Geen spoed Drukke derde ING/Bridge- Kroegentocht Waddinxveen wel politie Schaakklas start 2 oktober 0900-8844 Gemeentedag Zevenhuizen-Moerkapelle geheel in het teken van de jeugd bodemonderzoek BSB: laatste mogelijkheid tot deelname aan Inbraak Waddinxvener Inbreker met Leer spelen op de didgeridoo in woning Exclusieve mode bij WW Z’HUIZEN-MOERKAPEL- LE - Wereldwinkel Zeven- huizen/Moerkapelle organi seert op vrijdag 29 september van 12.30-17.30 uur een verkoopmiddag van kleding, stoffen en mo deaccessoires in het Her vormd Centrum, Dorps straat 156 te Zevenhuizen. Textielwerkplaats RAPPA uit Pijnacker zal aanwezig zijn met exclusieve kleding en stoffen, terwijl de We reldwinkel zorgdraagt voor de accessoires, zoals tas sen, sieraden, sjaals enzo voort. De stoffen, o.a. mooie batiks en prachtige ikat-weerfsels, worden vol gens het principe van de eerlijke handel geïmpor teerd uit ontwikkelingslan den. De kleding is vervaar digd in het land van herkomst of door de spe ciale textielwerkplaatsen in Nederland, die ook wer ken volgens dit principe. Nieuw TOOS-uur ouder en kindgym wint goud bij zeilen Controle bestrijdingsmiddelen Invoering nieuw telefoonnummer politie een feit T ii WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN hit a R» PAGINA 25 WOENSDAG 27 SEPTEMBER 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN vele ‘stevige robbertjes’ bridge gespeeld. (Foto: Artistic Art/ Liesbeth van der Vis.) kunnen spelen. Naast de cur- 3UtO VandOOT Geen Ligt er voor deze jongen een mooie toekomst in het ver schiet als brandweercommandant? (Foto: Artistic Art! Liesbeth van der Vis.) dit jaar geheel in het teken van de jeugd, en dat was duidelijk te merken. Door het gehele dorpskantoor stonden kraam pjes, parasols en hangtafels en daardoor leek het er enigszins een tiental bedrijven in Bo skoop en Waddinxveen. Er werden geen overtredingen geconstateerd. De politie zal met regel maat dergelijke controles houden. naam had staan, een unicum in bridge land, kon hun positie handhaven. In de middagzitting scoorden zij aanzienlijk la ger, maar uiteindelijk werd de eerste plaats toch geconsolideerd. In een gezellige sfeer woonden alle deel nemers na afloop van de kroegentocht in het Anne Frank Centrum de prijsuit reiking bij. De eerste prijs, een door Boon-a-part Bridgereizen ter beschik king gesteld bridgearrangement, is ge wonnen door mevrouw Ravenstein/de heer Van Munnen (69,05%). Als tweede, en tevens beste van alle deelnemende leden van de Bridgeclub Waddinxveen, zijn geëindigd de heren Groenendijk en Van der Werf (67,32%). De derde prijs ging naar mevrouw Steenbergen/ de heer Spruijt (67,07%). Uiteindefijk gingen alle deelnemers met gen en de concentratie, zowel bij kinderen als volwassenen. Bij voldoende training zal deze toename van het concentratie vermogen en het denkvermo gen ook op andere vlakken z’n vruchten kunnen afwerpen. Denk hierbij aan een positieve beïnvloeding van bv. de resulta ten op school. Na het volgen van de begin nerscursus, die tot eind maart 2001 zal duren, is het voor de meeste cursisten geen pro bleem om een schaakpartij te waardig presentiegeld. Hij werd hier in 100 gesteund door mevrouw Te Meij van de WD. Wethouder de Gooijer wilde geen relatie leggen tus sen de vergoeding en de kwali- een prijs naar huis. De Bridgevereniging Waddinxveen be dankt de sponsors (ING en Boon-a- part) en de horeca-gelegenheden De