Domper voor Data General wint wederom Maarten Overdijk zoekt nieuwe uitdaging Moerkapelle Houtman wint herfstdag HSW Zwarte dag schakers Moerkapelle Kwiek deelt Dames Gouwestaete Strijd op middenveld winnen Knappe winst Rowah-B de punten Uitslagen Sjoelen Excelsior boekt eerste zege Jeugd Gz ^3 J - WOENSDAG 11 OKTOBER 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 35 Moerkapelle verspeelde tegen Schoonhoven in het laatste kwartier een 3-1 voorsprong. (Foto: Artistic Art! Liesbeth van der Vis.) Overdijk is klaar voor de start in Uitgeest. 5 Het eerste team van de jeugd ging afgelopen zater dag op bezoek bij het Bo- degraafse BOK IDanny Vermeulen, Jaap Camme- raat en Kevin van der Voort behaalden met 0-10 de maximale score in de 2e klasse van de regionale competitie Holland-West. Kwiek 2 ging in Gouda op bezoek bij Vriendenschaar ó.Jafeth Bekx en Cedric Gütz moesten het samen zien te rooien. Alleen Cedric zag kans een partij te winnen zodat de eind stand op I -9 uitkwam. nen bellen naar 0182-635705. Maarten Overdijk wil zijn M. van Leeuwen (5.120 gram). Als derde ein digde H. den Haan met 4.220 gram.Vierde en vijfde werden H. Kraan en H. de Kwaadsteniet met 4.210 respectievelijk 3.810 gram. Op za terdag 21 oktober a.s. gaat de wintercompeti tie van start. Zoals gebruikelijk bestaat deze uit 10 wedstrij den, 5 op nummer en 5 zogenaamde vrije wedstrijden. Belangstellende leden van de HSW kunnen zich aanmelden op genoemde datum bij het station NS om 07.00 uur. Meer informatie kan worden verkregen bij A. van Leeuwen, tel. 615 225. week Switch gaf de conditie van de ploeg uit Zevenhuizen hovenaar schoot de bal hoog in het geboomte achter het doel van Roest, die dit jaar van de Leidschendamse 2e klasser RKAVV terugkeerde. Daarna ging Moerkapelle op jacht naar een grotere voorsprong. Rob van Leeuwen had pech met een schot tegen de lat, Lenna- ert Visser zag zijn keiharde schot uitstekend gepareerd door Bussink. Halverwege de tweede helft viel bij Moerkapelle Dennis Ja ger geblesseerd uit en werd vervangen door Johan He- ijboer. Daarna kwam de thuis- WADDINXVEEN - In de voetbalwedstrijd WSE- Groeneweg (0-0) speelde de strijd zich voornamelijk op het middenveld af. De Waddinxveners scoorden eenmaal door Marcel van Dijk, maar deze treffer werd afgekeurd. In de 70ste minuut werd WSE’er Thijs van der Voort na tweemaal geel (is rood) van het veld ge stuurd. Groeneweg slaag de er niet in van de nume rieke meerderheid te profiteren. Waddinxveen verloor met liefst 5-1 van Oudewater. De Waddinxveners namen de leiding door een doel punt van Michael Blonk uit een vrije trap. Daarna scoorde Sjaak Slootweg vijfmaal. Een rode kaart was er voor Alphons Scheurwater. Be Fair verloor met 3-1 bij Siveo in Zegveld.Twee doelpunten kwamen op naam van Gijs Breedijk. Bij de tweede treffer raakte Breedijk geblesseerd en werd vervangen door Je roen Didden die 3-0 zou scoren. Nadat een speler van Siveo uit het veld was gestuurd scoorde Be Fair door Taoufik Saouny te gen: 3-1. Programma voor zaterdag: Be Fair-PKC, Reeuwijk- Moerkapelle, zondag: Voor- schoten-WSE, Groene- weg-Teylingen, Waddinxveen is vrij. moeite de eigen service goed en scherp te plaatsen. Op de ei gen service werd nauwelijks gescoord, vooral door onnodi ge servicefouten. Alleen Knap, Lucassen en in de 2e set Van der Maat kwamen tot beschei den scores op eigen service, wat veel te weinig is om in een rally-point systeem te kunnen winnen.Vanzelfsprekend kan bij een goede service ook de blok kering en verdediging punten verdienen, maar bij Data Ge neral lukte dit onvoldoende. Het onbevangen spelende So mas haalde zonder al te veel ta lent en inspanningen de winst in beide sets met 21 -25 en 20- 25. In het Zevenhuizense kamp sloop de angst voor een afgang binnen en toen in de 3e