Groeten uit Moerkapelle gepresenteerd Tweede lustrum schoolhandbaltoernooi 4. r M Dorkas houdt 5e Voedselactie Bibliotheek verleent vele diensten gratis Autoschade... M w g K ZS swumrrs Avond voor bezinning k BI a llb Creabeurs Koffie ochtend Hervormd Centrum Ronald Cursus Klein Goudsch Kamerkoor en Cursussen Boekenmarkt voor in Ontmoetings- kerk Ledenwerving De Zonnebloem Moerkapelle Giphart te gast op schrijvers- avond leerlingen van Coenecoop College Scooterrijder aangereden Vaarbewijs Rijnlandse Orkest concerten Nieuwe docenten bij Kreater J i i i iB jj| W O k WOENSDAG 1 NOVEMBER 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 27 SCHADECENTER Geen I WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ontvangen? Bel 0I82 63 03 32 r PROFILE REPAIR Vierkante drempel Schadecenter van Leeuwen i j - f - 5 Vervolg van pagina I De scholieren speelden weer met veel plezier het schoolhandbaltoernooi. (Foto: Rowah.) l Knap vervelend en het komt altijd ongelegen. Geen auto tot uw beschikking en u had zich uw avond anders voorgesteld dan u te buigen over de administratieve afhandeling met de verzekeringsmaatschappij. WADDINXVEEN - Vorige week woens dag was het weer zover. Het door hand balvereniging Rowah georganiseerde schoolhandbaltoernooi stond op de agenda. Basisscholen uitWaddinxveen en Boskoop streden om de wisselbeker. Dit jaar voor het tweede lustrum. Ook dit jaar hadden vele Rowah-vrijwilligers in sporthal ’De Duikelaar’ gezorgd voor een vlot lopende organisatie, zowel voor land, Bosnië en de Oekraïne. Met name bejaarden en alleen staanden hebben het daar moeilijk. Ze kunnen nauwelijks rondkomen van het inkomen dat ze ontvangen. Sommige mensen hebben een tekort aan goede voeding of hebben zelfs dagenlang helemaal niets te eten. Door het uitdelen van voedselpakketten, in samen werking met plaatselijke ker ken, wil Dorkas deze mensen helpen. In 1996 zijn er in totaal 22.148 pakketten verstuurd, in I997 was dat aantal 28.224 en in het leiden van de wedstrijden, de wed- strijdadministratie als de EHBO. Daar naast waren daar natuurlijk de leerkrach ten en ouders van de scholen. Gelukkig.was het weer goed geslaagd, al dus Rowah-secretaris Rob Hoefnagel die na afloop op gepaste wijze de bekers uit reikte aan de enthousiaste spelers en speelsters. Grote winnaar was de Bo- skoopse school 'De Akker’. MOERKAPELLE - Op zater dag 4 november wordt er in Partycentrum Concordia aan de Bredeweg 66 in Moerkapelle een hobby- en creabeurs gehouden van 09.30 tot I6.30 uur. De toegang is 3,-. Kinderen onder begeleiding tot 10 jaar gratis. Materialen en eindproducten zijn bij ver schillende standhouders te koop. Coenecoop 250, 2741 PL Waddinxveen tel: 0182-621831fax 0182-621841 email: info@vlcoenecoop.nl Turfmarktkerk,Turfmarkt 60 te Gouda. Aanvang 20.15 uur en op zondag 5 november in de Bonifaciuskerk, Paradijslaan 6 te Alphen a/d Rijn, aanvang I4.15 uur. De kaarten zijn verkrijgbaar aan de zaal, bij de leden en de VW’s van Gouda en Alphen a/d Rijn a I5,-. Kinderen tot I2 jaar 7,50. Informatie over de concerten bij Evalien de Haan-Zij Istra (be stuur Goudsch Kamerkoor) tel. 0182-610803 of E-mail: eva- lien.zijlstra@planet.nl. WADDINXVEEN - Don derdag 16 november om 20.30 uur is de schrijver Ronald Giphart te gast in de bibliotheek in de Van Mecklenburg Schwerinlaan. Hij zal voorlezen uit eigen werk en vragen van bezoe kers beant-woorden. De schrijversavond is een geza menlijk initiatief van de openbare bibliotheek, de Vrouwenraad, NBvP/Vrou- wen van Nu, het