Stoer èn romantisch HERFST orrrnM. Altijd stand by met de computertrolley Gerestaureerde boomkwekerijwoning blikt terug op wonen in negentiende eeuw Trendhopper gaat uit z’n dak l-lollanol ILCO jaloezieën korting op houten ED REUSKEN BB JONGENEEL 1 TV Binnenhuisadvies ri Uw specialist op het gebied van woninginrichting de 15 het Telefoon: 0172-214644; fax: 0172-218328. in coutrystijl <3 EUROPATUIN BOSKOOP EUROPATUIN GOUDA Waddinxveen E Spanplafonds Kastenwanden Wandpanelen Systeemplafond Interieurbetimmeringen SILCO Showroom St. Victorstraat 54 W’veen VOOR DOCUMENTATIE (0182) 61 68 78 http://www.silco.nl 25% KORTING op onze heesters, vaste planten 25% KORTING op buiten potterie (excl. roodsteen) SZ*7 X Tien daverende dagen bij Trendhopper betekent veel voordeel voor de klant! Geldig t/m 15 november c Openingstijden: Dinsdag t/m vrijdag 10.00-17.30 uur 19.00-21.00 uur 10.00-17.00 uur U wilt uw interieur verande ren, maar u weet nog niet hoe. Komt u dan aanstaande zaterdag naar Trendhopper Gouda. Miriam Giezen-Schou- ten van Interieur Idee is dan aanwezig die u een gratis bin nenhuisadvies zal geven. Neemt u dan wel even een plattegrondje van uw huiska mer mee. Bovendien maken alle klanten, die tijdens de da verende tiendaagse een aan koop bij Trendhopper Gouda doen, kans op een uitgebreid binnenhuisadvies, ter waarde van 350.-. Aan de hand van de inschrijvingen zal een lo ting worden verricht, waarna de gelukkige bekend wordt gemaakt. De klapper tijdens de dave rende tiendaagse is wel de nieuwe worden kweekt. buurt Vrijdagavond Zaterdag Openingstijden: ma., di., wo. 13.00-17.30 uur do., vr. 10.30-21.00 uur za. 10.00-17.00 uur Galerij 2 2771 XJ Boskoop Tel. (0172)21 22 71 ’winterklaar’ te maken. Bo vendien gelden op vele artike len uit de collectie spectacu laire kortingen. 17.00 uur koopzondag. U ziet het, de komende tien dagen heeft u volop de gelegenheid om van alle mega aanbiedin gen te profiteren. Kom dus snel langs bij Trendhopper Gouda. U vindt Trendhopper Gouda aan de Goudkade 4. Telefoon 0182-599306. Bij iedere besteding van hon derd gulden bij Trendhopper ontvangt de klant een woon- maandcheque ter waarde van 25 gulden, die te besteden is bij Praxis Gouda. Voor meer informatie en vragen bel: (0182) 61 62 38 (0182) 61 14 19 WONING PROJEKTSTOFFERING fraaie tweezitsbank Malaga. Deze bijzondere bank is uit gevoerd in Cuoio leder, die een leven lang meegaat. De bank is verkrijgbaar in de kleuren bordeaux, zwart en bruin leder en is uiterst scherp geprijsd met 1699,-. Uiteraard is de bank ook in een driezits uitvoering ver krijgbaar. Om de tien daverende dagen nog aantrekkelijker te maken, heeft Trendhopper Gouda aanstaande zondag van I 1.00- BOSKOOP - Zoals Boskopers woonden in de negentiende eeuw. Dat is wat de gerestau reerde boomkwekerswoning, gelegen naast het Boomkwe- kerijmuseum, laat zien. De woning, die te vinden is aan het Reijerskoop, betreft een klein huisje die van de buiten kant in de oude staat is her steld. De inrichting is zoals de restaureerders verwachtten dat het destijds was. Maar het is nagenoeg zeker dat de oude tijd tot in detail in nagebootst. Veel informatie vari Boskoop in de vorige eeuw is namelijk overgebleven. Een blik door de ramen showt hoe de men sen in die tijd woonden en werkten. Verschillende pop pen laten werkzaamheden en hobby’s zien, die destijds pop ulair waren. De gerestaureer de boomkwekerswoning uit de vorige eeuw is voor het er in diverse uitvoeringen rol- luikkast, secretaire of hoekkast en qua stijl van avantgardistisch tot repro-klassiek. Pluspunt is de royalere opbergruimte dankzij extra schappen en la den. Klaar met e-mailen of de administratie? Dan is alles zo weer netjes opgeborgen. Dat geldt uiteraard ook