Voorwaarden Pastor blijkt meesterkok niet aan Wandeltocht voor senioren aankoop grond staan commissie GEZELLIG WINKELEN HERFST VAKANTIE KASTANI ES RAPEN Kreater geeft cursussen in Coenecoop College Boskoop RIJNEKE RIJNEKE RIJNEKE HYPOTHEKEN wandeling IVN Lezing KNNV Drukkerij Macula neemt Reproset over IBlwlii Inbraak in Herfst- r Goede Concordia wij gaan tot op de bodem 0172 21 37 15 opbrengst rommelmarkt garagebedrijf Lezing verschoven Z’HUIZEN-MOERKAPELLE - Op donderdagavond 15 februari 2001 organiseert de Nederlandse Patiënten Vereniging afdeling Zeven- huizen/Moerkapelle een le zing. Op deze avond is Prof.Dr.W.H.Velema uitge nodigd om voor een lezing te verzorgen met als titel: ‘De invloed van de postchristelijke samenleving op de gezondheidszorg’. Uit bovenstaand bericht zult u begrijpen dat de avond die gepland stond op 26 okto ber niet door kan gaan. We hopen dat u de avond van 15 februari alvast reser veert in uw agenda. Klaverjassen in café Sport WADDINXVEEN - Op 30 oktober 2000 organiseert biljartvereniging Sportvrien den de tweede in de reeks van acht klaverjasavonden van het seizoen 2000/2001 De kosten bedragen 5,- per deelnemer.Voor de winnaars is er weer een leuke prijzentafel beschik baar. Aan het eind van de avond vindt er tevens een loterij plaats waaraan ook een aantal prijzen verbon den zijn. Bingo in Paddestoel n LEZERS SCHRIJVEN 'WRU BO1ILEVARD Kom eerst even naar de Rijneke Boulevard. We hebben grote collectie manden, dozen en blikken. 27 winkels dichtbij elkaar. Minder lopen, beter kopen. U bent er zó. Gratis parkeren. Kom in de herfstvakantie naar de Rijneke Boulevard. Het is er gezellig en u profiteert meteen van onze vele aanbiedingen. Even lekker shoppen in de vakantie? Op de Rijneke Boulevard hebben we op u gerekend. Neem gerust de kinderen mee, maakt u er meteen dagje uit van. Onze adviseurs nemen uw situatie zorgvuldig door. Wilt u écht een grondig en persoonlijk advies, bel dan snel! BOTJLEVARD BOTJLEVARD 27 winkels dichtbij elkaar. Minder lopen, beter kopen. U bent er zó. Gratis parkeren. VAN DER LOO REPROSET Dorpstraat 120 2742 AL Waddinxveen Tel. 0182-618640 Fax 0182-616276 HYPOTHEKEN PENSIOENEN i VERZEKERINGEN 27 winkels dichtbij elkaar. Minder lopen, beter kopen. U bent er zó. Gratis parkeren. 4 WOENSDAG 25 OKTOBER 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA OETERWOUDEl OETERWOUDEl 5 X G 10 jaar: v.a. 5,9% 20 jaar: v.a. 6,3% L L I G G L L I G ADVIES BEMIDDELING A4 Amsterdam-Rotterdam afslag Zoeterwoude-Rijndijk, volg de borden Rijneke Boulevard. Tegenover Heineken. Kopiëren in kleur of zw.w analoog of digitaal zowel PC als Mac en voor uw cadeaus zoals T-shirtsmouse-pads placematspuzzelsmokken 2001 of verjaardagskalenders, kerstkaarten en honderden soorten papier voor uw hobby... ZEVENHUIZEN - In de nacht van 17 op 18 oktober heeft een inbraak plaats ge vonden, bij Peugeot-garage Schmidt aan de Dorpsstraat in Zevenhuizen. De inbre kers kwamen het pand bin nen middels het inslaan van een raam. De dieven verdwenen met een onbekend gebleven hoeveelheid sigaretten en contant geld. Rond vier uur zijn vier personen in de omgeving gesignaleerd, die in een voertuig de bouwde kom via het Zuideinde met grote snelheid verlieten. Een ieder die getuige is ge weest of inzake deze in braak iets te melden heeft, kan zich wenden tot de plaatselijke politie. W’VEEN/BOSKOOP - Kort na de herfstvakantie start Kreater in samenwerking met het Coe necoop College met een reeks van cursussen in de Boskoopse vestiging van deze school in de Kievitstraat 54. Met ingang van woensdag 8 no vember starten er kennisma- kingscursussen die resp. acht (popworkshop), tien (creatieve werkvormen) en negentien we ken van een uur duren. Deze cursussen blokfluit, dwarsfluit, De avond begint op 20.00 uur en vindt plaats in Café ‘Sport’ aan de Kerkstraat I I te Waddinxveen. WADDINXVEEN - Er is op vrijdag 27 oktober weer een leuke bingo met leuke prijzen te winnen. Er wordt ook een geldronde ge speeld. Entree gratis. Deze maand valt er een gratis lot af te halen bij de bar. Aan vang 20.00. De Paddestoel is te vinden