55-jarig huwelijk op vrijdag de 13e HERFSTSFEER BANK NODIG? Project Ouderen voorlichting van OKTOBER WOONMAAND start gegaan I 1 Isolatieweken: klanten Kassenbouw in Zuidplaspolder 0 RIJNEKE RIJNEKE RIJNEKE Rookworst lopen warm voor premie Waddinx- Revalidatiecentrum Gouda viert eerste lustrum van Compeer bekroond VIDE+AUDI KTV Dames Gouwestaete maken ’Gouwe Meiden’ kalender 2001 vener van fiets gereden Onder invloed Bingo in De Boog WADDINXVEEN - Op vrijdag 20 oktober a.s. wordt er in buurtcentrum 'de Boog’ weer een bingo- avond georganiseerd. Er zijn mooie prijzen te winnen. De zaal gaat open om 19.00 uur. De bingo begint om 20.00 uur. Iedereen is van harte welkom in het buurtcentrum aan de C. Huijgenslaan 2 in Waddinx veen. Bingoavond voor senioren B BOULEVARD Geen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ontvangen? Bel 0182 - 63 03 32 BOULEVARD BOULEVARD OP EEN HOLLETJE NAAR FOTO KLEIN MET JE ROLLETJE ONTWIKKELEN AFDRUKKEN morgen klaar! lil PM r WOENSDAG 18 OKTOBER 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 25 Vervolg van pagina I Vervolg van pagina I FOTO'S VANAF 4 1 G O O G Op zoek naar herfstsfeer in huis, kom dan naar de Rijneke Boulevard, we hebben meer dan 3.124 banken voor u klaar staan. Binnen lekker achter de video. Kom eerst even naar de Rijneke Boulevard, we hebben een zeer uitgebreid programma video recorders, de nieuwste dvd-spelers en breedbeeld tv’s). Op de Rijneke Boulevard vindt u alles voor in en om het huis. Deze maand is er weer heel veel voordeel te halen. M Amsterdam-Rotterdam afslag Zoeterwoude-Rijndijk, volg de borden Rijneke Boulevard. Tegenover Heineken. geboren te Vries (Drente). De heer Dijkstra is in Groningen geboren. Burgemeester Jonk man heeft samen met zijn echtgenote het bruidspaar ge feliciteerd. Het echtpaar heeft één zoon (ook vvoonachtig in Waddinxveen) en één dochter. Zij hebben drie kleinkinderen en 5 achter kleinkinderen. Omdat de heer Dijkstra bij de Neder landse Spoorwegen ging werken is het echtpaar van uit het hoge noorden naar Waddinxveen verhuisd.Vanaf 1965 wonen zij al in Wad dinxveen. Het echtpaar woonde eerst aan de Vondel- laan. Vervolgens verhuisden zij in 1978 naar het huidige adres aan de Wilgenhorst. De heer Dijkstra heeft diverse werkzaamheden bij de NS ver richt, o.a. het plaatsen van bo venleidingen. Bij de aanleg van de Zoetermeerlijn is de heer Dijktra van het begin tot het einde betrokken geweest. Zijn echtgenote werkte overigens ook nog een half jaartje als koffiejuffrouw bij de Neder landse Spoorwegen. De heer Dijkstra heeft gerui me tijd een (moes)tuintje te genover zijn flat gehad. Nood gedwongen moest hij zijn tuintje opgeven wegens werk zaamheden aan het slootje nabij de tuin. Hij zegt de ver se groenten uit de tuin nog steeds te missen. De gezondheid van het echt paar is redelijk. De heer Dijks tra heeft 5 jaar geleden een hartinfarct gehad, maar is daar van goed hersteld. Mevrouw Dijkstra is diabetes-patiënt. 27 winkels dichtbij elkaar. Minder lopen, beter kopen. U bent er zó. Gratis parkeren. A4 Amsterdam-Rotterdam afslag Zoeterwoude-Rijndijk, volg de borden Rijneke Boulevard. Tegenover Heineken. kan hebben. De weken blijken een succes te zijn want tijdens de eerste pe riode in februari 2000 steeg de afzet van isolatiemateriaal met 40 procent. De verwachting is daarom dat de consument ook ditmaal weer flink gaat isoleren. Een sterke stimulans hierbij vormt de regeling energiepre- mie. De klant ontvangt vijf gul- den korting per m2 en de pre mie van 20 gulden per m2 bij het laten aanbrengen van isola tie. REEUWIJK - Doordat op 14 oktober rond 15.30 uur een automobilist op de Nieuwdorperweg de bocht wat te ruim nam, reed hij aan de linkerkant van de weg tegen een 33-jarige fietser uit Waddinxveen aan. Deze werd hierdoor van zijn fiets geslingerd. De fiets werd door de klap 100 meter verderop gevonden. De auto is doorgereden. De Waddinxvener had wat lichte verwondingen. de vrijwilligers die de (Foto: Sjaak Noteboom.) klein ZEVENHUIZEN - Op za terdag 14 oktober reed een personenauto opvallend