voor de woonwanden. Steeds meer programma’s komen met spe ciale elementen voor de nieu we media, zoals geïntegreerde werkbladen en een slimme uit- zwenkarm voor beeldscherm of printer. Hangmappen worden opgeborgen in losse container- kastjes. Dergelijke multifunctio nele containertjes zijn overi gens ook Tos’ verkrijgbaar bij trendy (Italiaanse) woonmer- ken: in kleurig kunststof of offi- ce-like’ geribbeld aluminium. felaar voor peuters: een laag le dikant van lOOx 150 cm. Schat tig: zo’n klein ’prinsesje’ in zo’n groot bed. Ook uitgesproken kleurencombinaties van oranje, rood en cyclaam of aqua met zuurstokroze zijn echt iets voor meiden van nu. Net als de vele bloemetjesstoffen; een trend op zich. Sterke kleuren voor de jongenskamer zijn nog altijd rood, wit en blauw; uit te werken in een maritieme, dan wel ’Amerikaanse’ sfeer. Dit laatste thema is net als de (sport)kleding lekker ’casual’ met dekbedovertrekken en kussens van stoere spijkerstof en jeans-gordijnen. Deze computermeubelen van Interstar zijn een goed voorbeeld van hoe huiselijk je je werkplek eigenlijk kunt maken. Gevoelsmatig ’koele’ materialen als metaal en kunststof van de computerapparatuur worden geharmo nieerd met het ’warme’ hout van het bureaublad en de kast. De werkplek zit bijna in de wandkast.Voor meer in formatie: 0592-344530. ma basis. De mees te sfeerthema’s zijn dermate neu traal en veelzijdig, dat ze zowel voor jongens als meisjes uitge werkt kunnen worden. Maar er blijven natuurlijk typische jon gens- of meidenkamers, zoals het romantische prinsessenka mertje in sereen wit, aange kleed met ’lieve’ stoffen. Leuk nieuw item hiervoor is de twij- Het huisje behoort toe aan het Boomkwekerijmuseum, dat sinds 1994 onderdak ver schaft aan de plaatselijke VW. Op deze manier kan de be zoeker tevens worden geïn formeerd over de andere be zienswaardigheden van het groene hart van Holland. Een bezoek aan het museum kan, via de VW, uitstekend worden gecombineerd met een rond vaart door de vele kilometers sloot die Boskoop rijk is. Dat Boskopers niet snel iets weg gooien blijkt wel uit de uitge breide collectie tuingereed schappen en andere historisch belangrijke voorwerpen die bijeen zijn gebracht in het boomkwekerijmuseum. Het VW Boskoop is te vinden aan het Reijerskoop 54, 2771 BR te Boskoop. Stoer, maar toch anders dan anders is de kinderkamer in country-stiji: landelijk, romantisch, eenvoudig en een tik je nostalgisch. De ene kamer neigt naar ’koloniaal’ met white wash meubeltjes met rieten fronten, rotan manden en veel houten accessoires. De andere kamer neigt naar ’provencaals’ met een leuke smeedijzeren wieg en organ za klamboe, of een houten hemelbedje in roomwit of (on behandeld) hout en fleece-dekentjes in crème, bruin en lavendel. Met de uitgebreide collectie decoraties van Jerma kan elke baby- of tienerkamer op eenvoudige wijze worden voorzien van het favoriete figuurtje van uw kind, zoals Win nie the Pooh, Mickey, Nijntje etc.Voor meer informatie: Jerma, telefoon 073-6221982 of www.jerma.nl. Wie z’n computer stand-by wil hebben, vindt in de PC-trolley of multimedia console een ei gentijdse oplossing. Er komen steeds meer fraai gestileerde modellen. Ze bieden ruimte aan de PC-tower, monitor, prin ter en wat kleine bureauacces- soires. En met zo’n ultraplat beeldscherm houd je toch vol doende aflegruimte over. Het grote voordeel van een trolley is de mobiliteit. Je pakt ’m er zo bij. Prima voor surfen, spelletjes spelen of teleshop pen in huiselijk kring. Tip: kies voor een verstelbaar toetsen- bordplateau; dat is ergono misch voor jong en oud. Maar hoe mooi sommige modellen ook zijn, lang niet iedereen wil zijn computer (de hele dag) vol in het zicht. Dan biedt een computerkast