Waddinxveen baalt in Ammerstol Bil GOUWE MEUBEL 91 orbis Loopcursus voor beginners Data General sluit voorbereiding af UITVERKOOP r I 1 Flyers Dames I boeken overwinning Wisselvallige competitiestart Korbis I MET STEENGOEIE AANBIEDINGEN! Leuke clubkampioen- schappen bij SC Antilope BIJ GOUWE MEUBEL VERB0UWINGS i - Km W-1 l 1 I M I Smash H. Kraan Open dag De Gouwe Voor wie wel wil, maar nog aarzelt Van Geffen ruimer aan de leiding Enige winst Moerkapelle WADDINXVEEN - Van de vijf voetbalverenigingen uit de Waddinxveense regio was Moerkapelle de enige die af gelopen weekeinde tot winst kwam. De Moerkapellenaars versloegen het Rotterdamse Zuiderpark met 2-1Dat ge beurde in een rommelige wedstrijd waarin Dennis Ja ger en een Rotterdamse spe ler tweemaal geel (dus rood) te zien kregen. Moerkapelle nam al gauw een I -0 voor sprong door Pedro Klomp die eerder over had gescho ten. Klomp werkte een pass van Jeroen Hertog keurig af. Na een half uur kwam Moer kapelle met tien man te staan toen Jager uit het veld werd gestuurd. Drie minuten voor de rust brak Lennaert Visser door maar werd neergelegd. De strafschop werd door Pedro Klomp naast gescho ten. Dertien minuten na de rust werd het 2-0 door Pe ter Paul Breedijk uit een hoekschop van Marco van der Loos. Moerkapelle had een grotere uitslag binnen bereik, maar verprutste de kansen. Uit een strafschop werd het zes minuten voor tijd 2-1Be Fair stelde op nieuw teleur door op eigen veld met 0-3 te verliezen van WDS. Een dag later verloor WSE ook al op eigen veld met 2-6 van FC Zoetermeer. De Waddinxveners speelden een groot gedeelte van de wedstrijd met tien man om dat verdediger Thijs van der Voort na tweemaal geel werd weggestuurd.Voor WSE scoorden Justin Sterk (straf schop) en Robert Horsman. Groeneweg verloor met 3-0 bij ASC. Programma voor zaterdag: Be Fair-Spirit (wed strijd van de week), DRGS- Moerkapelle, zondag: Groe- neweg-Foreholte, UDO-WSE,Waddinxveen- RVC’33. Sjoelen hengelkam- pioen HSW W j Cl< WOENSDAG 27 SEPTEMBER 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN 11 ir=T=ll I donderdag KOOPAVOND! I r S HÊ I O Door Bert Hertog de neral steeds weer voorsprong nemen. Vooral het Zevenhui- zense blok keerde menige aan val. Na een spannend verloop won Martinus uiteindelijk met 28-30. Na de voorbereiding zijn de ogen gericht op de competi tie die komende zaterdag be te bouwen. Alex de Wilde richtte echter precies in de winnaar in zijn/haar catego rie. Aan het eind van het sei zoen worden ook door gaans veel persoonlijke records aangescherpt en in sommige gevallen zelfs clubrecords. Op deze dag werden onder andere het clubrecord bij het kogelsto ten bij de dames veteranen verbeterd. Om de tijd tussen het einde van de onderdelen en de prijsuitreiking op te vullen, werd een 4x400m estafette gehouden. Zeven teams had den zich ingeschreven. In een spannende race werden twee clubrecords gevestigd. Eén voor de heren vetera nen en één voor de jongens junioren B. Afsluitend werd door de voorzitter Cor Broekhuizen de clubkam pioenen van SC Antilope ge huldigd. tember in de Duikelaar om 21.00 uur Heren I tegen DAS. Zaterdag om 19.00 uur Meisjes Junioren tegen Team Ten Dre amers. MOERKAPELLE - In de 4e ron de van de onderlinge competi tie bij Moerkapelle bespeelden de nr’s I en 2 van de ranglijst elkaar. In een levendige Hol landse partij kreeg de met wit WADDINXVEEN - De stand bij de Waddinxveense sjoe- lers ziet er als volgt uit: Klas se A: I Kees Kuiper 140.350, 2 Dirkjan van Drunen 137.600,3 Tine Valenkamp 136.750,WSlingerland jr 135.800 en 5 Jan Kersbergen 135.250 punten. Klasse B: I Gerard Vos 129.000 punten. Klasse C: I Jan Olie I 19.950 punten. Klasse D: I Simon den Oude 107.600 punten. komen van blessures door gerichte trainin gen en anderzijds op het