CDA brengt bezoek aan zwembad Concert Jostibandorkest en de Gouwestem Boelhuis Lionsclub kent perfect verloop I I 1 Reststroken in de uitverkoop Waterpeil Noordplaspolder opgehoogd Bromfietser Informatie avond voor gasouders Gewestelijke vergadering Speculaasactie Scouting St. Victor Vereniging Nederland Blokland vijfde in Flora-cross rijdt tegen boom 50 jaar Diabetes WEEKBLAD-CARTOON VAN ELIAS 3* WOENSDAG 8 NOVEMBER 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 19 van - - JÉ KANAALSTRAAT MOET KUNNEN 70 doen we w’ Het Jostiband orkest dat zal gaan optreden met de Gouwe Stem. (Foto: Bert Teunissen.) i worden en die het voor vracht wagens mogelijk gaat maken rond de gebouwen te rijden. het college ooit iets afgespro ken hadden over de prijzen van REGIO - Het gewest Zuid- Holland van de KNSB houdt op zaterdag 18 no vember de gewestelijke jaarvergadering in restau rant Kaagzicht in Buiten kaag. Aanvang 14 uur. Het gewest stelt voor de con tributie met een dubbeltje per lid te verhogen en te brengen op 110. De contributie-afdracht aan de bond blijft de komende twee jaar 2,50 per lid. In de vergadering worden de gewestelijke kampioen schappen voor de komen de winter aan de ijsclubs, die een aanvraag hebben ingediend, toegewezen. Alle kampioenschappen dienen voor 12 februari op na tuurijs te zijn verreden. Bij het uitblijven van een ijs- winter worden de kam pioenschappen op De Uit hof gehouden. orkest het op zaterdag 18 no vember dichter bij huis: in het Plantarium Gebouw, Italiëlaan 4, Hazerswoude (International Trade Centre) nabij Boskoop. Het concert begint om 20.00 uur, vanwege de grote opkomst gaan de deuren van de hal al om 18.30 uur open. zich namelijk ook in de sympathie van de Lionclub verheugen. Dat was voor deze serviceclub dan ook reden geweest ook voor deze stichting middels een ak- tie geld bijeen te brengen. Lamot had een prachtig ingelijste foto van de mo lenviergang meegebracht. Deze werd onmiddellijk als kavel 0 in de verkoop gegooid, en werd als eerste geveild. Na dat veilingmeester Kroes eerst de stem ming eens flink had opgeport, door wat grappen de zaal in te slingeren, waarin overigens vooral de dames het slacht offer waren, werd het eerste kavel in bod gebracht. Een gelukkige liefhebber werd vervolgens voor 100,- eigenaar van de prachtig ingelijste foto.Veiling- WADDINXVEEN - Een 17-jarige bromfietser uit Noorden is woensdag I november rond 8.15 uur gewond geraakt toen hij door nog onbekende oor zaak respectievelijk tegen een verkeersbord en een boom reed. Hij is met pijn aan nek, rug en borst over gebracht naar het Groene Hart Ziekenhuis. De brom fietser reed over het fiets pad van de Kanaalstraat toen hij met zijn wielen in de berm geraakte. Hij raak te daardoor de macht over zijn stuur kwijt. WADDINXVEEN - De Sin terklaastijd is weer begon nen.Voor Scouting St.Vic tor aanleiding de inmiddels traditionele speculaasactie weer te organiseren. Op zondag 11 november ver kopen de leden van de ver eniging huis aan huis in Waddinxveen pakken spe culaas. De prijs voor een pak is ongewijzigd en be draagt 2,50. De opbrengst is onder andere bestemd voor het nieuwe clubhuis. Daarnaast zal een deel worden gebruikt om tij dens de bouwperiode ex tra activiteiten voor de le den te organiseren.Voor dit goede doel brengen de scouts de speculaas graag bij u thuis. BOSKOOP - De Gouda-atleet Joost Blokland snelde naar een vijfde plaats in de Rabo Flor across in Boskoop. De in Wad dinxveen woonachtige Blok land had op de negen kilometer een tijd van 32.36 nodig. Win naar werd Ron van Diepen van Hera uit Heerhugowaard in 31.26. Paul Verkleij (Gouda) werd achtste in 33.16 en Hans van Beek van de organiserende vereniging negende in 33.28. Van Diepen komt ook naar de 43ste Gouda-cross, die op za terdag 25 november in Gouda wordt gehouden. Het program ma begint al om half elf met een 600 meterloop voor de mi ni’s. Het