i I EMH-aandelen Werelddierendag in Groene Hart Ziekenhuis I Informatieavond Roemenië-reis Boxsprings/matrassen Rechtstreeks van fabriek elders 6000,- bij ons 4000,- mogen de deur uit ‘Een puber in huis’ Pubercursus IIP «I van Ichthusschool Bos Car Comfort ook in Waddinxveen J. Dijkhuizen directeur Weimar geslaagd voor ’Kwaliteitslabel BOVAG’ Nieuwbouwplannen GHZ goedgekeurd Van Onna Paddestoelen excursie IVN schakers Nederlaag derde achttal in Coenecoop- loop Borstvoeding in de eerste Standen Jeu de boules weken Kop/staart botsing STUNT: een boxspring matras voor 398,- Diverse wensen al kenbaar gemaakt LET OP: ook donder- fabrieksprijzen (jag. en vrijdagavond geopend. Global Matrasse^^^edden □I I WOENSDAG 11 OKTOBER 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 29 Er zal een informatie-avond worden gehouden in Het Anker achter de Brugkerk op vrijdag I3 oktober om 20.30 uur. Ie dereen is hiervoor uitgenodigd. WADDINXVEEN - Wilma van Onna start op zaterdag 21 oktober in de Coene- cooploop.Vorig jaar won zij de wedstrijd over tien kilo meter in Waddinxveen in een tijd van 33 min. I0 sec. Afgelopen weekeinde werd zij in Eindhoven Nederlands marathonkampioen evenals de vroegere Reeuwijker Luc Krotwaar. Ook Irma Heeren, die beide keren daarvoor zegevierde, verschijnt aan de start. Bij de mannen komen aan de start Armand van der Smissen, Aziz Bougra en de BelgWim de Keyzer. Het parcoursre- cord staat met een tijd van 27.51 sinds 1995 op naam van Greg van Hest.Vorig jaar won de jonge Ethiopiër Mes- efis Hailu in 28.50. WADDINXVEEN - De ge boorte van de baby en het geven van borstvoeding in de eerste weken. Dat is het on derwerp van de maandelijkse informatiebijeenkomst van de Borstvoedings-organisatie LLL. Deze wordt gehouden op dinsdagavond 6 juni bij Nel Veenman, Pr. Beatrixlaan 98 in Waddinxveen. De bij eenkomst is bestemd voor aanstaande moeders en voor moeders die al een kind borstvoeding geven. Hun ba by’s zijn ook van harte wel kom. Het bijwonen van de avond is geheel vrijblijvend. De avond begint om 8 uur en duurt tot ongeveer 10 uur. Tijdens de avond zijn er boeken te leen, elektrische kolven te huur en handkol- ven te koop. Ook is er mate riaal ter ondersteuning van borstvoeding te koop. Wie telefonisch hulp of in formatie over borstvoeding wil, kan bellen met Nel Veen man, 0182-619964. Zuidplas Polderweg 9-13, industrieterrein 't Ambacht, Moordrecht Tel: (0182) 37 81 75 staat open voor alle ouders van leerlingen in de onderbouw uit de gemeente Waddinxveen, ook ouders die geen leerling op het Coenecoop College hebben. De cursus wordt gegeven door Francies Ochtman van het Op- voedbureau Midden-Holland en Norma van Dam, psycholoog op het Coenecoop College. De cursusdata zijn: 1,8,15 en 22 no vember en 6 december (s.v.p. opgeven voor 20 oktober). De kosten bedragen 25,- per per- soon.Voor informatie of het op vragen van een folder: Francies Ochtman, Opvoedbureau Mid den-Holland, tel.OI 82-573933 of Norma van Dam, Coene coop College, tel.OI82 - 6I6 665. WADDINXVEEN - Veel men sen vinden de hersfst het mooi ste jaargetijde van het jaar: de kleuren in de natuur zijn prach tig, er zijn volop vruchten, za den en paddestoelen. Zaterdag I4 oktober lopen de IVN-na- tuurgidsen in het Gouwebos. Aanvang: 13.00 uur. Start: Par keerplaats achter Hoogvliet, Linnaeusweg 106, Boskoop. Deelname: Gratis. Meenemen: Stevig schoeisel en een klein spiegeltje. Informatie: Kees l’A- mi,tel.OI72 - 436 932. BOSKOOP/W’VEEN - Op korte termijn is de Vereni ging voor