Onderzoek toont slecht functione- rende ambtelijke organisatie kwalit< Concert Concordia op Millenniumdag |ood Meubelen Eindstanden langebaanzwemmen E LID 11.695,- M Kreatercursus beeldend voor kinderen Veelzijdig bestuurslid gedecoreerd De Gouwestem in Praten over Veilingkarren gestolen PIANO’S voor ELKE BEURS Cursus schminken bij SWW WADDINXVEEN - De Stichting Waddinxveens Welzijnswerk organiseert in het najaar weer een tweetal cursussen ’basistechnieken schminken’. Een cursus be staat uit 3 theorielessen en 5 praktijklessen. Om opti maal te kunnen oefenen is het de bedoeling dat u voor de praktijk- lessen een mo del meeneemt.Tijdens de lessen komen de volgende onderwerpen aan de orde: basis schminkmaterialen, het mengen van kleuren, het maken van kleuren combinaties, speciale tech nieken om kinderen te schminken en hygiëne. Deelname aan de cursus kost 60,- voor 8 lessen, inclusief een reader en schmink- materiaal.Voor mensen die als vrijwilliger actief zijn bij Waddinxveen- se scholen, buurtcentra of verenigingen bedragen de kosten voor de cursus ƒ30,-. Goudse St. Janskerk peuters Termijn verkoop teststroken verruimd Door Huib Schouten Vergadering Platform Armoedebestrijding y /'ml Contante Korting! Geen Kom vrijblijvend eens kijken! WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ontvangen? Bel 0182 - 63 03 32 Of het nu een nieuwe of een gebruikte is... wij hebben: Speciale aanbieding: origineel schapenlederen fauteuils model Adam en Eva. Nu per stuk slechts 11’* By WW» 1 KT :1 - v - I WOENSDAG 20 SEPTEMBER 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 33 aan Burgemeester J. Rijsdijk speldde de Koninklijke onderscheiding op. (Foto:A. Fioole) PIANOHANDEL WADDINXVEEN ^4... St. Victorplein 2 - 2741 JN Waddinxveen - Tel.(0182)6116 97 (maandag en dinsdag gesloten) WADDINXVEEN - Het eerste optreden na de zomervakantie is voor de harmo nie en voor het opleidingsorkest C-Ak- koord in aantocht. Op zaterdag 23 sep tember a.s. geeft het harmonieorkest van Muz.Ver. Concordia een concert tijdens de millenniumdag welke georganiseerd wordt door de gemeente Waddinxveen. Van I0.00 uur tot I I.00 uur is het har monieorkest o.l.v. Jeroen Wentel te belui steren op het Raadhuisplein bij het ge meentehuis. De muziekwerken die te beluisteren zijn lopen uiteen van een be werking op een Disneyfilm tot een be werking op een klassiek muziekwerk. Een greep uit de muziekwerken die de har monie zal spelen zijn:A childrens suite, de grote belangstelling, een verruiming van deze termijn. „Er zijn altijd mensen die het net niet gelezen hebben en die moeten ook van deze ge legenheid gebruik kunnen maken”, aldus de Jong. Hij kreeg onmiddellijk bijval van de heer Bac van de SGP. Bac had tijdens de commis sievergadering al aandacht voor een soepele overgang stermijn gevraagd. Wethouder Van der Stee wilde er niet moeilijk over doen. Vervolgens werd met in stemming van de volledige gemeenteraad besloten, dat mensen alsnog voor de ou de prijs gemeentegrond, aanliggend aan hun eigen perceel, kunnen verwerven. Als voorwaarde werd vastge steld, dat gegadigden zich voor I oktober 2000 bij de gemeente dienen aan te mel den. reikt voorafgaand aan een ver gadering van de kerkenraad. WADDINXVEEN - Tussen vrijdag 8 september 18.00 uur en zaterdag 9 septem ber 12.00 uur is ingebroken in een bedrijf aan de Brede- weg. Hierbij zijn in totaal 202 smalle zilverkleurige veilingkarren, zogenaamde Deense karren, ontvreemd. Deze stonden op het bui tenterrein achter het bedrijf wat omgeven wordt door een hek. Men is het terrein opgekomen door dit hek