Groene Hart Ziekenhuis start Avondpoli Van tandenborstel tot tent TTV Kwiek struikelt over Gouda Drukkerij Wolters gaat met zijn tijd mee Rommelmarkt Concordia chirurgen ■I Kinderactiviteiten in herfstvakantie Boze Gerts zorgt voor snel besluit Inloop- middag voor diabeten Dag van het Oor Mantelzorg- café J f I Randstad Kampeer sport bestaat 35 jaar Fiets reparatie bij VU Gouda De Klup zoekt vrijwilligers WADDINXVEEN - De Klup organiseert activiteiten voor mensen met een verstandelijke handicap in regio Midden-Hol- land. Wekelijks bezoeken zo’n 400 deelnemers De Klup. Bij het deelnemen aan de activitei ten moeten de bezoekers be geleid worden. Dit is een deel van de taak van vrijwilligers. Daarnaast verzorgen de vrijwil- Igers de activiteit en voeren zij die uit. De Klup begeleidt de vrijwilligers, geeft informatie en zorgt dat de vrijwilligers hun taken op een goede manier kunnen uitvoeren. Zonder vrij willigers geen Klup. Vrijwilli gerswerk kost minder tijd dan mensen denken. Een dagdeel per week waar men een hoop plezier en gezelligheid voor te rugkrijgt. Er zijn een aantal acti viteiten waar De Klup ernstig uitbreiding van het vrijwilligers- aantal nodig heeft. Op zondag middag in de Kluphoeve, een rustige soosactiviteit. Ook op zondagmiddag is er een nood druftig Klup in Waddinxveen. Deze is eens per twee weken. Op maandagmiddag zoekt De Klup een chauffeur die mini maal 5 jaar zijn rijbewijs heeft. Taak is deelnemers van en naar De Klup te brengen. Op woensdagmiddag heeft De Klup twee activiteiten waar ze stevige, enthousiaste vrijwilli gers voor kunnen gebruiken. Als eerste de Kinderklup van 12.00-15.00 uur. De kinderen vermaken zich op De Klup met spel, speurtochten, spannende verhalen toneel, muziek en noem maar op. Later op de middag 13.30-16.00 uur be zoekt een groep oudere deel nemers het Trefcentrum in de stad. PAGINA 31 WOENSDAG 18 OKTOBER 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Kerstkaarten Geen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ontvangen? Bel 0182 - 63 03 32 I f B Bij Randstad Kampeersport is alles te vinden voor de enthousiaste kampeerder. (Foto: Sjaak Noteboom.) Eigenaar J. Wolters in zijn zojuist verbouwde drukkerij. WADDINXVEEN - Het eerste seniorenteam van tafeltennis vereniging Kwiek heeft de thuiswedstrijd tegen Gouda-1 met 3-7 verloren. Kwiek, dat na de 9-I winst vorige week op het Rotterdamse Xerxes opti mistisch aan de wedstrijd be gon, moest al snel inzien dat het verjongde Gouda te sterk was. Ronald Verboon,Wim van Wageningen en Cees Vos kwa men alle drie niet verder dan één winstpartij. Hiermee sluit Kwiek de eerste competitie- helft af met een vierde plaats en verstevigt Gouda z’n koppo- Eind oktober en de maand november is de periode waar in de bedrijven weer kerst kaarten uitkiezen en laten drukken. Drukkerij Wolters heeft ook nu weer een prach tige collectie binnengekregen. Ook dit jaar weer kunt u als bedrijf een goed doel steunen. De daarvoor bestemde kaar ten zijn bij Drukkerij Wolters te bestellen. U bent aan de Staringlaan ie dere werkdag welkom. Ook GOUDA - In het patiënten servicebureau op de Jozef- lokatie van het Groene Hart Ziekenhuis wordt op 25 oktober van 14.00 - 16.00 uur (elke 4e woens dag van de maand) een in- loopmiddag gehouden door de Diabetesvereniging Ne derland, de patiëntenvereni ging van mensen met diabe tes. Hier kunt u praten met lotgenoten en terecht voor informatie over diabetes. fractievoorzitter Stoffers deed hakkelend nog wel een poging die echter zijn doel voorbij vloog. Gerts hierop tegenover de commissie: „Dit is zo’n simpel voorstel, zeg of je het wilt of niet! Ik krijg het idee dat sommige partijen niet willen dat er meer vrouwen in de politiek komen.” Daarmee