Korbis is TOP de baas Be Fair blij met punt Winst voor Data General in eerste wedstrijd Prijswinnaars bij De Gouwe Streek Mechanische pech voor DJB op Spa Francorchamps w Corrien van Haastert naar WK wielrennen Rowah dames verliezen Prima start Moerkapelse schakers Weer puntje voor WSE WADDINXVEEN - De voetbalclub WSE blijft moeizaam zijn puntjes bij een sprokkelen. Bij UDO in Oegstgeest werd met 0- 0 gelijk gespeeld. Om het team compleet te maken had trainer Paul de Jong drie B-junioren mee geno men. Justin Sterk kreeg de kans om WSE op winst te zetten, maar stuitte op de uitstekende doelman. Groeneweg verloor in Ze venhuizen met 0-1 van Fo- reholte. Waddinxveen ver sloeg RVC’33 met 3-1. De Reeuwijkers namen in de eerste helft de leiding door Arjan de Haas. Na de thee scoorden John Tim mer, Stefan Kanters en Dion de Jong voor de geel zwarten. f' WOENSDAG 4 OKTOBER 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 31 Be Fair kan dit seizoen zijn draai nog niet vinden (Foto: Artistic Art/ Liesbeth van der Vis.) DjB had pech in België met twee aanrijdingen. het stuur overnam. Mede door de ho ge temperaturen en een steeds war mer wordende baan, kregen de cou reurs steeds minder grip op het circuit. De rondetijden liepen langzaam op en de baan werd steeds zwaarder. Deze race kent ieder jaar ook zeer veel uitvallers omdat deze combinatie van factoren voor de karts een zware belasting is. Bram hield zich echter goed staande, maar veel verder op klimmen in het veld was moeilijk. Je roen nam het na anderhalf uur weer race door mechanische pech, veroor zaakt door andere coureurs, gestaakt moest worden. Er is namelijk nog steeds het bewijs van de vorige race op Berghem, dat er zonder mechani sche pech hoog gescoord kan worden door DjB Racing.Vol goede moed wordt de kart daarom weer ingeladen en zal het frame als de wiedeweerga naar Engeland gaan voor een reparatie. Het team hoopt alles weer tijdig klaar te hebben voor de volgende race op 8 oktober in Venray. General uit De tactiek om alle services op voormalige eredivi- siespeelster Brigit Rutjes te plaatsen had effect Zij was vol komen leeg gespeeld en ook de overige speelsters van Switch lie pen op hun laatste krachten. De ploeg uit Zevenhuizen had ech ter nog reserve, met dank aan het intensieve trainingsprogram ma dat zij hebben doorlopen. In slechts 4 rotaties beslechte zij de strijd in haar voordeel met een overduidelijk 3-I5 winst in de Se set Hierdoor won Data General de wedstrijd met 2-3 en mocht het 3 van de 5 wedstrijdpunten mee naar huis nemen. Komende zaterdag wacht de eerste thuis wedstrijd tegen Somas/Activia om 19.00 uur in sporthal Swanla. Door Bert Hertog WADDINXVEEN - De voetbalclub Be Fair is tegenwoor dig blij met elk puntje dat wordt vergaard. De thuiswed strijd tegen Spirit leek zelfs helemaal niets op te leveren. De Ouderkerkers namen in de tweede helft een 0-1 voor sprong, die best groter had kunnen worden. Doelman Ralph Boonstoppel hield de schade daarna voor Be Fair beperkt. over. De rit begon weer goed, maar voor een tweede maal werd Jeroen weggetikt. Hij reed op topsnelheid in een bocht achter de desbetreffende coureur.Toen deze in de fout ging had Jeroen geen tijd en ruimte om hem te ontwijken, wat hetzelfde effect zou ge ven op de snelweg tijdens het zoge naamde ‘kleven’. Een harde tik tegen de kart zorgde voor een kromme achte ras. Later bleek er tevens een scheur