BESCHOUWINGEN ALGEMENE CDA SiP Gemeentebelangen Zevenhuizen-Moerkapelle ^Christenunie PAGINA 23 WOENSDAG 8 NOVEMBER WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Brandweer Voorlichting Verkeer Financiën Personeel Ruimtelijk beleid Ambtelijk apparaat Financiën Balans Revitalisering Moerkapelle Personeel en organisatie Volksgezondheid en milieu Wij zijn het eens met de maat- brengen niet De vraag naar bedrijfsterreinen seerd. Vele maler zien we in ambtelij ke stukken staan, dat er door vacatures, ziekteverzuim etc. zaken uitgesteld worden. Met enige zorg zien wij op dit punt de toekomst tegemoet. Met be langstelling zien we uit naar de nieuwe managementstructuur. Wegkopen van personeel kan worden tegengegaan door per- aan inning belastingen, civiel tech nisch onderhoud van wegen, plantsoenen, gebouwen, bouw toezicht, sociale zaken. Voor kleine zaken als bijv, een dakkapel geen bouwaanvraag meer of uitgebreide melding en tevens welstandsadvies binnen de bestemmingsplannen Dorp voor dakkapellen, aan - ver - of uitbouw afschaffen. Naar onze mening komt het teveel voor dat in het gemeentehuis geen zig zijn om zaken op te pakken, sturing te geven, initiatieven te sis van het politieke spel en het uiteindelijke product voor onze gemeenschap. nog eens tegen het licht te houden. Een ander punt is de situatie in het onderwijs. Wij pleiten ervoor dat elke school verkeersveiligheid voor alles moet gaan. In samenwerking met de politie moet meer ge werkt worden met snelheids controles, dus aan de veiligheid van de weggebruiker. lijke rand van de Schapenwei. Het brengstation is een groot succes. Misschien wel té groot. Het brengen van huishoudelijk het borstelen tot het verleden behoren. Wij hebben de indruk dat het straatonderhoud hier en daar te wensen overlaat. laten horen staan wij achter het uitgezette beleid. door inhuur van externen. Dat dit extra hoge personeels lasten met zich meebrengt is nu onafwendbaar en accepta bel voor de korte termijn op lossing. De fractie is van me ning dat de begroting voor 2001 met de juiste berekening Een andere belangrijke vraag is, wat uw verwachting is met be trekking tot de bijdrage in de investering die nodig is voor toekomstige ontwikkelingen rondom de omleidingweg (de N2I9). Het is naar ons idee niet verstandig om een te rooskleurig beeld te schetsen van de financiële positie. Mede door de personele bezetting is de discussie over de brand weer nu op zijn plaats. Indien als oplossing voor de persone le bezetting een samenvoeging van de twee korpsen onont koombaar is, los dan gelijktijdig het huisvestingsprobleem structureel op. Het is mis schien zelfs wel onontkoom baar, dat samenvoeging van kwaliteit en kwantiteit, zorg draagt voor een voor deze ge meente adequaat en verant woord brandweerkorps. Onze vraag in eerste instantie is ui teraard, hoe zit het nu met die toezeggingen omtrent een ver- keers- en vervoersplan? Daar naast willen wij graag weten wat er bedoeld wordt met een De problematiek omtrent het bestemmingsplan uitbreiding Nijverheidscentrumte Zeven huizen vindt de WD, gelet op de belangen voor het bedrijfs leven, bijzonder ongewenst.Ten aanzien van handhaving in het algemeen en handhaving van bestemmingsplanbepalingen in Zo ongeveer halverwege deze raadsperiode is het goed om eens een soort balans op te maken van het Raadsprogram- ma zoals dat aan het begin van de periode 1998 - 2002 is vastgesteld. Er vanuit gaande dat de aandacht in eerste in stantie is uitgegaan naar de be langrijkste en meest intensieve onderwerpen sporen wij u hierbij aan om ook de overige openstaande onderwerpen ten uitvoer te brengen. Graag zien wij een concrete planning en discussie over de uitvoering te gemoet. van het