Aad van Holsteijn: Vertrek Neele Diefstal begraafplaats draagvlak is groot’ 25 Jaar Kerngroep Ontwikkelings samenwerking Waddinxveen ’het potentiële l cj HYPOTHEKEN Boxsprings/matrassen Rechtstreeks van fabriek elders 6000,- bij ons 4000,- CAI-tarieven Drie disco’s in wij gaan tot op de bodem Amigo’s in Paddestoel omhoog het Zuidhonk 52 geslaagden A-diploma pk WOENSDAG 8 NOVEMBER 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 11 Breed oppakken r REPROSET 0172 21 37 15 Onze adviseurs nemen uw situatie zorgvuldig door. Wilt u écht een grondig en persoonlijk advies, bel dan snel I Feestelijke viering Mantel- zorgcafé Vergadering De Vierstroom Rijden onder in vloed Kopiëren in kleur en zw/w analoog of digitaal PC of» Mac. KERSTKAARTEN NU BESTELD OP TIJD IN HUIS VAN DER LOO LEZERS SCHRIJVEN Global Matrasserilkbedden Door Frank Kremer 9 ADVIES BEMIDDELING 10 jaar: v.a. 5,9% 20 jaar: v.a. 6,3% De reactie van mevrouw Gerts, fractievoorzit ter van het CDA in de gemeenteraad, op het terugtreden van wethouder Neele en de kwa liteit plus inzet van diens opvolger komt bij zonder onplezierig over. Er zit een dubbele bodem in. De Kerngroep - bij sommigen misschien nog steeds beter bekend onder de naam TO- MA-LIMA Groep - is hiermee één van de oudste lokale vrij willigersorganisaties op het gebied van ontwikkelingssa menwerking in Nederland. In 1975 werd de Kerngroep op gericht op initiatief van de Waddinxveense gemeente raad. Doordat bijna alle maat schappelijke, politieke en reli gieuze stromingen in VYaddinxveen in de groep vertegenwoordigd waren, kon de groep op een zeer brede steun onder de Waddinx veense bevolking rekenen. In de eerste vijf jaar heeft de De Kerngroep nodigt alle be langstellenden uit om samen met haar het 25-jarig bestaan verse bloemen van een graf haalde, ze in pa pier rolde (om ze vervolgens cadeau te doen?) en vervolgens razendsnel het hazenpad te kiezen. Je gelooft in eerste instantie je eigen ogen niet.Wat bezielt zulke mensen toch? Mij dunkt dat enigszins opgevoede mensen weten dat een begraafplaats geen kinder speelplaats is en zeker geen plek om te gaan ’shoppen’. Ik heb zeker niet de illusie dat door het plaat sen van deze brief de marmeren kogel weer op zijn plaats zal belanden, maar hoop wel dat dit soort acties in de toekomst niet meer zul len gebeuren, want de dader heeft echt geen flauw benul wat de emotionele gevolgen van zijn of haar daad zijn. apparaat of peperdure externe adviseurs. Voorbeelden? Juist in dit opzicht past het CDA enige bescheidenheid en daarvoor is het niet nodig ver in het verleden terug te grijpen. Dat het CDA tandenknarsend buiten het col lege zit moge duidelijk zijn en dat de druiven zuur zijn valt ook wel te begrijpen. Het beleid van PCW is strikt en vasthoudend. Afspraak is hier afspraak. Daarom trekt de puur Waddinx veense PCW steeds meer mensen die zelden of nooit op zondag naar een kerk gaan. Verstuikt gebruik maken van het vertrek van een wethouder met bedenkingen in de rich ting van zijn opvolger, eveneens PCW, is erg beneden de maat. Lotte Hartman, v. M. Schwerinlaan 9, Waddinxveen. te vieren op dinsdag 21 no vember in de aula op de Zuidlocatie van het Coene- coop College in Waddinx- Borren (algemeen directeur van Novib), Paul Hoebink (hoogleraar Ontwikkelings studies aan de universiteit van Nijmegen) en Louise Per- bal (lid van de Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking). Na de pauze om 21.20 uur zal een groep van drie Ethio pische artiesten optreden met een programma vol mu ziek, zang en dans.Tijdens de ze feestelijke avond, waarvoor ook alle oud-leden van de Kerngroep uitgenodigd zijn, zal ook de jaarlijkse financiële bijdrage van Waddinxveen voor het REST-project in Et hiopië aan mevrouw Borren, directeur van Novib, worden overhandigd. Iedereen is van harte welkom! WADDINXVEEN - Zaterdag 25 november is er een gezellige dansavond met live muziek van de Amigo’s. Zaal open: 19.30. Aanvang: 20.00. Entree: 10.00 inclusief één consumptie. Kaar ten zijn verkrijgbaar