Prot. Chr. Onder wijs (VPCO) Boskoop en Waddinxveen erin geslaagd eeri nieuwe directeur te vin den voor de Ichthusschool aan het Klaverblad. Na enke le sollicitatiegesprekken heeft de benoemingsadvies commissie J. Dijkhuizen uit Waddinxveen voorgedragen. Dijkhuizen werkt sinds I994 als groepsleerkracht op de Prins Willem-Alexander- school (locatie Wingerd) in Waddinxveen, eveneens be horend tot de VPCO.Voor dien was hij jarenlang direc teur van de Groen van Prinstererschool in Waddinx veen. Door een scholenfusie kwam aan die functie een eind. Na het vertrek van E. Poldner als directeur van de Ichthusschool werd gevreesd dat de vacature wel eens moeilijk vervulbaar zou kun nen zijn, gezien de zwaarte van deze baan. Met de suc cesvolle sollicitatie van Dijk huizen kan de open plek echter weer snel opgevuld worden. Op welke datum hij naar Boskoop komt is nog niet bekend. Het probleem verplaatst zich nu naar de Prins Willem-Alexander- school waar, gezien de situ atie op de onderwijsmarkt, een moeilijk te vervullen vacature ontstaat. WADDINXVEEN - Bij het begin van de wedstrijd tegen Messemaker 4 zag het er niet slecht uit: Laurens Ellers had zijn partij vooruit ge speeld en gewonnen. Aan het achtste bord nam Evert Hil debrand plaats als invaller, maar dat leek geen verzwak king. De meer ervaren man nen bleken hun taak echter niet helemaal aan te kunnen: aan het tweede, derde, vier de en zesde bord kwamen er nederlagen, soms na har de strijd, maar toch.Wim van Os aan het vijfde bord won in een consequent doorgevoerde aanval tegen de zwarte koning; Evert haal de remise in een eindspel met twee pionnen minder, maar ‘ongelijke’ lopers. Laat op de avond gaf Marco de Bruijn met afwisselend aan vallen via de vrijpion op de damevleugel en via de stuk ken op de koningsvleugel de score nog een dragelijk aan zien: verlies met een punt verschil. WADDINXVEEN - Afgelopen zomervakantie is er een groep van 23 personen uit de Neder lands Hervormde Gemeente op werkvakantie geweest in Ocna Sibiului in Roemenië. Vo rig jaar is daar een huis aange kocht, wat dienst zal gaan doen als kindertehuis. ZEVENHUIZEN - Op vrijdag 6 oktober omstreeks 08.30 uur zijn drie personenauto met elkaar in een kop/staart botsing gekomen. De be stuurders reden over het Noordeinde komende uit de richting van Zevenhuizen. Net over het spoor ont stond de aanrijding. Een 20- jarige Rotterdamse automo bilist van het eerste voertuig remde voor het verkeer, daarop reed de tweede be stuurder, een 20-jarige man uit Krimpen aan de IJssel, te gen de achterkant van de voorste auto. De derde be stuurder, een 56-jarige man uit Capelle a/d IJssel, kon niet tijdig zijn voertuig tot stilstand brengen waardoor hij tegen zijn voorganger botste. Dit huis moet eeerst worden opgeknapt, zodat het geschikt wordt voor de opvang van een ouderechtpaar met weeskinde ren. Hiervoor hebben we toen veel financiële en materiële steun gekregen. Nadat we afge lopen zomer in Ocna Sibiului zijn geweest om hierbij te hel- WADDINXVEEN - Op 3 ok tober werden de laatste wed strijden gespeeld voor het clubkampioenschap 4x4. Echt grote verrassingen konden niet meer worden verwacht, zodat de eindstand bij het ingaan van deze partijen al zo goed als vast stond. De eindstand werd: I. T.Wubben /WVersluis/ S. Tabben/ N.Schifferling; 2. J. Kooistra/ B.Lanting/ H.Cam- meraat/ Rv.d.Made; 3.1.Matla/ L. v.Krieken/ M.Janssen/ A.Jans- sen; 4. H.v.Woudenberg/ RRu- beling/ J.HukskampZ T.Huls- kamp; 5. B.Monster/ C.Monster/ A.Lebbing/ Ron v.Dijken; ó.W.v.Bockom