Het is weer kinder- boekenweek 55-jarig huwelijk SWW cursus Klussen in en om het huis Theo den Boon ook in ZES - VIER - DRIE DRIE - DRIE - DRIE ED REUSKEN Dubai gewaardeerd Geslaagd voor Cursus mand opmaken Nieuwe 'n Nummer om te onthouden: Uw Groeneveld harte welkom bij de Oogzorgdagen! VIDES AUDI KTV expositie in thuishaven A-diploma Gewicht houtblok 2311 gram ara Opticien heet u van Groeneveld Opticiens Dierendag Openbare bibliotheken Programma- overzicht Grijpt u ook in voordat het (weer) te laat is? (0182) 643 333. Het nieuwe telefoonnummer van Rabobank Gouwezoom OP EEN HOLLETJE NAAR FOTO KLEIN MET JE ROLLETJE ONTWIKKELEN AFDRUKKEN Bieb opent weer de schatkamer van de fantasie van 4 tot en met 14 oktober 2000 Uw specialist op het gebied van: Uitslag ’’RAAD HET GEWICHT VAN DIT HOUTBLOK” tijdens de Boskoopse braderie 12.30 uur: Schminkfestijn in morgen klaar! Voelbaar beter papier Kwaliteitsgarantie! Mat of glanzend! - 10x15 cm! fat teefje rreer GOUDA/WADDINXVFEN - Met ingang van 9 oktober 2000 heeft Rabobank Gouwezoom voor al haar vestigingen in Gouda en in Waddinxveen 1 telefoon- en 1 telefaxnummer. De Goudse- en Waddinxveense kantoren zijn vanaf die datum telefonisch bereikbaar via (01821 64 33 33, Het faxnummer wordt (0182) 64 33 00, 1 .k r -►t-• Jlz WOENSDAG 4 OKTOBER 20000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 17 konijn, gifkikker of brulaap. (Foto: Artistic Art/ Liesbeth van der Vis.) over 475 en 9000 gram The announcement (no. 1459, acryl op linnen, 70X90 cm.) Gratis vakkundige oogmeting plus een cheque van 50,- cadeau! Waddinxveen, De Passage 220. Tel. (0182) 614 303. D. van Vliet Vrijdagavond Zaterdag Openingstijden: Dinsdag t/m vrijdag 10.00-17.30 uur 19.00-21.00 uur 10.00-17.00 uur Gouda: Kleiweg 90 en Ruigenburg 14- Waddinxveen: Kerkweg Oost 159-161 Telefax: (0182) 643 300 - Internet: www.gouwezoom.nl - E-mail: rabobank@gouwezoom.nl WADDINXVEEN - Burgemeester Jonk man zal het echtpaar J. Bronsteijn-Cuar- tango op vrijdag 29 september bezoeken in verband met hun 55-jarig huwelijk. Me vrouw Bronsteijn is op 27 augustus 1924 te Bordeaux (Frankrijk) geboren. De heer Bronsteijn is op 26 mei te ’s Gra- venhage geboren. De heer Bronsteijn is van 1937 tot 1943 glas- en loodzetter ge- De expositie loopt t/m 14 oktober.Tij dens deze tentoonstelling hebben wij werk in stock van: Leon Veerman, brons; Barbara Jong, brons/keramiek; Ineke de Jong, kermaiek;Anne Hulleman, keramiek; Lidy Kooman, keramiek en Valerie Sere, speksteen. De openingstijden van onze galerie zijn: woensdag, donderdag, vrijdag en zaterdag van 10.00 tot 18.00 uur. (Buiten deze tijden op afspraak). van Formido waarmee u tijdens de cursus 10% korting krijgt op een aantal materialen bij deze bouwmarkt. Galerij 2 (tegenover hefbrug) 2771 XJ Boskoop Tel. (0172)21 22 71 WADDINXVEEN - In het Gouwebad ‘de Sniep' te Waddinxveen is op dinsdag 26 september voor het eerst in het nieuwe seizoen 2000-2001 weer voor het A-diploma gezwommen. De beoordelingscommissie be stond uitWim van Minnen, Rob Hogerbrugge en Gui do Linkerhof. Er waren deze keer 48 kan- didaatjes die allemaal zijn geslaagd. De namen van de kinderen die hun A-diploma