in het frame te zitten. Zwaar teleurge steld accepteerde het team dat de denrijs tegen TOG. Na een 5-3 achterstand bij de thee, won TOG met 10-6. De Ro- wah-goals waren van de hand van Marjo de Schipper, Iris van Stel, Sharon Brou wer en Angela de Heer. Op zondag had Rowah een zeer slechte dag. Zowel het da- mes-senioren team, als de dames A-junioren kregen een flink pak slaag. De seni oren verloren met 4-11 van Oliveo (Pijnacker). Bij de da mes A-junioren was het, wellicht mede door de neergutsende regen, nog treuriger. Het Zeeuwse EMM (Middelburg) verplet terde de Rowah-jeugd met I -19. De Waddinxveense eer werd gered door Anne- marie Coevert. delijk werd deze tijd slechts 10 minuten voor de prijsuitreiking vermorzeld. De beide eerdere kampioenen hebben nog wel geprobeerd in een herkansing hun tijd scherper te stellen, maar dat mocht niet baten. De jongens tot 14 jaar bleken allen ongeveer even sterk, ook hier bleef de spanning tot het laatst aanwezig. De categorie mannen en vrouwen vanaf 14 jaar was sterk ondervertegenwoordigd, maar gaf later in de middag toch nog een aardige competi tie te zien. Hoewel bij de man nen al voor de middag, door de eerste deelnemer, een tijd werd neergezet die door niemand meer bleek te evenaren. De uitslag van de Fietscompeti- tie bij de Gouwe Streek tijdens de Millenniumdag is als volgt meisjes tot 14 jaar (500 m): I.J. Wiersma; 35:81,2. I. Schouten; 37:03, 3. S. Kemner; 37:07. Jon gens tot 14 jaar (500 m) I. R. Hoefnagel; 34:93, 2. B. de Boer; 35:05, 3. J. van den Hoek; 35:75. Vrouwen vanaf 14 jaar (I km): I. D. Uenk; 1:18:91, 2. J. Burg graaf; 1:27:15, 3. P. Pater; 1:27:34. Mannen vanaf 14 jaar (I km) I. L. van der Lans; 58:81,2. B. de Boer; 1:12:87,3. N.van de Loo; 1:14:03.Voor in formatie 0182 - 618 038 of per email: gouwestreek@mail.com. nieuw bij een inzet van Van der Zee waarna invaller Richard van Cappelle (voor Berry de Jong) de binnenkant van de paal raakte. Na een kwartier werd Leen Vreeken op maat gelan ceerd door Marc van der Zee en liet 0-1 aantekenen. Be Fair zocht de aanval maar een inzet van Arnold Noorlan- der werd omgebogen tot hoek schop en John Slagboom trapte mis op een lage voorzet van Edwin de Bruin. Met nog een kwartier te spelen probeerde De Bruin het zelf eens en tot grote verrassing van het pu bliek verdween de bal in het doel: l-l. Be Fair speelde met Boonstoppel, Marco Verzijl, Martin en Ron van Tol, Noor- lander, Henk-Jan Verzijl, Ihmad Saouny, Rene Minnee (Zuhor Benquedda), Slagboom, Martijn Clardey (Den Adel),Taoufik Sa ouny (De Bruin). valsters.Toch werden de Zeven- huizense dames in de Ie set overrompeld door Switch. Er werden veel servicefouten ge maakt en die tellen volgens het nieuw ingevoerde rally-point sys teem direct als punt voor de te genstander. De aanval van Data General had te weinig variatie en werd op de buitenkant regelma tig afgeblokt. Mede hierdoor ging de I e set met 25-19 verloren en in de 2e set dreigde zich dit te herhalen.Wederom veel service fouten een 17-12 achterstand. Coach Visser bracht spelverdeel- ster Knap in, die met een goede serviceserie de aansluiting ver zorgde. Sterk aanvallend spel van Lucassen en geweldig verdedi gend werk van den Butter zorg- MOERKAPELLE - Het eer ste team van Schaakvereni ging Moerkapelle is goed begonnen aan de KNSB- competitie in de landelijke klasse 3H. Het iets sterker geachte Utrecht 3 werd in Op Moer met 5-3 