enthousiast over fusie Dat kan zeker Bevlogen directeuren Fi^Rpiq Bewoners Sterrenlaan struikelen over tegels Inloopmiddag voor borstkankerpatiënten GRÖTE vlooien MARKT Jeu de boules standen r www.zorgenzekerheid.nl Poging tot inbraak Website Kruiskerk geïntrodu ceerd Prijsuitreiking Wereld dierendag Klaverjassen voor de St. Victor Auto belandt tegen lantaarn WADDINXVEEN - Door nog onbekende oorzaak belandde zondag I okto ber rond 22.20 uur nabij de kruising Julianastraat met de Kerkweg-Oost een 21 -jarige Hagenaar met zijn auto tegen een lan taarnpaal. Zowel de man zelf als de 19-jarige inzit tende uit Waddinxveen liep daarbij hoofd- en nekletsel op. Beiden zijn overge bracht naar het Groene- hartziekenhuis in Gouda. GROENOORDHALLEN LEIDENc florg en Zekerheid Alphen a/d Rijn Andere partijen Koremans en Korving eisen meerwaarde Geachte inwoners van Zevenhuizen-Moerkapelle te4- Wilt u overstappen naar Zorg en Zekerheid? Dan moet u voor één keer de kleine lettertjes lezen. Want dan weet u precies wat ujnoet doen. Bel vóór 31 oktober (071) 5 825 500 of ga langs bij de Zorg en Zekerheid Verzekeringswinkel bij u in de buurt. En wij regelen de rest. Vanaf 1 januari 2001 zit u in het ziekenfonds bij Zorg en Zekerheid. En dat betekent de beste dekking tegen een ongekend aantrekkelijke premie. Zo is onze nominale ziekenfondspremie al jaren de laagste van heel Nederland. Daarnaast vergoeden we niet alleen uw tandartskosten, maar ook de kosten voor het maken van beugels, bruggen en kunstgebitten. En nog veel meer. Kortom, nu reageren is straks pro fiteren. Zorg en Zekerheid (071)5 825 500 of kijk op www.zorgenzekerheid.nl Geen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ontvangen? Bel 0182 - 63 03 32 oktober Euromarkt 101 Tel. (0172) 23 34 34 Méér dan 40 vloeren uit voorraad leverbaar voor scherpe DOE-HET-ZELF MEENEEMPRIJZEN LEZERS SCHRIJVEN Naar Zorg en Zekerheid. De zorgverzekeraar die voor alle zekerheid dichtbij is. Stap voor 31 oktober over! Bel (071) 5 825 500. oktober Pt gezelligste ROMMELMARKT VAN NEPERLANPi—-- Zorg en Zekerheid biedt een ongekend ruime dekking tegen een uiterst aantrekkelijke premie. U heeft de keuze uit twee uitgebreide aanvullende verzekeringen: de AV-Standaar en de AV-Top. WADDINXVEEN - De be- WOENSDAG 4 OKTOBER 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 13 ZATERDAG ZONDAG overstappen T KOM, KIJK EN VERGELIJK KRAAMVERHUUR 0164-257521 Zorg dat ik makkelijk kan En dat ligt gevoelig aan de Sterrenlaan omdat de bewo ners menen dat deze be stuurlijke 'sterren’ de beloof de aankleding van de wijk, groenpartijen en watertjes, twee jaar na dato nog altijd niet hebben gerealiseerd.Vol gens wethouder Wientjens is het echter de taak van de projectontwikkelaar om het patiënten) aanwezig. Voor vra gen: Noortje van Wel, tel.0182- wellicht echt in aanmerking komt voor een plaats in een Waddinxveense ‘walk of fa me’, besloot ze de tegels te de vier tegels onthullen waar na we ze niet meer hebben gezien. We wisten ook niet dat ze nu in de stoep ver werkt zijn”, aldus burgemees ter Jonkman die, net als wet houder Wientjens, zegt niet het niet prettig te vinden dat zij in een trottoir liggen. „Het heeft toch iets lugubers.” vraagd blijkt er namelijk op het gebied van communicatie veel mis te zijn gegaan. „Bij wijze van openingshandeling van het project moesten we Natuurlijk hebben wij alle bijartikelen op voorraad. WADDINXVEEN - De Werkgroep Natuur- en Mi- lieu-Educatie (N.M.E) in Waddinxveen heeft ter ge legenheid van Werelddie rendag woensdag 4 oktober een knutselwedstrijd voor de kinderen van de basis scholen georganiseerd. Voor de mooiste kijkdozen zijn er prijzen te verdienen. De prijsuitreiking vindt plaats op kinderboerderij ‘Dieren dal’ in hetWarnaarplant- soen in Waddinxveen op woensdagmiddag 4 oktober om 15.00 uur. WADDINXVEEN - De Vic tor Activiteiten Commissie, de vrijwilligersgroep van de Stichting tot behoud van de Sint Victorkerk, start op 6 oktober a.s. opnieuw een klaverjascompetitie (Dun selman drive, genoemd naar de schilder, wiens schilderij