Verbod TOOS start met acrogym met te LET OP Dat kan zeker handhaven’ Vrouwenraad Waddinxveen bestaat geen I2 jaar Afsluiting Zuidkade, Nesse en Sniepweg JOTA 2000 bij St.Victor «I monumenten Creabeurs in Concordia www.zorgenzekerheid.nl Dakpannen, kleine Rommelmarkt Gouwebloem Nieuwe producten Wereld winkel Beschonken Waddinxvener veroorzaakt ongeval florg en Zekerheid Kritiek op wegaanpassingen irriteren wethouder Vrachtwagen- route van kracht geworden plaatsen lil I L F'W? -te» JHF WOENSDAG 18 OKTOBER 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 11 y Wilt u overstappen naar I Zorg en Zekerheid? Dan moet u voor één keer de kleine lettertjes lezen. Want dan weet u precies wat u moet doen. Bel vóór 31 oktober (071) 5 825 500 of ga langs bij de Zorg en Zekerheid Verzekeringswinkel bij u in de buurt. En wij regelen de rest. Vanaf 1 januari 2001 zit u in het ziekenfonds bij Zorg en Zekerheid. En dat j betekent de beste dekking tegen een ongekend aantrekkelijke premie. Zo is onze nominale ziekenfondspremie al jaren de laagste van heel Nederland. Daarnaast vergoeden we niet alleen uw tandartskosten, maar ook de kosten voor het maken van beugels, bruggen en kunstgebitten. En nog veel meer. Kortom, nu reageren is straks pro fiteren. Zorg en Zekerheid (071)5 825 500 of kijk op www. zorgenzekerheidnl Naar Zorg en Zekerheid. De zorgverzekeraar die voor alle zekerheid dichtbij is. Stap voor 31 oktober over! Bel (071) 5 825 500. Zorg en Zekerheid biedt een ongekend ruime dekking tegen een uiterst aantrekkelijke premie. U heeft de keuze uit twee uitgebreide aanvullende verzekeringen: de AV-Standaar en de AV-Top. 7 I k Tl f 9 I J®»®» *- --.T/k g>. Acrogym is de nieuwe tak van gym die bij TOOS te beoefenen zal zijn. (Foto.TOOS.) overstappen Zorg dat ik makkelijk kan Het vrachtverkeer is zeker niet verminderd zo valt te constateren vanuit het kantoor van het Weekblad voor Waddinxveen. Vrachtwagens, ook de gemeentelijke chauffeurs, trekken zich niets aan van het verbod. (Foto: Sjaak Noteboom.) werkzaamheden beginnen de kant van de Nesse; er wor- heden aan deze weg duren ongeveer een week. WADDINXVEEN - Jazzdans- en Turn vereniging TOOS uit Waddinxveen gaat met een nieuwe vorm van gymnastiek beginnen, namelijk Acrogym op dinsdag avond van 18.15 - 19.15 uur voor jon gens en meisjes vanaf 6 jaar tot en met dames en heren van ongeveer 30 jaar. Acrogym is de jongste telg binnen de gymnastieksport. Iedereen kent wel de acrobatiek uit het circus. Acrogym is spektakel, samen met anderen bouw je piramides en spring je er weer soepel vanaf. Maar Acrogym is meer dan dat al leen. Acrogym is in twee basisonderdelen in te delen, namelijk de balanselementen en de tempo-elementen. Deze elemen ten worden aan elkaar verbonden en dit resulteert dan in een oefening van circa 2 minuut. Bij de balanselementen maken verschil lende mensen ‘piramides’ op elkaar. Evenwicht en spanning zijn daarbij heel belangrijk, daar zal dan ook veel op wor den geoefend. Bij de tempo-elementen worden na de gooi verschillende bewe ging zoals salto’s in de lucht uitgevoerd om daarna weer door de werpers te worden opgevangen. Bij Acrogym is sa menwerking dus enorm belangrijk. De les wordt gehouden op dinsdagavond van 18.15 - 19.15 uur in het eigen gym lokaal van TOOS aan de Staringlaan en staat onder leiding van Dick v.d. Heuvel. Dick v.d. Heuvel is geen onbekende met Acrogym, al meer dan 15 jaar geeft hij in Zuid Holland bij diverse verenigingen les in Acrogym. Zelf is hij Nederlands Kam pioen geweest in 1997 en heeft diverse teams met goed resultaat tot aan de Nederlandse Kampioenschappen ge bracht. De les is voornamelijk bedoeld voor meisjes en jongens c.q. dames en heren (van 6 tot circa 30 jaar) die het leuk vin