Gemeente verliest rechtzaak en SGP bezoekt Tweede Kamer woningruimte 7 Jan den Draak: ’Duurzaamheid vraagt om betrokken burgers’ O- Autoschade... w Rommelmarkt Concordia K ZS ra w eBuxus fe GroenRiik De Bosrand Waddinxvener botst in Gouda Activiteiten in de Paddestoel I i F Jaarlijkse bewonersavond Geslaagde culturele avond B-diplopma Oosters blijft voorzitter van ISMH Opbrengst Dieren bescherming 1 SCHADECENTER Gedrags verandering J PROFILE REPAIR F Schadecenter van Leeuwen iJiNu 10 voor I Het K i j k e Tu i n l e v e n i WOENSDAG 18 OKTOBER 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 29 om Knap vervelend en het komt altijd ongelegen. Geen auto tot uw beschikking en u had zich uw avond anders voorgesteld dan u te buigen over de administratieve afhandeling met de verzekeringsmaatschappij. WADDINXVEEN - De activi- teitencommisie van de Padde stoel heeft in de herfstvakantie twee middagen georganiseerd. Op 24 oktober is het knutselen geblazen. Wat, dat wil de com missie nog niet verklappen. De tweede middag op 26 oktober is er een spelletjesmiddag, er kope woningen. De zaak nam voor de Waddinxveense toch nog een goede wending omdat de rechtbank constateerde dat de Huisvestingsverordening van de gemeente botst met de Huisvestingswet. Dat de ge meente de vergunning af heeft gegeven aan de Waddinxveense bewijst volgens de rechtbank dat haar belang groter is dan het behoud van de woning- ruimte en dan mogen er geen voorwaarden aan verbonden worden. Zodoende vervalt de claim van de gemeente. Aanvankelijk kwam de gemeen te uit op een bedrag van ruim 25.000 gulden maar dat is door het college verhoogd tot de 65 mille omdat het de eerste aan vraag betrof sinds de invoering van de Huisvestingsverorde ning. De gedachte was dat bij toekomstige aanvragen dit ge val als voorbeeld kon gelden. De gemeente Waddinxveen gaat niet in beroep. WADDINXVEEN - ‘De esca latie van geweld in het Mid- den-Oosten verdient onze bij zondere aandacht, zeker vanuit solidariteit met Israël. De SGP pleit daarom voor een evenwichtiger opstelling van de Nederlandse regering.' Dit zei mr. J.T. van den Berg (SGP) vorige week dinsdag avond tijdens een debat in de Tweede Kamer. Onder de toehoorders be vond zich een grote groep Waddinxveners. Deze Waddinxveners waren dinsdag 10 oktober op uitno diging van de Waddinxveense SGP-Kiesvereniging en studie vereniging 'Jongeren Perspec tief’ naar de Tweede Kamer afgereisd. Hier werden zij door de oud-fractiemedewer- ker van de SGP, Peter van den Berg, verwelkomd en rondge leid. Onder het genot van een kopje koffie en een koek is er in het kort iets verteld over het werk in de Tweede Ka mer. In een informatievideo over de Tweede Kamer,‘Ka merlid 151’, kwam dit nog eens uitgebreider aan bod. Vervolgens heeft men een gedeelte van een algemeen overleg van de Commissie Justitie bijgewoond. In dit overleg werd staatssecreta ris Cohen ter verantwoor- :ia«nwi yèa. Coenecoop 250, 2741 PL Waddinxveen tel: 0182-621831, fax 0182-621841 email: info@vlcoenecoop.nl internet: www.vlcoenecoop.nl ding geroepen over het vreemdelingenbeleid van de Nederlandse regering. Hoog tepunt van deze avond was het bijwonen van een verga dering van de Tweede Kamer. In de plenaire zaal gaven mi nister Van Aartsen van Buiten landse Zaken en premier Kok uitleg over de 'staat van de Europese Unie’. Bijzonder aan dit debat was dat ook de Ne derlandse leden van het Euro pees Parlement hier het woord mochten voeren. Een ander onderdeel van de excursie was een rondleiding door de gebouwen van de Tweede Kamer. Hierbij hoor de ook een bezoek aan de bi bliotheek waarbij de bibliot hecaris de uitleg voor zijn rekening nam. De avond werd afgesloten met fris waarna het Waddinx veense gezelschap weer in de touringcar stapte om huis waarts te gaan. Wie nog bruikbare artikelen in huis heeft staan kan deze afge ven in de Hoge Noot op de donderdagavond v.a. 19.00 uur of even bellen naar tel. nr. 0182 - 6I5 972. «WW Fautoschade- hersteller