en gerestaureerd en wel in de kerk te bewonderen zijn) in de pastorie aan de Zuidekade 176 in Waddinx veen. De schilderijen, omst reeks 1900 gemaakt door Jan Dunselman, maakten onderdeel uit van het verlo ren gegane oorspronkelijke altaar en hangen nu aan weerszijden van het nieuwe hoofdaltaar. Het zijn voor stellingen van ’Abraham en Melchisedek’ en ’Het offer van Isaac’. Een nieuwe serie van acht avonden, waarvan de organisatie in handen is van Erna Schwiebejan Lam en Joop Brosens. De serie wordt op vrijdagavond ge speeld op 6 oktober, 10 no vember, IS december, 19 ja nuari, 23 februari, 20 april, 23 mei (woensdag) en 22 juni. De opbrengst is op nieuw voor het restauratie fonds van de Sint Victor kerk. Meedoen kan 10 gulden p.p.) per avond, aan het einde van de serie ont vangt de deelnemer met het hoogste puntentotaal de wisseltrofee.Voor inlich- tingen/aanmelden kan men bellen naar Erna Schwiebbe, tel. 0182-615621. 617627 of Coby Schuiling, tel.0182-342660. 9.00 TOT 17.00 uur OPENINGSTIJDEN: maandag: gesloten dinsdag t/m donderdag: 10.00 tot 17.30 uur vrijdag: 10.00 tot 21.00 uur zaterdag: 10.00 -17.00 uur DE DOE-HET-ZELF-ZAAK LAMINAAT - PARKET - MASSIEVE VLOEREN ZIEKENFONDS PARTICULIER Voor alle zekerheid dichtbij. WADDINXVEEN - Op de Waddinxveense Millennium- dag van 23 september pre senteerde de Kruiskerk, waar de Gereformeerde kerk vrijgemaakt haar kerk diensten houdt, zich aan het Waddinxveense publiek met een eigen website. De naam voor deze site was snel ge vonden: www.kruiskerk.nl. De site is opgedeeld in een algemeen gedeelte en een lokaal gedeelte. Het algeme ne gedeelte maakt gebruik van de landelijke site van de gereformeerde kerken vrij gemaakt in Nederland. De ze landelijke sit is volledig geïntegreerd in de site van de Kruiskerk en bevat in formatie over de identiteit van de gereformeerde ker ken, doorverwijzingen (links) naar andere kerkge nootschappen en lokale ge reformeerde kerken, allerlei christelijke organisaties en nog heel veel meer. Op het Waddinxveense gedeelte van de site, www.kruis- kerk.nl staat hoe de kerke lijke gemeente in Waddinx veen is samengesteld en welke activiteiten zoals plaatsvinden. Op de site kan de bezoeker kennismaken met de predikant van de kerk van Waddinxveen. ds.E.Brink, en een aantal van zijn preken bekijken en 'downloaden’. Natuurlijk ontbreekt informatie over de kerkdiensten niet. Het zendings- en ontwikkelings werk in het Westafrikaanse land Benin en de radio-uit- zendingen voor de lokale radio, de RTW, passeren ook de revue.Via de site kan de bezoeker nadere in formatie aanvragen en con tact opnemen. Vervolg van pagina I Ook andere politieke partijen binnen de gemeente nemen het de PvdA kwalijk, dat zij dit wo- ningbehoefte-onderzoek alleen heeft willen doen. Na dat een week lang binnen het gemeen tehuis geen formulieren wer den aangenomen, is dat inmid dels weer mogelijk, nu bij de balie. Op vragen waar de bus is ge bleven, zingt men binnen het gemeentehuis veelbetekenend ‘busje komt zo’. Of dit echter de bus voor de formulieren of voor de pikeerde politici is, blijft daarbij buiten beschou wing. Gelet op het politiek ru moer over zo iets simpels als een onderzoek kan de vraag worden gesteld of dit te maken heeft met de eerste signalen van verkiezingskoorts. GOUDA/W’VEEN - In het pa tiëntenservicebureau op de Jo- zeflokatie van het Groene Hartziekenhuis in Gouda (in gang Jan van Beaumontstraat) MOERKAPELLE - De politie heeft op donderdagnacht 28 september even na twaalf uur een 27-jarige Alphenaar aange houden. De man wordt ervan verdacht een dag eerder een poging tot woninginbraak te hebben gedaan aan de Dorps straat in Moerkapelle. Op sig nalement van een getuige kon de verdachte in de omgeving worden aangehouden. De man wordt vandaag nader verhoord. een schaalvergroting met zich meebrengt en dus een sterkere positie. „Het is absoluut niet de bedoeling dat we sterker ko men te staan. Mogelijk dat we dat wel op ons pad mee zullen nemen maar wij willen vooral meedenken en meehelpen. Wij zijn bevlogen mensen die staan