Supermotard is spectaculair onderdeel Mensen van het eerste uur Programma -K Kawasaki van de motorsport Aanpassing van materiaal nodig bij* Supermotard Een stukje historie Volop parkeerruimte Het betere Schitterende Bladblazers JG Vips vinden onderdak POWERPRODUCTS stuntwerk bij Ten Berge Coating prijzen in grote loterij Quadrijders strijden om Europe se titel «I □9 A ll’.ö* kj |L je r zaterdag 28 oktober zondag 29 oktober A v 4 v 9.00 9.25 9.50 10.20 10.50 12.00 12.05 12.45 14.10 15.00 15.25 15.55 - - - I r'T - 1 1 i ws i Het parcours van de Supermo tard is vanuit Kerk en Zanen te bereiken via de Noorderkeer kring. Ook kan men via de Dr. J.M. den Uylsingel, Handelsweg en Lorentzweg de A. van Leeu- wenhoekweg bereiken.Vanaf de 13.10 13.40 16.25 17.00 10.00-13.00 .technische keuring 13.30- 13.50 ...Ie vrije training opstapklasse 13.55- 14.15 ...Ie vrije training opstapklasse 14.20- 14.40 .Ie vrije training quads 14.45- 15.05 .Ie vrije training inters 15.30- 15.50 .2e vrije training opstapklasse 15.55- 16.15 ,2e vrije training opstapklasse 16.20- 16.40 ,2e vrije training quads 16.45- 17.05 .2e vrije training inters speciale opengesneden slicks. Een slick (gladde band) zorgt ervoor dat op asfalt grotere snelheden kunnen worden ge realiseerd. Om de grip met de baan niet te verliezen vereist het rijden op de onverharde gedeelten banden met een licht profiel. Vanwege die hoge snel heden is ook een hogere rem- kwalificatie opstapklasse kwalificatie opstapklasse tijdtraining inters tijdtraining quads herkansing opstapklasse officiële opening rijderspresentatie Ie heat niet-gekwalificeerden opstapklasse Ie heat opstapklasse A-groep Ie heat quads Ie heat inters 2e heat niet-gekwalificeerden opstapklasse 2e heat opstapklasse A-groep 2e heat quads 3e heat inters prijsuitreiking. Importeur: TECHNISCH HANDELSBUREAU JEEGEE Curieweg 6a 2408 BZALPHENAAN DEN RIJN tel.: 0172-432850, fax: 0172-435836 Voor het rijden van Supermo- tards is het noodzakelijk dat de bestaande crossmotoren op di verse punten worden aange past. Er wordt immers voorna melijk gereden op een harde ondergrond. Daarom wijkt in ieder geval de wielmaat af. De velgen zijn doorgaans kleiner. Om de velgen heen komen het bedrijf van Hans Verkerk aan de Westkanaalweg. Gedurende een jaar of vijf von den de wedstrijden plaats - op zaterdag - in Ter Aar. De organi satie wilde echter graag over stappen naar de zondag en dat bleek in Ter Aar moeilijk. Ene Frans de Groot beschikte in Zevenhoven over een geschikt stuk grond, dat hij best beschik- capaciteit noodzakelijk. Voorts is de vering stugger dan bij de echte motorcrossmotoren. De schokbrekers vereisen even eens aanpassing. Die worden bij een Supermotard nauwelijks gebruikt. De professionele rij ders verschijnen ook met afwij kende kleding en dragen weg- racelaarzen. specialiseert op de voorraad- houdende handel en bewerking van aluminium platen en profie len. Sideron International is dus een combinatie tussen ener zijds agenturen en anderzijds primaire bewerkingen en pro ductie. Dat zorgt voor verticale integratie in met name de staal- markt. In januari van dit jaar nam Sideron International het bedrijf Coopra over. Deze Rot terdamse onderneming fun geerde in het verleden als coö peratieve inkoopcombinatie, met vijfenzestig elektriciteits- en nutsbedijven als aandeel houders. Coopra voorzag het grootste deel van de Neder- stuk voor stuk al jaren toon aangevend. In 1935 opende Si deron Ijzerhandel BV haar deu ren in het plaatsje Berkel en Rodenrijs. Het bedrijf speciali seerde zich lange