Verkeersmaatre- Woonpartners zet jubilaris in het zonnetje Gouwestaeteheren winnen eerste wedstrijd Flyers heren I kwam ervaring tekort gelen Moerkapelle irriteren bewoners Expositie in het G.H. ziekenhuis HYPOTHEKEN RS 80 wandeltocht De Vierstroom AF-centrum Waddinxveense schakers Harmonie Concordia naar festival wij gaan tot op de bodem Gezellige avond in ook op Internet wmnen PAGINA 27 WOENSDAG 4 OKTOBER 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Tweede teams 0172 21 37 15 Onze adviseurs nemen uw situatie zorgvuldig door. Wilt u écht een grondig en persoonlijk advies, bel dan snel! VAN DER LOO HYPOTHEKEN VERZEKERINGEN 4 -i» (Foto: Woonpartners Midden-Holland.) r Y 10 jaar: v.a. 5,9% 20 jaar: v.a. 6,3% ADVIES Et BEMIDDELING WADDINXVEEN - Op 28 september woonde mevrouw Oskam 50 jaar in de woning Acaciastraat 38 te Waddinxveen. Ter gelegenheid hiervan heeft Woonpart ners haar deze week in het zonnetje ge zet. Mevrouw Oskam, 76 jaren jong, was één van de eerste bewoners toen de nieuwbouw in de Acaciastraat in 1950 werd opgeleverd. Ze was dolgelukkig, herinnert zij zich nog, want daarvoor woonde zij ruim 4 jaar bij haar schoon ouders in aan de Noordkade. Zij heeft veel zien veranderen in de wijk maar woont er nog met veel plezier, al vindt heren in hun eerste optreden dit seizoen. De heren kunnen zich gaan klaar maken voor de topwedstrijd tegen Katwijk aanstaande zaterdag. WADDINXVEEN - De cul turele commissie van de SWW opent op 10 okto- berhet winterseizoen met een muziek- en zangavond. In het Anne Frank Centrum treedt voor de pauze het accordeonorkest van Kre- ater op onder leiding van Paula van Wanroy met pop ulaire muziek. Het orkest bestaat uit jeugdige- en ou dere muzikanten. De mu ziek die ten gehore wordt gebracht is bekend en er zijn ook nog enkele mee- zingliedjes bij. Na de pauze treedt de bekende zanger Paul Sellers op met liedjes van alle tijden. Allemaal be kende liedjes zodat nu al kan worden gesteld dat er dapper wordt meegezon gen. De avond begint om 20.00 uur. Entree is 5,50 p.p., in- cl. een kop koffie of thee. De zaal gaat open om 19.30 uur. Hieraan zal strikt de hand worden gehouden. De culturele commissie heeft het programma voor dit winterseizoen al bijna rond. Op 7 november 2000 treedt de theatergroep De Sprong uit Bodegraven op met het programma ‘Ver wondert u zich nog wel eens’. Op zaterdagmiddag 16 de cember: Het Gewestelijk Seniorenorkest uitVlaardin- gen. In dit orkest spelen ook nog enkele Waddinxve- ners. Vorig jaar was het een enorm succes.Voor de pau ze worden algemene mu ziekstukken gespeeld en na de pauze kerstliederen in verband met Kerstmis. WADDINXVEEN - Het week end van Flyers was voor de standaardteams wisselend suc cesvol. Heren I thuis tegen Das uit Delft en Dames I uit tegen MSV in Noordwijk leden ver lies. Winst was er voor Meisjes WADDINXVEEN - Het harmonieorkest o.l.v. Jeroen Wentel zal op zaterdag 7 oktober deelnemen aan een festival in Schoonhoven. Dit festival wordt georganiseerd door de muz.Ver.Tavenu. Het harmonieorkest speelt van 13.45 tot 14.15 in het Bastion. Tijdens een festival worden de deelnemende orkesten beoordeeld op de te spelen muziekwerken die door de verenigingen zelf zijn uitge kozen. Die beoordeling gebeurd door een vakjury. Zij belui steren de muziekwerken en beoordelen deze op o.a. rit miek, muzikaliteit, tempo, dynamiek enz. De muziekwerken die het