TOOS presteert goed op landelijke Demogyjada Oppositie tegen bebouwing van de Schapenweide Nieuw turnuur TOOS Autoschade... Expositie HCW in K ZS Botsing op de rijksweg bibliotheek Slingerland nieuw makelaarskantoor in Waddinxveen Gered Gereedschap start nieuw project Gemeente houdt anderhalf Lezing bij VU Gouda miljoen over Dameskoor Vox Jubilans met Oeral Kozakkenkoor IP k lllil SCHADECENTER^^ r autoschade-, betsteilerj PROFILE REPAIR WOENSDAG 4 OKTOBER 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 21 Makelaardij Slingerland denkt iets extra’s in Waddinxveen te kunnen brengen. (Foto: Sjaak Noteboom.) 4 Het Oeral Kozakkenkoor. F Knap vervelend en het komt altijd ongelegen. Geen auto tot uw beschikking en u had zich uw avond anders voorgesteld dan u te buigen over de administratieve afhandeling met de verzekeringsmaatschappij. Schadecenter van Leeuwen regelt het voor u. En u krijgt ook nog een perfect herstelde auto terug. We zitten in Waddinxveen op bedrijventerrein Coenecoop. Maar u kunt ook bellen: 0182-621831. Vierentwintig uur per dag. Voor het geval u ergens staat met schade... Waddinxveen. Zijn de overige makelaardijen aangesloten bij de NVM, Slingerland is lid van de VBO (Vereniging Bemidde ling Onroerendgoed). „Daar wordt door collega’s wel eens geringschattend over gedaan maar dat is echt niet terecht. Ook bij de VBO gelden stren ge eisen. We hebben een tuchtcollege, strenge toelatingseisen, bij- scholingscursussen en een verplichte beroepsaansprake lijkheidsverzekering. Boven dien telt deze brancheorgani satie meer dan 600 leden”, aldus Slingerland. De VBO is zelfs vooruitstrevend. Hoewel het er aan zit te komen, is het nog niet wettelijk verplicht drie dagen bedenktijd te ge ven na het tekenen van een voorlopige koopovereen komst. DeVBO-leden werken er al mee. „Maar wij bieden ook soepele tarieven en die liggen lager dan gebruikelijk”, aldus de kersverse Waddinxveense makelaar. „Mijn eigen werkwijze is ten eerste luisteren naar degene die tegenover je zit, horen wat er van je verwacht wordt en daarna kijken of je het in Coenecoop 250, 2741 PL Waddinxveen tel0182-621831fax 0182-621841 email: info@vlcoenecoop.nl internet: www.vlcoenecoop.nl WADDINXVEEN -Jazz- dans- en Turnvereniging TOOS uit Waddinxveen is met een nieuw turnuur ge start voor dames en heren vanaf ongeveer 13 jaar (mi nimaal voortgezet onder wijs). In het nieuwe uur zal alleen specifiek op de wedstrijd- toestellen worden geturnd. Bij de dames zijn dit de toestellen; lange mat, sprong, brug ongelijk en balk en bij de heren zijn dit de toestellen; lange mat, rek, ringen, brug, sprong en voltige. De les wordt ge houden op dinsdag van 20.00 - 21.00 uur in de j. Postlaan en staat onder lei ding van Anton Stoter. De les is voornamelijk be doeld voor meisjes en jon gens c.q. dames en heren die nog een extra keer wil len trainen en voor oud gymnasten uit Waddinxveen en omgeving die het leuk vinden om weer wat te tur nen aan de toestellen en die niet op vrijdagavond kunnen. De contributie be draagt 93,60 per half jaar voor deelnemers van 12 - I6 jr. en 109,20 per half jaar voor deelnemers ouder dan 16 jr. Is het de 2e les bij TOOS dan is de contributie 75% van de normale contri butie. Geïnteresseerden voor het nieuwe turnuur kunnen zich opgeven bij TOOS (0182-613839). ANWB~ I T KMUfiTiS OXti WADDINXVEEN - Maan dagavond 2 oktober omst reeks half zeven heeft op de rijksweg Al 2 richting Den Haag een aanrijding plaast- gevonden tussen vier