tijd in het branden van stalen ballastblok- ken en het verhandelen van partijen staal. Sinds eind jaren tachtig maakt Sideron een gro te groei door. Het bedrijf spe cialiseerde zich op het gebied van trade en staalsnijden en wist door overnames ook suc ces te boeken op diverse ande re terreinen. Sideron Snijbedrijf maakt brandsnijproducten uit stalen platen en verkoopt bal- lastmateriaal. Het Duitse pro- met diverse agentschappen. KHM is specialist in meerdere markten en concentreert zich op de dienstverlening tussen producenten en verbruikers. Zo heeft het bedrijf agenturen in walserijproducten, zoals staalplaten en staalrollen. Ook heeft KHM vertegenwoordigin gen in legeringen, kunststof fo lies en kunststof platen (KP Be nelux BV). Klöckner Bitumen BV timmert bovendien al twin tig jaar succesvol aan de weg als intermediair tussen bitu- menraffinaderijen en wegen bouwers. Recent heeft de au tonome oprichting plaatsge vonden van Aluland, dat zich In augustus 2000 nam Sideron International het bedrijf H. van Luinen Containerbouw over. Nadat Hans Verkerk Keu kens te kennen had gegeven niet verder te gaan als hoofdsponsor werd vorig jaar H. van Luinen Contai nerbouw bereid gevonden die belangrijke plek in te ne men. Henk van Luinen is een liefhebber van snel- heidsporten en toen hij be naderd werd door Jannes Vos behoefden de Van Lui- nens (vader Henk en zijn zo nen Henk en Jaap) niet eens al te lang na te denken. Tot grote blijdschap van het be stuur van de Stichting Mo torcross Zevenhoven, want zo’n evenement zonder een goede hoofdsponsor is on mogelijk. En het Zegveldse bedrijf heeft inmiddels nu al laten blijken een fantasti sche hoofdsponsor te zijn. De betrokkenheid is groot en de betrouwbaarheid dito. Een fors aantal van de vrijwilligers is er al vanaf het allereerste begin bij. Zij brengen een uitermate belangrijk brok ervaring in. De nestor van de groep is Jannes Vos, een man van het eerste uur. Vos was jaren lang een van de ’trek kers’ in het bestuur van de Stichting Motorcross Zevenhoven. Na de editie van 1998 nam hij afscheid als bestuurslid. Een echt afscheid is het echter niet. Jannes Vos is er nog steeds bij. De huidige voorzitter Jos Verkerk: „Ik heb Jannes gebeld of we nog op hem mochten rekenen voor wijze raad. Zijn hulp is onontbeerlijk.” De Supermotard is een spectaculair onderdeel van de motorsport. In 1993 kreeg het onderdeel ei genlijk pa voor het eerst voet aan de grond. Frankrijk was de voorloper.Vervolgens X volgden landen als Zwitserland, België en Duitsland. Het circuit bestaat uit een verhard en een onverhard gedeelte. Doorgaans is zo’n zeventig procent verhard en dertig procent onver- i hard. In Alphen pakken de verhou- l dingen nadrukkelijker uit in het I voordeel van het verharde gedeel te. De snelheid is vaak duizelingwek- I kend hoog. Er wordt immers meestal gekoerst over bestaande, geasfalteerde wegen. Daarom wordt een traject voorzien van een fors aantal bochten. Anders zou het wel eens te hard kunnen gaan. En veiligheid gaat natuurlijk toch voor alles. In Nederland zijn we niet rijk bedeeld met supermotards. Het is dat de Stichting Motor cross Alphen zo enthousiast is, anders viel er in ons land weinig te genieten. En dat terwijl de be- N I I komt men via de Leidse Schouw in de buurt van de Su permotard. Er is voldoende parkeerruimte. Die parkeerge legenheden worden door mid del van borden duidelijk aange geven. langstelling van het publiek ervoor heel groot is. Op de Alphense supermotard komen toch moeiteloos tiendui zend toeschouwers af. Dat is