Wethouder De Gooijer presenteert begroting 2001 Rowah C aan kop Circuit in Waddinxveen Duurzaam Waddinxveen ontvangt Milieu-estafettestok ‘99 Goudsche Machinefabriek opent de poort Open huis dierentehuis Ranglijst schakers wordt wat gezonder t Stand jeu de boules HCW speelt interlands Praten over peuters GMF enige Waddinxveense deelnemer aan Open Bedrijvendag I o IA WOENSDAG 27 SEPTEMBER 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 33 i 't Jl jV 1 PK I Aè K WADDINXVEEN - Wethouder J.Neele van Milieu heeft op donderdag 21 sep tember om 16.00 uur in het gemeente huis van Waddinxveen de milieu-estafet- testok ’99 uitgereikt aan de Werkgroep Duurzaam Waddinxveen. De gemeente wil hiermee haar waardering tot uit drukking brengen voor de vele inspan ningen in het kader van het opstellen en uitvoeren van de eerste Waddinxveense Lokale Agenda 21De estafettestok is in 1993 ingesteld door het college van bur gemeester en wethouders als een jaar lijkse prijs voor een opmerkelijke milieu prestatie die dat jaar door een particulier of een organisatie is geleverd. De milieu-estafettestok wordt ieder jaar doorgegeven aan de nieuwe winnaar, waardoor een soort estafette van mi- lieu-prestaties ontstaat. De Werkgroep Duurzaam Waddinxveen, voorloper van het huidige Platform Duurzaam Wad dinxveen, ontvangt de estafettestok om dat zij van 1997 tot 1999 veel tijd gesto ken heeft in het opstellen van de Lokale Agenda 21 voor die periode en in de uitvoering van de actiepunten. Daarnaast is er een Lokale Agenda 21 voor het jaar 2000 opgesteld. Er is o.a. gewerkt aan de oprichting van een kringloopwin kel, de invoering van een milieutoets, het oprichten van windmolens, het vergro- beslechtte het duel in zijn voordeel: 8- 5. Het meisjes B-team, dat nog zonder punten was moest tegen dezelfde ver eniging uit de Drechtstad. Zij stonden, door goals van Marjo de Schipper en Iris van Stel, na tien minuten eveneens op een 4-0 voorsprong. Bij de thee leidde Rowah met 8-4. Na rust ging het precies gelijk op in het scorever- loop, hetgeen uitmondde in de eerste ten van de bekendheid van biologisch voedsel, enzovoorts. Hiermee heeft de Werkgroep Duurzaam Waddinxveen een positieve invloed uitgeoefend op het mi lieubewustzijn van de Waddinxveense bevolking. De laatste keer is de milieu- estafettestok uitgereikt in 1996 aan de Werkgroep Natuur- en Milieueducatie (NME). Deze Werkgroep heeft vele acti viteiten verricht om jongeren in Wad dinxveen te betrekken bij natuur en mi lieu. De Werkgroep organiseerde excursies en maakte o.a. lespaketten voor leerlingen van de basisschool over afval, bomen, water, of landbouw en mi lieu. WADDINXVEEN -Voor som mige teams van Hockey Club Waddinxveen begint de inter nationale carrière al vroeg. Net zoals voorafgaande jaren spelen verschillende school- hockeyteams uit Schotland wedstrijden tegen enkele teams van Waddinxveen. De eerste wedstrijd is vrijdag 29 september om 17.00 uur, dan speelt meisjes B. Dinsdag 3 oktober zijn meisjes CI aan de beurt, zij spelen hun partij om 16.30 uur. Een week later dinsdag 10 oktober, is het meisjes A die om 17.00 uur mogen aantreden.Als laatste, op 24 oktober spelen 2 jon gens team hun wedstrijd, Jon gens C om 16.00 uur en jon gens B2 om 17.15 uur. Na het uitwisselen van vaan tjes, wordt een normale wed strijd van 2 x 35 minuten ge speeld. Na afloop wordt door de teams nog gezellig nage praat en wat gedronken. Uiter aard is iedereen welkom bij deze wedstrijden, natuurlijk wordt er niet