voor onze taak”, aldus Kreater- directeurAad Koremans. naam (en bedoeling) van de PvdA is deze gang van zaken uitermate vervelend. In uw ogen kwamen wij ons woord niet na! Ondanks de toestem ming die wij hadden om de bus in de hal te zetten is deze ver wijderd en niet teruggeplaatst omdat de wethouder Volkshuis vesting zich, achteraf, niet kon vinden in de toestemming. Don derdag 28 september heeft de voorzitter van de raad besloten de bus niet terug te plaatsen in de hal van het gemeentehuis en aan de balie duidelijk aan te ge ven dat formulieren daar kun nen worden ingeleverd, en het baliepersoneel de instructie te WADDINXVEEN - In de club- kampioenschappen doublette blijft het stuivertje wisselen bij heeft de Partij van de Arbeid in de drie kernen een vragenlijst (woningbehoeftenonderzoek) huis aan huis laten bezorgen. Wij noemden u 7 inleveradres- sen waar een bus zou staan en waar u lege formulieren op kon halen. Eén van die adressen was de hal van het Gemeentehuis. Tot ons verdriet was die bus weer uit de hal verdwenen. Er is na die datum bij velen van u boos heid ontstaan richting PvdA. Door Dave Heemskerk WADDINXVEEN - Een fusie tussen de Stichting Wad- dinxveens Welzijnswerk (SWW) en het centrum voor kunstzinnige vorming Kreater moet een mooie organisa tie opleveren met een duidelijke meerwaarde voor de in woners van Waddinxveen, de gemeente en de beide or ganisaties zelf. Voor minder doen de beide directeuren, Aad Koremans (Kreater) en Jan Korving (SWW) het niet. aandacht aan besteedde. Ook enkele cameraploegen meldden zich bij de gemeente voor de tegeltjes die al dan niet omgekeerd het straat beeld (ont)sieren zodat wet- laten verwijderen. Desge- houder Wientjens ster rijzen de is door haar televisieoptreden. Ze is ech ter niet voornemens dat uit te buiten want hoewel ze nu de eerste I0. De een zakt een plaatsje en de ander kruipt iets omhoog. Na 9 partijen zijn er nog 2 koppels die al hun partij en hebben gewonnen. De stand per 26 september is. I .E.Hoogendoorn/T.Wubben 9-9-79+; 2.E.Nieuwland/W.Ver- sluis 8-8-45+; 3.S.Tabben/R.v.Dijken 9-6-61+; vrijdag 22 september al 4. R.Hulskamp/H.Cammeraat 8- 6-39+; 5. N.Schifferling/G.Nieuwland 9-6-19+; 6.P.Wybenga/W.Hend- Voor het onderzoek en voor de riks 9-6-II+; 7.I.Matla/J.Huls- goede kamp 8-5-22+; 8.Fred en Ron v.Dijken 8-5-7+; 9.W.v.Bockom Maas/N.Oudijk 8-5-4+; lO.P.Ru- beling/H.v. Woudenberg 8-4- I l+. Op 29 en 30 september is door een groep enthousiaste leden ons clubgebouw afgebroken en is het terrein bouwrijp ge maakt. Het wachten is nu op de aannemer en zodra het nieuwe gebouw water- en winddicht is, zullen de handen weer flink uit de mouwen moeten worden gestoken om het interieur af te werken. De boulers hopen voordat de ergste kou invalt een eind op streek te zijn. wordt op woensdagmiddag I I oktober van 14.00 tot 16.00 uur een inloopmiddag voor borstkankerpatiënten gehou den. De middag is bedoeld voor vrouwen met borstkanker die voor, tijdens of na hun behan deling vragen en/of problemen hebben en het prettig vinden hierover met lotgenoten te praten. Voor het geven van in formatie, het beantwoorden van vragen of een gesprek zijn op deze middag Noortje van Wel en Coby Schuiling van het LCBB (Landelijk Contactor gaan Begeleiding Borstkanker- Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden ge weigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel ge plaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. Tussen 20 en 23 september van de instelling. Jan kan ik niet met dat probleem.” Wel zal de nieuwe organisatiestructuur rekening gaan houden met Ko remans’ andere werkzaamhe den bij zijn federatie en cultu rele instellingen in de provincie. De nieuwe stichting brengt vrijwilligers en betaalde docen ten samen. Ko remans bena drukt dat dat geen probleem is en dat ieder een bij de ’club’ hoort. „Vrijwil ligers zijn absoluut noodzakelijk en ik waardeer hen ook. Ons doel, het bieden van mooie din- is hetzelfde en daar gaan we al lemaal voor”, zegt de Kreater-directeur. Ko remans en Korving zijn ook