Groeneweg toont tekort aan beleving Derde ING/Bridge-Kroegentocht Waddinxveen 8-uren endurance race van Berghem Derde Makelaardij De Pater toernooi slaat aan Flyers klaar voor competitie Veel publiek bij Club kampioenschappen Be Fair Bekenden Be Fair Goede start TTV Kwiek zakt af Uitslagen sjoelen aan kop bij Moerkapelle Smurfenvoetbal bij WSE De stand 1-4. Jeugd I flfii WOENSDAG 20 SEPTEMBER 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 35 Toegang is natuurlijk gratis. Door de inzet van de leden van technische commissie, jeugdcommissie, huishoudelij ke commissie, de bardiensten en alle tennissers kan weer gesproken worden van een geslaagd toernooi dat ook dit jaar weer veel publiek heeft getrokken. De stand bovenaan: IBen van Geffen, 2. Gerard van Omme ren, 3. Hugo van Elteren. WADDINXVEEN - Voor tafeltennisvereniging Kwiek is de afgelopen week de competitie weer begonnen. Het eerste seni orenteam ging, in de eer ste klasse van de regionale competitie Holland-West, op bezoek bij het Schie- damse Brandersstad 3 en pakte met 4-6 de overwin ning. Het was een wed strijd waarbij Kwiek, met name in de eerste helft, de punten scoorde. Sterke man was Wim van Wage- ningen, die ongeslagen bleef, Ronald Verboon won 2 partijen en invaller Jac ques Brand won eveneens een partij. Kwiek-2 deed, in de twee de klasse, eveneens goede zaken tegen het Bode- graafse BOK-2. In de thuis wedstrijd bleven ze met 6- 4 de baas. Rob Kappé En Paul van der Hart wonnen twee partijen.Adri Berc- kenkamp won een enkel spel en, samen met Paul van der Hart, het dubbel. Kwiek-3 was minder ge lukkig in de uitwedstrijd tegen het Goudse Flamin go’s 2. Met 9-1 verlies was het geen beste start. Al leen invaller Wim de Wit wist de eer te redden. WADDINXVEEN - De voetbalclub Be Fair verl oor de derde competitie wedstrijd bij Leonidas met 2-1. De Rotterdammers waren blij met dit succes omdat zij nog puntloos waren. Het enige Wad- dinxveense doelpunt scoorde Martijn Clardey uit een strafschop. Be Fair zakte een paar plaatsen op de ranglijst, die wordt aan gevoerd door BVCB en Jo- dan Boys. Moerkapelle won met 2-3 bij Linschoten. In de eerste minuut tikte Lennaert Visser al 0-1 in, maar vanaf de aftrap werd het na een fout in de ver dediging l-l. Ondanks uit stekend keepen van John Roest werd het voor de rust 1-2.Twintig minuten voor het einde zorgde de doorzettende Erik Noor- land voor 2-2 en vlak voor tijd kapte Peter Zijderhand twee tegenstanders uit en scoorde 2-3. In het zondagvoetbal be haalde WSE bij Teylingen het tweede puntje (0-0). Waddinxveen was danig op schot tegen Zwarte Pijl. Het werd 9-1 door doelpunten van Jeffrey Pons (4),Appie Razak (3), Stefan Kanters en Michael Blonk. Het programma voor za terdag: Be Fair-WDS, Moerkapelle-Zuiderpark, zondag: ASC-Groeneweg, WSE-FC Zoetermeer.Am- merstol-Waddinxveen (wedstrijd van de week). WADDINXVEEN - De uitslagen bij het sjoelen zijn: klasse A: IKees Kui pers 1397,2. Dirk Jan van Drunen 1385, 3. Cor Faay 1365.4. Jan Kersbergen 1363.5. Pascal van Gils 1359. Klasse B: I. Gerard Vos 1331, klasse C: IGuus Re- nesse 1298, klasse D: I. Wim Slingerland sr. 1137. WADDINXVEEN - Van vrij dag 25 augustus tot en met zaterdag 9 september heeft de tennisvereniging Be Fair haar clubkampioenschappen enkelspel en gemengd dub bel voor senioren gehouden. Er konden 310 deelnemers worden geteld en er werden 337 wedstrijden gespeeld. Heren enkelspel A, Robin en zijn broer Sebastiaan Andrin ga maakten er een familie on deronsje van waarbij Robin als sterkste uit