auto’s. Dit gebeurde ter hoogte van de afrit Waddi nxveen/ Boskoop. Hier splitst de rijksweg zich in A12 en A20 richting Rot terdam. Een 28-jarige man uit Den Haag reed op de rechter rijbaan van de A20 naar de linker rijbaan van de A12. Hierbij zag hij niet dat zich op de Al 2 een file had gevormd. Hierdoor botste hij op de voor hem staande auto, waarop een kleine kettingbosing on stond. De 28-jarige Hage naar, een 53-jarige Rotter dammer en een 29-jarige Rotterdammer zijn met nekklachten naar het zie kenhuis overgebracht. WADDINXVEEN - Gedu rende de gehele maand ok tober zal er in de hal van de Waddinxveense Biblio theek aan de Van Meckelen- burg Schwerinlaan een ex positie te zien zijn die is georganiseerd door Hoc keyclub Waddinxveen. Er zal materiaal te zien zijn uit de beginperiode van Hockeyclub Waddinxveen zoals krantenartikelen, fo to’s maar ook kleding en sticks uit die periode.Te vens hangt er aan de muren kunst in het teken van hoc key. Natuurlijk is er ook materiaal uit de hedendaag se hockeywereld te vinden zoals het huidige clubtenue van HCW en kleding van de Nederlandse Olympi sche dames en heren teams. Hockeyclub Waddinxveen gevestigd aan de Sniepweg (achter de Texaco) is in het bezit van I kunstgrasveld en I grasveld en een gezellig clubhuis.Tevens beschikt HC W over 20 jeugdteams en over meerdere senioren teams alsmede over een grote groep trimdames en heren. De expositie in de bibliotheek is om iedereen gedurende deze maand wat uitgebreider kennis te laten maken met de hockeysport en Hockeyclub Waddinx veen in het bijzonder. WADDINXVEEN - In het Orpheus Theater in Apeldoorn is afgelopen zondag de 22e Landelijke Demogyjada van de Koninklijke Nederlandse Gymnastiek Unie gehouden. Aan dit evenement nam ook de Waddinxveense Jazz- dans- en Turnvereniging TOOS deel met de demonstra- tiegroep FoKus. Demogyjada staat voor demonstratie Jazzgymnastiek en Jazz-dans. kunt vullen. Daarnaast klanten goed en uitgebreid informe ren waarbij het niet uitmaakt of het betalende of niet beta lende klanten zijn. Als je dit vak goed wilt uitoefenen moet je bereid zijn ook wel eens iets extra’s te doen zon der dat er meteen een ver goeding tegenover staat.” Zij zegt zich in hoofdzaak te rich ten op aan- en verkoop van woningen en taxaties. Daarnaast aan- en verkoop van bedrijfspanden, het op stellen van contracten, ver huur etc. In totaal wel 35 deeldiensten. Ljeta ten gehore brengen. Een zegenwens voor alle aanwezi gen, dat zij nog lang zullen le ven. Tot in de kleine uurtjes is er nog gezellige dansmuziek. Kaarten zijn verkrijgbaar bij dorpshuis Swanla, Burg.Klink- hamerweg 86; Reisburo De Zwaluw, Dorpsstraat 149 en ui teraard bij de leden. Inlichtin gen en reservering: tel. 0180 - 632 307 en 632 689. Prijs be draagt 20,00, 65+ 15,00. snel gegaan. Hij signaleerde, dat er sprake was van slechts 3000m werkelijk te bebouwen grond die de gemeente inkoop al meer dan 500 per meter kost. Gelet op deze prijs, voor zag hij andere bouw dan een verhuizing van gezinsvervan- vestigd behoeft te worden, wil den twee politieke partijen daar ook gelijk maar een af spraak over maken. Zowel de PvdA als de ChristenUnie dien den een motie in, waarin zij de raad vroegen ‘de Schapenwei de’ als open ruimte in de kern te handhaven. De ChristenUnie ging daar bij het verst, door in hun motie tevens voor te stel len, de wijzigingsbevoegheid die op dit perceel ligt, en waar door bebouwing mogelijk is, gelijk maar uit het bestem mingsplan te schrappen. Bij