Daysenga domineert in de 24e RABO/Flora-cross Boskoop Prima Waddinxveens resultaat op NKTang Soo Do Van Bommel wint I Ie nationale Jiu-Jitsu titel Coenecooploop Flyers dames I zorgt voor bekerstunt 5 Be Fair bekert verder 4 30+ Dames Van Weringh in selectie Goede vangst HSW Bac houdt Van Elteren op remise voetbal bijWSE Mooie overwinning Gouwestaete heren I Hockeyclinic Remco van Wijk WADDINXVEEN - Hockeyin ternational Remco van Wijk, die bij de Olympische Spelen in Sydney goud won met Oranje, verzorgde de clinic voor de AB-junioren op de open dag van de hockeyclub Waddinxveen. Van Wijk werd daarbij terzijde gestaan door Frank Rutgers (24) van Pinoc- ke, die in Jong Oranje uitkomt en volgend jaar de sprong naar het grote Oranje hoopt te maken.Verder werkten mee Jashna van Kinderen, die vroeger voor Waddinxveen uitkwam, maar nu voor Rot terdam speelt en Hanneke Bierman. Xandra Rotteveel, een oud-speelster van HDM die nu lid is van Waddinxveen, bemoeide zich met de jeugd die nog nooit eerder een hoc keystick in de hand had gehad. In totaal namen zestig kinde ren aan het evenement deel. Fiety Glaser van de pr-com- missie van HCW: „Er is ge vraagd om de oefeningen zo veel mogelijk op de aanval af te stemmen. Als keepers fun geren de keepers van jongens AB en meisjes AB van onze vereniging. Normaal houden WOENSDAG 25 OKTOBER 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Geen F WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ontvangen? Bel 0182 - 63 03 32 PAGINA 43 I L I' 23 Weer veel deelnemers aan de Coenecooploop. (Foto: Artistic Art/ Liesbeth van der Vis.) van we onze open dag eerder, maar door de Olympische Spelen is het nu wat later in het seizoen geworden”. om de verlenging begon de jury het kennelijk genoeg te vinden er moest een win naar uitkomen, en de bordjes wezen een punt meer aan voor het koppel Jongh Visscher. Barry en Bart werden naar de 2e plaats verwezen. Dankzij het feit dat ze in het voorgaande wedstrij den zoveel punten hebben opgebouwd is hun uitzending naar de WK niet op het spel komen te staan. Na dit alles, besloot Barry toch ook nog mee te doe met het fighting-system in de klas se 77 kg. Hij won in de voor rónden al zijn partijen met vol ippon (vol punt), maar kwam in de halve finale Michel van Rijt zijn team genoot tegen. Hier moest hij de winst aan Michel laten. Waarna de Bondscoach en de Bondsfy- siotherapeut besloten om Barry uit de wedstrijd te halen vanwege een oude knieblessure die op begon te spelen, en de vermoeidheid die bezit van hem nam.Van Bommel heeft het de laatste maanden heel erg druk gehad. Hij is in- ZEVENHUIZEN - Schaatser Rutmer van Weringh uit Ze venhuizen is in het nieuwe sei zoen opnieuw opgenomen in de seniorenselectie van het gewest Zuid-Holland van de KNSB.Trainer blijft Wim den Eisen uit Zoeterwoude, de ontdekker van Gianni Rom- me. Hij wordt geassisteerd door de oud-schaatsers Ar nold van der Poel, Hans Jans sen en Jac. Orie alsmede Jan Aanen. De eerste wedstrijden zijn op zaterdag 4 en zondag 5 november. In Deventer wordt dan geschaatst om de IJssel Cup, op deVechtsebanen om de Utrecht City bokaal. Voor de B-junioren, die dit seizoen worden getraind door Leo van Geest (Den Haag) zijn geselecteerd Elisa van Le- ijenhorst (Waddinxveen) en Jaap Dik de Lugt (Zevenhui zen) en voor de C-junioren Jolanda Spruit (Vlist).Trainer van de laatste groep blijft Wim Borst (Voorhout). WADDINXVEEN - De Waddinxvener Barry van Bommel is er wederom in geslaagd een titel aan zijn toch al grote lijst toe te voegen.Tijdens de Neder landse Kampioenschappen jiu-jitsu duo- system trad hij opnieuw aan met Ange lique Poort zijn partner in het mixed duo-system. Na de ongelukkige uitscha keling vorig jaar tijdens het EK te Leeds (UK) traden ze voor het eerst weer voor het voetlicht tijdens de open Deense in april dit jaar waar ze als 2e eindigden. Nu was het dan weer de beurt aan de N.K. De spanning was bij na ondragelijk want het was de laatste mogelijkheid om zich te plaatsen voor de WK die in november te Kopenha gen plaats vinden, met misschien daar aan vast gekoppeld een plaatsing voor de Wereldspelen te Akita in Japan vol gend jaar augustus. Maar na een niet zo’n sterke start waar ze zevens scoorden groeiden ze in de wedstrijd. In de finale tegen het duo Ron Soechit Silvia Alvares moest dus echt alles uit de kast gehaald worden. En toen kwamen de negens. Een dolge lukkige Angelique kon een even zo blij de Barry omhelzen dat het ze weer ge lukt was, op naar Denemarken. Bij het heren duo verliep het iets minder flo rissant, Barry vorig jaar samen met BartVeth (Hilversum) Europees Kam pioen kwam in de finale het koppel Jongh Visscher tegen, de twee broers hadden er de laatste vier weken alles aan gedaan om het Europese duo on deruit te halen en dag en nacht ge traind. Bij de eerste serie stonden ze ook gelijk met een punt voor, wat in de volgende serie weer teruggepakt werd. Na alle vier de series was de stand ge lijk en moest er een verlenging komen, en weer ging het gelijk op. Barry en Bart groeiden in de wedstrijd, en bij el ke aanval werden ze scherper, maar de jury bleef gelijk honoreren. In de vierde lometer werd gewonnen door Frans Woerden (Veenlopers) in 1.15.5. De vijf kilometer le verde een zege op voor Rein Jan Broers van llion uit Zoe- termeer in 15.57. WADDINXVEEN - Afgelopen zaterdag ging de wintercom petitie van de Hengelsport- vereniging Waddinxveen (HSW) van start. Traditiege trouw werd de eerste wed strijd gevist in de Oude Rijn, ditmaal bij Nieuwerbrug.Tien deelnemers vingen gezamen lijk ca. 40 kilo aan witvis, een goede vangst derhalve. H. Kraan werd keurig winnaar met een vangstgewicht van 10.950 gram en nam meteen enige voorsprong op de con currentie. Op de tweede plaats eindigde M. van Leeu wen met 5.790 gram, net voor J. van Elswijk die met 5.600 gram derde werd.Vierde en vijfde werden R. Poldervaart en R. Jenner met 4.340 re spectievelijk 3.650 gram.A.s. zaterdag wordt de tweede wedstrijd gevist.Vertrek van het station NS om 07.00 uur. middels sinds kort (I augustus) oud- Waddinxvener, en woont nu in Hilver sum, en is sinds I september mede ei genaar (samen met zijn vriendin, zus en zwager) van een grote sportschool in Nieuwegein onder de naam Comby Sport. Hij moet wel heel blijven voor de komende WK in Kopenhagen waar hij samen met Angelique in het mixed duo en samen met BartVeth heren duo weer zal gaan proberen een prijs in de wacht te slepen. zwarte band tot 65 kilogram. Voor informatie over Tang Soo Do kunt u bellen naar J. van der Schee, 6e dan, telefoonnummer 0182-374341 of u kunt gaan kij ken naar de training die gege ven wordt in de gymzaal van het Coenecoop