hoofdnummeer, de 10 km voor senioren, begint om 15.15 uur. De start en finish zijn op de Groenhovenbaan. De Gouda-cross maakt evenals de Flora-cross deel uit van het re- gio-circuit. Daarvoor wordt ook nog gelopen in Waddinx veen (20 januari) en Zoeter- meer (17 februari). vak worden vooral waterhoe- veelheden en de hoeveelheden zou en nutriënten gemeten die het vak verlaten. Volgens het hoogheemraad schap gaat het om een unieke proef in de polders van laag Nederland. Als calamiteiten uit blijven, kan er een stap voor waarts worden gezet inzake de acceptatie van hogere peilen door de agrarische sector. Als de proef uitwijst dat de kwali teit van het water inderdaad verbetert, zal er een afweging worden gemaakt of peilverho- ging gewenst is. GOUDA - De afdeling Gouda en omstreken van de Diabetes Vereniging Nederland bestaat 50 jaar. Dat wordt gevierd op zaterdag 11 november met een manifestatie ’Diabetes en com plicaties’ in zalencentrum ’De Brug’ aan de Dunantlaan I te Reeuwijk. De afdeling Gouda zet zich in voor de belangen en welzijn van mensen met diabe tes mellitus (suikerziekte) in Gouda en circa 30 omliggende plaatsen. De zaal is geopend van 10.00-15.00 uur. De mani festatie is bestemd voor ieder een die in het onderwerp geïn teresseerd is. De toegang en ruime parkeergelegenheid zijn gratis. REGIO - Onder het thema ’Belastingherziening en Gasouderschap, kunnen ze het nog leuker maken?’ or ganiseert Stichting Kinder opvang Humanitas op don derdag 16 november een voorlichtingsavond in De Veste te Gouda. Aanleiding voor het organi seren van deze informatie bijeenkomst is de grote onduidelijkheid die er heerst over de invoering van het nieuwe belasting stelsel 2001. Belastingdeskundige Ingrid van Wersch zal deze avond de meest relevante veran deringen voor gastouders helder uitleggen en ant woord geven op alle vra gen. Tevens krijgen alle be zoekers een informatiepakket mee naar huis. De Veste is te vinden aan de Ridder van Catsweg te Gouda. Zaal open: 19.30 uur, aanvang 20.00 uur, af sluiting omstreeks 22.00 uur. Toegang is gratis.Voor aanmelding of vragen: Gas- oudercentrale Humanitas, tel. 0182 - 521 531 van maandag t/m donderdag van 09.30 tot 11.30 uur. WADDINXVEEN - Wie kent het niet? Het Jostiband Orkest uit Zwammerdam. In ruim 30 jaar is het uitgegroeid tot een fenomeen in Nederland. Sinds 1966 is het orkest een graag geziene gast in concertzalen en tv-programma’s. Ook waren er al tv-optredens en concerten in Frankrijk, Duitsland en Zwit serland. Op uitnodiging van het Chr. Waddinxveens Mannen koor De Gouwestem zoekt het In het Jostiband Orkest musice ren 180 verstandelijk gehandi capten. Ruim 100 leden wonen werden zelfs onlangs opgetrok ken naar 539,-. Het voorstel van het college behelsde een me toegangsprijs van 25,00 per persoon. Omdat er grote publieke be langstelling bestaat voor dit unieke concert wordt aangera den om vroegtijdig plaatskaar- ten te reserveren. Inlichtingen en reserveringen over plaats- kaarten voor het concert met het Jostiband Orkest en De Gouwestem zijn te verkrijgen bij de heer A. de Rooij, Akker- winde 43, 2742 DS Waddinx- In haar dankwoord zei fractie voorzitter Dorenda Gerts on der de indruk te zijn van de in zet en het enthousiasme van de beheercommissie en het per soneel van het zwembad. Ook verzekerde zij dat bij de stand puntbepaling van de CDA-frac- tie over een eventuele verzelf standiging van het zwembad het waarom voorop zal staan, verzelfstandigen om het ver zelfstandigen is niet zinvol. tie, daarvoor moet het zwem bad 270.000,- bijdragen aan de gemeente. De vraag werd gesteld of kosten en baten op dit laatste punt wel met elkaar in overeenstemming zijn. Bij een eventuele verzelfstandig van het zwembad loopt de ge meente deze inkomsten mis. Dhr. Rehorst vroeg zich dan ook af wat het doel is van zo’n verzelfstandiging, bezuiniging le vert het de gemeente in feite niets op. Nu kan de