Unie, De Boeg, De Waard van Waddinx veen, De Sphinx, Paddles, La Tarantella, De Hefbrug en Ijssalon Merino die deze dag mede tot een groot succes hebben gemaakt. Het volgende grote evenement is de Bridgemarathon, die gehouden zal wor den op zaterdag 3 februari 2001De deelnemers aan de kroegentocht heb ben al aanmeldingsformulieren ontvan gen en zelfs al weer ingevuld ingeleverd. Voor wie wil deelnemen: wacht niet te lang met de aanmelding, want ook voor de marathon geldt weer een deelnemer- slimiet: na inschrijving van 96 paren is de aanmelding gesloten. teit van de klankbordgroeple- den. Hij stelde dat wanneer de kwaliteit van de leden maatge vend is, ook commissie en raadsleden geen juiste vergoe ding krijgen. Wethouder Zij- WADDINXVEEN - In de nacht van maandag 18 op dinsdag 19 september werd ingebroken in een woning aan de Peuleyen. Om binnen te komen forceer den de inbrekers een boven lichtje. De bewoners vermissen een spelcomputer, een pasje en geld. ontvangen? Bel 0182 - 63 03 32 WADDINXVEEN - Jazz- dans- en Turnvereniging TOOS is vanaf september weer gestart met diverse lessen Ouder en Kindgym in het gymnastieklokaal aan de Staringlaan 18 voor kinderen van I t/m 3 jaar. In de Gymnastiekzaal De Staringlaan geeft TOOS les aan zowel de peuter als de meegekomen ouder of opa en oma. Met ballen, tou wen, blokjes en ander klein en groot materiaal wordt er gewerkt met en door de peuter en ouder. De peuters ontdekken spelenderwijs samen met hun ouders vele leuke oe feningen die de basis grondvormen weergeven van de gymnastiek. Liedjes en spelletjes ko men natuurlijk ook veel aan bod. Klimmen, klaute ren, springen, rollen of spe len met ballen, blokken of pittenzakken. De kinderen kunnen al naar de lessen toe als ze zelfstandig kun nen lopen. Er worden bij TOOS vijf Ouder- Kind- gymnastieklessen gegeven; Dinsdagmorgen van 9.00 - 10.00 uur (1-2 jarige kin deren). Dinsdagmorgen van 10.00 - 11.00 uur (2-3 jari ge kinderen). Woensdag morgen van 10.00 - 11.00 uur (2-3 jarige kinderen) o.l.v. Lynn Geertsen. Don derdagmorgen van 9.00 - 10.00 uur (1-2 jarige kin deren). Donderdagmorgen van 10.00 - 11.00 uur (2-3 jarige kinderen). Opgeven voor een van de ze uren kan bij Ria Zwa nenburg (0182-615025) of bij Willem Jan Kerkhoven (0182-613 839). WADDINXVEEN - Een did geridoo is het oudste blaas instrument wat men kent en wordt bespeeld door Abori ginals uit Australië. Didge Under biedt iedereen de kans om een beetje de sfeer van Down Under te proe ven door ‘didge’ te leren spelen in één maand.Twee spelers geven vier vrijdag avonden (20.00 tot 22.00) les. Wees er snel bij want Didge Under kan maximaal 10 cursisten plaatsen. De lessen beginnen op vrijdag 6 oktober en 3 november. Doe maar eens iets anders, pak de phone en bel voor inschrijving naar Brian 070 - 346 2822 of naar Rob 0182 - 636 299. De lessen zijn in Waddinxveen. 7 Oktober is er een workshop voor ge vorderden van 13.00 tot 17.00. Koffie en thee staat klaar. WADDINXVEEN - Afgelopen zaterdag was het gezellig druk rondom de Hef brug. Niet alleen de bezoekers aan de gemeentelijke Millenniumdag waren daar te vinden, maar ook meer dan 350 deel nemers aan de derde Waddinxveense Bridgekroegentocht wandelden ’van kroeg naar kroeg’. Evenals in beide voorgaande edities van de kroegentoch was het ook nu stralend weer met een zeer aangename temperatuur. Acht ho recagelegenheden rondom de Hefbrug openden