snel langs een surveillance wagen van de politie op de Groeneweg in Zevenhuizen. Vervolgens ging de auto richting Rotterdam. De man, een 24-jarige man uit Zevenhuizen kon daar op de Bostelweg worden aan gehouden. Het bleek dat hij 440 ug/l blies, terwijl 220 is. De Waddinxveensen namen het initiatief omdat het hen en Zwem- en Poloclub ’Gouwestaete’, dat ook in de Nederlandse top mee draait, ‘niet lekker zit’ dat de sport ondanks de, tegen vallende, vierde plaats in Sydney nog maar weinig aanzien verworven heeft Want wie aan waterpoloda- mes denkt heeft al snel het vooroordeel van ’manwij ven’. Wie de foto’s bekijkt ziet echter dat niets minder waar is. De foto’s moesten een sfeer uitstralen van ver bondenheid tussen sport en kunst FotograafTon Bennemeer die direct en thousiast was toen hij werd benaderd, begreep deze sfeer en legde deze vakkun dig vast. Bennemeer is ge vraagd omdat hij een natio nale bekendheid geniet om zijn niet traditionele manier van fotograferen van met name trouwreportages. Bennemeer won al diverse awards, zoals de Kodak Gold Award en, de meest recente, de Agfa European Portrait Award 2000. De kalender is te bestellen bij Adri Berckenkamp tele foon (0182) 62 12 22 of mobiel 06 - 22 40 58 04. Het e-mail-adres van Adri is k.berckenkamp@de- waardtnl. De kalenders kosten 35,- per stuk. L L I WADDINXVEEN - De Stichting Waddinxveens Welzijnswerk, afdeling Seni- orenwerk organiseert op dinsdag 24 oktober a.s. een bingo-avond in het Anne Frank-activiteitencentrum (Jan van Bijnenpad IDe zaal gaat open om 19.30 uur, de bingo begint om 20.00 uur. De kosten zijn 4,00 voor één plankje of 5,00 voor twee plankjes voor 7 ronden, inclusief een kopje koffie. Er zijn mooie prijzen te winnen. Deze ac tiviteit is toegankelijk voor alle 55-plussers in Waddinx veen. UEFERWIJUL) E^^^^ 27 winkels dichtbij elkaar. Minder lopen, beter kopen. U bent er zó. Gratis parkeren. A4 Amsterdam-Rotterdam afslag Zoeterwoude-Rijndijk, volg de borden Rijneke Boulevard. Tegenover Heineken. UllERWOUl) 27 winkels dichtbij elkaar. Minder lopen, beter kopen. U bent er zó. Gratis parkeren. wordt voor de onderhande laars. „Maar voor het zover is, zal eerst de provincie duidelijk heid moeten geven, voor die tijd gaan we niet over tot plan- ontwikkeling”, aldus voorzitter Haket. Op vragen uit de zaal over de rol van Rotterdam, gaf de ook aanwezige voorzitter Bregman, van de WLTO-afde- ling Tuinbouw Midden Zuid Holland, de nodige uitleg. Hij stelde dat de tuinbouw in feite van veel groter belang is voor Nederland, dan Rotterdam heeft als ‘Mainport’ voor het Europese achterland. Hij dacht de noodzaak van het beoogde kassengebied dan ook met suc ces bij het provinciebestuur te kunnen bepleiten. Ook gaf hij aan, dat bij realisering van mo gelijke woningbouw in deze polder, de waterproblemen van Schieland er ook zullen zijn. Ook topman Krouwel van de centrale RABO-organisatie was deze avond naar Zevenhuizen gekomen. Hij wees de toekom stige tuinders op gunstige fi- nancieringsmogelijkheden. Ook voor de aanwezigen die moge lijk tot verkoop over zullen gaan, had hij goede tips, tenein de zo goed mogelijk met de centjes om te gaan. De aanwe zigen verwerkten al het nieuws op hun eigen wijze. Waar de één het schip met dubbeltjes aan zag komen varen, was er bij anderen ook emotie om het mogelijke verlies van dierbaar familiebezit. Of het ook ooit zo ver zal komen zal de tijd leren. Als er iets duidelijk werd op deze avond dan was het wel dat er nog diverse hindernissen te nemen zijn, voor de honderden hectares kassen er staan. Wethouder A. van Holsteijn reikte vorige week de pasjes uit aan ouderen gaan bezoeken. omgedoopt tot Senioren Infor matie Punt (SIP). Voor de offi ciële waren allerlei instellingen en organisaties uitgenodigd die op een of andere wijze te ma ken hebben met senioren, va riërend van gemeentelijke in stanties tot vrijwilligersor ganisaties als de Zonnebloem, de Gouwebloem en de hulp diensten. Na de opening gaf mevrouw H. van Drunen, le denconsulente bij ’De Vier- stroom’, een uiteenzetting over het