Strakke en sobere kinder kamer scoort Nieuv 56 pagina’s Woonldee Van prinsessenkamertje tot stoere strandkamer s 39,90 per m2 I eld? STUNT 1 i Meer lypotheek voor uw g 1 Kiezen met verstand tF i. BLOK KIEVIT H Klik- laminaat speciale aan bieding zolang de voorraad strekt Werelds Wonen Hooftstraat 254, Alphen a/d Rijn tel. 0172-425172 w F Tip Bontenbal Marmoleum - 222a y 269,- WORDT SCHOONHEIDSSPECIALIST IMeubelstoffeerderij nielema specialist in het restaureren van grootmoeders stoeltje harde vloeren en buitenzonwering au... Voor het overspuiten van uw keuken, slaapkamer of meubelen, in elke gewenste kleur. Oók voor het matten en biezen van uw stoelen. MEUBELSPUITINRICHTING D. PETERS en gevoel Buitenzonwering COLLEGE DE PARIS Bel nu: 070 - 363 21 88 Plavuizen gratis gelegd Spelde BV Houten vloeren •U r h vloer f50,- pm2 het adres voor de mooiste en grootse computermenbel collectie Computer meubelshow Computer meubelen tw GRATIS verkrijgbaar? Licht heeft grote invloed op aangename woon- en werksfeer L 7' I j www.portegies. rï/] i 826 (m/v) J a telefoon: 06-20749306 3 ADVISEURS MET MEERWAARDE 1 29.90 pm 104.50 pm 155.95 pm Kleuren inzet mogelijk (zie foto) Woonldee is een bron van inspiratie van dé specialist in woning textiel. Bloemendaal Centrum voor een bepaald thema. Van de ’Swin ging Sixties’ tot 'Nouveau Kitsch'; de nieuwste thema’s zijn bepaald niet kin derachtig! Nieuwste trend, ook in de kinderkamer, zijn de retro-invloeden uit de ’swinging sixties’. Dit zit ’m in de vaak extreem strakke of juist bolle vormgeving van de meubeltjes en de kleuren: spierwit is de absolute basiskleur, accenten zijn er of- Nu voor nu 2350,- hedendaagse normen. Een stukje nostalgie aan gepast aan de ’keukenkratten’ voor speelgoed en niet te vergeten de kitscherige kroonluchter. Voor een eigentijdse kinderkamer-met een knipoog naar toen. Weer zo’n model uit de portegies collectie. Er is al een meubel vanaf 1025,- Hooftstraat 254 Bereikbaar via W. de Zwijgerlaan en Oranje Nassausingel t.o. Labordus TEXTIEL. MODE, SCHOENEN, WONEN en SLAPEN Dorpsstraat 145 - Zevenhuizen - (0180) 63 12 38 WONEN en SLAPEN. PROJECTINRICHTING Dorpsstraat 1 Moerkapelle (079) 593 14 21 Tk. meisjes burostoel, met gekl. wieltjes, z.g.a.n. 30 Tel. 0348- 421729. Moerkapelse Zijde 3-5 2752 BA Moerkapelle Tel/Fax (079) 593 21 33 ook voor het bekleden van al uw meubelen, caravan- en bootkussens Een magazine boorde vol ideeën en tips op het gebied van gordij nen, vloerbedekking, O binnenzonwering en raamdecoraties. De complete winkel r. voor het hele gezin 'j----1 Staringlaan 17F - Waddinxveen. Telefoon: (0182) 61 88 04 Wie niet en een babykamer en een kleuterkamer en weer later een echte tienerkamer wil ko pen, kiest voor een ’doorgroei- kamer'. De ene hypotheek is de andere niet. En de keuze is er in de loop der jaren niet eenvoudiger op geworden. Alle reden om u deskundig te laten adviseren door specialisten met verstand van zaken. En met gevoel voor uw persoolijke situatie en wensen. Gaat u huidige hypotheek översluiten? Erkend STIVAS-diploma, 18 maanden één dag of twee avonden per week. SPOEDCURSUS SLECHTS 9 MAANDEN, volgend jaar zomer een eigen praktijk. Vooropleiding niet nodig. Cursusgeld lage maandelijkse termijnen. Gratis boeken en