zo als bij profes sionele interlands toegangsprijs gevraagd. De hockeyclub ligt in het sportpark ‘de Sniep’. ZEVENHUIZEN - DeVier- stroom, de organisatie voor kruiswerk en maatschappelijke dienstverlening in Midden-Hol- land, organiseert in Zevenhui zen een serie van vijf bijeen komsten met als thema Praten over Peuters. De eerste bij eenkomst is woensdagavond 11 oktober van 20.00-22.00 uur. De bijeenkomst is voor ouders/verzorgers van kinde ren in de leeftijd van 11/2 tot 4 jaar en wordt geleid door twee wijkverpleegkundigen van de Ouder- en Kindzorg en vindt plaats in het wijkgebouw aan de Dorpsstraat 75. De kosten voor de vijf bijeenkom sten bedragen 25,- voor de gehele cursus. Aanmelding voor deze bijeenkomst: De Zorglijn, tel. 0182-594500 op werkdagen van 08.30-17.00 uur. ders waren daar mede debet aan. Dit keer was het sterke Saturnus uit Rid derkerk de tegenstander. Ondanks dat Rowah dit keer zeer verdienstelijk speelde trok zij met 13-16 helaas toch aan het kortste eind. De dames- senioren, die dit seizoen versterkt zijn met enkele goede A-junioren, stonden tegen de Rotterdamse fusieclub CTR 2000. Met name door talloze afstands- pegels van een uit de kluiten gewas sen ervaren handbaldame gingen bei de punten mee naar Rijnmond. Einduitslag: 10-12. GOUDA - In het komende Dierendag-weekend staan op zaterdag 30 september de deuren van maar liefst 103 dierenasielen wagenwijd open om vele duizenden bezoekers te ontvangen. In Gouda aan de Groenhovenweg 501 kan men een kijkje komen nemen bij het Dierentehuis Midden-Hol- land, van 11.00-16.00 uur. De Landelijke Open Asieldag wordt voor de elfde keer ge organiseerd door de Dieren bescherming. Dit jaar ver wacht de organisatie zo’n 100.000 bezoekers. Men kan dan vragen stellen over asiel- werk, vrijwilligerswerk of over de dieren in het asiel. Elk jaar vangen de 106 bij de Dieren bescherming aangesloten asiel en ruim tachtigduizend hon den en katten liefdevol op. De vele tijdelijke ‘daklozen’ in de asielen hebben één ding ge meen: het zijn stuk voor stuk dieren die een tweede kans verdienen. Daarom doen de dierenasielen er alles aan om een nieuwe baas voor ze te vinden.Vaak met succes: liefst negentig procent van alle die ren vindt al snel een nieuw thuis. Internationaal gezien heeft Nederland hiermee één van de hoogste plaatsingsper- centages ter wereld! In Ameri ka herplaatst men slechts 60% van de dieren en in Japan zelfs minder dan IO%.Tijdens de openstelling kan men alles vra gen aan de verzorgers, bij voorbeeld over de karakterei genschappen van de aanwezige honden en katten. In Dieren tehuis Midden-Holland zal de ze dag ook de Dierenbescher ming Afdeling Gouda en omstreken aanwezig zijn met een stand voor de verkoop van verenigingsartikelen en het geven van informatie.Voor de kinderen is er een grimeur die hen zal schminken naar een door hen zelf gekozen dier. Geïnteresseerden kunnen een speciaal nummer bellen voor meer adressen van asiel en in de buurt en de precieze openingstijden: 0900-0099 (44 et P/min.). Of kijk op www.dierenbescherming.nl. WADDINXVEEN - Op zondag I oktober aanstaande veran dert de omgeving van Subaru- dealer Auto Baas Waddinxveen B.V. in een circuit. Dit in het ka der van de ‘Actieve Veiligheids- dagen’ van Subaru, die een per fecte gelegenheid vormen om eens te kijken (en vooral te voélen) wat nou beter of veili ger is: tweewielaandrijving of vierwielaandrijving. De voor ie dereen toegankelijke Actieve Veiligheidsdag van Auto Baas Waddinxveen