gehaald hebben, zijn: Martine On derwater, DonnaVis, Sunita Scharff, Fanny Croonen, Jac- co de Witt, Nadine de Rooij, Rochelle de Werk, Melanie Vakkers, Max Tim mers, Maaike Luijendijk, Dennis Hoogendoorn, Pe ter Krijgsman, Casper Sp- ruijt, Lydia Dorst, Rick v.d. Helm, Florianne Walbeek, Noury v.d. Speld, Sjoerd Boreel, Lara v.d. Salm, Hi cham Hofman, Luuk Glas beek, Janneke v.d. Hoeven, Rowan Hertog, Sander Pat, Maaike Blacquière, Benja min v.d. Marei, Mara Wil- lemsteijn, Yannick van Koot- en, Daniel van Kleef, Jerrianne van Romondt, Bi jou v.d. Akker, Sven de Wit, Kim Dekker, Martijn de Wit, Gertjan Bruin, Dorien Panhuyzen, Lisa de Bruijn, Patrick Rog, Floris Jan Bom, Niels Ram, Peter Sluijs, An gelique de Vrij, Chantal de Vrij, Boëlle van Holten, De borah van Nieuwkoop, Nel- da Noorland, Kevin Meers hoek en Carine Verloop. GOUDA - Op 10 oktober wordt de cursus ‘het opma ken van een herfstmand’ gegeven. De bedoeling is het maken van een mand met zoveel mogelijk soor ten bladmateriaal, met veel verschillende kleuren rood en groen, bladeren met bessen, rozenbottels en bramen.Verder kunnen cur sisten in zo’n mand allerlei natuurlijke materialen ver werken. Er is voor deze cursus nog plaats voor nieuwe cursis ten.Voor informatie: kan toor van maandag t/m don derdag van 10.00-13.00 uur, Olympiadeplein 2, tel.524 540. de Boskoop). GEVONDEN: 18-09: Poes niet gest. Kleur: lapje met overwe gend wit met vlekken van bruin en zwart op de rug. Is een half jaar oud. 21-09: Zwart met wit katje. (Omgeving Asielzoekers centrum Waddinxveen)! 24-09: Poesje grijs met wit. (Omgeving Oostpolderweg Waddinxveen). DOOD GEVONDEN: 20-09: Kater gec. Kleur: rood met wit. (Omgeving Wollenfoppenweg Zevenhuizen). 21 -09: Kater on- gec. Kleur rood met wit. (Om geving Kanaaldijk Waddinx veen). 21-09: Kater gec. Kleur: zwart met wit vlekje onder de kin. (Omgeving IJzermanweg Waddinxveen). Een dier gevonden of vermist: bel Stichting Amivedi, tel.0182- 630481. LEZERS SCHRIJVEN Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke van het weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. klein FOTO’S VANAF WONING PROJEKTSTOFFERING runt hij met zijn vrouw een galerie in de Dorpstraat waar permanent werk van hem te zien is.Theo den Boon heeft sa men met Leon Veerman (brons) en Ineke de Jong (keramiek) een stand op de Hol land Art Fair in Utrecht van 20 tot en met 24 oktober. Galerie 58 start dit seizoen met een ten toonstelling van het nieuwe werk van Theo den Boon. WADDINXVEEN - VER- MIST:22-09: Kater gec. Kleur: cypers gestreept. Heeft geen wit. Roepnaam: Tijger. Heeft een vlooienband om. Is 2,5 jaar oud. (Omgeving Burg.Troost- straat Waddinxveen). 23-09: Poes gest. Kleur: Schildpad met bruin en zwart. Rechtervoor poot is beige. Is 2 jaar oud. Roepnaam: Poezel. (Omgeving Eksterdreef Waddinxveen). 23- 09: Kater ongec. Is 3 maanden oud. Kleur: wit met chocolade bruin gevlekt. Roepnaam: Teun. (Omgeving Kleikade Waddinx veen). 