gastvrij hun deuren voor de bridgers uit Waddinxveen en wijde om geving. Van ’s morgens half elf tot vijf uur is in 8 ronden van elk 4 spellen gestre den om de eerste plaats. Halverwege de wedstrijd werd er een tussenstand opgemaakt. Het paar dat na 4 ronden een score van 80% achter hun WADDINXVEEN - De Wad dinxveense zeiler Jan-Willem van den Hondel is met zijn broer Joost Nederlands kam pioen zeilen geworden in de klasse Valk. Zij behaalden het goud vorige week op de Loosd- rechtse plassen. Na de eerste race ging de koppositie nog verloren maar in de tweede race werd nog orde op zaken gesteld. Door Huib Schouten Z’HUIZEN-MOERKAPELLE - Onder stralende weersom standigheden hield de dubbel- gemeente afgelopen zaterdag gemeentedag. Deze dag stond susavonden zal er ook I keer per maand een extra trainings- avond worden verzorgd, waar bij een van de regionale top- schakers een onderdeel van het schaken zal behandelen. De kosten voor deelname aan deze cursussen bedragen slechts 45,00 per persoon, waarbij het cursus boek in deze prijs is inbegre pen. Opgeven kan telefonisch bij Ton van Nieukerke: tel 0182- 630594 of Wim v/d Hoek:tel 0180-632260, of door het overmaken van het cursusbe drag (ƒ45,00) op postbanknr: 4419926 t.n.v. De Schaakklas, De Akker 96, 2743 DP Wad dinxveen. W’VEEN/Z’HUIZEN-MOER- KAPELLE - Bedrijven in onder andere de gemeenten Wad dinxveen en Zevenhuizen- Moerkapelle hebben een laat ste mogelijkheid gekregen om deel te nemen aan het onder- nemersinitiatief BSB. Dit initia tief heeft tot doel de van rijks wege verplichte bodemonderzoeken goedko per en korter te laten verlopen door gezamenlijk op te treden. De stichting BSB Zuid-Holland in opgericht door de Kamers van Koophandel en de werkge versorganisaties om bedrijven gratis te ondersteunen op het moment dat zij te maken krij gen met bodemonderzoek. De oprichting was het gevolg van het in werking treden van de Wet bodembescherming waar in is opgenomen dat 200.000 Schaakbond erkende methode bijbrengen. Schaken is een sport die door vele leeftijds groepen wordt beoefend en derhalve is toetreding tot deze beginnersgroep niet gebonden aan leeftijd.Vanaf 20.00 uur tot 21.00 uur volgen de cursussen voor de mensen die al bekend zijn met de schaaksport. In ver schillende stappen zullen alle in’s en out’s van de schaaksport aan bod komen. Schaken heeft een goede invloed op de ont wikkeling van het denkvermo- Afgelopen zaterdag werden er WADDINXVEEN - Vanaf maandag 2 oktober zal de Schaakklas Waddinxveen star ten met de nieuwe cursussen. Er is een samenwerkingsver band afgesloten tussen De Stichting Wijkwerk De Zuid- plas en De Schaakklas Wad dinxveen en derhalve zullen de cursussen worden gegeven in het wijkgebouw Het Zuidhonk. De Schaakklas verzorgt op maandagavond vanaf 19.00 uur tot 20.00 uur een beginners cursus voor de mensen die wil len leren schaken. Tijdens deze cursus zal schaakleraar Wim van den Hoek de deelnemers de basisbeginselen van de meest populaire denksport vol gens een door de Nederlandse W’VEEN/BOSKOOP - De politie heeft op 21 septem ber jl. weer een uitgebreide controle op bestrijdingsmid delen en het hebben van een vergunning voor gewas bescherming gehouden bij WADDINXVEEN - Een inbre ker nam in de vroege morgen van dinsdag 19 september au- specifiek tosleutels uit een woning aan de Jan Dorrekenskade-Oost weg en nam daarmee de buiten de woning staande auto