B.V. is dus niet bedoeld als verkoopstunt, maar vooral om iedereen die dat wil zélf te laten oordelen. Auto Baas Waddinxveen B.V. aan de Coenecoop 139 in Wad dinxveen, nodigt iedereen van harte uit om de Actieve Veilig heidsdag te bezoeken. Voor dit doel is er een speciale route uitgezet en kan de bezoeker zelfs een rijvaardigheidsproef uitvoeren met de 218 pk sterke Subaru Impreza GT Turbo tot winst herleidde. Arjan Hen- nink, niet de zwakste junior, had de tegenslag, dat zijn jongere broer Erik hem op een goed doordachte combinatie trac- teerde. Laurens Ellers schoof de stelling tegen Jaap Smit zorgvuldig dicht, zodat Jaap haast geen zetten meer kon doen. Uit pure nood bracht Jaap een stukoffer tegen twee pionnen, AWD. Bovendien heeft Auto Baas Waddinxveen B.V. een ter rein gereserveerd waar ieder een zich onder meer kan be kwamen in het doen van de alom gevreesde hellingproef. Met andere woorden: Auto Baas Waddinxveen B.V., de Sub- aru-dealer voor Waddinxveen en omgeving, geeft gratis een mini-cursus verhoogde rijvaar digheid. Eén dag slechts in Wad dinxveen, dus wees er op tijd bij. maar de overblijvende stelling was ongezond. Punt voor Lau rens, die nu de leiding heeft. Pe ter de Louw meende halverwe ge de avond, dat hij tegen Jaap van der Heiden heel bevredi gend stond, maar kwam niet tot goede zaken: remise na een spannend gevecht. Eduard Phi- lipse had Henk Erkelens van het tweede als tegenstander en won na een hard gevecht. WADDINXVEEN - De in Waddinxveen gevestigde Goudsche Machine Fabriek is één van de 90 deelnemers aan de Open Bedrijvendag komende zaterdag. Dit ini tiatief laat mensen kennismaken met het bedrijf om de hoek en hoopt tevens in teresse op te wekken voor een baan bij Door Huib Schouten Z’HUIZEN-MOERKAPELLE - Namens het college van B W greep de plaatselijke ’Minister van Financiën’, wet houder De Gooijer de onlangs gehouden gemeentedag aan om de begroting van Zevenhuizen-Moerkapelle voor het jaar 2001 te presenteren. De Gooijer sprak van een gedenkwaardig moment, daar dit de laatste begroting is die in alleen guldens is opgesteld. Het totaal van de uit gaven die de gemeente in 2001 denkt te doen beloopt 28 miljoen gulden. De inkomsten liggen anderhalf miljoen la ger, echter door het overschot van 1999 in de begroting van 2001 op te nemen weet de wethouder toch een slui tende begroting te presenteren. de deelnemen de bedrijven. Hoofd algeme ne zaken W. Clement van GMF dat ma chines produ ceert voor de voedings- en chemische industrie, doet er niet geheimzinnig over. „We kunnen zeker 11 mensen gebruiken op een bestand van 160 medewerkers. Daar zitten ook moeilijk in te vullen vacatures tussen. We werken met hele specifieke machines.” De vraag naar per soneel komt voort uit de groei die het bedrijf doormaakt. Clement verwacht volgend jaar 25 procent meer omzet te Met betrekking tot de Onroe- rende-Zaak-Belasting kan de wethouder op dit moment nog weinig zeggen, omdat de taxa ties van de woningen en gebou wen binnen de gemeente nog niet afgerond zijn. De Gooijer gaf aan dat het tarief van deze belasting evenredig zal zakken met het percentage dat de taxa ties hoger uitvallen in vergelij king met vijf jaar geleden. Hier door zal elke huiseigenaar in principe het zelfde bedrag in 2001 gaan betalen al wat in 2000 is betaald. De verhoging van de OZB zoals die in de meerjaren begroting was voor zien is met deze toezegging be hoorlijk verminderd. Door aan passing van de tarieven voor OZB, afvalstoffen en