Bibliotheek Nieuwe start DeVlaam aan Groensvoorde Bewoners dagen gemeente en verliezen Boxsprings/matrassen presenteert wekelijks nieuwe boeken Unicef open-huis bij vijf vrijwilligers w Expositie in Bibelot I W Zuidhonk Muzen Speelgoed beurs in het ongeval Kinder boekenweek Verkeers- Amateur- muziekavond De Zeven Van Leeuwen ook in Maasland Gereformeer- VIDES AUDI' KTV Verkoop handwerk Prijswinnaars van de Rechtstreeks van fabriek elders 6000,- bij ons 4000,- de Kerk Jeugddisco De Paddestoel I 1 PAGINA 17 WOENSDAG 1 NOVEMBER 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN k Kopiëren in kleur of zw.w analoog of digitaal zowel PC als <1 Mac en voor uw cadeaus zoals T-shirtsmouse-pads placematspuzzelsmokken 2001 of verjaardagskalenders, kerstkaarten en honderden soorten papier voor uw hobby... Dorpstraat 120 2742 AL Waddinxveen Tel. 0182-618640 Fax 0182-616276 OP EEN HOLLETJE NAAR FOTO KLEIN MET JE ROLLETJE ONTWIKKELEN AFDRUKKEN U WT STUNT: een boxspring matras voor 398,- REPROSET Global Matrasset£]|<bedden Mat of glanzend! IQxlS cm! - Gratis indexprint! fx Vandaag gebracht, STL morgen klaar! - papierï^y j-t «Kwaliteitsgarantie! (Foto: Sjaak Noteboom.) Voelbaar beter V Topkwaliteit voor fabrieksprijzen WADDINXVEEN - De Waddinxveense middenstander zit niet stil. In de Passage sloeg men druk aan het timmeren, aan de Groensvoorde is het niet anders met de winkeliers. Banketbakkerij De Vlaam rondde afgelopen maandag de verbou wing af met een feestelijke opening. De Vlaam nam begin juni de winkel over van bakker Gert Huizer en verliet daar mee de Oranjelaan. De eerste maanden vond er alleen een verandering van vig net plaats. ’Echte bakker’ veranderde in ’Heerlijk Heerlijk’, van bakker naar banketbakker. „We zaten enkele weken in een nood- winkel maar nu is dan ook het hele inte rieur veranderd.Veel eerlijke materialen, dat straalt sfeer uit”, aldus banketbakker Jan Anker. Het assortiment veranderde met de overname maar van een achter uitgang is geen sprake, in tegendeel. „De basis, zeg negentig procent, blijft het ban ket maar-we hebben ook prima brood! Dat is dus niet veranderd. Mensen kun nen hier binnenlopen om voor ieder mo ment van de dag iets lekkers te kopen.” En dat blijft niet beperkt tot de traditio nele producten van een (banket)bakker. In het schap liggen drie rode en drie wit te wijnen en een port. De bedoeling is dat er nog koffie en thee bijkomt maar dat heeft Anker nog niet geregeld. Hij wil namelijk niet het stan daard pak koffie verkopen. herinneringen aan reizen naar Vietnam en Zuid-Afrika. „Mensen worden verwend, mensen ko pen ook meer op gemak. Ze willen niet meer iedere winkel af maar alles in één keer.” DeVlaam biedt dus niet alleen het gebak maar ook de koffie erbij. De ban ketbakker zegt ontzettend blij te zijn met de verhuizing. De omzet verdubbelde, het verkeer is veel rustiger en er is ge noeg parkeerruimte. „En het personeel is perfect. Die hebben de overname heel goed op gevat. Het klikt erg goed en dat is zeker een groot compliment. Dat is namelijk al tijd maar afwachten. Nu het zo goed gaat, is dat niet alleen voor mij prettig maar ook voor de klanten: die zien de zelfde vertrouwde gezichten.” Aanvang 20.00 uur en de toe gang is gratis. Zuidplas Polderweg 9-13, industrieterrein 't Ambacht, Moordrecht Tel: (0182) 37 81 75 WADDINXVEEN - Don derdagmorgen 26 oktober is een 18-jarige scooterrij- der uit Waddinxveen licht gewond geraakt aan zijn been bij een aanrijding op het Noordeinde. De jongen kreeg geen voorrang van een 38-jarige Waddinxvener die met zijn auto uit een uitrit kwam. De scooter ging onderuit en kwam on der de auto terecht. De scooterrijder is voor con trole overgebracht