mee. Het nummer 0900-8844 30 cent per minuut) komt tege moet aan de behoefte van de burger aan een betere en een voudigere bereikbaarheid van de politie. Het nummer kan dag en nacht gebeld worden. Ieder een die hulp nodig heeft in niet- van de vijftien raadsleden had- geren uit alle kernen van de ge- den tijd kunnen vrijmaken en namen achter de raadstafeltjes plaats. Het was wennen, want naast dat de gehele raadszaal anders nooit aantreft, was op deze mooie zaterdag ook de publieke tribune geheel gevuld met vooral jeugdig publiek. De- Zij had wel graag wat eerder ze aanwezigheid had vooral te maken met het agendapunt wat behandeld zou worden. kennis van het voorstel willen hebben om via een onderzoek meer jeugd op te kunnen spo ren. Het feit dat Spekman ex clusief het idee voor de klank bordgroep dacht te kunnen jeugdklankbordgroep’. claimen, kwam haar vervolgens op een debatje met de andere politici te staan. De term ‘onderzoek’ uit de mond van de PvdA, lag deze week toch wat moeilijk bij de rest van de plaatselijke politiek. wo- ningbehoefte-onderzoek door de PvdA, had duidelijk voor ir ritatie bij de andere plaatselijke politieke partijen gezorgd. Het derhand constateerde uitein delijk dat alle raadsleden voor het voorstel waren en zo zal de gemeente binnen afzienbare tijd verrijkt zijn met een nieuw jeugdig adviesorgaan. REGIO - Mensen die geen spoedeisende hulp van de poli tie nodig hebben kunnen sinds vandaag een nieuw num mer bellen. Het landelijk telefoonnummer voor niet- spoedeisende hulpverlening voor de Nederlandse politie, 0900-8844, vervangt in Hollands Midden het oude 0900- 8384 en de algemene toegangsnummers van politiebu reaus. Door de invoering van het nummer hoeft iedere Nederlandse burger voor niet-spoedeisende gevallen maar één nummer te onthouden. Het alarmnummer I -1 - 2 voor spoedeisende hulpverlening van politie, brandweer en ambulance blijft ongewijzigd gehandhaafd. bedrijven in Nederland middels bodemonderzoek moeten aan tonen dat zij geen verontreini ging hebben veroorzaakt, onge acht of zij eigenaar van de grond zijn. In totaal zijn er 5.500 bedrijven aangesloten bij de BSB. Het project wordt in twee fasen uitgevoerd. In fase één wordt het historisch on derzoek uitgevoerd. Fase twee betreft het veldwerk, het daad werkelijk zetten van boringen die pas in werking treedt als er uit het historisch onderzoek blijkt dat er verontreinigingen in de grond kunnen zitten. Op maandag 16 oktober zal er een voorlichtingsavond wórden gehouden. Voor meer informatie of aan melden kan contact op worden genomen met BSB Zuid-Hol- land.tel.010 - 413 96 00. bruik maken van het spreek recht. Jaqueline van Veen, woonachtig CDA pleitte er bij monde van in de wijk Swanla, zag haar kans schoon en vroeg de politici een eigen samenscholingsloca- tie voor de jeugd in Swanla. Wethouder Zijderhand zegde toe te bekijken of dat gereali seerd kan worden. Alle politici waren vervolgens voor het instellen van een klankbordgroep, maar wil- voorlichtingscampagne om be kendheid aan het nieuwe tele foonnummer te geven. De cam pagne loopt vier maanden (tot februari 2001). Het streven is erop gericht dat na afloop van de publiekscampagne 40% van de burgers Spontaan het nieu we nummer kent en weet in welke situaties men het num mer kan bellen. Onderzoek moet uitwijz- gen of dit doel bereikt wordt. In de massamediale campagne worden twee verschillende