rioolrecht zullen de woonlasten in 2001 per huis toch met 5,9 toene men. Het college van B W wil verder het komend jaar door gaan met het ingezette beleid. Nadrukkelijke aandacht krijgen daar bij, de dienstverlening aan de burgers, de leefbaarheid van de woonkernen, de uitwerking van het volkshuisvestingspro- gramma en de verbetering van de communicatie met de bur gers. In 2001 denkt het dagelijks bestuur van de gemeente 170 nieuwe huizen te zien realise ren. Deze bestaan uit de recre atiewoningen in de Tweemans- polder, bouwactiviteiten op locaties in Swanla, Hotel Vós en Cavo Latuco in Zevenhuizen. In Moerkapelle voorziet het colle ge woningbouw op de locaties Van derVlist,Van der Linden en Jip en Janneke. Met betrekking tot de bestuurlijke toekomst competitiewinst voor Rowah: 13-9. Coach Peter van Velzen was na afloop tevreden met het vertoonde spel en in zijn nopjes met de eerste competi- tiepunten. Op zondag ging het Rowah minder goed af. Eerst was het de beurt aan de dames-A junioren. Zij hadden de afgelopen weken enkele onfortuinlijke wedstrijden gespeeld. Arbitrale blun- WADDINXVEEN - Het jongens-C team van handbalvereniging Rowah heeft zich afgelopen zaterdag aan de kop van de ranglijst genesteld.Tegen stander was MOK uit Dordrecht. Ro wah schoot prima uit de startblokken en leidde al snel met een comfortabe le 4-0 voorsprong.Toen MOK een maal van de eerste schrik was beko men, kwamen zij terug tot 4-3 bij rust. ,Ook na de hervatting ging het in eer ste instantie gelijk op.Tegen het einde van de wedstrijd gaf Rowah gas en van de gemeente zal een volks raadpleging plaats vinden. De commissaris van Koningin heeft dit jaar duidelijk gemaakt dat Zevenhuizen-Moerkapelle zich moet beraden op zijn toekomst. Samenwerken met ander ge meenten dienen hierop het ant woord te zijn. In dat kader wil B W de bestaande samenwer king met Rotterdam, Gouda en Nieuwerkerk a/d IJssel meer in houd geven. Ook samenwerking met gemeenten in de B-drie- hoek wordt nader onderzocht. Op het gebied van verkeer krijgt het Zuideinde in 2001 grote aandacht. Daar zal in nauw overleg met deelgemeente Prins Alexander verkeersremmende c.q. -werende maatregelen wor den genomen. Ook zal in 2001 grote aandacht gaan worden ge schonken aan de werving van ambtenaren en brandweerlie den. Beide sectoren zijn onder bezet en daarom zullen de nodi ge middelen worden ingezet om mensen te werven. Per 2 april 2001 zal het niet langer mogelijk zijn te wachten op een nieuw paspoort. Door dat het aan brengen van de pasfoto vanaf die datum niet meer binnen het gemeentehuis plaats vindt, zal een week na aanvraag het nieu we paspoort pas beschikbaar zijn. Of de raadsleden zich met al deze voorstellen van B W kunnen verenigen wordt tijdens de raadsvergadering van 7 no vember 2000 duidelijk. Dan wordt de begroting behandeld en houden de raadsfracties hun politieke beschouwingen. Deze vergadering begint om 14.00 en is voor een ieder toegankelijk. WADDINXVEEN - Dinsdag 19 september werden er weer 3 wedstrijden gespeeld voor het interkampioenschap doublette. Na deze partijen deed zich de grootste verschuiving voor in de middenmoot, waarvan een groot gedeelte naar beneden duikelde. Na 6 partijen is de top 10 als volgt samengesteld: I .E.Hoogendoorn/T.Wubben 6-6-53+; 2.E.Nieuwland/W.Ver- sluis 6-6-29+; 3.R.Hulskamp/H.Cammeraat 5- 5- 47+; 4.Fred en Ron v.Dijken 6- 5-25+; 5.S.Tabbe/Rob v.Dij ken 6-4-40+; ó.P.Wijbenga/W.Hendriks 6-4- I0+; 7.N.Schifferling/G.Nieuw- land 6-4-10+; 