te vernielen. Om de veilingkarren te ver voeren heeft men waar schijnlijk een vrachtwagen gebruikt. Deze vrachtwagen moet te zien zijn geweest vanaf de Bredeweg. De politie verzoekt getui gen van deze inbraak en mensen die weten waar de karren zich op dit moment bevinden, contact op te ne men met het politiebureau te Waddinxveen: 0182- 642666. Overture to a new age, Lone star celeb ration, Movie Magic, Second Suite, Bee Cee Bee Gee en Cordilleras de los an- des. Tijdens deze millenniumdag, van 10.00 uur tot 16.30 uur kan men ook de marktkraam van Concordia bezoeken. Hier kan men een beeld krijgen hoe het bij Concordia reilt en zeilt, d.m.v. foto’s en informatieboekjes. Tevens kunt u ook informatie inwinnen over het lidmaat schap bij Concordia en over muziekles sen. Het opleidingsorkest C-akkoord van muz.Ven Excelsior uit Boskoop en Con cordia Waddinxveen geven tijdens de Bo- skoopse braderie op zaterdagmiddag van de activiteiten die het Platform Armoedebestrijding verricht en de adviezen die het Platform aan de gemeente Waddinxveen zendt. Daarna zal de burge meester met de aanwezigen in discussie gaan over zijn inlei ding. Voor informatie: het secre tariaat van het platform, de Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk, telefoon 0182 - 631932. De lessen worden gegeven door Mevrouw S. Kennedy in gebouw ’Kreater’, Kerk straat 13 te Waddinxveen. Cursus IOp maandagmor gen van 9.30 tot 11.00 uur. 2,9, 16, 30 oktober, 6, 13, 20 en 27 november 2000 Cursus 2: Op woensdag avond van I9.30 tot 21.00 uur op 4, 11, 18 oktober, I, 8, 15, 22 en 29 november 2000. Heeft u belangstelling voor een van de cursussen of wilt u meer informatie, dan kunt u contact opnemen met de S.W.W, telefoon (0I82) - 631932. Orde van Oranje Nassau, on der meer op grond van zijn langdurige inzet voor de kerke lijke gemeenschap in Waddinx- veen.Vanaf 1975 tot heden is hij kerkelijk actief. Eerst drie jaar als ouderling van de Gereformeerde kerk in Oost-Souburg, daarna vanaf I978 als ouderling in Waddinx veen. Sinds I989 is hij algemeen nanciële regelingen wil het plat form ook werken aan het tegengaan van eenzaamheid van mensen (’sociale armoede’). Er zal informatie worden gegeven over de activiteiten van de ver schillende organisaties. Later Jonkman een inleiding houden over ’Interactief besturen’ waarbij deze werkwijze in ver- WADDINXVEEN - Bij Kreater beginnen binnenkort cursussen tekenen/schilderen en beeld- houwen/boetseren voor kinde ren vanaf zes jaar. Docente Catrini Lelieveld geeft op een bijzonder inspirerende wijze lessen in tekenen en schilderen. Na een bepaalde periode wordt het werk van de jonge cursisten tentoongesteld. De bekende kunstenaar Josiah Onemu tekent opnieuw voor beelhouwen en boetseren. Zijn leerlingen makn onder zijn des kundige leiding kennis met de vele mogelijkheden van het werken met klei, gips en andere materialen. Ook zij mogen hun werk het publiek laten zien. De cursus tekenen/schilderen voor de jeugd omvat twaalf we ken van anderhalf uur per keer en kost 120 gulden. De lessen voor zes- tot en met achtjari gen beginnen maandag I I sep tember, van kwart voor vier tot kwart over vijf. Donderdag 14 september begint de cursus voor negen- tot en met veer- tienjarigen, eveneens van kwart voor vier tot kwart over vijf. Beeldhouwen en boetseren duurt vijftien weken met lessen van anderhalf hier. De kosten zijn 180 gulden. De start voor de zes- tot en met negenjarigen is op woensdag 13 september, vab twee uur tot half vier en voor de tien- tot en met vijf tienjarigen op zaterdag 16 sep tember, van tien uur tot half