plan Swanla. Daarnaast blijft het vanzelfsprekend zaak dat alle overige plannen ook zo snel mogelijk tot uitvoering komen. Het inhuren van extra menskracht of uitbesteding van werkzaamheden kan bij deze projecten mogelijk snelheid verhogend werken. soonsgebonden maatregelen te nemen. Nodig is een stevige or ganisatie die efficiënt en kwali tatief goed werk moet leveren. Bereikbaarheid per e-mail kan de dienstverlening verbeteren. Voor ondeskundigen is scholing nodig. van de uitkering uit het Ge meentefonds uitsluitend "meer sluitend" is geworden. De na dere voorstellen, over eventu ele alternatieve aanwending van het in uw visie resterende bedrag van 390.000,-, willen wij dan ook in dit kader bezien. Het terug opvoeren van lasten en inves teringen, die in de voorberei dingsfase in het kader van be zuinigingen zijn geschrapt, leidt in onze visie tot het verder aanspreken van de algemene reserves. Uitgangspunt echter zou moeten zijn een sluitende begroting op basis van een evenwicht tussen inkomsten en uitgaven. visie voor "het gehele gebied". Wat naar onze mening dient te gebeuren is dat de gemeente als voorwaarde scheppende partij, tijdig haar verantwoor delijkheid neemt, inzake het creëren van mogelijkheden voor gewenste ontwikkelingen. De aanhoudende vraag naar kwalitatief goede woonruimte voor jong en oud is de belang rijkste reden om zo snel mo gelijk te komen tot uitvoering van een aantal plannen. Een be langrijk plan is het nieuwbouw plan Swanla. Dit plan, dat een mooie toegevoegde waarde voor de kern Zevenhuizen be tekent, heeft onze instemming. Voorzitter wij wachten niet al leen vol belangstelling maar zien ook uit naar de uitvoering van alle plannen als het om nieuwbouw gaat, in het bijzon der wachten wij zeer ongedul dig als we zijn op de uitvoering Gereformeerde Partij Steeds meer taken worden ge decentraliseerd, zonder dat structureel is nagedacht over de omvang van de gemeentelij ke organisatie. Niet voor niets zijn diverse taken voor uitvoe ring ondergebracht in het ISMH en zijn er daarnaast nog enkele andere samenwerkings vormen of uitbestedingen van taken. Zijn de resultaten van de samenwerking binnen het ISMH zo, zoals we ze als ge meente wensen? Is in het Groene Hart nog wel een ver antwoorde toekomst wegge legd voor onze gemeente? Kan onze gemeente in de toe- Voordat we enkele onderwer pen puntsgewijs willen behan delen een enkele opmerking. Bij onze beschouwingen van vorig jaar vroegen we aandacht voor het bordeelverbod. Wij vinden nog steeds, dat op geen enkele wijze prostitutie binnen onze gemeente beoe fend mag worden. Veel van de christelijke resten in onze natie worden in een hoog tempo op geruimd. Ten aanzien van het bordeelverbod mogen we stel len dat er door onze raad een daad is gesteld, die navolging behoeft. In dit verband willen we nu alvast opmerken tegen iedere vorm van subsidievers trekking te zijn waarbij de zon dag in het geding is. De verhoudingen met de ande re partijen zijn niet verder ver slechterd. Laat dit niet weer ge beuren in verkiezingstijd. Wij zien de toekomst van de brandweer met zorg tegemoet. Voorkomen moet worden dat een on aanvaardbaar niveau komen te liggen.Wellicht kunnen wij eens nadenken over een andere lo catie voor de brandweer Moerkapelle. Wij denken hier voor een goede locatie te heb- Wij zijn tegen verzwaring van de ambtelijke organisatie, mid dels het creëren van de functie Directeur Organisatie.Wij stel len voor met de hierdoor vrij komende middelen opnieuw onze burgers een lastenverlich ting, middels de afvalstoffen heffing van 50,- te geven. Wij willen alle mogelijke creativiteit weer een eigen directeur krijg. Dan de omleidingsweg, de voortgang hiervan dient een vast agendapunt