Vrouwenraad Waddinxveen WEEKBLAD CARTOON VAN ELIAS I900 istorisch Waddinxveen I' /-_, bestaat 12 jaar Historisch Genootschap terug naar Waddinxveen rond Verkeersinrichting KW-plein deugt niet 11 T. Organist Jan Raas geeft concert in gereformeerde kerk Terugblik ’Vox Jubilans’ op tournee Engeland zr Bokhrysant Nieuw Collecte voor telefoon- Dieren- nummer VVV Gouda Four Bourbon Kinderbingo Klaverjassen bescherming Rl Baby op komst Bingo GroenRijk De Bosrand Prinsen Schouw 1 2394 CX ALPHEN A/D RIJN Telefoon (0172) 47 52 99, Fax (0172) 49 52 51 U vindt ons achter het BP station Kerk en Zanen. howrooi A Unieke gebeurtenis Nu nog in knop, straks een grote bloemenbol. t Verkrijgbaar in vier kleuren. (•Van 9.95 voor Geen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ontvangen? Bel 0182 - 63 03 32 _D Het Ri jke Tu i nIe v e n WOENSDAG 27 SEPTEMBER 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 13 DE VERKEER. DESKUNDIGEN r y I J Al met al kijkt het koor terug op een geslaagde tournee.Velen hebben, nu ook in Engeland, weer getuige kunnen zijn van het Evangelie van Jezus Chris tus, door ’Vox Jubilans’ zingend ten gehore is gebracht. WADDINXVEEN - Het vorig jaar opge knapte Koningin Wilhelminaplein onder gaat binnenkort al weer enkele wijzigin gen. Het is de gemeente, politie, supermarkt en, niet te vergeten, het me rendeel van de weggebruikers een doorn in het oog dat automobilisten massaal het inrijverbod vanaf de Willem de Zwijgerlaan negeren. Dikwijls ont staan daardoor gevaarlijke situaties bij het oversteken van het voet- en fiets pad. Daarom wordt de uitrit direct aan tober van 21.00-01.00 uur. Ie dereen is welkom. Entree 5,-. Tot ziens in de Kromme Esse! De tentoonstelling Waddinx veen rond 1900 zal worden ge opend op donderdag 5 okto ber, ’s avonds om 20.00 uur en is te bezichtigen van 6 t/m 26 oktober op dinsdag t/m vrijdag van 10.00-16.00 uur, op zater dag van 13.00-16.00 uur. WADDINXVEEN - Op vrij dag 29 september is er kop- pelklaverjassen in de S.V. Oranjewijk aan de J.W Fri- soweg. De zaal gaat open om 20.00 uur, er wordt ge start om 20.30 uur. Het in schrijfgeld bedraagt 10,- per koppel. Iedereen is van harte welkom. met rock- en Blues muziek op te luisteren. Op zaterdag 7 ok- 2 De problemen ontstaan door gemaks- zucht en de bereidheid bij de automobi listen een beperkt gokje te wagen. Veel autogebruikers weigeren de verder gele gen inrit te gebruiken en weten dat er een zeer kleine pakkans is omdat de i’l rr EP AS WADDINXVEEN - Ter gele genheid van Werelddieren dag op 4 oktober, zal de Dierenbescherming, werk groep Waddinxveen, van 2 t/m 7 oktober haar jaarlijkse collecte gehouden. Het re sultaat hiervan komt vooral ten goede aan het Dierente huis Midden-Holland te Gouda. Daar worden uit de hele regio zwerf- en af- standsdieren opgenomen, dus ook uit Waddinxveen. Voor de medische controle en verzorging zijn twee die renartsen verbonden aan het Dierentehuis. Dat het tehuis nog altijd no dig is getuigt het feit dat er jaarlijks zo'n 800 honden en katten worden opgenomen. Bijna alle dieren krijgen een nieuw tehuis of gaan terug naar de eigenaar. Om een zo goed mogelijk resultaat te behalen kan de werkgroep nog collectanten gebruiken. Wie ook wil hel pen de collecte tot een suc ces te maken (ook jongeren vanaf 14 jaar kunnen zich aanmelden) kan bellen met Nel Oort, tel. 616 519 voor nadere inlichtingen. WADDINXVEEN - Four Bourbon heeft de eer om de openings-avond in de speel tuinvereniging ’de Overkant’ WADDINXVEEN - Woens dagmiddag is er weer kin- derbingo.Het begint om I 3.30 t/m 15.30.Voor leden is de entree fl.2,25 en voor niet leden fl.2,75. Dat is in clusief drinken en een snoepje. Kinderen onder de 7 jaar mogen meedoen maar alleen onder begelei ding want er zijn niet ge noeg volwassenen aanwezig om alle kinderen te helpen met bingo’n. WADDINXVEEN - ’Waddinx veen rond 1900’ is de titel van de expositie die het Historisch Genootschap