Waddinxveense hockeysters missen routine Heren Gouwestaete winnen Eerste verlies Data General I Hevige strijd clubkampioenschap Flyers heren I strijdend ten onder Jesse van Elteren 5e op NK Rapidschaak I M T M r j, de k 1 WSE verrast Uitslagen Sjoelen Van Haastert negentiende W’VEEN/GOUDA - Cor- rien van Haastert eindigde in de wegwed-strijd van het WK voor junioren op de negentiende plaats. De wiel- renster uit Waddinxveen, lid van het Goudse Excelsior, zag een viertal al in het be gin van de wedstrijd ont snappen. In de achtervolgen de groep met de vier Nederlandse deelneemsters deed Van Haastert kopwerk, maar slaagde er niet in het gat te dichten. De Britse Ni cole Cook won de rit over zeventig kilometer in I uur, 49 minuten en 2 sec. voor de Poolse Magdalena Sad- lecka en Haal Patch uit Ca nada. De Nederlandse Fre derika van der Wiel eindigde als tiende op 58 seconden achterstand en Corrien van Haastert als negentiende op 2.32. Smurfenvoet- met zege Regionale media bij Coenecoop- loop bal bij WSE .östrjy^ J] Geen Improviseren Aanvulling Clinic Tegendoelpunten i WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ontvangen? Bel 0182 - 63 03 32 1 WOENSDAG 18 OKTOBER 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 39 (Foto: Artistic Art! Liesbeth van der Vis.) V v V De Kempvis probeerden alleen nog met fysieke provocatie de Martin Vinck en tegen de als eerste geplaatste Moosa Azad- manesh. Het wordt dit seizoen dus im proviseren en snel leren bij de Waddinxveense club. Een licht puntje was dat het in de twee de helft beter ging. Weliswaar scoorde Hoekse Waard nog vier keer, maar ook de thuis club produceerde twee treffers door Evelien Kodde en Manon van Kessel. Swiebel: „Als we in het begin niet meteen vijf goals tegen hadden gekregen was het meer een wedstrijd geworden. Hopelijk weten we volgende keer meer kansen te scheppen en krijgen we er minder te gen”. opzicht aan wennen. De derde klasse is toch al fysiek sterker dan de vierde klasse. En als je dan nog een aantal speelsters bent kwijt geraakt wordt het helemaal moeilijk. Elk jaar mis sen we wel speelsters die gaan studeren. Normaal kunnen we dat opvul len met meisjes die van de A-ju- nioren over komen. Het be stuur wilde het A-juniorenteam echter intact laten. De reden is dat de speelsters in de jeugd- competitie meer leren. Een voordeel is dat onze coach Niels Swiebel ook de A-junio- ren onder zijn hoede heeft. Hij kent dus de meisjes die zon dags bij ons meedoen. Wij ge ven de moed niet op en hopen binnenkort op de eerste over winning”. Dat laatste is heel goed moge lijk want een blik op de ranglijst leert dat de dames van Spirit en De IJssel er ook niet veel van bakken. Beide clubs hadden tot zondag drie punten. Het Nieu- Bruijn. Kees Asscheman had van het rookverbod geen hin der: Joël de Roodt werd inge rekend. Mourad Boussaid kreeg een nul van Huib de Bruin, maar speelt beter dan in het begin. Frido Ritter kwam tegen Herman van Offeren op remi se: beiden meenden, dat ze tevreden mochten zijn. Hans van Offeren peuzelde twee pionnen van Herman Verwaal op en vervolgens de hele par tij. Kees Klaassen leverde een hard gevecht tegen Albert Prins en ging strijdend ten onder. Jan Kraijesteijn beoefende te gen Ryan den Drijver het "kleine jongetjes meppen": punt voor Jan. Stand aan de kop, met geringe onderlinge verschillen: I.Jansen,2. N.Dannis, 3.Van Putten, 4.Van Woudenberg, S.W.hennink, 6. Ellers, 7. H. de Roodt, 8.Van Nieukerke, 9.Van der Born, 10. R.Dannis speelwijze