leermiddelen. Al uw opleidingskosten, ook reiskosten, aftrekbaar voor de belasting. Start; eind oktober. Ook opleiding pedicure. Vraag studiegids (ook 's avonds en in het weekeinde) telefonisch bij: Laan van Meerdervoort 368, Den Haag Met tram 3 en 12 slechts 15 minuten van N.S. Station Laminaat vanaf Lamelparket Houten vloerdelen Boven de 25 m! op hout en beton - plavuizen v.a. 16,- p.m.2 meeneemprijs - vloerverwarming v.a. 1325,- 100.000 tegels en plavuizen uit voorraad. Sanitair sierpleister steenstrip. Openingstijden: ma. 12.00-17.30 di. t/m do.8.30 - 17.30, vrij. 08.30 - 21.00 zat.9.30 -17.00 Dordtsestraatweg 755 - Rotterdam-Zuid - (010) 419 40 89 Vrijdag koopavond Leuk in uitgesproken kleurstel lingen zoals lime/roze of oran- je/paars. Nog steeds populair is de stoere strandkamer. Met spe ciale schuur- en verftechnieken krijgen houten meubeltjes een oud, verweerd uiterlijk; alsof ze jarenlang te ’lijden’ hebben ge- had van zon, zee en wind.Vooral de kastjes in de strandkamer zijn vaak leuke blikvangers. Zo is een smal, hoog ladenkastje met een beetje fantasie zo in een vuurto- j ren te veranderen. Ook leuk zijn kasten met louvre-deurtjes of een luik als deur. Meubeltjes van onbehandeld hout zijn zelf in el ke kleurencombinatie te verven; in ’traditioneel’ blauw/wit, fris rood/wit of - apart - donker bruin met crème. Karakteristie ke accessoires zijn bijvoorbeeld een hutkoffer voor speel- en beddengoed, een wasmand van zeegras en een (rieten) strand stoel. Op de vloer doen witge lakte planken of sisal het goed. Stoffen, behang en bedtextiel met streepjes, bootjes, vlaggen, kabels of stuurwielen doen de rest. Het strandthema kan met kleine aanpassingen mee van ba by tot tiener; met name voor jongens. Eerst staat er bijvoor beeld zo’n leuk ijzeren hemel- bedje met luifel, dan eventueel een tussenbed van 70 x ISO cm en nog later natuurlijk zo’n leu ke hoogslaper of royaal kajuit- bed met handige laden. Quickstep - Pergo-Wicanders 10% korting op alle texeler artikelen S T.k: dames SPORTFIETS, T.k: Bruce Lee KARATEBOEK, i.pr.st. 100,- printer 100,- Engels, uitleg over karate 15,- Tel: 0172-420204. Tel: 0172-444784. Het meest design-like thema voor de kinderkamer is onge twijfeld het strakke minimalisme; een stijl die gekenmerkt wordt door strakke meubelen en sobere kleuren. Wit ge lakte meubeltjes op robuuste blokpoten, glanzend witte gordijnen, een strakke vloer van wit laminaat; (room)wit zet de toon en wordt aangevuld met bruin, blauw en grijs. Accenten zijn er in donker (gebeitst) hout, glas en alumini um. 1 o Het blijft een van de leukste ’klusjes’ in huis: het inrichten en aankleden van de baby- of kinderkamer. Aansluitend op de ’volwassen’ woonmode.zijn er ook voor kinderkamers verschillende stijlen en thema’s ontwikkeld: van strak minimalis me tot weelderig barok. Het romanti sche prinsessenkamertje, de stoere strandkamer, de sixties-kamer; de nieuwste baby- en kinderkamers zijn om op te eten! Gespecialiseerde woonwinkels hebben de leukste kamertjes ingericht in de meest uiteenlopende stijlen. Opvallend hierbij is dat kinderkamers steeds neu traler worden. In plaats van druk gedes sineerde gordijnen, dekbedovertrekken en behang met beertjes, eendjes, down- Tk. kinderf. 