Coene coop College en boekhan del Haasbeek. Zowel bij de jongens als bij de meisjes werd de cup met grote oren in de wacht gesleept. Belangrijken nog dan de bekers waren de vele blije gezichten, aldus Rob Hoefnagel. Rowah hoopt dat de eerste kennisma king met de handbalsport voor veel kin deren aanleiding zal zijn zich bij de ver eniging als lid aan te melden (tel.nr. 0182-618437). WADDINXVEEN - Kreater geeft speciaal voor leerlin gen van het Coenecoop College twee bijzondere cursussen. Op 31 oktober begint circusacts- en tech nieken in het schoolge bouw. Het circusechtpaar Esther Swart en Marc van den Broek geeft lessen in een grote verscheidenheid aan technieken. Iedereen kan zijn of haar eigen act kiezen. Het geheel mondt uit in een show die op school wordt gegeven. De tweede cursus heet streetdance. Streetdance wordt heel populair bij de jeugd: strak en cool.Voor beide cursussen geldt dat, indien er plaatsen over zijn, ook jongeren buiten het Coenecoop College kunnen deelnemen. Meer informatie is bij het Coenecoop College en bij Kreater: tel. 0182-614422 verkrijgbaar. ;SO 9002 Z’HUIZEN/MOERKAPELLE - De Nationale Vereniging De Zonnebloem houdt van 6 t/m I0 november een grote ledenwerfactie in Ze venhuizen en Moerkapelle. Alle inwoners ontvangen rond 5 november een brief in de bus met in het kort wat informatie over de Zonnebloem. Enkele dagen later worden alle niet-leden gebeld met de vraag of zij voor 22,- per jaar lid wil len worden. Mevrouw van Lowijde, voorzitter van de plaatselij ke afdeling Zevenhuizen/Moerkapelle van de Zonnebloem hoopt dat de actie een groot suc ces wordt. „Een groot ge deelte van de opbrengst gaat rechtstreeks naar het Zonnebloemwerk in de beide dorpen. Met het geld kunnen we ons werk nog meer gestalte geven en verder uitbreiden”. De Zonnebloem zet zich in voor langdurig zieken, licha melijk gehandicapten en li chamelijk hulpbehoevende ouderen, waarbij het men selijk contact centraal staat. WADDINXVEEN - Op za terdag 4 november organi seert de rommelmarkt- commissie van de Gereformeerde Kerk in Waddinxveen haar jaarlijk se najaarsverkoping van boeken en handwerkspul- len. Om I0.00 uur gaan de deuren van de Ontmoe- tingskerk aan de Groens- voorde open voor de ver koop en om 16.00 uur wordt de markt gesloten. Een keur van boeken is uit gestald in overzichtelijke rubrieken: van streekro mans tot detectives, van stripboeken tot weten schappelijke verhandelin gen, van historische romans tot reisgidsen, kortom weer een overweldigend aanbod voor iedereen die van lezen houdt. Lekker een paar uurtjes snuffelen om dat boek eruit te halen waar je al zo lang naar hebt gezocht. Niet alleen boe ken, maar ook handwerk- spullen zullen te koop zijn. Truien, versierde schorten, kinderkleertjes, warme sokken, sjaals en mutsen zijn er te kust en te keur. Daarnaast zijn er cadeaus van hout en aardewerk, poppenspullen, knuffels en mooie wenskaarten te ver krijgen. De opbrengst gaat voor een deel naar het kerkwerk in Waddinxveen en voor een deel naar goe de doelen. WADDINXVEEN - Een 16-jari- ge scooterrijder uit Moerkapel le heeft op woensdag 25 okto ber omstreeks 08.00 uur letsel opgelopen nadat hij was aange reden door een 55-jarige auto mobilist uit Waddinxveen. De automobilist reed over de Zes de Tochtweg in de richting van autoschade- hersteller j ANWB, WADDINXVEEN - Van 5 t/m 12 november staat Nederland in het teken van de vijfde Na tionale Voedselactie. De hulp organisatie Dorkas Hulp Ne derland houdt in ruim 350 gemeenten