van de ploeg uit Ze venhuizen. De service had daarom minder effect, ook niet omdat deze door de meeste speelsters met minder risico werd geslagen. Aanvallend kon Data General nog goed meeko men, maar blokkerend en ver dedigend vielen er steeds meer gaten. Ondanks time-outs en wissels door coach Visser ging deze set uiteindelijk met 25-15 verloren. De speelsters van Data Gener al beseften dat ze het initiatief weer moesten nemen. Tot 12- 12 gingen de ploegen in de 3e set gelijk op. Zowel Bijl als Knap zochten met gevarieerde spelverdeling naar gaten in de solide verdediging van de te genstander. Echter vooral door eigen fouten in aanval en verde diging verloor Data General de aansluiting en zag het de set- winst met 25-20 naar de ploeg uit Ootmarsum gaan. In de 4e set liep Data General achter de feiten aan. Door WADDINXVEEN - De voetbalclub WSE verraste in de uitwedstrijd tegen Voor schoten met een 2-3 over winning. Terwijl deWaddinx- veners, die soms met de rug tegen de muur stonden, de kansen goed benutten liet de thuisclub er teveel liggen. Na een snelle 1-0 scoorde Sander van Dijk vlak voor rust de gelijkmaker. Een kwartier na de pauze werd het 2-1 waarna tien minuten voor tijd Fouad Belkadi de gelijkmaker liet aantekenen. Robert Horsman scoorde twee minuten later de win nende goal voor WSE: 2-3. Komend weekeinde is een inhaalweekeinde. Over an derhalve week komt Soccer Boys in Waddinxveen op be zoek. Groeneweg verloor met 0-2 van Teylingen. Wad dinxveen was vrij. Be Fair kwam op eigen veld tegen PKC’85 niet verder dan 0-0. De Waddinxveners hebben alleen Floreant en het zwakke Oudewater on der zich. Moerkapelle liet in de uitwedstrijd tegen CVC Reeuwijk de kansen op een flinke voorsprong liggen. Uit een vrije schop gaf Rob van Leeuwen Moerkapelle de leiding, maar binnen drie mi nuten scoorde Jille Kamme- raat tegen. Vlak voor de rust gafVan Leeuwen Danny Pols een niet te missen kans. Pols schoot echter naast. Na de rust had Van Leeuwen op nieuw uit een vrije trap suc ces. Daarna bleek dat de verdediging van Moerkapelle in het centrale deel op nieuw kwetsbaar was. Pa trick Burger profiteerde van een verdedigingsfout: 2-2. WADDINXVEEN - Op de clubavond speelde het vierde tegen het derde achttal van Het Zwarte Paard uit Schie dam. Na een spannende strijd wonnen de gasten met een punt verschil: vier partijen ge wonnen, drie verloren en een gelijk spel. De volgende avond speelde het eerste een uit wedstrijd in Rotterdam tegen een achttal van NRSG - Wil helm Steinitz. MetWim van Os van het derde als invaller behaalde het eerste een klei ne overwinning: drie gelijke spellen, drie overwinningen, twee nederlagen. Inmiddels is de strijd om het clubkampioenschap in alle he vigheid ontbrand. Hans van Woudenberg, de uittredende kampioen heeft tot nu toe sterke tegenstanders gehad, maar is ongeslagen. Ditmaal maakte hij remise tegen Wim Hennink. Peter van der Belt had al wel veel partijen ge wonnen, maar nog niet tegen de grote jongens. Hij zette Jan van der Born met wit vanaf het begin onder druk en won een pion, maar in het eindspel kwam er geen winnende doorbraak. Ronald Dannis be gon met zwart met een pro vocatie: h6 als eerste zet is bedoeld om de tegenstander, Mark van Putten, tot dolzin nigheid uit te lokken. In een moeilijk hanteerbare stelling verslikte Ronald zich en le verde de koning in. Peter de Louw werd vakbekwaam in gerekend door Nico Dannis. Barthold Jansen had in het duel tegen Ton Kuiper van het tweede net iets meer greep