Waddinxveen AZC hield feestelijke open dag vergadert wellicht’ te veel besloten Dat kan zeker Bibliotheek plaatst romans alfabetisch ‘Eerste steen’ supermarkt gelegd Behandeling bordeelbeleid Deelname Concordia een najaarsconcert herhaling van zetten GEEN SLOOP! Paddestoel www. zorgenzeker heidnl Klaverjassen in de Gemeentehuis Zevenhuizen Swiss Army Brand florg en Zekerheid Film kijken in de Paddestoel Open Cirkel Geen Wilt u overstappen naar Zorg en Zekerheid? Dan moet u voor één keer de kleine lettertjes j lezen. Want dan weet u precies wat u moet doen. Bel vóór 31 oktober (071) 5 825 500 of ga langs bij de Zorg en Zekerheid Verzekeringswinkel bij u in de buurt. En wij regelen de rest. Vanaf 1 januari 2001 zit u in het ziekenfonds bij I Zorg en Zekerheid. En dat betekent de beste dekking tegen een ongekend WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ontvangen? Bel 0182 - 63 03 32 aantrekkelijke premie. Zo is onze nominale ziekenfondspremie al jaren de laagste van heel Nederland. Daarnaast vergoeden we niet alleen uw tandartskosten, maar ook de kosten voor het maken van beugels, bruggen en kunstgebitten. En nog veel meer. Kortom, nu reageren is straks pro fiteren. Zorg en Zekerheid (071)5 825 500 of kijk op www.zorgenzekerheid.nl ongekend ruime aantrekkelijke Zorg en Zekerheid biedt een dekking tegen een uiterst premie. Naar Zorg en Zekerheid. De zorgverzekeraar die voor alle zekerheid dichtbij is. Stap voor 31 oktober over! Bel (071) 5 825 500. U heeft de keuze uit twee uitgebreide aanvullende verzekeringen: de AV-Standaar en de AV-Top. WOENSDAG 11 OKTOBER 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 11 Vervolg van pagina I overstappen Zorg dat ik makkelijk kan WADDINXVEEN - Op zater dagavond 14 oktober kunnen kinderen van 4 tot en met 11 jaar weer film kijken bij de WADDINXVEEN - Het aan de Zuidelij ke Rondweg gevestigde Asielzoekers Centrum hield afgelopen zaterdag een open dag wegens haar eerste lustrum. Van 11.00 tot 17.00 uur kon heel Wad dinxveen, en natuurlijk ook de inwoners uit naburige gemeenten, zien hoe de mensen op het centrum leven. De bewoners van het centrum pakten goed uit en haalden alles uit de kast om een geliefd auteur of een be paalde titel te vinden. Teneinde het de gebruikers gemakkelij ker te maken liggen nu in de bieb lijsten met de verschillen de genres. Het gaat hierbij om: biografi sche romans, reisverhalen, his- to-rische detectives, glamour- romans, waargebeurde verhalen, romans over China, medische thrillers, rechtbank de Nederlanders een klein beeld te ge ven van hun cultuur. Zo ontstond een interessant programma voor jong en oud met een lampionnen optocht, een levend schilderij, gooche len, muziek, zang en dans. Wie het wilde kon zelfs een eerste les Arabisch onder gaan. En natuurlijk viel er te proeven van de meest lekkere exotische hapjes. De medewerkers van het centrum wa ren bereid om antwoorden te geven over hun werk, de moeilijkheden en de voldoening dat het werk hen geeft. Verder dan een eerste lustrum zal het AZC niet komen. De gemeente Waddinxveen gaf vorige week toestemming om open te blijven tot 2002. Daarna moet het centrum dicht vanwege de bouw van Triangel. Maria Wientjens, Wethouder WADDINXVEEN - Er kan weer worden geklaverjast in de Paddestoel op vrij dag 13 oktober. Entree: 2,50 voor leden, 3,50 voor niet leden. Aanvang: vanaf 20.00 uur in de Pad destoel. WADDINXVEEN - VERMIST: 20-09: Kater gec. Kleur: zwart met witte buik en poten. Heeft een rood bandje met een half kokertje om. Roepnaam: Ber- tus. (Omgeving van Beyeren- straat Reeuwijk). 