Graven Alberdingk Thijmlaan geruimd O de Wi Fit-marathon bij Den Edel Zes nieuwe huurwoningen in Moerkapelle Russisch jeugdkoor trad op in Waddinxveen 1997 won het de prijs van de Moskouse Regionale Koor Competitie, en trad al eerder op in Frankrijk en Zweden. De koorleden, die allen zijn ondergebracht bij gastgezinnen van de Immanuëlgemeente en St.Victorparochie, bezoeken allen de koorschool in Dubnau. Woningnood voor jonge huurders in Moerkapelle Taardt voetbal Gezocht: Waddinxveense Vliegenzwammen Levende poppenkast in de bibliotheek owroom Smurfen bij WSE Slechte tijden Inbraken aan Weidezoom Getrouwd: In Goede en Poging diefstal met geweld Oogstdankdag in de St.Victorkerk Partijtje Geen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Bel 0182 - 63 03 32 T WOENSDAG 8 NOVEMBER 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 17 ontvangen? het project had- Inschrijven kan zowel bij Sport instituut Den Edel als bij Gou- webad de Sniep. Vereisten: Deelnemers MOÉTEN kunnen zwemmen. De volgende sporten kunnen worden verwacht tijdens de er is maar een beperkt deelne mersaantal mogelijk. De in schrijving sluit op woensdag 6 december. Fit-marathon:Tae Bo, Aerobics, Cardio Fitness, Aquajogging, WADDINXVEEN - Het internationaal gelouterde Russische koor Rhapsodia uit Dubnau trad afgelopen weekend op in zo wel Waddinxveen als Boskoop. Zaterdagavond zong het koor tijdens de Eucharistieviering in de St. Jan de Doper te Bo skoop en op zondagochtend in de Waddinxveense Immanuël- kerk en tijdens de Eucharistieviering in de Ontmoetingskerk. Het koor uit de plaats nabij Moskou, zong geestelijke liederen van ondermeer Bach, Schubert enTcheskov. Zondagavond werd een uitgebreid repertoire met onder andere Russische volksliederen ten horen gebracht tijdens de openbare uitvoe ring in eveneens de Waddinxveense Ontmoetingskerk. Het veertig meisjes tellende koor zingt op hoog niveau, in ZEVENHUIZEN - Een 4I- jarige automobilist uit Ze venhuizen heeft aangifte ge daan van poging diefstal met geweld. De automobilist reed op vrijdag 3 november omstreeks 07.30 uur over de Wethouder Kreftlaan toen ter hoogte van de vluchtheuvel met de Een- drachtsdijk twee mannen hem maanden te stoppen. De mannen trachtten ver volgens de auto onder be dreiging van geweld mee te nemen. De automobilist weigerde echter uit de auto te ko men, waarna de overvallers er vandoor gingen in de richting van de Dorpsstraat. De politie doet onderzoek naar het voorval. Getuigen die iets verdachts hebben gezien worden verzocht contact op te nemen met het bureau in Waddinxveen, tel. 0900 - 8844. WADDINXVEEN - Zondag 12 november staat de Eu charistieviering in de Sint Victorkerk in het teken van Oogstdankdag. De viering, die om half tien begint en waar Pastor A. van der Helm in zal voorgaan, krijgt het speciale thema op ver zoek van de katholieke le den van de Westelijke Land en Tuinbouw Organisatie (WLTO). Deze organisatie is ruim vijf jaar geleden ont staan uit een fusie tussen de Katholieke Land- en Tuinbouwbond, de Christe lijke Boeren- en Tuinders Bond en de Hollandsche Maatschappij (kortweg Hol landse Mij.) Na de viering is er voor de leden van de WLTO gelegenheid om in de pastorie, onder het ge not van een kop koffie, na te praten. WADDINXVEEN - Het Smurfenvoetbal draait lek ker. Die conclusie kan worden getrokken na twee afleveringen want ook op zaterdag 21 okto ber was de belangstelling