twaalf. Aanmeldingen en meer infor matie bij het secretariaat van Kreater gedurende kantooru ren. Het adres is Kerkstraat 13, Waddinxveen; telefoon 0182- 614422; e-mail info@kreater.nl; fax 0182-632735. Door Huib Schouten Z’HUIZEN-MOERKAPELLE - De plaatselijke politici heb ben ooit van uit hun midden een rekeningcommissie in het leven geroepen om het op de juiste wijze functione ren van de ambtelijke organisatie te controleren. En niet voor niets zo blijkt uit een recent onderzoek. De commissie, die uit politici van alle in de gemeenteraad aanwezige partijen bestaat, kiest op gezette tijden een on derwerp en controleert ach teraf de doelmatigheid van de ambtelijke organisatie bij de re alisering van het project. Op dit moment heeft men een onder zoek afgerond inzake de bouw van de buitenaccommodatie van gemeentewerken aan de Zuidplasweg in Zevenhuizen. Uit de rapportage van de com missie blijkt, dat niet altijd op de juiste wijze is te werk ge gaan bij de realisering van dit project. De architect bleek ge kozen op onder meer het feit dat hij zo’n aardige presentatie had gegeven. Daarna had de ar chitect bepaald welke aanne mers voor het project in moch ten schrijven. Vervolgens ontstond er ook nog eens dis cussie over de laagste inschrij ving door dat een aannemer de aanneemsom in letters anders had verwoord dan in cijfers waar door niet met zekerheid vast staat of uiteindelijk de laagste inschrijver het werk heeft gekregen. De commissie spreekt in dit verband van een onzorgvuldige aanbesteding. Deze discussie bleef niet be perkt tot de aannemers, want zelfs het schoonmaakbedrijf dat uiteindelijk de boel schoon moest opleveren bleek niet de laagste aanbieder te zijn ge weest. Wat de commissie ook tot opmerkingen bracht, was het feit dat aannemer van der Spek de opdracht voor het bouwrijp maken van de grond voor 30.000,- wist te verwer ven. Vervolgens presenteerde hij een rekening voor meer- werk bij deze werkzaamheden van 78.000,- die door de ge meente vlotjes werd betaald. De commissie was zeer be- WADDINXVEEN - Op zater dagavond 30 september a.s. zingt het inmiddels 140 man sterke Chr.Waddinxveens Man nenkoor De Gouwestem o.l.v. hun dirigent Martin Mans, in de monumentale Grote- of St. Janskerk te Gouda. Instrumen taal zal de avond worden om lijst door Martin Zonnenberg aan de vleugel en Harm Hoeve zal het prachtige, monumentale orgel bespelen.Tijdens dit man- nenkoorconcert zal de nieuwe CD ‘Mannenkoorconcert 3’ worden gepresenteerd. Een zeer geslaagde opname waarbij het mannenkoor wordt bege leid door een professioneel strijkorkest. Bij eerdere man- nenkoorconcerten in de St. Janskerk deelde De Gouwe stem de aandacht met diverse andere zanggroepen en vocale solisten, op verzoek van velen is er dit jaar meer ruimte op scriba. Het vervullen van dit kerkelijk ambt is een intensieve taak. Toch is Van der Honing daarnaast ook actief voor de Hockeyclub Waddinxveen, eerst als secretaris, nu als trai ner van de jeugdteams en lid van de technische commissie. De onderscheiding werd uitge- strijd zijn aangegaan tegen de ’stille’ armoede in de gemeente op de avond zal burgemeester Waddinxveen. Dit Platform heeft zich als doel gesteld de mensen die rond het bestaans minimum leven, te wijzen op de band zal worden gebracht met financiële mogelijkheden die er zijn om hun situatie te verlich ten en de regelingen en infor matie daarover toegankelijker te maken. Daarbij bijgestaan door de cliëntenraad waarin het programma gemaakt voor de sonore zang van dit prachti ge mannenkoor. Bijzonder wordt een eerste openbare op treden