op de afloop: punt voor Bart hold. Arie Kardol leverde ander maal het bewijs, dat Jaap Smit de Stonewall te passief speelt. Wim van Os won tegen Kees Alblas gauw een toren en hield zijn voordeel vast.Theo Goor profiteerde van een openingsfout van Marco de WADDINXVEEN - Er is veel belangstelling voor de 12e Coenecooploop die a.s. zaterdag wordt georga niseerd. Zowel Radio West als TV West zijn om 14.35 van de partij wanneer het hoofdnummer, de tien kilo meter wedstrijdloop van start gaat. Radio West zendt live uit, terwijl TV West op zaterdag- en/of zondagavond de hoogte punten van de Coenecoop loop laat zien. Vanaf een motor wordt het spektakel gefilmd. en. Ook in Eindhoven werd weer menige partij beslist door de klok. Onder de 600 deelne mers kwamen er vier uit Moer kapelle. Michiel Rensen, Kevin Bakker, Ron Droog en Jesse van Elteren deden hun uiterste best om zoveel mogelijk punten te behalen in hun geboortejaar. Dat de tegenstand groot was, spreekt voor zich. Michiel, Kevin en Ron eindigden WADDINXVEEN - De stand van de Waddinxveen se sjoelers ziet er als volgt uit: klasse A: IKees Kui pers 140.800, 2. Dirk Jan van Drunen 138.133, 3. Jan Kersbergen 138.067,4. André van Gemeren 137.500, 5.Tine Valenkamp 136.733. Klasse B: IPeter van Leeu wen 129.400, klasse C: I C. Endeveld 118.450, klasse D: I.Wim Slingerland sr. 109.267 punten. Het aantal tegendoelpunten zit ook aanvoerster Eline Groot dwars. „Vorig seizoen hebben we in het hele seizoen acht doelpunten tegen gekregen. Een zelfde aantal krijgen we nu bijna per wedstrijd tegen. Daar moeten we vooral in geestelijk Door Bert Hertog WADDINXVEEN - De Waddinxveense hockeysters wer den in het vorige seizoen na een spannende strijd met Nieuwkoop kampioen in de vierde klasse en keerden daarmee terug in de derde klasse. In de derde klasse A vergaat het het eerste damesteam van de hockeyclub Waddinxveen minder goed. Na zes wedstrijden staat het jonge team van coach Niels Swiebel puntloos op de laat ste plaats. ste periode. De Kempvis wilde de overwinning zeker niet ca deau geven en probeerde vanaf de tweede periode met zeer veel fysieke kracht het spel van de Gouwestaeteheren danig te ontregelen. In de tweede perio de liepen de heren uit naar een 8-5 voorsprong door doelpun ten van Remko Overdam (2x), Jaco de Jong, Jeroen van Tol, Mark Mommers en Myk Mid dendorp. Ondanks de vele overtal-situaties hadden de he ren moeite om echt afstand te nemen van De Kempvis. Vanaf de derde periode was het bij De Kempvis gedaan met het Op zaterdag 21 oktober houdt de hockeyclub Waddinxveen van 13.15 tot 16 uur open dag. Er is een clinic, die ook voor jeugd die (nog) geen lid is van de hockeyclub Waddinxveen, toegankelijk is. Voor de Rabo- Gouwestroom-hockeyclinic zal een hockey-international, die ook aan de Olympische Spelen heeft deelgenomen, aanwezig zijn. Tussen 14.30 en 16 uur kan men zich met de Champions Trophy laten fotograferen. De genen die zaterdag lid worden van de HCW krijgen vijftig pro cent korting op het inschrijf geld. ploeg van Gouwestaete te ont regelen; dit echter zonder suc ces. In de derde periode liep de voorsprong van Gouwestaete uit naar I 1-6 door doelpunten van Myk Middendorp, Mark Mommers en Jaco de Jong. In de vierde periode was het over met de ploeg uit Spijkenisse en was het Gouwestaete dat een voudig uitliep naar een ruime overwinning. Via Jaco de Jong (2x), Rodi Visser en Myk Mid dendorp werd het uiteindelijk 15-6. De ruime overwinning maakte het onnodige verlies te gen