45 24/26 inch fiets 85 Versn. fiets 135 tel. 0172-475682. Tk. Prenatal combi wagen, lichte kleuren acc. 250 tel. 0348-565240. Tk. nw. regen overall, XL, geel, Flexotane, 50 Tel. 0182- 342501. tjes, Disney-figuren of 'klassiekers’ als Bert Ernie, zijn het veel meer de kleu- o ren en accessoires die sfeerbepalend zijn kubusjes vaak van glanzend aluminium, voor een bepaald thema.Van de ’Swin- Ook stoffen hebben een metallic glans. PENSIOEN- E M VERZEKERINGSADVISEURS Lekkenburg 10 Gouda Tel. 0182-680 666 Oosthaven 13 Gouda Tel. 0182-680 666 AUes gratiS bezorgd en geplaatst! Dit minimalistische kinderkamer blokje komt uit het KF ONLY label van de Kids Factory, en is verkrijgbaar in wit, donkerbruin en whitewash beuken. De kommode kan vrijstaand geplaatst worden, en de laden zijn ook in zil ver te koop. Voor meer informatie: Kids Factory, telefoon 076-5210695. Een open kast gevuld met rolle tjes handdoeken, aan weerszij den van de kledingkast dezelfde wandlamp, drie vierkante spie geltjes naast elkaar, gordijnen met een blokpatroon; symme trie en vormherhalingen zijn be langrijk en zien we zowel terug in de inrichting als aankleding. Aaibare stoffen zijn er in de vorm van fleece dekentjes, kus sens van nepbont en fotolijstjes van vilt (een trend op zich!). Haast tegenovergesteld aan het strakke minimalisme, zijn de weelderige, ’rijke’ kinderkamers die als 'Nouveau Kitsch’ aange duid zouden kunnen worden. De kamertjes zijn vaak overdreven gedecoreerd, bijna ’overdone’ en op het kitscherige af, maar juist dat maakt ze vaak zo leuk. Ac cessoires met veren zoals fot olijstjes, kussens en lampen zijn nadrukkelijk aanwezig. Kussens van fluweel of met or ganza nodigen uit om in weg te duiken. Spiegels met een goud kleurige krullenlijst, een hemel bed met klamboe en zijden de kentjes, een zilverkleurige buikcommode, een kristallen kroonluchter, metallic-glans gor dijnen; ook in dit thema zien we veel glim en glitter. Op de vloer zorgt een langharig tapijt voor de juiste ’touch’. Dit is een echt meisjesthema; zeker als gekozen wordt voor harde accentkleuren als zuurstokroze, knalrood en pimpelpaars. Iets minder heftig kan ook door te werken met ro mantische bloemdessins in zach tere kleuren. De latere tienerka mer kan iets meer neigen naar een oriëntaalse of kasteelsfeer met een ’roestig’ smeedijzeren ledikant en (tuin)meubeltjes. iBi e dit Tg Texeler bedbox éenpersoonsset 1 vierseizoenen dekbed wol 1 onderdeken wol 1 hoofdkussen Oud Engelse kabinetkast van oud-grenen hout. [~Nu 30987] openingstijden maandag gesloten, dinsdag t/m vrijdag9.30-17.30, zaterdag9.30-17.00, vrijdag koopavond19.00-21.00 Therapieën en alternatieve geneeswijze ZINNENSTRELENDE tanrtri- sche massage, heilzaam voor lichaam en geest. De Lotus bloem tel. 0172-410059. Evenementen 830 VLOOIENMARKT zondag 29 okt Octoberhal Leiden. 10.000 tot 16.30.071-5761175. VLOOIENMARKT zondag 22 oct. "de Does" in Leiderdorp 10.000 tot 16.30. 