de bus kwam 6-4 6-1. jarigen. Onder professionele begeleiding van onze jeugdtrai ners zullen zij proberen om uw kind, eens per maand, een on-, vergetelijke leuke zaterdagoch tend te laten beleven waarin voetbal, spel en plezier centraal zullen staan. Jonkman is met 3 gewonnen wedstrijden poule winnaar geworden. Dames enkelspel A, Meiyin Boere had een makkelijke overwinning door het opgeven van Jennifer An dringa. Dames enkelspel B, Rosita Stoelinga en Jeanne van de Heuvel hebben er een spannende partij van gemaakt omwille van de tijd en be reidwilligheid van deze dames is in de 3e set direct de tie break gespeeld waarbij Rosita er met de winst vandoor ging, 5-7 7-5 7-6. Dames en kelspel C, Bianca Bijkerk Sandra Berkenkamp, Bianca behaalde de overwinning bin nen in een sportieve wed strijd 7-5 6-2. Gemengd dubbel A, Jennifer en Robin Andringa versloe gen Jolanda Los/Cees Boon- stoppel in een spannende wedstrijd 6-2 3-6 7-5. Ge mengd dubbel B, Fanny van den Berg/Roel Booden wis ten, ondanks het verlies van de I e set, Gepke van der Sluis/Jaap van der Loo te ver slaan waarbij de 2e set als topper kan worden aange merkt 4-6 7-6 7-5. Gemengd dubbel C, Elles Heren enkelspel B, Martin Huizer speelde tegen Rob Peterse waarbij de 2e set spannend was 6-1 7-5. Heren enkelspel C, Ed Toonen ver sloeg Andries Bijkerk in een zeer spannende partij 6-3 6- 3. Heren enkelspel D, Martin van de Maat Peter Bijkerk 6- I 6-4. Heren enkelspel Vete ranen A, Casper Heerma van Voss, die eindelijk de vetera nen leeftijd (50 jaar) heeft bereikt, was te sterk voor Willem Steenvoorden 6-2 6- 2. Heren enkelspel Veteranen B, deze categorie speelde in een poule systeem. Rinze Zijderhand/Remon Kooyman wisten het kampioenschap binnen te halen door het jammerlijke opgeven van het koppel Majorie Gordijn/Rene Minnee. Ook de jeugd kwam deze 2 weken in het strijd perk voor hun clubkampioen schappen dubbel. De resulta ten waren als volgt: Jongens A. Ie Joshua Makkinje en Ri chard van der Ark, 2e Marijn Pronk en Alexander van Ro- sendael 6-3, 6-4. Jongens B. Ie Steven Gilles en Leon Kommer, 2e Freek Westera en Roel Herrebrugh 6-3,7-6. Meisjes A. Ie Susan Olden- brugh en Danielle van Berge- ijk, 2e Manja Herrebrugd en Dieuwke Bresser 7-6, 7-6. Meisjes C. Ie Roosje Glas beek en Julia van Rosendael, 2e Steffie Geertsen en Deb bie Verkley 6-1 Bij de jeugd is de competi tiestart goed verlopen. Het eerste team won met de maximale score (0-10) de uitwedstrijd tegen HBM Taveri. Danny Vermeulen,)? p Cammeraat en Kevin van der Voort lieten in de tweede klasse van Hol- land-West merken dat ze hogerop willen. Team 2 verloor in Nieuwerkerk met 7-3 van NTTC, in Nieuwkoop behaalde team 3 een 3-7 overwinning op TTVN-3. Spelend als tegen FC Lisse moet Groeneweg opnieuw op een lastige competitie rekenen. Het geeft meteen aan dat het verjongingsproces bij de club uit Zevenhuizen wat moeizaam verloopt. Trainer De Jong: „Je kan ook met ere verliezen, maar van strijdlust heb ik alleen in de tweede helft wat terugge zien. In de eerste helft werd er door ons apatisch gespeeld.We lieten ons de kaas van het brood eten. Volkomen terecht kwamen we met 3-0 achter te staan. FC Lisse is een betere ploeg dan Warmunda waarte gen we gelijk (0-0) speelden. Van een slechte ploeg als War munda hadden we moeten win nen en dat geldt ook voor de wedstrijd tegen Soccer Boys waarin we met 2-0 voor ston den en toch met 2-3 verloren”. Groeneweg speelt dit seizoen in de vierde klasse A. Buiten Floreant, WSE en Soccer Boys komen de tegenstanders voor