Katwijk enigszins goed. Heren 2 daarentegen moest aantreden tegen DWT 2 in Haarlem. Na een zeer flitsende start kenden de heren halver wege de wedstrijd door doel- WADDINXVEEN - Na een geslaagde eerste Smurfen voetbal 2000 is WSE al weer op weg naar de twee de zaterdagochtend waarop 3,4 en 5 jarige jongens en meisjes kennis kunnen ma ken met WSE en de voet balsport. De datum: zater dag 21 oktober. Een leuke en speelse manier van ken nismaking met voetbal, ge tuige de opkomst de eerste keer dit seizoen. Een kleine 30 kinderen uit Waddinx veen, Boskoop en Gouda (een ’internationaal’ deelne mersveld derhalve) kregen onder toezicht van (groot)ouders en kennissen een uur lang voetballes van WSE-I speler Thijs van der Voort en zijn assistenten Moniek Kester (smurfin), Nabiel Kalai (lolsmurf) en Bianca v/d Hoek. Een heuse warming-up, een tikspelletje, afronden op het grote doel, een technisch parcourtje en een wedstrijd tegen elkaar waren de ingrediënten. Met naderhand een glas limona de, een zakje snoep en een presentje voor deze kanjers. Dezelfde ingrediënten bie den wij weer op de 2e Smurfenvoetbaldag op za terdag 21 oktober. Vanaf 11.00 uur is weer iedereen op het veld paraat om er een leuk uurtje van te ma ken. Kinderen en ouders worden verzocht zich om 10.45 uur bij WSE te zijn. Voor informatie: H. Smak man: 06-28802395. ZEVENHUIZEN - In de Ie set in de uitwedstrijd tegen Set Up behoefde coach Visser geen ti me-outs te nemen, zijn team speelde geheel volgens de tevo ren opgemaakte analyse van de tegenstander en wist door ge varieerde services de passers van de tegenpartij te ontrege len. Door de solide passing van den Butter en van der Maat kon de spelverdeelster op maat wor den bediend. De eigen aanval was effectief met name de bui ten- en 3-meter aanval van Lu- cassen scoorde regelmatig. Dankzij attente blokkering van Brandenburg en Van der Meer werden de aanvalsslagen van Set Up regelmatig gestopt of voldoene afgeremd om in het achterveld verwerkt te kunnen worden. Data General won de set met 19-25 en had daarmee één wedstrijdpunt veilig ge steld. Set Up is echter een ge routineerde ploeg en zij stelde zich in de 2e set beter in op de tand gezet. In de tweede helft ging een geheel ander team van start en toen ontstond er ook een goede wedstrijd .van twee gelijkwaardige teams. Maar het opgelopen verschil van de eerste helft werd niet meer 44 voor Jumpers. Topscoorder: Anita van Unen met 15 punten. Jongens Junioren I speelde een goede wedstrijd tegen The Afgelopen zondag werd de thuis wedstrijd in het sport- park De Sniep tegen Hoekse Waard, dat na het Schiedamse Pollux op de twee de plaats staat, met 3-12 verloren. Voordat de Waddinx veense hockeysters goed besef ten dat de wedstrijd was be gonnen stonden zij achter met 0-3. Verdedigingsfouten lever den daarna een 0-8 score op. beleid bij de club”. Eerst daarna kreeg Waddinx veen uitzicht op een doelpunt maar Pamela van Kessel miste in vrije positie. Na een half uur lukte het wel en scoorde Leonie Dunselman nadat zij eerst op de keepster van Hoekse Waard was gestuit voor 1-8. Dat werd ook de ruststand omdat doelvrouwe Sanne Glaser enkele prima red dingen verrichtte. een wat mindere periode van Flyers een 34-45 voorsprong nemen. De tweede helft ging gelijk op, met twee teams die goed bas ketball speelden. Doordat de teams aan elkaar gewaagd wa ren lukte het Flyers niet de achterstand opgelopen in de eerste helft geheel goed te ma ken. Uitslag 66-75. Topscoor der: Sebastiaan Overdam