gemeente nog invloed uitoefenen, de con tinuïteit waarborgen bv wat be treft de tarieven. In feite vol doet het zwembad volledig aan de eisen van de Gemeenteraad: het bad draait op commerciële basis en zelfstandig want er is immers sprake van budgetsub- sidie. Vanaf 1993 moeten nieu we investeringen geheel uit ei gen exploitatie gedaan worden. Maar zo verzekerde dhr. Re horst de CDA-leden: hoe dan ook; het personeel is en blijft zeer toegewijd aan het zwem bad. Het zwembad voorziet voor veel mensen in een be hoefte en heeft een sociale functie binnen Waddinxveen. De bedrijfsleider schetste nog een aantal ontwikkelingen. Zo is men bezig de tijden van de zwemlessen om te bouwen van 3 x 20 min. per week naar 2 x 30 min. Technisch is men bezig het water in eigen beheer te gaan zuiveren via osmose. Na de inleidingen en de discus sie werd er rondgekeken in de technische ruimten van het zwembad. Veel wordt in eigen beheer gedaan, maar volledig onder controle van de landelij ke overheid. in de verschillende zorgeenhe- den van De Bruggen, een stich ting voor zorg, behandeling en begeleiding van mensen met een verstandelijke handicap te Zwammerdam. De overige or kestleden wonen bij hun ou ders of in gezinsvervangende huizen en sociowoningen in de provincie Zuid-Holland. Het orkest staat onder leiding van Lyan Verburg en Wim Brussen. Er is gekozen voor één unifor- heer G. van Pelt, Kon.Wilhelmi- nasingel 21,2741 VZ Waddinx veen. De organisatie ziet u graag bij het concert op 18 no- gemeente 300,- per meter en vember 2000 in het Plantarium Gebouw, Italiëlaan 4, Hazers- woude-Boskoop. veen tel. (0182) 61 21 00, Kan toorboekhandel D. Sonneveld, Kon. Wilhelminaplein 5, Wad dinxveen tel. (0182) 61 30 61 of schriftelijk bij het secretariaat De verkoop ontmoette in com- De Gouwestem p/a de missieverband nog wel wat kri tiek van enkele raadsleden. Im mers, tot voor kort kostten te bebouwen reststroken in de meester Kroes wist dat er een hoop ka vels door moesten deze middag, en in hoog tempo verwisselden de ingebrach te voorwerpen dan ook van eigenaar. Voor de liefhebbers zaten daar hele mooie voorwerpen bij die vaak voor niet onredelijk veel geld mee naar huis gingen.Toen de Lionsclub aan het eind van de middag de balans opmaakte bleek dat de netto-opbrengst rond de 3500,- lag. Dit bedrag zal ten goede komen aan de Moerkapelse Stichting Kinderhulp Roemenië en het Ronald Mc Donald Kinderfonds. De leden van de service club kunnen dit jaar weer terug zien op een voortreffelijk verlopen boelhuisvei- ling. WADDINXVEEN’- Bij wijze van proef verhoogden hoog heemraadschap Rijnland en het waterschap Wilck Wiericke in samenwerking met TNO be gin 1999 het waterpeil van pol der de Noordplas. De verho ging dient een onderzoek naar de relatie tussen peilbeheer en de kwaliteit van het oppervlak tewater en duurt tot eind 2001. Het gebied beslaat een oppervlakte van 4400 hectare en is globaal gelegen tussen Zoetermeer, Waddinxveen, Bo skoop en Hazerswoude-Dorp. De polder is uitgekozen omdat Op deze nieuw verworven strook grond, strak tegen de weg, heeft het bedrijf het voor nemen een wen om te gaan. Daarnaast behoort tot de aankoop nog een strook grond rond het bestaande be drijfspand die overkapt gaat kelijk waren dan nu. „Vanwege de ligging kunnen we aan nie mand anders dan dit bedrijf de ze grond kwijt”, aldus Van der Stee. Hij sprak dan ook van een meevaller nu hij er voor de ge meente nog 235.000,- mee binnen haalde. De wethouder had daar mee de raadsleden kennelijk overtuigd, want in de raad was een hamertik van de voorzitter voldoende om dit agendapunt af te werken. In zijn inleiding schetste voor zitter A.Boonstoppel de maat schappelijke functie van het zwembad: mensen kunnen er van de wieg tot het graf te recht. Vanaf zwanger zijn, met 8 weken naar het baby-, daarna peuter- en kleuterzwemmen. Met de klas naar het school zwemmen, daarna valt er een