voorstander van de komst van het Multi functioneel Centrum in het centrum waar de nieuwe stichting een plaats zal krijgen. „Het MFC is een goede zaak en dient het algemeen belang. Wie tegen een dergelijk centrum is, denkt aan zijn persoonlijke belang want Waddinxveen mist een MFC”, aldus Koremans. Maar voordat het centrum er staat moet de nieuw te vormen organisatie zich nog minimaal enkele jaren behelpen in het hoofdgebouw aan de Kerk straat en de andere loca ties. „We willen dan ook, en dat doen we nu al, op andere locaties dingen gaan on dernemen”, zegt Korving. Kore mans: „Bijvoorbeeld naar het Coenecoop College”. Beiden reageren wat afwijzend op de .10.00 TOT 17.00 uur geven de formulieren vertrou welijk te behandelen en ze di rect te deponeren in de bus die nu in de buurt van de fractie (lees) kamer staat (iets dat ook feitelijk al gebeurde tussen 22 en 28 september; de angst dat wij niet vertrouwelijk met uw gegevens omgingen was dus niet terecht)! Het mag u duide lijk zijn dat wij deze gang van za ken betreuren. Mocht u, na het lezen van deze verklaring alsnog willen deelnemen aan het wo ningbehoeftenonderzoek kunt u tot 6 oktober 2000 uw for mulieren inleveren/ophalen bij: De Vierkap, Supermarkt D.Pak, Postkantoor Van Marie, Slijterij ’Het wapen van Moerkapelle’, Rabobank Zevenhuizen en het Gemeentehuis. Om de verloren week goed te maken blijft de bus in Dorpshuis Swanla tot 12 oktober staan. Tot die datum kunt u ook gebruik maken van het volgende postadres: PvdA- fractie, Gemeente Zevenhui zen-Moerkapelle, Dorpsstraat 89, 2761 AA Zevenhuizen. Voor nadere informatie 0180- 632275. Bestuur en fractie PvdA Zevenhuizen-Moerkapelle, Baradina Spekman „We doen het niet om te be zuinigen want er valt bij ons niets te halen”, aldus Korving. De fusie is geboren uit de noodzaak voor een groter on derkomen en het feit dat het crescendo gaat met beide orga nisaties. Kre ater mocht dit seizoen weer meer mensen inschrijven en ook de SWW trekt veel men sen met haar activiteiten en ve le vrijwilligers. „In de uitleg aan het personeel zeiden wij bei den dat we gefuseerd meer in houd aan welzijn en cultuur kunnen besteden, dat we effi- gen die het leven opwaarderen, ciënter kunnen gaan werken en onze positie in de Wad dinxveense samenleving kunnen verbeteren”, legt Koremans uit. Om dat vorm te geven hebben beide directeu ren veel overleg samen en zijn ze bezig de nieu we structuur te vor men, de poppetjes op de goede plaats te zetten. „De mensen hebben nu veel plezier in hun werk en dat moet natuurlijk behouden blijven”, zegt Kor ving. Koremans: „We willen een cultuur hebben van openheid, open overleg, eerlijkheid zon der iets af te doen aan de twee oude instellingen”. Korving: „De huidige activiteiten van beide orga nisaties mO- STICHTING WADOINXVEENS fen °°koste gaan van het nieuwe beleid. We hebben een beeld gevonden en zijn dat nu op papier aan het zetten.” Hoe de functieverdeling er echt uit komt te zien willen bei de directeuren nog niet zeggen constatering dat de fusie ook maar Koremans denkt in de richting van een algemeen di recteurschap voor hem en dat Jan Korving welzijn en ’andere zaken’ voor zijn rekening neemt. Korving: „We maken momenteel een sterkte/zwakte analyse. Beiden hebben we stokpaardjes en we realiseren ons dat we er enkele moeten loslaten”. „We moeten er nog goed naar kijken. Kreater heeft, dat is algemeen bekend, te kampen met een personele problematiek. En dat is de basis kunnen een geste van de pro jectontwikkelaar aan de ge meente niet waarderen. Die schonk de gemeente tegels met daarop de namen van de lokale en provinciale bestuur ders die de wijk hebben aan- project in zijn geheel af te le veren, inclusief aankleding. „Wij staan hier volledig bui ten.” Hetzelfde gaat op voor de tegels waar de gemeente ook niets vanaf wist. Als reac tie op de ongewenste Street of Fame werd de landelijke pers door bewoners gewaar- De tegels zijn vorige week donderdag verwijderd. (Foto. Arastk: Art/ Liesbeth van der Vis.)

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 13