8.1.Matla/J.Huls kamp 6-3-22+; 9.A.v.Ofwegen/A.Lebbing 6-3- 6+; IO.P.Rubeling/H.v.Wouden berg 6-3-0. Op zaterdag 23 september zijn de laatste wedstrijden afge werkt voor de externe compe titie 4 tegen 4. Helaas zijn de uitslagen nog niet binnen, zodat niet bekend is wie er promo veert, blijft of degradeert in zijn klasse. Op dezelfde dag presen teerde de vereniging zich op de Millenniumdag. De fraai aange legde baan trok menigeen die een balletje wilde gooien. De meesten waren met het spel bekend door vakantie in Frank rijk, maar onbekend met het complex aan de A.Thijmlaan. De jeu de boulers hopen dat hierin spoedig verandering komt. Het complex oogt op het mo ment echter wat minder aan trekkelijk daar de club met de sloop van het clubgebouw is begonnen om zo snel mogelijk tot nieuwbouw te kunnen overgaan. Gelukkig vonden de sporters in de firma van Noort Transport Verhuizingen B.V. uitWaddinxveen een bereidwil lige sponsor die een zeecontai ner ter beschikking stelde, een natje en droogje tot de moge lijkheden kan blijven behoren. snijmachines voor patat en chips. „Als een Nederlander chips of patat eet, dan R is de kans heel groot dat het is gesneden, door een machine van ons”, zegt Cle ment met een glimlach. Mensen kennis laten maken met het bedrijf waar zij om de hoek wonen of waar familieleden werken is de tweede reden om deel te nemen aan de Open Bedrijvendag. „We willen de mensen uit de omgeving graag laten zien wat we doen en wie we zijn. De rondleiding kan er zeker bij helpen. Op de route door het hele bedrijf is er een videopresentatie, diverse vitrinekas ten, natuurlijk is er de fabricagehal waar de medewerkers graag alles uitleggen en is er ook aan de kinderen gedacht met de opvang en clown. Daarnaast kunnen mensen op diverse plekken wat drinken en eten. Aan alles is gedacht”, zegt Cle ment die zegt een goede opkomst te verwachten. De GMF is te vinden op de Coenecoop 88 en geopend van 10.00 tot 17.00 uur voor het publiek. WADDINXVEEN - Op don derdag 21 september werd de derde ronde van de onderlinge competitie op de schaakvereni ging Waddinxveen gespeeld. Daarbij trok het nieuwe lid Mark van der Putten de aan dacht door de kundige manier, waarop hij een Nimzo=lndi- sche verdediging tegen Dirk van Offeren met winstkansen lardeerde en met vaste hand Het Platform Duurzaam Waddinxveen mocht de milieu-estafettestok in ontvangst nemen. De blijk van waarde ring werd in 1996 voor het laatst uitgereikt. (Foto. Artistic An/ Liesbeth van derVis.) Iedereen is welkom bij de deelnemende bedrijven aan de Open Bedrijvendag 2000 op zaterdag 30 september. In Waddinxveen is de GMF de enige deelnemer. (Foto:Sjaak Noteboom.) draaien op een totaal van 50 miljoen. „En dat loopt nu gevaar. De werkdruk is enorm en op een gegeven moment houdt het op.” Daarom trekt het bedrijf alle registers open. Aan alles is gedacht van ingang tot uitgang. De route en de invulling zijn al bekend. „Normaal doen we niet zoveel aan publiciteit Slechts 3 tot 5 procent van onze produc ten blijft in Ne derland. De rest gaat naar alle delen van de wereld. Er is geen land waar geen machine van ons staat”, zegt Clement. Maar toch heeft iedere Nederlander indirect profijt van de GMF-machines. Het bedrijf, met drie kantoren in de VS, één in Singapore en een dochteronderneming in Frankrijk, levert bijvoorbeeld machines waarmee babyvoedsel van bekende merken als Bambix wordt gefabriceerd of schil- en I’s ■By

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 33