heid moet ook Films in Kreater: Jac Bost: ’Duurzaam rendabel zijn’ Inboedel Hotel Vos koopje Interview Dijksterhuis (2) LEZERS SCHRIJVEN Kaarsjesavonden bij Van Berkesteijn Wooncultuur ■ui®! E ■III Activiteiten c Interview Onder Centraal Hervormde Gemeente op RTW-radio Jubileum- receptie HWZM Bingo in de Boog invloed rond St.Victorkerk WADDINXVEEN - De komende week zijn er weer diverse activiteiten t.b.v. de SintVictorkerk. De Victor Activiteiten Commissie (VAC) heeft op 3 november a.s. een kraam op de weekmarkt, zaterdag 4 november is er de St.-Victor Bridgedag in het Zuidhonk. Woensdagavond I no vember zullen de klokken van de toren in werking worden gesteld. Na we kenlange stilstand, i.v.m. de restauratie, zijn de klokken opgehangen in de vernieuwde klokkenstoel en woensdag I november a.s., na de eucharistievie ring t.g.v. Allerheiligen, zul len de klokken weer bei eren. Bij deze gelegenheid zal ook de toren letterlijk en figuurlijk in de schijn werpers worden gezet. De Stichting tot behoud van de SintVictorkerk heeft hiertoe besloten om de Victorkerk het licht punt te maken wat vele Waddinxveners al vinden dat deze is. Giften zijn ui teraard altijd welkom op rekening 42.74.71.249 van de Stichting tot behoud van de SintVictorkerk. Dijksterhuis (I) WOENSDAG 1 NOVEMBER 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 11 r ■MMi Dorpstraat 120 2742 AL Waddinxveen Tel. 0182-618640 Fax 0182-616276 LEZERS SCHRIJVEN u REPROSET IfEEL g 7 - «SI Het wordt weer erg gezellig bij Van Berkesteijn. (Foto: ArchiefWvW. i «i WADDINXVEEN - Het lijkt nog zo ver, maar de donkere dagen voor Kerstmis naderen rap.Van Berkesteijn Wooncul- tuur begint de komende maand dan ook al weer met de voorbereiding van de Kaarsjesavonden. Van maandag 4 tot en met vrijdag 8 de cember, vijf avonden achter elkaar, kun nen klanten van 15.00 tot 21.00 uur kerstartikelen zoeken voor op, in, naast, bij én onder de kerstboom. Aan het be gin van elke avond worden 2000 kaarsen aangestoken. De muzikale bege leiding van harpiste Carla Bos creëert doldwaze avonturen in hun strijd tegen Hades.Voor Hercules verloopt alles goed, totdat hij verliefd wordt op Mega ra. Wat onze held niet weet is, dat Me gara werkt voor Hades. Toegangsprijs: 3,50 per persoon en 2,- voor Kreapashouders. is. Deze man is gescheiden, de reisboek- winkel is niet bepaald succesvol. Met zijn huisgenoot Spike, uit Wales en een ech te belhamel, leidt hij een eenzaam leven. Op een dag wandelt de wereldberoem de filmster Anna Scott zijn winkel bin nen. Er groeit een relatie tussen de twee. Anna valt al snel voor zijn onhan dige charmes. Voordat William het be seft, heeft hij de situatie niet meer on der controle. Marjan Stoffers, fractievoorzitter PvdA. Wiebrand Dijksterhuis, fractievoorzitter PCW. Kopiëren in kleur of zw.w analoog of digitaal zowel PC als A Mac en voor uw cadeaus zoals T-shirtsmouse-pads placematspuzzelsmokken 2001 of verjaardagskalenders kerstkaarten en honderden soorten papier voor uw hobby... Kinderfilm: Woensdag I november, aanvang 13.30 uur Hercules Speelduur: 72 minuten een heel bijzondere en feeërieke kerst sfeer. Van 15.30 tot 16.30 is er een Christmas High Tea met een keur aan kerstgebak, broodjes en vele andere lekkernijen.Tus sen 17.00 en 19.00 uur wordt er een gezellig Diner Noël geserveerd met als inspiratiebron de Franse Bourgogne. Daarvan kunnen geïnteresseerden tegen een geringe vergoeding op basis van re servering gebruik maken via telefoon nummer 0182-614 633. De kerstshow kan tevens bezocht wor den op zaterdag 9 decemer en op de Vrijdag 3 november, aanvang 20.00 uur Notting Hill Speelduur: I 19 minuten Regie: Roger Michell Met o.a.: Hugh Grant, Julia Roberts twee extra koopzondagen van 3 en 10 december, tussen 12.00 en 17.00 uur. Ook op deze dagen kunnen bezoekers genieten van de Christmas High Tea. Op zondag 3, zaterdag 9 en zondag 10 december