veiligheidsaspect (het lopen in een groep). De cursus begint op 11 oktober om 9.00 uur bij het begin: een warming up, het afwisselend lopen en wande len op de atletiekbaan, ioopoefeningen, een cool ing down en een afsluiting onder het genot van een kopje koffie. Na een paar trainingen zal een aantal fitheidstesten wor den afgenomen. Deze testen worden aan het eind van de cursus herhaald. Zo wordt het mogelijk de testresultaten te vergelijken. We zijn dan niet alleen benieuwd naar de resulta ten, maar eigenlijk meer nog naar uw ant woord op de vraag hoe het lopen u bevalt. De cursus wordt afgesloten met een vrijwilli ge deelname aan een prestatieloop, waarin u uw eerste vorderingen kunt neerzetten! De cursus kost 60,-.Voor informatie of aanmel ding voor de loopcursus kunt u terecht bij Gerard Dekker (0182-616593) of Marian van den Brule (0182-632246). WADDINXVEEN - Op zondag I oktober 2000 houdt tennisvereniging De Gouwe Smash een open dag.Van I 1.00 uur tot 14.00 uur kan iedereen kennis komen maken met tennis. Met de hulp van enkele leden en tennisle raar K. Andringa wordt de tennissport aan bezoekers getoond.Tevens kunnen geïnteresseerden zelf het tennisracket ter hand ne men. Wie geen racket in bezit heeft, kan er één voor de dag in bruikleen krijgen. Wie wil komen tennissen moet niet ver geten de sportschoenen mee te nemen.Tennisver eniging De Gouwe Smash ligt in het Warnaarplant- soen en is met zijn vier banen de kleinste vereni ging van Waddinxveen. De Gouwe Smash biedt ech ter een mooi gelegen ten nispark, alle banen met verlichting, spelen in com petitieverband, sportiviteit op en gezelligheid buiten de baan, tennisles en veel sociale contacten. Voor in lichtingen: dhr.J. Uitter- hoeve 0182 - 617 465. Brugweg 2 - 2741 KX Waddinxveen Telefoon 0182 - 617705 - Telefax 0182 - 610774 I -f' ^KORFBALVERENIGING WADDINXVEEN vankelijk enig voordeel.Toen B. van Geffen ook nog een fout maakte won Gerard een stuk en lag de winst voor het grij pen. Tot ieders verbazing had een zwarte wanhoopsaanval succes en toen wit ook nog re mises uit de weg ging mocht Ben het volle punt noteren. De stand bovenaan: I. Ben van Gef fen, 2. Hugo van Elteren, 3. Ger ard van Ommeren. knalde na aangeven van Stra- ver over en daarna vermorste Rene de Jong een mooie kans toen de Ammerstollenaar al leen voor doelman Edwin Ver sloot verscheen. Vlak voor de rust kwam Waddinxveen niet ongelukkig op 1-2. De onerva ren Edwin Ooms beging een overtreding tegen Jeffrey Pons wat in een strafschop resul teerde die door Marco Ver sloot in een doelpunt werd omgezet. Waddinxveen pro beerde direct in de tweede helft de voorsprong verder uit Coach Jaap Vos van Martinus wilde beslist niet verliezen en nam regelmatig time-outs om zijn speelsters op te peppen. Vooral door slim spel wist Mar tinus in de 2e set punten te pakken, waarbij de tactische ballen tussen het blok en het achterveld geplaatst werden, dat dan te ver naar achter stond. Martinus won de set met 22-25, maar zag in de 3e set een fanatiek vechtend Data Ge- gint met een uitwedstrijd tegen Switch in Millingen aan de Rijn. Een taaie tegenstander die zich altijd gesteund weet door zeer fanatiek publiek. Op zaterdag 7 oktober is de eerste thuiswed strijd in Swanla om 19.00 uur tegen Somas. WADDINXVEEN - Afgelo pen zaterdag werd bij op de atletiekbaan van SC Antilope weer de jaarlijkse clubkam- pioenschappen gehouden. Mede door het goede weer werden weer succesvolle clubkampioenschappen van SC Antilope gehouden. Met een groot aantal deelnemers en ruime aanwezigheid van belangstellende werden de verschillende atletiekonder- delen afgewerkt, zoals speerwerpen, kogelstoten en verspringen. In elke categorie waren vol doende deelnemers voor een spannende competitie per categorie. Elke atleet mocht vier verschillende