wees ze zonder de naam te noemen de PCW aan als schuldige van het traineren van de zaak. Deze ging echter, met de rest van de commissie, akkoord met een speciale column in de gemeenteru- briek om vrouwen politiek geïnteresseerd te krijgen zo dat bij de verkiezingen van 2002 meer vrouwen op de stemlijst staan. voor ieder type kampeerder wat wils. Op tentgebied, van een heel eenvoudig trekkerstentje tot een grote zes per- soonsbungalowtent, maar ook op het ge bied van kleding, rugzakken en accessoi res als messen, gasbranders, stoelen, schoeisel etc. „Er zit een groot verschil tussen de diverse kampeerders. Er zijn mensen die alle luxe willen hebben en drie weken niet van hun camping afko men en er zijn de sobere kampeerders die bij wijze van spreken hun tandenbor stel in tweeën zagen om zo min mogelijk ruimte te verspillen”, aldus Stigter. Dat laatste is overigens niet meer nodig want zelfs daar is aan gedacht: een tandenbor stel in delen uitneembaar. „Het aantal vernieuwingen neemt een enorme vlucht en wij verkopen dat allemaal. Alleen voor de echte bergbeklimmers hebben we weinig in huis. Maar voor stevige berg- wandelaars en alles er onder kunnen we in iedere vraag voldoen”, zegt de jubilaris stellig. Randstad Kampeersport is geopend op dinsdag t/m vrijdag van 09.00 tot 18.00 uur en op zaterdag van 09.30 tot 16.30. De winkel is ook te vinden op internet: www.randstadtent.com op de zaterdagmorgen tot 12.00 uur staat de deur voor iedereen, wel of geen klant, open. Het telefoonnummer van de drukkerij is 0I82- 63I0I0. WADDINXVEEN - Al weer bijna tien jaar geleden vestig de zich aan de Staringlaan in Waddinxveen-noord op indus trieterrein De Staring Druk kerij Wolters. Als kleine slag vaardige drukkerij, die aangaf service en openheid naar de klanten hoog in het vaandel te hebben staan, ging eigenaar J. Wolters aan de slag. Meer en meer klanten kwa men er. En velen bleven. Meer nog, klanten werd relaties. Om deze relaties nog beter te bedienen werd er in de loop van jaren geïnvesteerd in gra fische machines en compu ters. Het relatief wat eenvou dige drukwerk uit de begintijd wordt nog steeds vervaardigd, maar ook veel meerkleuren- drukwerk gaat nu vanuit de Staringlaan naar relaties in Waddinxveen plaatsen daar omheen. Wolters verklaart: „Wat bijna tien jaar geleden de slogan was - service en openheid naar de klanten - is nu in 2000 nog steeds de motivatie om op dezelfde wijze door te gaan.” De behoefte naar kopieer werk, zowel zwart-wit, als kleurkopeën nam toe. Maar ook de steeds terugkerende vraag naar familiedrukwerk, zoals geboorte-, huwelijk- en jubileumkaarten, heeft gere sulteerd in een interne ver bouwing en aanpassing van de drukkerij. Aan de voorzijde is nu de af deling kopieën, verenigings- drukwerk en familiedrukwerk, terwijl achterin het bedrijf het handelsdrukwerk geprodu ceerd wordt. Wolters zegt dat de drukkerij doet wat u er van kunt verwachten; „Het bedrukken van papier.” Of dat bedrukken nu alleen in zwart of in verschillende kleuren ge beurt, bijna alle mogelijkheden zijn mede door de verbou wing aanwezig. sitie in de eerste klasse van de regionale competitie Holland- West. Kwiek-2 verloor in Haas trecht met 8-2 van TOP-2. Jac ques Brand en Rob Kappé gingen met winst overtuigend van start, maar daar bleef het bij. Adri Berckenkamp bleef met lege handen staan en TOP gaf geen partij meer uit handen. Voor Kwiek betekent het een afsluiting op de vierde plaats van de tweede klasse promotie van de afdeling Gouda. Kwjek-3 kon in Bodegraven te gen BOK-4 niet van de laatste plaats komen in klasse 2-degra- GOUDA - Op 28 oktober wordt weer de jaarlijkse Dag van het Oor georga- nieerd.Was vorig jaar het thema van deze dag ’pre ventie’, dit jaar