set zich een zelfde spelbeeld ont wikkelde greep coach Visser in. Bij een 7-11 achterstand bracht W’VEEN/ BOSKOOP - Dames 2 gaat gewoon goed. Onder leiding van topscoorster Wendy de Frankrijker werd de SG Dordrecht I met 10-2 opgerold. Dames 4 won afgetekend van De Plas I met 9-1Gouwestaete da mes 2, dat afgelopen sei zoen promoveerde naar de I e klasse, deed afgelo pen zaterdag wel heel goede zaken tegen de Startgemeenschap Dor drecht. Beide ploegen wonnen vorige week hun eerste wedstrijd doch da mes 2 won ook deze tweede wedstrijd (10-2). Met aanvallend polo werd Nautilus/Merwede reeds in de eerste periode met de neus op de feiten ge drukt (4-13-13-0 en 0- 0).Voor Gouwestaete scoorden Wendy de Frankrijker 4x, Esther Klok 3x, Kim Middendorp 2x en SandraThijsse lx. Dames 2 speelt om 20.15 uur tegen UZSC I in zwembad De Krommerijn te Utrecht. WADDINXVEEN - En kele weken-gefeden- had het meisjes B-team van handbalvereniging Rowah nog kansloos verloren van Ventura. Zaterdag stond dezelfde tegen stander de~Róv7ah-jeugd in Schiedam op te wach ten. In de eerste helft Was er weinig krachts verschil. Bij rust leidde Rowah nipt met 4-5. In heftweede bedrijf speel de de Waddinxveense jeugd in een hoger tem po en wist elkaar prima te vinden. Met goed combinatiespel won Ro wah dikverdiend met 6- 12 en nam daarmee re vanche voor de thuisnederlaag. De doel puntenmakers waren: Iris van Stel, Marjo de Schip per, Wendy van Velzen en Sharon Brouwer. Keep- sterjoelle Hoogendijk speelde een prima twee de helft. Opvallend was het goede fluiten van de man in het zwart. Het mini team speelde in Pijnacker tegen het plaat selijke Oliveo. De jongste Rowah-jeugd, dat in Re- nate van Enthoven een nieuwe telg in haar gele deren had, won knap met 7-5. De Rowah mi ni’s zijn verder: Susan van de Brule, Iris Goedhart, Leonie de Heer, Mariszka van de Berg en Nicky Jansens. Op zondag was het de beurt aan de da mes A-junioren. Zij moesten eveneens in Schiedam spelen tegen Ventura. De regen viel met bakken uit de he mel. De gladde bal viel dan ook dikwijls uit de handen. Duidelijk was dat Rowah de klap van vorige week nog niet volledig te boven was. Na een ruststand van 4- 3, won Ventura met de ‘cattenaccio-scoré’:7-4. De Rowah goals waren van Kim Hoffmans, Kim van Stel en Moniek Hoefnagel. Beste Rowah- speelster was keepster Elise Demeijer. WADDINXVEEN - Het tweede seniorenteam van tafeltennisvereniging Kwiek heeft afgelopen vrijdag, in de 2e klasse van de afdeling Gouda, de pun ten gedeeld met Gouda 2. In een spannende wed strijd kwam Kwiek op een 4-1 voorsprong dankzij winst van Jacques Brand, Rob Kappé, Paul van der Hart en het dubbel van Jacques Brand en Paul van der Hart. Gouda wist daarna terug te komen tot 4-4 maar Paul van der Hart bracht met zijn tweede winstpartij Kwiek opnieuw aan de leiding. Gouwenaar Richard Kou- wenhoven bracht de par tijen uiteindelijk weer op gelijke hoogte. Kwiek 3 ging in Gouda op bezoek bij ISV 2. Een moeilijke wedstrijd waarbij Martin van Klink uitblonk door drie winstpartijen en, samen met Hans van der Drift, in het dubbel voor het vierde punt zorg de. Uitslag 4-6. Kwiek 4 moest ondervin den dat promotie niet al tijd gemakkelijk is. In klas se 3-promotie werd met 3-7 verloren van het Goudse Flamingo’s 3. Jan Dibbets, Nico Kers en Marco Heerdink zullen het deze competitie moeilijk krijgen. WADDINXVEEN - De uitslagen van het sjoelen: klasse A: IJan Kersbergen 1437; 2. Kees Kuipers 1417; 3. André van Geme- ren 1403; 4. Dirk Jan van Drunen 1392; 5.Tine Va- lenkamp 1367. Klasse B: I.TeusVisser 1383, klasse C: IJan Olie 1229, klasse D: ISimon den Oude 1162 punten. club op 3-1 door een straf schop die prima werd benut door Peter Zijderhand. Hoge- nelst kende de strafschop toe nadat Rob van Leeuwen was neergelegd door doelman