orkest ten gehore zal bren gen voor de jury zijn Lone star celebration, deze over ture is bedoeld om de 150e verjaardag te gedenken van het feit dat de staat Texas (deze staat heeft een enkele ster op haar vlag en heeft als bijnaam de Lone star state), in 1845 officieel de 28ste staat van de Unie werd. Als slot speelt het orkest Overture to a new age. Dit muziekwerk is gebaseerd op het honderdjarige be staan van de Chr. Bond van muziekverenigingen in Fries land in 1995. ze het jammer dat het aantal winkels in de Bomenwijk terugloopt. Vroeger kwa men de kruidenier en de slager nog twee keer per week bij je aan de deur. Gelukkig is mevrouw Oskam nog vitaal genoeg om zelfstandig boodschappen te doen in het centrum. rijksweg 12 weer eens geblok keerd is wegens files of onge lukken, zal men toch proberen via Moerkapelle en de Kruis weg er om heen te komen.Vele inwoners zien met de vernau wing bij de ringvaart grote slierten verkeer die in zo’n ge val het gehele dorp vastzetten. Ook de onlangs gerealiseerde wegaanpassingen op de Zijde en het Noordeinde ontmoeten kritiek. Op de Zijde werd naast de versperringen en heuvels die al aanwezig waren, onlangs een extra verkeersheuvel geplaatst. Deze blokkeert het uitgaande verkeer richting Kruisweg. Ver keer dat net opgetrokken is vanaf het kruispunt Noordein- de-Dorpsstraat zal nog weinig snelheid hebben bij het berei ken van deze verkeersheuvel en staat op deze plek opnieuw stil om te wachten op de tegenlig gers. Deze tegenliggers wordt bij het binnenrijden van de kern nauwelijks iets in de weg ge legd. De aanleg van deze heuvel veroorzaakt dan ook dat het verkeer vanaf de Kruisweg soms met snelheden van boven de 100 km/u ongehinderd de kern binnen komt vliegen. Ook het Noordeinde werd onlangs met een verkeersheuvel ver rijkt. Deze heuvel blokkeert wel het inkomend verkeer. Om binnenkomend verkeer op de heuvel te wijzen, is aan die kant een Bij deze passage liggen er pro blemen wanneer van uit Moer kapelle deze blokkade geno men is er geen parkeerverbod waar door aanwonenden de auto zelfs tot zo wat in de doorgang kunnen parkeren. Wanneer in het donker de kern verlaten wordt en het linker deel van de weg wordt bereden om de ge parkeerde auto’s te ontwijken, doemt plots het begin van de heuvel op. Dit begin van de heuvel is niet gemarkeerd. In GOUDA/REGIO - Tot en met 31 oktober aan staande exposeert Isabel van Selms uit Delft aquarellen in de polikliniekruimtes op de Bleu- landlocatie van Het Groene Hart Ziekenhuis. De onderwerpen van haar aquarellen zijn hoofdzakelijk bloemen, planten, vruchten en groenten. Daarnaast heeft ze ook landschap pen in Delft en Frankrijk geschilderd. De tech niek verschilt van zeer minutieus tot ’snel op gezet’. Bij al haar schilderijen zijn helderheid en com positie erg belangrijk. Isabel van Selms volgde haar opleiding aan de Sint Joost Academie in Breda waar ze monu mentale vormgeving deed. Ze is momenteel werkzaam als tekendocente op de Populieren school in Den Haag en hetV.O.O.C. in Voor burg. In de vitrine in de polikliniekruimte op eveneens de Bleulandlocatie wordt in dezelfde Wenst men een herinnering, dan betaalt men 3,- extra. De volgende tocht is op 4 novem ber in Pijnacker. Inlichtingen: RS 80 voorzitter Klaas de Heij, tel.071-3416185. dat er nogal wat blessures opt raden bij de Waddinxveense dames en ze dus niet meer in de sterkste opstelling konden