is ’het genie tende oor’ het thema. Wat betekent het gehoorzintuig voor de communicatie tus sen mensen? Hoe belangrijk is het gehoor om te kunnen genieten van muziek? Een speciale Hoorkrant zal aan dit thema gewijd zijn.Ter gelegenheid van de Dag van het Oor zal tevens een Hoorkrant Extra verschij nen met informatie over hoorhulpmiddelen en ge hoorbeschermingsmiddelen. Op de Dag van het Oor or ganiseren circa 300 onder nemingen en organisaties een open dag. De open dag geeft de be zoeker de gelegenheid een kijkje te nemen achter de schermen van organisaties die actief zijn op het gebied van auditieve communicatie. Op zaterdag 28 oktober kunnen geïnteresseerden er van I0.00 tot 16.00 uur te recht. Alle deelnemende or ganisaties en ondernemin gen aan de open dag worden vermeld in de Hoorkranten en staan te vens vermeld op www.oor- akel.nl. Voor inlichtingen over de Dag van het Oor kunt u zich wenden tot de NWS Midden Holland, tel.OI 82- 519343, tel.0172-614815 of één van de deelnemende bedrijven. GOUDA - Per I oktober j.l. is de werkplek Chirurgie van het Groene Hart ziekenhuis in Gouda gestart met het houden van een polikliniek in de avonduren. Op maan dagavond van 17.00-19.00 uur kunnen patiënten bij een van de chirurgen terecht. Tijdens de avondpoli zijn ook medewerkers van de Röntgenafdeling en het Laboratori um aanwezig om röntgenfoto’s te maken en bloedonder zoeken te doen. WADDINXVEEN - Op dinsdag 24 en woensdag 25 oktober a.s. worden in buurtcentrum ’De Boog’ vakantie- activiteiten ge organiseerd voor kinderen van 4 t/m I I jaar. Het thema van de ze dagen is ‘Gertrusia ontdekt Fantastenland’. Twee dagen lang kunnen de kinderen genieten van de fantastische ontdekkin gen die het land te bieden heeft. Met behulp van activiteiten als sport, spel en natuurlijk veel mooie zelfgemaakte creaties be leven de kinderen de wonderlij ke sfeer van het land. De activi- WADDINXVEEN - Als je maar goed boos wordt kun nen sommige zaken best in een hoger tempo worden af gehandeld. Dat bleek vorige week tijdens de commissie ABZ toen CDA-fractievoor- zitter D. Gerts uit haar slof schoot toen haar stokpaard je, het onderwerp ’meer vrouwen in de politiek’ weer dreigde te worden uitgesteld. Haar initiatiefvoorstel da teert alweer van mei en daarna gebeurde er maar weinig. Zo weinig dat vorige week eigenlijk niemand meer wist waarover gesproken moest worden.Voorzitter Jonkman zei ’hulpeloos in het rond te kijken’. De andere commissieleden konden hem echter niet helpen, PvdA- WADDINXVEEN - Het is weer najaar en dat is voor muziek vereniging Concordia uit Wad dinxveen het teken om weer een rommelmarkt te organise ren. Op zaterdag 21 oktober a.s., zullen er diverse bruikbare artikelen uitgestald liggen op ta fels in de beide lokalen van het clubgebouw De Hoge Noot-AI- le spullen worden van te voren goed uitgesorteerd, waardoor er per tafel de volgende artike len ten verkoop zullen liggen; electrische apparaten (zoals computers, stereo’s, lampen, t.v. toestellen, pick-up’s, radio’s e.d.), huishoudelijke spullen (kop en schotels, borden, be stek, glazen), bloempotten, va zen, boeken, spelletjes, puzzels, schilderijen, etc. Is men moe van al dat kijken en kopen dan kan men onder het genot van een kop koffie even uitrusten. Deze rommelmarkt wordt ge houden in het Clubgebouw De Hoge Noot aan de J.W Friso- weg nr. I te Waddinxveen. Aan vang rommelmarkt 08.00 uur tot 13.00 uur. Wie nog enkele bruikbare artikelen in huis heeft staan kan deze afgeven in de Hoge Noot op de donderdag avond v.a. 19.00 uur of even bel len naar tel. nr. 0182 - 615 972. GOUDA - Op 31 oktober be gint de cursus ‘Hoe repareer ik zelf mijn fiets’. Deze cursus wordt gegeven op 4 dinsdag avonden van 19.00 tot 21.00 