Bestuur bieb Winnaars bedrijvensportdag gehuldigd gemeente wil duidelijk heid van 995 B&W bezoekt Special Air Products 9e Sint Victor Bridgedag Viburnum Tinus Eten voorWar Child Brandpreventie bij de NBvP,Vrouwen van nu I GroenRiik De Bosrand Waddinxvener Stoom- machine ten- Remonstranten Winter- Woord Verkeers ongeval programma Morgenster WADDINXVEEN - Voor het seizoen 2000-2001 heeft de wijkkerkenraad gekozen voor het overkoe pelende thema Leven. Dit thema komt terug in predi king (themadiensten), pas toraat (huisbezoek), bijbel- kringen I e brief van Petrus) en een serie van drie wijkavonden. De eer ste wijkavond is voorzien op D.V. 18 oktober en heeft als nadere invulling van het thema Leven met de heilige geest Als gast spreker is uitgenodigd drs.M.van Campen, onze oud-predikant en thans als docent verbonden aan de Christelijke Hogeschool Ede. toonstelling Kaartavond Gouwe Rijders Bowlen in de Paddestoel Daad collecte Gouda/W’VEEN - Het kin derleed gaat de Stichting Woord en Daad zeer aan het hart. Zo groeien b.v. in Manilla kinderen op in grote armoede in sloppen, stegen en op vuilnisbelten. Al gerui me tijd heeft Woord en Daad dit project hoog in het vaandel. Het comité Gouda e.o. organiseert voor dit doel een tweetal acties. In de week van 16 tot en met 21 oktober zal in Waddinxveen een huis aan huis collecte worden gehouden, en op zaterdag 28 oktober een zangavond in de kerk van de Gerefor meerde gemeente te Bo skoop, aanvang 19.30 uur. Medewerking zal worden verleend door het SEBA meisjeskoor, het Christelijk Krimpens mannenkoor en het gemengd koor Ichtus. Organisten zijn A. van der Vliet en H.Versteeg. KOOP NU EEN AUTO EN ONTVANG OVER 5 JAAR UW AANKOOPBEDRAG VOLLEDIG TERUG! Een moment voor bezinning verongelukt op Internet •El Vraag naar de aktievoorwaarden en de informatiefolder W- Van 14.50 voor '4/ Het R, i j k e T u i n l e'v e n OW vS i - ^4/ WOENSDAG 11 OKTOBER 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 19 'X A 1 WADDINXVEEN - Het zijn natuurlijk niet de Olympische Spelen maar de prestatie van de winnaars van de Bedrij vensportdag 2000 was desalniettemin toch een felicitatie van burgemeester Jonkman waard. Het gemeentelijk team sleepte op zaterdag 16 september de eerste prijs binnen zodat de burgemees ter het huis niet hoefde te verlaten voor een feestje. Aan de dag deden acht be drijven mee. De ambtenaren wonnen de prijs voor de twee keer in de 7-jarige geschiedenis van het evenement. Nipt bleef het gezelschap Baan Meubelen voor. In het begin zag het er allemaal niet zo rooskleurig uit: op het eerste spelonderdeel, het sport- en spelcircuit, eindigde de gemeente nog als voorlaat ste in het klassement. Door de sterkste mensen in te zetten op de diverse on derdelen, werd toch nog een klinkend resultaat neergezet. Hoewel natuurlijk de achterliggende gedachte niet mag worden vergeten: de stichting bedrijven sportdag Waddinxveen besteedt het sponsorgeld dat ieder team inbrengt aan Waddinxveense sociale doelen. De zeven andere deelnemers waren: Boere Machinefabriek bv, Baan Meube len, BOB Opleidingen Bouwcentrum,Van Noort verhuizingen/transport, Hooft- man Autobedrijven, Euro Mail groep en Hoveniersbedrijf Van Vliet. GEEN AFLEVERINGS KOSTEN APK GEKEURD FINANCIERING BINNEN 30 MINUTEN GEREGELD ZONDERAANBETALING •EIGEN WERKPLAATS •GRATIS LEENAUTO •3 MND. BOVAG GARANTIE nog onderzoek gedaan naar bedrijven die werken met gassen en gevaarlijke stoffen bin nen de gemeente. In het Gouwedorp bleek echter alles in orde te zijn maar het is altijd prettig dit zelf