Maas/ N.Oudijk/ Fred en Rob v.Dij ken; 7. R.Verluis/ H.v.Wagenin- gen/ l.v.Gils/ H.de Wilde; 8. C.’t Hart/ C.Voskuilen/ J.Lapair/ T. v.d.Velde. Voor de afdelingskampioen- schappen 4x4 moesten 2 teams van de vereniging pro- motie/degradatie wedstrijden spelen. Het team A.Janssen/ M. Janssen/ I.Matla/ L.v.Krieken won hun wedstrijd en promo veerde van de 2e naar de I e klasse. In deze klasse komen nu 5 teams van Waddinxveen uit. In de 3e klasse moest het team B.Monster/ C.Monster/ A.Lebbing en Ron van Dijken voor behoud in die klasse spe len. Met een afgetekende overwinning wisten zij dit te bewerkstelligen.Volgens de laatste berichten is er wellicht een kans aanwezig dat de nieuwbouw van het clubhuis eerder kan beginnen dan was gepland. Overleg met de aan nemer hierover is op het mo ment gaande. De jeu de bou- lesvereniging hoopt zo spoedig mogelijk duidelijkheid te ver krijgen. taal zo’n 200 miljoen gulden kosten. De Raad van Bestuur en het bouwbureau zijn ver heugd over het feit dat het in gediende programma van eisen is goedgekeurd. Dankzij de voorspoedige gang van zaken is het mogelijk om de volgende fase van het bouwtraject in te gaan: het opstellen van het schetsontwerp voor de nieuw bouw. Volgend jaar juli wordt het ingediend bij het College Bouwvoorzieningen en de ge meente Gouda. Consumentendagen: do en vr: 10.00-21.00 u. zat: 10.00-17.00 u. Bed-Direkt, van producent aan consument - Waalwijk - Moordrecht - Assen WADDINXVEEN - De gemeenteraad heeft ingestemd met het voorstel de aandelen van het Energiebedrijf Mid den Holland te verkopen. Het is nu afwachten hoe de an dere gemeenten beslissen maar de verwachting is dat dat geen probleem zal zijn. De opbrengst bedraagt een klei ne 27,5 miljoen gulden. open huis en werden de nieuw ste snufjes op elektronisch ge bied gedemonstreerd. Duidelijk werd daar bij dat wanneer men Bos Car Comfort de vrije hand laat, zelfs de file een genoegen wordt. Iets wat er uit ziet als een flinke autoradio blijkt een navigatiesysteem dat met een druk op de knop verandert in een Tv-scherm waar op TV, of via video of DVD een heuse speelfilm kan worden gekeken. De muziek is daarbij van een kwaliteit alsof je in de bioscoop zit. Ook kan achter in de auto een tweede beeldscherm ge plaatst worden, waar bij het mogelijk is, voorin de auto het scherm voor navigatie te ge bruiken en achterin een film te kijken. Het nieuwste product waar Bos Car Comfort zeer succesvol mee is, betreft een in de auto gemonteerde laptop waarmee het voor bedrijven mogelijk is via een netwerk met de thuishaven te communice ren. Op deze wijze ontstaat de mogelijkheid op locatie onmid dellijk werkbonnen en facturen te produceren. Onlangs richtte Bos Car Comfort I30 auto’s van Heineken Nederland in met dit systeem. Ter gelegen heid van de opening bezochten vele belangstellenden het nieu we bedrijf.Ter verhoging van de feestelijkheden werd aan het einde van de dag ’een weekend Ferrari-rijden’ onder de gasten verloot. konden ervoor zorgen dat alle kinderen konden spelen met hun dierenvriendjes. Ook de verpleegkundigen hebben veel pret gehad. Natuurlijk kregen alle kinde ren na afloop een mooie kleurplaat van kinderboerde rij Dierendal. Specifieke wensen? Wij maken ieder matras of boxspring voor u op maat! Topkwaliteit voor WADDINXVEEN - In het ka der van de beleidsnota ‘Jeugd beleid in de groei’ organiseert het Opvoedbureau in Waddinx veen in samenwerking met het Coenecoop College een cursus voor ouders van pubers. De cursus bestaat uit vijf bij eenkomsten van