project waarna met de aan wezigen werd gesproken over de samenwerking tussen de in stanties om met elkaar een op timale situatie te creëren op het terrein van de ouderenzorg en -voorlichting. Een ander nieuw initiatief is de ’Gezondheidswijzer’. Dit on derdeel van het project is vooral gericht op informatie over de gezondheid, patiënten verenigingen e.d. Mensen die meer willen weten over het project ’Ouderenvoorlichting’ of behoefte hebben aan infor matie over regelingen, instan ties e.d. kunnen contact opne men met het SIP in het Anne Frankcentrum aan het J. van Bij nenpad, telefoon (0182) - 615555 of 631932. Het gaat senioren voorlichten over zaken waar zij mee te ma ken kunnen krijgen zoals senio renactiviteiten, maaltijdvers- trekking, woningaanpassingen etc. Voortaan zal steeds een aantal inwoners van Waddinx veen van 75 jaar en ouder een brief krijgen waarin wordt ge vraagd of men behoefte heeft aan een huisbezoek. Indien men heeft aangegeven een dergelijk bezoek op prijs te stellen, gaat iemand die daarvoor speciaal is opgeleid, op bezoek om eens te praten over alle mogelijkheden die er voor senioren zijn. Indien nodig kan er een vervolgge sprek volgen, hulp worden ge boden bij het aanvragen van za ken of worden verwezen naar de juiste instanties. Uniek bij het project ’Oude renvoorlichting’ in Waddinx veen is dat het draait op een enthousiaste groep vrijwilligers die professionele ondersteu ning krijgt van de SWW en ’De Vierstroom’. Dat het porject start in het An ne Frankcentrum is niet toeval lig. De SWW houdt er kantoor en vele senioren bezoeken of bellen naar de locatie om infor matie te krijgen. Vanwege het project zal het kantoor worden WADDINXVEEN - Op vrijdag 13 oktober was het 55 jaar geleden dat de heer en me vrouw Dijkstra-Homan in het huwelijk zijn getreden. Mevrouw Dijkstra-Homan is ZOETERWOUU E^^^^ WADDINXVEEN - Het SWW-project Ouderenvoorlich ting is vorige week vrijdag officieel van start gegaan. Dit project is opgezet in samenwerking met de stichting ’De Vierstroom’ die met een dergelijk project in Gouda reeds ervaring heeft opgedaan. GOUDA - Vijf jaar geleden opende Sophia Revalidatie haar deuren binnen de Goudse ge zondheidszorg. Na een start in verpleeghuis Bloemendaal wer den de activiteiten al snel ver plaatst naar de huidige Jozeflo- catie van het Groene Hart Ziekenhuis. Inmiddels groeit het revalidatiecentrum Gouda als kool. Zowel de kinderrevali- datie als het aanbod voor vol wassenen ontwikkelden zich tot volwaardige faciliteiten. Voorbeelden zijn de Therapeu tische Peuter Groep en de be handelprogramma’s voor pa tiënten met een whiplashtrauma of chronische pijnklachten. Ter gelegenheid van het vijfjarig jubileum organiseert het revali datiecentrum een ’open week’. Belangstellenden kunnen dan een kijkje komen nemen in het revalidatiecenrum. De mede werkers hebben hier een foto tentoonstelling ingericht en er is een video waarop is te zien hoe het revalidatieteam func tioneert en hoe samen met de patiënt gewerkt wordt aan het behalen van de verschillende revalidatiedoelen. Ook zijn voorlopige tekeningen té zien van de (ver)nieuwbouw van het revalidatiecentrum. De ’open week’ van het revalidatiecen trum is van maandag 30 okto ber tot en met vrijdag 3 no vember van 10.00 - 16.00 uur. Onderzoek heeft aangetoond dat het meest zuidelijke deel hier van, bij Moordrecht en Nieuwerkerk a/d IJssel, minder geschikt blijkt voor tuinbouw. Daarom hebben de mogelijk toekomstige ontwikkelaars, Grondmij en Arcadis de advies afdeling van de Heidemij, de lo catie iets naar het noorden ge schoven, waarbij een deel van de kassen ook ten noorden van de Al 2 zal komen. Doordat de gemeente Waddinxveen met het gebied ten noorden van de Al2 in de toekomst waar schijnlijk geheel andere plannen heeft, zal echter ook op de no dige politieke weerstand van uit Waddinxveen moeten wor den gerekend.Voor de tuinders uit het Westland is in de toe- 4 komst bruto 400 hectare nieuw kassengebied gewenst. De eigenaren van het omstre den gebied waren met velen naar dorpshuis Swanla in Ze