te kunnen beoordelen. (Foto. sjaak Noteboom.) ZEVENHUIZEN - Op za terdag 7 oktober vond om streeks 12.00 uur een aan rijding plaats op de Noordelijke Dwarsweg in Zevenhuizen. Een 26-jarige bromfietser uit Zevenhui zen reed op het fietspad van de Noordelijke Dwars weg in de richting van Waddinxveen. In dezelfde richting reed een 66-jarige automobilist De automobi list wilde rechtsaf slaan en zag hierbij de bromfietser over het hoofd. Een aanrij ding was het gevolg, hierbij liep de bromfietser schaaf wonden op. WADDINXVEEN - Op za terdag 14 oktober om 13.00 tot 16.30 uur, organi seren de heren P.Verlooij en J.de Pater een spectacu laire ‘Stoommiddag’. Deze ‘oude Rotten’ in het vak zijn specialisten in het bou wen van bestaande, of be staand hebbende schaal modellen (op schaal 1:25 en 1:30). Samen met speel- goedmodellen van het merk Marklin worden deze dan tentoongesteld. Unieke pronkstukjes waar de he ren terecht trots op mo gen zijn.Tevens worden er oude bromfietsen;‘Ster motoren’, een ‘Eitje’ (Beri- ni) en andere modellen tentoongesteld. De hele middag worden er video films gedraaid over o.a. de Stoom-beurs in de Autot- ron, modelbouw en stoom walsen. Ook zijn er deze middag diverse demonstra ties van verschillende ma chines. Iedereen is van har te welkom in het gebouw van de Speeltuinvereniging de Overkant, Kromme Es se in Waddinxveen. WADDINXVEEN - Auto club De Gouwe Rijders uit Waddinxveen organiseert donderdag 12 oktober haar traditionele kaart avond in hotel, café, restau rant De Unie, Kerkweg- Oost 226 in Waddinxveen. Inschrijven vanaf 20.00 uur. Het klaverjassen begint om 20.30 uur. Tijdens deze avond worden 4 rondes gespeeld. Men hoeft geen lid te zijn van onze vereni ging, dus iedereen is van harte welkom. Na het kaarten zal er een prijsuit reiking plaatsvinden met leuke prijzen. WADDINXVEEN - In no vember is er weer een bowlingavond bij de Padde stoel. Het is voor volwas senen, op 18 november van 20.00 tot 22.00. Het spel zal gespeeld wor den in Alphen a/d Rijn. De kosten bedragen 17,50, te voldoen bij opgave. Op geven kan tot 3 november bij C. Noorlander. WADDINXVEEN - Op zater dag 4 november a.s. is er weer de traditionele Sint Victor Bridgedag, georganiseerd door de VAC, de vrijwilligersgroep van de Stichting tot behoud van de Sint Victorkerk. Voor de 9e keer alweer wordt deze dag gehouden, ditmaal in het ver bouwde Zuidhonk, Zuidpla- slaan 552 (naast de sporthal) in Waddinxveen. De kosten voor deelname be dragen 35,- per paar, te vol doen bij binnenkomst. Het pro gramma is als volgt: 09.00 - 09.30 uur Ontvangst (met kof fie en stroopwafel), 09.30 - 12.30 uur Ochtendzitting (6x 3 spellen), 12.30 - 13.30 uur Pau ze, 13.30 - 17.00 uur Middagzit- ting (6x 4 spellen in de hoogste Deze avond is een voorbeeld van de interessante onderwer pen die de NBvP,Vrouwen van nu organiseert. In kleiner ver band zijn er veel interesseclubs die in op allerlei gebied actief zijn. Er is bijvoorbeeld een dis cussiegroep, er zijn drie lees kringen. Er is een koor dat ie dere maandagmiddag oefent en gingspercentage van de boeken is te laag”, zegt Willemstein. Toch is een verzoek om 70.000 gulden extra subsidie om het tekort te dekken en een ver zoek van 135.000 gulden om mee te gaan met de eisen van de tijd en het hoogst nodige onderhoud te plegen afgewe zen. Een subsidie van 40 mille, waarvan Willemstein zegt dat hij die nooit heeft aangevraagd, is gehalveerd. „We zitten ook met het pro bleem dat we dingen van het rijk krijgen opgelegd. De biblio theek moet een ’multifunctio neel