versla gen. Uitblinkers in deze wedstrijd waren de broer tjes Jesse en Hugo van Et teren. Eerstgenoemde speelde zonder meer de mooiste partij van de dag en bracht zijn ploeg op een kansrijke 4-3 voorsprong, waarna zijn broer de eindstand op het bord bracht door een voordelig toreneindspel met ijzeren hand naar winst te voeren. Lange tijd was in deze match de uit slag zeer onduidelijk en leek Moerkapelle aan het kortste eind te trekken. De winstpartij van kopman Gerard van Ommeren bracht de ommekeer. Re mises van invaller Wouter Vroegindeweij en Ben van Geffen zorgden voor 2-1. Dick Bac en Arno Luinen- burg verloren weliswaar, maar Maarten Vroeginde weij won zeer attent en het stond 3-3. En toen was het woord aan Jesse en Hugo van Elteren. Een dag eerder verloor Moerkapelle 3 in klasse 3c van de RSB met 3,5-4,5 te gen het Rotterdamse Overschie 3, dat met slechts zes spelers aantrad. De 12-jarige Boudewijn Weijermars was de enige echte winnaar, terwijl Ke vin Bakker remiseerde. Gerrit van Meeteren, Henk Doornhein, Ron Droog en Stefan Rensen verloren. Onderlinge competitie, uit slagen vijfde ronde: Ben van Geffen - Cees van Vuuren 1-0; Gerard van Ommeren - Hugo van El teren 0,5-0,5;Wouter Vroegindeweij - Jacques de Lange 0-1Jesse van Elte ren - Marcel de Haan I -0; Michiel Rensen - Jan Blok 0-1Christiaan Noorland - Patrick Stam l-0;Arie Hoogduijn - André Corpe- leijn 0,5-0,5; Sjaak Kouwen- hoven - Meus van der Poel 0-1De stand bovenaan: I Ben van Geffen, 2 Jacques de Lange, 3 Hugo van Elte ren, 4 Gerard van Omme ren, 5 Jesse van Elteren. den na een spannend verloop voor de 24-26 setwinst. Data General hield de druk vast en ging beter serveren. Gevarieerde aanvalspatronen en zeer solide passing van den Butter en van der Maat zorgden voor een voorsprong die resulteerde in een 20-25 winst in de 3e set In de 4e set vocht Switch zich te rug, daarbij geholpen door enke le foute beoordelingen van de overigens goed leidende arbitra ge. Het waren toch vooral de ei gen fouten die Data General de das omdeden, waaronder 7 aan- valsfouten. Switch won de 4e set met 25-22, waardoor een beslis sende 5e set noodzakelijk was. Vooral conditioneel pakte de strijd in het voordeel van Data WADDINXVEEN - Op het korfbalcomplex aan de Dreef heeft Korbis goede zaken ge daan in de tweede klasse van de veldcompetitie. Tegen het hoger gerangschikte TOP uit Arnemuiden trok Korbis na tweemaal vijfendertig minuten aan het langste eind: 10-7. Afge zien van het resultaat speelde Korbis als collectief heel goed. Door deze belangrijke zege be wegen de Waddinxveense korf ballers zich richting de midden moot. Het achttal van Korbis maakte door middel van een actie van Yvonne Boomers on der de korf het eerste doel punt van de wedstrijd, maar TOP kwam vrij snel daarna langszij: l-l. Korbis vertoonde in de eerste helft goed georga niseerd veldspel. In de aanval werd minder gehaast naar de ‘goede’ kansen gezocht, terwijl verdedigend veel druk werd ge legd op de TOP-aanval. Korbis slaagde er dan ook in om het goede spel te vertalen in de stand: door doelpunten van Donja van OtterlooJacoWine- Voor Be Fair-Spirit begon werd een minuut stilte in acht geno men wegens het overlijden van erelid Cor van Hoven (79). Van Hoven behoorde tot de op richters van Be Fair en was ja renlang terreinverzorger. De clubvlag hing halfstok en de spelers van Be Fair droegen rouwbanden. Beide ploegen lieten