Waddinxveen in oktober gaat organiseren. Aan de hand van voorwerpen, oude archieven en overlevering kun je heel wat reconstrueren Ne derland is het land met de grootste museumdichtheid van de hele wereld. Nergens anders zijn zoveel mensen actief bezig het verleden een duidelijk ge zicht te geven. De behoefte daaraan is dus groot. Als op 5 oktober de expositie van het Historisch Genoot schap Waddinxveen wordt geo pend, zal er heel veel moois te zien zijn. Unieke voorwerpen, die normaal opgeslagen liggen op stoffige zolders of in vochti ge kelders. Oude boeken en fo to’s, die het leven van alledag tonen. Gebruiksvoorwerpen, waarmee allang niet meer ge- |L K.W. PLEIN WILLEM DE ZWIJGER LAAN Vele vrouwenverenigingen en - groeperingen zijn lid geweest van de vrouwenraad. Nu richt de vrouwenraad zich niet al leen meer op vrouwenvereni gingen maar ook, en dat zijn er heel wat, vrouwen die actief zijn in verenigingen en groepe ringen, ook al zijn het geen spe cifieke vrouwenclubs. De vrou wenraad gaat door en heeft eigenlijk nog steeds dezelfde uitgangspunten als 12 jaar gele den.Voor meer informatie: Bep Vermeij, voorzitter, tel. 613 891 Lottie van den Berg, secretaris, tel. 614 485. ZEVENHUIZEN - Op 30 sep tember geeft Jan Raas een con cert op het Van Leeuwen-orgel van de gereformeerde kerk aan de Dorpsstraat 102. Aanvang 20.00 uur, de toegang is vrij. Sinds I99I zorgen de commis sie Kerkmuziek van de gerefor meerde kerk en de culturele stichting 'De Zeven Muzen’ dat er aan het eind van de zomer een bekende organist een con cert geeft op het in dat jaar in gebrbik genomen orgel. Dit keer is het de beurt aan Jan Raas, vaste bespeler van het ge meentelijk orgel in de Amster damse Mozes Aaronkerk, hoofdvakdocent orgel en orge- limprovisatie aan de Hoge school voor de kunsten Utrecht en gastdocent aan het Conservatorium van Amster dam. Raas won al vele prijzen I tal viel deze avond tegen. Naast de introducés waren er slechts zes Londenaren. Deson danks werd er een volwaardig programma gezongen en waren ook de orgelsolo’s van Jan Mul der, waaronder een eigen varia tie op het Engelse volkslied, weer heel mooi. Donderdag 21 september reis de Vox door naar Bourne mouth, een plaats aan de Engel se Zuidkust. Onderweg werd Winchester aangedaan, alwaar het koor een lunchconcert zou geven in de Winchester Cat hedral. Deze kathedraal stamt al uit het jaar 1079 en heeft het langste schip van alle Europese kerken. Daarnaast staat in de kathe draal een orgel van topkwali teit. Na een generale repetitie werd om 13.00 uur het laatste concert van deze tournee ge geven. Gesteund door de prachtige akoestiek van deze kathedraal en het fabuleuze or gelspel van Jan Mulder gaf 'Vox Jubilans’ in dit eeuwenoude Godshuis een prachtig zingend getuigenis af. Er waren veel po sitieve reacties, waarbij mensen van Nieuw-Zeeland tot Argen tinië CD’s van het koor afna men. De avond na aankomst heeft het koor in het zeer luxe en mooi gesitueerde Ashford In ternational hotel haar a capelle repertoire voor de dag daarop gerepeteerd. Op dinsdag I9 september vond namelijk een voor het koor unieke gebeur tenis plaats. Om 12.00 uur middag heeft ’Vox Jubilans’ en volledig a capelle repertoire ge zongen in de imposante Can terbury Cathedral. Dit lunch concert werd door vele mensen beluisterd en bewon derd. De Canterbury Cathedr al wordt beschouwd als de moederkerk van de Anglicaanse kerk. Het is maar weinig bui tenlandse koren gegeven' om daar te mogen zingen.Vox vond het dan ook een groot voor recht dat haar te beurt viel. Diezelfde dag heeft het koor nog een concert gegeven en wel in de All Saints Church in Maidstone. In deze kerk, waar van het koorgedeelte wegens restauratie in de steigers staat, worden veel concerten gege ven. Het concert van Vox werd begeleid door Jan Mulder. Er was veel belangstelling van de lokale bevolking, ook voor CD’s van zowel koor als orga nist. Op woensdag 20 september ’s avonds