college elke dinsdag- en vrijdagavond tussen 20.00 en 21.00 uur. populairste cross in het westen van het land en zoals het nu uit ziet nog de enige cross van for maat in de regio. Mede dankzij de hoofdsponsor Rabobank Bo skoop, is de organisatie elk jaar in staat atleten en prestatie- lopers, vorig jaar meer dan 600, te interesseren. De gezelligheid en het Boskoops Boompje, heb ben een flinke aantrekkings kracht op de atleten. Voor de eerst-aankomende zijn er te- In de tweede helft had Marco Verzijl pech met een schot te gen de paal. Na 4-2 door een fraaie boogbal werd het 5-2 door Edwin de Bruin. Coal ein digde de wedstrijd met tien man doordat een speler na tweemaal geel van het veld werd gestuurd. Ron van Tol kopte daarna nog tegen de paal. Programma zaterdag: Oude Maas-Be Fair, Moerkapelle- Gouda, zondag: WSE-Soccer Boys (wedstrijd van de week), Zoetermeer-Groeneweg, Gou- derak-Waddinxveen. rieerd programma worden ge organiseerd zodat alle lopers, in alle leeftijdsklasse, aan de cross mee kunnen doen. Vanaf tien uur kan er worden genoten van topatletiek. Met als hoogtepunt en afsluiting de wedstrijd voor heren om 14:45 uur. Veel regio atleten en veel veteranen zullen weer strijden om de overwin ning en niet te vergeten het Bo skoops Boompje. De RABO- Flora-Cross is de laatste en vens bekers, standaards en geld prijzen. Ook dit jaar wordt er een prestatieloop van 1500 me ter tot 9 km georganiseerd zo dat ook de prestatielopers de mogelijkheid hebben om deel te nemen en in het bezit kunnen komen van zo’n Boskoops Boompje. Aanvang prestatie loop om 13:00 uur. Voor inlich tingen en/of inschrijvingen: me vr. T. Brand-Wiezer, telefoon. 0172-214019. Door Bert Hertog WADDINXVEEN - De Coenecooploop is het domein ge worden van jonge sterke atleten uit Afrika. Vorig jaar ze gevierde de Ethiopiër Mesefis Hailu in het Waddinxveen- se bedrijvenpark pal voor de deur van hoofdsponsor Grontmij, dit keer ging de overwinning naar de pas 19-ja- rige jean Daysenga uit Burundi. dammers niets cadeau en moest er gevochten worden voor elk punt. Jeroen van Tol, Michel Jongejan, Remko Over dam en RodiVisser brachten de stand in de derde periode op 10-4. De wedstrijd was ge speeld. De laatste periode bleek een formaliteit. De voor treffelijk spelende Rodi Visser wist ook in de laatste periode zijn doelpuntjes mee te pakken en scoorde 2x. Paul Verweij mocht de eindstand bepalen op 13-5. Een terechte overwinning voor de Gouwestaeteheren, die met vlagen zeer mooie combinaties lieten zien en dui delijk op weg zijn om weer aan trekkelijk herenwaterpolo in zwembad de Sniep te laten zien. Dames 2 van Gouwestae- te heeft met veel moeite toch nog een 5-5 gelijkspel uit het vuur kunnen slepen tegen NVA/HHC I uit Haarlem. Gou- westaete had enorm veel moei te met het benutten van de overtalsituaties. Na een ach terstand van 0-1 in de eerste periode nam Gouwestaete via Wendy de Frankrijker en Erica te gooien. „Ik wil aan de Euro pese kampioenschappen deel nemen”, zegt Blokland, die een aanvraag heeft lopen om in aanmerking te komen voor het sportfonds voor jonge talent- thon. De wedstrijd over 21 ki- volle sporters van de Goudse Verzekeringen. In Waddinx veen eindigde Joost Blokland juist voor Hans van Beek (AV’47), die met 33.26 een goede indruk achter liet. Bij de veteranen greep de Bos koper Fred van