at- letiekonderdelen kiezen.Via een puntensysteem worden alle resultaten omgerekend naar een puntentotaal. Wie de meeste punten heeft is Het nieuwe logo brengt Korbis is nog niet erg veel succes. WADDINXVEEN - De voetbalwedstrijd tussen Ammer stol en Waddinxveen, die al een kwartier later begon, leek op een terecht gelijkspel af te gaan toen er in blessuretijd nog van alles gebeurde. Na een duel tussen Alphons Scheurwater en Ammerstollenaar Jaco van der Wel bleef eerstgenoemde geblesseerd liggen, maar werd Van der Wel uitbundig door zijn medespelers omarmd. Scheids rechter Van Wijngaarden kende Ammerstol een straf schop toe die door Arie de Jong met een hard en zuiver schot werd benut: 3-2. gelijkopgaande strijd te zien. Data General liep regelmatig uit, maar had ook in deze wed strijd weer moeite sterke ser viceseries te controleren. Daartegenover serveerde ook de ploeg uit Zevenhuizen scherp, daarbij regelmatig pro fiterend van de nieuwe spelre gel dat er ook via het net ge serveerd mag worden. De Ie set werd zelfs tot enthousias me van het publiek met 25-20 gewonnen. WADDINXVEEN - Atletiekvereniging SC An tilope start 11 oktober met een loopcursus voor beginners. Het doel van de cursus is: je fit te voelen door te lopen op een veilige ma nier en op je eigen niveau. De nieuwe generatie lo pers bij SC Antilope die voorgaande jaren zijn ge start met de loopcursus Gezond en veilig lopen zijn nog steeds enthousiast. Lekker in de bui tenlucht, in een tempo waarbij je het ene moment even kan kletsen en het andere mo ment er weer helemaal voor gaat, om gren zen te verleggen, in een groep om elkaar te stimuleren en van elkaar te leren, met uitein delijk toch allemaal hetzelfde doel: fit te zijn èn te blijven! De loopcursus bestaat uit 20 trainingen, waarbij gezond en veilig lopen voorop staat. Met gezond wordt bedoeld: op een verantwoorde manier en onder deskun dige begeleiding bezig zijn met lopen. Lopen op de juiste manier bevordert de gezond heid. Veilig lopen slaat enerzijds op het voor in de Ie wedstrijd tegen Slied- recht had de jonge selectie van coach Visser aanvankelijk moei te met het tempo en de varia tie in de aanvallen van de te genstander. Sliedrecht won deze sets met 22-25 en 26-28. De 3e wedstrijd tussen Data General en Martinus gaf een via een strafworp nog éénmaal naméns Korbis de korf te vin den: 7-2. Na de rust veranderde het spelbeeld van de eerste helft nauwelijks. Bolnes, dat zelf ook niet een geweldige wedstrijd speelde, kreeg veel meer mo gelijkheden om de bal in de ploeg te houden en wist dat in de score tot uitdrukking te brengen door uit lopen tot 12- 3. Pas in de slotfase wist Korbis weer wat terug te doen: via doelpunten van Mark van den Brink en Yvonne Boomers speelde Korbis zich naar een 13-5 einduitslag. Aanstaande zaterdag speelt Korbis thuis op het korfbal- complex aan de Dreef tegen ADO uit 's-Gravendeel; deze vereniging is naar verwachting een concurrent in de onderste regionen van de ranglijst. De wedstrijd begint om 17.00. PAGINA 3’, -1 Dion de Jong in scoringsposi- tie en tegen diens ziedende schot had de uitstekende Am- merstol-doelman Richard Bak ker geen verweer: I -1 Daarna had Waddinxveen orde op zaken kun- K nen stellen. Een goede combi- natie leverde I een kans op f voor de klei- ne Razak, die stuitte op doelman Bakker. Daarna schoot Pons tegen de doelman op. Maar ook Ammerstol kreeg drie kansen op rij. Na een aanval via Arie de Jong en aanvoerder Ronald Straver schoot Peter Brand sullig naast, Arie de Jong handen van doelman Bakker. Daarna kwam Ammerstol on verwacht op 2-2. Uit een vrije trap van Arie de Jong ver dween de bal tot grote veras sing van vriend en vijand en doelman Edwin Versloot in het Waddinxveense doel. Met Waddinxveen wilde het daarna minder