namelijk uit de Leidse regio. Sommige zijn geheel nieuwe voor Groeneweg. Maar dat geldt andersom ook. In de voetbalbijlage van het Leidsch Dagblad zei trainer Jan Zoete melk van Voorschoten’97 (het vroegere Randstad Sport) over de nieuwe indeling: „Groene weg, nooit van gehoord. Maar het is ook wel eens leuk om te gen onbekende verenigingen te voetballen”. Groeneweg moest het tegen FC Lisse nog steeds stellen zonder de geblesseerde verde- zinderend duel werden Jeroen Joling en Arie Plaisier de te rechte winnaars en kampioe nen van Waddinxveen. Er werd in twee sets gewonnen van Paul v.d. Maas en alweer Alexa nder Wensink. Zo te merken werd het hoogstaande tennis door de vele toeschouwers op het terras zeer gewaardeerd. Als afsluiting had de voorzitter nog een verrassing in petto. Door loting werd er een van de deelnemende koppels uit verkoren om een weekend gratis gebruik te kunnen ma ken van een Renault cabriolet, een geste van een van de twee hoofdsponsors, Garage Kem penaar in Boskoop. De geluk kigen waren Karin en Mare Heemskerk, die in de finale dubbel F de titel hadden vero verd. MOERKAPELLE - In de derde ronde van de onderlinge com petitie bij schaakvereniging Moerkapelle waren enkele in teressante partijen te bewon deren, Kersverse koploper Hu go van Elteren bestreed clubkampioen Ben van Geffen op rustige wijze. Toen hij in het middenspel een goede mogelijkheid niet benut te kreeg zwart de overhand. Pionwinst resulteerde in een gewonnen eindspel. Gerard van Ommeren speelde de Baltische verdediging tegen Wim Vroe- gindeweij.Toen wit het pionne- tje op b7 snoepte werd zijn da me ingesloten en Gerard won. Nieuwkomer Andre Nieuwlaat verspeelde een belangrijk pion tegen Wouter Vroegindeweij, die won en weer helemaal te rug lijkt te zijn. Cees van Vuur- en begon zijn seizoen met een keurige winstpartij tegen Arie Hoogduijn. WADDINXVEEN - Na twee, door het weer, min of meer in het water gevallen toernooien, is het derde kampioenschap van Waddinxveen, het Makel aardij De Pater toernooi, voor tennisdubbels een overtuigend succes geworden. Omdat de afgelopen jaren het weer steeds spelbreker was ge weest, is het toernooi wat vroeger in het jaar georgani seerd, direct na de clubkam pioenschappen dubbels van TV Waddinxveen, in de hoop dat de weergoden ons wat beter gezind zouden zijn. Dit is gro tendeels gelukt. Ondanks eni ge regen, op de laatste finale dag, kon het toernooi normaal op datum worden afgewerkt. Dat de finales, door de regen val op zondagmorgen, pas in de vroege avond worden ge staan al grote bekendheid ge niet blijkt wel uit de grote be langstelling. Eind juli, ruim een maand voor de officiële slui tingsdatum was inschrijving voor de Kroegentocht al niet meer mogelijk, omdat het maximum aantal deelnemers van 176 paren op dat moment al was bereikt.Veel deelnemers aan eerdere edities van de Kroegentocht of aan de Bridge- marathon van februari 2000 hadden al vroeg ingeschreven, wetende dat de Kroegentocht een succesvol en goed georga niseerd evenement is. De start Door Bert Hertog ZEVENHUIZEN - Er viel weinig aan te merken op de 1-4 overwinning die FC Lisse bij Groeneweg behaalde. De Lissenaren, die vorig seizoen op de tweede plaats eindig den, beschikken over een goed combinerend elftal dat een maatje te groot was voor Groeneweg. Zeker voor een Groeneweg dat in de eerste helft weinig beleving toonde en pas gevaarlijk werd nadat trainer Henny de Jong een drietal wisselspelers had ingezet. Groeneweg was in Zevenhuizen niet opgewassen tegen FC Lisse, dat