voedsel-inzamelin- gen. Het streven is 40.000 pak ketten samen te stellen. Honderden vrijwilligers in heel Nederland zijn op dit moment druk bezig met het organiseren van, voedselacties in super markten, kerken en in scholen. In Waddinxveen wordt op za terdag I I november een voed- selinzameling gehouden in filiaal Albert Heijn. Het ingezamelde voedsel is be stemd voor de allerarmsten in diverse Oost-Europese landen, zoals Albanië, Roemenië, Rus- Auteur van ‘Groeten uit Moer kapelle’ is Pim Van der Zalm uit Zevenhuizen.Van zijn hand ver scheen eerder in deze serie het boek ‘Groeten uit Nieuwer- kerk a/d IJssel’. In ‘Groeten uit Moerkapelle’ zijn liefst I 17 foto’s opgeno men met bij elke opname een toelichting met wetenswaardig heden en aardigheden die de lezer meenemen langs het wel en wee van eertijds. Een index op familienamen is toegevoegd; bij telling blijken er maar liefst circa 220 familienamen te zijn opgenomen. Dat maakt het mogelijk om snel na te gaan of er bekenden in het boek staan afgebeld of vermeld. Van der Zalm is erin geslaagd een prachtig boekwerk samen te stellen. Met voor de gemid delde verzamelaar vele onbe kende foto’s is het boek dan ook een welkome aanwinst. Met recht mag Drukkerij/uitge- verij H.A.Voet uit Capelle aan den IJssel genoemd worden. Het voorliggende resultaat is kort samengevat: veelzijdig, goed verzorgd, oog voor de tails, veelal prachtige opnamen die borg staan voor aangenaam kijk- en leesplezier. Een resultaat waarin de dank besloten ligt aan de vele infor manten die Van der Zalm heeft geraadpleegd. Zij waren het im mers die de goede namen doorgaven en de auteur als het ware vergezelden op zijn foto- CMUVANMMDHERSTEL De wethouder, in de dorps- mond wel eens ‘wethouder van vernauwing en verkeersdrem pels’ genoemd, wil echter een verhoging van het middendeel van de kruising Boslaan/ Burg. Beerstraat zodat een grote vierkante drempel ontstaat. Daarnaast wordt de Burg. Beer straat ter plaatse versmald, zo danig dat slechts van één kant tegelijk verkeer mogelijk is. Ook komen op alle hoeken van deze kruising palen, om uitwij ken naar de stoep te voorko men. Hoewel deze maatregelen ongetwijfeld de snelheid van het verkeer zal matigen, is op geen enkele manier rekening gehou den met andere partijen rond deze kruising. De heer Wals van de Cl000 stak zijn reactie dan ook niet onder stoelen of ban ken. „Hoe ik er over denk kan men wel raden. Ik ben bang dat het laden en lossen erg moeilijk gaat worden.” Met de voorge nomen plannen wordt het voor vrachtwagens namelijk inder daad erg moeilijk de laad en los plaats van dit bedrijf te berei ken. In dit verband had de wethouder wellicht wat beter naar CDA-er De Jong kunnen luisteren toen, deze sprak over ‘het kijken in een breder kader’. Met de nu gekozen oplossing loopt hij immers de kans, dat wanneer de plannen straks zijn uitgevoerd, er weer andere par tijen ontevreden zijn. De wet houder ontkomt er dan niet aan opnieuw geld uit te geven om ook deze partijen tevreden te stellen. Schadecenter van Leeuwen regelt het voor u. En u krijgt ook nog een perfect herstelde auto terug. We zitten in Waddinxveen op bedrijventerrein Coenecoop. Maar u kunt ook bellen: 0182-621831. Vierentwintig uur per dag. Voor het geval u ergens staat met schade... ZEVENHUIZEN - Op don derdag 9 november is er weer een koffieochtend in het Hervormd Centrum aan de Dorpsstraat 156 te Zevenhuizen. Spreekster deze ochtend is Ank Ver boom, het thema is: Wat doen we als het tegen zit Het doel is elkaar te be