wordt de kerstsfeer opgeroe pen door het blazerskwintet Syrinx, een noviteit in de kerstshow. In de bijzonder sfeerverlichte showroom staan meer dan 30 kerstbo men opgetuigd in evenzovele stijlen, in zeer uiteenlopende kleurstellingen en met thema's als landelijk, God Jul, enge len, de sneeuwman en boskabouters. WADDINXVEEN - Op zondagmorgen 5 novem ber zal de Centraal Her vormde Gemeente het kerkenprogramma op de RTW verzorgen. Deze uitzending begint om ne gen uur met het kinder programma. Om half tien wordt overgeschakeld naar de Bethel kerk voor de directe uitzending van de eredienst.Voorganger is deze dienst is ds. C.D. Zonnenberg. Na de kerk dienst zal om ongeveer tien voor elf het program ma vervolgd worden met de uitzending van één van Bachs cantates: de cantate (BWV 115) voor de 22e zondag na Trinitatis 'Ma- che dich, mein Geist, be- reit’. Aansluitend volgt er een boeiend programma rond Franciscus van Assis- si. Het kerkenprogramma eindigt om twaalf uur. WADDINXVEEN - op vrijdag 3 november wordt er in buurtcentrum de Boog weer een bingo- avond georganiseerd. Er zijn mooie prijzen te win nen. De zaal gaat open om 19.00 uur. De bingo begint om 20.00 uur. Ie dereen is van harte wel kom in het buurtcentrum aan de C. Huijgenslaan 2 in Waddinxveen. Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. Schotte boden vervolgens ge zamenlijk zesduizend gulden en waren daar mee de enige bie ders op het totaal van de te veilen kavels. Vervolgens veilde de afslager elk kavel apart. De verkopende partij probeerde hier mee meer geld dan het bod op het totaal bijeen te krij gen; in dat geval zou de gunning niet naar de heren Moonen en Schotte gaan. Vele aanwezigen in de zaal gingen vervolgens op koopjesjacht. Of het nou een koelkast betrof of een diep- Deze Disney animatiefilm gaat over Hercules, de zoon van de Griekse god Zeus. Hulpjes van Hades, god van de on derwereld, ontvoeren Hercules. Door hun slechte plannen wordt Hercules half god, half mens, waardoor hij niet meer kan terugkeren naar de godenwereld, maar op moet groeien in de mensenwe reld. Om toch terug te kunnen keren, moet Hercules een echte held worden. Hierbij krijgt hij hulp van Philoctetes, de trainer met de bokkenpoten en Pegasus, het gevleugelde paard. Samen beleven ze Will is de eigenaar van een boekwinkel in Notting Hill, een Londense buurt die een hippe smeltkroes van kunstenaars vrieskist, vaak kreeg de afslager geen hoger bod dan vijf gulden voor een kavel. Van alle kavels kwamen er maar twaalf boven de honderd gulden. Het ver warmde biljart, compleet met klok en keuen, bracht het niet verder dan 525,- In feite had den de koopjesjagers met dit zuinige biedgedrag uiteindelijk zich zelf te pakken. Toen de deurwaarder de totaalstand opmaakte bleek er bij elkaar 3600,- te zijn geboden. Daar mee werden de bieders op het Dit vergt naast een goede be drijfsorganisatie, waarbij het milieubeleid een integraal on derdeel van de bedrijfsvoering moet zijn, een heldere wet- en regelgeving”, aldus Bost. „Hou het zo simpel en logisch moge lijk, dat is denk ik erg belangrijk. Het scheelt voor bedrijven ook enorm als ze praktische hand reikingen krijgen en niet alles zelf moeten ontwikkelen.” Omdat het begrip 'duurzaam heid' nog iets abstracter is dan 'het milieu’, verdient de econo mische vertaalbaarheid daarvan extra aandacht, denkt Bost. „Wat kan een individueel be drijf hier precies mee, hoe kan het rendabel worden gemaakt? Hoe groot is de markt voor een bepaald duurzaam pro- dukt? Is iets over vijf jaar niet achterhaald?” „De economie is tegenwoordig zo snel en innovatief dat inves teren in duurzaamheid zich in een zeer kort tijdsbestek moet terugverdienen. De winstont- wikkeling van bedrijven is bo vendien al jaren gebaseerd op kostenreductie, ook daar moet het in passen.” „Dit betekent bepaald niet dat er geen mogelijkheden zouden zijn. Door de complexiteit van produkten terug te brengen kan het bijvoorbeeld veel ge makkelijker worden om ze te demonteren en het hergebruik van onderdelen te bevorderen. Dat zie je op dit moment al in de auto-industrie.Waar het om gaat is nogmaals dat het alle maal wel rendabel en realiseer baar moet zijn, waarbij het sa menspel met de overheid heel belangrijk is. Hoe kun je dit als persoon of bedrijf in de prak tijk vertalen, die vraag moet ook bij de beleidsvorming van de overheid voorop staan.” Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op pri vacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. schillend gedacht. De fractie is niet tegen het doen van een onderzoek naar privatisering van het zwembad, mits daarbij ook goed gekeken wordt naar het schoolzwemmen, het les zwemmen, het zwemmen van doelgroepen, de reddingsbri gade, de zwem- en waterpolo- vereniging, de mate van toe zicht en de opleiding van het personeel en niet te vergeten de kosten van de toegangs kaartjes. Niet alleen op de kor te termijn, maar ook op de lan ge termijn. De fractie is tegen privatiseren om het privatiseren. Als dat de insteek van de PCW is, en daar lijkt het op, dan zullen wij ons daar tegen verzetten. Laten we eerst de discussie over de ge wenste kwaliteitsniveaus in be heer met spoed afronden, zo dat op dat punt voor de komende jaren zekerheid ge schapen wordt. Toegangsprijs: 10,- per persoon Pas 65+ en CJP: 8,— per persoon Kreapashouders: 6,50 per persoon Incl. koffie/ thee Reserveringen bij Kreater, Kerkstraat I3, 2742 BG te Waddinxveen, tel. 0182- 614 422. ZEVENHUIZEN - De po litie hield zaterdag 28 ok tober rond 01.20 uur op de Swanlaweg een 43-jari- ge automoblist uit Rotter dam aan. De man had te veel gedronken. Een ademanalyse kwam tot 690 ug/l. 220 ug/l. is de limiet) Het rijbewijs van de man is ingevorderd. Door Frank Kremer WADDINXVEEN - „Wil het onderwerp ’duurzaamheid’ breed door het bedrijfsleven worden opgepakt, dan moet het economisch vertaalbaar worden gemaakt”, zegt Jac Bost, directeur van Bost Adviesgroep BV, Bureau voor Management en Milieu. „Economie en milieu kunnen wel samengaan, maar voor bedrijven telt hoe dan ook dat het beleid rendabel en uitvoerbaar moet zijn. Dit vraagt te vens om passende, concrete wet- en regelgeving.” Jac Bost is de derde in de serie van vier voor het Duur- zaamheidsdebat. (Foto: Artistic Aril Liesbeth van derVis.) de discussie nog steeds niet van start gegaan, omdat de voorbe reiding niet voor elkaar is. De PvdA-fractie heeft in juni I998 een voorstel gepresenteerd aan het college over hoe het wijk- en buurtbeheer aan te pakken. Daarna heeft het nog meer dan een jaar geduurd voordat er concreet met dit onderwerp aan de slag werd gegaan. Pas recentelijk heeft wethouder Neele de pilot-wij- ken aangewezen. Dijksterhuis suggereert dat ook uit het beheer van de sportaccommodaties een deel van de oplossing van de finan ciële problemen moet komen maar vergeet daarbij te vermel den dat de bedragen die hier mee gemoeid zijn een fractie vormen van het geld dat om gaat in het beheer van wegen en openbaar groen. Bovendien ligt er sinds begin I999 al een plan op tafel waarin precies be- •_b Deugt de financiële planning niet, dan moet burgemeester Jonkman aangesproken wor den. Dijksterhuis doet het voorkomen alsof de raad zélf met uitgewerkte voorstellen en alternatieven moet komen. Doet een raad dat niet, dan leunt hij lui achterover, aldus Dijksterhuis. Ook dat vind ik een onjuiste voorstelling van zaken. Het college en het amb telijk apparaat zijn er om de wensen en ideeën van de raad om te zetten in concrete plan nen en budgetten. Een raadslid mag er van uit gaan dat zij dat correct doen en ook de cor recte gegevens en alternatieven verstrekken. Zo heeft de raad al bij de be handeling van het beleidsplan 2000 gezegd aan de hand van verschillende alternatieven een discussie te willen