vorig seizoen op de tweede plaats eindigde. (Foto Artistic Art Liesbeth van der Vis.) WADDINXVEEN - De basket ballers van de Waddinxveen Flyers spelen op 22 september de eerste wedstrijden. Dames I en Heren I kwamen afgelopen weekend uit in het bekertoer nooi. De Dames hoefden niet te rei zen en konden samen met Ca dy '73 uit Capelle a/d IJssel, Quick Runners uit Bunschoten en Ttiboria uit Valkenswaard uitmaken welke twee teams een ronde verder mochten be keren. Quick Runners bleek de sterkste en de Dames uit Wad dinxveen - niet geheel com pleet - behaalden een mooie tweede plaats en zullen nu rich ting Zevenaar afreizen om te gen Basketiers - een tegen stander uit de eerste divisie - te spelen. Dames I staat onder leiding van een nieuwe trai- ner/coach en wel Bart Mole naar. Bij Heren I en Jongens Ju nioren I heeft Flyers Alionne Diouf uit Gouda weten aan te trekken. Alionne is een oud eredivisie spelen en brengt een hoop er varing mee. Dit is ook wel no dig, want Heren I is dit seizoen sterk verjongd en zal het moei lijk krijgen. Bij de jeugd zal er bijzonder worden gelet op de nagespeeld zullen worden. De prijsuitreiking is omstreeks 18.00 uur. De 3e Kroegentocht wordt mede mogelijk gemaakt door sponsoring van de ING- Bank Waddinxveen en Boon-a- Part Bridgereizen. Bovenal wordt door de organiserende Bridgeclub Waddinxveen dit jaar weer dankbaar gebruik ge maakt van de inzet en gastvrij heid van de volgende horecage legenheden: De Unie, De Boeg, De Waard van Waddinxveen, De Sphinx, Paddles en La Taran tella. Nieuwe locaties zijn dit jaar De Hefbrug en Ijssalon Merino. van de wedstrijddag is om 10.00 uur in Hotel De Unie, al waar de deelnemers hun deel name- en rondeformulieren in ontvangst zullen nemen. Om 10.30 uur start gelijktijdig in 8 etablissementen de eerste speelronde van 4 spellen. Na vier ronden zal er in de diverse locaties een lunch geserveerd worden. De middagsessie start vervolgens om 14.00 uur en duurt tot circa 16.45 uur. Na af loop zullen alle deelnemers zich begeven naar het Anne Frank Centrum, alwaar onder begeleiding van live-muziek nog vele spellen geanalyseerd en speeld, deed aan dat alles niets af. Het was verbazingwekkend, hoe er na een Inag en ver moeiend tennis-seizoen nog met groot enthousiasme voor dit kampioenschap werd ge streden. Kennelijk heeft dit toernooi, dat een mooie afslui ting van het zomer-toernooi- seizoen betekent, toch weer klank in Waddinxveen gevonden. Het belooft jaarlijks een van de sportieve hoogte punten te worden in ons dorp. Ook van de pers waren diver se medewerkers aanwezig om het een en ander vast te leg gen en deelnemers en organi satoren te interviewen. Er werd in poules gespeeld waardoor iedereen tenminste drie partijen speelde. Aange zien er velen voor twee on- WADDINXVEEN - Zaterdag 23 september zal het rondom de Hefbrug weer gezellig druk zijn en zal het straatbeeld be paald worden door de van ‘kroeg-tot-kroeg’ wandelende deelnemers aan de Derde Bridge-Kroegentocht van Wad dinxveen. In totaal 352 deelne mers (176 paren) zullen op 8 locaties rondom de Hefbrug in 8 ronden van elk 4 spellen met elkaar de strijd aanbinden om de eerste plaats: een door Boon-a-Part aangeboden bridgeweekend. Dat de Bridge- Kroegentocht in haar korte be- diger Sander Zieck. Zijn ver vanger Ronald Zweere raakte eveneens geblesseerd zodat oudgediende Peter Hordijk weer zijn opwachting maakte. Opmerkelijk was dat Groene weg de eerste kans kreeg om de score te openen. Het schot van Jarno van Dorp uit een voorzet van Alexander