naar het Groenehartziekenhuis. WADDINXVEEN - In de bibliotheek waren rond de Kinderboekenweek naast tal van activiteiten ook prij zen te verdienen. De kleur- wedstrijd werd gewonnen door Luuk Glasbeek, 5 jaar, uit Boskoop en Alexander Jansen, 6 jaar, uit Waddinx veen. Het spel 'Feestvarken en driftkikkers’ leverde een prijs op voor de Waddinx veense Maaike de Boer, 11 jaar. Alledrie de prijswin naars kregen een boek, ge schreven door de populaire kinderboekenschrijfster Carry Slee. WADDINXVEEN - De Crea-doeclub van de Gere formeerde kerk houdt 4 november weer haar herfst- verkoping van handwerk- spullen in de hal van de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde. Er zijn weer heel veel trui en, truitjes en vestjes te koop, van babymaatjes tot maat 44. Vooral voor schoolgaande kinderen zijn ze er in vele maten en kleu ren. Ook zijn er leuke (spij- ker)broekjes te koop met eventueel bijpassende slipo- vertjes. Er zijn ook weer veel geitenwollen sokken in vele maten, heerlijk voor de komende winter. Verder zijn er leuke cadeau tjes voor 5 december en kraamcadeautjes.Voor de kleintjes heerlijke knuffels, poppen en ledikantjes, maar ook handdoeken en leuke gastendoekjes. De bekende pannelappen zijn er natuurlijk en de tv- sloffen. Dan niet te verge ten de honderden wens kaarten, voor alle gelegeheden zijn er maar nu vooral kerstkaarten natuur lijk. Tegelijk met de hand- werkverkoop is er ook een grote tweedehandsboeken- markt. Dit alles op 4 no vember van 10.00-15.30 uur. Pastelkrijt beeld 55X75. FOTO’S VANAF kléin WADDINXVEEN - Vanaf november aanstaande krijgen inwoners van Waddinxveen elke vrijdag één week de ge legenheid kennis te nemen van nieuwe romans en studie boeken voor volwassenen in de collectie van de biblio theek. Jarenlange ervaring in het maken van matrassen voor mensen met rugklachten service Maasland b.v. Voor het dealerbedrijf brengt de overna me belangrijke schaalvoordelen met zich mee. Op hun beurt kunnen klanten van Van Leeu wen uit de regio Waddinxveen en uit het Westland voor alle on derhoud, reparaties en APK in beide vestigingen terecht. Het dienstenpakket in Maasland is uitgebreid met truck- en trailer- verhuur en tot slot zijn de be drijfsgebouwen ook uiterlijk op elkaar afgestemd. Van Leeuwen Truckservice Maasland bv is ge vestigd aan de Transportweg 16 op het bedrijventerrein Colden- hove;Van Leeuwen Truckservice b.v. is te vinden aan de Bredeweg 23-25 op bedrijventerrein Doel- wijk in Waddinxveen. ZEVENHUIZEN - Op zaterdag 4 november wordt er voor de 19e keer een amateurmuziek- avond gehouden. Het belooft weer een mooie avond te wor den, waar de verschillende deelnemers alleen of gezamen lijk zullen spelen of zingen. Be halve solo pianospel en piano met zang, zullen er combinaties te horen zijn van klavecimbel met dwarsfluit, orgel en blok fluit, maar ook een blazersen semble van het Gouds Symfo nie Orkest. Er zullen werken gespeeld wor den van o.a. Maurice Ravel, Rachmaninov, Beethoven en Archangelo Corelli en liederen van o.a. Franz Schubert, George Enescu, maar ook van Michel Legrand en Cole Porter. Het blazersensemble speelt werken van Salomon Jadassohn. Ieder een is welkom op 4 november in de Gereformeerde kerk, Dorpsstraat 106, Zevenhuizen. Consumentendagen: do en vr: 10.00-21.00 u. zat: 10.00-17.00 u. Bed-Direkt, van producent aan consument - Waalwijk - Moordrecht Assen lijken en ziet toe op de naleving van het Verdrag. Dergelijke hulpprojecten kun nen alleen opgezet worden als de verkoop van wenskaarten en producten succesvol blijft. Met ruime keuze uit een geheel nieuwe collectie bestaande uit prachtige kerstkaarten met fraaie ontwerpen en bijvoor beeld het Unicef