informatiecentrum’ wor den met internet, aansluitingen met de Koninklijke Bibliotheek, CD’s, CD-ROM’s, noem het maar op. Nu is de apparatuur die wij hebben vaak langzamer dan bij de mensen thuis. De ge stelde eisen worden steeds ho ger”, legt de voorzitter uit. De biebvoorzitter wil echter wel benadrukken dat er een goede relatie is met wethouder Van Holsteijn. „Wij zijn blij met de huidige wethouder. Hij is van echt goe de wil en heeft ons al eerder geholpen.Wij zijn ook onafhan kelijk, en dat is goed”, zegt Wil lemstein. Maar hij benadrukt dat zijn bestuur nooit heeft ge roepen dat het van de huidige locatie weg wil. „De grond is eigendom van de bibliotheek. De gemeente kan daar mooi huisjes gaan bou wen. Wij horen wel wat ze ons er voor wil geven. De bal ligt bij de gemeente.” gekozen voor een eenvoudig concept. De achterliggende ge dachte is dat ‘Feast for peace’ een grote investering vergt van War Child. War Child’s doel stelling is direkte hulp te verle nen aan kinderen in oorlogs- en naoorlogse gebieden, onge acht leeftijd, nationaliteit of et nische afkomst. Een belangrijk aspect van de activiteiten is hulpverlening aan getraumati seerde kinderen, waarbij met name gebruik wordt gemaakt van creatieve therapieën. Wan neer de gasten in dit geval ge nieten van de gastvrijheid van De Waard van Waddinxveen, aan de Nesse in Waddinxveen kunnen oorlogskinderen genie ten van War Child’s creatieve activiteiten. Zo kunnen oor logskinderen weer even echt kind zijn. Uiteraard is het zo dat hoe meer gasten op woensdag I I oktober De Waard van Waddinxveen bezoeken hoe hoger het bedrag zal zijn wat er vanuit Waddinxveen aan War Child geschonken kan worden. Het bestuur van de bibliotheek staat op een kruispunt. Er zijn vele ontwikkelingen gaande waar het weinig invloed op heeft maar die wel voor de bi bliotheek van belang zijn. Is het haalbaar om de bieb in de mul tifunctionele accommodatie te krijgen zoals wethouder Van Holsteijn graag zou zien en kan de organisatie een plek krijgen binnen de samenvoeging van Kreater en SWW De bieb staat langs de zijlijn en hoort van niets. „Mij is de vraag gesteld waarom ik niet bij de informatiebijeenkomst ben ge weest over de multifunctionele accommodatie.Wel, daar wordt niets nieuws geroepen boven dien, er is regelmatig overleg met de gemeente en als er iets te melden valt, dan kan dat daar worden gezegd”, aldus Willem stein. Hij zou graag meer willen we ten van de gemeente want de bieb, volgens Willemstein een visitekaartje van Waddinxveen, moet nodig onderhoud plegen aan het gebouw. „Waddinxveen presenteert zich als de ’Parel aan de Gouwe’ en een goed leefbare gemeente. Een goeie bieb moet dus wat waard zijn maar we hebben wel een achterstallig onderhoud van 80.000 gulden, de verlich ting valt van het plafond, het personeel zit in een hok waar gewerkt moet worden, mensen worden ontvangen en de koffiepauze wordt gehouden. De mensen zakken letterlijk door de stoelen en het vervan- WADDINXVEEN - Het gebouw van de bibliotheek ver keerd in zeer slechte staat van onderhoud. Ook aan de fi nanciële situatie van de bieb valt veel te vertimmeren. Hoewel de politiek van de problemen op de hoogte is, weet het bestuur van de bibliotheek niet waar zij aan toe is. Deze klacht uit voorzitter J. Willemstein. Kalkovenweg 17a 2401 LJ Alphen a/d Rijn Telefoon: 0172 - 420999 Fax 0172-411212 tenten op. In de kerk tijdens de getijdendiensten ontmoeten ze elkaar om hun geloof te bele ven. Wereldwijd wordt deze vorm van samenzijn en geloofs beleving uitgedragen. Vandaar