spelen. MSV profiteerde hier van en won. Eindstand 42-68. Topscoorder: Anita van Unen met 12 punten. Meisjes Junioren I startte de competitie uitstekend met een ruime overwinning op Team Ten Dreamers. Flyers had de wed strijd volledig onder controle en als het scoren beter ver zorgd was geweest, dan had er een ruimere overwinning inge zeten dan de 41-29 nu. Tops coorder: Marinda Hoogenberg met 14 punten. Jongens Kadetten I maakte zich het zelf moeilijk door in de tweede helft de concentratie te verliezen tegen BV Alphia. De eerste helft liep het als een trein en de ruststand was 33- 16. De tweede helft begon zo als de eerste helft, maar gaan deweg nam Alphia het roer in handen, toch kwam de over winning nooit in gevaar. Uitslag 57-46. Topscoorder: Jordy Waarts met 21 punten. Ook Dames 3 deed van zich spreken door Jumpers op een grote nederlaag te trakteren. Vooral in de eerste helft had den de bezoekers niets in te brengen. Flyers dicteerde de strijd en ging rusten met een 33-9 voorsprong. De tweede helft was minder, maar de Wad dinxveense aqpval bleef scoren. Jongens Mini's 2 speelde een leuke wedstrijd tegen MSV, die beter was, maar dat belette de Flyers niet om met hard wer ken het de tegenstander uiterst moeilijk te maken. Uitslag 28- 56. Topscoorder: Renze Ros kam met 12 punten.A.s. vrijdag avond 6 oktober in de Duikelaar om 21.00 uur Heren 3 tegen LUSV. Zaterdag om 19.00 uur hebben wij Heren 2 tegen Voorburg op het pro gramma. Schoonmaakservice uit Nieu- werkerk a/d IJssel, moeten he ren klaar zijn voor het nieuwe seizoen. Vorig jaar gingen de Gouwestaeteheren nog ten on der aan het fysieke spel van tegen Hoorn voor hun eerste competitiewedstrijd. De ploeg van trainer/coach Maarten Schouten is dit jaar versterkt met de jeugdinternationals Myk Middendorp en Paul Verwey. Voorzien van een nieuw outfit, In aanwezigheid van een zoon en dochter ontving mevrouw Oskam bloemen, een taart en een waardebon uit han den van René Mascini, directeur van Woonpartners Midden-Holland. W’VEEN/ BOSKOOP - Afgelo- groot bord opgetrokken, pen zaterdag mocht een aantal Bondsteams van Zwem Polo club Gouwestaete aantreden voor hun eerste competitie- moet worden. Ter plaatse wedstrijd van het nieuwe sei zoen. Heren I won overtuigend in Hoorn met 7-9. Dames 2 wist knap te winnen van LZ 1886 met 4-3. Heren 2 ging kansloos ten onder tegen LZ 1886 4 en verloor met 10-4. Dames I is voorlopig nog vrij in verband met de Olympische Spelen. Na een lange voorbe reiding mochten de waterpolo- heren van Z&PC Gouwestaete het donker fixeert elke berijder afgelopen zaterdag aantreden zich qua afstand op het grote bord aan de andere zijde van de heuvel. Menig automobilist stond door het te laat ontdek ken van het begin van deze bar rage er met zijn voertuig zo wat bovenop. Dikke remsporen bevestigen dit probleem. Na de gesponsord door Mommers ruim rondgestrooide verkeers drempels in de kern Moerka pelle, zorgen al deze verkeers maatregelen opnieuw voor veel gesprekstof. Dames 2 kenden in hun eerste optreden in de Ie klasse direct een tegenstander van formaat in LZ 1886. De Leidsche dames misten vorig seizoen nipt de promotie naar de Hoofdklasse en waren vorig seizoen thuis ongeslagen. De dames waren gewaarschuwd. Onder leiding van trainer Jim van Es speelden de dames de eerste drie perio den een zeer goede wedstrijd en kenden na de derde periode verrassend een