Wereldspel hebben de vrijwilligers er ver trouwen in dat dit mogelijk is. De vrijwilligers zetten de deur open om de nieuwe artikelen en wenskaarten die zijn ont worpen door een internatio naal gezelschap van kunste naars, te tonen. Bezoek de open dagen van dinsdag 14 no vember tot en met donderdag I6 november op onderstaande adressen van 9.30 tot 11.30 en van I3.30 tot I5.30 uur: T. ter Maten, Genestetlaan 8 tel: 615 644; M. Barendsen, Heuvelhof 24 tel: 614 84 l;J. Zevenbergen, D. Schagenplantsoen 3 tel: 610 335; H. Hordijk, Roosje Voshoe ve 4I tel: 6I3 024 en I. Alma, Machtelderf I8 tel: 61 I 580. Het nieuwe interieur bestaat voor een groot deel uit hout, dat het een warme sfeer geeft. hebben. De rechter was iets bijzonders opgevallen en wilde daar meer van weten. Hij had een sloopvergunning gezien waarin middels ondertekening namens de gemeente door ene C.A. Oosterhoff een sloopver gunning was verleend aan na mens de gemeente, jawel ook ene C.A. Oosterhoff. Belang stellend wilde hij weten of dit dezelfde persoon was en of het in de dubbelgemeente een ge bruik is dat ambtenaren aan zichzelf vergunningen uitschrij ven. De heer Van der Vries van de gemeente, gaf aan dat de heer Oosterhoff zowel hoofd grond- gebiedzaken als waarnemend gemeentesecretaris is. Wegens ziekte van de gemeen tesecretaris bleek hij dubbel betrokken geweest te zijn bij deze vergunningverlening. De rechter leek dit toch geen alle daagse manier te vinden en keek erg zuinig bij dit ant woord. De uitspraak volgde vrijdag 20 oktober. De rechter stelde in derdaad de gemeente in het ge lijk. De bewoners zullen dus moeten wachten tot de ge meente een bouwvergunning de beurt zijn, als er door de ge- afgeeft, meente een bouwvergunning is verleend. Hij zag geen enkele grond die honorering van verzoek tot gevolg zou moeten Tot nu toe worden de nieuwe boeken in een molen geplaatst en kunnen ze direct worden geleend. Komen de boeken na drie weken terug, dan worden ze ondergebracht in de be staande collectie. „Gemiddeld is steeds éénderde van de boe ken uitgeleend”, aldus het hoofd van de bieb, Gerrie He- ijerman. „De meeste klanten kijken in de kasten en zelden in de catalogus. Op deze manier krijgen zij geen compleet over zicht van nieuwe titels en het geen zich in de collectie be vindt.” Om mensen de gelegenheid te geven een beter inzicht in het aanbod te krijgen staat vanaf vrijdag 3 november een aparte tafel met alle nieu we boeken in de bibliotheek. Deze boeken worden een week lang niet uitgeleend. Ie dereen kan de nieuwe titels en namen van auteurs bekijken, een notitie maken of desge wenst de betreffende titel re serveren. Na een week worden de boeken vervangen en ko men .nieuwe titels op de tafel. De inmiddels gereserveerde exemplaren gaan naar de balie; de andere komen op de molen met de niéuwe uit te lenen boeken te staan. „Ons uitgangs punt is de gebruikers beter voor te lichten over hetgeen de bibliotheek aanschaft en welke titels wij in onze collectie heb ben”, zegt Gerrie Heijerman. „Mochten er vragen zijn, dan staan alle medewerkers een ie der graag te woord.” Om vergunning te kunnen ver lenen moet echter eerst het het schorsing- bestemmingsplan worden ver anderd. Een andere mogelijk heid is verlening via een ZPP- procedure. Mochten de buurtbewoners op dat moment nog steeds bezwaren hebben, dan zullen hun argumenten bij de rechter ongetwijfeld zwaar der wegen. kele pastelschilderijen, enkele aquarellen van droomtuinen en tot bij andere gelegenheden, had zij deze keer een heuse ad vocaat ingehuurd. In plaats van de aangekondigde gemeentelijk topambtenaar C. Oosterhoff, voerde nu mr. de Groot het woord namens het gemeente bestuur. Namens de