een pove re eerste helft zien. Spirit kreeg de beste kansen, maar doelman Ralph Boonstoppel redde uit stekend bij doorbraken van Marc van der Zee, Jeroen Zeeuw en Roland Boes. Na de pauze redde Boonstoppel op- Twee wissels bezorgden meer de thuisclub meer spirit. Edwin de Bruin en Rob den Adel ver vingen in de tweede helft Taou- fik Saouny en Martijn Clardey. De wedstrijd kreeg een andere wending toen een kwartier voor tijd Den Adel de bal na een uittrap van Boonstop pel doorspeelde naar De Bruin. Deze van oorsprong verdediger be- dacht zich geen moment en nam de bal ineens op zijn slof. Tot grote verrassing van doelman Diede de Leeuw belandde de bal via de onderkant van de lat in het doel: l-l. „Zo’n bal maakt hij nooit meer”, vond een aantal Spirit supporters op de tribune. Wei nigen hadden nog iets voor de kansen van Be Fair gegeven. Overigens kwam het gelijkspel in de slotfase nog in gevaar toen Marc van der Zee met aanvoerder Ron van Tol op zijn hielen alleen op Ralph Boon stoppel afging. De Be Fair-doel- man kwam iets uit zijn doel en verkleinde daarmee de schiet kans.Van der Zee schoot naast en kon zich daarna de haren bijna uit zijn hoofd trekken. Trainer Harry Loerts zag het hoofschuddend aan. Zijn collega Jack Harmsen was echter tevreden met het punt omdat de twee voorgaande wedstrijden louter nederlagen hadden opgeleverd. Harmsen kan nog steeds niet over zijn sterkste formatie beschik- -ken. Met name de ab sentie van de ge blesseerde Koen t Meijer laat zich I als een gemis voelen. Harmsen: „Met Rene Minnee mee, die nu met een gek neusde rib uitviel, heb ik negen geblesseerden op 32 selectie- spelers. Gelukkig zijn Johan Scheuerman en Mark de Jong op de terugweg, maar duurt de terugkeer van Wim van der Starre wat langer. Edwin de Bruin is weer terug en wil ik omschakelen tot aanvaller. Te gen een ervaren ploeg als Spirit viel het niet mee. Ik ben blij dat er toch nog werd gelijk ge maakt”. Ook Kees van Hoven, een speler van het tweede elf tal, moet Harmsen voorlopig missen. Hij liep in de wedstrijd tegen WOR 2 na 36 seconden een enkelbreuk op. De wed strijd werd hierna gestaakt. WADDINXVEEN - Op de laatste dag van september moesten zowel het jongens C-team, als de meisjes B- ploeg van handbalvereniging Rowah uit spelen. Om 8.30 uur vertrok de ploeg van coach Marcel Pinkse reeds naar Pijnacker. Je hebt wel eens van die dagen dat alles lukt. Dat was het geval bij Rowah tegen het plaatselijke Oliveo.Trainingscombinaties lukten en nagenoeg elke aanval was prijs. Na een I - 12 ruststand, won Rowah met de monsterscore 1-19. Opvallend was dat bijna alle spelers scoorden. Met deze uitslag werd de koppositie verstevigd. Het meisjes B- team speelde een verdien stelijk duel in Berkel en Ro- WADDINXVEEN - De Waddinxveen se DJB-racers hadden pech in België. Twee aanrijdingen zorgden voor een slechte positie en zelfs uitval tijdens de 6-urenrace van Spa Francorchamps, die betaald werd door Boot Rialto uit Hoofddorp. Een lastige kartbaan naast het prestigieuze circuit. Het was voor de coureurs van kart- team DJB Racing helaas niet mogelijk om de dagen voor de race te kunnen trainen en afstellen in verband met een andere race die plaatsvond. Zondag ochtend was de enige mogelijkheid om een beetje grip op deze moeilijke baan te krijgen. Het lukte de coureurs he laas niet geheel om de perfecte afstel ling te vinden in deze korte tijd.Tijdens de