te- levisiespots en vier verschillen de radiosport ingezet in de Postbus 51 blokken. Daarnaast zullen er in de landelijke en re gionale dagbladen ingezonden mededelingen geplaatst wor den. spoedeisende situaties komt uit bij de politie bij hem of haar in de buurt en wordt snel en zo goed moge lijk geholpen door speciaal daartoe opgeleide medewer kers. Doorverbinden is op die manier niet meer zo vaak nodig, wat als voordeel heeft dat ge sprekken korter zullen duren en de politie meer aandacht kan besteden aan onder meer de politiezorg op straat. De politie startte vandaag een landelijke de gemeenteraad namelijk een voorstel, ‘tot het instellen van een Hiermee wil de gemeente mid dels een afvaardiging uit die semafoonsignaal plaatselijke jeugd op geregelde tijd afstemmen of de plannen van de gemeente nog overeen stemmen met de wensen die bij de plaatselijke jeugd leven. Het deze week gehouden controleren en zonodig de af- Voorafgaand aan de raadsver- stellingen daar van wijzigen.Ve- gadering mocht het publiek ge le bezoekers maakten ook van de gelegenheid gebruik een hoeveelheid van de gratis vers trekte compost mee naar huis in de wijk Swanla, zag haar kans de heer De Jong voor, de jon- te nemen. schoon en vroeg de politici geren binnen de gemeente Rond het gemeentehuis hield een eigen samenscholingsloca- reeds vanaf de bovenbouw van zich gedurende de gehele dag tie voor de jeugd in Swanla. de basisschool bij het jeugdbe- veel jeugd op en vooral de ska- Wethouder Zijderhand zegde leid te gaan betrekken. Daar- ters hadden daar de dag van toe te bekijken of dat gereali- naast vond hij het presentie- hun leven. Ook de goednieuwe seerd kan worden. geld voor, de klankbordleden, speelvoorzieningen werden Alle politici waren vervolgens 50% van wat de raadsleden zelf uitgebreid getest. In de middag sterk voor het instellen van krijgen als commissielid, kneu- werd in de raadszaal een heuse een klankbordgroep, maar wil- terig weinig. Hij wilde voor raadsvergadering gehouden. Elf den wel zekerheid dat alle jon- ‘volwaardige partners’ een vol- Voor de jeugd was er volop gelegenheid om de kunsten op de skates te showen. (Foto: Artistic Art! Liesbeth van der Vis.) op of men op een fancyfair was in plaats van in een gemeente- den tijd kunnen vrijmaken en meente binnen dit adviesor- huis. Buiten was er rijkelijk met namen achter de raadstafeltjes gaan vertegenwoordigd zullen speeltoestellen gestrooid, waar plaats. Het was wennen, want zijn. Mevrouw Spekman van de onder een zandbak en een naast dat de gehele raadszaal PvdA signaleerde tevreden dat compleet skate-paradijs. Van vol stond met zaken die je daar het college van B W de wens buiten leek het gemeentehuis anders nooit aantreft, was op van de arbeiderspartij had het hoofdgebouw in een grote deze mooie zaterdag ook de overgenomen inzake het in- speeltuin en dat zal ongetwij- publieke tribune geheel gevuld stellen van de klankbordgroep, feld ook de bedoeling zijn ge weest van de dorpsbestuur- ders. Ook de gemeentewerkplaats aan de Zuidplasweg hield open huis. Voor deze middag lag er voor Vol trots werd hier een de monstratie gehouden, hoe men de pompen van de riolen bin nen de gemeente aanstuurt. Vroeger kwam er bij de ge meente een binnen als er iets fout was. Thans kan men via telefoon verbinding en computer alle pompen binnen de gemeente

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 25