overigens nog niets in vergelijking met wedstrij den over de grens. In België bijvoorbeeld is een aantal van vijfentwintigduizend bezoekers eerder regel dan uit zondering. Ook onder de coureurs zelf is de supermo tard geliefd geworden.Vooral de all-round renner komt danig aan zijn trekken. Het organiseren van een supermotard is eenvoudiger dan het op touw zetten van een echte motorcross. Met de aanwezigheid van een industrieterrein kom je eigen lijk al een eind. Hoewel, dan hebben we het over de wedstrijd zelf. Er komt zo links en rechts natuurlijk toch nog heel wat voor kijken. Wat te denken van vele kilometers dranghekken, die het publiek van de baan af moeten houden. Het aantal strobalen is ook nauwelijks aan te slepen. De Supermotard van de Stichting Motorcross Zevenho ven is bij de rijders uiterst populair. Dat is vooral te danken aan de perfecte organisatie. Menig bestuurslid loopt al jaren mee diverse bestuursleden en medewer kers hebben zelf de nodige ervaring op crossgebied. De toppers zullen op 28 en 29 oktober in Alphen onge twijfeld weer voor veel sensatie zorgen. landse scheepsbouw van staal platen. Met het verdwijnen van veel scheepsbouwbedrijven in Nederland ging deze markt echter voor een groot deel verloren. In de jaren negentig sloeg Coopra dan ook een an dere richting in en zette het bedrijf de kennis in om techni sche staalproducten via agentu ren op de markt te brengen. De krachtenbundeling van Coopra met Sideron Interna tional betekent wederom een marktversterking. De meest re cente overname betreft Helwa Kunststof Recycling in Ouden- bosch. De activiteiten van Hel wa werden ondergebracht in Comatra BV. Dit bedrijf ver maalt resten van kunststofpla- ten. Dit product dient weer als grondstof voor de productie van nieuwe kunststofplaten. Al dus vindt ook in de kunststof- markt verticale integgratie plaats omdat de klanten van Helwa vaak de leveranciers kunnen zijn van KHM... en om gedraaid. baar wilde stellen om een dag per jaar afgeragd te worden. Zevenhoven werd derhalve de plaats van de motorcross. Vervolgens werd een mislukte poging gedaan in Leimuiden, waarna uitgeweken werd naar Alphen.Tegenslag bleef de orga nisatie in de achterliggende ja ren overigens niet bespaard. In Leimuiden moest het evene ment geschrapt worden omdat door hevige regenval het ter rein absoluut niet meer bereik baar en berijdbaar was. Twee jaar geleden werd de wedstrijd in Alphen afgeblazen vanwege verschrikkelijke storm. Het bleek toen onver antwoord om de Supermotard doorgang te laten hebben. Inmiddels is de definitieve loca tie gevonden in industriegebied Molenwetering. Een perfecte omgeving, waar dankzij de me dewerking van de omliggende ondernemers een prima par cours kan worden uitgezet. En het grote publiek heeft de weg naar Molenwetering inmiddels weten te vinden. Overigens wa ren het ooit Jannes Vos en Nan- ne Fioole, die aan de wieg ston den van de Stichting Motorcross Zevenhoven. Zij waren de grote pioniers. Twee jaar geleden pas stapten beide heren uit het bestuur. Als advi seur zijn ze echter nog van gro te waarde. - - Met productiefaciliteiten in Zegveld en Woerden is Van Lui nen al vele jaren een grote spe ler in Nederland op het gebied van afvalcontainers. Samen met het Duitse Mebia kan de uitda ging worden aangegaan om de gezamenlijke positie op de Eu ropese markt verder uit te bouwen. Inmiddels is er in de bedrijfsvoering het een en an der veranderd. Door derecen- te overname kan nog efficiën ter worden gewerkt. Sideron International is een jong bedrijf, maar met een lange