dat er op vele plaatsen Taizévie- ringen worden gehouden, ook in Waddinxveen. Om iets van dat beleven in Waddinxveen mogelijk te ma ken worden eens per maand (2e vrijdag van de maand) Taizévieringen in de St. Victor kerk georganiseerd. Vanaf half- acht komen de mensen binnen via de zij-ingang. Er is dan gele genheid om alvast wat in te zin gen en los te komen van de drukte van die week. Om acht uur begint de viering echt, die ongeveer een half uur duurt, door het aansteken van de kaars. DeTaizémuziek kent van uit de internationale oriëntatie vele talen. Ook in Waddinxveen wordt in verschillende talen ge zonden. Door het herhalen van de liederen wordt er gemakke lijk meegezongen. Na afloop staat de koffie en thee klaar. De commissie Vorming Toe rusting van verschillende ker ken uit Waddinxveen geeft aan dat de vieringen voor een ieder met in het achterhoofd de explosie in Enschede. Waddinxveen heeft als reactie daarop toegankelijk zijn. Voor meer in formatie over de vieringen te lefoon: (0182) 6I0 091. WADDINXVEEN - Vorige week dinsdag bezocht het Waddinxveens college van B&W het bedrijf Special Air Products aan de Noordkade. Het college bezoekt regelmatig be drijven op het grondgebied van Waddinxveen. Dit uitstapje werd echter nog gemaakt 2 groepen, 6x 3 in de overige groepen), 17.00 uur Prijsuitrei king. Consumpties, broodjes, soep e.d. zijn te koop. In de speelzaal wordt niet gerookt; buiten de speelzaal is een klei ne ruimte waar gerookt mag worden. Het is een traditie aan het worden; met een groeiende belangstelling, ook van buiten Waddinxveen. De opbrengst 7,50. Iedereen is welkom, komt zoals gebruikelijk ten goede aan het restauratiefonds van de SintVictorkerk, het 120- jaar oude neo-gotische kerkge bouw aan de Zuidkade I75 in Waddinxveen. De inschrijving is maximaal mo gelijk voor ongeveer zestig pa ren; men kan zich opgeven bij de familie Hart, Mozartlaan 16, tel. 0182 - 6I5 083. Compact groeiende heester die bloeit met witte schermen. Exd. sierpot. WADDINXVEEN - Op woens dag I I oktober vindt ‘Feast for peace’ voor de tweede keer in Nederland plaats.‘Feast for pe ace’ is een jaarlijks terugkeren de War Child-actie. Een groot aantal restaurants waaronder Eet en Drinkhuis De Waard van Waddinxveen schenkt op deze dag een gedeelte van hun om zet aan War Child. Ook de me dewerkers van De Waard van Waddinxveen dragen hun steentje bij. Zij schenken hun fooi van die dag aan de organi satie. In I999 werd de actie voor het eerst in Nederland georganiseerd. Deden vorig jaar I20 restaurants mee, dit jaar ruim het dubbele. Doel van ‘Feast for peace’ is om, naast het generen van inkomsten, een grote groep Nederlanders te informeren van het werk van War Child. Daar deze brganisa- tie zich in de eerste instantie richt op de hulpprojecten in de verschillende landen en princi pieel geen geld investeert in grote fondswevende acties, is STOLWIJK - Op de Schoonho- venseweg in Stolwijk is een Waddinxveense motorrijder gewond geraakt bij een inhaal manoeuvre. De 48-jarige mo torrijder reed in de richting Bergambacht en haalde op dat moment twee auto’s in. Bij de tweede auto merkte de motor rijder een vluchtheuvel voor hem op en probeerde te rem men. Hierbij kwam hij ten val en botste tegen de auto op van een 45-jarige Haastrechtenaar. De motorrijder is met onbe kend letsel naar het Groene Hartziekenhuis in Gouda over gebracht. WADDINXVEEN - Vrijdag avond 13 oktober aanstaande start de nieuwe cyclus van Taizévieringen in Waddinxveen. Het is alweer het derde sei zoen dat samenwerkende