Zoest de der de prijs in 34.05.Voor hem ein digden Victor Maly (32.22) en triatleet Rob Barel (33.25), die na zijn mislukte optreden in Sydney in Waddinxveen zijn eerste wedstrijd liep. Van Zoest: „Ik had graag een mi nuut sneller gelopen. Maar het was wat benauwd weer waar door ik niet sneller kon”. Wilma van Onna won voor de plaats. Bij de dames in de cate gorie zwarte band is Marichelle de Jong eerste geworden en werd hiermee Nederlands kampioen. Daarna kwam bij de heren Marcel Koenen aan de beurt, Marcel zette een goed resultaat neer en behaalde een mooie derde plaats in de categorie WADDINXVEEN - De voet ballers van Be Fair hebben de volgende bekerronde bereikt in de strijd om de districtsbeker. De Rotterdamse derdeklasser Coal, die normaal zijn wedstrij den op zondag speelt, werd met 5-2 verslagen. Be Fair ken de een vlotte eerste helft waar in Zuhir Benquedda driemaal scoorde en Ihmad Saouny num mer vier voor zijn rekening nam.Vlak voor de rust scoorde Coal met een schot laag in de hoek waarop doelman Ralph Boonstoppel het antwoord schuldig bleef tegen: 4-1 WADDINXVEEN - De Wad- dinxveense dames zorgden voor een aangename verrassing door de bekerwedstrijd in Ze- venaar tegen eerste divisie club Basketiers winnend af te slui ten. In verband met de herfst vakantie was er bij Flyers maar een klein competitieweekend. Winst was er voor Heren 3 te gen BV Alphia, terwijl Jongens Junioren I en Jongens Adspi- ranten 3 het onderspit dolven tegen resp. Zoebas en Gym no va. Dames I speelde in Zeve- naar tegen Basketiers een goe de wedstrijd. Vanaf het begin namen de dames het initiatief en het was niet te zien, dat Bas ketiers een eerste divisieclub is. Het spel werd gedicteerd door Flyers. Onder aanvoering van de twee spelverdelers Ast rid Scholtes en Brigitte Hagen werd een hoog tempo gespeeld en de tegenstander had hier veel moeite mee. De eerste helft moest Flyers nog wat wennen aan het fysieke spel, maar men bleef steeds een voorsprong van vijf punten be houden. Ruststand 21-26. De tweede helft plaatste Flyers een tussensprint en de voorsprong werd uitgebouwd tot tien pun ten. Hierna werd geprobeerd deze voorsprong te consolide ren, maar de vermoeidheid be gon mee te spelen en Baske tiers gooide alles in de strijd voor een beter resultaat en dit leek te lukken want men liep punt voor punt in. Bij 38-42 werd het nog spannend, maar Flyers vond het juiste ant woord en behaalde een hele mooie overwinning. Uitslag 40- 46. Topscoorder: Anita van Unen met 16. Astrid Scholten en Brigitte Hagen beide met I I punten hadden ook een groot aandeel in de totaal-score. eerste crosswedstrijd. De Gouda-atleet start dan bij de senioren, maar op het NK hoopt hij als junior hoge ogen Smolders (33.50) en Erika van de Bilt (Leiden Atletiek) in 33.58. Donderdag vertrekt Wilma van Onna naar Mexico waar zij in Vera Cruz deel neemt aan de WK halve mara- MOERKAPELLE - In de onder linge competitie bij de senioren hield Dick Bac vrij gemakkelijk Jesse van Elteren op remise. Wim Vroegindeweij had weinig moeite met Kevin Bakker en ook André Corpeleijn won snel van Christiaan Noorland. Arie Hoogduijn trok moedig ten strijde tegen Maarten Vroegin deweij. Uiteindelijk moest Arie een pion inleveren en daarmee de partij. Marcel de Haan speel de een interessante partij tegen Jan Blok, waarin Jan uiteindelijk