25-09: Kater gec. Kleur: zwart met grijze ondervacht. Is een halve pers. (Omgeving Zij- ijn houdt van koken, kleedjes maken en lezen. In 1994 is het echtpaar in Wad dinxveen komen wonen. Zij zijn beiden Natuurlijk hangt het thema ook een beetje samen met dieren dag. De eerste dag van de kin derboekenweek is het namelijk dierendag. Het spreekt vanzelf dat soms ook dieren een rol spelen in het programma van bi bliotheken. Wil je zelf wel eens een dierlijk hoofd: in veel bibli otheken bestaat tijdens de kin derboekenweek de mogelijk heid om je eens te laten schminken als kattenkop, gein- WADDINXVEEN - Elk mens heeft zijn eigenaardighe- den, heeft een eigen karakter. Met andere woorden: de een is een driftkikker, de ander een sloddervos en een weer een ander is een echt liegbeest. Zo is het natuurlijk ook met de hoofdpersonen in boeken: De vrolijke brulaap Pippi Langkous bijvoorbeeld is een heel ander type dan de schijtlijster PuddingTarzan. Maar ook de wereld waar in de hoofdfiguren leven is vaak een wonderlijke: magie, slimme vossen, pratende dieren noem maar op - in kin derboeken zijn ze te vinden. Om in die wereld hun man netje te staan, hebben de helden vaak een apart karakter. Gordijnen Vitrage Tapijt Houten vloeren Marmoleum vloeren 1R de Frankrijker uit Boskoop gewicht 2315 gram 2. B. Heemelaar uit Boskoop gewicht 2301 gram 3. P. Kalkman uit Boskoop gewicht 2300 gram Van harte gefeliciteerd!!! Opmerkelijke schattingen: Jorge Bolle, Charlotte Deman- tons, Joke van Leeuwen, Annie van Gansewinkel, Selma Noort en Thijs Cover de - schrijvers en illustratoren bezoeken elk een openbare bibliotheek in de regio. Zij praten met de lezers van hun boeken en andere geïnteresseerden het schrijversvak. Theater en muziek, een beest achtige kinderboekenweekspel, knutselmiddagen.voorleesactivi- teiten en aandacht voor de be kroonde boeken: het is tijdens de kinderboekenweek allemaal te beleven in de openbare bibli otheken in de regio. Wanneer welke activiteit plaatsvindt is al lemaal te vinden in het pro- grammaoverzicht. Er gaan weer 2 mooie oude pan den in Waddinxveen voor de bijl. Het pand hoek Zuidkade-Jan Dorrekenskade (tegenover res taurant de Gouden Dis) staat op de nominatie om gesloopt te worden. Ondanks vele pogingen van o.a. oudbewoners om het pand te kopen en op te knappen. Velen hebben geprobeerd het pand op te kopen om het ver volgens te restaureren maar nee hoor, de gemeente wil geld zien en geen mooi authentiek Wad- dinxveens pandje. Zij werden met geweldige smoesjes afge houden van dit geweldige plan en nu is het wachten tot de laat ste bewoners er uit gaan, zodat het mooie boerderijachtige pand gesloopt kan worden en er een wanstaltig flatgebouw neergezet kan worden. We zitten er echt op te wachten!! Het tweede pand dat radicaal veranderd gaat worden is het mooie huis van tandarts Vos aan de Zuidkade. Het is al verkocht en er komt een restaurant in! De hele stijl van het pand zal aangetast worden om maar nog niet te spreken van de overlast qua geluid en van parkeerders in dit toch al veel te nauwe stuk van de Zuidkade.Weer een stuk je mooi oud Waddinxveen dat gaat veranderen c.q. verdwijnen. Och en wee roepen we dan als het te laat is, wat jammer toch. Wie kijkt er niet met heel veel genoegen naar de oude panden in Waddinxveen die WEL opge knapt zijn zoals in de Dorpstraat of tegenover het postkantoor. Iedereen