vlotten. Trainer Koes de Quillettes wisselde Alex de Wilde en Dion de Jong voor Mark van Vliet en Micha el Blonk. Met Blonk als speer punt probeerde Waddinxveen er meer uit te slepen. Blonk werd echter maar een- zal de handhaving in de tweede klasse voor Korbis het parool zijn. Los van het feit dat Korbis debuteert in de tweede klasse is door personele mutaties de selectie toch wel ingrijpend gewijzigd en het zal enige tijd en aanpas sing vergen alvorens het team weer volle dig op el kaar inge speeld is. Als trainer coach wel in Ridderkerk. Tegenstan der Bolnes wordt in de klasse waar Korbis uitkomt algemeen gezien als één van de kam- pioenskandidaten.Toch leek de ruime overwinning tegen VIOS de week ervoor perspectief te bieden aan het Waddinxveense achttal. De eerste doelpunten van de wedstrijd waren echter afkomstig van Bolnes(2-0). Een door Mark van den Brink be nutte strafworp zorgde weer voor de aansluiting: 2-1. Daar na was Bolnes duidelijk de sterkere ploeg; Korbis moest vaak na één schotpoging toe zien hoe Bolnes weer balbezit kreeg en efficiënter was in de aanvalsopzet. Bolnes kon dan ook uitlopen naar een duidelij ke 7-1 voorsprong. Kort voor de rust wist Marino van Zwet WADDINXVEEN - Het eerste competitieweekend verliep goed voor Dames I met een zwaar bevochten overwinning op Bpurgondië uit Wijk bij Duurstede. Verlies was er voor Heren 2. Het sterk verjongde Heren I redde het niet in Delft tegen Gonini. De dames begon nen tweeslachtig aan de wed strijd. Er werd goed verdedigd, maar de aanval liep voor geen meter. Hierdoor stond er in de elfde minuut een score op de borden van 4-10. Door de sterke verdediging kon Flyers de ruststand beperken tot 12- 20. De tweede helft startten de Waddinxveense dames over donderend en nu liep de aanval wel en binnen vijf minuten was de achterstand weggewerkt (23-23). Hierna deden de be zoekende dames nog iets terug, maar Flyers behield de greep op de wedstrijd en langzaam maar zeker werd de voor sprong uitgebouwd. Het einde werd gehaald met een 42-32 overwinning. Topscoorder: Ani ta van Unen met 18 punten. Heren I ging op bezoek bij Go- maal echt in stelling gebracht (door Raymond Beij die later de gele kaart kreeg na een overtreding tegen Jaco van der Wel) maar kopte toen over. De benutte strafschop in bles suretijd betekende balen voor Waddinxveen, dat zich een be tere competitiestart (nu drie punten uit vier wedstrijden) had gewenst. WADDINXVEEN - Na vero vering van de koppositie in de voorlaatste wedstrijd liet H. Kraan zich in de 10e en laatste wedstrijd, afgelopen zaterdag in de Heimanswete- ring nabij Woubrugge, niet meer verrassen en haalde zijn eerste zomerkampioen- schap van de Hengelsport- vereniging Waddinxveen (HSW) binnen.Verrassend in deze laatste wedstrijd waren wel de goede vangsten in het rechter deel van het par cours, terwijl de hengelaars aan de linker zijde met een beduidend mindere vangst genoegen moesten nemen. Desondanks deden zich in het algemeen klassement geen belangrijke verschuivin gen voor. De uitslag van afge lopen zaterdag was: IH. de Kwaadsteniet 8.220 gram, 2. M. van Leeuwen 6.430 gr. 3. H. Romeijn 6.340 gr. 4.W. Houtman 5.120 gr. 5. H. Kraan 3.950 gr. De uitslag van de zomercompetitie luidt: IH. Kraan 58.230 gr. 2. M. Reichard 51.380 gr. 3. H. de Kwaadsteniet 33.720 gr. 4. M. van Leeuwen 31.410 gr. 5. W. Houtman 29.370 gr. 6. A. van Leeuwen 26.820 gr. 7. R. Jenner 23.720 gr. 8. J. van Els- wijk 21160 gr. 9. H. Romeijn 17.770 gr. 10. R. Poldervaart 14.830 gr. 11H. den Haan 13.950 gr. I2.J. Brouwer 8.110 gr. Op zaterdag 7 ok tober a.s. wordt de jaarlijkse herfstdagwedstrijd gehouden. Het inleggeld bedraagt 7,50. Leden van de Hengel- sportvereniging Waddinxveen kunnen zich op 7 oktober tot 07.00 uur aanmelden bij het station NS. Inlichtingen