bewoners was Croymanstraat-bewoner, de heer Ribbens als woord voerder aangesteld. Hij stelde dat de buurt vanuit een lokaal weekblad voor het eerst kennis had genomen van de plannen. Hij gaf aan dat de gemeente willens en wetens het pand in sloopconditie had den gebracht door al vele jaren niets meer aan het onderhoud te doen. Zelfs de goten werden niet schoongemaakt met als gevolg lekkage. Nu de gemeente aan geeft dat sloop ondermeer moet plaats vinden omdat er asbest in het plafond zit, vroeg Ribbens zich af waarom de ge meente nooit iets had gedaan, toen het hemelwater via dit as best over de peuters liep. „Wanneer de gemeente ooit iets had moeten doen, dan was het toen wel”, aldus de spreker. Al gauw bleek dat de bewoners vooral geen grotere en hogere nieuwbouw op deze plek wen sen. Om dat te voorkomen wil men het bestaande gebouw weer opgeknapt zien. Wetend dat de gemeente denkt over een ver- Door Huib Schouten Z’HUIZEN-MOERKAPELLE - De voorgenomen sloop van de voormalige huisvesting van ‘Jip en Janneke’ aan het Moerhage- plantsoen in Moerkapelle, valt slecht bij de buurtgenoten van deze locatie. Maar liefst 26 om wonenden van deze plek zetten hun handtekening als voorstan der om het bestaande gebouw in stand te houden. Dit heeft al les te maken met de grootse plannen die het gemeentebe stuur voor deze plek in petto heeft. Onlangs presenteerde de ge meente twee schetsontwerpen aan de raadscommissie, en daarbij werd duidelijk dat de gemeente op deze plek twee woongebouwen met daar in twaalf appartementen wil reali seren. Daarvoor wordt behalve de plaats waar nu de peuter- club staat, ook nog een forse strook openbaar groen ge offerd. Toen de gemeente dan ook onlangs een sloopvergun ning uitschreef, was dat voor een aantal bewoners reden om hier tegen bezwaar te maken. Synchroon daaraan werd de ge meente voor de rechter ge daagd met een schorsingsver- zoek. Op I7 oktober diende deze zaak voor de arrondissements- rechter in Den Haag. De ge meente had geen halve maatre gelen genomen. In tegenstelling WADDINXVEEN - Zater dag 4 november is er extra disco voor de Waddinx veense jeugd in het wijkge- bouw van speeltuinvereni ging De Paddestoel aan de Lijsterbesstraat 18 in Wad dinxveen. DJ Ed van de Waddinxveense drive-in- discotheekThe Flying Dutchman draait ook deze keer al die leuke hits aan el kaar. Deze disco is voor de jeugd van 9 tot en met 14 jaar. Om 19.15 uur gaat de deur open voor het jeugdi ge publiek dat tot ongeveer 21.30 uur kan dansen en luisteren naar die gave mu ziek die de jeugd van tegen woordig graag hoort. De entreeprijs is 1,50. Iedereen die komt krijgt bij de ingang een gratis lot voor de verloting die om 21.00 uur wordt gehouden. Meer informatie over de jeugddisco vindt u op www.disco.nl.nu en www.go.to/paddestoel. dag- en vnjaagavu"»* geopend. WADDINXVEEN - Sinds I sep tember vormt Truckpunt West land een integraal onderdeel van het Waddinxveense MAN dealerbedrijf Van Leeuwen Truckservice b.v. Beide vestigin gen gaan vnaaf die datum onder deze bedrijfsnaam verder. Voor de klanten betekent dat ze zo wel in Waddinxveen als in Maas land terecht kunnen. Op I janu ari van dit jaar nam Van Leeuwen Truckservice b.v. uit Waddinx veen, Truckpunt Westland in Maasland over. Sindsdien is er hard gewerkt om de bedrijfsvoe ring en de service in beide vesti gingen op één lijn te brengen. Dit proces is afgerond met de naamswijziging van Truckpunt Westland in Van Leeuwen Truck- WADDINXVEEN - Om de nieuwe collectie artikelen en kaarten te promoten openen Unicef-vrijwilligers de deuren op dinsdag 14, woensdag 15 en donderdag 16 november. Unicef, het kinderfonds van de Verenigde Naties, zet zich in voor de belangen