voeren over gewenste kwaliteitsniveaus in het beheer van het openbaar groen, inclusief de bijbehoren de prijskaartjes. Nu zijn we bij na anderhalf jaar verder en is lange termijn beleid van deze gemeente in de eerste plaats gericht moet zijn op het moge lijk maken van maatschappelijke deelname voor iedereen, nu en in de toekomst. Dat betekent investeren in mensen en in sterke maatschappelijke ver banden. Er moet een ruimtelijk beleid komen waarin een goede mix gevonden wordt tussen wonen, recreëren, bedrijvigheid en na tuurbehoud, zodat Waddinx veen ook in de toekomst leef baar blijft. Het beheersbaar houden van de verkeersstro men hoort daar ook bij. Daar bij moet de raad zich bij ieder besluit afvragen in welke mate het milieu wordt belast en of anderen (bijv, groepen burgers, omliggende gemeenten of onze kinderen) benadeeld worden. Dat brengt mij op het laatste punt waarop ik wil reageren, namelijk de privatisering van het zwembad. Er wordt binnen de PvdA op dit punt in het geheel niet ver- Vorige week heeft Wiebrand Dijksterhuis in het Weekblad fors uitgehaald naar de huidige raad, naar wethouder Van Hol- steijn, naar burgemeester Jonk man en zelfs naar zichzelf, om dat hij een verkeerde inschatting had gemaakt van de kritiek op wethouder Neele. Dijksterhuis zegt in wezen dat iedereen boter op zijn hoofd heeft met betrekking tot het debacle rond de beheerplan- nen. Ik vind het onjuist om op deze manier politieke verant woordelijkheden diffuus te ma ken. Van de raad mag verwacht worden dat hij op hoofdlijnen bestuurt en vervolgens contro leert of het college het beleid correct uitvoert. Laten de collegeleden daarbij steken vallen, dan zijn zij de po litiek verantwoordelijken. Wor den er fouten gemaakt in de opstelling van de beheerplan- nen openbare ruimte, dan is dat de verantwoordelijkheid van de betreffende portefeuillehouder, in casu wethouder Neele. heb ik hier tijdens de algemene beschouwingen op aangedron gen. Er is een omslag in denken nodig, waarbij de nadruk veel meer komt te liggen op doel stellingen, samenhang en kwali teit in de uitvoering en maat schappelijk effect. Als dat duidelijk in beeld is, kunnen er ook veel beter keuzes gemaakt worden. Dijksterhuis kiest he laas voor de insteek van het geld, in plaats van de inhoud. Om op termijn ’structureel geld te verdienen’ wil hij onder andere een beleid in gang zet ten dat er toe moet leiden dat de subsidies voor het maat schappelijk veld worden afge bouwd. Als klap op de vuurpijl moet de gemeente daarbij voorkomen dat de bruidschat die in de verzelfstandigingsope- ratie wordt meegegeven er ’doorheen wordt gedraaid en ze weer aankloppen’. De PvdA-fractie vindt dat het Voordat Bost begin jaren ’90 voor zichzelf begon als milieu technisch adviseur, werkte hij jarenlang voor de overheid als deskundige op het gebied van afvalwaterlozingen. „Door mijn ervaring bij een tweetal water schappen was ik bekend met het overheidsdenken en had een goed inzicht in het wette lijk kader van het milieubeleid, iets wat in mijn advieswerk na tuurlijk prima van pas kwam. Voor veel bedrijven is de mi lieuzorg een lastige materie, in die zin dat het ze veel tijd en moeite kost om de vertaalslag van wet -en regelgeving naar praktijk te maken. Wat dat be treft merk je toch een wereld van verschil tussen de overheid en het resultaatgerichte be drijfsleven.” „Dat is geen kwes tie van onwil”, vervolgt Bost, „in feite is aandacht voor mi lieuaspecten langzamerhand wel een beetje een ’tweede na tuur’ geworden voor het be drijfsleven. Men kan zich op dit gebied natuurlijk ook weinig misstappen veroorloven. Het belangrijkste knelpunt is vaak dat de wet- en regelgeving zo complex en tijdrovend is en zich moeilijk economisch laat vertalen. Bedrijven opereren nu eenmaal op een keiharde markt en krijgen tegenwoordig al erg veel op zich af, bijvoorbeeld op het gebied van informatietech