gat. De beheerscommissie er vaart dit als een probleem Het gat wordt enigszins opgevuld met het sterzwemmen op za terdagmiddag. Na het ster zwemmen kunnen kinderen te recht bij de reddingsbrigade en de zwemclub. Ook kan het zwemmen weer opgepakt worden via het doelgroep- zwemmen (aquarobic, trim- zwémmen, meer bewegen voor ouderen enz) en het reguliere vrijzwemmen. Speciale aan dacht vroeg dhr. Boonstoppel nog voor de niet-commerciële activiteiten, die toch ook tot de taak van het zwembad be horen. Zo is er zwemles voor autistische kinderen, die indivi dueel begeleid worden. Na een aantal zwemlessen kunnen de ze kinderen veel beter functio neren en contact maken dan daarvoor. Een belangrijke ont wikkeling is het streven naar samenwerking met de omge ving: met sportschool Den Edel en dansschool Van der Lubbe. Door het aanbieden van een totaalproduct zullen zorgverze keraars interesse krijgen in de ze multifunctionele sportac commodatie. Door lekker en afwisselend te sporten onder deskundige leiding kan ziekte verzuim teruggedrongen wor den. Bedrijfsleider C.Rehorst ging nader in op het beheer van het zwembad. Het zwembad heeft een eigen bankrekening, een ei gen financiële administratie, maakt zelf de jaarrekening en stelt de begroting op. De jaar- lasten zijn 3,3 miljoen gulden, de verdiensten 2,2 miljoen gul den, de gemeentelijke bijdrage II miljoen gulden incl. loon- en energiestijgingen. Het enige dat de gemeente nog doet is een deel van de salarisadministra- Z’HUIZEN-MOERKAPELLE - verkoop voor 175,-, en daar De raad ging via een hamerslag begreep CDA’er De Jong niets akkoord met de verkoop van van. Hij stelde, verwijzend naar 1338 m grond aan de Firma Zij- de Oranjestraat, dat de raad en derhand Moerkapelle B.V. De grond gelegen aan Nijverheids straat 22-24, heeft Zijderhand bouwgrond. De Jong zag met nodig om de bestaande milieu vergunning te kunnen revitali seren. de relatie tussen peilbeheer en waterkwaliteit er relevant is wegens het brakke en voedsel rijke kwel dat er naar boven komt. De kwel bestaat uit diep grondwater dat het oppervlak te water belast. Het heeft dus, vooral in de zomer, een grote invloed op de waterkwaliteit. De verhoging van een halve meter is afgelopen maand in de praktijk onderzocht. Bemesting en zout in het water zorgen voor overlast bij boomkwekers en tuinders. Een verhoging van een halve meter zou overlast kunnen tegengaan. In het peil- De Boelhuisveiling in La Baraque leverde een mooi bedrag op, (Foto. Sjaak Noteboom.) Z’HUIZEN-MOERKAPELLE - Afgelopen zaterdag hield Lionsclub Zevenhuizen- Moerkapelle haar jaarlijks boelhuis in Discotheek La Baraque in Zevenhuizen. In de tot veilingzaal omgebouwde dans tempel was het rond twaalf uur al druk te van belang.Vele koopjesjagers beke ken voorafgaand aan de veiling de ingebracht kavels. Een uur later nam vei lingmeester Kroes het woord. Echter niet voordat de voorzitter van de plaat selijke Lions aan de heer Lamot, in zijn hoedanigheid van voorzitter van de Mo lenvrienden, een cheque van 5000,- had overhandigd. De Molenvrienden, een stichting die het behoud van de molen viergang in Zevenhuizen nastreeft, mag WADDINXVEEN - De Waddinxveense afdeling van het CDA bracht maandag 30 oktober een bezoek aan zwem bad De Sniep. De partij ging in gesprek met de bedrijfs leider van het zwembad en leden van de beheerscom missie. Onderwerp was onder andere de verzelfstandiging en de vraag of het allemaal wel zo no dig is. betrekking tot deze verkoop geen reden voor zo’n lage prijs en wilde een meer redelijke prijs. Ook Freeke van de Chris tenunie vroeg zich af waarom de prijs niet geïndexeerd was aan de huidige grondprijzen, geluidswal te bou- Wethouder Van der Stee be de geluidshinder tegen toogde dat de aanbieding al in 1998 door de gemeente aan het bedrijf was gedaan en dat er toen andere prijzen gebrui- F j

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 19