ker ken deze vieringen organiseren. De vieringen worden georgani seerd door de commissie Vor ming Toerusting. De Com missie is blij met de St. Victorkerk die zich uitstekend leent voor deze vieringen. De achtergronden van deze vieringen is de gehaastheid van ons leven. Mensen leven be hoorlijk gehaast, met de agenda in de hand. Er is steeds minder tijd voor bezinning, terwijl mensen er wel behoefte aan hebben. Op vrijdagavond wordt, tijdens de Taizévierin gen, deze tijd en bezinning met elkaar genomen. De momenten van stilte en het zingen maken deze bijeenkomsten voor de deelnemers heel waardevol. De dagelijkse sores wordt achter je gelaten. Er ontstaat ruimte voor jezelf en daarmee tegelij kertijd ook ruimte om je geloof te beleven. Taizé is een dorpje in Frankrijk, waar een oecumenische kloos tergemeenschap is ontstaan. Duizenden mensen, vooral jon geren, uit de hele wereld slaan daar in de zomermaanden hun Maat 30-40 cm. WADDINXVEEN - De Re monstrantse Gemeente Wad dinxveen (kerk aan de Gouwe, Zuidkade 59) is sinds kort ook op het internet te vinden. Op de website valt te lezen waar deze gemeente voor staat en wat zij voor mensen kan bete kenen. Er is een overzicht van de diensten en andere activitei ten te vinden. Ook kunnen mensen contact opnemen met de gemeente door een e-mail te sturen.Tevens wordt er aan dacht besteed aan de historie van de Remonstrantse Ge meente en haar bijzondere kerkgebouw. De in de kerk ge houden culturele activiteiten, zoals de concerten van Kre ater, zijn eveneens op de websi te te vinden.Tevens valt te zien wat de mogelijkheden zijn tot huur van het kerkgebouw. De website van de Remonst rantse Gemeente Waddinxveen maakt deel uit van de website van de landelijke Remonstrant se Broederschap. De website is te vinden op het volgende adres: www.remonstranten.org/wad- dinxveen. WADDINXVEEN - Brand!! Het zal je maar gebeuren, je wenst het je ergste vijand niet toe. Wat brand is en hoe je brand kunt voorkomen zal de heer Van de Werf van de Goud se brandweer komen vertellen. Mocht er onverhoopt toch brand uitbreken dan is het goed te weten wat te doen. Wie hierover meer wil weten komt op dinsdag I7 oktober om 20.00 uur naar Huize Sou- burgh (3e etage) in Waddinx veen. Niet-leden betalen voor het bijwonen van de avond OG af en toe optreedt. Een groepje vrouwen gaat met elkaar naar de schouwburg en er is een groep die meedoet met BBB en aquarobic in het zwembad. Bij voldoende deelname kan er een nieuwe beleggingsstudie- club starten. Met elkaar geld beleggen, de koersen volgen met uitleg van een medewerker van de Rabobank. Ook is er een Crea-kring actief met stof- quilten, kartonnage en nog veel meer. Men kan ook bridgen en klaverjassen bij de NBvP. In samenwerking met de open bare bibliotheek en de Vrou wenraad wordt er een maal per jaar een schrijver uitgenodigd. Op I6 november komt Ronald Giphart naar Waddinxveen. Belangstelling of meer weten? Bel de secretaris van de afde ling mw. Lia van Pruissen, tel. 0I82-6I257I. Of kijk op internet: www.tref.nl/waddinxveen/nbvp. Aanbieding deze week geldig of zolang de voorraad strekt. I Prinsen Schouw 1, 2394 CX ALPHEN A/D RIJN Telefoon (0172) 47 52 99, Fax (0172) 49 52 51 U vindt ons achter het BP station Kerk en Zanen. Het team van de gemeente Waddinxveen bestond uit Margriet Roskam, Marjolein de Wit, Allard Wiggers, Humphrey Leblans, Ruud Patty, Paul Niersman, Sjon Speelman, Johan Blinksma, Bert Evers en John Jansen. (Foto: Sjaak Noteboom.) 1 F 1 Wt

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 19