Vroegop werd echter gestopt door doelman Lamboo. Daarna nam FC Lisse het initia tief en gaf dat niet meer uit handen. Aanvoerder Jack Schram scoorde na een kwar tier het eerste doelpunt, Mar Bisschops liet uit een voorzet van Wout Abbink 0-2 aanteke nen en na 35 minuten werd het 0-3 toen Wout Abbink uit een vrije trap de bal schitterend in schoot. Dat Abbink het patent op een dergelijke trap heeft be wees de Lissense linksback di rect na de hervatting toen hij uit een vrije schop doelman Gert Haan opnieuw kansloos liet: 0-4. Twee onnodig door Jaap Be vaart en Leon van Vliet wegge geven vrije trappen vond trai ner De Jong, die driemaal wisselde. Bart Scheffers, Michel Poorter en junior Kevin Zijder hand kwamen in de plaats van Guido Stuurman, Reinier Go- rissen en Rogier Wijnveldt. De niet fitte Reinier Gorissen pakte vorig seizoen regelmatig zijn doelpuntje mee, maar te gen FC Lisse lukte hem dat niet.Vlak voor de rust bediende hij Guido Stuurman, die de juis te richting miste. Daarna schoot Gorissen zelf uit een hoekschop van Klien van Dam rakelings naast. De jonge Haag se scheidsrechter Herman Houtman, die in de begeleiding zit, gaf een gele kaart aan Groe- neweg-aanvoerder Marco Terp- stra. Halverwege de tweede helft bracht Jarno van Dorp na een doorbraak de score op Daarna schudde Groeneweg de schroom van zich af en was Jar no van Dorp dicht bij een tweede treffer evenals Klien van Dam na een vrije trap die doelman Lamboo met moeite verwerkte. Tegen het aloude ASC, op de grens tussen Leiden en Oegstgeest, krijgt Groene weg zondag de kans op een vervolg van het laatste kwartier tegen FC Lisse. een traditie te worden. Hij be dankte ook de sponsors. Zon der een bijdrage van het be drijfsleven komt zo’n evenement nu eenmaal niet van de grond. Hopelijk kunnen we ook volgend jaar weer op voldoende medewerking reke nen. Als kampioenen van Waddinx veen, konden in de damesdub- bel Gerda Kok en Herma Re- nirie worden gehuldigd. Als tweede eindigden Tonny Oost- dam en Carin Witte. In het gemengd dubbel waren Karlijn Joling en Arie Plaisier de sterkste combinatie, win nend van Irene Streng en Alexander Wensink in alweer een spannende finale, een drie setter. Als sluitstuk werd de heren dubbelfinale gespeeld. In dit reed daarna verder en Robert reed daarop de laatste ander half uur van deze race. Het weer was ondertussen veran derd in een fikse onweersbui waarna de regen met bakken uit de lucht viel. Er werd geko zen voor een extra wissel waarbij de regenbanden op de kart werden gemonteerd. Na deze bandenwissel scheen het weer op te klaren, wat weder om een bandenwissel en dus tijdverlies zou betekenen. Het besluit toch maar door te rij den viel goed uit want de regen viel na enige tijd weer rijkelijk. Robert kon zich hierin echter goed handhaven en finishte uit eindelijk op een keurige tiende plaats. De beste positie van dit seizoen. „De motoren liepen als een trein, alhoewel er voor de vol gende race misschien wel een nog betere afstelling kan wor den bereikt”, zie Jeroen en thousiast na afloop en ook Ro bert prees de afstelling die de coureurs hadden gevonden na een dag hard trainen. „Er zit ab soluut veel potentie in dit team met deze kart en deze cou reurs, zeker na zo’n prestatie op een moeilijke baan als Berg- Jiem”, aldus Robert. Het rijden van deze race is on der andere mogelijk gemaakt door Noorïander Sportcars, Chem Dry Veen en Topsign re clame bestickering en belette ring in Waddinxveen. Meer in formatie over de races en het team zijn te lezen op de eigen