met 28 punten. Dames 2 redde het niet tegen Leiden. De eerste helft ging ge- hobbel. In voorgaande lijk op (ruststand 14-16), maar in de tweede helft bleek toch, dat Leiden iets meer power in het spel had. Uitslag 34-44. Topscoorder: Jeanet Deeleman met 16 punten. W’VEEN/ BOSKOOP - Afgelo pen zaterdag speelde Gouwe staete uitwedstrijden. Heren I moest aantreden tegen De Kempvis in Spijkenisse en won overtuigend met 15-6. Heren 2 wist DWT 2 te verrassen en won in Haarlem met 8-6. Het onnodige verlies vorige week tegen Katwijk zat de he ren van Z&PC Gouwestaete erg dwars. De heren begonnen dan ook zeer geconcentreerd aan de wedstrijd tegen De Kempvis. Vorig seizoen lieten de heren zich in hetzelfde zwembad nog verrassen door met een gelijkspel de wedstrijd te beëindigen. Myk Middendorp waterpolospel. De achterstand en Mark Mommers openden de werd groter en de heren van score en zetten hun ploeg op een 2-1 voorsprong in de eer- pers uit Katwijk. Dames I verl oor in de eerste helft de uit wedstrijd in Den Haag tegen Jumpers. Verlies was er ook voor ren I, Jongens Kadetten I. ste minuut werd de stand ge- Winst werd geboekt door Jon- lijk.The Jump echter had in het gens Adspiranten 3 en Jongens eindsignaal een noodschot, dat nog doel trof ook en zo namen zij de winstpunten mee naar huis. Uitslag 67-70. Topscoor der: Martij n Hageman met 25 punten. De beste wedstrijd van het weekend was die tussen Jon gens Kadetten I en Jumpers. Beide teams behoren tot de top van kern Den Haag. Flyers startte goed en nam een voor sprong, maar Jumpers kreeg het één of twee spelers. Het grote spelletje door en kon dankzij lengteoverwicht van Grasshop pers legde meer gewicht in de schaal, waardoor elke rebound wel in de handen kwam van de tegenstander. De ruststand werd 25-36. In de tweede helft hield Flyers deze achterstand tot de zeventiende minuut in tact, maar hierna was de kracht weg en konden de Katwijkers nog verder uitlopen. Uitslag 51 - 74. Topscoorder: Al Diouf met 11 punten. Bij Dames I wordt de eerste helft steeds meer een niet te nemen wedstrijden was de start van de wedstrijd steeds moeizaam. Ook in den Haag tegen Jum pers gebeurde hetzelfde. De eerste helft liep niet en Fly ers werd op een 39-15 achters- Jongens Adspiranten 3 hield de eer van Flyers hoog en won wel de wedstrijd tegen Springers. Flyers was duidelijk de betere ploeg en had geen enkele moei te met de tegenstander. Vooral in de tweede helft werd er goed gescoord. Uitslag 61-20. goed gemaakt. Uitslag 68- Topscoorder: Coen Landheer met 16 punten. A.s. vrijdagavond 20 oktober in de Duikelaar om 21.00 uur Jon gens Junioren I tegen Zoebas. De Waddinxveense hockeysters zijn enkele speelsters kwijt geraakt en hebben het daardoor moeilijk in de der de klasse. Sanne Glaser en Leonie Dun selman zijn met aanvoerster Eline Groot, Marlies Mulder en Pamela van Kessel de enigen die zijn overgebleven van het succesvolle team van vorig sei zoen. De zusjes Marieke en Charlotte Kodde vertrokken naar tweedeklasser Ring Pass in Delft en Madelein Hofmeister, Floor Vlemmix en Georgina Earl vertrokken wegens studie naar elders. De aanvulling moet vooral komen vanuit de jeugd. Tegen Hoekse Waard had coach Niels Swiebel vier A- punten van Johan Sloof, Mathijs Moerings.Axel Russcher, Hugo- Cees Boonstoppel, Leon Groen en Jos van den Dool een ongekende voorsprong van 6-1 In de derde periode leek het even helemaal mis te gaan en kwamen de DWT-ers terug naar 6-4. Uiteindelijk waren het Axel Russcher en Mathijs