te zijn van de Het tempo waarin dit gebeurt is beslist te laag. Een goed dorpshuis en goede huisvesting voor de peuterspeelzaal is nog onvoldoende. Plannen om tot woningbouw te komen op di verse locaties moeten met spoed ter hand genomen wor den. Er dient spoedig gebouwd te worden op NAM-terrein. Zoals het zich laat aanzien kan dit in samenwerking met de Eersteling tot snelle resultaten leiden. We vangen dan geen twee maar drie vliegen in één klap: IWe hebben weer woningen voor vele vragers naar deze be hoefte. Dat deze behoefte er is kunnen we zonder onderzoek wel vaststellen. 2.We helpen de Eersteling uit de problemen. 3. De druk op de Schapenweide is hierdoor afgenomen. Wij blij ven overigens bij ons stand punt, dat op deze locatie be perkte bouw aan de randen is toegestaan. Het open karakter dient wel gehandhaafd te blij ven. gio. Hoewel erkend wordt, dat hier een conflict ontstaat met de glastuinbouw, wordt door Rotterdam gelonkt naar de Zuidplaspolder. Verder wordt de driehoek Rotterdam - Zoe- termeer - Gouda als een ideaal gebied voor randstedelijk en regionaal Zuidvleugel georiën teerde woningbouw in grote aantallen beschouwd. Wanneer er grensoverschrijdende activi teiten op ons grondgebied aan de orde komen, willen we daar zelf over meebeslissen. De frac tie geeft er dan de voorkeur aan dit in eigen beheer te reali seren. het bijzonder blijft de VVD evenals vorig jaar en alle jaren daarvoor van mening, dat regel geving en handhaving onlosma kelijk met elkaar verbonden zijn. Wij vinden het zeer zorgelijk, dat er sprake blijft van een groot aantal personeelswisse lingen, problemen bij het invul len van ontstane vacatures en langdurige ziektegevallen. Ook is het nodig externe krachten aan te trekken en een aantal ta ken uit te besteden. De WD is van mening, dat gestreefd moet worden naar een meer structu rele aanpak door b.v. te onder zoeken welke (kern) taken zich blijvend lenen voor uitbeste ding. Personele problemen werken door in de taken van diegenen, die er wel zijn. De wijze waarop onder moeilijke omstandigheden door de amb tenaren gewerkt moet worden vraagt van hen een bovenmati ge inspanning. Het is niet meer dan redelijk, dat voor diegenen, waarvan duidelijk is, dat een schouderklopje meer dan op zijn plaats is, dit vergezeld gaat van een passende beloning! Met belangstelling zien wij de milieu-effectrapportage in ver band met de omleidingsroute tegemoet. Een helder en hoog niveau van communicatie met alle betrokkenen vinden wij, ook hier, een belangrijke factor in het proces naar de realise ring van de omleidingsweg. Wij stellen u voor dit onderwerp als vast agendapunt voor de vergaderingen van de commis sie II op te nemen. Door het plaatsen van tolpoor ten op de rijkswegen in het ka der van het Bereikbaarheids- offensief Randstad, zal naar verwachting het sluipverkeer binnen onze gemeente toene men. Wij verzoeken u de pro blemen ondubbelzinnig in beeld te brengen en een effectief ont moedigingsbeleid te ontwikke len. Mede gezien de ontwikke ling bij gezinsvervangend tehuis de Eersteling zien wij graag op korte termijn een plan tege moet voor de NAM-locatie. De Schapenweide vinden wij een bijzonder fraai gebiedje in de kern Moerkapelle en geven er de voorkeur aan, dat deze plek afgezien van eventueel wat lichte bebouwing aan de ran den, bestemd wordt als een openbaar groen gebied. Dat de 300 woningen extra in 2001 alle een plaats van be stemming krijgen is positief. In de begroting zitten, dat is in middels duidelijk, punten van zorg. Investeringen worden doorgeschoven, weer andere worden uitgesteld De WD is van mening dat de waardestijging van de woningen dient te worden gecompen seerd door de tarieven van de OZB evenredig te