stemming bleek dat alleen het CDA de beide moties van har te ondersteunde, waar mee de gehele oppositie zich een drachtig tegen de collegepartij en keerde. De collegepartijen vertegenwoordigen echter 10 zetels tegen de oppositie maar 5, en in deze verhouding wer den de moties na stemming dan ook verworpen. Hiermee is toekomstige bebouwing van dit zeldzame gebied niet afgewend en dreigt op termijn dit laatste stukje centrumgroen toch te verdwijnen. opzet en een duidelijk plan. Ook de bestemmingswijziging die voor bebouwing noodzake lijk is baart hem zorgen. Met verwijzing naar de locatie Oranjestraat stelde de CDA-er dat ook daar de verwachting was, er snel huizen te kunnen realiseren. „Intussen ligt al jaren 1,2 miljoen gemeenschapsgeld GOUDA - Op 10 oktober wordt de lezing gehouden ‘een reisje naar Zwitserland’. Aan de hand van dia’s gaan de aanwezi gen op reis door Zwitserland. Men trekt te voet door de bloemenweiden van Engadin, maakt een berghuttentocht in Berner Oberland en beklimt de Piz Palü. Voor informatie kan men te recht op het kantoor van maandag t/m donderdag van 10.00-13.00 uur, Olympiade- plein 2, tel.524 540. Z’HUIZEN-MOERKAPELLE - Na het afsluiten van de ge- meenterekeningen over het jaar 1999, blijkt er een batig sal do van ƒ1516671,- te zijn ont staan. Dat houdt in dat de ge meente in dat jaar, anderhalf miljoen meer aan geld ontving, dan dat het dat jaar uitgaf. Ge let op de destijds sombere sig nalen, die de laatste jaren in de plaatselijke politiek te beluiste ren vielen, waar door de geach te afgevaardigden zelfs akkoord gingen met een verdubbeling van de Onroerende-Zaak-Be- lasting in vijf jaar, is dit resultaat bijzonder. Bij zulke overschot ten kan men zich namelijk af vragen, of het achteraf gezien wel nodig is geweest zo veel belastinggeld bij de burgers in te zamelen. De gemeenteraads leden gingen in hun vergadering deze week, akkoord met het toevoegen van dit bedrag aan de algemene reserves van de gemeente. Het totaal aan re serves voor allerlei doeleinden komt daar mee op meer dan 33 miljoen gulden. Zevenhuizen- Moerkapelle heeft met 33 mil joen op het spaarbankboekje een riante financiële positie. Met dit gegeven zal het voor het college niet eenvoudig zijn bij de presentatie van de ko mende begroting, opnieuw de belastingen te verhogen. Een verlaging lijkt in dit verband eerder op zijn plaats. Het is wel aardig om als gemeente zo’n rijk gevuld spaarbankboekje te bezitten. Echter in een tijd waar in het allerminst duidelijk is of de ge meente over pak weg vijf jaar nog zelfstandig zal zijn, is het soms handiger komend onder houd of investeringen aan bij voorbeeld riolering iets eerder uit te voeren. Daar mee voor komt het gemeentebestuur dat na een mogelijke toekomstige samenvoeging van gemeenten, dit geld niet voor diegenen be schikbaar is die het ook opge bracht hebben. In zo’n situatie kan het zijn dat het geld besteed wordt aan an dere delen van de dan ontstane gemeente. De wegen en riole ring binnen het gebied van het huidige Zevenhuizen-Moerka- pelle zouden in zo’n geval het kind van de rekening kunnen worden. Bij de behandeling van de begroting 2001aan het eind van dit jaar zal duidelijk wor den, hoe de gekozen afgevaar digden met deze rijkdom om willen gaan. In het mooie theater lieten di verse groepen uit heel Neder land hun dansen zien. In deze zaal konden ruim 1.000 toe schouwers, hetgeen voor meni ge dansgroep een unieke erva ring was. Het evenement heeft een historie