26-09: Kater niet gec. Is een half jaar oud. Kleur: cypers gestreept, heeft geen wit. Roepnaam: Tijgertje. (Omgeving Tulpstraat Moord recht). 29-09: Britse korthaar gec. Kleur: zilver (Whiskas kat). Is 2,5 jaar oud. Heeft een chip. WADDINXVEEN - De op de Basel Fair geïntrodu ceerde modellen van Swiss Army Brand zijn typisch horloges voor gepassio neerde mensen die kwali teit en duurzaamheid we ten te waarderen. Swiss Army Brand combineert functionaliteit met klassiek design, onder het motto: life is an adventure, are you equipped? Ijzersterke Zwitserse precisie uur werken met een betaalba re prijs. Swiss Army Brands, Inc. is de exclusie ve licentiehouder van het Swiss Army r handels merk. Alle Swiss Army r Brand producten zijn Swiss made en verkrijg baar bij Juwelier Spruyten- burg, Kon.Wilhelminaplein 49. Alleen al de adviseurkos ten inzake het laten ont staan van een fietsenstal ling blijkt 6.000,- te moeten kosten. Telt men bij deze overhead ook nog eens de eerdere voorbe- reidingskosten toen het bouwproject niet door ging, dan komt er nog een kwart miljoen bij en heeft men een totaal ven zes ton aan indirecte kosten. Dat is totaal 20 procent van de uiteindelijke reali- seringskosten van de uit breiding en verbouwing en daarmee een zeer fors be drag. Afgevraagd zou kun nen worden of de verhou ding directe en indirecte kosten wel een juiste ba lans vertoont. Daarnaast moet afgevraagd worden of met het oog op de dr eigende min of meer ge dwongen samenwerking met andere gemeenten, dat wellicht tot een sa mengaan met andere ge meente^) zou kunnen lei den, een dergelijke grote investering voor misschien enkele jaren wel verant woord is. Het antwoord daarop komt wellicht in de raadsvergadering van 24 oktober aanstaande. Dan wordt het voorstel in raad behandeld en zullen de ge achte afgevaardigden laten weten hoe zij hierover denken. auteurs en titels. Het personeel van de bibliotheek hoopt met deze lijsten tegemoet te komen aan de wensen van de abon nees. De lijsten zijn verkrijgbaar bij de inlichtingen balie. derscheid te maken tussen een bordeel en een escort bedrijf zodat er slechts een vergunning kan worden ver leend voor maximaal één seksinrichting of escortbe drijf haalde het niet. Ook de suggestie van CDA-fractie- voorzitter Gerts om een vergunningaanvraag in de commissie ABZ te behande len werd afgewezen. „Die bevoegdheid ligt in handen van het college”, meende burgemeester Jonkman. On danks dat buiten de PCW en CDA en wethouder Neele (ook PCW) iedereen voor het voorstel stemde, stond niemand in de raad te juichen. „Het is landelijke wetgeving, van boven opgelegd. Daar doe je niets aan”, verwoord de Van der Torren (WD) de gevoelens. WADDINXVEEN - Op zater dag 14 oktober 2000 zal Mu ziekvereniging Semper Avanti haar najaarsconcert verzorgen. Semper Avanti, onder leiding van John Leenders zal bij dit concert samenwerken met de Harmonie van Muz. Ver. Con cordia uit Waddinxveen, welke onder leiding staat van Jeroen Wentel. Beide orkesten bren gen een gevarieerd programma ten gehore. U kunt luisteren naar bekende nummers als ’Kil ling me softly’, een medley van bekende melodieën van Eric ZIEKENFONDS PARTICULIER Voor alle zekerheid dichtbij. thrillers, Virginia Andrews, ro mans a la Pilcher/Binchy, ro mans over de pré-historie, ro mans over moeder/dochter relatie en vrouwelijke speur ders. Het is een bonte mengeling van Paddestoel. Aanvang is 19.00 uur en het duurt tot ongeveer 20.30 uur. Entree: 