weer goed. Ondanks de wat koudere weersom standigheden kwamen er dit keer 24 kinderen af op WSE’s jongste, kleinste en ook leukste voetbalgroep. Opvallend is het grote aantal 3-jarige kinderen wat akte de presence geeft. Wederom van heinde en verre kwamen de deelne mers weer, want dit keer hadden we deelnemers uit Boskoop, Moordrecht, Gouda en uiteraard Wad dinxveen. Zij namen ook weer een heuse massa aan ouders, opa’s en oma’s mee om hun kunnen op een voetbalveld te laten zien. Een mooie prijs, want zij mogen naar Spanje vliegen om Sinter klaas een bezoek te brengen. Maar dat blijkt allemaal gemak kelijker gezegd dan gedaan. Kaarten voor deze bijzondere voorstelling zijn voor 1,50 te koop bij het inlichtingenbureau van de bilbiotheek. WADDINXVEEN - Drie Waddinxveners met een woning aan de Weidezoom hebben dinsdagochtend 31 oktober aangifte gedaan van woninginbraak in de nacht van maandag 30 op dinsdag 3I oktober. In één geval hebben de da- der(s) gaatjes geboord in een raam aan de achterkant van de woning. De bewo ners ontdekten de volgende morgen dat er bankpassen, geld en een klok waren ontvreemd. Bij hun buren is geprobeerd op dezelfde wij ze in te breken. Dit misluk te omdat de raamboomhef- sluitingen voorzien waren van sloten. WADDINXVEEN - We le ven in een tijd waarin hu welijksproblemen aan de orde van de dag zijn. Steeds vaker hoor je dat huwelij ken uitlopen op een schei ding, en deze nood gaat het christelijk erf niet voorbij. Huwelijksproblemen heb ben vaak een enorme im pact, niet alleen op de part ners maar ook op eventuele kinderen. Zij zijn namelijk getuige van de problemen, hebben geen veilige thuishaven meer en worden geconfronteerd met volwassen problemen. Op de Open Cirkel-avond van 15 november 2000 zal dhr. Bos van Stichting Schuilplaats (een pastoraal therapeutisch bureau dat hulp biedt aan mensen met o.a. relatieproblemen) met ons over bovenstaande vra gen nadenken. De avond wordt gehouden in Het An ker en start om 20:IS uur. De deuren zijn vanaf 20:00 uur geopend. meente in I997 onder alle in woners had gehouden. Uit die gegevens wenste hij de mix van De bewonerscommissie-voor- zitter, de heer Hofman, ver zocht de aanwezigen het op deze avond eens niet over dou- cheputjes en andere kleine za ken te hebben. Er was onder de huurders een enquête gehou den, en dat behoorde deze avond het onderwerp van de discussie te zijn aldus de voor zitter. Uit de gehouden enquête was onder andere komen vast te staan, dat vooral de starten de jonge huurders problemen ondervinden bij het vinden van geschikte woonruimte. Wet houder Zijderhand schetste de zaal, hoe moeilijk het is in de gemeente nieuwbouw te ple gen. De regels van de hogere overheden veroorzaken dat er niet opnieuw een nieuwbouw wijk gebouwd mag worden, zo als in vroeger jaren wel gebeur de. Er is in feite een ring rond denken zal pas duidelijk worden bij het uitkomen van vijfde nota Ruimtelijke Ordening, eind dit jaar. De Bruin sprak met weemoed over de afsluiting van dit project. „Een ontwikkelingsproject heeft zijn ups en downs. Als het dan is gereali seerd, dan is er ook dat trieste gevoel. Het is in eens klaar en afgewikkeld”, al dus De Bruin. De ontwikkelaar sprak van een mooi kleinschalig project met een mooie mix zowel wat betreft de verschillende soorten huizen, als wel de bewoners. Jong en oud zijn in het pro ject vertegenwoordigd. Hij werd daar in bijgevallen