van 22 jaar en is het grootste amateur Jazzdans- spektakel van Nederland. TOOS was op dit evenement vertegenwoordigd met dejazz- demonstratiegroep FoKus (on der leiding van Ariënne Zwij- nenburg) met het nummer ‘De kracht van het ritme’ op de muziek van Afro Celt Sound System. De Waddinxveners werden ge selecteerd uit meer dan 800 groepen met ruim 10.000 dan sers. Dit gebeurde tijdens de 24 regionale Demogyjada’s, die het afgelopen jaar werden gehou den. Het resultaat was een toonaangevende jazzdansselec- tie op basis van choreografie, originaliteit, uitvoering, kleding en muziekkeuze. Het was goed zichtbaar dat het niveau van de deelnemende groepen vooruit was gegaan. Ook de choreogra fieën waren verbeterd, er werd veel geprobeerd een thema in de dansen te verwerken. Het was voor de Waddinxve ners een eervolle uitnodiging, die met hun optredens geen prijzen konden winnen. Het evenement had namelijk een amuserend karakter waarin voor winnaars en verliezers geen plaats was. Dat leeftijd daarbij geen enkele rol speelt, kon iedereen in de volledig uit verkochte zaal weer met eigen ogen aanschouwen. De TOOS Demonstratiegroep FoKus liet het nummer ‘De kracht van het ritme’ zien. Zij werden met dit nummer geko zen vanwege de kwaliteit van de choreografie en de uitvoe- ring.Tevens is het een eis dat de dans in dezelfde samenstelling moet worden gedanst als op de Regionale Demogyjada toen de dans werd geselecteerd. Voor de uit 9 dames bestaande groep, die ruim twee uur per week trainen, was het niet de eerste keer dat ze aan de Lan delijke Demogyjada deelne men. In de afgelopen tien jaar was de Jazzgroep acht keer ge selecteerd om deel te nemen. De uitnodiging om deel te ne men wordt ervaren als een mooi bijna jaarlijks terugkerend hoogtepunt in het Jazzdanssei- zoen. Voor TOOS was deze uitnodi ging aan de Demonstratiegroep om hun dans te laten zien tij dens de Landelijke Demogyjada een unieke prestatie. Van de beste 27 groepen uit Neder land die hun dans lieten zien, behoorde de Demogroep Fo Kus van TOOS wederom tot dit selecte gezelschap. Volgend jaar, wanneer er behalve de 25 Regionale Demogyjada’s ook 3 Regionale Theaterdemogyjada’s en een Landelijke Demogyjada zullen worden gehouden, zullen de dames proberen weer aan wezig te zijn. Maar met het stij gende niveau van de andere groepen zal dit echter moeilijk worden. Andere hoogtepunten in het komende Jazzdansseizoen zijn de grote Jubileumshow op 10 februari 2001 in sporthal ‘De Dreef’ wegens het 80-jarig be staan van TOOS en de eigen theatervoorstelling op 16 juni 2001 in de Goudse Schouw burg. speelt de steeds kleiner wor dende ruimte hen parten. Plan tages beperken hun leefgebied en dus hun voedselvoorziening. De organisatie PAP, Projet d’Assistance aux Pygmées, pro beert op verschillende manier de leefomstandigheden te ver beteren. De medische zorg wordt uitge breid, de voedselvoorziening wordt verbeterd en er zijn scholierenprogramma’s. Om het volk minder afhankelijk te maken van steun uit het buiten land werkt PAP aan een garage- ZEVENHUIZEN - Het Dames koor Vox Jubilans onder leiding van John D. Macfarlane geeft op 14 oktober een Jubileumcon cert ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan. Eén en ander vindt plaats in de kleine sport zaal van dorpshuis Swanla, Burg.Klinkhamerweg 86. Aan vang 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. Het Dameskoor zingt o.a. liederen van Rossini en Rach maninov, maar ook van een he- Door Huib Schouten