van kinderen, waar ook ter wereld. Daarbij werkt Unicef in 161 landen sa men met regeringen, lokale overheden, andere hulporgani saties en de bevolking zelf aan de verbetering van drinkwater en voedselvoorziening, de ge zondheidszorg en het onder wijs. Daarnaast steunt het kin derfonds kinderen die het extra moeilijk hebben. Zoals kinderen die op straat leven, die moeten werken of gehandi capt zijn. Het verdrag voor de rechten van het Kind, dat door nage noeg alle landen van de wereld ondertekend is, vormt hierbij het uitgangspunt voor de hulp die Unicef biedt. Het kinder fonds helpt regeringen de rech ten van kinderen te verwezen- huizing van de brandweer, zou men graag zien dat de brand weer er weer in komt. Dit was in vroeger dagen al eerder het geval. Nadat de gemeente op eerdere bezwaren niet had ge reageerd, zocht wethouder Zij- derhand afgelopen week con tact met de bewoners. Dit leverde echter voor hen geen reden op de bezwaren in te trekken. Ribbens sprak in ver band met de benadering door de gemeente dan ook in ter men van ’arrogant’ en met ’mi nachting’. Als deze sloop door gaat dan wordt daarmee een onomkeerbare situatie ge creëerd, aldus Ribbens. Ook het feit dat de geplande boven gelegen appartementen, welke speciaal voor ouderen worden ingericht, uitzien op de begraaf plaats vond spreker weinig ideaal. „Het geeft geen pas deze mensen de gehele dag uit te gaan laten zien op hun voorportaal”, aldus de zegs man. De advocaat van de gemeente gaf in zijn pleidooi aan dat er moeilijk tegen de sloop be zwaar kan worden gemaakt. Hij stelde dat de bewoners met hun bezwaren feitelijk pas aan WADDINXVEEN - Vanaf heden t/m 15 januari 2001 exposeert in restaurant en partyruimte Bi belot de Waddinx- veense Janny Buijs met een serie schilderijen en pasteltekeningen. Janny Buijs (Rotterdam 1943) woont sinds 1972 in Waddinxveen en schil dert en tekent al geruimte tijd. Zij volgde cursussen op de Vrije Academie in Rotterdam en bij Expressie 70 in Alphen aan den Rijn. Ook was zij verleden jaar één van de deelnemers aan de masterclass die onder de inspi rerende leiding van portret schilder Carla Rodenberg gege ven werd. Op dit moment wordt Janny Buijs het meest geïnspireerd door mensen in beweging. In de partyruimte hangen uitwerkingen van schet sen van o.a. de flamencodans en b.v. een collage van een drum mer die zij tekende op de on langs gehouden millennium- markt in Waddinxveen. In het restaurantgedeelte hangen en- WADDINXVEEN - Eén keer per jaar is er in het Zuidhonk een speelgoedbeurs. Voor veel mensen de gelegenheid om speelgoed te verkopen dat an ders toch maar in een hoek blijft liggen. En voor anderen misschien de gelegenheid om op een voor delige manier aan mooi speel goed te komen voor de feest maand december. De prijzen van de gekochte en verkochte artikelen worden met 10% ver hoogd en de opbrengst is voor de algemene middelen van het wijkwerk. Wat kan er zoal ingeleverd worden: poppenwagens, loop- auto’s, steppen, kinderfietsen, poppen, barbie’s, lego, auto’s, fisher price, playmobiel, pop penwiegjes, strijkplankjes enzo voort. Alles moet schoon en heel zijn. Let op: playmobiel, le go en andere kleine spulletjes sorteren en in doorzichtige zakjes doen. Geen knuffels, rammelaars en klein box-speel- goed. De inname/verkooptijden zijn als volgt: maandag 6 no vember inname: 19.00-21.00 uur, dinsdag 7 november inna me: 09-00-1 1.00 uur; verkoop 13.30- 17.00 uur; afrekenen: 19.30- 21.00 uur. Tijdens de verkoop is er kin deroppas aanwezig. Er mogen geen tassen mee naar binnen. Nog vragen? Bel Hilda van der Sloot, tel.610819, Hanny de Vries, tel.617889. IT

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 17