aan de Lijster besstraat 18. Waddinxveen. GOUDA-Woensdag I no vember organiseert de KN NV, Vereniging voorVeldbio- logie in Gouda, een lezing over de rijke flora van de duinen van Voorne door Mevr.J.Anema. Ongeveer de helft van alle in Nederland voorkomende wilde plante- soorten is in deze kust strook te vinden. De lezing is om 20.00 uur in de Hendrikshoeve, Ridder van Catsweg 256 in Gouda. Be langstellenden zijn welkom. De toegang is gratis. Voor inlichtingen: 0182-618037. Z’HUIZEN-MOERKAPELLE - De aankoop van 50 vierkante meter grond op de locatie tegen over hotel Vos, waar vroe- ger de weegbrug lag, zorgde voor irritatie bij een aantal raadsleden. Eigenaar j. Elgersma wilde de grond voor een gulden aan de gemeente overdoen, maar had wel wat voor waarden gesteld. Kreater-docent Rineke Marwitz. (Foto:ArchiefWvW/ Sjaak Noteboom.) ULI’ERWUUÜ A4 Amsterdam-Rotterdam afslag Zoeterwoude-Rijndijk, volg de borden Rijneke Boulevard. Tegenover Heineken. feitelijk nog helemaal geen over eenkomst is.Voor dit soort zaken moet immers eerst de gemeen teraad zijn toestemming geven en zulks heeft nog niet plaats ge vonden, aldus Brand. Gelukkig voor Van der Stee gaf daarna de meerderheid van de commissie aan met de transactie akkoord te gaan en hoeft de wethouder de omstreden vierkante meters dus niet in de oorspronkelijke staat terug te brengen. Maar daarmee blijkt de wethouder er nog niet te zijn. Tegen alle verwachtingen in, staat de omstreden grondver- koop niet op de agenda van de raadsvergadering op 24 oktober aanstaande. Dit zou een signaal kunnen zijn, dat de verkoper niet akkoord is met de nu eenzijdig door de wethouder veranderde voorwaarden, inzake de precari orechten. De agenda’s van de ko mende raadsvergaderingen zul len duidelijk moeten maken of er alsnog een nieuwe deal komt. uren worden gebeld met het secretariaat van Kreater in de Kerkstraat in Waddinxveen, te lefoon 0182-614422. werken bij Reproset kopie+ zij is voor veel klanten een ver trouwd gezicht. De kopieeraf- deling die inmiddels volledig di gitaal kan werken zowel vanuit de PC als de Mac is en blijft ge woon aan de Dorpstraat in Waddinxveen gevestigd. Aange zien wij diverse vragen over het artikel in de Gouwe Koerier kregen en ook in Boskoop en omgeving veel (tevreden) klan ten hebben leek het ons goed om op het artikel te reageren. Kier en Wilma Knol, Reproset kopie+. Geëist werd onder andere dat de gemeente vier parkeerplaat sen aan zou leggen. Ook wenste Elgersma geen precariorechten te betalen voor een reclame bord. Daarnaast dient de ge meente medewerking te verle nen op dat een woning ten behoeve van verkoper aan het water naast de brug kan worden gerealiseerd. Met name deze twee laatste zaken ontmoette kritiek in de commissie. Freeke van de ChristenUnie vroeg zich af of met de regeling rond de precariorechten private en pu blieke belangen niet door elkaar worden gehaald. Hij bedoelde hiermee, dat je het als overheid niet kan maken om ten einde iets in bezit te krijgen, men iemand vrij kan stellen van bepaalde be lastingen. Ook de heer Fermont van de PvdA stelde dat je over belastingen niet kan gaan onder handelen. Daarnaast gaf hij aan dat hij bij de behandeling van de bewuste bouwaanvraag, die al enige tijd geleden aan de raad werd voorgelegd, hij graag gewe ten had dat deze aanvraag deel uitmaakte van een deal waar nog meer voorwaarden aan vast za ten zoals nu bleek. Hij vroeg zich af of de grond ook niet te ver werven was geweest alleen in ruil voor medewerking aan het bouwplan. Hij had duidelijk geen behoefte aan de nu door het col lege van B W gebruikte ’sala- mimethode’. Wethouder Van der Stee stelde dat onderhandelin- gen een kwestie van vraag en aanbod zijn. Hij gaf aan met de ei genaar nou eenmaal op deze voorwaarden tot overeenstem ming te zijn gekomen. Ten aan zien van de precariorechten trok Van der Stee het boetekleed aan. Hij had gelukkig geconstateerd dat er bij het bedrijf geen recla meborden op openbaar terrein staan, waardoor op dit moment geen sprake van verschuldigde precario is. Mocht dat in de toe komst wel het geval worden, dan