venhuizen gekomen. De pro jectontwikkelaars schetsten aan de zaal de vele mogelijkhe den en de daar bij behorende risico’s, om de ontwikkeling ter hand te nemen. Het feit dat het gebied vele eigenaren telt, maakt dat er met veel mensen onderhandeld zal moeten wor den. Op deze avond werd ook nog eens duidelijk, dat de fiscus flink mee eet, ingeval de agra riërs hun grond tegen een goe de prijs o verdragen. Voegt men daar bij, dat de daar gevestigde bedrijven vaak al eeuwen fami liebezit zijn, dan is duidelijk dat de verwerving van de grond nog een inspannende kwestie WADDINXVEEN - Op dinsdag 26 september hield de Vereni ging van Keurslagers de jaarlijk se keuring van ambachtelijk ge maakte Gelderse Rookworst. Ook Keurslager Peter Com peer uit Waddinxveen stuurde deze ambachtelijke lekkernij in en verdiende dankzij de goede kwaliteit van zijn rookworst het predicaat Goudkeur. Om Goudkeur te behalen moet de rookworst aan stren ge eisen voldoen. Het product wordt door een onafhankelijke en deskundige vakjury beoor deeld op de volgende onderde len: geur en smaak; kleur; sa menstelling en snijdbaarheid. In totaal kunnen I00 punten be haald worden, pas bij 92 punten of meer ontvangt men het Goudkeur-Certificaat. Aan het begin van het rook- worstseizoen is het behalen van Goudkeur een goede sti mulans. Aan de hand van het keuringsrapport houdt men de kwaliteit in het oog en kan men zien of de rookworst nog ver beterd kan worden om een on derscheidend product af te le veren aan de klanten. De Vereniging van Keurslagers heeft 575 leden, gevestigd door het hele land. Elke Keurslager moet voldoen aan strenge ei sen op het gebied van kwaliteit, versheid, presentatie, assorti ment, hygiëne en sérvice. Vol doet een lid niet aan de door de WK gestelde normen, dan kan hem het K-embleem wor den ontnomen. «r— - t -«-N i Voelbaar beter papierT>>— «Kwaliteitsgarantie! Mat of glanzend! •1Ox15cm! WADDINXVEEN - Om parti culieren te stimuleren om te gaan isoleren zijn de Nationale Isolatieweken bedacht. Zo’n duizend doe het zelfzaken en bouwmarkten doen van 16 ok tober tot en met 18 november mee aan de Nationale Isolatie weken. Deelnemers in Waddinxveen aan de actie zijn Fixet de Bas doe het zelf, Huurman bv en Formido Bouwmarkt. Deze winkels gaan gedurende de actieweken extra aandacht schenken aan isolatie op de winkelvloer en in hun brochu res. Er is speciaal promotie materiaal vervaardigd zoals posters, een klusbrochure en de Nationale Isolatie Test die tevens beschikbaar is op www.milieucentraal.nl. Deze test geeft consumenten op snelle en eenvoudige wijze een indruk van de voordelen die isolatie in hun eigen situatie L I G De heer en mevoruw Dijkstra kregen een bloemetje van burgemeester Jonkman wegens hun 55-jarig huwelijk. (Foto: Artistic ARtl Liesbeth van der Vis.) In het revalidatiecentrum Gouda wordt poliklinische spe cialistische revalidatie gegeven. De gevolgen van ziekte, ongeval of aangeboren aandoening zijn vaak complex en blijvend. Daarom wordt er bij specialis tische revalidatie gewerkt met een multidisciplinair behandel team waaraan deskundigen van verschillende disciplines deel nemen, zoals een revalidatie arts, een fysiotherapeut, een er gotherapeut, een logopedist, een psycholoog, een maat schappelijk werkster en een orthopedagoge. Uitgangspunt voor het revalidatieproces zijn de ideeën en wensen van de patiënt over de eigen toe komst. Samen met de patiënt stelt het behandelteam een in dividueel behandelplan op waaraan de verschillende be handelaars en de patiënt sa menwerken. Er is een nauwe samenwerking tussen het GHZ en Sophia Revalidatie. Zo wer ken de revalidatieartsen en een aantal therapeuten voor beide organisaties. Het voordeel hier van is dat patiënten zowel in de klinische als in de poliklinische behandeling met dezelfde art sen te maken hebben. Het reva lidatiecentrum bevindt zich op de Jozeflocatie van het GHZ, ingang Jan van Beaumontstraat. Sophia Revalidatie heeft ook revalidatiecentra in Den Haag, Delft en Vlaardingen.

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 25