van het vanuit het koor gevormde Dubbelmannen kwartet. Het belooft een afwis selend concert te worden. Het Mannenkoorconcert op zaterdagavond 30 september begint om acht uur. De toe gangsprijs is 12,50. Kinderen van -16 en senioren van 65+ betalen 7,50. Een kaart voor het hele gezin kost slechts 30,00. Toegangs kaarten zijn verkrijgbaar ’s avonds aan de kerk. In de voor verkoop zijn de kaarten te be stellen bij het secretariaat van het mannenkoor, de heer G. van Pelt, tel. 0182-612504, bij de heer A. De Rooij, tel. 0182- 612100 of bij Boekhandel Son- neveld, Kon. Wilhelminaplein 5, tel. 0182-613061. Z’HUIZEN - DeVier- stroom, de organisatie voor kruiswerk en maatschappe lijke dienstverlening in Mid- den-Holland, organiseert in Zevenhuizen een serie van vijf bijeenkomsten met als thema Praten over Peuters. De eerste bijeenkomst is op woensdagavond 11 ok tober van 20.00-22.00 uur. De bijeenkomst is bestemd voor ouders/verzorgers van kinderen in de leeftijd van 1,5 tot 4 jaar. De bijeen komst omvat informatie over ontwikkeling en op voeding van de peuter, ei gen wil ontdekken van de peuter, eten, slapen, drift en spelen. De deelnemers kunnen ook zelf onderwerpen inbren gen. De bijeenkomst wordt geleid door twe wijkver pleegkundigen van de Ou der- en Kindzorg en vindt plaats in het wijkgebouw aan de Dorpsstraat 75. De kosten voor de vijf bijeen komsten bedragen f 25,- voor de gehele cursus. Aan melding voor deze bijeen komst: De Zorglijn, tel.0182-594500 op werk dagen van 08.30-17.00 uur. Heeft u vragen over onze andere diensten dan kunt u eveneens bellen met de Vierstroom Zorglijn. blijven het goed doen bij de da mes en heren vrijeslag zoals ook Karin Berckenkamp bij de masters 30+. Zij eindigen in de middenmoot. Een keer zullen Judith van Berkel en Nic Geers bij de masters het hoofd moe ten buigen voor nieuwkomers in de groep 55+.Want het ver schil in leeftijd met de jongeren neemt uiteraard toe en bij de langebaan is erboven de 55 geen verdere onderverdeling. Voorlopig geven zij echter geen krimp en opnieuw hebben zij al hun lOOOm vrijeslag nummers gezwommen. Geers kwam daarnaast ook nog uit op een aantal 2 of 3 km’s vrijeslag bij de heren algemeen. Elk jaar ziet hij kans om in het klassement, ondanks het ouder worden - hij is nu 62 -, een plaats in de eindrangschikking op te klim men. In 1998 werd hij 55ste, vorig jaar 54ste en nu staat hij 52ste tussen de honderden deelnemers. nieuwd, waarom dit meerwerk niet in het bestek was meege nomen en zo omvangrijk was uitgelopen. Uiteindelijk bleek dit te maken te hebben met de aanleg van een wasplaats die uiteindelijk niet doorging. Ook over de levering van hoog- ovenslakken was het nodige te doen. Volgens de gestuurde re kening was er ruim 2000 ton slakken aangeleverd. Niemand bij de gemeente had echter ge controleerd of de hoeveelheid klopte. Als bewijs moest dienen de vrachtbrieven van drie sche pen die totaal 2600 ton slakken in Gouda hadden gelost ten be hoeve van aannemer M.C. van der Spek te Moerkapelle. Hoe veel hiervan onder de buiten- dienstlocatie terecht is geko men kan achteraf op geen enkele wijze worden vastge- steld.Vaststelling achteraf bleek chronisch een probleem zodat de commissie nadrukkelijk aan dacht heeft gevraagd voor een betere dossiervorming. Ook wil zij voortaan van elke leve ring een getekende opdracht en een rekening zien. Dat was inzake dit project niet altijd mogelijk gebleken. De commis sie vat in het eindoordeel dan ook samen, dat het verwerken van dergelijke projecten binnen het gemeentehuis verbetering behoeft.Wethouder de Gooijer