uur en kost 65,00. Het doel van deze cursus is leren hoe zelf de fiets te onderhouden en kleine reparaties te verrichten. Voor informatie: Kantoor van maandag t/m donderdag van 10.00-13.00 uur, Olympiade- plein 2 of tel. 524 540. Voor patiënten die overdag be zet zijn biedt de avondpoli uit komst. Na een maand proef draaien zijn de eerste reacties positief. De dermatologen en internisten van het ziekenhuis houden al langer avondpoli’s. Naast de avondpoli zijn de chi- rugen gestart met een aantal nieuwe poli’s voor specifieke behandelingen of controle, na melijk een gipspoli, een gips- controlepoli, een wondjëspoli en een verpleegkundige poli. Tijdens de gipspoli wordt de patiënt op één plek geholpen door de trauma-assistent (arts assistent) of door de chirurg. De behandeling, controle en beoordeling van de röntgenfo to vindt plaats in de gipskamer. Hierdoor hoeft de patiënt dus niet meer drie keer in een wachtkamer te zitten. Tijdens de gipscontrolepoli worden de patiënten gezien die twee we ken na een gipsbehandeling te rugkomen voro controle. De wondjëspoli is voor controle van patiënten met eenvoudige verwondingen die al op de SEH zijn geweest. Ook worden hier patiënten gezien voor controle na een kleine ingreep of een voudige botbreuken zonder gips. Beide poli’s worden ge houden door de trauma-assis tent van het ziekenhuis. Ook heeft de werkplek Chirurgie sinds kort een verpleegkundige poli. Deze polit is voor mensen met wonden die langdurig be handeld moeten worden. De teiten in het buurtcentrum, aan de C. Huygenslaan 2, beginnen op beide dagen om 10. 30 uur en lopen door tot 15.00 uur. Het is de bedoeling dat de kin deren zelf een lunchpakketje meebrengen. De kosten voor deelname bedragen 3,00 per kind per dag. Mensen die inte resse hebben voor vrijwilligers werk tijdens deze activiteiten of meer informatie willen, kunnen op maandag- of woensdagmor gen contact opnemen met Ast rid deWeerd in ’De Boog’, tele foon (0182) - 616 860. datie. Martin van Klink was weliswaar de sterkste man en bleef als enige speler ongesla gen, Paul Bijvoets kon slechts één partij winnen terwijl Hans van der Drift zonder winst bleef. Het eerste team van de jeugd ging afgelopen zaterdag op be zoek bij Pijnacker-I. Danny Ver meulen, Jaap Cammeraat en Kevin van der Voort speelden een spannende wedstrijd, waar bij de helft van de partijen in drie games werd beslist. Met 9- I werd gewonnen, Danny en Kevin bleven ongeslagen, Jaap GOUDA - Het Steunpunt Mantelzorg organiseert op vrijdag 20 oktober tussen 10.00 en 12.00 uur het mantelzorgcafé. Mensen die zorgen voor een naaste met een ziekte of handicap, hebben hier de mogelijk heid om elkaar te ontmoe- ten. Mantelzorgers kunnen zo hun verhaal bij elkaar kwijt, elkaar steun geven en kunnen er even uit zijn in een gezellige omgeving. De koffie is gratis. Het doel van deze bijeen komst is het bieden van een plek aan mantelzorgers waar zij elkaar ondersteu ning kunnen bieden, waarbij lotgenotenervaringen en in formatie uitgewisseld kun nen worden, onder begelei ding van een deskundige. De bijeenkomsten worden iedere derde vrijdag van de maand gehouden en vinden plaats in café Résistance, bij het Verzetsmuseum in Gouda,Turfmarkt 30. Aan melden is niet nodig.Voor vragen: Steunpunt Mantel zorg. De balie vindt u in de Thuiszorgwinkel-meditheek, Boelekade I te Gouda en is open op werkdagen tussen 9.00 en 16.00 uur, ’s maan dags tussen 13.30 en 17.00 uur, tel.0182-594658. WADDINXVEEN - Weinig Waddinxve- ners zullen het weten, maar de rest van het land en zelfs het buitenland des te meer: het Gouwedorp heeft dé produ cent van tenten in het topsegment bin nen haar grenzen. Randstad Kampeer sport maakt een eigen lijn sinds 1965. In de loop der