beloofde hij opnieuw hier meer naar de commissie te komen. De commissie reageerde niet en daarmee kwam de wethouder op dit punt goed weg. Mebius van Gemeentebelangen vroeg de wethouder vervolgens wat de gemeente eigenlijk met de grond wilde gaan doen. De wethouder antwoordde dat hij maar eens op de locatie moest gaan kijken, want hoe het worden moest, was inmiddels al uitgevoerd. En met deze opmerking zat op nieuw de kat in de gordijnen. De heer Brand van de WD was het meest helder in zijn reactie. Hij signaleerde fijntjes dat de wet houder het weliswaar over een gesloten deal had, maar dat er WADDINXVEEN - Op dinsdag 31 oktober a.s. organiseert de afdeling seniorenwerk van de Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk, een wandeltocht voor senioren.Vooraf is er gele genheid om ’n kopje koffie/thee te drinken in de foyer van het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad). Om 10.30 uur gaat de groep met een aantal auto’s richting Vorige week stond er op de voorpagina van de Gouwe Koe rier een artikel over drukkerij Macula. Hierin werd melding gemaakt van de overname en verhuizing van het Waddinx- veense bedrijf Reproset. Voor de duidelijkheid willen wij toch graag opmerken dat het hier ging om de overname van Re proset druk+. In augustus 1999 werd Reproset gesplitst in twee bedrijven, de drukkerij en de kopieerafdeling die verder ging onder de naam Reproset ko- pie+. Mariska Oskam-Valk bleef ALPHEN A/D RIJN - Op zon dag 5 november organiseert het IVN Alphen aan den Rijn e.o. een natuurwandeling met als thema: Herfstverschijnselen. De wandeling wordt gehouden in het recreatiegebied De Bijlen in Alphen a/d Rijn. Dit is een gebied ten zuiden van de Ze- gerplas. De herfst is een jaarge tijde waarin, net als in de lente, veel verandert. De bomen en struiken krijgen andere kleuren en veranderen in snel tempo van groen naar allerlei tinten geel, bruin en rood.Veel planten zitten vol met zaad. Natuurlijk zijn er ook paddestoelen te zien en de eerste wintergasten onder de vogels zijn gearri veerd. Enkele natuurgidsen la ten zien wat er allemaal te be leven is. De wandeling is geschikt voor rolstoelgebrui kers. Aanvang: 14.00 uur. Start: Parkeerplaats bij Bowlingcen trum, Sportlaan te Alphen aan den Rijn. Deelname: gratis. Meenemen: spiegeltje en laar zen. Informatie: Kees l’Ami, tel.0172-436932 of Jeannette Teunissen, tel.0172-437018. Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. - blokfluit duurt van half vijf tot half zes; dwarsfluit van half zes tot half zeven en klassieke gi taar van half zeven tot half acht. Deze lessen worden gegeven door Rineke Marwitz. Thomas Guirten geeft de cellolessen op vrijdag van half vier tot half vijf en Paul Kruit is de docent key board, vrijdag vanaf drie uur. Daarnaast is er de mogelijkheid tot een popworkshop met les sen op electrisch gitaar en drums. Dit project loopt in de maanden november en decem ber. Docenten zijn Rob en Henk Petersen. Bij voldoende belangstelling be- Bodegraven. Daar start de tocht van 10 km richting Reeuwijk. Bij camping ’Het Reeuwijkse Hout’ wordt een rustpauze ingelast. Bij terugkomst in Waddinxveen is er nog gelegenheid even met elkaar na te praten onder het genot van een kopje koffie/thee. De tocht gaat door indien het goed wandelweer is. Vooraf in schrijven is niet nodig. Kosten keling wordt ondersteund door het gebruik van kleine ritme-in- strumenten. Deze cursus wordt gegeven op vrijdagen van kwart voor vier tot kwart voor vijf. Spelen met muziek, voor kinde ren uit de groepen vier en vijf, leert kinderen in een groep van circa vijftien deelnemers alge mene muzikale begrippen ken nen en gaat hierin iets verder dan de kleutermuziek. Liedjes vormen vaak de basis waaraan allerlei spel- en oefenopdrach ten worden gekoppeld. Ook het luisteren naar allerlei soor ten muziek vormt een onder deel. Tevens wordt er op de gint Catrini Lelieveld daarnaast blokfluit gespeeld, waarbij ook op dinsdag 7 november, van half vier tot kwart voor vijf, met een cursus creatieve werkvor men.Voort alle cursussen geldt dat in de schoolvakanties geen les