kwalificaties kwam het team DJB Racing niet verder dan een 28e start positie. Een kleine teleurstelling in een veld met 50 deelnemers, maar alle kan sen lagen nog open. Jeroen Reijm startte de race en reed prima weg in het volle veld met cou reurs. Het veld zat dicht want de eer ste 35 deelnemers zaten binnen een seconde van elkaar. Het noodlot sloeg echter na drie minuten al toe. Jeroen kreeg een tik van een kart die voor hem in een spin raakte. Hij belandde in een grintbak, waarop er grint tussen de ketting terechtkwam en deze brak. Terug in de pitstraat wisten de cou reurs de ketting snel te vervangen maar deze pech leidde er echter wel toe dat er drie ronden achterstand was op de rest van het veld en de race eigenlijk al als verloren kon worden bestempeld. Jeroen reed na twee uur rijden echter keurig terug naar een 42e plaats, waarop Bram Gelderblom strafworp benutte: 9-7. Nadat Korbis voor de tweede maal in de wedstrijd een strafworp had gemist, was het Yvonne Boom ers die met fraaie doorloper de voorsprong wist te vergroten tot 10-7. Het feit dat TOP de hele tweede helft niet tot sco ren kwam, onderstreepte dat Korbis vooral verdedigend sterk speelde. Door deze overwinning komt Korbis nu op vijf punten uit vijf wedstrij den en neemt daarbij wat meer afstand van de degradatiezone. De overige seniorenteams kwa men met wisselend succes in actie. Het in hun klasse als mid denmoter acterende Korbis 2 was kansloos tegen koploper IJsselvogels 3 uit Moordrecht: 8- 19. Het derde team van Korbis ging op bezoek bij RWA 4 (Al- brandswaard) en moest daar een 12-9 nederlaag incasseren. Korbis 4 daarentegen boekte een ruime 10-4 zege op Oranje Zwart 3 (Mijnshereniand) en blijft daardoor medekoploper. W’VEEN/ GOUDA - De Wad dinxveense wielrenster Cor rien van Haastert vertrekt za terdag 7 oktober naar Frankrijk om daar vijf dagen later deel te nemen aan de wereldkam pioenschappen wielrennen voor junioren. Naast het lid van de Goudse rennersclub Excel sior heeft bondscoach Monique Knol ook de drie Friezinnen Frederika van der Wiel, Josefien Groenveld en Bettine Spijker man geselecteerd voor de koers in de Bretonse plaats Plouay. Even leek er ten aanzien van Corrien van Haastert (18) nog een kink de kabel te ko men. Bij een val raakte zij een paar maanden terug gebles seerd. De Waddinxveense her stelde echter snel al moest zij wel een aantal wedstrijden la ten schieten. Daardoor bleef de overwinning in Valkenswaard deze zomer haar enige. „Wel ben ik verscheidene malen tweede of derde geworden”, vertelt Corrien van Haastert, die dit seizoen tweede werd in Waddinxveen (achter clubge noot Monica de Waal) en Gouda. De voorbereiding met de nationale selectie kon Van Haastert, die voor de eerste en wat leeftijd betreft ook laatste keer aan de WK voor junioren meedoet, weer redelijk snel hervatten. „We hebben vaak in de weekeinde getraind in Lim burg. Afgelopen zondag hadden we nog een wedstrijd in En schede. Het trainingsschema is er op gericht dat we in Frank rijk pieken”. Ten aanzien van de buitenland se concurrentie houdt Corrien van Haastert een slag om de arm. „In Nederlandse wedstrij den rijden we wel eens tegen buitenlandse rensters. Maar hier is het vlak en ik denk dat we in Bretagne wel een paar klimmetjes moeten maken. Ik ga er vol vertrouwen naar toe”. ZEVENHUIZEN - In de volle sporthal in het verre Millingen aan de Rijn was de spanning goed