voorsprong van 3-0. Met name oud-dames I speelster Wendy de Frankrijker was een duidelijke aanwinst voor de ploeg en legde met drie doelpunten duidelijk een stempel op de wedstrijd. Jeugd- international Kim Middendorp was goed voor één doelpunt. In de vierde periode kregen de dames het zeer lastig. De wed- men zich op het eindburo af melden. Het inschrijfgeld be draagt 3,50. Dit is inclusief een consumptie na circa 10 ki lometer. De RS 80 verzorgings- post is ondergebracht bij de fa milie C.A. Hoogendoorn, Platteweg 42, Reeuwijk. Na cir ca 17,5 kilometer is de horeca- rust in de kantine van VV ‘ONA’, Walvistraat, Gouda. Junioren I en Jongens kadetten IDames 3 kwam ook tot winst.De Waddinxveense he ren kwamen goed uit de start blokken tegen het ervaren DAS. Na zeven minuten spelen stond het 16-2 voor Flyers. Hierna echter kregen de be zoekers (het team bestaat uit louter ‘oud’ ere- en promotie- divisiespelers) meer en meer greep op het oppertune spelle tje van Flyers en bij het einde van de eerste helft had DAS al orde op zaken gesteld: 26-38. De tweede helft gaf eenzelfde beeld te zien. Het ervaren DAS nam alle ruimte die de scheids rechter toeliet en hielden zo Flyers uit de wedstrijd. Eind stand 5 I -73.Topscoorder: Hans Peters met 21 punten. Dames I ging op bezoek in Noordwijk bij MSV. Flyers be gon net als bij de vorige wed strijd moeizaam en kwam niet tot scoren. Wel werd er goed verdedigd, zodat de ruststand (I 1-27) niet al te verontrus tend was. De tweede helft liep het aanvankelijk stukken beter, maar MSV begon nog harder te verdedigen, waarbij de scheids rechters niet al te goed bij op traden. Het gevolg hiervan was, periode een expositie gehouden van heden daags borduurwerk. De werkstukken zijn zeer divers. Naast borduursteken is er ook gebruik gemaakt van applicaties en papier. De technie ken variëren van borduren en naaien tot het bedrukken van de stof. De werkstukken zijn gemaakt door de leden van de landelijke borduurgroep ’Steek plus’. Deze groep bestaat uit docenten, textielkun stenaars en textielamateurs die tweemaal per jaar bijeenkomen om elkaar te stimuleren en inspireren. U kunt de exposities bezoeken van maandag tot en met vrijdag tijdens kantooruren.Voor meer informatie of mogelijke aanschaf van één van de kunstwerken kunt u tijdens kantooru ren contact opnemen met de Servicedesk van het Groene Hart Ziekenhuis, telefoon 0182- 566262. WADDINXVEEN - Na twee jaar van afwezigheid heeft RS 80 Waddinxveen weer als start plaats op haar programma ge zet. Het is de 2e van een serie van tien wandeltochten, elk cir ca 25 kilometer lang. Elke tocht staat op zich. Men is niet ver plicht aan alle tochten deel te nemen. Zaterdag 14 oktober kan men vanaf 08.00 uur in schrijven bij C.R. ‘De Unie’, Kerkweg Oost 226. Tussen 09.00 en 10.00 uur kunnen de deelnemenden beginnen met de ‘ene voet voor de ander te zetten’. Voor 16.00 uur moet ven Rodenburg en Reinier Goddijn, beide met 10 punten. Jongens Adspiranten 3 verloren de wedstrijd in de eerste helft. Nog niet goed ingespeeld en voor velen de eerste wedstrijd met de basket op de echte hoogte werd een 10-25 ach terstand opgelopen. De tweede helft ging het veel beter en de ze werd met een 22-22 afgeslo ten, zodat de eindstand 32-47 werd. Topscoorder: Robin Landweer met 8 punten. Hoorn. De Gouwestaeteheren begonnen rustig aan de wed strijd en sloten door een doel punt van Jaco