moedigen en op te bouwen in het geloof. Iedereen is van harte welkom. Deze ochtend duurt van 09.30 tot 11.00 uur, de koffie staat klaar om 09.00 uur. Neem gerust de kleintjes mee, er is kinderoppas aan wezig. Dit is een initiatief van vrouwen uit verschillen de kerken van Oud-Verlaat, Zevenhuizen en Moerkapel le. de Abraham Kroesweg. Op de kruising met de Abraham Kroesweg sloeg hij linksaf, maar verleende hierbij de tegemoet komende scooterrijder geen voorrang. De Moerkapeller is met diverse fracturen overge bracht naar het Groene Hart Ziekenhuis. avond in de kerk aan de Burg. Colijnstraat 24 te Boskoop”, laat Geschiere weten. De keramische beelden die zij maakte staan centraal en sym boliseren een saamhorigheid die door geweld en agressie werd aangetast. Rondom de beelden is er een gesproken woord, word er ge luisterd naar gedichten en mu ziek. Er zal stilte zijn èn een moment van samenspraak waarin aanwezigen zichzelf zul len afvragen of we vanuit een collectieve verantwoordelijk heid scheefgegroeide verhou dingen kunnen helpen herstel len. Geschiere roept iedereen op donderdag 7 december een witte kaars in houder mee te nemen. Aanvang is 20.00 uur. GOUDA - Naast de cursus ‘Klein Vaarbewijs I’start de VU Gouda in januari 2001 ook met een cursus ‘Klein Vaarbewijs, aanvullend: KA’. Beide cursus sen worden gegeven op de donderdagavond en kosten al lebei 125,00. De cursus ‘Klein Vaarbewijs, aanvullend: KA’ leidt op tot het theore tisch aanvullend examen voor het Klein Vaarbewijs II KA). Men dient in het bezit te zijn van het (getuigschrift) Klein Vaarbewijs IVoor informatie: op kantoor van maandag t/m donderdag van 10.00-13.00 uur, Olympiadeplein 2, tel. 0182 - 524 540. 1999 zijn er 50.023 voedsel pakketten ingezameld. Vorig jaar werden ruim 40.000 men sen blij gemaakt met een voed selpakket uit Nederland. Een pakket bestaat uit thee, sui ker, bloem, rijst, macaroni, groente, droge bruine en witte bonen, cacao, soep, tandpasta, tandenborstel en zonnebloe molie. Giften voor de distributiekos- ten zijn van harte welkom en kunnen worden overgemaakt op giro 2018 van Dorkas Hulp Nederland, o.v.v. Nationale Voedselactie. theek heeft veel mee te nemen informatie van de overheid, zo als de folders van postbus 51. Gemeentelijke vergaderstukken en begrotingen liggen ter inza ge, evenals wetenswaardighe den over instanties binnen en buiten Waddinxveen. Met vra gen kan iedereen terecht bij het inlichtingenbureau van de bieb. Het kopieerapparaat staat een ieder ter beschikking voor tien cent per kopie. Er is ook moge lijkheid om te faxen. De biblio theek verkoopt afgeschreven boeken en cd’s voor respectie velijk één gulden en vijf gulden. Jongeren tot zestien jaar beta len voor videobanden een rijks- daalder, voor cd’s en cd-roms drie en vier gulden. Hit-cd’s kosten 5,50. In alle gevallen is 5,50 leengeld verschuldigd. Leden die niet in staat zijn zelf naar de bibliotheek te komen kunnen gratis gebruik maken van de boekendienst aan huis. tocht door Moerkapelle. Het eerste exemplaar werd uit gereikt aan de heer M. Zijder- hand, wethouder van de ge meente Zevenhuizen/Moerkapelle, zelf geboren in Zevenhuizen maar opgegroeid in Moerkapelle. Wethouder Zijderhand, zelf ook afgebeeld in het boekje, toonde zich zeer verheugd met deze uitgave. Daarbij benadruk te hij dat ook hij van mening is dat meer ’cultuurhistorisch be sef’ in een tijd van grote en kleine veranderingen nodig is om meer oog te krijgen voor ons ’erfgoed’.Tevens toonde hij begrip voor degenen die te