aan de bar van de Paddestoel. GOUDA - Het Steunpunt Mantelzorg organiseert op vrijdag 17 november tussen 10.00 en 12.00 uur het man- telzorgcafé. Mensen die zor gen voor een naaste met een ziekte of handicap, heb ben hier de mogelijkheid om elkaar te ontmoeten. De bij eenkomsten worden iedere derde vrijdag van de maand gehouden en vinden plaats in café Résitance, bij het Ver zetsmuseum in Gouda.Turf- markt 30. Aanmelden is niet nodig. Met vragen kunt u terecht bij Steunpunt Mantelzorg: de balie vindt u in de Thuis- zorgwinkel-meditheek, Boe- lekade I te Gouda en is open op werkdagen tussen 09.00 en 16.00 uur, 's maan dags tussen 13.30 en 17.00 uur.Tel.nr. 0182-594658. Vanaf 19.00 uur staat de kof fie klaar en kan men een pre sentatie van de Kerngroep bekijken. Om 19.30 uur be gint het officiële programma. Na een welkomstwoord wordt een video over het le ven van een Ethiopische jon gen en zijn familie getoond. De video is gemaakt tijdens een bezoek aan Ethiopië be gin dit jaar; aan dit bezoek werd ook door een lid van de Kerngroep deelgenomen. Om 20.00 uur start een fo rum over 25 jaar ontwikke- lingssamenwerking.Deelne- mers aan het forum, dat geleid zal worden door Ton Planken, zijn: Aad van den Heuvel (programmamaker radio/tv en journalist), Sylvia Dorpstraat 120 2742 AL Waddinxveen Tel. 0182 618640 Fax 0182 616276 WADDINXVEEN - Op dins dagavond 2I november houdt de Kerngroep Ontwikkelings samenwerking Waddinxveen een bijzondere avond ter ge legenheid van haar vijfentwin tigjarig bestaan. M.L.GOUDRIAAN, Peppelhorst 28, Waddinxveen. Zuidplas Polderweg 9-13, industrieterrein 't Ambacht, Moordrecht Tel: (0182) 37 81 75 Bed-Direkt, van producent aan consument - Waalwijk - Moordrecht - Assen WADDINXVEEN - De abonnementstarieven van Casema voor de centrale antenne inrichting in Wad dinxveen gaan per I januari 2001 omhoog en komen op een bedrag van 18,56 per maand inclusief BTW. Voor Souburgh wordt het tarief 7,68 per maand. Een stijging van respectie velijk 0,68 en 0,28 gulden per maand. ZEVENHUIZEN - Een 19-ja- rige automobilist uit Moer- kapelle is op zaterdag 4 no vember omstreeks 02.15 uur betrapt op het rijden onder invloed van alcohol. De automobilist reed over de Swanlalaan waar hij staande gehouden werd. De automobilist blies 495 ug/l terwijl 220 ug/l het maxi mum is. De automobilist kreeg een proces verbaal en een rijverbod van vijf uren. BODEGRAVEN - Op don derdag 23 november houdt de Ledenorganisatie van De Vierstroom haar halfjaarlijk se regionale afdelingsverga- dering. U bent daarbij als lid van De Vierstroom van har te welkom. Er wordt gere kend op een flinke opkomst. U bent welkom in het Ever- tshuis, Spoorstraat 15 te Bo degraven om 20.00 uur. Om 21.00 uur wordt toelichting gegeven op de stand van za ken bij de ledenorganisatie. Daarbij komen aan bod, het jaaroverzicht van I999.de stand van zaken 2000 en de plannen voor 2001.Vooraf aanmelden wordt zeer op prijs gesteld: De Vierstroom Zorglijn (0I82 -594500). Uw eigen foto, tekening etc. op bijv, een, mouse-pad, placemat, puzzel, mok, kaars, etc. 2001 of verjaardagskalender, papier voor uw hobby nu voordeliger per kerstpakket. Iedereen die de politiek in de achterliggende jaren in ons dorp Waddinxveen heeft gevolgd, weet dat de heer Neele nimmer naar een wethouderspost heeft gehengeld. Hij heeft, handelend naar de omstandigheden en zijn ei gen verantwoordelijkheidsgevoel, een zware taak op zich genomen. Een taak, die in de loop der jaren zeker niet gemakkelijker werd en hem om gezondheidsredenen nu teveel is ge worden. Elke wethouder laat wel eens een steekje val len, al dan niet ’geholpen’ door het ambtelijk Ergens in de periode tussen maandag 23 en zondag 29 oktober jongstleden is iemand op de openbare begraafplaats te Waddinxveen zo vrij geweest een marmeren kogel van het graf van mijn vader mee te nemen. Ongeloof, boosheid en vooral verdriet zijn het gevolg van deze asociale actie. Aangezien het in de betreffende week erg slecht weer was en mijn moeder daardoor die week