twee uur. Hier in wordt niet alleen aandacht gegeven aan de ontwikkeling die de puber doormaakt, maar er wordt ook ingegaan op de ver anderingen in de manier van omgaan met jongeren: hoe on derhandel je, hoe help je hen zelfstandig te worden. Verder is er ruimschoots gelegenheid om te oefenen met vragen uit de ei gen situatie en voor het uitwis selen van ervaringen. De cursus WADDINXVEEN - Onlangs opende Bos Car Comfort een tweede vestiging aan de Noordkade I8 in Waddinx veen. Eigenaar Jan Bos, geboren en getogen in Waddinxveen, nam negen jaar geleden de stap tot zelfstandig ondernemer schap en begon een zaak in Zoetermeer. Belangrijkste acti viteiten waren in die tijd het monteren van autotelefoons en ingewikkelde radio-systemen in alle soorten automobielen. Dat gebeurde met zo veel suc ces dat Bos Car Comfort bin nen enkel jaren de trendsetter op dit gebied in de Zoeter- meerse regio werd. Door de goede service en het getoonde vakmanschap werden naast ga rages en particulieren, ook zeer grote bedrijven klant bij Bos. Vele wagenparken mocht het bedrijf van installaties voorzien. Intussen kwamen er steeds meer nieuwe producten op de markt die uitstekend binnen de bedrijfsfilosofie van Bos Car Comfort pasten. Ook van bui ten Zoetermeer kwam veel cliëntele richting het bedrijf voor navigatie- of mobiele communicatie-apparatuur. Om nog meer klanten te kunnen bedienen, werd dit jaar een tweede vestiging overwogen. Het bloed kroop daar bij waar het niet gaan kon, en als ras echter Waddinxvener koos Jan Bos voor het Gouwedorp. Za terdag 30 september was er door BOVAG goedgekeurde lesovereenkomsten en instruc tiekaarten waarop de vorderin gen van de leerlingen na elke les worden bijgehouden. Ook wordt gecontroleerd of exa- menaanvragen van kandidaten tijdig worden doorgestuurd naar het CBR en of de ver keersschool de mogelijkheid biedt tot het afleggen van de tussentijdse toets (TTT) van het CBR. Verkeersscholen met het kwaliteitslabel bieden hun leerlingen de mogelijkheid op alle uren van de dag rijles te volgen en tevens de zo belang rijke theorielessen verzorgen. Belangrijk is dat van alle les voertuigen wordt gecontro leerd of zij een goede aanspra kelijkheids- en inzittenden verzekering hebben, inclusief een rijlesclausule. Vanzelfspre kend wordt ook gekeken of al le instructeurs wettelijk be voegd zijn voor de categorie waarin zij les geven. Zij moeten bovendien iedere vijf jaar een applicatietoets afleggen om er zeker van te zijn dat zij nog steeds aan alle wettelijke eisen voldoen. WADDINXVEEN - Autorij school Weimar heeft onlangs het 3-sterren Kwaliteitslabel van BOVAG ontvangen. Dit kwaliteitslabel is het bewijs dat bij keuring van het bedrijf is ge bleken dat deze verkeersschool voldoet aan alle kwaliteitseisen van BOVAG-afdeling Verkeers opleidingen. Verkeersscholen met dit kwaliteitslabel zijn te herkennen aan het bekende BOVAG-schild met daaronder het 3-sterren ’Kwaliteitslabel van BOVAG’. Bij BOVAG aan gesloten verkeersscholen die voor dit kwaliteitslabel in aan merking willen komen, moeten hun bedrijf elke drie jaar laten schouwen door een onafhanke lijk keuringsinstituut. Het doel van dit label is om kwaliteitsbe- drijven duidelijk zichtbaar te maken voor de consument. Tij dens de schouwing wordt on der andere gekeken naar het gemiddelde slagingspercentage van de verkeersschool. Uiter aard moet het bedrijf zijn inge schreven bij het CBR en bij de Kamer van Koophandel. Een andere belangrijke eis is dat de verkeersschool werkt met Tijdens de