verlagen. ties want daar kan niet veel van terechtkomen. Eerst de kwali teit omhoog en dan pas de las ten. Een voorbeeld van kwali teitsverbetering kan zijn om voor bepaalde zaken on-line te gaan. Reeds in de commissiebe- De fractie heeft altijd voor de zelfstandigheid van de gemeen te willen p'eiten. Herkenbaar heid en bereikbaarheid van de gemeente fan op deze schaal gestalte krijgen. Óns standpunt is: samenwerken: JA - samen voegen: NEE! Samenwerken moet wel een aantoonbare meerwaarce hebben in de kwa liteit. Het college moet bespre kingen met de omgeving dus op de agenda houden. Wat ons be treft kijkt u dan naar zuidoos telijke richting. In het leefbaarheidfonds zit in middels een behoorlijk bedrag. Evenals vorig jaar pleiten wij er dan ook voor om geld ter be schikking van wijken/-buur- ten/kernen te stellen. weinig of wellicht geheel niet gesproken, gelobbyd met ande- commissievergadering. Wij ver re instanties en overheden. "De toekomst maken we sa- Een wijzigng betrof het benoe men van een derde wethouder. De daadkracht zou toenemen en andere mooie beloften maakten het besluit voor de coalitiepirtijen noodzakelijk en financieel verantwoord.Vol ver wachting werd dan ook door uitgevoerd. Te denken valt ons uit^zien naar de plannen voor 2001 en volgende jaren. Maar wat verscheen is een boekwerk vol kommer en kwel een toonzetting down en nega tief, kortom een brevet van on vermogen, door uzelf op tafel gelegd. Wat heeft de derde wethouder tot nu toe opgeleverd? Wan neer wij nu de nota van aanbie ding lezen en waarin u ons de gemeente presenteert, hebben wij grote twijfels of iemand hier bestuurders op de dag aanwe- iets postiefs uit kan halen. Wanneer dit een bedrijf zou zijn, zou het faillissement al zijn ontplooien, maar ook wordt te aangevraagd i.p.v. dat een part ner stalt te springen om te gaan simenwerken. Anderen zijn al weer volop bezig om on ze plannen met hun plannen te doorkruisen en veel belangrij ken: aan het werk om hun visie door te zetten. We hebben al weer voorbeeldplan Eendragtspolder gehad, ga werken aan de uit voering hiervan. Naar onze me ning dient hiervoor capaciteit te worden vrijgemaakt c.q. een nieuwe goed gekwalificeerde medewerker te worden aange trokken. Wij zijn bereid hier voor geld beschikbaar te stel len. Regelmatig worden we gecon- fatsoenlijke bejegening is de ba- fronteerd met de stelling dat een gemeente van onze om vang te klein is om een aantal zaken nog langer zelfstandig uit Uiteraard sluiten wij niet te voeren. Samenwerking is on ontkoombaar en ook nodig om de dienstverlening aan de bur ger- de meest primaire be staansbasis voor het lokale be stuur- in stand te Gemeenten kunnen gebruik maken van externe expertise maar ook zelf kunnen we enke le criteria nalopen en dan ver- wellicht minder prettige maat regelen tot de conclusie moe ten worden gekomen "helaas we kunnen het niet meer al leen". Voor ons staat dan aller eerst samenwerking voorop. Onze gedachten gaan uit naar meer samenwerking met de ge meenten Nieuwerkerk en Moordrecht.Wij herhalen onze oproep meer te bouwen voor jongeren, maar ook onze ver- aantal taken nog langer zelf- ordening woonruimteverdeling standig uit te oefenen. Maar dat zijn vnl. uitvoeringstaken. Zet op een rij welke daarvan in sa menwerking kunnen worden ontrust ons de uitkomst. Bij het lezen van de criteria voor zelfstandigheid rees bij mij de vraag of onze gemeente als voorbeeld was genomen. Enke le uitgelichte zaken. U geeft aan een andere organi satie te willen, welke bestu- ringsvisie ligt hieraan ten grondslag? Zelf zegt u dat de gemeente te klein is om een der te laten leiden. Ik neem aan dat er ook nog een financiële aanpassing van de begroting volgt. Komend jaar