Mi chael Bussink. Opvallend was dat Bussink geen kaart kreeg voorgehouden. se van Elteren won uiteindelijk een pion tegen Cees vanVuur- en en de witte stelling stortte in. De gebroeders Wouter en Maarten Vroegindeweij deden goede zaken met winstpartijen tegen Meus van der Poel en Christiaan Noorland. Ook And re Nieuwlaat won weer eens: Ron Droog was zijn slachtoffer. Michiel Rensen won op won derbaarlijke wijze van Andre Corpeleijn na zo ongeveer een dame achtergestaan te hebben. Sjaak Kouwenhoven sneuvelde tegen Arie Hoogduijn en Ma rianne van Elteren was zicht baar verheugd met haar over winning tegen Patrick Stam. De stand bovenaan: IBen van Geffen, 2. Dick Bac, 3. Gerard van Ommeren, 4. Jesse van El teren, 5. Hugo van Elteren. ZEVENHUIZEN - In de eerste thuiswedstrijd van Data Gener al tegen Somas was de spanning ongelijk verdeeld. De Braban ders stonden redelijk ontspan nen in het veld na de vorige week onverwachts in de eigen - kleine - zaal behaalde 3-1 over winning opVrevok. De ploeg uit Zevenhuizen ervoer echter de spanning van de eerste compe titiewedstrijd voor eigen pu bliek en bovendien het gevoel dat ze er bij de vorige wedstrijd tegen Switch, ondanks de 3-2 overwinning, meer uit hadden kunnen halen. Coach Visser startte met de eindopstelling van de vorige wedstrijd, derhalve met Knap als spelverdeelster en de jonge Brandenburg in de aanval. Ook libero Den Butter startte on danks een pijnlijke voetpees. Net als vorige week had Data General aanvankelijk grote I. De gelijkmaker liet niet lang op zich wachten want vijf mi nuten later misleidde Rob van Leeuwen de Schoonhovense verdediger Martin van der Horst en scoorde l-l. In de zeventiende minuut liet Rob van Leeuwen de kans op een voorsprong liggen. Na een pri ma pass van Danny Pols kon de Moerkapellenaar alleen op doelman Michael Bussink af gaan. De Schoonhovense doelman, die ooit als veldspelen begon, maakte zijn doel ‘kleiner’ waarna Van Leeuwen naast schoot. Vervolgens kopte Lennaert Visser uit een voorzet van van Loos en Door Bert Hertog MOERKAPELLE - Een domper voor de voetbalvereniging Moerkapelle. De blauwwitten leken een kwartier voor tijd in de thuiswedstrijd tegen koploper Schoonhoven - met een 3-1 voorsprong op rozen te zitten. Daarna ging het toch nog mis. Schoonhoven scoorde in blessuretijd 3- 3 waardoor de kansen van Moerkapelle op de eerste pe- riodetitel, die over acht wedstrijden gaat, zijn gedaald. hij spelverdeelster Bijl in, die er in slaagde meer slagkracht in de aanval te ontwikkelen. Ook de de doorslag. Vooral op de service van Lu cassen werd driftig gescoord, maar liefst 7 punten, en door een hoog tempo aan te houden werden de zwakke plekken van Somas blootgelegd.Vrij eenvou dig werd deze set met 15-9 ge wonnen, waardoor er van de 5 te verdelen wedstrijdpunten 3 achterbleven in Zevenhuizen. Door dit resultaat heeft Data General zes punten uit twee wedstrijden en verkeert het in de subtop. Duidelijk wordt wel dat door de nieuwe puntenver deling er grote en tijdelijke ver schillen in de competitiestand kunnen ontstaan. Komende zaterdag wordt de lange reis naar Ootmarsum ge maakt voor de wedstrijd tegen Set Up’65, de kampioen van vo rig seizoen. Afgelopen zaterdag werd de jaarlijkse herfst- dagwedstrijd van de Hengelsportvereniging Waddinxveen (HSW) gevist. Onder zomerse omstandigheden hengelden 15 deelnemers ruim 41 kilo witvis uit het water van de Ring vaart nabij Aalsmeer. Een matige vangst, afge zet tegen de goede vangsten in dit zelfde wa ter in voorgaande weken. Winnaar werd W. Houtman met 5.610 gram. En passant ving hij ook de grootste vis, een brasem van 48,5 cm, waarmee hij voor een jaar in het bezit kwam van de aloude V.d.Stelt cup.Tweede werd met een paar ons minder MOERKAPELLE - Bij schaak vereniging Moerkapelle was