website: www.djbracing.nl. De nieuwe sponsor die voor ko mend seizoen is gevonden, is Boot Rialto in Hoofddorp. WADDINXVEEN - Het smur fenvoetbal komt er weer aan. WSE start op zaterdagmorgen 30 september om 11.00 uur voor het tweede seizoen met deze speelse manier van ken nismaking met het leuke voet balspel en een gezellige vereni ging, voor jongens en meisjes in de leeftijdsklasse van 3, 4 en 5 verrichtingen van Jongens en Meisjes Junioren en Jongens Kadetten. Van de drie teams wordt veel verwacht want ze strijden op een behoorlijk hoog niveau. Grote onbekende is het team Jongens Adspiranten I. Nu uitkomende in de hoogste klasse zal blijken of dit niet te hoog is ingeschat en er zal veel gevraagd worden van de spe lers om goede resultaten te kunnen boeken. Ook is Wad dinxveen Flyers dit seizoen weer gestart met het geven van trainingen aan de allerjongste beginnende basketballertjes. Op zaterdagmorgen in de Dui kelaar van 09.30 tot 10.30 uur kunnen jongens en meisjes ge boren 1992 en later terecht om - onder deskundige leiding - het spel met de bal en de be ginselen van het basketball te leren. Alle ander belangstellenden kunnen op maandag- en woensdagavond terecht voor inlichtingen. Een bezoek op on ze wedstrijdavond behoort na tuurlijk ook tot de mogelijkhe den. Elke vrijdag van 19.15 uur zijn er competitiewedstrijden in de Duikelaar. Eerst de jeugd en om 21.00 uur beginnen de seniorenwedstrijden. derdelen (dus zes te spelen partijen) kan men zich voor stellen voor wat soort proble men de wedstrijdleiding zich geplaatst zag. Dat er wel eens wat misging is dan onvermijde lijk. Gelukkig kon dit in eerste instantie door de wedstrijdlei ding, maar ook de flexibele op stelling van de betreffende deelnemers, in sportieve sfeer worden opgelost. Dat er door de wedstrijdlei ding, onder aanvoering van Alexander Wensink, Cock van Drielen en Nicole Burger, weer bergen werk verzet zijn, mag best genoemd worden. Na de ’spetterende’ finales werden de prijzen door voor zitter Cees Kroon uitgereikt. In zijn speech lonkte hij alweer naar volgend jaar, want zo’n sportevenement verdient het WADDINXVEEN - Zondag 27 augustus werd de conditie van de coureurs weer danig op de proef gesteld in de 8-uren end urance race van Berghem. Na de nodige veranderingen bin nen het team, de monteur ver liet het team, waren de voorbe reidingen voor deze wedstrijd door de coureurs zelf grondig gedaan. Na een gunstige loting kon DJB Racing vanaf de zesde startpo sitie vertrekken. Nederlands kartkampioen 1999 Robert de Graaf reed als gastrijder met het team mee omdat teamma nager Dick Littooij niet kon rij den wegens een gebroken lens. Robert startte de reace en kon prima meerijden in de top tien van het veld met 43 rijders. Na 96 minuten rijden kwam hij vanaf een zevende plaats bin nen en nam Jeroen Reijm het stuur over. Bij elke wissel moest er getankt worden en Jeroen kwam als zestiende het veld weer op. Een wissel veroorzaakt altijd een aantal plaatsen verlies, le der team is echter gebonden aan hetzelfde wedstrijdregele- ment. Dit houdt onder andere in dat iedere rijder hooguit '"twee uur aaneensluitend mag rijden. Er zitten voor elk team dus minimaal drie verplichte wissels in de race. Na een keurige race waarbij weer werd opgeklommen naar een elfde plek, nam Bram Gel- derblom plaats in de kart. Het weer was ondertussen zeer dr eigend geworden. Toch kon Bram na twee uur goed rijden droog binnenkomen op een mooie negende plaats. Jeroen

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 35