Moe- rings die de eindstand op 8-6 bepaalden. Aanstaande zaterdag speelt Gouwestaete thuiswedstrijden in Gouwebad ’De Sniep’. Heren I bijt het spits of om 18.00 uur tegen Rotterdam I. Dames 2 moet om 18.45 uur aantreden tegen NVA/HHC I. Heren 2 sluit om 19.30 uur de avond af met een wedstrijd tegen LZ 1886 3. Mini's 2. Heren I streed met volle over gave tegen Grasshoppers, maar het grote lengteoverwicht van de bezoekers verhinderde dat Flyers de eerste winst kon pak ken. De Waddinxveense heren speelden als team een goede wedstrijd. Het pluspunt van de ze wedstrijd was, dat alle spe lers bijdroegen in de score en dat dit niet afhankelijk was van scherp diagonaal serveren wist Set Up libero den Butter te ontwijken en werden de pas- ser/loopsters onder druk gezet en vrijwel uitgeschakeld voor de aanval. Data General daarentegen had nauwelijks meer servicedruk en zag vrijwel alle services door de libero van de tegen stander gekeerd. Net als in de vorige sets wist van Zaanen op het midden nog enkele malen de plaatsingsbal- len van haar opponent te blok keren, maar ook die scores wa ren onvoldoende om Set Up van de 25-16 setwinst af te houden. Zeer teleurstellend door dit 1-3 verlies aanvaard den speelsters en begeleiding de lange thuisreis in de weten- schap dat er stevig geknokt moet worden om de aanslui ting bij de top in de Ie divisie te behouden.Voor komende za terdag wacht de 3e bekerronde in de uitwedstrijd tegen Mikro in Roosendaal. van Meüs van der Poel. Ook schaakvereniging Moerkapelle heeft sinds enkele weken een nieuwe aanwinst: de uit Bleis- wijk afkomstige André Nieuw- laat laat zien dat hij een poten tiële kandidaat is voor het eerste en versloeg op deze avond Jan Blok. werkerkse De IJssel had slechts tweemaal gescoord en dat deed Waddinxveen tegen Hoekse Waard al beter. Eline Groot: „We hebben in deze wedstrijd bij vlagen laten zien dat het best kan”. WADDINXVEEN - Heren I Jump en beide teams waren aan gaf goed partij tegen Grasshop- elkaar gewaagd. Alleen liet Fly ers de tegenstander tegen het einde van de eerste helft 13 punten uitlopen. In de tweede helft moest Flyers dus in de Dames 2, Jongens Junio- achtervolging en in de twintig- IJongens Kadetten I MOERKAPELLE - Zaterdag 14 sloeg een aantal toppers en oktober werd in Eindhoven het verloor slechts twee keer te- NK Rapidschaak gehouden. Bij gen de uiteindelijke winnaar rapidschaak wordt gespeeld met versneld tempo, te weten twintig minuten per persoon per partij. Tijdnood komt hier- Met 5,5 uit 9 bezette hij op de bij niet zelden voor en dit staat eindranglijst een uitstekende garant voor spannende partij- vijfde plaats. In de onderlinge competitie van schaakvereniging Moerka pelle waren door afzeggingen slechts acht partijen. Gerard van Ommeren won van Jacques de Lange en passeert na deze overwinning Dick Bac in de stand van de onderlinge com petitie. In de strijd tussen de gebroe ders Vroegindeweij werd het deze keer eens geen remise, maar won Wouter. Ook Wim keurig in de middenmoot. Jesse Vroegindeweij won, namelijk liet zien dat hij in het rapid schaak goed met de top van Nederland meekan. Hij ver- meisjes en twee B- meisjes in het team opgeno men. Een t nood- maatre- gel die f door de krappe dam es- keuze hard nodig is. Swiebel: „We hebben elf dames voor het derde klasse-niveau. We moeten het verder doen met jeugdspeelsters. Deze spelen ook hun jeugdwedstrijden, maar dat is het gevolg van het - I f A.

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 39