zegt dan, goh wat mooi en wat leuk dat dit bewaard is gebleven. „Schouders ophalen en af laten glijden; er valt toch niets aan te doen; de vooruitgang is nu eenmaal niet tegen te houden; de gemeente doet toch haar ei gen zin”, allemaal reacties die lo gisch zijn maar waar we niet ver der mee komen! Wie houdt deze plannen tegen? Wordt het niet eens tijd om Waddinxveen duidelijk te maken dat we hier niet op zitten te wachten, dat we dit NIET willen??? Het enige dat u ertegen kunt doen is een brief kaartje naar de gemeente sturen met de tekst, wij zijn tegen de plannen van sloop of aantasting van mooie oude panden, en dan uw handtekening. Wilt u dit doen? Wij hopen het van harte want alleen dan kan er misschien iets tegengehouden worden voordat het te laat is!!! MEVR.GOEDHART Woubrechterf I I Waddinxveen telefoon (0182) - 615 555 (b.g.g. 631 932). Indien u bij de inschrijving een pasfoto inle vert, krijgt u een kortingskaart klussen en alsnog de technische kneepjes willen leren. Dankzij de medewerking van een tweetal deskundige vrijwilligers gaat deze cursus in november van start. De cursus is opge deeld in drie verschillende blokken: -’schilderen en bevei liging’ op 6, 13, 20 en 27 no vember 2000. In dit blok leert u alles wat te maken heeft met witten, plamuren en schilderen en beveiliging van uw woning, - ’sanitair’ op 8, 15, 22 en 29 ja nuari 2001. In dit blok komt de lekkende kraan en wastafel aan de orde en andere sanitaire za ken. -’elektriciteit en geluid’ op 3, 10 en 17 april en I mei. In dit blok komt de elektra aan bod en alles wat daarmee te maken heeft, en verder luidsprekers en bekabeling. De cursussen vin den plaats in de Seniorenwerk plaats van de SWW in de voor malige Professor Kohnstamm mavo aan de Mauritslaan 55 op maandagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur en kosten 20,- voor een blok van 4 lessen. U kunt zich opgeven voor één of meerdere blokken bij de SWW, Daarom staan eigenzinnige hoofdpersonen centraal tijdens de 46ste editie van de kinder boekenweek waaraan ook de bieb in Waddinxveen natuurlijk weer haar medewerking zal ver lenen. Het gekozen thema ’Driftkikkers, feestvarkens en andere boekenhelden’ dient als leidraad bij de organisatie van activiteiten tijdens de week waarin het lezen van kinderboe ken centraal staat. WADDINXVEEN - Zit u ook met vragen over die kleine klusjes in huis waar een vakman niet voor langskomt, die toch moeten gebeuren?Wellicht wilt u leren hoe je precies moet schilderen; moet je nu eerst al les in de grondverf zetten en dan plamuren of andersom, en waarmee moet ik de verf ver dunnen en moet ik wel verdun nen. Misschien is het snoer van uw strijkijzer kapot of heeft u een lekkende kraan enz. De Stichting Waddinxveens Welzijnswerk, afdeling Senio ren, organiseert in samenwer king met de Stichting Vrouwen raad Waddinxveen en Bouwmarkt Formido een cur sus ’Klussen in en om het huis’. Tijdens deze cursus kunt u le ren dergelijke klusjes zelf te doen. In de cursus komen al de hierboven genoemde zaken aan de orde en nog heel veel meer. De cursus is bedoeld zowel voor vrouwen als mannen; voor vrouwen die geen handige man in de buurt