merkbaar; twee ambitieuze vol leybalteams die vol verwachting aan de nieuwe competitie in de landelijke Ie divisie begonnen. Enerzijds de thuisploeg Switch met maar liefst 8 nieuwe speel sters, anderzijds het nog meer verjongde Data General, dat het vorig seizoen op een mooie 2e plaats eindigde. De selectie van de coaches Visser en Rutten had zich intensief voorbereid en wist de herstelde libero Janneke den Butter weer in de gelederen. Haar inbreng bleek niet alleen belangrijk voor de passing en verdediging, maar zij creëerde te vens ruimte en rust voor de aan- Moerkapelle verloor in Rotterdam met 3-1 van DRGS dat na Schoonhoven op de tweede plaats staat. Na een kwartier nam Moerkapelle de leiding door een doelpunt van Lennaert Visser nadat de bal eerst op de paal was beland.Toen doelman John Roest onder de bal door liep betekende dat l-l. Daarna was het aan Roest te danken dat de rust met deze stand werd gehaald. Tien minuten na de rust schoot DRGS eerst op de paal, maar de rebound was wel raak. Daarna werd het nog 3-1. Namens Moerka pelle schoot Visser nog een keer tegen de doel man op en richtte Marco van der Loos naast. Het programma voor za terdag: Siveo-Be Fair, Moerkapelle-Schoonhoven (wedstrijd van de week), zondag: WSE-Groeneweg, Oudewater-Waddinxveen. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense Millenniumdag was ook voor de Schaatsvereniging De Gouwe Streek een succes. Voor een aantal toeschouwers was het een aangename verras sing dat ook deze oer-Holland- se activiteit een plaats heeft ge vonden tussen de sportverenigingen in Waddinx veen en menigeen heeft serieu ze interesse getoond en over weegt nader met deze fijne sport, via De Gouwe Streek, kennis te maken. Om aandacht te trekken had De Gouwe Streek een fiets- competitie met fietsen op een rollenbank opgezet. Na aanvan kelijk door wat materiaalpech te zijn achtervolgd, werd beslo ten op één fiets de competitie af te werken, maar het enthou siasme van de deelnemers en toeschouwers was er niet min der om. Ook de prijs trok een groot aantal belangstellenden: vier Passage cadeaubonnen voor de snelsten in evenzoveel catego rieën. Het mag geen verwonde ring wekken dat met name de jeugd sterk vertegenwoordigd was tijdens dit evenement. Bij de meisjes tot 14 jaar was het een tijdlang een nek aan nek race tussen twee dames die al vroeg op de dag een scherpe tijd hadden neergezet. Uitein- ke, Marino van Zwet (straf worp) en Mark van den Brink liep Korbis uit naar 5-2. Hoewel Korbis een veldoverwicht bleef houden, slaagde TOP er in toch om Korbis qua score in het vi zier te blijven houden. Een fraai afstandsschot van Marino van Zwet en een score van Maur een Kientz uit een doorloop werden beantwoord met een aantal doelpunten van TOP: 7-6. Jaco Wineke gaf met de 8-6 score Korbis weer wat meer ruimte. Kort voor het rustsig- naal verkleinde TOP de ach terstand weer tot 8-7. De tweede helft kende een curieus verloop vanwege de geringe doelpuntenproductie. In het eerste kwartier werd door geen van beide partijen ges coord. Opmerkelijk daarbij was dat de tweede helft van de wedstrijd toch het aanzien waard was, ondanks het gebrek aan doelpunten. Het eerste doelpunt van de tweede helft kwam op naam van Mark van den Brink, die een door de scheidsrechter toegekende en was blij met het behaalde punt. TOYOTA - .□O Al/XLTo’ OOFDDORR

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 31