den om aan Acrogym deel te nemen. WADDINXVEEN - In de Wereldwinkel is weer nieu we thee en een nieuwe wijnsoort gekomen: Classi- que Rosé, Kaapse wijn uit Zuid-Afrika. De wijn gemaakt van blau we druiven smaakt naar bramen, kersen en kruiden. De wijn is geschikt als ape ritief, maar ook bij de maaltijd. De nieuwe Ho- ney-bushthee is uit het Kaapse fijnbos gebied in Zuid-Afrika. De theestruiken geuren naar honing, de thee is dorstlessend en heeft een heilzame werking door waardevolle mineralen. De Novibkalenders zijn weer te koop in de We reldwinkel en naast de fo tokaarten zijn er nu ook Novib kunstkaarten. Er is veel nieuwe, mooie kunst nijverheid binnen, want wij hebben de importeurs- beurs van de Landelijke Vereniging van Wereldwin kels bezocht. WADDINXVEEN - Stich ting De Gouwebloem houdt op zaterdag 28 ok tober een rommelmarkt in het gebouw aan de Tollens laan 161, van 9.30 tot 15.00 uur. Spullen (geen meubilair) kunnen naar bovenge noemd gebouw worden ge bracht op zaterdag 21 ok tober van 9.00 tot 12.00 uur. WADDINXVEEN - Binnen de gemeente Waddinxveen zijn WADDINXVEEN - VER MIST: 07-10: Kater gec. Kleur: rood, heeft geen wit. Heeft een gestreepte tijgerprint. Is 2 jaar oud. Roepnaam: Winnitoe. (Omgeving Eikenlaan Waddinxveen). 11-10: Poes gest. Kleur: rood/bruin/zwart en blond. De kleuren lopen inelkaar over. Heeft een rood halsbandje met ko kertje om. Roepnaam: Gompie. Is 8,5 jaar oud. (Omgeving Zuidkade Waddinxveen). GEVONDEN: 02-10: Poes of kater. Kleur: wit met zwarte vlekken. Heeft een zwarte staart en kop. Is nog een jong beest. Heeft een wollige vacht. (Omgeving Kuiperhoeve Waddinx veen). 08-10: Kater of poes. Kleur: lapje met veel wit. Heeft felle kleuren. Is een klein katje. (Omgeving Ki evitsd reef Wadd i nx- veen). Z’HUIZEN/MOERKAPELLE - Op dinsdag 24 oktober is het voor de Stichting Oud Zevenhuizen/Moerkapelle weer een dag om aan de balk te gaan schrijven. De ze dag is er weer een do- nateursavond in deVierkap in Oud Verlaat. Dit keer is als gastspreker uitgenodigd de heer A. Schellingerhout uit Bent huizen, die ons deze avond van alles gaat vertellen over dakpannen. De heer Schellingerhout is al jaren bezig met het ver zamelen van de meest vreemde vormen en mo dellen, dakpannen, maar dit niet alleen, hij weet ook al le in outs over deze kleine monumenten te vertellen. Kortom het belooft weer een gezellige, maar vooral leerzame avond te worden op 24 oktober in deVier kap op de hoek Wollefop- penweg-Vlietkade in Oud Verlaat. De zaal is open om 19.30 uur en de avond begint om 20.00 uur, en de koffie met de gebruikelijke omlijsting staat klaar. Een dier gevonden of ver mist: bel Stichting Amive- di, tel.0182-630481. Dat kan zijn als meisje of jongen als bo venpersoon in de balanselementen of als oudere als onderpersoon of werper c.q. vanger tijdens de balans- en vluchtele- menten. Het uur start waarschijnlijk eind oktober c.q. begin november wan neer er minimaal 10 deelnemers zich hebben opgegeven. De contributie bedraagt per half jaar; 81.60 voor deelnemers tot 12 jaar, 93.60 voor deelnemers van 12 tot 16 jaar en 109,20 voor deelnemers van 16 jaar en ouder. Is het de 2e les bij TOOS dan is de contributie 75% van de normale contributie. Op zaterdagmiddag 21 oktober zal er bij TOOS een Acrogy- minstuif worden gehouden voor geïnte resseerden, vanaf 13.30 t/m 15.30 uur zal Dick v.d. Heuvel de aspirant-leden kennis laten maken met de Acrogym.Geïnteresseerden voor het nieuwe Acrogymuur kunnen zich opge ven bij TOOS (0182 - 613839). nagepraat en er werd nog ge noten van de heerlijke hapjes en drankjes die er waren. Er werden herinneringen opge haald aan de hand van fotoboe ken die tentoongesteld waren. De aanwezigen waren er van overtuigd dat de vrouwenraad