jaren is er alleen een winkel in kleding en accessoires bijgekomen en is het product veranderd van vouw- en doeken. Waar andere fabrikanten één, hooguit twee, jaar garantie geven, biedt Randstad vijf jaar zekerheid voor de klant. Te samen met een eerlijk advies en een grote keuze biedt dat zoveel ver trouwen dat er zelfs mensen van over de grens in Waddinxveen een tent uit ko men zoeken. „Er komen Duitsers, Belgen en zelfs Fransen”, aldus Stigter. Zijn ten ten worden weliswaar in heel Nederland verkocht maar niet ieder type is bij de dealers op voor raad zodat klanten toch naar Wad dinxveen komen. „De mensen weten ons te vinden door de vakantie. Mond op mond reclame. Mensen op een camping wisselen erva ringen uit, praten graag met elkaar en zo worden wij bekender”, legt de jubilaris uit. Niet zonder trots vertelt Stigter dan ook dat zijn bedrijf over de grens aan het kijken is. „Met de steeds beter op el kaar aansluitende Europese regelgeving wordt het wat gemakkelijker. Wellicht dat we op termijn een winkel in bijvoorbeeld Duitsland gaan openen.” De winkel aan de Mercuriusweg biedt ene week wordt de wond ge controleerd en behandeld door de verpleegkundige en de ande re week door de specialist. Daarnaast start Chirurgie met een waarneempoli. Deze vindt plaats wanneer een chirurg op vakantie is. De patiënten die in die periode gezien moeten worden, kunnen dan terecht op die extra waarneempoli die ge houden wordt door een van de aanwezige chirurgen. De nieuwe poli’s zijn bedoeld om de service aan de patiënt te verbeteren. Patiënten hoeven minder lang te wachten en worden op één plek gezien.Te vens lossen de nieuwe poli’s het probleem op van overvolle spreekuren. Om de toegangstij- den niet te lang maken, werden de poli’s overgeboekt waar door er minder tijd per patiënt beschikbaar is. Door de polikli nische uitbreiding is er meer tijd voor patiënten. Met de ex tra avondpoli en waarneempoli is gestart om de lange toe- gangstijden en de uitloop van het spreekuur te verkorten. Deze zijn ontstaan vanwege de toenemende zorgvraag en het tekort aan algemeen chirurgen. Het GHZ hoopt met het be loofde extra geld van minister Borst specialisten te kunnen aantrekken. De eerste drie maanden zijn bedoeld als proef. Na een eva luatie moet duidelijk worden of de patiënt tevreden is over de avondpoli. voortenten naar piramidetenten. De meeste tenten worden tegen woordig in de lage lonenlanden ge maakt omdat het product er simpelweg goedkoper kan worden gefabriceerd. Dat Randstad zich in Nederland heeft kunnen handhaven komt door het zich toeleggen op kwaliteit. „Wij maken onze tenten van katoen dat een stevig materiaal is, in een piramideontwerp. Daar zijn weinig stokken voor nodig en dat maakt het op zetten gemakkelijker. Bovendien wordt het grondzeil uit één stuk gemaakt zodat het beter waterdicht blijft. De prijs is ho ger maar wij bieden wel topkwaliteit”, doet Jan Stigter de succesformule uit de Voor meer informatie kun je terecht bij De Klup, Bloemen- daalseweg 68 in Gouda. Je kunt De Klup ook telefonisch berei ken: 0182-527566. Vraag naar Sjakkelien Betlem of Bas Kop pers. De Klup is te bereiken op werkdagen tussen 09.00 en 17.00 uur. won twee partijen. Het dubbel spel was eveneens voor Kwiek, dat het goed doet in de 2e klas se van de regionale competitie Holland-West. Zij staan, kort achter het Zoetermeerse Ta- verzo, op de tweede plaats. Kwiek-2 ging, in de derde klas se, op bezoek bij koploper Reeuwijk-2. Dat Reeuwijk te recht koploper is bleek uit de eindstand, 8-2. Jafeth Bekx en Cedric Gütz wonnen beiden een enkelspel, Bart Meuwen kon niet winnen en Kwiek blijft vooralsnog op een tweede plaats steken. ga

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 31