hebben of het graag zelf oplossen en voor mannen die nooit toegekomen zijn aan Openbare bibliotheek Waddinxveen Van Mecklenburg Schwerinlaan I (waddbib@tref.nl) Informatie: Janneke Hilhorst (0182-640572) 4 oktober 2000: Start van het leesprogamma ‘Lang leve de lief de’. Het programma loopt door tot 4 december en behalve een boek dat hoort bij het thema le zen de deelnemers minimaal I boek van Lineke Dijkzeul. Zij komt het leesprogramma name lijk in januari 2001 afsluiten. Kinderen tot 9 jaar kunnen een kleurplaat komen kleuren of een bouwplaat ko men. 7 oktober 2000 10.30 uur tot de bibliotheek. Kinderen kun nen zich laten schminken als geinkonijn, kattenkop, gifkikker of sloddervos. II oktober 2000: Spelmiddag voor kinderen van 8 tot en met 12 jaar met het spel ‘Driftkik kers en feestvarkens: een beest achtig spel voor groep 5 tot en met 8’. Openbare bibliotheek Zevenhuizen Dorpstraat 87 2761 AA Ze venhuizen (obz@worldonline) Informatie: Gilian de Koning 0180-638388 Gedurende de hele kinderboe kenweek De groepen I en 2 be zoeken de bibliotheek en krij gen een programma aangeboden rond het prenten boek ‘De prinses met de lange haren’. Groepen 5 bezoeken de biblio theek en spelen het beestachti ge kinderboekenweekspel: Driftkikkers en feestvarkens. 4 oktober 2000: Feestelijke knutselmiddag in de bibliotheek. I T WADDINXVEEN - De Waddinxveense kunstenaar Theo den Boon wordt ook in het Midden-Oosten en Frankrijk gewaar deerd. De schilder kreeg in 1999 de op dracht van een hotel in Dubai om 31 werken te leveren. Deze maan worden de schilderijen met het thema ’landschap’ gepresenteerd als het hotel officieel in gebruik wordt geno men. Den Boon expo seert tevens nog tot 5 no vember in Pa rijs, in Gran de Arche. Voor wie dat te ver is, kan gewoon naar de Waddinxveense Dorpstraat waar Theo den Boon tot 21 oktober expo seert in zijn Galerie 58. „De opdracht in Dubai was wel bijzon der”, zegt Den Boon. „Ik kreeg helemaal de vrije hand. Ook de selectie was an ders dan gebruikelijk. Men koos mij uit aan de hand van twee plaatjes van mijn werk en één origineel schilderij.” Voor de commissie van het Emirates Hotel was dat klaarblijkelijk genoeg om de grote opdracht aan de Waddinxvener te verle nen. Ze gaan dan ook de liftschacht in. Gelukkig klinkt dat dramatischer dan het is. „De lift is doorzichtig, ’s Avonds wordt alles verlicht en dat schijnt een heel apart beeld te geven”, zegt Den Boon die zelf niet in Dubai is geweest maar het ef fect zeker nog wel eens wil gaan bekij ken. De in Gouda geboren kunstenaar volgde een opleiding aan de Academie voor Beeldende Kunsten in Rotterdam en de Vrije Academie in Den Haag. Sinds 1981 r weest. Hierna is hij gedeporteerd naar de oorlogsjaren bij het Rode Kruis in Straatsburg tot 1945. Hier heeft de heer Straatsburg gewerkt. Mevrouw Bronste- Bronsteijn zijn vrouw leren kennen. Na weer in Nederland te zijn teruggekeerd is hij vanaf 1948 postbesteller in ’s Graven- hage geworden, waarvan de laatste jaren nog in goede gezondheid, als hoofdbesteller. De heer Bronsteijn houdt van keyboard spelen en lezen. Zijn echtgenote heeft in

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 17