historie. De vier groepen bedrijven die samen Sinderon International vormen zijn op hun terrein Het allergrootste spekta kel komt van de inters in de Prestigeklasse. Het gaat hier om de absolute internationale top.Trou- we klanten in Alphen zijn de Belgen Eric Delannoy, Gerald Delepine en Thierry Gottfroid. Uit Duitsland komt Harald Ott. Hij werd in 1998 en 1999 Europees kampioen en geldt ook nu weer als de grote favoriet. Met name Ott en Gottfroid staan bekend als stuntrij ders. Op hun tweewie- lers zijn ze in staat de meest ongeloofwaardige caprioen uithalen. Ze zul len in Alphen hun kun sten ongetwijfeld weer graag tonen. Dat de samenwerking met de vele bedrijven in industriegebied Molen wetering uitstekend is bewijst onder meer de afspraak met Ten Berge Coating Systems BV aan de A. van Leeuwenhoek- weg 56. De kantine van het bedrijf doet komend weekeinde namelijk dienst als vip-ruimte. En dat is een staaltje van medewerking waar de organisatie heel blij mee is. Er hoeft in ieder geval geen speciale vip-tent te worden geplaatst. Onno dig te zeggen dat het SMC-bestuur deze geste enorm op prijs stelt. Om de niet geringe be groting dekkend te ma ken is net als vorig jaar een grote loterij uitge schreven. De loten kosten vijfen twintig gulden per stuk, maar daar staat een wel heel aantrekkelijk prij zenpakket tegenover. De hoofdprijs is een keuken van Hans Verkerk Keukens ter waarde van tienduizend gulden. De tweede prijs, voor zover je van tweede kunt spreken, is een reis naar Curacao voor twee per sonen. Dan is er in ieder geval ook nog een bad- kamercheque van vijfdui zend gulden te winnen. Het merendeel van de loten is inmiddels ver kocht. Wellicht dat op de dag van de wedstrijd alle loten al aan de man zijn gebracht. Als dat niet het geval is kunnen op het circuit nog loten worden aangeschaft. Schiet daar voor even een bestuurs lid aan. i*'- Supermotard blij met hoofdsponsor Van Luinen ductiebedrijf Mebia concen treert zich op de productie van afrolcontainers. En het Franse Metalnor, het steelservice cen ter, richt zich op het afrollen (het decoilen) en het knippen van stalen rollen en platen. In alle werkmaatschappijen wordt flink geïnvesteerd om zo de marktpositie in Frankrijk, Duitsland en Nederland te ver sterken. In 1998 integreerde Si deron Ijzerhandel met KHM In ternational uit Den Haag. De naam van de nieuwe combina tie werd Sideron International. Voor die tijd opereerde KHM al tweeënveertig jaar als zelf standige handelsonderneming In 1972 werd de eerste wed strijd van de SMC gehouden. Die vond plaats in Bodegraven. Het werd niet echt een succes. De belangstelling, zowel van de deelnemers als van het publiek, viel zwaar tegen. nNiet zo ver wonderlijk, want de cross werd gehouden op een dinsdagmid dag. Een jaar later werd dan ook verkast naar Ter Aar, achter Het internationale quad- veld rijdt in Alphen de laatste wedstrijd voor de Europese Challenge. Dit houdt in dat zondag in Alphen de nieuwe Euro pese kampioen gehuldigd zal worden. Het geeft een speciaal tintje aan de Supermotard in Alphen en het geeft tevens aan hoe serieus de wedstrijd in Alphen wordt geno men. De deelnemers in deze vierwielerklasse zijn afkomstig uit negen lan den. Met belangstelling wordt in ieder geval ge keken naar de verrichtin gen van de Engelsman Paul Winrow. Hij heeft in het verleden aangetoond zich op het parcours in Alphen zeer goed thuis te voelen. In 1997 scheurde hij nog naar de prijs voor de allersnelste ronde. 1 I - iw I*I if i

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 25