niet op het kerkhof is geweest, is ondui delijk op welke dag de diefstal heeft plaatsge vonden. Uiteraard is het van ondergeschikt belang wanneer het is gebeurd.Veel belangrij- ker is de vraag wie het in zijn hoofd haalt spullen van een graf te stelen en waarom. Zelf heb ik al eens op fietsen rondcrossende kinderen verzocht de begraafplaats te verla ten. Een grote mond was hun reactie. Mijn moeder heeft zelfs al eens zien gebeuren dat een, overigens keurig uitziende dame, een bos noemen: de Immanuëlkerk die elk jaar kerstpaketten inzamelt en verspreidt; peuterspeelzaal Yasmina die actief is naar al lochtone ouders toe; de subsi die die we als gemeente geven aan het vrouwenopvangcen trum in Gouda. Als je daarbij nog ziet hoeveel kennis en er varing er onder de Waddinx veense bevolking te vinden is, is duidelijk dat we hier een groot potentieel draagvlak hebben.” „Het idee om een debat te houden,” vertelt Van Holsteijn, „kwam op naar aanleiding van de landelijke actie ’Prijs voor de Toekomst’. Doel van die ac tie is om allerlei nieuwe ont wikkelingen toegespitst op duurzaamheid te promoten, zo wel technische als sociale. Om dat we in Waddinxveen een zeer actief en deskundig Plat form Duurzaamheid hebben, werd de gemeente geprikkeld om hier op een hoog niveau over mee te discussiëren. Uit eindelijk hebben Neele en ik dat samen opgepakt.” „In Waddinxveen gebeurt na tuurlijk al het een en ander met betrekking tot duurzaamheid. Zo participeert de gemeente zelf in initiatieven op het gebied van wind- en zonne-energie. Een heel nieuw element, naast milieu en techniek, is echter de sociale component. Duurzaam heid heeft niet alleen te maken met wat we met onze omge ving doen, maar zeker ook met hoe we met mensen omgaan. De grondstelling van de ge meente is dat een duurzame samenleving een samenleving is waarin geen mensen zijn uitge sloten.Wij mogen ons er nooit mee afgeven dat er groepen mensen zijn die zich in een ach- terstandsituatie bevinden, die zichzelf buitengesloten voelen. Tijdens het debat zal onder an dere worden gesproken over de rol die het Platform Armoe debestrijding hierbij kan spe len.” „Bij het werken aan een sociaal duurzaam Waddinxveen kan ook worden aangeknoopt bij andere bestaande activiteiten. In het asielzoekerscentrum zijn bijvoorbeeld honderd vrijwilli gers in de weer met zaken als een kledingwinkel, een peuter speelzaal en taallessen. Of neem het project, waar de ge meente ook aan meewerkt, om ouderen te bezoeken. Voor mensen die wat dreigen te ver eenzamen kan geregeld bezoek van een vrijwilliger veel beteke nen.” „In de praktijk gebeurt er al best veel in Waddinxveen, al zie je daar misschien niet zoveel van omdat het zich vaak achter de schermen afspeelt. Ik kan zo nog verschillende voorbeelden Topkwaliteit voor fabrieksprijzen Kerngroep project in Torna (Burkina Faso) gesteund, daarna ruim 15 jaar een pro ject in Lima (Peru) en de laat ste jaren een project in Tigray veen. (Ethiopië). De belangrijkste activiteiten van de Kerngroep liggen ech ter in Waddinxveen: aan de hand van het gesteunde pro ject wordt voorlichting gege ven over het leven in een ontwikkelingsland. Dit ge beurt door een groot aantal activiteiten gericht op het on derwijs, op instellingen en verenigingen en op het alge mene publiek. Zo verzorgt de Kerngroep leskisten voor het onderwijs, tentoonstellingen, een donateurkrant, publica ties etc. WADDINXVEEN - Vermist: 28- 10 - Parkiet, groen/geel. Is heel mak. Roepnaam: Pierewiet (om geving Piasweg,Waddinxveen). Gevonden: 29-10 - Poes of ka ter, zwart met een paar witte haren op de borst, (omgeving Dorpstraat Zevenhuizen). 