met haar werk door moest gaan en genoten op dat mo ment van het feest. WADDINXVEEN - Woensdag I I oktober vierde de vrouwen raad Waddinxveen niet haar 12 jarig, maar haar 13 jarig be staan. Dat vertelde in haar ope ningswoord de voorzitter van de vrouwenraad, Bep Vermeij. Hoewel niet zo traditioneel was dit toch een goed moment, juist in het millenniumjaar om dit te vieren. Zij memoreerde ZIEKENFONDS PARTICULIER Voor alle zekerheid dichtbij. een man achter de piano. Een aantal onderdelen van hun op treden was voor de aanwezigen soms shockerend, maar soms heel gevoelig en knap uitge werkt. Een van hun laatste nummers, vier bouwvakkers die op een steiger zitten was erg goed en er werd in de zaal veel gelachen. Na afloop van het optreden werd er nog lang MOERKAPELLE - Op zaterdag 4 november vindt in Partycen trum Concordia aan de Brede- weg 66 in Moerkapelle van 09.30 tot 16.300 uur een Cre abeurs plaats. De toegang is 3,-. Kinderen onder begelei ding tot 10 jaar gratis. Materia len en eindproducten zijn bij verschillende standhouders te koop. Over twee weken begint de ge meente met werkzaamheden aan de Sniepweg. In samen spraak met omwonenden is af gesproken dat er twee ver keersdrempels worden De politie in Reeuwijk heeft op 12 oktober rond 16.30 uur een 32-jarige Waddinxvener aangehou den die op de Dunantlaan met teveel alcohol op toch in zijn auto reed. De man wisselde van rijstrook toen hij in de richting van het Treebord reed, komende vanuit de richting van de Raadshuisweg. Bij zijn manoevre botste hij tegen de auto op van een 48-jarige man uit Aadorp. Hierbij ontstond slechts blikschade. De Waddinxvener werd ge controleerd op het nutti gen van alcohol. Hieruit bleek dat hij 830 ug/l blies, terwijl 220 de limiet is. de man kreeg een rijverbod van 10 uur en zijn rijbewijs werd ingetrokken. Prachtige bedrijfsauto FIAT DUCATO 2,5D, 3-zitsbank, 68000 km ‘97, nieuw ƒ41.500,- exd. nu ƒ16.850 incl! Gabo, Alphen a/d Rijn, Kalkhovenweg 7 Tel. 0172-441301, fax 0172-46235 of mobiel 06-53126203 geveer 20 meter hoogte. Het gehele weekend zullen de scouts van alle leeftijden pro gramma’s hebben met als the ma communicatie. Zodoende zullen velen kennis maken met andere scouts uit Nederland of over twee weken wegens werk zaamheden de Zuidkade, Nesse en Sniepweg afgesloten. Met ingang van maandag 23 ok tober begint de gemeente Wad dinxveen met wegwerkzaamhe den op de Nesse en een ren, aldus de wethouder.Terwijl pels de andere commissieleden hun adem inhield, meldde Mebius vervolgens, dat wachten op het eerste slachtoffer wat hem be- het buitenland. In voorgaande jaren zijn er contacten gelegd met Rusland, de Verenigde Sta ten, en bijna alle landen van Eu ropa. Ook komend weekend hopen de scouts weer vele ge- den op de Nesse sprekken te mogen maken. Tot gedeelte van de Zuidkade. Deze slot wil scouting St. Victor al- werkzaamheden beginnen aan vast de zendamateur bedanken, want zijn bijdrage is onmisbaar, den verkeersdrempels gelegd en er komt een aantal parkeervak ken bij. De werkzaamheden du ren ongeveer één week. De werkzaamheden aan de Zuidka de tussen de Jan Dorrekenskade en de Nesse duren vijf weken. Ook hier komen verkeersdrem- en meer parkeervakken. Het tunneltje krijgt één rijbaan voor het autoverkeer en één voor langzaam verkeer. Tijdens de werkzaamheden is er geen treft geen echte oplossing is. doorgaand rijverkeer mogelijk. Burgemeester Wolf pakte het gesprek bekwaam over en be- Sniepweg Volgens hem is dit verbod te vergelijken met de situatie aan de Willem de Zwijgerlaan waar mensen het verbod linksaf te slaan en het verbod in te rijden massaal negeren. Dergelijke handhaving heeft bij de politie een lage prioriteit. „Boven dien”, zo zegt Rubeling, „gaf de politie