Z’HUIZEN-MOERKAPELLE - Het voorstel tot aankoop van de voormalige NAM-locatie aan het Westland te Moerka- pelle, leverde een motie van zo wel PvdA als van de Christen Unie op. Op de aankoop als zodanig was er vooral kritiek van het CDA. Voor de heer de project in het Ituriwoud in het Jong was het allemaal iets te noordoosten van Congo (ex- Zaïre). Jonge Pygmeeën leren er het vak van automonteur en zo is een nieuwe bron van inkom sten ontstaan. Daarvoor is veel en soms specifiek gereedschap nodig. Bij de projectaanvraag zijn zelfs gend tehuis ‘De Eersteling’ naar foto’s bijgesloten van de ge- deze locatie. Hij hekelde het vraagde onderdelen. „Het pro- ontbreken van een exploitatie- ject ziet er door fotomateriaal en nieuwsbrieven gedreven uit”, zo laat Gered Gereed schap weten. WADDINXVEEN - Het Gou- wedorp is een makelaarskan toor rijker. Marlien Slingerland van Slingeland Makelaardij opende onlangs haar deuren aan de Zuidplaslaan 19. De geboren en getogen Waddinx veense heeft al een kantoor in Reeuwijk maar wilde uit breiden en zag een mooie mogelijkheid om terug te ke ren naar haar geboortedorp. „Mijn ideaal was altijd een ei gen kantoor. En dat is, nadat ik alle papieren gehaald heb en ervaring opdeed bij een makelaarskantoor buiten de regio, gelukt. Na een haalbaarheidsonder zoek in tien gemeenten kwam Waddinxveen als bes te uit de bus maar uiteinde lijk werd het Reeuwijk om dat ik daar destijds gemakkelijker van start kon gaan. Ik ben erg blij dat ik nu toch in Waddinxveen te gen een mooie locatie aan liep en ook de mensen hier van dienst kan zijn”, vertelt Slingerland. Zij voegt echt iets toe aan de branche in dendaagse componist Andrew Lloyd Webber (musical Cats). De begeleiding is in handen van pianiste Karin Horeweg. Extra dimensie aan dit concert geeft het Oeral Kozakkenkoor onder leiding van Gregor Bak. Zowel koor als dirigent zijn bekend van radio en tv. Het koor brengt een uitgelezen repertoi re Russische religieuze en volksliederen.Tot slot zullen de beide koren het lied Minogaja WADDINXVEEN - Na het project in Zimbabwe te hebben afgerond, is de Waddinxveense afdeling van Gered Gereed schap begonnen met een nieuw initiatief. Ditmaal mogen de Pygmeeën rekenen op de hulp van de stichting. Het volk behoort tot de oud ste in Afrika maar heeft het niet gemakkelijk. Oorspronkelijk zijn de Pygmeeën (of MaMbuti) verzamelaars en jagers maar de overheid heeft ede jacht op groot wild verboden en op klein wild ingeperkt. Daarnaast niets te doen”, aldus de Jong. Geruststellende woorden van wethouder van der Stee, dat er op de achterkant van ‘de pij- pendoos’ van wethouder de Gooijer echt wel een kleine be rekening was gemaakt, kon de CDA-er niet overtuigen. Voor afgaand aan de vergadering had bezorgde inwoner, de heer Gruijter aan de raad zijn zor gen kenbaar gemaakt inzake een schoongrond verklaring bij overdracht van de locatie, en dat verontrustte vervolgens menig raadslid.Toen wethouder van de Stee vervolgens alleen sprak in termen van, ‘er wordt schoon opgeleverd’, wilden de heren Brand, Mebius en Freeke het zeker weten. Toen vervol gens de wethouder aangaf dat bij schoon opleveren vanzelf sprekend een verklaring be hoort, was de kou uit de lucht en werd, met de stemmen van het CDA tegen, de aankoop door de raad gefiateerd. Nu de aankoop een feit was, en ‘De Eersteling’ daar door niet lan ger op‘de Schapenweide’ in het centrum van Moerkapelle ge- I -r

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 21