wordt gegeven. klassieke gitaar, cello en key board staan open voor zowel leerlingen van het Coenecoop College als voor niet-leerlin- gen. Bovendien zijn er, eveneens vanaf november, voor kleuters (groep I t/m 3) en kinderen uit de groepen vier en vijf van de basisscholen respectievelijk cursussen kleutermuziek en spelen met muziek. „Vanuit Kreater zijn wij heel blij dat we een deel van ons aan bod in Boskoop kunnen pre- voor deelname bedragen 4,50 (inclusief 3 kopjes koffie/thee). Voor meer informatie over de wandeltochten kunt u contact opnemen met de S.W.W., tele foon (0182) - 615555 of 631932. De volgende wandel tochten zijn gepland op 28 no vember en 19 december. de grondbeginselen van het no tenschrift aan bod komen. De nadruk ligt vooral op de ritmi sche en melodische ontwikke ling, waarbij naast de blokfluit gebruik wordt gemaakt van bij- Voor opgaven en nadere inlich- voorbeeld stokjes, handtrom- tingen kan gedurende kantoor- mels, triangels en xylofoons. Het aanbod voor de leerlingen van het Coenecoop College valt op de woensdagen. Per cursus kunnen acht jongens en meisjes meedoen. De cursus E L L I G E L I G senteren”, zegt docent Rineke Marwitz. „Wij hebben in Wad dinxveen nu al veel leerlingen uit Boskoop. Dat betekent wel dat ouders vaak op en neer moeten rijden. Met de cursus sen in Boskoop is makkelijker geworden deze te volgen door de tijdsbesparing.” Indien het Coenecoop College genoeg ruimte heeft zullen na de kerstvakantie eveneens een popkoor en een volwassenen ensemble een kans in Boskoop krijgen. De cursus kleutermuziek is be doeld om jonge kinderen in klassiek verband kennis te laten maken met muziek in het alge meen. Aan de hand van twee grote handpopmuizen wordt een verhaal verteld en beleven de muizen en de kinderen met elkaar allerlei avonturen in mu ziekland. Hierbij komen spelen derwijs muzikale basisbegrip pen aan bod, zoals hoog/laag, sterk/zacht en snel/langzaam. Naast het zingen van liedjes is bewegen op muziek een veel gebruikte vorm om kleuters te stimuleren hun fantasie te ge bruiken. De ritmische ontwik- WADDINXVEEN - De op zaterdag 21 oktober jl„ door de Waddinxveense Muz.Ver. Concordia gehou den rommelmarkt, in het clubgebouw De Hoge Noot in Waddinxveen is zeer goed verlopen. De op brengst bedraagt dan ook 1.945,-.Tussen 08.00 uur tot ongeveer 14.00 was er een behoorlijke stroom van belangstellenden. In beide lokalen stonden di verse artikelen, zoals elec- trische apparaten (t.v’s, ra dio’s, lampen), huishoudelijke artikelen (kopjes, mokken, borden, bestek, glaswerk, etc.), boe ken, speelgoed. De volgende activiteit waar Concordia zich nu voor op maakt is voor vrijdagavond 15 december 2000. Dan or ganiseert Concordia een concert in kerstsfeer. Aan dit concert nemen ook deel het Algemeen gemengd koor Krea Musica en het themakoor His Revolution van de St. Victorkerk. Dit concert wordt gehouden in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde nr. 3 te Wad dinxveen en begint om 20.00 uur. A4 Amsterdam-Rotterdam afslag Zoeterwoude-Rijndijk, volg de borden Rijneke Boulevard. Tegenover Heineken. WADDINXVEEN - Waarom niet het nuttige met het aangename verenigen moet de Victor Activiteiten Commis sie (VAC) gedacht hebben. Afgelopen zondag werd er een, naar mag worden aangenomen, heerlijk diner geser veerd op de pastorie van de Waddinxveense Sint Victorkerk. Het maximale aantal van vijftig personen tekende in voor de maaltijd die door een bijzondere kok werd bereid. Pastor A. van der Helm wisselde zijn kazuivel in voor het kokschort en vergastte de verzamelde lekkerbekken samen met Erna Schwiebe op een 7-gangen menu. Zoals gebruikelijk gaat de opbrengst naar het restauratiefonds van de Stichting tot behoud van de Sint Victorkerk. De inzet van de medewerkers en de interesse van de gasten geeft aan dat er een grote belangstelling bestaat voor de activiteiten van de stichting die hard werkt om het mooie kerkgebouw langs de Gouwe in stand te houden. Al les onder de slogan ‘Restauratie voor de restauratie’. i 1 nirnimri irnaMw 5

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 19