er tijdens, de zesde ronde van de onderlinge competitie van de senioren sprake van een zwar te dag. Niet letterlijk natuurlijk, maar feit was dat alle tien ge speelde partijen eindigden in een overwinning voor de zwartspeler. Koploper Ben van Geffen had de grootste moeite met de goed schakende Jacques de Lange, die lang uitzicht had op remise. Een verkeerde beslis sing deed hem toch nog het eindspel verliezen. Runner-up Hugo van Elteren kon het niet bolwerken tegen Dick Bac, die nu oprukt naar de tweede plaats van de rangschikking. Ook Gerard van Ommeren had het heel moeilijk met Jan Blok, maar won op routine. Jes- Het Nederlands Kampioen schap indoor karten, waar Maarten Overdijk aan deel nam, is al weer enige tijd gele den afgerond. In juni was de fi nale in Enschede. Dat betekent niet dat hij na die tijd heeft stilgezeten. Integendeel, de Waddinxvener is met het Smit Racing Team naar de Marlboro Masters geweest, waar hij als monteur meeging. Daarnaast heeft hij natuurlijk nog veel zelf gereden. Over dijk heeft inmiddels ervaren hoe het is om buiten te rijden. Deze karts halen snelheden van over de lOOkm/u. In acht ronden klokte hij tijden die steeds dichter in de buurt van de nationale top kwamen. Hij zat er nog zo’n 1,5 seconde vanaf. Ook heeft de door Fra- mec b.v. gesponsorde rijder, een uitnodiging gehad om twee wedstrijden op de bui tenbaan van Uitgeest te rijden. Deze karts gaan zo’n 70km/u. Op deze baan heeft Overdijk twee jaar terug zijn eerste wedstrijdervaringen op ge- service ging eindelijk beter lo pen, met name met Branden burg,Van der Maat en Lucassen aan opslag. Het publiek zag de ommekeer en moedigde de thuisploeg enthousiast aan. Door gedegen passing en goed aanvalswerk wist Data General de tegenstander bij 20-20 in te- halen, waarna ze doortrok naar een 25-23 setwinst. Ook in de 4e set werd op eigen service niet veel gescoord. Van der meer en Brandenburg zorgden voor een kleine voorsprong, maar vooral Bijl haalde met goed serveren en ondersteund door sterke blokkering aan het eind van de set 7 punten op rij, waarmee de setwinst met 25- 18 werd beklonken. Door deze 2-2 stand in sets was een 5e set noodzakelijk en net als vorige WADDINXVEEN - In de eer ste ronde van de provinciale hoofdklasse van de DMH ging het eerste damteam van Excel sior op bezoek bij Denk en Zet Reeuwijk. Sinds jaren zweeft het Reeuwijkse achttal tussen de Hoofdklasse en de Eerste klasse. In het voorbije seizoen waren ze te sterk voor de eer ste klasse, en nu mogen ze weer een jaartje tegen de de gradatie vechten. De kopman nen van DEZ, Gerard van de Wouden en Alex Bitter, spelen ook landelijk voor het Goudse Damlust. Zij moeten de kar trekken. Het toeval, de loting, bracht de ze twee damcracks tegen twee clubgenoten Raymond van Es en Teun van de Krol, die ook voor Damlust uitkomen. De Waddinxveense Damlusters drukten met twee fraaie over winningen een groot stempel op de uiteindelijke teamover winning. Teun ontwikkelde een sterk centrum, en voor de tijd- controle had hij de gede- placeerde randschijven van Alex Bitter geheel onder con trole. Raymond van Es deed het zo mogelijk nog beter. In een vijf om vijf stand kwam hij precies op tijd op dam; het klopte tot op de millimeter. Offers, dam- halen, niets hielp; het enige wat Gerard van de Wouden restte daan. Deze wedstrijden zijn in een team en duren twee uur, waarin je een aantal keer van rijder moet wisselen. In de eerste race, begin september ging het redelijk: ondanks de regen reed de Waddinxvener zich naar een vierde plaats. Dat had een derde kunnen zijn als hij geen klein foutje had gemaakt, want hij spinde een keer. Maar met de snelste raceron- de in de regen, was het een geslaagde wedstrijd. Nu blijft voor Maarten Overdijk nog één vraag open en dat is wat hij volgend