leurgesteld zijn over het besluit van de gemeente om toestem ming te geven om Hotel Vos te slopen. „Anderzijds is de pro cedure naar behoren doorlo pen”, aldus de wethouder voor o.a. Culturele zaken. ‘Groeten uit Moerkapelle’ is verkrijgbaar bij verschillende verkoopadressen van o.a.de Stichting Oud Zevenhuizen/Moerkapelle. Voor de nadere informatie, wordt geadviseerd contact op te ne men met de secretaris van de stichting Oud Zevenhuizen/Moerkapelle, de heer H. van Lowijde, tel. 0180- 63 3304 of via de penningmees ter, tel 0180 - 63 8180. De prijs bedraagt voor deze fraaie uit gave, exclusief verpakkings- en bezorgkosten, 39,90. W’VEEN/ BOSKOOP - De beeldend kunstenaar Maria Ge schiere maakte na de dood van Daniël van Cotthem begin dit jaar een serie keramische beel den. Zij vindt dat de samenle ving, dus ook deze regio, allen te maken hebben met zinloos geweld en de vragen die het oproept. Om daar bij stil te staan organiseert zij een bezin ningsbijeenkomst op donder dag 7 december in de Remon strantse kerk in Boskoop. „Regelmatig worden we opge schrikt door nieuw zinloos ge weld. Wat gebeurt er dan met ons? Gaan we weer over tot de orde van de dag of willen we het daar niet bij laten? Als dat zo is, en dat hoop ik van harte, nodig ik u allen graag uit tot het bijwonen van de bezinnings- WADDINXVEEN - Het Goudsch Kamerkoor o.l.v. Ralph van Vliet en het Rijnland se Orkest o.l.v. Michel Havenith met Marianne Stelling als sopraan, geven op zaterdag 4 november en zondag 5 novem ber twee concerten. Uitgevoerd worden zelden uit gevoerde Missa Sacra van Ro bert Schumann, Opus 147. Ver der werken van Handel, Sweelinck, Andriessen, Britten, Olthuis. De concerten vinden plaats op zaterdag 4 november in de WADDINXVEEN - Voor de jeugd tot zestien jaar is het ge bruik van de bibliotheek gratis, uitgezonderd het lenen van vi deobanden, cd’s of cd-rom’s. Volwassenen en jongeren die geen lid zijn van de bieb kunnen eveneens van vele diensten ge bruik maken. Zo kan een ieder gratis kranten en tijdschriften lezen en Internetten tegen een vergoeding van 1,25 per kwartier. Tevens is het mogelijk de (naslag)collectie te raadple gen en gebruik te maken van de naslag-computer met onder meer de Encarta, Literom (on der andere uittreksels van boe ken, auteursinformatie etc.), Natuurencyclopedie voor de jeugd, Scriptietipper voorjonge- ren van het voorgezet onder wijs. De jeugd die op de basis school werkstukken moet maken, kan veel informatie en mooie plaatjes halen uit de En- carta-encyclopedie. De biblio- WADDINXVEEN - Ron de Haas heeft dit jaar alle lessen voor de vioolafdelling op zich genomen. Hij geeft les op woensdag en vrijdag. Keyboard docent Cees Tijssen heeft om gezondheidsredenen tot grote spijt van bestuur, directie, docen ten en zijn leerlingen afscheid moeten nemen van Kreater. Zijn plaats wordt óp maandag inge nomen door Paul Kruit en op woensdag door Peter Dinge- mans. Mariet Bickel neemt de lessen kleutermuziek en spelen met muziek over van Margriet Kruijs. Deze lessen worden ge geven op de donderdagmiddag. Z’HUIZEN-MOERKAPELLE - Voor wie geïnteresseerd is in het dorp Moerkapelle is er nu een leuk boek met alle maal wetenswaardigheden. In Historisch Centrum Ons Verleden werd afgelopen zaterdag het boek ‘Groeten uit Moerkapelle’ ten doop gehouden. Daarmee heeft de stichting Oud Zevenhuizen/Moerkapelle opnieuw een prijzenswaardig ’wapenfeit’ op haar naam staan. internet: www.vlcoenecoop.nl 1 7 r

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 27