door de heer Mascini van Woonpartners. Mascini gaf nog aan, dat aan startende huurders optimale kansen kunnen dit doen via www.kn- nv.nl/vliegenzwam of door een kaartje te sturen met datum, aantal en vindplaats naar KN- NV, postbus I9320, 3501 DH Utrecht. yele voetbalnormen, voet- balspelletjes, schieten op doel en uiteraard het pop ulaire partijtje werden in een uur afgewerkt, met aansluitend uiteraard een glaasje limonade, een zakje snoep en een klein pre sentje voor deze kanjers. Hetzelfde gaat weer ge beuren op zaterdag 11 no vember als de organisatie voor de laatste keer bui ten het veld betreedt om vervolgens twee maal de zaal in te gaan.Vanaf I 1.00 uur is weer iedereen op het veld paraat om er een leuk uurtje van te maken. Kinderen en ouders wor den verzocht zich om 10.45 uur bij WSE te zijn zodat op tijd kan worden begonnen.Voor informatie: H.Smakman, tel.06- 28802395. derhand de partijen Woonpartners en Apron kunnen overtuigen, en werd de realisatie van zes prachtige huurwonin gen binnen dit project mogelijk. In zijn toespraak memoreerde de wet houder dat het al weer vijf jaar geleden was dat de gemeente eengezinswonin gen in de kern Moerkapelle had weten te realiseren. Hij sprak de hoop uit in de toekomst toch nog wat meer huurwo ningen in deze kern te kunnen bouwen. De heer De Bruin van Apron kwam Zij derhand onmiddellijk te hulp en stelde nog wel wat plekken binnen de kern te kennen, die voor bebouwing in aanmer king komen. Hij achtte dit alles mogelijk zonder dat aantasting van het Groene Hart zou plaats vinden. Of de hogere overheden daar echter ook zo over WADDINXVEEN - De gemeente laat volgend jaar 554 graven op de begraafplaats aan de Alberdingk Thijmlaan ruimen. Dat maakte zij vorige week bekend. Een grafrui- ming moet wettelijk een jaar van tevoren worden aange- kondigd. De graven zullen niet voor 25 oktober 2001 wor den geruimd. voor Sinter-klaas geschreven. Zo mooi, dat ze er een prijs mee winnen. moet worden geboden. De directeur van Woonpartners was ook zeer tevre den over de kwaliteit van het geleverde werk. „Men komt op de VINEX-locaties tegenwoordig wel ander werk tegen”, zo bracht hij hulde aan aannemer Acht maal. Ook prees hij de wethouder voor zijn initiatief. Hij eindigde zijn betoog met, „wanneer ik hier deze gelukkige bewo ners zie, dan weet ik weer waar ik mijn werk voor doe”. De afsluiting van het bouwproject werd vervolgens beëindigd met een gezellig samenzijn van de nieu we bewoners samen met de mensen die aan de realisering van den bijgedragen. wordt dan ook afgesloten met een heerlijke Brabantse koffie tafel, waarbij we gezellig met Aquarobics. Schrijf snel in want z’n allen de middag kunnen eva lueren. Afsluiting van de dag is om 18.00 uur. Deze dag kost 30,- bij in schrijving te voldoen. Deelne mers krijgen een bewijs van betaling die op de fit-marathon op verzoek moet worden ge toond. Vergeet het papiertje dus niet! de overblijfselen echter wel la ten herbegraven in een nieuw graf of laten cremeren. De ge meente heeft hiervoor aan vraagformulieren liggen bij de publieksbalie. De aanvraag moet wel voor 2 april 2001 worden ingediend. De overige stoffelijke resten worden in een verzamelgraf herbegraven. Stond dat in het bestemmingsplan?!? HYPOTHEEK SHOP In voor- en tegenspoed. De Hypotheekshop Dorpsstraat 202a Zevenhuizen (0180) 63 12 72 De graven zijn gedolven in de periode 1972 1985 in de ka vels 1,3 