aan het korste teind trok. Mar cel is door deze overwinning de snelste stijger in het klasse- mentL hij gaat van de 13ew naar de 6e plaats. De stand bij de se nioren is ongewijzigd. Clubkam pioen Ben van Geffen deed mee aan het tiendaagse VAM Toer nooi in Hoogeveen. Met 6,5 uit 9 partijen werd hij derde in een veld van 61 deelnemers. WADDINXVEEN - Door het 7 tegen 7 voetbal bij WSE is bij een groep 30+ dames het idee geboren om te starten in competitie verband. Op zater dagmiddag is er de mogelijk heid om hieraan mee te doen bij de KNVB. Wellicht zijn er nog meer 30+ dames die wel zin hebben in deze gezellige sportieve bezigheid. Er wordt gespeeld over een half veld met 6 speelsters en een keep- ster. Ben jij de enthousiaste vrouw die wij nog missen? Aarzel dan niet en bel naar WSE 0182-614710 en vraag om verdere informatie. Het maakt niet uit of je al eerder hebt gevoetbald. Je kunt na tuurlijk ook altijd langskomen of een keer mee trainen op donderdagavond van 20.00 uur tot 21.00 uur. Je bent van harte welkom. de Jong een 2-1 voorsprong halverwege de wedstrijd. In de derde periode kwam NVA/HHC op 2-3, alvorens Kim Middendorp Gouwestaete langszij bracht (3-3). De derde periode eindigde in 3-4. In de vierde periode bracht Erica de Jong de stand op 4-4, doch de Haarlemsen kwamen direct daarna op 4-5. Een halve mi nuut voor tijd wist Wendy van der Neut, via een boogbal, toch nog de sterk spelende keepster van NVA/HHC te verrassen. Eindstand 5-5. Dames I van Gouwestaete speelt aanstaande zaterdag om 19.15 uur uit tegen Het Ravijn I in zwembad Het Ravijn te Nijverdal. De overige bonds- teams van Gouwestaete spelen wederom thuiswedstrijden in Gouwebad ’De Sniep’. Heren I opent de sessie om 19.00 uur tegen WVZ I uit Zoetermeer. Dames 2 moet om 19.45 uur aantreden tegen Otters/Gooi I uit Hilversum. Heren 2 sluit om 19.30 uur de avond af met een wedstrijd tegen WVZ 2 uit Zoetermeer. WADDINXVEEN - In de Sporthal DeWilgenring te Rot terdam Schiebroek zijn zondag 22 oktober voor de twintigste keer de Nederlandse kam pioenschappen Tang Soo Do gehouden. Leerlingen van de Waddinx- veense sportschool Huk-Tti behaalden de eerste en derde Daysenga ontdeed zich op het laatste rechte stuk naar de eindstreep van zijn twee mede- kop-lopers Jeroen van Damme en de Keniaan Chadrak Ruto. De winnende tijd van Daysen ga was precies 29 seconden, de verrassende Roosendaler Van Damme, lid van Achilles uit Et- ten-Leur, kwam tot een tijd van 29.1 I en Ruto ~Z~ tot 29.17. Op de vierde plaats ein digde de Belg Frederic Collig- non in 29.46 en als vijfde Peter Vis- ser van AV’34 in 29.47. Het parcours record van Greg van Hest uit 1995 (27.51) bleef onbereikbaar. Er was de afgelopen week op deelname van Kamiel Maase, de Nederlandse deelnemer aan de Olympische Spelen in Syd ney, maar hij ontbrak in het deelnemersveld evenals Irma Heeren bij de vrouwen. Er gin gen in Waddinxveen ruim dui zend atleten van start. Een suc ces voor de organiserende schaatsvereniging De Gouwe Streek, die ook nog eens een cheque van 7000 gulden van de organisatie van de Bedrijven- sportdag, in ontvangst kon ne men. Het geldbedrag zal wor den aangewend wedstrijdkleding voor schaatsjeugd te kopen. Nadat wethouder Aad Holsteijn het lang gerekte pe loton atleten had weggescho ten ontstond al gauw een kop groep van twintig