jaar gaat rijden. Het liefst zou hij het Neder lands Kampioenschap Junioren gaan rijden. Dit is in snelle karts die harder dan l00km/u gaan en met een sterk deelne mersveld. De kosten zijn ech ter een probleem. Deze klasse is zeer prijzig en daarom zoekt Overdijk een sponsor die hem daarbij wil steunen. Hij heeft een aantal leuke din gen bedacht om reclame te maken. Geïnteresseerden kun- Schoonhoven nog op gelijke hoogte dank zij een luid beju belde treffer van Jouke Pols: 3- 3. Moerkapelle speelde met Roest, Zuierveld, Noorland, Zijderhand, Pols, Tepper, Jager (Heijboer), Hertog, Van der Loos,Van Leeuwen,Visser. Schoonhoven kwam weer in de wedstrijd toen Erik Zuur mond, aangespeeld door Gert- Jan van de Graaf, met een uit stekend schot voor 3-2 zorgde. Trainer Geert Ouweneel zette meteen zijn laatste wisselspe ler in. In blessuretijd kwam De voetballers van Moerkapel le hadden er danig de smoor in. Enkelen wezen scheidsrech ter Ruud Hogenelst uit Reeuwijk, die bij het laatste doelpunt niet voor vermeend buitenspel had gefloten, als schuldige aan. Maar dat was erg gemakkelijk gedacht. De ruimte die Schoonhovens top scorer Jouke Pols kreeg om de gelijkmaker te scoren was wel erg groot. Na de voorzet van invaller Ron Heikoop kon hij frank en vrij doelman John Roest passeren. De gelijkmaker wierp een smet op de totaalprestatie van Moerka-pelle tegen Schoon hoven. De Moerkapel- lenaars, weer met de herstel- de aanvaller Rob van Leeuwen in de gelederen, toon den zich strijdvaardig, schiepen zich kansen, maar waren verdedigend kwetsbaar. „Iedereen wilde naar voren. De taken werden daardoor niet goed uitgevoerd”, sprak trainer Andre Ramsteijn, die tevreden was over het spel in de eerste helft. Hoewel Schoonhoven Martijn van Baaren, die tijdens de trai ning een middenvoetsbeentje brak, miste begon de ploeg voortvarend. Na tien minuten scoorde Jouke Pols op aange ven van Jan-Willem Ooms met een schot in de verste hoek 0- was opgeven in zo’n dunne stand. Excelsior kwam met twee in vallers Piet van Es enTeunTwigt voor Tijmen den Ouden en Dick Dibbets verzwakt uit. Piet van Es compenseerde zijn schijfverlies met een damcom- binatie, die hem drie stukken kostte. De jacht op de dam kon beginnen, de dam sneuvelde, zo ook bloemen-Piet. Nestor Teun Twigt, met zijn 85 jaren nog hartstikke damfit, glunderde tot achter zijn oren, toe zijn jonge opponent Ben Van Wensveen de vlag voor zoveel geweld en vernuft moest strijken. Jaap van der Eist moest tot het uiterste gaan om zich Hans de Knikker van het lijf te houden. De Reeuwijker had een goede dam, maar manoeuvreerde daar zo onhandig mee, dat Jaap ook een damdoorbraak kon forceren de vrede was snel ge tekend. Piet Swart kon met rag fijn omsingelingswerk tegen cartoonist en problemist Sij- brand van Eijk de overwinning veilig stellen. Dat Adriaan Blom onnodig verloor, was vooral na een goe de partij spijtig voor hem. Vin cent van Es drong bij de Reeuwijkse voorzitter van Oosterwijk gezien het late uur niet verder aan. Excelsior boek te een zeer nuttige 10-6 victo rie. sponsors Framec b.v. en de danken voor hun steun het af- Holland Indoor Karting be- gelopen jaar. K Marco der naast redde Bus- I sink voor de inko mende Van Leeuwen. De Schoonhovense doelman bleef echter het antwoord schuldig op een prima schot van Jeroen Hertog na een doorgekopte bal van Rob van Leeuwen: 2-1 Ook in de tweede helft begon Schoonhoven sterk. De ploeg, die afgelopen seizoen promo veerde en in 2002 het 100-ja- rig bestaan hoopt te vieren, wil graag voor die tijd de volgende promotiestap maken. Met een goede reactie hield doelman Roest Marcel Stok van scoren af en daarna ging Jouke Pols wel erg slordig met een vrije kans om. De Schoon- méj :ft 3 H ft<> i-

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 35