uitkomst. Ze zijn Ook leuk: wandkubusjes. Steeds vaker wordt het geijkte wandplankje boven de commo de vervangen door drie of vier wandblokjes; in dit thema ge maakt van hout of zink. boksen. De huisjes in die tijd waren voornamelijk klein en de woonruimte diende vaak tevens als werkruimte. De in terieurs waren voornamelijk grauw, met uitzondering van de muren, waarop vaak een Se" bloemd behange tjes plakte. Verder waren de interi eurs minimalis tisch: zo min mo- >- gelijk meubels en alle meubels wer den zo effectief benut. Wat betreft minimalistische is er een duidelijke overeen komst met de huidige tijd te zien. Ook nu weer maken de ’ken ners’ op televisie en in tijd schriften duidelijk dat zo min mogelijk meubels en accessoi res in woningen weer ’in’ zijn. Zoals Boskopers woonden in de negentiende eeuw. Dat is wat de gerestaureerde boomkwekerswoning, gelegen naast het Boomkwekerijmuseum, laat zien. (Foto, tex Me) Juist in dit thema kunnen oud en nieuw goed met elkaar ge combineerd worden: Zo bren gen een ’ouderwetse’ oren- stoel, een ’verweerde’ com mode en zelfge- schilderde kast vaak de juiste sfeer met zich mee. Stoffen, be hang en bedtextiel zijn veelal bedrukt met cijfers of (Franse) teksten, maar ook een simpel streepje is hier op z’n plaats. Kies voor de vloer een behaag lijk zacht tapijt, sisal of (oude) planken. Ook dit thema is ge schikt voor zowel baby, kleuter GOUDA - Vanaf vandaag tot en met zaterdag 28 oktober houdt Trendhopper Gouda wederom de daverende tien daagse. Tijdens deze dagen zullen bezoekers kunnen pro fiteren van mega-aanbiedin- gen, zoals een vaas, model Re vival van 19.95 voor slechts 7,50 en een wandcombina- tie Bach, die tijdens deze da gen van 999,- voor slechts 599,- is geprijsd. Bovendien wordt een eerdere spectacu laire aanbieding geprolon geerd. leder tweede glas uit de collectie van Trendhopper wordt voor slechts één piek aangeboden. Kortom, de tien daverende dagen is de uitgelezen gele genheid om uw glasservies weer aan te vullen en uw in terieur weer van talloze nieu we snufjes te voorzien. De speciale folder staat boorde vol interessante aanbiedingen om uw interieur voor de ko mende koude wintermaanden weer warmte en sfeer te ge ven. De tijd van sjaals en hand schoenen is weer aangebro ken. Ook uw interieur ver dient extra aandacht. Tenslotte moet uw thuis de warmte en comfort bieden, dat we gedurende de winter maanden buiten moeten mis sen. Wat is er dan heerlijker om thuis te komen in een huis vol sfeer en warmte. Wat dacht u van fraaie grand fou lards, kussens, karpetten en tapijten. Slechts met enkele aanpassingen is het eenvoudig om uw interieur in een hand omdraai te restylen, zodat u ook kunt zeggen: laat de win ter maar komen. Trendhop- per Gouda heeft werkelijk al les in huis om uw interieur als tiener. Een smeedijzeren le dikant en een simpel, ambach telijk houten (wand)tafeltje en stoeltje om aan te knutselen of huiswerk aan te Kinderkamer maken zijn een pri- publiek opengesteld. Achter deze woning bevinden zich een kwekersloods en een mi- niatuurkwekerij met planten uit de oude tijd. Zoals bijvoor beeld een moederplant, waar van de zogenaam de afleggers tot planten opge- In van huisje staat ook een zogenaamd ’Speelhuis’, de ruimte waarin - vroeger de hande- O- O. laren hun klanten T\Jk X onthaalden. Bij dit alles be hoort natuurlijk ook het alou de buitentoilet boven de sloot, met het bekende hartje in de deur. Over wonen in de negentiende eeuw gesproken. Tegen de huidige normen van wonen kon die tijd niet op- aEj RIJNEVELD 86 (0172) 21 61 14 ACHTERWILLENSEWEG 31 (0182) 58 13 37 A feete-Lïas---.: GORDIJNEN Noordkade 92A Waddinxveen (in pand Gebr. Bakker) F

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 21