was er een concert in de St. Bride Church. Deze kerk, die door dezelfde architect werd ontworpen als de St. Pauls Cathedral, ligt op slechts enkele minuten loopafstand van de St. Pauls. Het bezoekersaan- GOUDA/W’VEEN - De Vierstroom en Kraamzorg de Waarden organiseren in Gouda op maandag 9 en 16 oktober twee aansluitende informatieavonden voor aanstaande ouders. De avon den worden gehouden in Hervormd Centrum Het Anker, Emmastraat 49 te Gouda. De eerste avond geeft een diëtiste informatie over de voeding van de aanstaande moeder en de moeder die haar kind borstvoeding geeft. Daarna geeft een ver loskundige informatie over de zwangerschap en ver schillende manieren van be vallen. Op de tweede avond vertelt een kraamverzorgen- de over haar werk tijdens de kraamperiode, ook wordt er door een teamlei der kraamzorg uitleg gege ven over de verschillende soorten en vormen van thuiskraamzorg. Verder wordt u geïnformeerd over de uitzet van uw baby en kunt u zien wat er allemaal voor de nieuwe wereldbur ger aangeschaft moet wor den.Vervolgens wordt er aandacht besteed aan de voeding van de baby. Er is een medewerkster van de Vereniging Borstvoeding Na tuurlijk aanwezig. Tenslotte geeft een wijkverpleegkundi ge uitleg over het consulta tiebureau en de zorg die verleend wordt aan ouder en kind. Op beide avonden is er natuurlijk volop gele genheid tot het stellen van vragen. De bijeenkomsten duren van 19.30 tot ongeveer 2I.45 uur.Als bijdrage in de kosten wordt 5,00 toe gang gevraagd p.p. per avond. Als u één of beide avonden wilt bijwonen en u hebt zich nog niet opgege ven dan kunt u Kraamzorg de Waarden bellen (tussen 9.00 en 16.00 uur), telefoon nummer 0182-325555. GOUDA - Vanaf 2 oktober heeft deVW Gouda een nieuw telefoonnummer. Het nieuwe nummer is 0900-goudavw of tewel 0900-46832888. Door middel van dit geautomatiseer de nummer kan de beller zelf de gewenste informatie kiezen en beluisteren. Informatie over de stad Gouda, bezienswaardig heden, evenementen, en hotel- informatie zijn voorbeelden van de keuzes die gemaakt kunnen worden. Men kan tijdens de openingstijden van de VVV worden doorverbonden met een informatrice. Er zijn meer dere redenen waarom de VW is overgegaan naar dit informa tienummer. De belangrijkste is wel de se- rivce.Vanaf nu kan deWV haar klanten 24 uur per dag telefoni sche informatie verschaffen. Vragen over de overnachtings mogelijkheden komen vaak na sluitingstijd binnen. Deze vra gen kunnen op deze manier wel beantwoord worden. Een andere reden is het verminde ren van de vele telefoontjes die het balie-personeel dagelijks binnen krijgt. Met name in drukke tijden krijgen zij vaak dezelfde vragen. Er blijft nu meer tijd over voor de klanten aan de balie en het gesprek hoeft niet steeds te worden onderbroken om de telefoon aan te nemen. brandweer uitrukken, wat leer de je op school? Wie zaten er in de gemeenteraad en wat gaf de gemeente jaarlijks uit? Wie stonden er aan het hoofd van de kerken? Hoever strekte zich eigenlijk ons dorp uit? De aula van de voormalige Kohnstamm-mavo aan de Mau- rislaan, waar de expositie plaatsvindt, zal goed toeganke lijk gemaakt worden. De vele vitrines zullen voorwerpen en archiefstukken tonen, op de pa ver- WADDINXVEEN - Stichting Wijkwerk de Zuidplas, Zuid- plaslaan 552, organiseert op vrijdagavond 29 september in het Zuidhonk een bingo- avond voor de jeugd tussen de 8 en 15 jaar. De 8-jarigen mogen alleen meedoen wanneer zij onder begelei ding zijn van een volwasse ne. De bingo begint om I9.30 uur en duurt tot on geveer 2I.30 uur. De zaal is om 19.00 uur al open. woord zijn.Tevens zal het kwar- taalblad van september geheel in het teken staan van deze ex- |B positie. N Het Historisch Genootschap M heeft in zijn 7-jarig bestaan al K' drie grote exposities georgani- H seerd. In I993 stond de Wad- dinxveense industrie centraal, in het herdenkingsjaar I995 ’Waddinxveen in roerige tij- den’en in I997 de