j CAHWAfMANOHERSTB. WADDINXVEEN - In het Gouwebad de Sniep te Waddinxveen is op dinsdag 10 oktober voor het eerst in het nieuwe seizoen 2000- 2001 weer voor het B-di- ploma gezwommen. De be oordelingscommissie bestond uitWim van Min nen, Rob Hogerbrugge en Guido Linkerhof. Er waren deze keer 24 kandidaatjes die allemaal slaagden voor het felbegeerde papier. De namen van de kinderen die hun B-diploma gehaald hebben, zijn: Remco de Mik, Manon Verkley.Tjardo van Pelt, Justin Vink, Jorinde van Gent, Pascal de Joode, Me lissa van der Eijk, Rowan Al ders, Martijn Zijderhand, Sjakko Perdijk, Arjan van Berkel, Stephanie van der Knaap, Dennis Middendorp, Stephan de Wilde, Linda Markus, Louisa Vos, Noëlle van Meel, Nicky Sekeris, Je roen Comba, Elsa Falkmann, Thomas Roest, Dylan Blom, Neomi de Vogel en Sietske Iken. REGIO - De vergadering van het Algemeen Bestuur van het Intergemeentelijk Samenwerkingsorgaan Mid- den-Holland heeft in zijn vergadering van I I oktober besloten om het voorzitter schap van de heer J.H.Oos ters deze bestuursperiode te continueren. De heer Oosters was voorheen AB- lid namens de gemeente Gouda. Sinds 15 september is de heer Oosters burge meester van de gemeente Bergambacht en in de ge meenteraadsvergadering van augustus namens die gemeente per diezelfde da tum afgevaardigd.Tevens is besloten om de heer J.War- ners, afgevaardigde namens de gemeente Gouda, op te nemen in het Dagelijks Be stuur, gezien het belang dat er gehecht wordt aan een vertegenwoordiging van de centrumgemeente. WADDINXVEEN - De cul turele commissie heeft in het Anne Frank Centrum haar eerste avond van dit seizoen gehouden. Ondanks het bijzonder slechte weer was er toch nog een be hoorlijke opkomst van bijna 100 bezoekers. Door het streekaccordeonorkest on der leiding van Paula van Wanrooy werden voor de pauze gezellige luister- en meezingliedjes gespeeld. Er waren liederen bij met een hoge moeilijksgraad, maar alles klonk even zuiver en mooi. Het orkest bestaat uit een aantal jongeren en wat ou deren en er spelen zowel dames als heren mee. Het was een erg mooi optre den. Tijdens de pauze zei één van de aanwezigen dat hij niet wist dat Waddinx veen zo’n mooi orkest rijk is. Na de pauze trad de be kende liedjeszanger Paul Sellers op. De populaire lie deren die hij ten gehore bracht werden dapper mee gezongen. Het was zo ge zellig dat er door een aantal aanwezigen het initiatief werd genomen tot het lo pen van de polonaise en er werd ook gedanst. Hieruit blijkt wel wat voor een ge zellige sfeer er heerste. Al met al een bijzonder ge slaagde avond. zijn dan wat prijsjes te winnen. De beide middagen beginnen om 13.30 uur en eindigt om ongeveer 15.30 uur. De entree is 1,25. Alle kinderen van 4 t/m 11 jaar zijn welkom, zowel leden als niet leden in de Pad destoel aan de Lijsterbesstraat 18 te Waddinxveen. I x Ter compensatie van dat verlies staat in de Huisvestingsveror dening een bedrag van 680,- per m2 geschreven. Van Poort vliet stelde echter dat er niet van twee woningen één werd gemaakt maar dat het slechts een gedeeltelijke samenvoeging betrof. Bovendien kan er slechts sprake zijn van een ver goeding indien het om een goedkope woning gaat, zo be toogde Van Poortvliet. Tot slot irriteerde het de Waddinxveen se dat de gemeente tot ver schillende bedragen kwam. De rechtbank wees de argu menten van Van Poortvliet af. Volgens de rechtbank is er wel sprake van het samenvoegen van complete woningen. De ge meente Waddinxveen mag te vens een vergunningstelsel in het leven roepen voor het ont trekken van woonruimte waar bij alle woonruimte binnen een bepaalde gemeente wordt aan gewezen. Dus niet alleen goed- Schadecenter van Leeuwen regelt het voor u. En u krijgt ook nog een perfect herstelde auto terug. We zitten in Waddinxveen op bedrijventerrein Coenecoop. Maar u kunt ook bellen: 0182-621831. Vierentwintig uur per dag. Voor het geval u ergens staat met schade... WADDINXVEEN - De gemeente Waddinxveen