3I- I0 - Poes of kater, rood met witte bef. Heeft zowel op de bef als op de neus rode plek ken. Bruine ogen en witte ach terpoten. (omgeving De Bonk Zevenhuizen). Q HYPOTHEKEN f PENSIOENEN l VERZEKERINGEN J LET OP: ook donder dag- en vrijdagavond geopend, Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. WADDINXVEEN - Samen met het Platform Duurzaam Waddinxveen organiseert de gemeente morgenavond het duurzaamheidsdebat. Wethouder Aad van Holsteijn ziet veel aanknopingspunten en mogelijkheden binnen de gemeente. „We moeten het onderwerp ’duurzaamheid’ hier breed op kunnen pakken. Het debat kan daar een prima aanzet toe zijn.” WADDINXVEEN - Vrijdag 10 november is het alweer zover, na een maanden lange vakantie stop, is er weer een jeugddisco in het Zuid- honk. De aanvang is 20.00 uur en het duurt tot 23.00 uur. De kosten zijn 3,00 p.p. en dit is inclusief één consumptiebon. Zaterdag 11 november gaan de kinderen weer flink uit hun dak met de kinderdisco in het Zuid honk. De aanvang hiervan is I8.30 uur en het geheel is om 20.00 uur weer afgelo pen. De intréé is 3,00 p.p. en dit is inclusief één con sumptiebon en één lot voor de loterij. Ook zaterdag 11 november is weer voor de ouderen een 30+ avond met veel va riatie in de muziek, dus elk wat wils, oftewel muziek van de jaren ’60 t/m de heden daagse muziek van de top 40. De aanvang van deze disco is 21.00 uur en is om +/- 0I.00 uur afgelopen. De kosten zijn 6,00 p.p. Van Holsteijn: „Nieuwe ideeën tijdens het debat zou een mooi begin zijn. (Foto: Archief WvW.) De Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking is één van de oudste lokale vrijwilligersorganisaties in Nederland die aan ontwikkelingshulp doet. (Foto.KOS.) „Op langere termijn kunnen we binnen de gemeente ook met grotere zaken aan de slag”, vervolgt Van Holsteijn. „Denk bijvoorbeeld aan het opzetten van woonwijken waar mensen gedurende alle fasen van hun leven kunnen blijven wonen. Met een weldoordachte diver siteit aan woningen en voorzie ningen en een passende infrast ructuur zou je het wonen in de wijk veel duurzamer kunnen maken dan nu het geval is. Een ander grootschalig voorbeeld is de ontwikkeling van gescheiden watersystemen. Het is totaal niet nodig dat we ons kwalitatief zeer hoogwaar dig drinkwater blijven gebrui ken voor zoiets als het door spoelen van het toilet. Ook daar is nog een hele slag te winnen.” „Maar zoals gezegd zijn dat za ken voor de wat langere ter mijn.Waar het nu eerst omgaat is dat we het onderwerp duur zaamheid concreet op de agen da zetten en mensen er iets meer van bewust weten te ma ken. Samen met maatschappelij ke organisaties, het bedrijfsle ven, voor wie een groen imago ook een heel goede economi sche prikkel kan zijn, en met ac tieve inwoners moeten we dit in Waddinxveen toch breed kunnen oppakken. Het debat kan daar een prima aanzet toe zijn. Het zou een mooi begin zijn als we tijdens het debat al pratend en discussiërend een aantal nieuwe ideeën en actie punten op tafel krijgen.” WADDINXVEEN - In het Gouwebad De Sniep te Wad dinxveen is op dinsdag 3I ok tober weer voor het A-diploma gezwommen. De beoordelings commissie bestond uit Wim van Minnen, Rob Hogerbrugge en Guido Linkerhof. Er waren deze keer 52 kandi- daatjes die allemaal zijn ge slaagd. De namen van de kinderen die hun A-diploma gehaald hebben zijn: Nissrine Massrour, Mare v.d. Born, Nerissa Heemskerk, Niek de Boer, Laura Assche- man, Sanne Fokke, Wesley Houtman, Nicole v.d. Eijk, Nick de Bruin, Pam Wiegman, Joy Dijks, Marit v.d. Laan, Erwin van Zoest, Kevin Peters, Samantha de Knegt, Kelsey van Leeuwen, Nikki Pruymboom, Michelle Verdegaal, Anne-Marie Kooy- man, Vivianne Hoogendoorn, HanadYsufJort van Dijk, Robin v.d. Pomp, Patricia de Knegt, Danice v.d. Knaap, Robin v.d. Nieuwendijk, Sanne Lepelaar, Marvin van Noort.Ayla Schallig, Anouk v.d. Brule, Boudewijn Koppen, Celine Foekens, Rick de Haan, Christopher Schou ten, Celina van Baren, Manon Vreeswijk, Iris Hendriksen, Ro bin Knot, Femke Anker, Elsema- rie Kraal, Joline v.d. Ende, Rob bert Dorland, Matanja de Bruin, Gertjan Oudijk, Patrick Berk- hoff, Mattie de Pater, Alexandra Geers, Carola de Haan, Lianne de Wit, Marvin van Waas, Tom Siegert en Bart v.d. Ploeg. FABRIEKSPRIJS: een boxspring matras voor 398,- Jarenlange ervaring in het maken van matrassen voor mensen met rugklachten f rl

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 11