1,25. Gastvrijheid troef op het AZC tijdens de open dag waar bezoekers de meest lekkere hapjes konden proeven. (Foto: Artistic Art/ Liesbeth van der Vis.) De Democraat uitte begin sep tember zijn ongenoegen over het besloten vergaderen dat naar zijn mening te veel en in toenemende mate gebeurde. Bos vindt dat zijn partij in gro te problemen wordt gebracht omdat vertrouwelijke informa tie niet kan worden uitgewis seld tijdens partijvergaderin- gen. „Die zijn wel altijd openbaar”, aldus Bos in zijn brief. Hij vindt dat alle onder werpen openbaar zijn behalve als personen, privacy of de on derhandelingspositie van de ge meente in het geding is. Zijn voorstel was om een ambtelij ke notitie te maken met daarin regels voor het besloten ver klaren van vergaderingen. In het advies aan het college stellen de ambtenaren dat er sinds mei 1997 al een dergelijk document bestaat. Wel wordt voorgesteld ’uit oogpunt van zorgvuldigheid de voorzitters van de commissies nogmaals te attenderen op de in de notitie geformuleerde wettelijke bepalingen en proce dures’. De opstellers weten namelijk niet of het college de notitie Clapton en ’Music of the Four Winds’ waarin muziek uit alle windstreken te beluisteren valt. Voor de jonge luisteraars heeft Semper Avanti in haar repertoi re nog een verrassing in petto. Het concert zal plaatsvinden in de Gereformeerde Kerk aan de Spoorstraat en begint om 20.00 uur. De toegang is gratis. WADDINXVEEN - Het thema van de Open Cirkel avond op woensdag 18 ok tober 2000 is: ’Ouderen zorg in de volle breedte’. Nederland vergrijst. De ouderen uit onze samenle ving kunnen en moeten langer voor zichzelf blijven zorgen. De uitgebreide (thuis)zorg mogelijkheden maken dit ook mogelijk. Toch zijn er rondom de zorg voor ouderen allerlei vragen, zeker als het om fa milie gaat. Hoe ga je bij voorbeeld om met zieke of demente ouders? Wat zijn de (on)mogelijkheden met betrekking tot zorg thuis? Wat als thuiszorg niet meer gaat? Welke rol kan de christelijke gemeente spelen? Het op dit moment zeer actuele thema zal in geleid worden door dhr. In- nemee uit Eist. Dhr. Inne- mee was verbonden aan de Nederlandse Patiënten Vereniging en is nu direc teur van een bejaarden huis. Iedereen is welkom in 'Het Anker’ achter de Brugkerk te Waddinxveen. De deuren zijn om acht uur open en om ongeveer kwart over acht start het programma. WADDINXVEEN - De gemeente Waddinxveen verga dert ’wellicht’ te veel besloten. Dit stellen ambtenaren in een advies aan het college van B&W na een klacht van D66-fractievoorzitter F. Bos. Vorige week stond in deze rubriek een brief van mevrouw Goedhart, die de lezers opriep om briefkaarten naar de ge meente te sturen.Want - zo zei deze mevrouw - de gemeente wil een boerderijachtig pand aan de Zuidkade slopen om er een wanstaltig flatge bouw neer te zetten en dat moet voorkomen worden. Als de briefschrijfster gelijk had, dan kan ik de ze brief begrijpen.., maar het tegendeel is waar! De gemeente wil dit pand graag behouden, la ten opknappen en daar de huisvesting van een Oudheidkamer realise ren. Overleg daarover met het Historisch Genoot schap is inmiddels ge start. Natuurlijk moeten de huidige bewoners eerst wel een andere huisvesting gevonden hebben. De tweede zorg over het huis van tandarts Vos is ook niet juist. De plannen om daar een restaurant te vestigen gaan niet door en zou den - bij wel doorgaan - slechts een verbouwing aan de achterkant in houden om het karakte ristieke beeld van het pand te behouden. Aanvankelijk wilde ik mevrouw Goedhart