nologie ,arbo-beleid, kwaliteits beleid, enzovoort. In deze situ atie is het voor een individueel bedrijf erg kostbaar en ingewik keld om een heel eigen milieu beleid te ontwikkelen, zeker als concurrenten elders in de we reld aan minder strikte regels zijn gebonden. Economie en milieu kunnen wel samengaan, maar het beleid moet ook ren dabel en uitvoerbaar zijn.” WADDINXVEEN - De stichting Huurdersbelan- genorganisatie Waddinx veen Zevenhuizen Moer- kapelle bestaat op 4 november vijf jaar. Het bestuur wil dat niet onop gemerkt voorbij laten gaan en geeft op zaterdag 4 november van 14.00 tot 16.00 uur een receptie in sporthal De Dreef, Dreef 4 te Waddinxveen. Ieder een is welkom. Het artikel in het Weekblad van 25 oktober jl. over het lange termijnbeleid van de gemeen teraad van Waddinxveen geeft een aardig beeld van wat ik daarover heb gezegd, op één uitzondering na. Ik heb namelijk niet beweerd dat de raad lui achterover zit en dat de raad geen beleid maakt. Natuurlijk maakt de raad veel beleid en de raadsleden werken daar hard aan. Wat ik heb ge zegd is dat de raad niet gewend is aan het ontwikkelen van een lange termijn visie. De oorzaak daarvan is dat het de gemeente altijd voor de wind is gegaan. Als het je goed gaat heb je niet erg de neiging je om de verre toekomst te bekommeren. Niets menselijks is de gemeen teraad vreemd. Nu de ge meente Waddinxveen niet meer zo hard mag groeien, dringt zich de noodzaak van bezinning op een lange termijn visie op. Een visie over de toe komst van Waddinxveen voor komt dat de gemeente straks stuurloos ronddobbert. Uiter aard verschillen de politieke vi sies over die toekomst. Het moet een uitdaging voor de raad zijn om met de discussie hierover te starten. WADDINXVEEN - GEVON DEN: I6-I0: Rood met witte ongec. Kater. (Omgeving Noor delijke Dwarsweg Zevenhui zen). I9-I0: Zwart met witte ongec. Kater. (Omgeving Ek- sterdreef Waddinxveen). 20-10: Lapjes poes, jong, halflangharig. (Omgeving Coenecoop Wad dinxveen). 23-10: Hond teefje, gest. Kleur: bruine kop, lijf is wit met zwart. Heeft een halsband om. (Omgeving Hoogeveense- weg Boskoop). Een dier gevon den of vermist: bel Stichting Amivedi, tel.0182-630481 Z’HUIZEN-MOERKAPELLE - Vele tientallen opkopers, be langstellenden en oud-cliëntele waren afgelopen week naar ho tel Vos gekomen, ten einde ge tuige te zijn van de verkoop van de totale inboedel van het voormalige hotel. Om precies II uur startte de verkoop bij opbod waar voor men een lijst met 59 kavels had samenge steld. De afslager begon met geld te vragen voor het totaal van,het te veilen aanbod in één keer. De heren Moonen en totaal eigenaar van alle spullen en had de inboedel van het ho tel slechts 6000,- opgebracht. Hoewel de kopers blij waren met hun koop, kwam daar mee wel vast te staan dat zij voor tweeduizend minder ook hun slag hadden kunnen slaan. Met deze teleurstellende boedel- verkoop is een definitief einde gekomen aan het roemruchte bestaan van Hotel Vos in Ze venhuizen. Het wachten is nu alleen nog op de sloop van het pand. schreven staat hoe er op lange termijn omgegaan moet wor den met het beheer van de sportaccommodaties en hoe veel dat per jaar kost. De ver enigingen kunnen zich goed in dit rapport vinden. Helaas is de besluitvorming in de raad van dit plan alsmaar uitgesteld, om dat het tegelijk zou moeten plaatsvinden met de besluitvor ming over alle andere beheer- plannen. Die laten echter zo lang op zich wachten dat het richting verenigingen niet ver antwoord is hen nog langer in onzekerheid te laten. Ik heb er daarom bij de behandeling van het beleidsplan afgelopen sep tember op aangedrongen de af spraken met de sportverenigin gen zo snel mogelijk na te komen. Ik ben het met Dijksterhuis eens dat raad hoog nodig een discussie moet voeren over het lange termijnbeleid. Al in I998

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 11