de Jong de eerste periode af met een l-l tussen stand. In de tweede periode na men de Gouwestaeteheren duidelijk de leiding in de wed strijd. Myk Middendorp (2x), Mark Mommers en Remko Overdam zorgden voor een 3- 5 voorsprong halverwege de wedstrijd. In het begin van de derde periode was het weder om Gouwestaete wat het bete re van het spel had. Remko Overdam en Paul Verwey brachten de heren op een rui me 3-7 voorsprong. Halverwe ge de derde periode verloren de heren de grip op de wed strijd en zagen Hoorn snel te rugkomen. Door vier snelle doelpunten van Hoorn was de stand aan het begin van de vier de periode 6-7 en was er nog van alles mogelijk. Jaco de Jong en Remko Overdam maakten een einde aan de illusie van Hoorn en bepaalden de eind stand op 7-9. Een fraaie over winning van de Gouwestaete- WADDINXVEEN - Op don derdag 28 september speelde het tweede van de schaakclub zijn eerste wedstrijd voor de RSB. Na een spannende strijd bleven de punten met het kleinst mogelijke verschil in Waddinxveen: drie partijen ge wonnen, twee verloren en drie gelijke spellen. De volgende avond raasde het vijfde (het jeugdteam) als een stormwind door de vierde klasse: vijf par tijen gewonnen en een gelijk spel. Op donderdag was tevens de eerste training voor de op komende jeugd door Michiel de Wit. Verder hadden zich 12 leden voor de interne competi tie afgemeld. Zo ontstond er een enigszins een gatenkaas. Jaap Smit deed zijn best, maar ging door opti mistisch spel een pion kwijt met alleen optische tegenkan- sen, die in de praktijk niets be tekenden. Peter de Louw had handen vol werk aan Ryan den Drijver, maar kwam ondanks tijdnood door het verzet heen. Mark van Putten kende Wim van Os al uit een RSB-partij: als gewaarschuwd man telde hij nu voor twee en won. Dan Arie Versluis! Na een ope- ningsval gaf hij Henk van Erk een rondleiding langs vele hoe ken van het bord. De stand is nu: I.Ellers,2.VanWoudenberg, 3. G.N.Dannis, 4. H. de Roodt, 5. Van Nieukerke, 6. Van der Born, 7. Jansen, 8. Smitskamp, 9. WHennink, 10. Kuiper. Verdedigend werd het wat nonchalanter, zodat Jumpers ook aan scoren toekwam. Uit slag 66-31 .Topscoorder: Sandra Speetjens met 16 punten. Jongens Adspiranten 2 kon de goede prestatie van afgelopen weekend niet herhalen tegen Jumpers. De eerste helft namen de bezoekers reeds een grote voorsprong die - ondanks een goede tweede helft van Flyers - niet meer in te halen was. Uit slag 39-72. Topscoorders: Ste- W’VEEN/GOUDA - De Vier stroom is nu ook op internet te vinden. Vorige week dinsdag, 26 september, op de landelijke Dag voor de Thuiszorg, ging de website van De Vierstroom de lucht in. Bestuursvoorzitter D. Verbeek opende om I 1.00 uur met een symbolische druk op de knop de website. Iedereen kan op de site terecht voor al gemene informatie over het bedrijf. Maar het mooie van internet is natuurlijk, dat men er specifiek en persoonsgerichte informatie mee kan oproepen. Zo is online te lezen wat er zo al mogelijk is op het zuigelin genbureau, welke medisch- technische handelingen er mogelijk zijn in de thuissituatie, wat het nieuwste cursusaanbod is en waar men terecht kan voor hulpmiddelen en ver- pleegartikelen. Mensen die belangstelling heb ben voor een baan met per spectief, kunnen ook via www.vierstroom.nl een indruk krijgen van de mogelijkheden. En zich aanmelden, natuurlijk. Door Huib Schouten Z’HUIZEN-MOERKAPELLE - De