over deze wedstrijd kan men verkrijgen bij A. van Leeu wen, tel. 615 225. Waddinxveen kwam in Ammerstol in de tweede helft minder voor de dag dan in de eerste. Een straf schop bracht in blessuretijd de beslissing. (Foto:Walter Plantje.) Voor het zover was Jeffrey Pons, die zijn verhaal ging ha len bij de scheidsrechter, naar de kleedkamer gezonden en moest Scheurwater door ver zorger Ap Rietveld wor den opgelapt. Na de benutte strafschop baalde Wad- dinxveen verschrikke- lijk, maar kon het ook de hand in eigen boe zem steken omdat het voor de rust verzuimde de wedstrijd te beslissen. Waddinxveen, zonder Tim Bunnik (in Amerika), Patrick Hoogervorst en Michiel Vun- derink (beiden geblesseerd) speelde in de eerste helft be ter dan Ammerstol, dat echter net zo veel kansen kreeg. De Waddinxveners lieten zich daarbij nog wel eens verrassen door ‘de lange bal’. Zoals na drie minuten toen routinier Rini Looren de Jong Jaco van der Wel een vrije loop op doelman Edwin Versloot schonk. Van der Wel liet zich dit buitenkansje niet ontne men: 1-0. De gelijkmaker van Waddinx veen liet niet lang op zich wachten. Appie Razak bracht Marco van Leeuwen inmiddels Peter Groenewoud opgevolgd. Een andere noviteit bij Korbis is dat alle Korbis - teams dit seizoen hun thuiswed strijden op een kunst- grasveld spelen dat in de afgelo pen zomer is aangelegd op het korf- balcomplex aan Dreef. Afgelopen zaterdag speelde Korbis ook op kunst gras, maar WADDINXVEEN - Korbis heeft bij het debuut in de tweede klasse van de veldkorf- balcompetitie tot nu toe wisse lend gepresteerd. Na de kleine 12-14 nederlaag tegen Merwe- de (uit Sliedrecht) en de 8-18 overwinning tegen VIOS (uit Willemstad) was afgelopen za terdag Bolnes (uit Ridderkerk) duidelijk een maatje te groot: het bij rust door de Ridderker kers geslagen gat (7-2) werd na de hervatting nog verder uitge breid tot 13-5. Met twee pun ten uit drie wedstrijden be vindt Korbis zich nu in het tweede gedeelte van de rang lijst. Na het veldkampioenschap in de derde klasse vorig seizoen mag Korbis zich dit jaar voor het eerst op het veld ook tweedeklasser noemen; in de zaalcompetitie was dit al eer der het geval. Voor dit seizoen ZEVENHUIZEN - Met een leerzame driekamp tegen ere- divisionist Martinus en Slied recht sloot Data General afge lopen zaterdag in Swanla een intensieve voorbereiding voor de competitie 2000-2001 af. Een voorbereiding die niet vol ledig aan de wensen voldeed, want één van de basisspeel sters, libero den Butter, zat nog geblesseerd aan de kant. Haar afwezigheid was duidelijk merkbaar, want de servicedruk die de tegenstanders wisten te ontwikkelen gaf regelmatig gro te problemen bij de passers van Data General. nini. Het team bestaat dit sei- gramma, zowel op de vrijdag als zoen overwegend uit jonge op de zaterdag.Vrijdag 29 sep- spelers waarbij klassenbehoud de doelstelling is. De eerste helft ging het redelijk tot goed en konden de Waddinxveners Gonini redelijk bijbenen. De tweede helft brak de onerva renheid de heren op, maar met goed verdedigend werk bleef de schade beperkt. Uitslag 37- 58. Topscoorder: Edwin van Heiningen met 17 punten Heren 2 begon goed aan de wedstrijd en er ontstond een gelijk opgaande strijd. Beide teams steunden volledig op de aanval en zo werd er lustig op los gescoord. Ruststand 34-34. In de tweede helft verkeek Fly- spelende G.van Ommeren aan- ers zich een beetje op de sterk te van Gymnova, dat langzaam maar zeker het heft in handen nam en de voorsprong steeds verder uitbouwde. Flyers deed er nog alles aan, maar kon niet verhinderen dat de winst naar de bezoekers ging. Uitslag 68- 89. Topscoorders: Edwin van Heiningen en Rudo Van Loo beide met 21 punten. A.s. weekend een volledig pro-

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 37