wilt u komen tot een evaluatie van het leerlingen vervoer, voor alle duidelijkheid zeggen wij alvast dat wij bespa ringen op het vervoer door ou ders hun kinderen meer te la ten halen en voorstaan. Het sociaal beleid in onze ge meente heeft de intentie om ruimhartig met de bestaande mogelijkheden om te gaan, de ze ruimhartigheid steunen wij. Ook het overleg dat gevoerd wordt met de kerken en de maatschappelijke organisaties draagt o.i. bij aan het er voor zorgen dat optimaal gebruik gemaakt wordt van alle be staande regelingen. Wij zouden er een voorstander van zijn om hier meer structuur in te krij gen. Het initiatief tot het op richten van een zorgloket on dersteunen wij. Maar wel in zowel Moerkapelle als Oud- verlaat op gezette tijden. Wij verwachten dat de nog in te stellen jeugdklankbordgroep een echte afspiegeling is van onze gemeenschap. Wij zijn content met de uitbreidingen van zowel het dorpshuis Op Moer als het dorpshuis Swanla. Wel moeten er wegens de be groting meer activiteiten over dag worden gehouden.Ten aan zien van de omvang van de reserves: er hoeft geen schroom te zijn om extra te in vesteringen te doen in bijvoor beeld wegen en gebouwen. De woonlasten stijgen de komende jaren nog maar beperkt een verdere verlaging hiervoor tot een normaal inflatiepercentage staan wij voor. benutten voor het invullen van de gemeentelijke vacatures, ook in de beloning. Extra belo ning van meer de gemiddeld functionerende medewerkers is dan een van de mogelijkhe den. De brandweer heeft al enkele jaren een aantal knelpunten met betrekking tot zowel het werven van personeel als de huisvesting van de beide korp sen. Wij zijn content met de door u toegezegde notitie en willen graag dat goed wordt onderzocht of de vorming van I korps en de huisvesting op een locatie mogelijk is. Als gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle liggen wij op een voor velen zeer aantrekkelijk locatie. Tijdens algemene be schouwingen is het goed om een aantal uitgangspunten van de ChristenUnie te noemen: Omleidingsweg Zevenhuizen heeft top prioriteit druk rich ting alle betrokken moet wor den opgevoerd; Kassenbouw in Zuidplaspolder is prima, de verplaatsing van bedrijven uit andere polders moet in plan nen wel meegenomen worden. Verschuiving van plannen rich ting het noorden dus boven de A-12 zijn het overwegen waard; De Eendragtspolder dient open te blijven actieve opstelling gemeente om tot nieuwe invulling te komen moet voortvarend worden aan gepakt, mede gezien de gelui den van onze grote broer; De Wilde Veenen is een mooie open polder dat willen wij zo houden dus geen kassen, maar wel bijvoorbeeld meer fietspa den; De Tweemanspolder hou den zoals die na realisering van recreatiebungalows is; Beperk te uitbreiding industrieterrein Zevenhuizen moet zo snel mo- Voor een kleinere gemeente als Zevenhuizen-Moerkapelle wordt het steeds moeilijker de steeds meer toegewezen ge kregen taken uit te voeren. Sa menwerking kan een belangrijk kwaliteitsinstrument zijn. Meer inhoud moet worden gegeven aan het onderhouden van con tacten. Ook moeten we kiezen voor Midden Holland of de Rotterdamse regio. Door middel van een bestuurs- krachtmonitor kan de be stuurskracht van onze gemeen te in beeld worden gebracht. Wij zien dit als een belangrijke basis voor het toekomstgerich te veranderingsproces waar we ons in bevinden en verzoeken u hierover op korte termijn in overleg te treden met de pro vincie en daarna een voorstel aan de raad te presenteren. De mening van onze inwoners over de dienstverlening door de gemeente en de mogelijke ontwikkelingsprofielen van on ze kernen is voor deWD bui tengewoon belangrijk. Open heid en maximale informatie dient ten sterkste te worden