had waardering voor het dege lijke werk van de rekeningcom missie Hij zegde beterschap toe inzake toezicht, dossiervor ming en het gunnen aan de laagste inschrijver. Het college sprak verder over een leerpro ces voor alle betrokkenen. Dui delijk zal echter zijn dat het leerproces niet op gaat voor de rekeningcommissie. Die weet in de korte tijd dat zij actief is, nu al de vinger professioneel op de zere plek te leggen. WADDINXVEEN - Na de lan- gebaanwedstrijden van de afge lopen twee weekeinden in de Zeeuwse Braakman en in Oos- terhout, Goes en Vlissingen zijn de klasseringen van deze zo merse zwemcompetitie be kend. De laatste langebaan in Roermond zal daarin komend weekend geen verandering brengen. Na een periode waar in menige ereplaats op diverse fronten voor de Waddinxveen- se zwemclub Gouwestaete was weggelegd zijn het nu nog de masters Judith van Berkel en Nic Geers die voor klinkende overwinningen zorgen. Master Hans den Boer is gestopt. Mar- tijn van den maagdenberg, ja renlang topper bij de heren schoolslag, ging naar een ande re vereniging en Jan Willem van den Hoek heeft na een droom- periode op de vrijeslag gas te ruggenomen. Hij zwemt, door verhuizing bij Torpedo uit Bus- sum. Michelle en Mark Nahon W’VEEN/BOSKOOP - In de Waddinxveense Ontmoetings- kerk is op 12 september een Koninklijke onderscheiding uit gereikt aan Y.J. van der Honing. Omdat hij een inwoner van Bo skoop is, werd de onderschei ding opgespeld door de Bo- skoopse burgemeester J. Rijsdijk. De heer Van der Ho ning is benoemd tot Lid in de Eiken (blank, donker en honing), modern, koloniaal, grenen en kersen: bij Voorbrood ontvangt u altijd 10-30% Wie kan rekenen, rekent op Voorbrood! Wodh Kom kijken in onze toonzalen (5000 nr!) boordevol woon- en sfeerideeën! Z’HUIZEN-MOERKAPELLE - Wethouder Van der Stee con stateerde tijdens de raadsver gadering van 12 september, dat het Weekblad voor Wad dinxveen binnen de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle kennelijk goed wordt gelezen. Naar aanleiding van een arti kel in deze krant inzake een op handen zijnde prijsverho ging bij aankoop van teststro ken gemeentegrond, is het ge meentehuis overspoeld met telefoontjes. Tientallen inwoners zijn in middels voor de fatale datum 12 september, met de ge meente tot overeenstemming gekomen over de aankoop van een teststrook. CDA-er De Jong wilde echter, gelet op 13.30 tot 14.30 uur een concert op het plein voor de Blokker. In dit orkest zijn de leerlingen van beide verenigingen sa mengevoegd en door aanvulling van as sistentie uit de harmonieorkesten is er een volwaardig orkest ontstaan. C-Akkoord geeft concerten tijdens di verse activiteiten zoals op een braderie, avondvierdaagse e.d. in Waddinxveen en Boskoop. C-Akkoord speelt eigentijdse muziek die tijdens de braderie is te beluisteren zo als, Carnaval de Paris, Disney, Friends for live, Rock About, Shalom Alechem, Sol dier’s song. Stand by me,The Universal B.C en YMCA. Ook C-Akkoord staat o.l.v. Jeroen Wentel. WADDINXVEEN - Op dinsdag mensen in een uitkeringssitu- 26 september a.s. vindt de der- atie, zitting hebben. Naast de fi de vergadering plaats van het Platform Armoedebestrijding Waddinxveen in dit jaar. Dit platform wordt gevormd door een grote groep organisaties en instellingen die gezamenlijk de Dorpsstraat 119 Zevenhuizen ZH Telefoon0180-631111 Fax 0180-633024 www.voorbrood.nl Openingstijden: op werkdagen tot 18.00 uur; vrijdag koop avond tot 21.00 uur, zaterdag 10.00-17.00 uur; zondag gesloten. W ■MkflBMMg Mm MM m Mb

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 33