en 4 en kennen een grafrust van minimaal 10 jaar die nu vijf jaar is verlopen. De gemeente zal niet actief na bestaanden benaderen omdat dit een moeilijke zaak is. Veel mensen dragen immers dezelf de naam. Nabestaanden kunnen de bestaande bebouwing ge- der huurders had plaats gevon- trokken, en woningbouw moet den. Er is immers ook jeugd die nu gezocht worden binnen de- bij hun ouders in ze ring, tussen de bestaande bebouwing. Daar naast zat de wethouder nog met het pro bleem, dat een deel van locaties een-persoons-appartement een niet al te hoog inkomen hebben. Jongeren die goed ver dienen kunnen daar door on mogelijk aan een huurwoning komen. Mevrouw Casteleyn onderkende dit probleem. Zij gaf aan binnen woonpartners nog eens op dit probleem te zullen wijzen. Ondanks de wens van voorzitter Hofman wilde een aanwezige op deze avond toch eens horen hoe het kan dat gelijke woningen verschil lende huren kennen. Mevrouw Casteleyn gaf aan dat dit te ma ken heeft met huurherziening bij nieuwe bewoning.Toen deze uitleg voor betrokkene niet voldoende bleek, werd hem een aparte afspraak in het vooruitzicht gesteld. Weer he lemaal bijgepraat sloot voorzit ter Hofman vervolgens de bij eenkomst. WADDINXVEEN - De biblio theek in de Van Mecklenburg Schwerinlaan viert dit jaar met een levende poppenkast door toneelvereniging Toi-Toi uit Waddinxveen het Sinterklaas feest. Woensdag 29 november, tussen 13.00 en 14.00 uur, wacht kin deren van vier tot en met acht jaar een spannende voorstel ling. Jan Klaassen en Katrijn hebben een heel mooi gedicht WADDINXVEEN - De Vereni ging voorVeldbiologie (KNNV) startte I juni 2000 de actie ’Vliegenzwammen gezocht’ om te kijken hoe het deze schim mel het doet in Nederland. De ze paddestoel is op misschien de champignon na, de bekend ste der paddestoelen vanwege de liedjes en zijn bekende rood met witte stippen uiterlijk. Ook in Waddinxveen duiken ze nu op. Nadat op 31 juli de eerste mel ding binnenkwam, bleken er op 25 september al 500 gesignal eerd.Vorige week passeerde de teller de grens van 1200 vlie genzwammen. De paddestoe len schieten vooral uit de grond na een paar flinke regen buien. De actie is niet nieuw, in 1991 werd eenzelfde actie een groot succes: meer dan 10.000 meldingen mochten er worden genoteerd. Het resultaat van dit jaar zal worden vergeleken. De vliegenzwam heeft mis schien een mooi uiterlijk en imago, hij is wel giftig. De naam dankt de zwam aan het gebruik vliegen te vergiftigen door stukjes van de hoed in een schoteltje melk te leggen. Mensen die een vliegenzwam willen melden aan de KNNV PvdA gehouden woning-be- hoefte-onderzoek, dat hem van recenter informatie had kun nen voorzien.Vervolgens kwam de problematiek van het inko men in verband met een te hu ren woning op tafel. Jonge al leenstaanden kunnen niet inschrijven op een eengezins woning. Daarnaast mogen ze voor het verkrijgen van een een koopwo ning verblijven, maar dolgraag op zichzelf in een huurwoning zouden gaan. Zijderhand verwees naar het die nog mogelijkheden bieden, volkshuisonderzoek, wat de ge in handen zijn van projectont wikkelaars en dat de gemeente daar geen greep meer op heeft. Zijderhand noemde vervolgens te bouwen woningen te distille- ‘Jip en Janneke’ en het voorma- ren. Hij ging daar mee totaal lige gemeentehuis als mogelijke voorbij aan het recent door de toekomstige locaties voor de bouw van woonruimte voor jonge