bevorderd. Een volksraadple ging kan hierbij wenselijk zijn. De Zuidplaspolder is een van de tien lokaties, die dienen als opvang ten behoeve van de herstructurering voor de glas tuinbouw, bedoeld voor tuin ders uit het Westland, maar ook voor tuinders uit deze re gelijk plaats vinden; Beperkte stabiele groei van onze kernen teneinde de leefbaarheid in stand te houden. Het openhouden van een aan tal van onze polders is van groot belang de natuur mag het niet overal afleggen tegen nieu we ontwikkelingen waar veel geld mee te verdienen is. Het zal u niet verbazen dat de ChristenUnie op alle terreinen voor een duidelijk en conse quent handhavingsbeleid is. Ten aanzien van de woonwagenlo catie in Moerkapelle: het voor stel om alle plaatsen te laten overnemen door de gemeente Waddinxveen ondersteunen wij van harte. De schapenweide in Moerkappel moet niet wor den bebouwd. handeling hebben wij aangege ven dat een begroting mede dient te worden gemaakt op basis van de laatste rekeningcij- fers. De belastingen worden verhoogd, gebaseerd op een kostendekkend tarief, maar door het achterwege blijven van investeringen blijkt na af loop de kostendekking op te lopen tot boven de 100%. Al deze factoren leiden uitein delijk tot een tekortbegroting omdat uitgaven tot een maxi mum worden geraamd, maar inkomsten niet of niet geheel worden meegenomen. Naar onze mening zou het goed zijn als onze financiën eens werden vergeleken met andere ge meenten die vergelijkbaar zijn. onze ogen voor de realiteit dat het in een kleine gemeente moeilijk is om goed personeel te krijgen en te houden. Soms bekr.uipt ons het gevoel dat wel erg snel houden, wordt verwezen naar tijdsdruk, vacatures en dan externen worden ingehuurd. Wellicht zal na afweging van de criteria, na Een actuele vraag is of een ge meente van 10.000 inwoners groot genoeg is om zelfstandig te blijven. Zelfstandigheid van onze gemeente is voor u en ons uitgangspunt van beleid. Wij willen een analyse van de toekomst van onze gemeente, waarbij het vrijwillig laten me ten van onze bestuurskracht door een externbureau. Een aantal basis uitgangspunten: Zelfstandigheid primair uit gangspunt, samenwerking met andere gemeenten prima, wel daarbij zoveel mogelijk voor verschillende zaken met dezelf de partner, betrekken van bur gers bij dit gehele proces, split sing gemeente is geen onderwerp van discussie. De bestuurskracht is de laatste tijd niet echt toegenomen. Bij een groot aantal onderwer pen kom ik te vaak tegen dat afspraken niet worden nageko men. Als het college iets be looft, moeten wij er per defini tie vanuit kunnen gaan dat het wordt uitgevoerd. Onlangs hebben wij met elkaar de zogenoemde nuloptie met betrekking tot het opheffen van het bordeelverbod in deze raad vastgesteld. Om e.e.a. goed dicht te timmeren zijn wij er echter nog niet. En hoe staat het met het regionaal handha- vingarrangement is dit reeds gereed en wat staat erin over Zevenhuizen-Moerkapelle, dit mede gezien het feit dat de po litie zich in de pers negatief heeft uitgelaten over het door deze raad vastgestelde beleid. Sinds begin dit jaar bestaat er een mogelijkheid voor burgers om hun afval zelf naar de ge meentelijke buitendienst loca tie te brengen. Gezien de grote toeloop is dit een succes, er was echter wel een besparing aan gekoppeld deze wordt van geen kant gerealiseerd sterker nog het kost veel geld extra. Nu kunnen wij er uiteraard voor kiezen om hier meer geld voor beschikbaar te stellen maar dan wel met juiste infor matie en niet met het omdraai en van de werkelijkheid. Over het spuiten met gif ter bestrijding van onkruid heb ik vorig jaar heldere uitspraken gedaan.Verwacht van het colle ge wordt dat voor dat er über haupt nog