kern Moerkapelle wordt de laatste tijd geteisterd met verkeersmaatrege len en wegaanpassingen. Zit men in Moerkapels gezel schap even zonder gesprekstof, begin dan over de weg aanpassingen, en de meningen vliegen je het eerste half uur om de oren. De aanpassingen aan de Bredeweg staan op dit moment het hoogst genoteerd in de plaatselijke top tien van gesprekken. strijd ontaarde in een ware zwemwedstrijd en de jeugdige Gouwestaetedames hadden in de eerste drie perioden al veel energie verloren. LZ 1886 kwam snel dichterbij, maar wist uiteindelijk niet meer langszij te komen. Trainer Jim van Es was na afloop dan ook zeer tevre den over het resultaat en de potentie van de groep. Heren 2 opende matig en keken al snel tegen een 5-0 achterstand aan halverwege de wedstrijd. In de resterende perioden kwamen de heren wat beter in de wed strijd tegen het zeer gerouti neerde LZ 1886. Uiteindelijk waren het Jos v.d. Dool, Michel Jongejan, Axel Russcher en Ma thijs Moerings die de eindstand bepaalden op 10-4. Aanstaande zaterdag zijn de eerste thuiswedstrijden in Gouwebad de Sniep voor de Bondsteams. Heren I bijt het spits af tegen Katwijk om 18.40 uur. Vervolgens is het dames 2 dat aantreedt tegen SG Dor drecht I om 19.25 uur. Heren 2 sluit de avond af tegen Alliance 2 om 20.10 uur. Deze week konden de afslui tende asfalteringwerkzaamhe- den aldaar wegens regen niet door gaan, waardoor de over last nog minstens een week lan ger gaat duren. Wethouder De Gooijer belegde dit jaar twee avonden in het dorpshuis om zijn plannen met de Bredeweg te presenteren en de meningen van belanghebbenden hier over te vernemen. Ruimhartig wer den vervolgens zo veel mogelijk wensen van de aanwezigen in de plannen meegenomen. Uit gangspunt bij alles bleef, dat de snelheid van het verkeer op die plaats naar beneden moest. Nu echter de kern Moerkapelle al weken verstopt zit, vanwege de realisering van de vele vernau wingen, komt er steeds meer kritiek op de nieuwe inrichting. Vele inwoners zien nu pas hoe smal het traject wordt, en vooral de transport- en de landbouwsector zijn bang dat hun vrachtwagens en brede machines geen gebruik meer van het traject kunnen maken. Daarnaast zijn er aanwonen den, die het nog niet smal ge noeg is en het gemeentehuis met voorstellen voor nog meer vernauwingen bestoken. De oorzaak van deze spraakver warring moet waarschijnlijk worden gezocht in het feit dat bij de plannenmakerij alleen naar dit stuk Bredeweg is geke ken. Het was waarschijnlijk handiger geweest als het ge meentebestuur de totale weg- situatie in Moerkapelle eerst eens in beeld had gebracht middels een verkeercirculatie- plan en vervolgens plannen voor de Bredeweg had gemaakt die daarbinnen passen. In de plannen zo als die nu uitge voerd gaan worden, wordt het verkeer vanaf de rijksweg, via de Ambachtstraat het indus trieterrein op geleid. Het pro bleem is echter dat het daar vast loopt omdat er vanaf het industrieterrein geen logisch vervolg is richting Kruisweg en Noordeinde. Verkeer dat rich ting Den Haag moet zal toch proberen vanaf het industrie terrein richting Kruisweg te gaan. Dat daarbij de Oranje straat en Dorpsstraat vaker met vrachtverkeer geconfron teerd gaan worden, is nu al de angst van menig inwoner. Ook de vernauwing bij de ring- vaartbrug baart menig Moerka- pellenaar zorgen. Immers, als

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 27