atleten. Na vijf kilometer, die in 14 min. 32 de Coenecooploop die werd gewonnen door Jean Daysenga uit Burundi. (Foto: Artistic Art/ Liesbeth van der Vis.) sec. werden afgelegd, waren er nog drie koplopers over. De beste streekatleet was Said Kanfaoui van AV Gouda, die vijftiende werd in precies 32 seconden. Een tijd waarmee Kanfaoui tevreden was. Hij had na een pittige trainingsweek van 180 kilometer niet alles ge geven. Zaterdag loopt Said Kanfaoui zijn eerste volledige marathon in Frankfurt. Hij was kort gele den al van de partij in Amster dam, maar kreeg toen na 29 kilome ter van zijn trainer Hans van der Water het advies te stoppen. De laatste weken toont Kanfaoui een stijgende vorm en moet hij in staat wor den geacht het clubrecord van Gerrit van Rotterdam uit 1995 (2.45) in Schoorl te verbete ren. Na Said Kanfaoui legde zijn jonge clubgenoot Joost Blok land beslag op de 20ste plaats in 33.15. Die tijd was minder snel dan de tijd die de Wad dinxvener een maand eerder in de Goudse Singelloop liet noteren. „Toen had ik het ge luk dat ik met een groepje meekon. Nu heb ik vijf, zes ki lometer in mijn eentje gelopen in de wind”. Het doel van Joost Blokland in het winterseizoen is een goe de klassering bij de NK cross in Kerkrade in het eerste weekeinde in maart. Op zater dag 4 november loopt hij in de Floracross in Boskoop zijn W’VEEN/BOSKOOP - Voor de heren van Gouwestaete stond afgelopen weekend Rotterdam I op het programma. De Rot terdammers verrasten vorige week WVZ I door met 8-5 te winnen. De Gouwestaeteheren waren gewaarschuwd, mede gezien de afwezigheid van Jaco de Jong. Remko Overdam en Mark Mommers zorgden voor de opening van Gouwestaete en brachten de stand op een 2- I voorsprong na de eerste pe riode. Rotterdam viel zeker niet tegen en probeerde, met fysiek geweld en een zonever- dediging, Gouwestaete te ver rassen. In de tweede periode bracht Gouwestaete ’voorlo pig’ een einde aan de illusie van de Rotterdammers om voor een verrassing te zorgen. Door doelpunten van Rodi Visser, Paul Verweij en tweemal Mark Mommers was, halverwege de wedstrijd, de stand 6-3 voor de Gouwestaete. In de derde pe riode bleek dat de heren van Gouwestaete gewoon een maatje te groot waren voor Rotterdam, al gaven de Rotter- De kopgroep onderweg in derde keer bij de vrouwen. De atlete van PAC werd enkele weken terug nationaal mara- thonkampioen in Eindhoven en wilde in Waddinxveen kijken hoe ver zij was her-steld. Dat viel mee want in een tijd van 33.37 was Van Onna duidelijk sterker dan de Belgische Anja Van Bommel kreeg tijdens de NK van het bestuur van de JBN en uit handen van zijn leraar Mario den Edel zijn allereerste judogi ingelijst aangeboden vanwege het feit dat hij kort daarvoor 25 jaar geworden is, al reeds 20 jaar budo sport beoefend en voor het 10e achtereenvolgende jaar mee deed aan de NK jiu-jitsu al waar hij zijn elfde titel veroverde. BOSKOOP - Komende weken zal het crossseizoen in het hele land weer van start gaan. Tradi tie getrouw zal op de eerste za terdag in november begonnen worden met, de openingsklas- sieker van het crossseizoen, de RABO-Flora-Cross. Deze wordt georganiseerd door AV’47 uit Boskoop en gehou den rond de atletiekbaan aan de Hoogeveenseweg te Boskoop. Ook dit jaar zal weer een geva- l

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 43