Waddinx- Bi veense Kerkweg. Het eerste lustrum werd in I998 gevierd Fj met een eendaagse expositie ’Waddinxveen in oude ansicht kaarten’. overtreding slechts luttele seconden duurt. Met het opheffen van de uitrit zal het drukker worden bij de Koningin Wilhel- minasingel en de achter de supermarkt gelegen in- en uitrit aan de Willem de Zwijgerlaan. Om te kijken of deze maat regel de verkeersveiligheid niet zal bena delen wegens de toenemende verkeers druk op de twee opritten, zal de gemeente na enige tijd een evaluatie uit voeren. WADDINXVEEN - De Her vormde Gemengde Zangver eniging ’Vox Jubilans’ en haar dirigent Pieter Stolk is afgelo pen zaterdagavond 23 septem ber jl. teruggekeerd van een tournee van zes dagen door Zuid-Engeland. Vijf jaar na de tournee door Tsjechië heeft het koor de afgelopen week een aantal concerten gegeven in het zuidelijke deel van Enge land. en is betrokken bij diverse in ternationale orgelfestivals, vooral ook waar het gaat om improvisatie en interpretatie. Hij houdt zich bezig met een diepgaande studie van het clavi chord en publiceert daarover. Hij zal werken gaan spelen van J.S.Bach, Joseph Haydn en Hendrik Andriessen en verder zal hij improviseren op een ge geven thema. Iedereen is wel kom. 5?5 Aanbidding deze week geldig of zolang de voorraad strekt. De initiatiefgroep, bestaande uit Lottie van den Berg (Vrou wentrefcentrum ’(Z)onder dak’, Bep Vermeij (Rooie Vrou wen PvdA), Wil Waterreus (CDA-Vrouwenberaad) en Ma ria Wientjens (WD-Vrouwen) zorgden ervoor dat meer dan 12 jaar geleden er in Waddinx veen de vrouwenraad werd op gericht. De doelstellingen wa ren toen dat er een platform gevormd werd waarin vrouwen uit alle delen van de samenle ving konden discussiëren over de maatschappij en de positie van de vrouw daarin. In de loop der jaren heeft de vrouwenraad vele activiteiten georganiseerd, zoals de jaarlijk se vrouwendag op of rond 8 maart, cursussen, zoals werken met de computer, notuleren, vergadertechniek, presentatie, besturen, gesprekstechniek enz., avonden waarop maat schappelijke thema’s werden besproken, zoals sociale veilig heid, incest, scholing, afval, ver zorging, kinderopvang (al in 1989) en?. De vrouwenraad heeft ook bijdragen geleverd aan de gemeentelijke nota werkt wordt. Allemaal zaken, die de moeite van het expose ren meer dan waard zijn. Aan de hand van krantenbe richten zal een indeling naar onderwerp gemaakt worden. Hoeveel mensen woonden er hier, hoeveel kinderen zaten in het weeshuis, hoeveel begrafe nissen vonden er plaats, hoe veel koeien telde onze gemeen te en wat werd er op de velden verbouwd? Hoe was de ge zondheidstoestand van de mensen, hoe vaak moest de nelen zal de geschiedenis 1 Emancipatiebeleid, houdt om de 4 jaar bij de gemeenteraads verkiezingen een ’vrouwenfo rum’, leverde een serie publica ties over Arbeid en Zorg en een serie publicaties over Vrouw en politiek. De vrouwenraad is vertegen woordigd in de Marktcommis- sie en de Branchecommissie van het nieuwe winkelcentrum. Ook geeft zij gevraagd en on gevraagd advies aan het college van Ben W en de gemeente raad. WADDINXVEEN - De Vrouwenraad bestaat dit jaar I2 jaar. Zij viert dit op woensdag I I oktober 2000 in Kreater, Kerkweg 13, waar optreedt de cabaretgroep Vrouw Hol land met het programma ’Vet’. De avond begint om 20.00 uur en na afloop is er een gezellig samenzijn met een hapje en een drankje. I* WE GAAN LEUK HÉ.. Ook de recyclingbakken krijgen een andere plek op het plein. De gemeente denkt hierbij aan een plaats achter de supermarkt. (Foto: Evert Hardendood.) de parkeerplaats opgeheven. Ook het verbod om bij het verlaten van de par keerplaats links af te slaan wordt veel vuldig door automobilisten voor kennis geving aangenomen. Mg V/ i T G l A S SSUB> www.dewaardt-showroom.nl De laatste noviteiten vindt u in onze showroom. Staringlaan 8, 2741 GC Waddinxveen. 0182-621222. -

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 13