behandeling van het beleidsplan vorige week woensdag lieten diverse partij en al blijken hoe er volgens hen met het geld moest worden omgesprongen. D66 wil I5 procent (zo’n vier miljoen gul den) besteden aan leuke dingen voor de sociale instellingen. De WD denkt aan het parkeren van het geld en slechts gebruik te maken van de rentebaten. „En misschien de schil. Deze gelden zijn een spaarpot van de burgers in Waddinxveen en zijn zeer na drukkelijk niet bedoeld om be stuurlijke tekortkomingen van de afgelopen jaren te dekken”, aldus fractievoorzitter Van der Torren. De WD doelt met de bestuurlijke tekortkomingen op de beheersplannen, westelij ke rondweg en afvloeïngsrege- lingen. De PCW zet het geld het liefst opzij totdat B&W strategische keuzes heeft ge maakt. De partij vindt dat het college geen duidelijke beleids richting aangeeft in het beleids plan maar vooral een financiële kadernota heeft gepresenteerd. Een gerichte besteding van de EMH-gelden dus. Het CDA ziet het wel zitten om een deel van de 27,5 miljoen gulden te be steden aan bevordering van de sociale samenhang, een doel dat ook de PvdA aanspreekt. Deze partij heeft grote proble men met het snoeien van de kleine subsidieverzoeken van enkele duizen den guldens omdat er zo veel onzeker heid is aan de uitgavenkant zoals bijvoorbeeld de beheersplannen. Burge meester Jonkman waarschuw de ervoor dat geld dat aan komt waaien altijd losser in de portemonnee zit. „We moeten oppassen want het is een een malig bedrag.” De burgervader had evenwel toch ook wat ideeën die hij met de raad wil de delen. Jonkman dacht aan het beleggen van de gelden en alleen de rente in te zetten. Ook geld vrijmaken voor een nieuw brandweeronderkomen of het geld toevoegen aan het speerpuntenbeleid (lees: cen trum, westelijke rondweg) was voor hem een optie. Hij ver zocht de partijen de suggesties en wensen op papier te zetten zodat het college zich er over kon buigen. GOUDA - Het College Bouw van de oude gebouwdelen Ziekenhuisvoorzieningen wordt er ruim 24.000 m2 bijge- (Bouwcollege) heeft op 2 okto- bouwd. Het project gaat in to- ber het programma van eisen en het structuurplan voor de vernieuwbouw van het GHZ goedgekeurd. De ’Werkcom- missie Ziekenhuizen’ van het Bouwcollege bracht al op I8 september een positief advies uit. Het GHZ wil de ziekenhuis voorzieningen in Gouda con centreren op de Bleulandloca- tie. Daartoe moet deze locatie worden gerenoveerd en moet er een nieuwe vleugel worden bijgebouwd. De eerste paal gaat naar verwachting in 2002 de grond in. Het geheel zal in 2005 gereed zijn. De Jozefloca- het programma van eisen en het bijbehorende structuurplan ingediend bij het bouwcollege. Het nieuwe ziekenhuis telt str aks 438 bedden, exclusief PAAZ en wiegen. Daarenboven komen nog 34 stoelen voor on der meer de dagverpleging. Naast een grondige renovatie GOUDA/W’VEEN - Op woensdag 4 oktober konden de kinderen, die in het Groene Hart Ziekenhuis moes ten verblijven, op een leuke manier Dierendag vieren. Een aantal dieren van de Waddinxveense kinderboer derij Dierendal kwamen een tijdje op visite. De kinde ren konden knuffelen met een cavia, een kuikentje, een echt dwerggeitje en natuurlijk met een paar ko nijnen. Het was een grote verrassing voor de kinde ren, en even een moment om lekker ontspannne met de dieren bezig te zijn. De meegekomen vrijwilligers van de kinderboerderij pen, willen we u informeren over ons verblijf en onze werk zaamheden aldaar. WWW» J 1

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 29