heel andere adviezen die echter wer den afgewe zen. Veel vrachtwagenverkeer dat over de hefbrug komt, moet naar industriegebied Doelwijk. Zodra de chauffeurs door hebben dat ze verkeerd zitten keren ze niet om, dat gaat niet, maar rijden ze door het dorp.” Vrachtwagens die vanuit de richting Utrecht ko men nemen de eerste afslag Waddinxveen die ze zien en dat is volgens Rubeling het pro bleem. „Doelwijk moet op de bewegwijzering langs de snel weg worden aangegeven zodat de chauffeurs een afslag verder nemen. Dat is weliswaar een taak voor Rijkswaterstaat maar de gemeente kan hen active ren.” Uit een persbericht van de gemeente blijkt de gemeen te het heel anders te zien. Daar in staat dat het vrachtverkeer dat van de A20 en de Al2 gebruik maakt en be stemd is voor i ten noorden van Waddinxveen en vice versa, het centrum van Waddinxveen ge bruikt als sluiproute. Omdat dit de verkeersveiligheid niet ten goede komt en een letterlijk te zware belasting voor de Kanaal straat betekent, is er een ande re route ingesteld voor vracht verkeer. Deze route loopt via de Dreef, Esdoornlaan, Chopin- laan en Willem de Zwijgerlaan. Op deze manier wordt het doorgaand vrachtverkeer ont moedigd om van de sluiproute gebruik te maken. in haar openingswoord het wel en wee van de vrouwenraad Waddinxveen. De vele cursus sen die gegeven werden, de thema-avonden en de vrou wendagen. Die alle in het teken stonden van de gelijkwaardig heid tussen mannen en vrou wen. Hierna trad op de caba retgroep Vrouw Holland, bestaande uit vier vrouwen en WADDINXVEEN - Komend weekend doen de scouts van scouting St. Victor weer mee aan de JOTA (Jamboree On The Air). Dit is het internationale weekend waarin scouts over de hele wereld met elkaar probe ren te praten. Traditioneel ge beurt dit met de hulp van een zendamateur, maar tegenwoor dig speelt ook Internet een be langrijke rol. Voor de oudere leden van St. Victor begint de JOTA’al op vrijdagochtend. Dan wordt be gonnen met het bouwen van een houten zendmast van on- WADDINXVEEN - De Kanaalstraat bij de Passage is met ingang van 10 oktober afgesloten voor vrachtverkeer tus sen de Stationsstraat en Kerkweg-Oost/Juliana van Stol- berglaan. Het college wil met deze maatregel de overlast van het doorgaand vrachtverkeer tegen te gaan. Binnen de politie heerst er scepsis over het handhaven van het ver bod. „Dit is niet te handhaven”, aldus wijkagent P. Rubeling. Door Huib Schouten Z’HUIZEN-MOERKAPELLE - Heel voorzichtig vroeg de heer Mebius van Gemeentebelangen tijdens de rondvraag van de af gelopen week gehouden com missievergadering, naar de sta tus van de gevaarlijke verkeerssituatie op het Noor- deinde in Moerkapelle. Wethouder De Gooijer re ageerde getergd. De wethou der gaf aan doodziek te wor den van alle kritiek op zijn verkeersmaatregelen. Hij zei dat de omstreden verkeersheu vel nog verrijkt zal worden met een bord en zal worden voor zien van ‘katten-ogen’. De Gooijer stelde vast dat er altijd ‘zotten’ zullen zijn, die daar te hard blijven rijden. Dan moet er eerst maar eens wat gebeu- gon over de Parallelwegen die binnen de gemeente dagelijks in de spits verstopt zitten. Me vrouw Te Meij van de WD gaf aan haar hart vast te houden wanneer ook de tolpoorten en Nesselanden nog eens zijn ge realiseerd. Over de gevaarlijke aangelegd. Voorts krijgt de weg verkeerssituaties die door her- een versmalling ter bevordering inrichting van sommige wegen van de verkeersveiligheid. Het binnen de kern Moerkapelle verkeer wordt tijdens de werk- zijn ontstaan, durfde geen zaamheden omgeleid met om- raadslid de wethouder meer op leidingsborden. De werkzaam- zijn verantwoordelijkheid te wijzen. g.v.imrT.- t r'g- - .V

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 11