starters. Vervolgens vroeg de aanwezige jeugd de wethouder, waarom de voor malige NAM-locatie hier voor niet gebruikt werd. De wethou der gaf vervolgens aan daar an dere plannen mee te hebben. Ook was er kritiek van uit de zaal dat de enquête alleen on- WADDINXVEEN - Op 9 de cember 2000 organiseert Sportinstituut Den Edel in sa menwerking met Gouwebad de Sniep een Fit-marathon. Ieder een kan deze middag meedoen, leden en niet-leden. Deelne mers worden die zaterdag om 13.00 uur in het sportinstituut verwacht waarna alle informa tie voor de rest van de middag wordt verkregen. Meedoen aan de Fit-marathon garandeert calorieën en vet- verbranding. Daarnaast is het efficiënt sporten onder begelei ding van gediplomeerde in structeurs die de deelnemers een leuke middag willen bezor gen. Gezelligheid en een hoop lol staan centraal. De middag ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE - Met het ontvangen van de sleutel uit handen van wethouder Zijderhand, werden zes gelukkige paren huurder van een gloed nieuwe woning aan de Swaanswijck- straat in Moerkapelle. Door verhuurder Woonpartners Midden-Holland waren vlaggen geschonken, die de nieuwe be woners deze middag feestelijk aan de gevels lieten wapperen. Met de opleve ring van deze huurwoningen, waarmee ook vier jonge startende paren een ei gen woonruimte kregen, werd een bouwproject voltooid, dat in totaal 43 woningen omvatte. Het was een per soonlijke overwinning voor huisvestings- wethouder Zijderhand, dat hij deze huurwoningen binnen dit project gereali seerd had weten te krijgen. De bouw grond immers, beter bekend als de Smaal-Boevé-locatie, was door de eige naar verkocht aan projectontwikkelaar Apron, en in zo’n geval is het meestal niet eenvoudig als gemeente binnen een dergelijk project ook huurwoningen ge realiseerd te krijgen. Nochtans heeft Zij- De vlag werd uitgehangen door de nieuwe bewoners en wethouder Zijder hand. (Foto: Sjaak Noteboom.) Het koor Rhapsodia uit Rusland trad op in Waddinxveen en Boskoop. (Foto:A. Fioole.) De tournee langs vele Franse steden in 1996 resulteerde in een cd met het jeugdkoor van Rennes. In hetzelfde jaar sloot het koor zich aan bij de internationale koorunie. In 1997 nam het koor deel aan het internationale koorcongres en deed het in 1996 en 1997 mee aan het eerste en tweede Choir Assem blies 'Bulgarian Riviera’.Vorig jaar mei is er een cd uitgebracht met de beste werken van het koor over de gehele periode. MOERKAPELLE - De bewo nerscommissie Moerkapelle hield woensdag 25 oktober haar jaarlijkse bijeenkomst met de huurders, die een huis be wonen via Woonpartners Mid den Holland. De bewonerscommissie komt op voor de belangen van de huurders zowel richting de ver huurder, als richting overheid. Woonpartners Midden Hol land, enkele jaren geleden ont staan door het samengaan van een aantal woningbouwveren- gingen in Waddinxveen, Bo skoop en Zevenhuizen-Moer- kapelle, had mevrouw Casteleyn naar de bijeenkomst afgevaardigd. Namens de ge meente woonde wethouder Zijderhand de bijeenkomst bij. Het centrale thema deze avond was ‘de jongerenhuisvesting in Moerkapelle’. www.dewaardt-showroom.nl KEUKENS, TEGELS SANITAIR Staringlaan 8, 2741 GC Waddinxveen. 0182 - 621222. Overige de Waardt showrooms: Parallelweg West 9-11, Culemborg Nw. Havenweg 7-13, Hilversum Morsestraat 21, Tiel Schiedamsedijk 110, Vlaardingen

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 17