071 -5761175. Entertainment en 832 boekingen Enth. POP-koor 40 pers.) Sky-radio-repertoire zingt en swingt op ieder evenement. Info tel/fax 0172-216780. Inboedels 836 Tk. gevr. bankst., kasten, eeth. enz. JAIMY'S MEUB. Tel. 0172-495515. Diversen 841 Ik zoek 20 mensen om 8 kg. of meer in 30 dgn af te vallen voor ƒ4,- per dag Geld terug garan tie. Bel Nettie 0172-612269. Wie heeft er interesse om sa men "Bijbelstudie" te doen? Bel voor info 0182-515038. J <3. Ik wil meer hypotheek voor mijn geld. Neem kontakt met mij op voor een vrijblijvende afspraak O bij mij thuis O op uw kantoor Naam: Telefoon of postadres: Opsturen zonder postzegel naar Blok Kievit, Antwoordnummer 10121, 2800 VB Gouda op de begane grond en de Ie en 2e verdieping pm een huis kopen en/of wilt u uw Een ’keurmerk’ hypotheekadvies van Blok Kievit - op maat - scheelt u veel geld. En dan gaat het echt niet alleen om de laagste rente en maandlasten, maar zeker ook om de fiscale effecten op lange termijn. Bel voor een vrijblijvende oriëntatie. Of stuur de bon in. Voor een uitgebalanceerd advies. Als u tenminste meer hypotheek wilt voor uw geld. atmosfeer? De laatste tijd zijn zeer veel tussenvormen ontstaan. Zo is bij de bureau- lampen de ouderwetse gloei lamp en de lampenkap weer helemaal terug. De nieuwste variant is de schemer-upltgh- ter: een model met omkeer bare kap. Ook zeer trendy zijn de soft’s met geïnte greerde leeslampjes op een zwenkarm. Toch liever TL? Dat kan. Er zijn slimme con structies met omkeerbare reflectieschermen voor indi rect Hcht Romantici kunnen hun hart zelfs ophalen aan Tl-buizen met opgedrukte dichtregels. Deldeurrijke iMac computer heeft inmid dels vele lichtontwerpers geïnspireerd. Vorig jaar was er al een halogeen bureau lamp in bijpassende transpa rante kleuren. Dit jaar opge volgd door een minuscuul toetsenbord PL-lampje in aHe bekende zuurtjeskleuren. Zo’n toetsenbordlampje is ideaal voor het multifunctio nele wonen: het geeft gericht licht op je handen, zonder dat anderen daar last van hebben. Kleurfilters zijn de nieuwste rage.We kenden al de folie-filters waarmee je een neutrale lichtbron in een handomdraai een ander sfeertje geeft. Inmiddels zijn er nog geavanceerdere va rianten uitgebracht Zoals een schemerlamp met dub bele kap die dankzij een licht bron op pendel van kleur kan verschieten. Ook specta culair zijn de verlichtingsob- jecten waarvan het spectrum kan worden verdraaid, met de hand of voorgeprogram meerd. Denk eens in: ’s och tends fris aan de slag in koel lichtblauw, ’s middags een ge zellige gele toon en ’s avonds hetzelfde interieur in zwoel rozerood. Elk dagdeel (of ac tiviteit) z’n eigen sfeer. troef. Zo zijn bed- en kastpootjes, maar ook de verlichting, fotolijstjes en wand- Ook stoffen hebben een metallic glans. Verder zijn de hoogglans lakken terug en zorgen op de vloer inleg-laminaattegel- tjes met metaal-optiek voor een glim mend accent Heel 'sixties’ zijn ook de transparante stoffen met grote flower-power prints: leuk voor gordijnen en klamboes. Blik vangers zijn er volop: (opblaasbare) ac cessoires van plastic, lampen van trans- tewel in knalrood en bijna fluorescerend parant perspex, kunststof oranje, of in de wat softere pastels als ijsblauw, pistachegroen, lila en roze. Houten meubeltjes worden lichter door ze te ’white-washen’. Glim en glitter is I Nu f 2698,-] Deze computer van massief grenen is leverbaar in zes warme kleuren. De oplossing voor uw ruimte probleem is «a deze kast. Unieke computerkast... gemaakt van oud grenen hout! Ook op maat te leveren! 9

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 23