wordt gespoten u met een notitie komt zodanig dat in deze raad beleid gefor muleerd kan worden. Uitbrei- dingplannen van de begraaf plaats in Zevenhuizen gaan wat ons betreft te langzaam. Wij verwachten dat u er alles aan zult doen om de kwaliteit van het onderwijs hier niet on- wachten namelijk dat er veel tol zal zijn betaald, alvorens de men". U zult begrijpen dat wij omleidingsweg zal zijn gereali- dat niet zomaar zeggen. Dit is ingegeven uit onze zorg hoe thans de verhoudingen binnen enige jaren geleden het college en raad zich manifeste ren. Uitspraken als "ik praat De belastingen hoeven dan ook niet meer met u, ik word hier niet omhoog vanwege de ambi- moe van, hier word ik gallisch van", maar ook andersom wan neer alleen op basis van wan trouwen wordt geopereerd zal er van samenwerking niets te rechtkomen. Vertrouwen in el kaar, tijdige terugkoppeling re spect voor eikaars mening en aan de poort niet functioneert ofwel op een foutieve wijze wordt toegepast. Gelet op de huidige stand van zaken en de hoge kosten voor onderhoud open baar groen mag geen uitstel meer worden verleend om te komen tot een dergelijk Groenbeleid. Met name de kern Zevenhuizen en in toenemende mate ook de kern Moerkapelle ondervindt enorm veel last van het auto verkeer of zo u wilt sluipver keer. Wij verzoeken toch het regel de hogere algemene uit- college in toenemende mate kering uit het gemeentefonds druk uit te oefenen op de pro- voornamelijk structureel in te vincie. zetten voor de verlaging van de Uiteraard vindt onze fractie dat gemeentelijke belastingen. Het is zeker dat van gemeentezijde een financiële bijdrage geleverd zal moeten worden betreffende bodemverontreiniging en bo demsanering. Hoewel wij ook dit jaar hier en Wij zijn van mening dat preven- daar kritische geluiden hebben tief spuiten het meeste effect sorteert. Wat ons betreft kan De onderbezetting van de or ganisatie, als gevolg van onder andere het niet kunnen vervul len van vacatures, baart ons grote zorgen. Door deze on derbezetting kunnen sommige taken niet verricht worden komst nog wel voldoende bou- binnen de gewenste termijn, of wen? Dat de uitkomst van de wellicht in het geheel niet wor- discussie, in de lijn zoals GS die den uitgevoerd, anders dan mogelijk voorstaat, verdergaan de consequenties dan samen werken voor onze gemeente kan hebben, daar dient terdege rekening mee te worden ge houden. Splitsing van een re cent samengevoegde gemeen te, waaraan tien jaar is gebouwd, behoort wat ons be treft niet tot de mogelijkhe den. is groot. Jammer blijft het dat er alom aan de Al 2 bouwwer ken verrijzen en wij op deze prachtige locatie niets hebben te bieden, althans nóg niet. Ge let op de behoefte binnen onze gemeente is een actieve opstel ling absolute noodzaak. Goed onderwijs is een absolu te noodzaak. Wij zijn van me ning dat wij de zorg hebben voor goed onderwijs binnen 'kwaliteit en inzet op onze gemeentegrenzen. Een stevig management is een voor waarde om de organisatie goed te laten functioneren. Speciaal onderwijs wordt in onze ge meente niet aangeboden. Toch zijn er leerlingen die dit nodig ben gevonden: de noordooste- hebben. Dan moet het op een eenvou dige manier elders verkregen kunnen worden. Het leerlin genvervoer wordt in 2001 geë- vuil van mensen uit andere ge- valueerd. Op voorhand willen meenten is niet de bedoeling we opmerken, dat we er belang van dit project. Hieruit blijkt aan hechten dat de moeder dat het controlesysteem of re- nooit verplicht kan worden tot gistratie/legitimatie meereizen, als zij niet uit het gezin gemist kan worden. In een dergelijk geval moet een beroep gedaan kunnen worden op taxivervoer.

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 23