is ver oordeeld in de kosten van de rechtzaak die zij heeft ver loren van mevrouw A. van Poortvliet. De Waddinxveense besloot tot een rechtzaak omdat zij weigerde een bedrag van ruim 65.000 gulden te betalen aan de gemeente. De gemeente Waddinxveen claimde de som omdat volgens haar door het samenvoegen van twee woningen er één contingent aan de totale woonruimtevoorraad van Wad dinxveen werd onttrokken. «S». WH W W» w® 'fa Door Frank Kremer WADDINXVEEN - Op initia tief van Platform Duurzaam Waddinxveen en gemeente vindt er op 9 november in de raadzaal een openbaar debat plaats over het thema ’duurza me ontwikkeling’. Als aanloop naar deze interessante avond, en ook om het onderwerp wat uit te diepen, praten we nu en de komende weken met een aantal (beoogde) inleiders van het debat over hun visie op duurzaamheid. Het spits wordt afgebeten door socioloog Jan den Draak, voorzitter van het lokale Platform Armoedebe strijding. Den Draak benadert het thema vooral vanuit een sociale invalshoek. Wat moeten we ons precies voorstellen bij een gemeentelijk beleid gericht op duurzame ontwikkeling? Die vraag is gemakkelijker gesteld dan beantwoord. Duurzaam heid is geen zelfstandig en mooi afgebakend beleidsterrein, maar een aspect van alles wat we sa men doen en bedenken.Verant- woord omgaan met onze leef omgeving, juist ook met het oog op de toekomst, betekent dat we ons voortdurend af moeten vragen welke gevolgen je niet ver.” Als aanknopingspunt voor sa menwerking tussen gemeente en burgers noemt Den Draak bijvoorbeeld het wijk- en buurtbeheer. „Allerlei factoren die te maken hebben met duur zame ontwikkeling - de afval- problematiek, de inrichting van de woonbuurt, het werken aan veiligheid enzovoort - spelen hierbij een rol. En ook bij grote projecten als het verkeersplan en de ontwikkeling van een nieuw centrum komt het the ma duurzaamheid natuurlijk na drukkelijk om de hoek, kijken. Het zijn juist zulke concrete, lo kale zaken die duidelijk maken hoe belangrijk het is om over dit onderwerp na te denken en er samen mee aan de slag te gaan.” WADDINXVEEN - De collecte voor de Dierenbescherming heeft in Waddinxveen 10.392,90 opgebracht. Alle col lectanten en gevers worden hartelijk bedankt voor hun me dewerking. De Dierenbescherming, werk groep Waddinxveen, hoopt vol gend jaar weer op iedereen te mogen rekenen. Tegelijk is een bepaalde veran dering in het gedrag van bur gers wel wenselijk, denkt hij. „Het accent ligt tegenwoordig vrij sterk op zaken als individu ele ontplooiing en consumptief gedrag. De zorg om het milieu scoort ook een stuk minder dan tien jaar geleden, zo bleek laatst uit een onderzoek. Mis schien gaat het hier om een soort golfbeweging, in de hand gewerkt door het economisch tij, maar het geeft toch te den ken. Een hernieuwde bewust making lijkt wel nodig. Je zou het gedrag dat je wilt bereiken ook met beloningen kunnen ondersteunen, bijvoorbeeld door het goedkoper maken van duurzame vormen van ener gie.” „In de praktijk is het denk ik zinvol om te beginnen met kleinschalige initiatieven op lo kaal niveau, initiatieven die in spelen op de interesse van mensen voor hun directe leef omgeving en die ook een zicht baar effect hebben. De insteek van het duurzaamheidsdebat, een dialoog tussen gemeente, maatschappelijke en levensbe schouwelijke organisaties en in dividuele burgers, lijkt mij wat dat betreft een juiste. De ge meente kan wel een stimule rende, voorwaardenscheppen de rol vervullen, maar zonder deelname van mensen en orga nisaties in de samenleving kom Bij de buren is de rente hoger. HYPOTHEEK In voor- en tegenspoed. De Hypotheekshop Dorpsstraat 202a Zevenhuizen -té) (0180)63 12 72 GOUDA - Een 38-jarige brom fietser uit Gouda heeft op vrij dag 13 oktober omstreeks 06.45 uur letsel opgelopen toen hij in botsing kwam met een 43-jarige bromfietser uit Waddinxveen. De twee reden over de Nieu we Gouwe Oostzijde in tegen overgestelde richting van el kaar toen bij een inhaalmanoeuvre