bel len om haar te vertellen dat zij kennelijk ver keerd geïnformeerd was.., maar er blijkt he lemaal geen mevrouw Goedhart op Woubrech- terf I I te wonen! Verde re zoektocht naar een telefoonnummer leverde ook niets op. Vandaar dat ik er voor kies om - ook via een ingezonden brief - de briefschrijfster én de le zers van het Weekblad voor Waddinxveen te in formeren over de wer kelijke stand van zaken. Veel onrust had mis schien voorkomen kun nen worden, als er eerst naar mij gebeld was om te vragen of één en an der wel juist was. Mocht mevrouw Goed hart mij alsnog willen bellen - dat kan altijd - het telefoonnummer is 624 600. Ik sta u graag te woord! daadwerkelijk gebruikt bij de afweging vergaderingen open baar te houden dan wel beslo ten te verklaren. „Wellicht dat in de praktijk van alledag rela tief snel wordt overgegaan tot het besloten verklaren van de raad, resp. commissies, resp. vertrouwelijk bestempelen van informatie.” Loco-burgemees- ter en wethouder J. Neele vindt het wel meevallen. „Het is geen groot probleem. We proberen er zo min mogelijk gebruik van te maken. Het criterium is dan ook niet hoe vaak, maar waar over”, zo zegt hij. Mocht er een gegronde reden zijn om onderwerpen vertrou welijk te behandelen, dan kun nen deze naderhand alsnog openbaar worden gemaakt. „Als onderhandelingen reeds zijn afgerond staat echter niets meer in de weg om de be treffende bedragen in het raadsvoorstel en -besluit te noemen uit een oogpunt van het beginsel van openbaarheid van bestuur”, zo staat in het voorstel. Wel moeten de be trokken medewerkers en ande re partijen hiervan op de hoog te worden gesteld. Hij heeft een rood halsbandje met een goud belletje om. (Omgeving Weegbree Bo skoop). 30-09: Grasparkiet. Kleur: blauw. Is redelijk mak. (Omgeving Tesselschadelaan Waddinxveen). Er loopt al heel lang een rood met witte kater rond in de om geving van de Bibliotheek.Weet iemand van wie deze kat is? Een dier gevonden of vermist: bel Stichting Amivedi, tel.0182- 630481. WADDINXVEEN - De eerste officiële steen van de Cl000 supermarkt ligt.Vorige week vrijdag verrichtten de ondernemers W. van Mourik en J. Koster de handeling. De su permarkt wordt ingericht volgens de modernste versie van de winkelformule van Cl000 met veel hout, metaal en ruimte. De overkoepelende onderneming werkte vijf jaar aan de winkelformule. De bedoeling is dat de winkel in de Passage halverwege no vember gereed is. (Foto: Sjaak Noteboom.) WADDINXVEEN - In het afge lopen voorjaar heeft de biblio theek in de Van Mecklenburg Schwerinlaan de romans alfabe tisch opgesteld en dus niet meer op genre. De reacties van de lezers hier op waren zeer verschillend. De één was blij niet meer tal van kasten af te hoeven lopen op zoek naar een bepaalde schrij ver; de ander had veel moeite WADDINXVEEN - De kaarten waren al geschud voordat de behandeling be gon en de discussie was vooral een herhaling van zetten. De gemeente Wad dinxveen zal vanaf I okto ber één bordeel op haar grondgebied toestaan mits in bezit van de noodzakelij ke vergunningen en voldoet aan alle regeltjes in de APV. Voor escortbureaus geldt geen maximum maar wel een vergunningplicht. Eigenlijk voorkwam alleen de PCW dat het onderwerp snel afgedaan zou worden. Deze partij liet geen moge lijkheid onbenut om haar onvrede uit te spreken over het voorgestelde beleid zon der dat dit overigens tot nieuwe inzichten leidde. Een met het CDA ingediend amendement om geen on- 1HE0R1JF VAN MA 8 I

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 11