor twee vel den waarin ook een bedrag is opgenomen als reserve voor dergelijk onderhoud. Hardop klonk de gedachte als doekje voor het bloeden de club een lagere huurprijs aan te bieden. De partijen wilden zich nog niet wagen aan harde toezeg gingen maar vroegen zich wel af hoe de ombuigingen tot stand zijn gekomen. Dat er een ver andering plaats vindt van bou wen naar beheren, dat was al duidelijk maar een verdere on derbouwing konden zij niet vin den in het plan. B. Leferink (CDA): „Wij vinden het een mager plan. We moeten van bouwen naar beheren maar om dan nu al zo weinig te honoreren”. Ook D66 vond het maar ’mager be leid’. „Er wordt steeds meer af geknabbeld.” Commissielid Van Hoek van de PvdA wilde af van de treurzang die het college steeds aanheft. Volgens hem gaat het helemaal nog niet zo slecht met de ge meente. Hij wees erop dat de gemeente in 2001 nog een inci denteel overschot heeft van 1,2 miljoen en op de speerpunten van hetWaddinxveens gemeen tebeleid. „Niet altijd moet het geld voorop staan. De prioritei tenkeuze is een overschot of de samenleving. Wij vinden een aantal ombuigingen niet nodig en zouden graag zien dat een aantal geschrapte structurele subsidies toch minimaal inci denteel alsnog worden geho noreerd”, aldus Van Hoek. Wel ke subsidies alsnog zouden moeten worden uitgekeerd, wilde de PvdA’er niet zeggen. WADDINXVEEN - De Her vormde Gemengde Zangver eniging ’Vox Jubilans’ is deze week op tournee in Zuid-Enge- land. Dirigent Pieter Stolk en organist Jan Mulder hopen met de I 10 Voxers een drietal con certen te geven. Maandagmorgen om 6.00 uur vertrokken vier touringcarbus- sisopleiding Bedrijfshulpverlener leerde de veertien ambtenaren le vensreddende eerste hulp, reanima tie, het gebruik van kleine blusmid delen, optreden als gids binnen het eigen bedrijf en communiceren en alarmeren. De training was vooral praktijkge richt en duurde drie werkdagen. verpleegafdeling een parade paardje binnen de Stichting Zorgcentra Midden Holland is. „Dit was een startproject van de stichting en er kwam geld voor mooie spulletjes. Mevrouw Fahrner, de voorganger van de heer De Jong, koos voor lichte, heldere kleuren en daar zijn we nog steeds blij mee.” Wachtend op de lift die bezoekers naar de Marchandzaal op de derde ver dieping brengt, vertelt de team leider dat verpleging en verzor ging in haar ogen nog altijd een roeping is. „Mensen kijken me wel eens gek aan als ik dat zeg, maar ik meen het echt. Geld verdienen kun je overal en vaak aanzienlijk meer dan in de gezondheidszorg. Maar werken hier geeft mij enorm veel vol doening. Samen zorgen dat ou deren die het zelf niet meer al lemaal kunnen regelen het goed hebben. Proberen ondanks te weinig personeel en tijdgebrek toch ruimte te vinden voor een ge sprek, een wandelingetje, even naar de markt of naar de win kels. Het is fijn dat familie en vrijwilligers veel van deze leuke dingen voor onze bewoners op Street 10, Buckingham Palace en Westminster Abbey zullen zien. Winchester, de oude hoofdstad van Engeland, wordt donderdag bezocht. Ook hier staat een wereldberoemde ka thedraal, waar Vox een lunch concert zal geven.Vrijdag heeft Vox nog een ontspannende dag, als zij het eiland Wight be zoeken. Dit eiland heeft een rijke histo rie en een opvallend, wisselend landschap, variërend van glooi ende heuvels tot adembene mende hoge kliffen. Zaterdagmorgen wordt de te rugtocht aanvaard, waarna Vox zaterdagavond weer in Wad dinxveen verwacht worden. ’Beter-uit Reizen’ uit Alphen aan den Rijn heeft zorggedra gen voor de organisatie voor deze tournee. WADDINXVEEN - De open dag van Zorgcentrum Souburgh heeft zaterdagochtend 35 be zoekers getrokken; stuk voor stuk mensen die daadwerkelijk in de zorg voor ouderen waren geïnteresseerd. In de als informatiecentrum in gerichte aula werden zij met koffie of thee en cake ontvangen door locatie-manager Simon de Jong. Behalve belangstellenden voor een baan in de gezondheidszorg of een inzet als vrijwilliger, kwa men eveneens ouders van per soneelsleden een kijkje nemen en werden vragen gesteld over de verschillende mogelijkheden die Souburgh voor verzorging en verpleging biedt. De open dag leverde drie tot vier vrijwilligers op en een aan tal sollicitanten, van wie de meesten eerder in de zorg heb ben gewerkt en de draad weer willen oppakken en anderen op zoek zijn naar een andere baan. Na het doorkijken van de docu mentatie, waarbij een brochure gids met vacatures bij Souburgh en de zeven andere zorginstel lingen, waarmee het Waddinx- veense zorgcentrum samen werkt, nam teamleider Thea Koele bezoekers mee voor een rondgang door het gebouw en de hiermee intern verbonden seniorenwoningen.Hierbij werd de privacy van de bewoners ui teraard in acht werd geno men.De afdeling Dagverzorging is er zeven dagen per week voor eigen inwoners en andere oude ren uit Waddinxveen. In een huiskamersfeer komen mensen die soms ietwat in de war of al leen zijn bij elkaar. „Ze doen ge wone dingen, lezen de krant, eten, praten en zingen samen. Soms zijn er activiteiten, maar centraal staan gezelligheid en veiligheid.” In de keuken kon vanwege de strenge veiligheids- en hygiëne voorschriften het uitscheppen van de maaltijden voor het eigen huis en de thuis- diners op afstand worden beke ken. De verpleegafdeling voor psychogeriatrische bewoners heeft in elkaar lopende huis- en eetkamers, een binnentuin en sinds kort een beschut terras. Thea Koele meldde trots dat de WADDINXVEEN - Bij veel verenigingen wilde het er vo rige week niet in dat zij hun subsidie volgens het beleids plan wel kunnen vergeten. Het college van B&W sneed grote delen subsidies uit het vorige beleidsplan en dat re sulteerde op een volle publieke tribune en acht inspre kers. - S Staringlaan 8, 0182 - 621222. KEUKENS. TEGELS SANITAIR Overige de Waardt shoi g Parallelweg West 9-11Culemborg Nw. Havenweg 7-13, Hilversum Morsestraat 21, Tiel Schiedamsedijk 110. Vfi w w w.dew aardt-show room.nl

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 29