van fietsers hun schouders elkaar raakten. De bromfietsers kwamen hier door ten val. Een 59-jarige fiet ser uit Gouda werd bij de val meegetrokken. De Goudse bromfietser is met letsel aan een been naar het Groene Hart Ziekenhuis over gebracht. WADDINXVEEN - Het is weer najaar en dat is voor mu ziekvereniging Concordia uit Waddinxveen het teken om weer een rommelmarkt te or ganiseren, een najaarsrommel- markt. Op zaterdag 21 oktober a.s„ zullen er diverse bruikbare arti kelen uitgestald liggen op tafels in de beide lokalen van het clubgebouw De Hoge Noot.Al le spullen worden van te voren goed uitgesorteerd, waardoor er per tafel de volgende artike len ten verkoop zullen liggen: elektrische apparaten (zoals computers, stereo’s, lampen, t.v. toestellen, pick-ups, radio’s e.d.), huishoudelijke spullen (kop en schotels, borden, be stek, glazen), bloempotten, va zen, boeken, spelletjes, puzzels, schilderijen, etc. Is men moe van al dat kijken en kopen dan kan men onder het genot van een kop koffie even uitrusten. Deze rommelmarkt wordt ge houden in het Clubgebouw De Hoge Noot aan de J.W Friso- weg nr. I te Waddinxveen. Aan vang rommelmarkt 08.00 uur tot 14.00 uur. ■I Ideaal voor het vormen van lKn®5n?mhaa9i“-*| *>50 Per stuk 1.95 W Aanbieding deze week geldig of zolang de voorraad strekt. Prinsen Schouw 1, 2394 CX ALPHEN A/D RIJN Telefoon (0172) 47 52 99, Fax (0172) 49 52 51 II vindt ons achter het BP station Kerk en Zanen. Socioloog J. den Draak, voorzitter van het Platform Ar moedebestrijding bekijkt het debat ‘Duurzame ontwik keling’ vanuit een sociale invalshoek. (Foto: Artistic Art/ Liesbeth van der Vis.) Het Waddinxveense bezoek luistert in de bibliotheek van de Tweede Kamer naar de uitleg van de bibliothecaris die in het kort iets over zijn werkzaamheden verteld. de keuzes die we nu maken op langere termijn hebben. Hoe gaan we bijvoorbeeld om met het milieu en met de schaarse grondstoffen? Wat zijn de con sequenties van bepaalde plan nen op het gebied van infrast ructuur of ruimtelijke ordening? Welke effecten heeft het gevoerde welzijnsbeleid op de langere duur? Uiteindelijk is alles wat we vandaag doen van invloed op de kwaliteit van de samenleving die we morgen hebben. „Het bevorderen van duurzame ontwikkeling is een complex onderwerp”, zegt Den Draak, „en de vraag is dan ook: waar begin je, wat is een prak tische aanpak? Je kunt vanach ter de groene tafel misschien wel een of andere grootschali ge campagne lanceren, maar het is de vraag wat je daar mee bereikt. Veel staat en valt met de inzet van maatschappelijke organisaties en van burgers zelf. Duurzaamheid vraagt een breed draagvlak.” Den Draak vindt een goed en rechtvaardig sociaal beleid daarom een basisvoorwaarde. „De zorg voor onze omgeving en voor onze toekomst vereist betrokken burgers. Mensen die zich in een maatschappelijk iso lement bevinden, die nauwelijks deelhebben aan de samenle ving, zul je hier niet snel warm voor krijgen. In zo’n situatie kij ken mensen vaak niet verder dan de eigen achtertuin. Sociale activering is voor het Armoe- deplatform natuurlijk een heel belangrijk thema. Ook bij ar moede zie je vaak een nauw verband met een gebrek aan sociale binding, het is zelden al leen een kwestie van een laag inkomen.” MOERKAPELLE - De bewo nerscommissie Moerkapelle nodigt iedereen hierbij uit voor de jaarlijkse bewonersavond. Deze vergadering wordt ge houden op woensdag 25 okto ber in een van de zalen van dorpshuis Op Moerte Moerka pelle. De zaal gaat open om 19.30 uur waar een kopje kof fie klaar staat. Aanvang van de vergadering is 20.00 uur. Voor deze avond heeft de commissie wethouder M. Zijderhand en van Woonpartners wooncon- sulent Mw. C.Casteleyn uitge nodigd. Het thema: Huisvesting Moerkapelle met name voor jongeren, dit naar aanleiding van een eerder gehouden en quête. De commissie rekent op een grote opkomst. DE SHOP U'? I 1 I W 1 X'- Er*4 8 i

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 29